La Liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Elche  - 19. března 2023   16:15

Real Sociedad
48' Kubo (D. Silva) • 90' Barrenetxea
2:0
(0:0)
Remiro – A. Muñoz, Le Normand, Zubeldia, Gorosabel – D. Silva (78. Guevara), Illarramendi (84. Barrenetxea), Zubimendi, Méndez – Sørloth (63. Oyarzabal), Kubo (79. Cho).
Arana, Zubiaurre – Rico, Turrientes, J. Pacheco, Sola, R. Navarro.
J. Sanchez (Španělsko)
Reale Arena (San Sebastián)
28 496 diváků
Elche
Badía – D. González, Verdú (61. Bigas), Palacios (78. Carmona) – Clerc (76. L. Blanco), Gumbau, Mascarell, Morente – Fidel (83. Josan), Boyé, Nteka (61. Ponce).
Werner – Guti, Lirola, Ni. Fernández.

Já děkuji za pozornost a u dalších přenosů se těším na počtenou! Mějte hezký zbytek víkendu.
Dnešní utkání sledovalo 28 496 diváků.
Máme tu konec! Zápas ukázal jasný rozdíl v kvalitě, fotbalovosti, technice, kombinaci a všem dalším. I proto tyto dva týmy dělí takový rozdíl v tabulce. Na hřišti se ukázalo velmi rychle, kdo je pánem, jen déle trvalo, kdo vstřelí první branku. Nepřekvapivě jí dali domácí. Japonský útočník Kubo ukázal jakým šikovným hráčem je. Druhou branku vsítil v 90. minutě Barrenetxea, který potrestal velkou chybu v rozehře a svým napadáním udělal nepořádek v obraně hostů. Po tom všem je výsledek 2:0 pro domácí Real Sociedad, který svým počínáním udržel čtvrté místo v tabulce. Dál tak bude San Sebastian bojovat o kvalifikování se do Ligy mistrů. Nakročeno má dobře. Zato Elche se pomalu potápí do druhé ligy. Voda už protéká skoro až ke kapitánovi.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 8:1. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 16:16.
Trenéři si podali ruce a tím dnešní mač skončil Real má tři povinné body a Elche už tak skoro jistý sestup z La Ligy.
90+3'
90+3'
Marné pokoušení se o probítí se do šance hostů.
90'
Rozhodčí nastaví tři minuty.
90'
Real Sociedad právě vstřelil branku! Elche zásadně chybovalo v rozehrávce a pak už nestihlo náběh za obranu. o branku se postaral hráč ANDER BARRENETXEA, který uklidil míč po zemi do sítě. Únik Barrenetxey tak dává punc na výsledek. Bez asistence.
90'
Remiro nyní vrátí míč do hry z náruče.
89'
Hra nemá spád, hráči se zbavují míče a jakoby nechtěli tvořit.
88'
Sociedadští obléhají branku hostů, ale ti drží bez inkasovaného gólu už nějakou dobu.
87'
Badia absorboval míč a rozehraje ho do pole.
85'
Obrovská šance Elche! Výborná střela zleva, asi z 22 metrů, Remiro vyráží rukama a k dorážce se nikdo z hostů nedostává. Tak tohle mohlo narušit plány Realu na tři body.
85'
Oba týmy jakoby byly smířeny s výsledkem a ani se nepokoušely ho změnit.
84'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Asier Illarramendi, přichází Ander Barrenetxea.
83'
Střídání v týmu Elche CF:
ze hřiště odchází Fidel, přichází Josan.
83'
Žlutá karta pro tým Elche CF (Lucas Boyé).
81'
Rohový kop pro Elche. Rozehraný nakrátko a pak centr levou nohou směrem od hřiště, ale zakroucený mimo cíl, tedy nějakého spoluhráče.
81'
Centr do pravé části vápna od hostů. Špatně vyřešené.
79'
ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Mohamed-Ali Cho.
78'
ze hřiště odchází David Silva, přichází Ander Guevara.
78'
ze hřiště odchází Helibelton Palacios, přichází José Ángel Carmona.
78'
Hosté kombinují v obraně a snaží se vytvořit lepší pozici pro nějakou šanci, nebo příležitost.
76'
ze hřiště odchází Carlos Clerc, přichází Lautaro Blanco.
76'
Z volného přímého kopu Elche nic nebylo.
76'
Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Martín Zubimendi).
74'
Ještě však stále mají zhruba čtvrthodinku se zápaem něco udělat.
74'
Hosté jsou opravdu slabí, dnes toho moc nepředvedli až na pár výpadů a střel ze střední vzdálenosti. Zatím tak potvrzují své vyhlídky, tedy to, že jsou největším kandidátem na sestup. A z bažin sestupu už se budou těžko "lízat."
74'
Nepřesná přihrávka Elche a tím se sami připravili o to, vytvořit si šanci.
73'
Poslední obránce Realu odvrátil rodící se nebezpečí do autu.
71'
Hrálo se tzv. "nahoru, dolu."
71'
