La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Elche  - 15. února 2023   21:00

Real
8' Asensio (Carvajal) • 31' Benzema  • 45+1' Benzema  • 80' Modrić (Camavinga)
4:0
(3:0)
Real
Lunin – Carvajal (68. Odriozola), Militão, Nacho Fernández, Alaba – Valverde (68. Tchouaméni), Camavinga, Ceballos (68. Modrić) – Asensio (81. Arribas), Benzema /C/ (78. Díaz), de Goes.
Caňizares, L. López – Rüdiger, Vázquez, Vallejo.
De Burgos – Díaz, Núňez
Estadio Santiago Bernabéu, Madrid
52 568 diváků
Elche
Badía – González (73. Lirola), Roco (57. Verdú), Magallán – Carmona, Gutiérrez (57. Cheikh), Gumbau, Clerc – Chaves /C/ (57. Morente), Nteka (66. Boyé) – Ponce.
J. López, Werner – Bigas, Blanco, Ferrández, Nicolás Fernández.

Bílý balet splnil povinnost a hladce vítězí nad posledním Elche 4:0. Hosté přitom začali velmi sympaticky, vytvářeli si i dobré střelecké příležitosti, jenže za celý zápas netrefili bránu. To se naopak povedlo již v 8. minutě po samostatném průniku Asensiovi, který překonal skvělého Badíu, a byla to branka v důsledku vítězná. Do přestávky ještě ruku a faul potrestal ze dvou pokutových kopů Benzema.
Ve druhé půli měli paradoxně domácí mnohem výraznější převahu, hrálo se prakticky na jednu bránu a Badía zneškodnil alespoň čtyři nejvyloženější šance Realu. Za jeho zády skončil jen jediný míč, skóre zpečetil nechytatelnou ranou do šibenice střídající Modrić.
Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 13:0. Střely mimo: 7:4. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 5:13.
90+2'
90+1'
Na počátku nastavení vyšel vniveč rohový kop Realu. Míč se vrací až k Luninovi, který se ho nejspíše nedotkl celý druhý poločas.
90'
Arribasův průnik po narážečce s de Goesem zpacifikovali hosté v poslední chvíli za cenu rohu.
90'
Nevídaná věc po změně stran. Tete Morente pronikl s míčem do šestnáctky Realu a dokonce si připravil i dobrou palebnou pozici, domácí bránu však přestřelil.
89'
Dnešní utkání sleduje 52 568 diváků.
88'
Naskakovala celá smečka útočících hráčů, centrovaný míč se však snáší za bránu Elche.
87'
Krátký roh pro Real po srážce Carmony s Camavingou.
85'
Ošklivě nakopnul soupeře při pokusu dostat se k míči hostující Ponce.
84'
Žlutá karta pro Real Madrid (Mariano Díaz).
82'
Rodrygovu ránu vyboxoval Badía před sebe a dorážka dobíhajícího a úplně osamoceného Odriozoly končí nad břevnem.
81'
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Sergio Arribas.
80'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Tak přece jen vyjádřil Bílý balet drtivou převahu poprvé od osmé minuty i gólem ze hry. Camavingovu zpětnou přihrávku pustil Asensio mezi nohama a LUKA MODRIĆ z velkého vápna nádhernou střelou vymetl šibenici.
78'
Karim Benzema dnes na hattrick nedosáhne, na hřišti ho vyměnil Mariano Díaz.
77'
Modrić se pěkně uvolnil na pravém kraji šestnáctky, následný přízemní centr však míří na kopačky hostů.
75'
Čistým skluzem zezadu obral Clerc o míč na velkém vápně uhánějícího Asensia, který se až divil, kde merunu nechal.
73'
Elche CF má pro dnešek dostřídáno:
ze hřiště odchází Diego González, přichází Pol Lirola.
73'
Zkušený Modrić však trestný kop posílá na hlavy bránících fotbalistů Elche.
72'
Žlutá karta pro Elche CF (Diego González). Faulem na Rodryga zavinil ještě přímý kop v blízkosti šestnáctky.
70'
Série střídání trochu rozkouskovala hru, uvidíme, zda se Real ještě bude mít chuť vydat do dalšího náporu po spoustě neproměněných šancí.
