La Liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Getafe - 24. května 2023   22:00

0:1
(0:0)
Getafe
69' Alderete  (L. Milla)
Real Betis
Bravo – Ruibal (84. Akouokou), Pezzella, L. Felipe, Vinícius – G. Rodríguez, Guardado (C) (72. Joaquín) – Canales (83. Henrique), A. Pérez, Juanmi (72. B. Iglesias) – José (72. Ro. Sánchez).
R. Silva, D. Martín – Sabaly, Montoya, E. González, J. Cruz II.
de Burgos – R. Díaz, J. Núñez.
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
40 289 diváků
Getafe
Soria – Da. Suárez, Mitrović, Alderete, G. Álvarez – Portu (86. Angileri), Dakonam (C), Maksimović, Mata (64. L. Milla) – Aleñá (64. J. Iglesias), Ünal (11. Latasa).
Casilla – Duarte, Amavi, Algobia, Seoane, G. Villar, al-Haddádí, Mayoral.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 40 289 diváků.
Betis se v neděli bude snažit si spravit chuť v zápase s Gironou, ve kterém si může zajistit účast v Evropské lize. Pro Madriďany pak budou lité boje o záchranu pokračovat ve stejný den utkáním proti Osasuně.
Fanoušci zelenobílého fotbalu za sebou mají extrémně frustrující večer. Verdiblancos se celé utkání přímo dusili v koncovce, nedokázali zareagovat na Aldereteho gól z 69. minuty a po červené kartě pro Pezzellu navíc utkání dohrávali v oslabení. Getafe v Seville předvedlo velmi zodpovědný výkon, a to zejména v obraně, a zaslouženě si na své konto připisuje tři body, které ho katapultují ven z poslední trojice LaLigy. Nově je šestnácté.
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 7:5. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:12.
90+7'
90+7'
Soria se natáhl po Felipově centru, balón zmizel v jeho náručí. To už bude pro dnešek ze Sevilly asi vše.
90+6'
Žlutá karta ještě jednou opouští kapsu hlavního sudího, dostává jí David Suárez (GET).
90+5'
Iglesias se ještě pokoušel vykouzlit vyrovnání před hostující klecí. Jeho snažení ale zastavil postranní sudí, který ho nachytal v postaveni mimo hru.
90+4'
Latasa pro svůj výběr vybojoval autové vhazování vedle Bravovy svatyně. Getafe míří za vítězstvím.
90+3'
Dakonam posouvá hru dopředu po pravé straně a krájí cenné vteřinky ze zbývajícího průběhu utkání.
90+1'
Rodriho nepovedená hlavička přistála v Soriově náručí, gólman Getafe na míč okamžitě padl.
89'
Dění se přelévá z jedné strany na druhou, na míči jsou hlavně domácí. Za malou chvíli začne nastavení.
88'
Betisu dnes štěstí nepřeje. Když už se Pellegriniho tým dostane dopředu, nezvládne pořádně prověřit Soriu. Joaquínova slabá teč ho teď vůbec nepotrápila.
87'
Latasa fauloval Rodrígueze, Betis se zmocní míče na své polovině. Zrovna dvakrát atraktivní podívanou v závěru základní hrací doby nesledujeme.
86'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Portu, přichází Fabrizio Angileri.
86'
Hosté okatě tahají čas. Portu (GET) střídá až nyní, cestou ještě vidí žlutou za zbytečné průtahy.
85'
Vše zatím nasvědčuje tomu, že hosté si ze Sevilly odvezou velmi cenné tři body. Real je neškodný.
84'
Rozhodčímu s počínání Getafe došla trpělivost, David Soria (GET) dostává žlutou kartu za zdržování hry. Hostující brankář se neměl k rozehrávce.
84'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Aitor Ruibal, přichází Paul Akouokou.
83'
ze hřiště odchází Sergio Canales, přichází Luiz Henrique.
82'
V Seville se od udělené červené karty spíše nehraje než hraje. Dění se hodně kouskuje, hráči z Madridu si celkem pochopitelně dávají se vším načas.
81'
Běží posledních deset minut základní hrací doby. V zámezí se připravuje Angileri, hosté budou střídat.
80'
