La Liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Vallecano - 24. května 2023   19:30

Real
31' Benzema (Valverde) • 89' Rodrygo (Ceballos)
2:1
(1:0)
Vallecano
84' de Tomás  (Chavarria)
Real
Courtois – Carvajal, Rüdiger (83. Tchouaméni), Alaba, Nacho Fernández – Modrić (71. Asensio), Kroos, Camavinga – Valverde (63. Ceballos), Benzema (C), Rodrygo.
Lunin, L. López – Militão, J. Vallejo, Odriozola, Mendy, Hazard, L. Vázquez, Rodriguez.
J. Gil – Á. Nevado, J. Martínez
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
45 811 diváků
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, Lejeune, Catena, Fran García – Comesaña (C) (63. Trejo), Valentín – Palazón (63. Chavarria), U. López (83. Salvi), Á. García I (82. Falcao) – Camello (69. de Tomás).
Morro – M. Hernández, Mumin, Saveljich, Ciss, J. Pozo, Andr. Martín.

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 6:6. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 11:14.
Druhé dějství přineslo dva góly, hosté byli za svoji aktivitu odměněni šest minut před koncem vyrovnání, ovšem nerozhodný stav přeci jen až do závěrečného hvizdu nevydržel, domácí o pět minut později odpověděli druhým gólem a tentokrát už těsný náskok dokázali uhájit. Real se tak posunuje na druhé místo před Atlético Madrid, které ztrácí dva body, ale má zápas k dobru, duel s Espanyolem jej teprve čeká.
90+5'
90+4'
Raúl de Tomás střílel z dálky vedle bližší tyče a to bylo z toho zápasu vše.
90+3'
Hosté nebyli daleko od druhého vyrovnání, jejich střela však byla zblokována dřív, než doputovala až k brankáři.
89'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Favorit jde zpátky do vedení. RODRYGO naběhl s míčem před hranici pokutového území, odkud zamířil po zemi do vzdálenějšího dolního rohu brány.
87'
Střela jednoho z hráčů Realu byla zblokována v samém počátku, Stole Dimitrievski tak nemusel zasahovat. Celkově nemá ve druhé půli moc práce.
84'
Vallecano právě vstřelilo branku!
Domácí krátce před koncem základní hrací doby dotahují manko. RAÚL DE TOMÁS si zpracoval přihrávku a prudkou přízemní střelou na bližší tyč překonal Courtoise, jenž neměl šanci na míč dosáhnout.
83'
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Antonio Rüdiger, přichází Aurélien Tchouaméni.
83'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Unai López, přichází Salvi.
82'
ze hřiště odchází Álvaro García, přichází Radamel Falcao.
82'
O chvíli později zastavuje domácí tým ofsajd, už čtvrtý v zápase.
82'
Eduardo Camavinga si vyskočil na vysoký míč, hlavou jej usměrnil vedle bližší tyče. Slušná šance Realu tak zůstává nevyužita.
79'
Karim Benzema se jen těsně nedostal k hlavičce před vyběhnutým gólmanem hostů, tomu se povedlo balón nakonec ukrýt do rukavic.
77'
Álvaro García prudkou přihrávku před brankovou lajnu nedoběhl, Thibaut Courtois bude rozehrávat od své svatyně.
75'
Hra se nyní odbývá převážně ve středu hřiště, po faulu hostů mohou domácí rozehrávkou šetřit cenný čas.
71'
ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Marco Asensio.
71'
Dani Carvajal zahrál dobře v obraně a hlavou odeslal míč do rukou svého gólmana, který s rozehrávkou nepospíchá.
69'
ze hřiště odchází Sergio Camello, přichází Raúl de Tomás.
68'
Karim Benzema čekal volný na pravé straně vápna na centr, ten k němu ale nedoputoval.
65'
Přetažená přihrávka hostů letí za postranní lajnu, Pep Chavarria míč dostihnout nedokázal.
63'
ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Dani Ceballos.
63'
ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Pep Chavarria.
63'
ze hřiště odchází Santi Comesaña, přichází Óscar Trejo.
62'
Znovu to vypadalo, že se Real dostane do šance, opět stála proti obrana hostujícího mužstva, které bude střídat.
60'
Žlutá karta pro tým Real Madrid CF (Dani Carvajal).
59'
Domácí se málem dostali do velké šance, avšak obrana Vallecana dobře zapracovala a nebezpečí zažehnala. Stole Dimitrievski zasahovat nemusel.
56'
Luka Modrić přihrával pravačkou na vzdálenější tyč, kde skluzem zajel do balónu jeden z jeho spoluhráčů, mířil však mimo tři tyče.
55'
