La Liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Vallecano - 22. dubna 2023   18:30

Real Sociedad
60' Sørloth (A. Muñoz) • 82' C. Fernández (A. Muñoz)
2:1
(0:0)
Vallecano
57' Palazón
Remiro – Elustondo, Zubeldia, J. Pacheco, A. Muñoz – Barrenetxea (62. Kubo), Zubimendi, Merino (62. Illarramendi), D. Silva (85. Méndez) – Sørloth (81. C. Fernández), Oyarzabal (C) (62. Cho).
Zubiaurre – Gorosabel, J. Gómez, Sola, Turrientes, Guevara, R. Navarro.
Alejandro Muniz Ruiz
Reale Arena (San Sebastián)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu (83. U. López), Lejeune, Mumin, Fran García – Comesaña (79. Ciss), Valentín – Palazón, Trejo (C) (67. Salvi), Andr. Martín (46. Chavarria) – de Tomás (79. Camello).
D. López I – Saveljich, M. Hernández, M. Suárez, J. Pozo.

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 18:19.
Utkání zná svého vítěze! Po prvním poločase to vypadalo, že se snad nikdy nedočkáme gólu, nakonec jsme však viděli hned tři. Jako první šlo do vedení Vallecano, když hrubou chybu v obraně potrestal Isi Palazón, to ale bylo ze strany hostů vše. Domácí Real Sociedad pak do přestávky dvěma brankami stav utkání otočil a bere tři body za výhru 2:1.
90+8'
90+6'
Real Sociedad kontroluje hru a drží míč, hlavní je teď nepustit Vallecano do žádné šance.
90+5'
Za dalším dlouhým vzdušným nákopem spěchal Sergio Camello, první u míče byl ale brankář Álex Remiro, jenž ho v klidu schoval do rukavic,
90+4'
Gólman Sociedadu Álex Remiro už je na nohou a dnešní utkání by měl dohrát.
90+3'
Álex Remiro si do branky po souboji vyžádal ošetření. Tahání času mu samozřejmě hraje do karet.
90+2'
Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Aihen Muñoz).
89'
Carlos Fernández si naběhl do vápna, kam dostal z levé strany prostrčený míč, který mu ale na první dobrou odskočil od kopačky. Útočník Realu Sociedad se pak při snaze o opětovné získání hracího předmětu dopustil útočného faulu.
87'
Vallecano mělo k dispozici rohový kop, který rozehrálo nakrátko a z následného centru branku soupeře nikterak neohrozilo.
85'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází David Silva, přichází Brais Méndez.
83'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Iván Balliu, přichází Unai López.
82'
Real Sociedad právě vstřelil branku! Tak tady máme zaděláno na zajímavý závěr, domácí otáčí průběh a jdou do vedení! Aihen Muñoz nakopl míč do vápna, kde svedl CARLOS FERNÁNDEZ vzdušný souboj s gólmanem a stoperem, ze kterého vyšel jako vítěz a hlavou usměrnil míč do branky.
81'
ze hřiště odchází Alexander Sørloth, přichází Carlos Fernández.
79'
ze hřiště odchází Santi Comesaña, přichází Pathé Ciss,
ze hřiště odchází Raúl de Tomás, přichází Sergio Camello.
78'
Isi Palazón to troufale zkusil z hodně velké dálky, avšak jeho projektil letěl vysoko nad.
76'
Balliu je nakonec v pořádku a bude pokračovat ve hře.
75'
Iván Balliu utrpěl v jednom ze soubojů nějaký šrám a zatím se nezvedá z trávníku, jeho pokračování v zápase je s otazníkem.
72'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Santi Comesaña).
72'
Raúl de Tomás si ve střední vzdálenosti udělal místo na střelu, ale jeho velmi prudký projektil neprošel přes změť těl před brankou.
70'
Alexander Sørloth svůj náběh za obrannou linii velmi špatně načasoval a byl nachytán v několikametrovém ofsajdu.
68'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Óscar Valentín).
67'
ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Salvi.
64'
Volný kop ze střední vzdálenosti rozehrál dlouhým nákopem Kubo, nicméně míč byl příliš krátký a obrana jej do vápna nepustila.
62'
ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Asier Illarramendi,
ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Takefusa Kubo,
ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Mohamed-Ali Cho.
60'
Real Sociedad právě vstřelil branku! Tak to je neuvěřitelné, hned máme zase vyrovnáno! Aihen Muñoz vyslal z levé strany centr, na který si ve vápně nejlépe vyskočil ALEXANDER SØRLOTH a jeho hlavička zapadla přesně k levé tyči. Asistence: Aihen Muñoz.
57'
Vallecano právě vstřelilo branku! Konečně jsme se dočkali úvodní branky, kterou dává paradoxně Vallecano, jež mělo po celý zápas méně ze hry. Jon Pacheco trestuhodně odevzdal míč a vyslal ISIHI PALAZÓNA do úniku a ten ukázal, proč je nejlepší střelcem svého týmu, když dobře zakončil do horní poloviny branky.
53'
Dlouhý centr do vápna vyslal Santi Comesaña, nicméně hrací předmět skončil přímo v rukavicích gólmana.
52'
