La Liga - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Real Betis - 21. května 2023   21:00

0:0
(0:0)
Sevilla
Dmitrović – G. Montiel (82. Navas), Rekik, Gudelj, Telles (82. Acuña) – Rakitić, Gueye – Lamela, Ó. Torres (50. Suso), A. Gómez (70. B. Gil) – Mir (71. en-Nesírí).
Árbol, Búnú – Badé, Corona, Fernando, Ocampos.
Real Betis
Bravo – Sabaly, Pezzella, L. Felipe, Vinícius (81. Miranda) – G. Rodríguez, Carvalho (71. Akouokou) – Henrique (46. Ro. Sánchez), Canales (80. Joaquín), A. Pérez – B. Iglesias (65. Juanmi).
R. Silva – J. Cruz II, E. González, Guardado, Montoya, Ruibal, José.

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera a dobrou noc.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 5:2. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:11.
V prvním poločase moc šancí k vidění nebylo, dokonce nabídl jen jedinou střelu na branku, kterou si připsal ve 22. minutě Gueye, ale pro Brava neznamenala žádný problém.

Druhý poločas začal Mirovou šancí, ale útočník Sevilly ve velké šanci trefil jen boční síť. V 64. minutě pak střílel Suso, ale skvělý zákrok vytáhl Bravo, který poté zvládl i dorážku. Betis se nezmohl ani na jedinou střelu na branku Sevilly. V 87. minutě byl vyloučen obránce hostů Miranda.
Zápas skončil, derby dvou sevillských týmů tentokrát vítěze nepoznalo, dokonce nepadla ani žádná branka. Remíza 0:0 znamená, že Betis zůstává v tabulce šestý a už ztratil i teoretickou naději na Ligu mistrů. Sevilla se posunula před Osasunu na deváté místo a ještě má šanci, že postoupí z ligové soutěže do Konferenční ligy, má stejný počet bodů jako osmá Girona.
90+7'
90+6'
Betis už úplně rezignoval na ofenzívu a pouze odkopává míče. S bezbrankovou remízou by byl spokojený.
90+5'
Domácí mají v závěru zápasu velký tlak, ale zatím se jim nepodařilo vstřelit kýženou vítěznou branku.
90+3'
Nakonec přeci jen musel brankář Betisu do akce, byl to právě Júsuf en-Nesírí, který na něj poslal střelu hlavou.
90+2'
Júsuf en-Nesírí byl adresátem centru z levé strany z kopačky Acuni, ale k hlavičce se nedostal.
90'
Emoce se konečně povedlo uklidnit a zápas bude pokračovat.
88'
Miranda byl na hřišti pouhých pět minut, než byl vyloučen.
87'
Na celou situaci a faul Mirandy se ještě podíval VAR a nakonec dostává obránce Betisu červenou kartu!
86'
Juan Miranda předvedl hodně tvrdý a celkem zbytečný zákrok, za který dostává žlutou kartu.
85'
Rakitič dostal centr do vápna, ale na střelu to nebylo, tak se ještě snažil přihrávat. To mu ale nevyšlo.
82'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Alex Telles, přichází Marcos Acuña,
ze hřiště odchází Gonzalo Montiel, přichází Jesús Navas.
81'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Abner Vinícius, přichází Juan Miranda.
80'
ze hřiště odchází Sergio Canales, přichází Joaquín.
79'
Guido Rodríguez předvedl velmi dobře načasovaný skluz, kterým přerušil akci domácího mužstva.
78'
Nehraje se, protože na trávníku zůstává ležet po souboji s Lamelou Abner.
77'
Nakonec ale vše skončilo jen centrem z pravé strany, který na zadní tyči nenašel Péreze.
76'
Betis v posledních minutách přeci jen trochu ožil a snaží se nyní zatlačit na obranu Sevilly.
73'
Júsuf en-Nesírí hledal zajímavou přihrávkou ve vápně Lamelu, ale tomu vůbec nevyšlo převzetí míče. Ale bude z toho ještě rohový kop.
71'
ze hřiště odchází Rafa Mir, přichází Júsuf en-Nesírí.

