La Liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Espanyol - 11. března 2023   14:00

Real
22' Vinícius Júnior (Kroos) • 39' Militão (Tchouaméni) • 90+3' Asensio (Ceballos)
3:1
(2:1)
Espanyol
8' Joselu  (R. Sánchez)
Real
Courtois – Carvajal, Militão, Na. Fernández, Camavinga – Kroos (74. Ceballos), Tchouaméni (74. Rüdiger), Modrić (C) (72. Asensio) – Valverde, Rodrygo, Vinícius Júnior (90. Rodriguez).
Lunin, L. López – L. Vázquez, Odriozola, Hazard, Díaz, J. Vallejo.
Figueroa – Carreño, Villate
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
Espanyol
F. Pacheco – Ó. Gil (69. Pierre-Gabriel, 85. A. Vidal), S. Gómez (85. Melamed), Montes, Cabrera – R. Sánchez (75. Puado), V. Souza, Gragera (75. De. Suárez), Darder (C) – Joselu, Braithwaite.
J. García, Álv. Fernández – Calero, Expósito, Oliván, D. Gómez, Lazo.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 12:17.
Fotbalisté Realu Madrid splnili proti Espanyolu roli favorita. Byť se jim nepovedl začátek, když už v 8. minutě inkasovali po krásné střele Joselua, dokázali zabrat a připsali si do tabulky tři body za výhru 3:1. Madristé otočili skóre ještě v prvním poločase. Ve 22. minutě to vzal na sebe Vinícius Júnior, který po průniku od levé postranní čáry vyrovnal. V dalším průběhu úvodního dějství už dominoval Real a bylo otázkou času, kdy padne další gól. Ten přišel ve 39. minutě, když povedený centr Tchouaméniho uklidil s pomocí břevna hlavou do brány Éder Militão. Po změně stran už to bylo trochu poklidnější. Hosté se k ohrožení brány soupeře téměř nedostávali. Na domácí straně mohl přidat pojistku Rodrygo, který trefil z přímého kopu břevno. Skóre tak uzavřel až v nastavení Marco Asensio, jenž využil skvělé práce Ceballose.
90+5'
90+4'
Ještě jedna šance domácích! Ránu Federica Valverdeho zpoza šestnáctky, která byla dobře umístěná, vyrazil Pacheco.
90+3'
Real Madrid právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto! Real podnikl útok do už otevřené obrany soupeře. Skvělou práci odvedl Dani Ceballos, který projel středem hřiště až hluboko na útočnou polovinu. Poté vysunul MARCA ASENSIA a ten míč poslal nad padajícím brankářem Pachecem do sítě – 3:1.
90+2'
Domácí nyní takticky drží míč na svých kopačkách. Čas utíká.
90'
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Álvaro Rodriguez.
89'
Hráči Realu se až zbytečně zatáhli a dávají tak Espanyolu šanci na závěrečný tlak.
88'
Z něho se hosté neprosadili. Následně míč nesportovně zakopl Dani Carvajal, který dostal žlutou kartu.
87'
Nakonec z toho byla dobrá šance! Na centr Denise Suáreze si naskočil Leandro Cabrera, který bránu netrefil. Byla tam ale ještě teč a tak uvidíme roh Espanyolu.
87'
Hosté budou zahrávat standardní situaci v podobě zkráceného rohového kopu.
86'
Žlutá karta pro tým Real Madrid CF (Dani Ceballos).
85'
Ronaël Pierre-Gabriel nemohl dále pokračovat, a proto musel být vystřídán.
85'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
ze hřiště odchází Sergi Gómez, přichází Nico Melamed,
ze hřiště odchází Ronaël Pierre-Gabriel, přichází Aleix Vidal.
83'
Zdravotní problémy má Ronaël Pierre-Gabriel. Hostující obránce, který nastoupil až v průběhu druhé půle, si zřejmě natáhl sval.
82'
Nacházíme se už v poslední desetiminutovce tohoto duelu. Real stále drží těsné vedení. Nutno říci, že Espanyol ve druhé půli směrem dopředu příliš nehrozil.
80'
Ronaël Pierre-Gabriel postupoval s míčem na pravé straně. Zahnal se ale do zámezí a jeho centr už byl zbytečný.
78'
Vinícius Júnior si navedl míč na střelu levačkou z 18 metrů. Mířil do středu brány a Pacheco snadno zasáhl.
77'
Marco Asensio při napadání nepříjemně dohrál Leandra Cabreru. Hosté budou rozehrávat.