68'
ze hřiště odchází Dani Carvajal, přichází Álvaro Odriozola,
ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Aurélien Tchouaméni,
ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Luka Modrić.
66'
Střídání v týmu Elche CF:
ze hřiště odchází Randy Nteka, přichází Lucas Boyé.
65'
Z rohu se Real neprosadil a vrací se na vlastní polovinu.
64'
Do Alabova centru se opřel Asensio a střílel asi nechtěně halfvolejem. Po výrazném odskoku o trávník mohl míč zapadnout pod břevno, Badía ho však v poslední chvíli vyškrábl na roh.
62'
Camavinga předvedl zidanovku, domácí si za stavu 3:0 přece jen troufají. Postup středem pole však zakončil znovu střelou těsně mimo.
61'
Teď bílý balet udělal čest svému jménu. Valverdeho prudkou přízemní přihrávku vrátil patou na střed pokutového území de Goes a Benzemovi jen těsně nevyšel hattrick.
60'
Nápor Realu opadl, domácí drží míč a celkem nevzrušivě kombinují nakrátko kolem půlící čáry.
57'
ze hřiště odchází Raúl Gutiérrez, přichází Pape Cheikh,
ze hřiště odchází Enzo Roco, přichází Gonzalo Verdú,
ze hřiště odchází Fidel Chaves, přichází Tete Morente.
55'
Madridští obléhají soupeřovo území, druhý poločas se hraje vyloženě na jednu bránu.
53'
Žlutá karta pro Elche CF (Gerard Gumbau).
53'
Karim Benzema se zbavil kličkou Roca, jeho přízemní střelu k tyči však Badía kryje oproti dvěma předchozím zákrokům celkem rutinně.
51'
Vzápětí měl brazilský útočník další obrovskou příležitost, po 45 vteřinách ho však podruhé vychytal Badía poté, co se protáhl pro Benzemovo sklepnutí do uličky až bezprostředně před brankáře.
51'
Rodrygovi se již podařilo proniknout do šestnáctky s míčem na kopačce, jeho vyloženou šanci však likviduje pohotovým rozštěpem Edgar Badía.
50'
Benzema se snažil vniknout za sešikované řady černošedých, po dvou narážečkách mu to málem vyšlo, ale v poslední chvíli zasáhl Roco a odpálil míč přes hlavu.
48'
Je pískáno znovu ve vápně Elche, teď se ale jedná o útočný faul. Valverde se ohnal rukou za sebe a trefil Clerca do obličeje.
47'
Rodrygo kouzlil s míčem a po několika přešlapovačkách ho u postranní čáry předal Benzemovi. Toho důrazně, ale tentokrát čistě odstavili dva protihráči od míče.
46'
Statistické okénko:
Držení míče 68% – 32%, střely na bránu 6:0, střely mimo 4:3, rohy 3:4, fauly 2:7, ofsajdy 0:0.
Souboj obra s trpaslíkem má blízko k očekávanému výsledku. Beznadějně poslední Elche sice nijak nebetonuje a hraje sympaticky otevřený fotbal, ale po brzké trefě Marca Asensia potrestal dva zbytečné zákroky ve vápně Karim Benzema a druhý poločas bude nejspíš jen otázkou skóre.
45+2'
45+1'
Ani z druhého pokutového kopu nezaváhal KARIM BENZEMA a ač Badía tentokrát uhodl směr, na prudkou ránu k tyči nemohl dosáhnout.
45'
Další penalta pro domácí! Rodryga de Goese vyvedl lehounkým zaškobrtnutím z kroku Diego González, což neuniklo sudímu.
44'
Za dlouhým pasem vyrazil Ponce, sudí ho však vrací zpět a píská předchozí přestupek.
43'
David Alaba to zkusil přímo, prostřelil děravou zeď, ale střela nízko nad zemí letí takové dva metry vedle levé tyče.
41'
Roco podrazil Valverdeho, který se snažil prosmýknout mezi beky. Real dostává k dispozici přímý kop 28 metrů od brány.
40'
Badía se musel rychle vrhnout k pravé tyči, aby vytěsnil Alabovu dobře mířenou ránu zpoza šestnáctky.
39'
Elche se ze svého třetího rohu nedostalo do zakončení, vhazují domácí.
39'