Hostům se nepodařilo následnous standardku přetavit ve větší šanci. Getafe se stahuje do defenzívy, Betis se i v deseti žene za vyrovnáním.
78'
Špatná situace pro Betis se rázem stává ještě horší, Germán Pezzella (RBE) dostává červenou a předčasně míří do sprch! Během souboje o letící míč se hlavou tvrdě srazil s Portem, který leží na trávě ve velkých bolestech.
77'
Strážce hostující svatyně odkopává. Domácí jsou v křeči a nedaří se jim zaskočit defenzívu soupeře.
76'
Betis dnes v útoku opravdu podává extrémně vlažný výkon. Soria nyní skočil po pomalé střele Guida, která gólové proporce opravdu neměla.
75'
Pérez chtěl zařídit vyrovnání pěknou střelou do vzdálenějšího horního rohu, jenže jeho zakončení nakonec svatyni Getafe o pár čísel minulo.
74'
Getafe se ještě nechce zaměřit jen na obranu. Milla pálil mimo tři tyče, Bravo tentokrát mohl zůstat v klidu.
73'
Joaquín se hned po příchodu na trávník pokusil promluvit do hry, dlouhou přihrávku na pravé straně ale kvůli neodbytnému protihráči nezachytil.
72'
ze hřiště odchází Willian José, přichází Rodrigo Sánchez,
ze hřiště odchází Andrés Guardado, přichází Joaquín,
ze hřiště odchází Juanmi, přichází Borja Iglesias.
71'
Odpískán nedovolený zákrok na straně sevillského klubu, hosté mají šanci znovu přejít do ofenzívy.
70'
Betis se stále v útoku trápí, nic mu nevychází dle představ. Soria je v posledních minutách bez práce, Getafe úspěšně drží hru u středu hrací plochy.
69'
Getafe právě vstřelilo branku!
Outsider se dostává do vedení a dělá důležitý krok směrem k extrémně cenné výhře! Milla od praporku zahrál míč přesně na OMARA ALDERETEHO, který si naskočil na letící balón a hlavou ho tečoval mimo dosah Brava – 0:1!
67'
Suárez se dostal k odraženému míči na kraji vápna a hned se ho pokusil centrovat, jenže trefil jen protihráče. Hosté získávají další rohový kop.
66'
Betis teď sází na dlouhé přihrávky, kterými se snaží rychle vrátit hru zpět před Soriu. Getafe je ale na tuhle strategii evidentně připraveno a dobře brání.
65'
Álvarez vyhrál sprinterský souboj k nakopnutému míči a před Ruibalem ho poslal zpět na domácí polovinu hrací plochy, Betis bude vhazovat.
64'
ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Juan Iglesias,
ze hřiště odchází Jaime Mata, přichází Luis Milla.
62'
Betis zkouší jeden centr za druhým, Getafe ale jejich akce převážně zvládá odrážet. Další pokus teď jeden z hostujících borců srazil za Soriovu klec.
61'
Místo Vinícia se nyní centru do vápna ujal Canales, jehož balónu se pokusil využít Pérez. Jeho hlavička ale šla vedle brankovou konstrukci.
60'
Zpětně dostává žlutou kartu Luiz Felipe (RBE), který před pár desítkami sekund přišlápl nohu Latase.
59'
Vinícius dalším centrem našle jen bránícího Suáreze. Do rychlého brejku pak vyrazil Mata, jehož akci ale zhatila připravená defenzíva Betisu.
58'
Aleñá chvíli řešil nějaký problém s nohou, nejedná se ale o nic vážného. Hra bude brzy pokračovat.
56'
Pérez pěknou přihrávkou našel volného Juanmiho, kterému ale následná střela z voleje nesedla. Soria skákající balón bez obtíží schoval do svých rukavic.
55'
Maksimović u postranní čáry strčil Péreze, Getafe po poměrně dobré pasáži definitivně ztrácí míč.
54'
Svatyně Betisu je pod mírným tlakem, domácí si po delší době vyzkouší další rohový kop.
53'
Canales chtěl dobře myšlenou přihrávkou ke vzdálenější tyči připravit zakončení pro nabíhajícího spoluhráče, do dráhy míče se ale položil Aldarete.
52'
Pérez fauloval Suáreze na středu hřiště. Ten se sice drží za hrudník, ale zdá se, že bude moci pokračovat.
51'