75'
ze hřiště odchází Ruben Sánchez, přichází Javi Puado,
ze hřiště odchází José Gragera, přichází Denis Suárez.
75'
Domácí zahrávali přímý kop tak z 20 metrů. Jeho exekuce se ujal Rodrygo, který ranou přes zeď orazítkoval břevno!
74'
ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Dani Ceballos,
ze hřiště odchází Aurélien Tchouaméni, přichází Antonio Rüdiger.
73'
Marco Asensio se hned zapojil do hry. Napravo zakombinoval s Carvajalem. Ten odcentroval, s čímž si poradila obrana hostí.
72'
ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Marco Asensio.
70'
Druhý poločas byl dosud poměrně poklidný. Domácí se nyní postarali o trochu vzrušení, když se po neúspěšném průniku Rodryga dostal k odraženému míči Toni Kroos. Jeho projektil zpoza šestnáctky prosvištěl těsně nad břevnem!
69'
ze hřiště odchází Óscar Gil, přichází Ronaël Pierre-Gabriel.
67'
Na kolmici Luky Modriće si nabíhal Eduardo Camavinga. Toho ale odclonil tělem Óscar Gil a míč pak mohl sebrat Fernando Pacheco.
65'
Přímý kopů zahrával Toni Kroos. Volil centr, který zvládla odvrátit defenziva barcelonského týmu.
65'
Vinícius donutil k faulu Josého Grageru. Domácí mají k dispozici standardní situaci nalevo od pokutového území.
64'
Dlouhý nákop hledal Rubena Sáncheze. Ten míč nedoběhl a tak se kope od brány Realu Madrid.
62'
Darder nerozehrál rohový kop špatně. Domácí míč odvrátili k Josému Gragerovi, jehož střela se mezi tyče nevešla.
61'
Gil narážel do běhu Rubenovi Sánchezovi. Ten nepřesprintoval Nacha Fernándeze, ale získal pro Espanyol alespoň rohový kop.
60'
Druhá půle se zatím hraje bez nějaké větší šance. Na tempo hry je znát, že Real už nutně nepotřebuje vstřelit gól a hraje úsporněji.
59'
Ten zahrával právě Modrić. Jeho centr boxoval brankář Pacheco.
58'
Pas Luky Modriće si pohlídala obrana hostí za cenu rohového kopu.
56'
Žlutou kartu vyfasoval hostující Óscar Gil.
55'
Espanyol určitě přidal na aktivitě. Nyní jeho hráči nezužitkovali rohový kop.
52'
Hosté se prokombinovali až do ofenzivy. Ruben Sánchez dostal míč na pravou stranu, odkud centroval. Obrana Madridu si poradila.
52'
Hráči Espanyolu si nyní nahrávají na vlastní polovině. Využívají toho, že se Real přeci jen nemusí už tolik hnát do napadání.
51'
Sergi Darder velice elegantně prošel středem hřiště. Nevyšla mu ale finální přihrávka na Braithwaita.
49'
Vinícius Júnior posílal z levé strany míč do hostující šestnáctky. Tam dobře zasáhl stoper Montes.
48'
Ještě doplním informaci, že o poločasové přestávce se nestřídalo.
47'
Zajímavě to zkoušel Leandro Cabrera. Ten si po zisku míče všiml, že se Thibaut Courtois nachází daleko od své brány. Zkusil ho tedy z půlky přehodit,, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.
46'
První poločas je minulostí. Real nezačal dobře. Hosté hrozili z rychlých kontrů a míči za obranu. Po jedné takové situaci otevřel už v 8. minutě skóre Joselu, který po nahrávce Rubena Sáncheze z první vymetl šibenici. Poté měl ještě dobrou příležitost po standardní situaci Vinícius Souza, ale pak už začali hrát Madristé. Ve 22. minutě to vzal na sebe Vinícius Júnior, který po průniku od levé postranní čáry vyrovnal. V dalším průběhu úvodního dějství už dominoval Real a bylo otázkou času, kdy padne další gól. Ten přišel ve 39. minutě, když povedený centr Tchouaméniho uklidil s pomocí břevna hlavou do brány Éder Militão.
45'
45'
Od rohového praporku nyní rozehrávali hosté. Pro centr si došel brankář Courtois.
44'
Domácí se po rohu Kroose neprosadili.
44'
Dopředu vyrazili domácí. Vinícius Júnior nastřeloval z levé strany míč na přední tyč, kam si nabíhal Rodrygo. Před ním však stačil zakročit obránce a tak se bude kopat roh.