Vallecano mělo k dispozici rohový kop, který rozehrálo nakrátko a následně o míč samozřejmě přišlo.
49'
Real Sociedad drží míč na útočné polovině, ale přihrává si jen kolem vápna a nikdo se nemá k tomu učinit něco překvapivého. Divácké utrpení z první půle se přeneslo i do půle druhé.
48'
Pep Chavarria se dokázal obratně zbavit několika protihráčů, nicméně jeden z obránců jej nakonec přeci jen odzbrojil a nepustil do střely.
46'
ze hřiště odchází Andrés Martín, přichází Pep Chavarria.
46'
První poločas byl opravdu pouze pro otrlé. Na hřišti se nedělo skoro nic a branka domácích z 12. minuty navíc pro předcházející faul nakonec neplatila. Real Sociedad má zatím ze hry opticky nepatrně více, k dalším větším šancím to však nevedlo. Doufejme, že se ve druhé půli obraz hry změní.
Druhý poločas začne přibližně v 19:35.
45+3'
45+2'
Mikel Oyarzabal byl adresátem dlouhého pasu za obranu, který se k němu však přes zahuštěnou obranu nedostal.
43'
Domácí zahráli pěknou akci na jeden dotek, která ale skončila u Elustonda, jenž dostal na pravou stranu míč do druhé vlny. Jeho nepovedený centr totiž přeletěl všechno a všechny.
42'
Zatím to opravdu není bůhvíjaká podívaná. Z pravé strany se k centru snažil procpat Isi Palazón, leč ani on v souboji jeden na jednoho neobstál.
40'
Aihen Muñoz se snažil protančit do vápna individuálně, avšak na obránce v souboji jeden na jednoho nevyzrál.
37'
Přímého kopu ze střední vzdálenosti se ujal Florian Lejeune, který ale prudkou střelou jen napálil protihráče ve zdi.
35'
Další ofsajd přerušuje hru, tentokrát v něm byl přichycen domácí záložník Mikel Merino.
31'
Fran García vyslal dlouhý míč za obranu, proti kterému si ale duchaplně vyběhl gólman a schoval jej do rukavic.
29'
David Silva hledal za obranu nabíhajícího Alexandera Sørlotha, ke kterému se ale přes dobrý obranný zákrok míč nakonec nedostal.
26'
Mikel Merino se na křídle uvolnil a udělal si místo pro centr, který ale směřoval přímo do náruče připraveného gólmana.
24'
Raúl de Tomás se chtěl uvolnit mezi dvěma obránci a řekl si tím o dlouhý míč, praporek sudího je nahoře, de Tomás byl v ofsajdu.
22'
Ve skvělé pozici uvnitř vápna se ocitl David Silva, který obratně z otočky dokázal vystřelit, jeho projektil pak proletěl jen těsně kolem pravé tyče!
20'
Martín Zubimendi dostal míč do běhu na osu hřiště, ve středovém kruhu se ale rozhodl neriskovat a hrací předmět raději vrátil zpět k obráncům.
19'
Iván Balliu měl na pravé straně dobrou rychlost, nicméně souboj rameno na rameno s bránícím hráčem prohrál a z útoku hostů nakonec nic nebylo.
18'
Alexander Sørloth doběhl dlouhý míč na levém křídle, ale byl už příliš ostrém úhlu na střelu. Jeho následný centr do vápna pak nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal přetavit v nebezpečné zakončení.
15'
Domácí Real Sociedad má nyní více ze hry a postupnými útoky se přibližuje stále blíže brance Vallecana.
13'
Branka neplatí, situaci předcházel faul!
12'
Real Sociedad právě vstřelil branku! MIKEL OYARZABAL se z pravé strany proháčkoval do pokutového území a úspěšně zakončil. Branka ale neplatí, neboť na počátku celé akce byl faul, který sudí posléze odhalil na videu.
10'
Rohové kopy nakonec byly dva, ten první vyústil hned v další a ten už Mikel Oyarzabal rozehrál nakrátko.
9'
Ander Barrenetxea svoji střelu sice nedostal na bránu, vybojoval ale alespoň rohový kop.
8'
Prakticky totéž nyní Raúl de Tomás předvedl trochu blíže brance Vallecana, opět bez karetního trestu.
7'
Raúl de Tomás na polovině hřiště zezadu necitlivě zboural Zubimendiho, rozhodčí ale kartu neudělil a zatím situaci řeší pouze domluvou.
6'
Igor Zubeldia si na hraně velkého vápna zpracoval skákavý míč, nicméně těsně před plánovanou střelou ztratil rovnováhu, takže nezakončil.
5'
Začátek je zatím oťukávací, oba týmy jsou zataženy a spíše se snaží rozklíčovat soupeřovu taktiku.
4'
Isi Palazón byl adresátem prudké průnikové přihrávky za obranu, nepohlídal si ale svoji pozici a nacházel se v ofsajdu.
2'
David Silva se rozběhl po levé straně a dostal tam míč, jeho následný centr byl ale nepovedený.
1'
Úvodního výkopu se ujímají hráči Vallecana, kteří nastupují v černých dresech. domácí Real Sociedad má modrobílou.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Elustondo, Zubeldia, J. Pacheco, A. Muñoz – Barrenetxea, Zubimendi, Merino, D. Silva – Sørloth, Oyarzabal (C).
Náhradníci: Zubiaurre – Gorosabel, J. Gómez, Sola, Kubo, Turrientes, Guevara, Méndez, R. Navarro, Illarramendi, C. Fernández, Cho.
Trenér: Imanol Alguacil Barrenetxea