Pokus jednoho z domácích o dlouhý nákop dopředu se od protihráče odrazil až k Bravovi, tohle Betisu rozhodně nevyšlo dle původního plánu.
49'
Dění zastavuje hostující faul, Guardado bude zahrávat míč z pozice jen pár centimetrů za půlící lajnou.
48'
Zatím největší šanci utkání měl na kopačce Ayoze Pérez, který se dostal za obranu Getafe a zakončením zasáhl vysunutého Soriu! Betis se pak dostal i k dorážce, ta se ale kvůli postavení mimo hru do statistik počítat nebude.
47'
Betis se po hostujícím ofsajdu dostal na míč a míří dopředu. Uvidíme, čím se domácí hráči blýsknou.
46'
Rodríguez si na pravé straně ohlídal Álvareze a vystrčil míč za postranní čáru, čímž na moment zastavil první útočnou akci Getafe ve druhém poločase.
46'
Kdo čekal, že úvodní poločas utkání Betisu s Getafe bude napěchovaný akcí, ten je teď nejspíš hodně zklamaný. Domácí sice dominují ve statistice držení míče, jenže dosud svou převahu nepřetavili v nějakou výraznější šanci, zatímco hosté se snaží těžit maximum z minima, které jim soupeř dovolí. Uvidíme, jestli se skóre pohne aspoň po patnáctiminutové přestávce.
Druhý poločas začne přibližně ve 23:07.
45+3'
45+2'
Před chvílí se blýskl kvalitní přihrávkou, teď zase vidí žlutou kartu za faul. Getafe díky Aitoru Ruibalovi (RBE) dostává šanci jít na konci poločasu do vedení.
45+1'
Tohle mohlo být vážné! Ruibal pěkným pozemním centrem hledal volného Péreze, který ale v dobré pozici pro zakončení nezvládl tečovat míč!
45'
Sledujeme kombinaci sevillských borců na hostující polovině. Obrana Getafe je ale nepouští před Soriu, který je zatím v závěru poločasu bez práce.
44'
Juan Latasa ztratil balanc na středu hřiště, nakonec se ale rychle oklepal a bude pokračovat ve hře.
43'
Bravo po faulu jednoho z hostů odkopává míč z pozice vedle šestnáctky, domácí mohou jít dopředu.
42'
Latasa se nenechal jednoduše odzbrojit. Jeho náběh přes střed hřiště měl potenciál, ale dvojice zadáku Betisu ho nakonec nenechala ohrozit Brava.
40'
Krom Aleñi si ve zbytku utkání bude muset počínat opatrně také Gaston Álvarez (GET).
39'
První poločas se chýlí ke konci a zatím vše nasvědčuje tomu, že v něm gól neuvidíme. Z hlediska ofenzívy je to dosud z obou stran celkem velké trápení.
38'
Na Viníciusův centr si tentokrát počíhal Alderete, jenž míč obratem vyslal ven z šestnáctky Getafe.
37'
Domácí gólman míč rozehrává nakrátko, Betis bude svou další akci budovat z hloubí vlastní poloviny.
36'
Ani první, ani druhý roh v podání Madriďanů nepřinesl větší šanci. Balón nyní po nepovedené hlavičce Álvareze zamířil poměrně vysoko nad břevno.
35'
Mata se po pravé straně dostal dopředu a míč trefou protihráče poslal za bránu, Bravo se musí připravit na roh. Uvidíme, co Bordalásovi svěřenci vymyslí.
33'
Poslední dvě minuty jsou v Seville hodně statické. Na balónu jsou Andalusané, kteří ale jen obtížně hledají skulinu v dosud pevné obraně Getafe.
32'
Guardado u středové čáry chrání míč před protihráči, kteří se ho snaží donutit zachybovat. Zadák Betis mezitím hledá někoho, komu by balón mohl předat.
31'
Dlouhý nákop za obranu končí až u Sorii, ani tato akce neskončila dle představ domácích borců.
30'
Soria byl poprvé nucen zasáhnout. Ruibal prověřil jeho reflexy tvrdou ranou zpoza vápna, kterou strážce svatyně Getafe kvalitním zákrokem vyrazil.
29'
Carles Aleñá (GET) vidí zaslouženou žlutou kartu, na příští zápas tak bude koukat jen z tribuny. Za malý moment uvidíme další standardku domácího celku.
28'
Suárezův centr vypadal celkem slibně, jenže v domácím vápně se pak k míči dostali jen hráči Betisu.
27'