43'
Hosté po delší době vysunuli napadání a míč vybojoval Sergi Darder. Ten chtěl hned nahrávat za obranu Sánchezovi, ale na toho balón neprošel.
41'
Domácí otočili skóre zcela zaslouženě. Bylo otázkou času, kdy gól dají.
39'
Domácí otáčejí skóre duelu! Z nakrátko zahraného rohu ještě neuhodilo. Madristé ale zůstali v útoku. Míč se dostal na levou stranu k Aurélienovi Tchouaménimu, který poslal nadýchaný centr na zadní tyč. Tam si naběhl ÉDER MILITÃO, jehož hlavička se odrazila od břevna za brankovou čáru.
39'
Rodrygo poslal dobrý míč doprava na Daniho Carvajala. Ten získal pro domácí roh.
38'
Espanyol se teď už jen brání. V úvodu hrozil z brejků, ale po vyrovnání Realu už jeho hráči téměř nepřešli půlící čáru.
37'
Dani Carvajal se snažil dostat míč opřed bránu. Balón se ale od bránícího hráče odrazil zpátky do něho a pak za brankovou čáru. Kope se tedy od brány Espanyolu.
36'
Montes bude v pořádku. Hra je zahájena míčem rozhodčího.
35'
Toni Kroos trefil hlavu ve zdi stojícího Césara Montese. Ten se skácel na zem a rozhodčí raději přerušil hru.
34'
Rodrygo si vynutil faul v blízkosti pokutového území Espanyolu. Dobrá pozice pro přímý kop.
33'
Vinícius tentokrát zase v ofenzivní akci. Míč málem ztratil, ale od obránce se k němu odrazil zpět. Brazilský hráč tak prošel až do šestnáctky, kde ale neměl prostor pro střelbu.
32'
Vinícius Júnior nasadil šlapák Sergiovi Darderovi. Domácí šikula byl oceněn žlutou kartou.
30'
Držení míče – 79 % : 21 %
29'
Domácí celek už opět obléhá pokutové území soupeře. Nápor Madridu je teď velký.
28'
Dobrou jedovkou ze střední vzdálenosti se prezentoval Rodrygo. Míč prosvištěl ani ne metr nad břevnem!
26'
Domácí jsou v tlaku. Dalším nebezpečným průnikem se prezentoval Vinícius. Hosté ho zastavili i s přispěním štěstí.
24'
Real se zvedá! Rodrygo zabral na pravé straně pokutového území. Z ostrého úhlu nastřeloval míč do malého vápna, v čemž mu zabránila pravá noha brankáře Pacheca.
22'
Je vyrovnáno! VINÍCIUS JÚNIOR převzal míč u levé postranní čáry. Odtud dokázal projít až do pokutového území a pravačkou zamířil po zemi ke vzdálenější tyči. Brankář Pacheco se za balónem natahoval marně – 1:1.
21'
Vinícius Júnior našel polovysokým centrem Daniho Carvajala, který pálil halfvolejem vysoko nad. Nebyla to snadná pozice.
20'
Domácí Kroos zahrával rohový kop, který pro Real žádnou šanci nepřinesl.
18'
Leandro Cabrera poslal k zemi kličkujícího Rodryga. Hostující obránce dostal žlutou kartu.
17'
Espanyol zatím velmi dobře brání a navíc jsou jeho hráči i nebezpeční směrem dopředu. Pro Real to zatím vůbec není jednoduchý zápas. Naopak.
15'
Po hostující standardní situaci měl velkou šanci Vinícius Sousa! Jeho hlavičku zneškodnil reflexivním zákrokem Thibaut Courtois.
14'
Vůbec první domácí zakončení má na svědomí Eduardo Camavinga. Jeho střelu z prostoru pokutového území kryje Pacheco. Míč směřoval do středu brány.
13'
Zase náznak brejku hostí. Sergi Darder si naběhl dopředu, kam dostal přihrávku. Proti sobě už měl jen Nacha Fernándeze, jehož ale nedokázal obejít.
11'
Domácí drží míč na kopačkách a přihrávají si. Nutno podotknout, že obrana Espanyolu je drží poměrně daleko od pokutového území.
8'
Espanyol právě vstřelil branku!