Hosté špatnou kombinaci u vápna Realu přišli o míč a musí hodně rychle zpátky.
53'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Santi Comesaña). Tentokrát tedy kartu obdržel sám kapitán.
53'
Bude se znovu žlutit, opět na straně Vallecana.
51'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Unai López).
51'
Thibaut Courtois si vyběhl k hranici vápna pro volný míč, který ukryl do rukou.
50'
Kromě úvodní střely je zatím druhé dějství z obou stran velmi opatrné.
47'
Rána z dálky jednoho z hostů hned v úvodu druhé půle letí nad.
46'
Moc pohledný fotbal k vidění v prvním poločase nebyl, hosté mohli jít klidně do vedení, Thibaut Courtois se musel několikrát činit, ovšem čisté konto udržel, ne tak jeho protějšek, který v jednom případě inkasoval a bílý balet si do kabin odnáší jednogólový náskok. Je ale jasné, že jej ve druhém dějství nečeká nic jednoduchého.
45+1'
45+1'
Těsný ofsajd domácího mužstva, vzápětí je poločas ukončen.
44'
Ovšem Real se ještě dostal do velmi dobré příležitosti, Rodrygo se ocitl sám před gólmanem, avšak v rozhodujícím momentu padl k zemi a z šance tak nebylo nic.
43'
Hra se nyní odbývá daleko od obou branek, první půle se chýlí ke svému konci.
40'
Až nyní to zkusil z dálky Rodrygo, mířil však hodně mimo.
40'
Real hodně dlouho obléhá vápno Vallecana, ke střele se ale neodvažuje žádný z jeho hráčů.
37'
Hosté v tísni poslali míč raději svému brankáři, který uklidňuje hru.
36'
Eduardo Camavinga střílel levačkou po zemi hodně nepřesně, balón se kutálí mimo bránu.
34'
Thibaut Courtois se musí činit, tvrdou ránu z dálky vyrazil s vypětím sil na roh.
33'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Álvaro García).
33'
Hosté ještě vehementně protestují, zdálo se jim, že gólu předcházel ofsajd, ale není jim to nic platné. Gól platí.
31'
Po chybné rozehrávce Vallecana se míče zmocnil favorit, Valverde vysunul do šance KARIMA BENZEMU, jenž obešel brankáře a poté poslal míč po zemi do odkryté části brány. Skluzem se ještě snažil situaci zachránit jeden z hostů, ovšem balón už jen tečoval do sítě.
31'
Na trávníku zůstal po faulu ležet Isi Palazón, po chvíli se však zvedl a může se pokračovat.
29'
Prudká rána hostů z velké dálky šla přímo do náruče belgického gólmana, jenž rychle rozehrává. Zatím má o něco více práce, než jeho protějšek.
28'
Eduardo Camavinga střílel levačkou z dálky, míč se zakroutil vedle vzdálenějšího horního rohu brány.
27'
Rodrygo odcentroval do vápně, kde hlavičkoval jeden z jeho spoluhráčů do zad soupeře, poté se míč odrazil za brankovou lajnu. Místo rohového kopu však k nelibosti domácích příznivců přichází odkop od brány.
26'
Santi Comesaña prokličkoval až ke střele, kterou však Thibaut Courtois bez větších problémů zneškodnil.
23'
Do útoku vyrazili hosté, ale ani oni si žádnou možnost nevypracovali a hra se opět otáčí.
22'
Na hřišti se nyní nic neděje, u míče je převážně bílý balet, avšak šance k vidění nejsou.
19'
Rychlá kombinace Realu šanci nepřinesla, ve finále se snažil centrovat Toni Kroos, ovšem míč byl zblokován do zámezí a následuje roh.
16'
Hlavička jednoho z hráčů Vallecana po centru z pravého křídla letí vysoko nad břevno.
16'
Antonio Rüdiger to zkoušel střelou z dálky, ovšem mířil hodně nepřesně, gólman hostů se vůbec nezapotil.
13'
Na druhé straně se dostával do šance jeden z hráčů Realu, ovšem Stole Dimitrievski byl u balónu přeci jen o něco dříve.
12'
Thibaut Courtois prudkou ránu z dálky vyrazil pouze před sebe, žádný z protihráčů se však k dorážce nedostal.
10'
Brankář Vallecana znovu zasahuje, tentokrát však pouze bere v malém vápně lehký míč do náruče a uklidňuje hru. Moc velkou práci mu to nedalo.
8'
Zahrozil i domácí tým, střílenou přihrávku z levé strany vyrazil Stole Dimitrievski jen před sebe, míč poté odehráli do bezpečí jeho spoluhráči.
5'
Ale pozor, Óscar Valentín napřáhl z dálky a poslal svůj střelecký pokus jen kousek nad břevno madridské svatyně. Nechybělo moc a viděli jsme výstavní gól.
5'
Jeho hráči si nyní špatně přihráli na útočné polovině a darovali tak balón protivníkovi.
3'
Zatím drží míč více hostující tým, avšak do šance nebo aspoň ke střele se dostat nedokáže.
1'