Aleñova střela neměla moc velkou šanci uspět, hostující forvard trefil opodál stojícího protihráče.
25'
Vinícius táhl hru dopředu po levé straně, nakonec se ale rozhodl míč pro jistotu poslat za sebe na spoluhráče. Tažení Betisu se tak výrazně zpomalilo.
24'
Stále čekáme na první přesnou střelu dnešního utkání. Hru nyní pozastavuje Pérezův faul na Dakonama, Getafe rozehrává ze své poloviny hrací plochy.
23'
Balón se po delší době dostal až k Soriovi, který jej obratem odkopl daleko od svého rajonu.
22'
Papírový outsider prožívá hodně povedenou pasáž hry, nyní si vybojoval další rohový kop. Bravova svatyně začíná být pod mírným tlakem.
21'
Pezzella se blýskl v obraně a nadějný centr hostů hlavou tečoval mimo nebezpečí. Míč se nicméně odrazil za Brava, a Getafe tak získává další roh.
20'
Felipe nyní v přerušené hře strčil do Maksimoviće, který se obratem svalil na zem. Situaci zkoumá VAR, ale nezdá se, že by z toho koukala karta.
19'
Guardado si v souboji s Aleñou počínal neomaleně, Getafe získává balón na středovém kruhu.
18'
Alderete chtěl prostrčit míč za obranu do vápna Betisu, zelenobílá obrana ale jeho akci měla přečtenou.
16'
Míč nyní rozvlnil síť sevillské svatyně, jenže se tak stalo až po odpískaném faulu jednoho z hostujících borců. Bravo bude za malou chvíli rozehrávat.
15'
Getafe po delší době zaútočilo. Álvarez ze zámezí vhodil balón až do domácí šestnáctky, Betis ale následně aktivní protihráče k ničemu nepustil.
14'
Vinícius vzal věci do svých rukou a chtěl Soriu potrápit pumelicí z hodně velké vzdálenosti. Razance jeho pokusu nechyběla, notná dávka přesnosti ale ano.
13'
Balón nyní putuje po kopačkách obranného valu Realu, který hledá nějakou cestu zpět na soupeřovu půli.
12'
Mitrović si při bránění Péreze pomohl faulem a nabídl domácím standardku z poměrně slibné pozice, kterou ale Betis ve větší šanci nepřetavil.
11'
ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází Juan Latasa.
10'
Do zakončení se dostal Canales, kterému ale balón úplně nesedl. První projektil utkání zamířil nad břevno hostující svatyně, gólman zůstal v klidu.
9'
Hra běží dál, Betis dobývá hostující vápno. Zatím se mu do něj nedaří proniknout, Soria je bez práce.
8'
Nosítka nakonec nebyla třeba, Ünal sám odkulhal ke střídačce. Getafe prozatím nestřídá a je v deseti.
7'
Tohle nikdy nevidíme rádi... Enes Ünal se v bolestech kroutí na trávníku, podle všeho špatně došlápl a poranil si pravou nohu. Na hřiště míří zdravotníci.
6'
Poměrně slibně vyhlížející brejk Betisu zhatil Alderete, který zachytil přihrávku na pravou stranu. Domácím to zatím na hřišti moc nelepí, v útoku jsou neškodní.
5'
Balón po nákopu domácího gólmana končí na středu hřiště. Zatím sledujeme velmi ospalou podívanou, ani jeden tým dosud pořádně nezahrozil.
4'
Pezzella před dotěrným protihráčem pro jistotu srazil míč na Brava, který jej obratem rozehrává dál.
3'
Abner nedostihl dlouhý nákop, který doskákal až za Soriu. Ten tak bude odkopávat od své brány.
2'
V Seville se zatím hraje kolem středu hrací plochy, ani jednomu týmu se nedaří prostoupit za obranu.
1'
Aleñá se nyní pokusil zahrát míč na pravou stranu, kam nabíhal Maksimović, jenže jeho nabídka nebyla přesná. Domácí se tak celkem rychle vrací na balón.
1'
Úvodní výkop obstará Betis, jdeme na věc!
Hráči už nastupují na hrací plochu, domácí ve svých tradičních zelenobílých dresech a hosté v modrých.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný středeční večer, start utkání se blíží. Níže si můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy obou celků.