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Lejeune, Mumin, Fran García – Comesaña, Valentín – Palazón, Trejo (C), Andr. Martín – de Tomás.
Náhradníci: D. López I – Saveljich, M. Hernández, M. Suárez, Chavarria, Salvi, Ciss, J. Pozo, U. López, Camello.
Trenér: Andoni Iraola

Rozhodčí: Alejandro Muniz Ruiz.
Rayo Vallecano

Rayo Vallecano hraje v klidném středu a evropské poháry jsou mu blíže než sestupové starosti, ani jedno z toho ale v Madridu, kde klub sídlí, řešit nebudou. Aktuálně se Rayo Vallecano nachází na 8. pozici a na kontě má 40 bodů, z posledních pěti utkání jich vytěžilo pět. Naposledy se představilo na domácím hřišti, kde přivítalo Osasunu a zvítězilo 2:1. Nejlepším střelcem týmu je Isi Palazón, jenž má na kontě sedm branek.
Real Sociedad San Sebastian

Real Sociedad má letos velmi dobrou sezonu a účast v evropských pohárech by jej neměla minout, bude to ale Liga mistrů? K té by potřeboval uhájit aktuální 4. pozici, na kterou jej řadí dosavadní zisk 51 bodů. Z posledních pěti utkání vytěžil celek z města San Sebastian 7 bodů a naposledy se představil na hřišti Bilbaa, odkud se po prohře 2:0 vracel bez bodu. Nejlepším střelcem týmu je norský útočník
Alexander Sørloth
, jenž má na kontě 9 přesných zásahů, ke kterým přidal ještě jednu asistenci.
Zdravím všechny příznivce kvalitní španělské kopané, vítejte u online přenosu z utkání LaLigy mezi celky Real Sociedad San Sebastian a Rayo Vallecano.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.