Chavesův centr poměrně zbytečně odhlavičkoval na další roh Nacho Fernández. Teď mohl klidně nechat míč propadnout do autu, brankář mu ovšem nezakřičel.
37'
Elche propáslo další slušnou příležitost, když vyzval Gumbau krásně do uličky Carmonu, který z první pálí těsně vedle bližší tyče.
36'
Diego González hlavičkoval z malého vápna nikým neobsazen, jenže zády k bráně nedokázal po rohovém kopu hlavičku stlačit pod břevno.
36'
Carmona na křídle pěkně zamotal hlavu Nachovi Fernándezovi a získal roh pro Elche.
33'
Roh se však Asensiovi vůbec nepodařil, přetažený centr marně stíhal až u protějšího praporku Ceballos a hosté vhazují.
33'
Asensio doběhl zdánlivě ztracený míč a získal pro Real roh.
31'
Z pokutového kopu vymetl šibenici KARIM BENZEMA, navíc Badia skákal na opačnou stranu.
30'
Rocovi spadla Benzemova hlavička v souboji smolně na ruku a rozhodčí píská penaltu pro Real!
30'
Žlutá karta pro Elche CF (Enzo Roco).
28'
Závar s několika hlavičkami končí odpískaným útočným faulem na Militãa, kterého sevřeli Roco s Magallánem, nebylo zřejmé, čí zákrok považoval rozhodčí za klíčový.
27'
Posléze se Clercovi podařilo na koncové čáře vybojovat na skluzujícím Carvajalovi alespoň rohový kop.
27'
Elche má teď dobrou pasáž, potřebuje se ale obléháním domácího vápna dostat ke střele, což se zatím nedaří, míč jen létá do šířky.
25'
A pro změnu nakopávají hosté neškodně míč jen k Andriji Luninovi.
25'
Centrovaný míč zleva si stahuje nikým neatakovaný Badía.
23'
Hra je přerušena pro ošetřování hostujícího Ponceho.
21'
Alaba kličkoval mezi beky Elche a odražený míč překvapivě vyplul před Federica Valverdeho, který okamžitě pálil z 20 metrů těsně vedle pravé tyče.
19'
Domácí si teď vystačí se zdlouhavou kombinační hrou na vlastní polovině.
17'
První roh Realu Madrid rozehrál Ceballos, jeho spoluhráči se ale neprosadili a v koncovce vytloukl o Militãa šikovně bloky Nteka.
16'
Rodrygo opět zamotal hlavy obráncům a poslal zajímavý polovysoký centr šajtlí, na který naskočil rybičkou Benzema, mezi tyče však nezamířil.
15'
Po faulu Camavingy na Nteku rozehrávali hosté z půlící čáry, Carvajal pojistil vysoký míč hlavičkou do zámezí.
12'
Edgar Badía jen nastavil náruč Benzemově placírce po zemi.
11'
Právě kapitán Elche zakončil po rohovém kopu vysoko nad.
10'
Hosté chtějí odpovědět a vybojovali na levém křídle zásluhou Fidela Chavese roh.
8'
MARCO ASENSIO převzal narážečku Daniela Carvajala, z obránců Elche si udělal slalomové tyčky a ladný průnik zakončil technicky k tyči. Zápas začíná brzy nabírat očekávaný směr.
7'
Akci Elche táhl Raúl Gutiérrez, při pokusu o nákop vpřed však posílá míč až na tribunu.
4'
Rodrygo de Goes se proháčkoval až na koncovou čáru a vyzval zpětnou přihrávkou před odkrytou bránou Karima Benzemu, který však nestál náležitě natočen směrem k bráně a míč jen posunul do strany. Hosté ho odkopli za velké vápno, kde se do meruny opřel vší silou Éder Militão a teprve po jeho bombě, která se stočila ven z brány, si mohlo Elche vydechnout.
3'
Po dlouhém autu střihl pěkné nůžky Randy Nteka, mířil však dost výrazně vedle domácí brány. Přesto je to zatím sympaticky útočné pojetí posledního Elche.
2'
Lunin musel těžkou malou domů odkopávat do zámezí.
1'
Bílý balet nastoupil ve své tradiční barvě, hosté naopak v černošedých dresech.
1'
Před zápasem se v Madridu drží podobně jako na jiných stadiónech minuta ticha za desetitisíce obětí zemětřesení, které postihlo Turecko a Sýrii.