Real Betis: Bravo – Ruibal, Pezzella, L. Felipe, Vinícius – G. Rodríguez, Guardado (C) – Canales, A. Pérez, Juanmi – José.
Náhradníci: R. Silva, D. Martín – Henrique, Sabaly, Montoya, E. González, Akouokou, Ro. Sánchez, Joaquín, J. Cruz II, B. Iglesias.
Trenér: Manuel Pellegrini.

Getafe CF: Soria – Da. Suárez, Mitrović, Alderete, G. Álvarez – Portu, Dakonam (C), Maksimović, Mata – Aleñá, Ünal.
Náhradníci: Casilla – J. Iglesias, Duarte, Angileri, Amavi, Algobia, L. Milla, Seoane, G. Villar, al-Haddádí, Latasa, Mayoral.
Trenér: José Bordalás.

Rozhodčí: de Burgos – R. Díaz, J. Núñez.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

První vzájemné střetnutí dnešních soupeřů se odehrálo na konci ledna, přičemž tři body si tehdy na své konto připsal Betis. Zelenobílým tehdy gólem v 86. minutě zajistil výhru Borja Iglesias. Budou se domácí radovat i podruhé, nebo jim Getafe porážku vrátí?

28. 1. 2023: Getafe – Betis 0:1 (0:0)

Branky: 86. B. Iglesias.

Žluté karty: 61. Aleña (GET), 72. Villar (GET), 79. Duarte (GET), 90. Milla (GET) – 65. Henrique (RBE), 90+2. Juanmi (RBE).

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 3:9. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 25:12.

Getafe CF: Soria – J. Iglesias, Alderete, Duarte, Dakonam (C), D. Suárez (72. Portu) – Milla, Algobia (64. Villar), Aleña – Mayoral, Ünal.
Hlavní trenér: Quique Flores.

Real Betis: R. Silva – Miranda, Felipe, Pezzella, Sabaly – Carvalho (90+3. E. González), G. Rodríguez – Henrique (67. Juanmi), R. Sánchez (67. Fékir), Canales – B. Iglesias (87. José).
Hlavní trenér: Manuel Pellegrini.
GETAFE CF (18. místo)
35 Z, 8–11–16, 31:44 (-13), 35 bodů

Záchranářské starosti celku z jižního předměstí Madridu se po včerejšku znovu trochu zintenzivnily. Překvapivá výhra Valladolidu nad Barçou ho totiž poslala zpět mezi poslední trojici LaLigy, ze které se bude chtít jistě co nejdříve vyškrábat ven. Getafe si tedy nemůže dovolit nic vypustit, včetně souboje s Betisem.

Hosté přitom mohli být v trochu příznivější situaci, stačilo jen v sobotu porazit beznadějně poslední Elche. Azulones se ale nepodařilo naplnit roli favorita, a po výsledku 1:1 se tak museli spokojit s remízou. Pod jejich jedinou trefu se tehdy podepsal al-Haddadí. Uvidíme, jak si tým kouče Bordaláse povede dnes.

35 Z, 16–8–11, 43:38 (+5), 56 bodů

Ze včerejší remízy Girony na půdě Celty měli na té zelené straně Sevilly bezpochyby radost. Svěřenci kouče Pellegriniho totiž nyní potřebují už jen jednu výhru, aby měli jistotu, že se na podzim objeví v základní skupině Evropské ligy. Bodově se na ně může dotáhnout jen Bilbao, které ale sráží horší vzájemná bilance.

Co se aktuální formy Betisu týče, ta je celkem solidní. Z posledních pěti odehraných utkáních padl jen jednou, a to na hřišti mistrovské Barcelony, zatímco ze dvou duelů odešel vítězně a ve stejném počtu případů se o body dělili. Plichtou mimo jiné skončilo i víkendové městské derby s Nervionenses, ve kterém gól k vidění nebyl.