Hostům vycházejí dlouhé míče za obranu soupeře! Z obranné linie Espanyolu vzešel výtečný nákop na pravé křídlo. Tam operoval Ruben Sánchez, který si míč skvěle zpracoval a oslovil do pokutového území nabíhajícího JOSELUA, jenž z první vymetl levou šibenici z pohledu bezmocného Courtoise.
7'
Hosté spoléhají na brejky. Ruben Sánchez se dostal s míčem až k pokutovému území soupeře. Tam už byla jeho akce zastavena.
6'
Domácí se usadili na útočné polovině. Vinícius neprocpal míč do pokutového území soupeře. Real bude po zásahu barcelonské obrany vhazovat.
5'
Domácí se z kombinační akce neprosadili. Míč uvádí do hry brankář hostí Fernando Pacheco.
3'
Po rohovém kopu se hosté neprosadili a útočit mohou zase Madristé.
2'
Z ničeho nic obrovská šance hostí! Na krásný pas za obranu si naběhl Martin Braithwaite. Rychlonohý útočník postupoval proti Courtoisovi. Tomu však pomohl Éder Militão, který stihl protihráče zakřižovat, do střely mu sáhl kopačkou a srazil ji nad bránu.
2'
Hosté měli úvodní výkop. Nyní už ale drží míč na kopačkách hráči Realu. Jejich postupná kombinace asi bude častým obrázkem tohoto duelu.
1'

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Militão, Na. Fernández, Camavinga – Kroos, Tchouaméni, Modrić (C) – Valverde, Rodrygo, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Lunin, L. López – Rodriguez, L. Vázquez, Odriozola, Hazard, Díaz, J. Vallejo, Rüdiger, Ceballos, Asensio.
Trenér: Carlo Angelotti

Espanyol Barcelona: F. Pacheco – Ó. Gil, S. Gómez, Montes, Cabrera – R. Sánchez, V. Costa, Gragera, Darder (C) – Joselu, Braithwaite.
Náhradníci: J. García, Álv. Fernández – Calero, Expósito, Melamed, Oliván, Puado, Pierre-Gabriel, D. Gómez, Lazo, De. Suárez, A. Vidal.
Trenér: Diego Martínez

Rozhodčí: Figueroa – Carreño, Villate.
Real Madrid CF (2. místo, 16 – 5 – 3, skóre 47:18, 53 bodů)
V letošní sezóně to zatím moc nevypadá na obhajobu titulu Bílého baletu. Na vedoucí Barcelonu totiž ztrácí už devět bodů. V posledních dvou ligových kolech navíc Madristé ztráceli remízami a mezi tím ještě vypadli v semifinále Copy del Rey, když výsledkem 0:1 nezvládli domácí El Clásico. Real si na druhou stranu vede výborně v Lize mistrů, kde má po úvodní osmifinálové výhře 5:2 v Liverpoolu nakročeno do čtvrtfinále, navíc triumfoval na MS klubů. Proti Espanyolu si potřebují svěřenci Carla Ancelottiho vylepšit i ligovou bilanci.

Posledních 5 zápasů Realu Madrid:
Osasuna – Real Madrid 0:2
Liverpool – Real Madrid 2:5 (LM)
Real Madrid – Atlético Madrid 1:1
Real Madrid – Barcelona 0:1 (Copa del Rey)
Betis – Real Madrid 0:0
Espanyol Barcelona (13. místo, 6 – 9 – 9, skóre 30:36, 27 bodů)
Espanyol se v tabulce nachází na třináctém místě. To ještě zdaleka neznamená nějaký klidný střed tabulky. Na pásmo sestupu totiž má k dobru jen dva body. Naposledy si barcelonský celek navíc zkomplikoval situaci porážkou 1:2 na hřišti podobně ohroženého Valladolidu. Před tím přitom slavil dvě cenné výhry. Venkovními výsledky se Espanyol řadí zhruba do středu ligového pelotonu. Na stadionech soupeřů v této sezóně uhrál tři vítězství, pět remíz a čtyřikrát prohrál.

Posledních 5 zápasů Espanyolu:
Espanyol – Osasuna 1:1
Espanyol – Real Sociedad 2:3
Elche – Espanyol 0:1
Espanyol – Mallorca 2:1
Valladolid – Espanyol 2:1
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V rámci 25. kola španělské La Ligy se utkají také Real Madrid a Espanyol Barcelona. Druhý celek tabulky z Madridu potřebuje zabrat, pokud ještě chce stíhat vedoucí barcelonský FC. Espanyol se nachází na třináctém místě, stále je ale nebezpečně blízko pásmu sestupu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.