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Rüdiger, Alaba, Nacho Fernández – Modrić, Kroos, Camavinga – Valverde, Benzema (C), Rodrygo.
Náhradníci: Lunin, L. López – Militão, J. Vallejo, Odriozola, Mendy, Hazard, Asensio, Tchouaméni, Ceballos, L. Vázquez, Rodriguez.
Trenér: C. Ancelotti.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Lejeune, Catena, Fran García – Comesaña (C), Valentín – Palazón, U. López, Á. García I – Camello.
Náhradníci: Morro – M. Hernández, Chavarria, Mumin, Saveljich, Trejo, Salvi, Ciss, J. Pozo, Falcao, Andr. Martín, de Tomás.
Trenér: A. Iraola.

Rozhodčí: J. Gil – Á. Nevado, J. Martínez.
Vzájemné zápasy

Realu se proti Vallecanu na svém hřišti daří, porazil jej v posledních jedenácti soutěžních duelech v řadě. Soupeř se z bodového zisku v hlavním městě radoval naposledy 25. března 2000, kdy skončil mač bezbrankovou remízou. Z výhry pak 21. ledna 1996, kdy vybojoval těsnou výhru 2:1.
Rayo Vallecano

Hosté se nachází ve střední části tabulky, daleko od sestupových pozic, na ty pohárové ztrácí čtyři body. Mimo svůj stadion sehráli sedmnáct soubojů a přivezli si stejný počet bodů za čtyři výhry a pět remíz, k tomu přidali šestnáct vstřelených a o deset více inkasovaných gólů. Čtyři z posledních pěti venkovních utkání prohráli, z vítězství na trávníku soupeře se radovali naposledy 30. ledna, kdy zvítězili těsně 1:0 ve Villarrealu.
Španěl Isi Palazon je s osmi zásahy nejlepším střelcem klubu.
Real Madrid

Slavnému "bílému baletu" se v posledních duelech nedaří, z pěti jich vyhrál jen dva a propadl se na třetí pozici s 71 body, na druhé Atlético ztrácí bod. Na svém hřišti si jeho hráči ze sedmnácti utkání odnesli čtyřicet bodů za dvanáct výher a čtyři remízy, vstřelili jednačtyřicet gólů, nejvíc ze všech týmů, a čtrnáct inkasovali. Čtyři z pěti posledních duelů před svými fanoušky vyhráli.
Nejlepším střelcem mužstva a druhým nejlepším celé ligy je sedmnáctigólový Francouz Karim Benzema.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.