Real Madrid CF: Lunin – Carvajal, Militão, Nacho Fernández, Alaba – Valverde, Camavinga, Ceballos – Asensio, Benzema (C), de Goes.
Náhradníci: Caňizares, L. López – Arribas, Díaz, Rüdiger, Odriozola, Modrić, Vázquez, Tchouaméni, Vallejo.
Trenér: Ancelotti.

Elche CF: Badía – González, Roco, Magallán – Carmona, Gutiérrez, Gumbau, Clerc – Chaves (C), Nteka – Ponce.
Náhradníci: J. López, Werner – Bigas, Blanco, Boyé, Lirola, Ferrández, Morente, Verdú, Nicolás Fernández.
Trenér: Machín.

Rozhodčí: De Burgos – Díaz, Núňez.
Elche CF

Fotbalisté Elche vstupují do zápasu z beznadějně poslední pozice ligového pelotonu, když v prvních devatenácti zápasech této sezóny La Ligy nedokázali ani jednou vyhrát, povedlo se jim to shodou okolností až v tom dosud posledním, dvacátém, zápase, kdy senzačně zdolali 3:1 Villarreal.

Když už se Elche povedlo něco výrazně pozitivního, tak to výrazně začernil fakt, že autor hattricku ve zmíněném zápase, Pere Milla, musel podstoupit operaci klíční kosti a bude několik měsíců mimo hru.

Kromě Milly se trenér Pablo Machín musí obejít také bez zraněných Nwankwa, Collada a Morenteho, chybí i vykartovaná dvojice Omar Mascarell a Helibelton Palacios.
Real Madrid

Real Madrid strávil poslední dny v Maroku, kde ovládl klubové mistrovství světa, když po výhře nad egyptským Al Ahly v semifinále 4:1 zvládl nevídanou přestřelku proti saúdsko-arabskému Al-Hilálu ve finále 5:3 a pátým triumfem v historii této soutěže navýšil svůj náskok před všemi ostatními světovými kluby v počtu klubových titulů v této soutěži.

V domácí soutěži už to tak slavné není, neboť Real z posledních pěti kol dokázal vyhrát jen dvě, celkově během tohoto období získal jen sedm bodů a oproti poslední době stoprocentní Barceloně neustále ztrácí, momentálně je druhý s mankem jedenácti bodů na svého arcirivala, disponuje tedy alespoň dnešním zápasem k dobru. Naposledy Real nezvládl zápas na Mallorce, kde tamnímu celku podlehl 0:1.

Do branky by se po menším zranění měl vrátit Thibaut Courtois, mimo hru zůstávají zranění Lucas Vázquez, Ferland Mendy, Eden Hazard a také vykartovaný Vinícius Júnior, jenž při prohře na Mallorce zaznamenal pátou žlutou kartu v této sezóně.
Hezký večer při sledování přenosu utkání dohrávky 21. kola španělské La Ligy, obhájci titulu Real Madrid budou v domácím utkání s Elche výrazným favoritem. Elche se pokusí navázat na senzační výsledek z loňské sezóny, kdy dokázalo na stadiónu Santiaga Bernabeua remizovat 2:2, byť v úvodním vzájemném zápase této sezóny doma podlehlo obrovskému favoritovi 0:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.