Teď jsme viděli trochu divočejší hru, trochu netypicky na dnešní duel.
69'
Standardka byla zahrána špatně, odvrácena do pole.
68'
Další ztracený míč zelených. Ti se rozhodli poslat míč do ulice, tam ale nikdo nebyl.
66'
Badia si to rozdal s útočníkem Realu na férovku, rychlejší nohy ukázal ovšem brankář Elche.
66'
Real hraje v klidu, to co potřebuje, nikam se nežene, spíše jen v klidu kombinuje a přihrává na jistotu.
65'
Střídání poněkud narušili hru a zpomalili její tempo.
63'
ze hřiště odchází Alexander Sørloth, přichází Mikel Oyarzabal.
63'
Elche kombinuje, to se nestává zrovna často, a také to netrvalo dlouho.
62'
Hosté vybojovali rohový kop.
61'
ze hřiště odchází Randy Nteka, přichází Ezequiel Ponce.
61'
ze hřiště odchází Gonzalo Verdú, přichází Pedro Bigas.
61'
Výtečně vystoupil z obrany bek domácích a nedovolil soupeři jít do brejku.
60'
Brejk zelených, ti byli zastaveni ještě v zárodku.
59'
Silva ale míč poslal do desáté řady.
57'
To je příhodná situace pro domácí. Ti mohou navýšit vedení!
57'
Výtečný Mendez se protančil až skoro ke střele, byl ale zatažen a po faulu na něj následuje standardka.
56'
Obrovská šance! Centr zprava do mlýnice, tam se míč povaloval všude možně a domácí ho do branky dostat nedokázali. Velká škoda, mohli si tím pojistit vedení.
55'
Utkání zrovna nepatří mezi šlágry a, že by bylo na co koukat, se říci, příliš nedá.
54'
Real v držení míče a nepouští soupeře do brejků. Taktika zní, pokud nebude mít soupeř míč, nemůže zaútočit.
52'
Ten neskončil příliš dobře, ke střele se neprobojovali.
52'
Sociedadští se nabažili a utíkají s dalším útokem.
51'
VAR ještě v záznamu potvrdil branku Kuba, jenž podle nejmodernějších technologií nebyl v ofsajdu.
50'
A to je radostná zpráva pro domácí, hosté by to teď mohli trochu otevřít a tím by mohly vznikat mezírky v obraně pro šikovné hráče jako Kubo a Sorloth.
48'
Real Sociedad právě vstřelil branku! Autorem branky je TAKE KUBO. Kubo se prohnal kolem obránců, měl dobrý náběh a vstřelil branku po zemi k tyči. Otevírá tak účet utkání. Asistence: David Silva.
47'
Domácí to zkusí hezky pěkně odzadu, ale to se nedaří, soupeř dobře napadá.
47'
Real zase v pozici dobyvatele.
46'
Real ještě není v tempu a to ukázala i první akce.
46'
Rozehrál Real Sociedad.
46'
Držení míče po prvním poločase: 69 % – 31 %.
Nejnepříjemnější fotbalisté pro obranu Elche jsou zatím jednoznačně Kubo a Sorloth, ti ohrožují branku nejčastěji svojí chytrostí a uměním zakončit. Jen si prozatím zapomněli střelecký prach v kabině. Hosté branku Remira párkrát též ohrozili, ale Remiro byl pokaždé na správném místě. Uspěje tedy dobyvačná hra domácích, nebo se hosté probudí a trefí branku Remira ?
Domácí ukázali, že jsou fotbalovějším týmem, gólově to však zatím nevyjádřili. Povede se jim to ve druhé půli? Sledujte náš přenos a dozvíte se.
Druhý poločas začne přibližně v 17:18.
45+1'
45+1'
Na závěr ještě porada s VAREM, jenž měl posvětit "nefaul" na Kuba a to také udělal. Sudí poslal hráče do kabin.
45+1'
Kubo byl faulován a svíjí se v bolestech na zemi, sudí přerušuje hru, jež se blíží ke konci poločasu a běží za Kubem.
45+1'
Domácí ještě zkusí štěstěnu, dlouhý aut, odvráceno.
45'
Nastavovat se bude jedna minuta.
44'
Výborný pas na Kuba, ten ale skluzem nedostihl míč, který pak odkoulel za autovou čáru.
44'
Zákrok si připsal Badia.
44'
Elche drží remízu na Realu, to by se jim před utkáním určitě líbilo, uvidíme za jakého stavu budou odcházet do šaten.
42'
Zelení přišli o míč a dopředu pospíchají modrobílí, ti však nevyřešili zakončení příliš dobře, hosté zblokovali střelu zpoza vápna.
41'
Převaha domácích je jasná a zřetelná, musí se však zlepšit koncovka a finální fáze, pokud tedy chtějí domácí tři body.
40'
Ještě rána po připravení si balónu, ale Sociedadští mají problém trefit prostor mezi třemi tyčemi.
39'
Zakončení z blízkosti ve skluzu a to snižuje přesnost, jak víme. Domácí byli blízko ke gólu.
38'
Přihrávka pod sebe, driblink, ale pokažená finální fáze, domácí přecejen však budou kopat alespoň roh.
37'
Pro Elche by dnes bod byl jako tři, hraje proti týmu, jenž usiluje o postup do LIgy mistrů, a tak by se mu každý bod hodil.
37'
Těsný ofsajd domácích.
36'
Remiro musí zasahovat! Dobrá střela hostů. Protáhla Remira, ten se natáhl a míč vyboxoval pryč.
35'
Nadvakrát odkopávali hosté ze své poloviny.
35'
Elche toho moc nevymyslelo a soupeř opět rozvádí další atak.
34'
Badia znovu v akci! Chyba v rozehrávce a Real táhl dopředu, dlouhou přihrávku ovšem pohltil Badia.
33'
Roh poslali domácí přímo do náruče brankáře BAdii.
33'
Rychle vedený útok domácích po pravé straně, roh pro modrobílé.
32'
Remiro pomůže s rozehrou, tomu se říká moderní brankář.
31'
Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Brais Méndez).
31'
Real pokračuje v dobývání hlubokého bloku Elche.
30'
Další neúspěšný centr hostů, ti se osmělili a teď zatlačili soupeře.
29'
Pěkná střela hostů ze střední vzdálenosti, grafika ukázala, že to bylo necelých 29 metrů. Álex Remiro však míč zlikvidoval.
27'
Zelení chybují, stahují hráče domácích a to bude rozehra pro San Sebastian.
27'
Badia si sáhne na míč a pošle ho zpět do pole.
26'
Sorloth se blýskl skvělým náběhem a uvolněním, míč ale poslal těsně vedle branky, střelou po zemi, špičkou trefoval vzdálenější tyč.
25'
Centr do vápna hostů, ti odvrací.
25'
Elche ale ukazuje proč je na dně tabulky, kombinace vázne, nepřesnosti, špatné rozhodování a další problémy.
24'
Hra se nám trochu uklidnila a domácí nemají takový tlak jako dříve.
22'
Faul na hostujícího hráče blízko pokutového území Elche. Ti tak rádi rozehrají a oddálí další nebezpečí protivníka.
21'
Teď hosté na míči, poslali ho na polovinu soupeře, tam o něj zabojovali, avšak jejich ofenzivní rejdy měly jepičího trvání.
20'
Přihrávka, kombinace domácích, připravený útok, skvěle sehráno, ale finální fáze se nepovedla.
19'
Hosté jsou zakřiknutí vývojem, patří mezi nejslabší mužstva La Ligy a tak musíme čekat kvalitu a fotbalovost na straně Realu Sociedad.
18'
Elche riskovalo ve vlastní šestnáctce v rozehře a málem přislo o míč.
17'
Sociedad je lepším mužstvem, co vymyslí nyní?
16'
Real rozjíždí akci přes Mendeze, ten kroutil míč do šibenice, branku ale těsně přestřelil.
15'
Roh pro San Sebastian, zahraný na hranu vápna, defenzíva Elche ale připravena.
15'
Domácí se dostali z levého křídla až před vápno, tam o míč přišli.
14'
Roh pro Elche, hlavička zkraje vápna vedle.
13'
Japonský útočník Kubo je hodně aktivní, nabízí se, hraje hodně s míčem, zatím patří mezi nejlepší hráče na hřišti.
12'
Blok Elche ale zatím nenabídl další šanci domácím.
12'
Real kombinuje, snaží se přehrát soupeře postupným útokem.
11'
Hosté v ofsajdu.
10'
Sociedadští skvěle sehráli tuto akci, na jejímž konci byl jeden z útočníků, ten se ale v zakončení mýlil.
10'
Utkání ztrácí na tempu. Uvidíme, zda to bude jen chvilkový nebo dlouhodobý jev.
9'
Muňoz dribloval s míčem, posunul na spoluhráče, ten pálí, ale opět jen nad branku Badii.
8'
Nyní zkouší dlouhý míč za obranu i domácí, ti se ale vystavili do ofsajdu.
7'
Dobrý dlouhý centr za defenzívu modrobílých, ti se ale ubránili včasným zásahem.
7'
Real ukazuje v prvních minutách, kdo bude favoritem v dnešním utkání.
5'
Rychlý útok domácích tažený Silvou a Kubem, Kubo však bránu přestřelil, velká škoda, byla to dobrá pozice pro vstřelelení branky.
5'
Elche začne zase od brankáře, dostalos e k němu postupnými přihrávkami po zemi.
4'
Faul na hostujícího plejera, rozehrávat bude gólman.
3'
Akce Realu začíná od stoperů.
2'
K výkonu domácích má nějaké průpovídky i kouč.
2'
Elche hraje už nějakou dobu bez balónu.
1'
Domácí driblují na pravém křídle, snaží se najít místo pro přihrávku, ale prostor zde chybí.
1'
Ihned kolmice za obranu Elche, ale Sociedadští se dále nedostali.
1'
Elche uvedlo míč do pohybu ze středového kruhu.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – A. Muñoz, Le Normand, Zubeldia, Gorosabel – D. Silva, Illarramendi, Zubimendi, Méndez – Sørloth, Kubo.
Náhradníci: Arana, Zubiaurre – Oyarzabal, Rico, Barrenetxea, Turrientes, J. Pacheco, Sola, Guevara, R. Navarro, Cho.
Trenér: Imanol Alguacil

Elche CF: Badía – D. González, Verdú, Palacios – Clerc, Gumbau, Mascarell, Morente – Fidel, Boyé, Nteka.
Náhradníci: Werner – Carmona, F. Fernández, Guti, Lirola, Ni. Fernández, Ponce, Bigas, Josan.

Forma (posledních 5 zápasů)

– 1 výhra nad Espanyolem Barcelona, 3 remízy s Celtou Vigo, Cádizem a Mallorcou, 1 prohra s Valencií

Elche CF – 1 výhra nad Mallorccou, 1 remíza s Valladolidem, 3 prohry s Betisem Sevilla, s Espanyolem Barcelona, s Realem Madrid
Elche CF

Suverénně poslední tým La LIgy. Má jen 13 bodů a na 19. Almeríi ztrácí 13 bodů. Ano taková tam je mezera. Zaznamenal jen 2 vítězství z 25 duelů. Má nejhorší útok (19 branek) i nejhorší obranu (49 branek). Pokud by se chtěl zachránit v první lize, musel by začít sbírat body po hrstech. Prohrál 16 utkání, což je prostě moc. Od nesestupu ho zachrání už jen zázrak a nějaké velké vzepětí. Je však potřeba bojovat a pokusit se o nemožné. Nejlepším střelcem je Pere MIlla s 6 góly. Je až na 22. místě v pořadí střelců.
REAL SOCIEDAD

4. tým La LIgy bude usilovat o vítězství, hraje doma a z posledních pěti utkání vyhrál jen jedno, chce napravit počínání v posledních duelů. Pokud chce San Sebastian udržet naději na postup do LIgy mistrů, musí vyhrávat a ne ztrácet body. Má 45 bodů, z 25 zápasů dal 33 branek, nejlepším střelcem je Nor Alexander Sorloth s 9 góly. Je devátý v celkovém pořadí střelců ligy.
Hezký den s fotbalem, vítejte u komentování přenosu z fotbalu ze španělské La Ligy 26. kola. Dnes se od 16:15 střetne Real Sociedad s Elchem. Jedná se o jednu z pěti nejlepších fotbalových lig a proto neváhejte a sledujte náš přenos. Určitě půjde o pěkný a zábavný fotbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.