ze hřiště odchází William Carvalho, přichází Paul Akouokou.
70'
ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Bryan Gil.
69'
Také Sevilla už chystá střídání, na hřiště brzy přijde kanonýr Júsuf en-Nesírí.
67'
Betis zatím nemůže být se svou hrou vůbec spokojen, stále nemá na kontě ani jednu střelu na branku. Pokusí se to změnit právě střídající Juanmi.
65'
ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Juanmi.
64'
Sevilla postupovala do otevřené obrany Betisu. Vytěžila z toho střelu Susa, tu ale Bravo chytil a poradil si i s následnou dorážkou.
62'
Betis po delší době kombinuje na polovině Sevilly, ale zatím hodně daleko od její branky.
60'
O překvapivou střelu z dálky se postaral Borja Iglesias, ale byl nepřesný, takže Marko Dmitrović stále čeká na první zákrok v tomto zápase.
58'
Po delší době se dopředu podívali také hosté, ale centr kapitána Canalese z levé strany neměl potřebnou přesnost.
56'
Do zakončení z levé strany pokutového území se dostal obrovitý Pape Gueye, branku Betisu však minul.
55'
Tlak Sevilly nyní minimálně na chvíli opadne, protože domácí faulovali.
54'
Znovu jsou domácí fotbalisté nastěhovaní před brankou Betisu, ale centr z levé strany jim nevyšel.
52'
Začátek druhého poločasu patří jednoznačně domácímu týmu, Betis se musí zatím jen bránit.
51'
Alejandro Gómez z levé strany posílal střílený centr před branku a vybojoval rohový kop.
50'
ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Suso.
48'
Na druhé straně střílel z hranice šestnáctky William Carvalho, ale jeho pokus obrana Sevilly zablokovala.
47'
Hned na začátku druhého poločasu se dostal do zajímavé šance po přihrávce Gómeze Mir, ale zakončení na zadní tyči mu nevyšlo.
46'
ze hřiště odchází Luiz Henrique, přichází Rodrigo Sánchez.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
První poločas je za námi, Sevilla a Betis zatím hrají bez branek. Derby zatím žádný skvělý fotbal nenabízí. V prvním poločase moc šancí k vidění nebylo, dokonce nabídl jen jedinou střelu na branku, kterou si připsal ve 22. minutě Gueye, ale pro Brava neznamenala žádný problém.
45+2'
45+1'
Karim Rekik zahrál míč úmyslně rukou a dostává žlutou kartu.
44'
Domácí zahrávali standardní situaci. Ivan Rakitić poslal míč do vápna a chyběl jen kousek, aby se k němu dostal Rafa Mir.
43'
Ayoze Pérez je v pořádku a bude moci pokračovat v zápase.
42'
Ayoze Pérez zůstával delší dobu ležet na trávníku a rozhodčí nakonec raději přerušil hru.
41'
Rafa Mir dostal dobrou přihrávku z pravé strany a z bezprostřední blízkosti zakončoval. Brava ale nepřekonal a navíc se poté mával ofsajd.
39'
Betis dostal výhodu a mohl rychle postupovat kupředu. Abner Vinícius poslal míč před branku, ale Iglesiase nenašel.
37'
Betis zahrával už třetí rohový kop v tomto zápase, Canalesův centr na přední tyč ale nebyl přesný.
36'
Zatím je tento zápas hlavně velký boj. Přesné zakončení jsme viděli jen jedno a velká šance to nebyla.
34'
Óliver Torres centroval z pravé strany, jeho vysoký centr ale nemohl využít Alejandro Gómez, protože je nevysoké postavy a navíc byl dobře pokrytý.
32'
Gonzalo Montiel nezpracoval přihrávku do vápna, takže z ataku Sevilly po pravé křídle nakonec není nic.
30'
Óliver Torres se snažil odpoutat kličkou od Guida Rodrígueze, ten ho ale nechtěl pustit za sebe, takže ho fauloval.
28'
Karim Rekik se ve vápně Betisu snažil hrát míč, ale místo toho ve výskoku fauloval loktem Pezzellu.
27'
Luiz Henrique fauloval Gómeze a za faul bez snahy hrát míč dostává žlutou kartu.
26'
Karim Rekik dobře načasoval svůj skluz a zastavil dopředu postupujícího Henriqueho.
25'
Sevilla si i s druhým rohovým kopem Betisu v tomto zápase poradila.
24'
Pape Gueye byl nyní platný i v obraně Sevilly a zabrzdil zajímavou akci hostujícího celku. Betis bude pokračovat rohovým kopem.
22'
Gómez přenechal míč na střelu pro Gueyeho, střela tohoto záložníka ale nebyla dobře umístěná a Bravo v pohodě zasáhl.
21'
Nevypadalo to zprvu moc dobře, ale Tells už je naštěstí na nohou a bude moci pokračovat ve hře.
20'
Luiz Henrique předvedl tvrdý faul skluzem na Alexe Tellese a bude muset býti ošetřen.
19'
Rakitič místo střely ještě v šestnáctce hledal Gómeze, jeho přihrávka však byla příliš dlouhá.
17'
Sevilla kombinovala na útočné polovině a postupně se posouvala k brance soupeře, jenže vše poté překazila nepřesná přihrávka.
16'
Alejandro Gómez se rozhodl vystřelit z velké dálky, když na to dostal prostor, ale jeho rána byla velmi nepřesná.
14'
Borja Iglesias skončil před vápnem na zemi a reklamoval, že byl držený. Rozhodčí ale nechává pokračovat ve hře.
12'
Sergio Canales se snažil přihrávkou z levé strany najít před brankou Iglesiase, ten byl ale na první tyči dobře hlídán Rekikem.
11'
Akce Betisu neskončila přesným zakončením, takže od branky Sevilly bude vykopávat Marko Dmitrović.
9'
Marko Dmitrović uplatnil dobré čtení hry, vyběhl z branky a u míče byl jako první. Jen rozehrávka mu poté moc nevyšla, Betis bude mít aut.
8'
Další dlouhý nákop Sevilly směřoval na Mira, tomu se ale nepovedlo sklepnout míč, byl dobře pokrytý.
7'
Rafa Mir si nabíhal za míč za obranu, ten byl ale pro něj příliš dlouhý, blíže měl k míči brankář Bravo.
5'
Derby se zatím rozhodně nehraje v rukavičkách, máme tu další faul, tentokrát v podání domácích fotbalistů.
4'
Luiz Henrique se probíjel po pravém křídle dopředu, ale úspěšný nebyl a navíc poté fauloval.
3'
Akce Betisu ale skončila velmi brzy, rozhodčí odpískal útočný faul.
2'
Míč skončil v autu, do hry ho uvedou na útočné polovině hráči Betisu.
1'
Domácí Sevilla nastoupí v bílých dresech, hostující Betis bude hrát v zeleno-bílém.
Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na trávníku, zápas za malou chvíli začne.

Sevilla FC: Dmitrović – G. Montiel, Rekik, Gudelj, Telles – Rakitić, Gueye – Lamela, Ó. Torres, A. Gómez – Mir.
Náhradníci: Árbol, Búnú – Acuña, Badé, Corona, en-Nesírí, Fernando, B. Gil, Ocampos, Suso, Navas.
Trenér: Mendilibar

Real Betis: Bravo – Sabaly, Pezzella, L. Felipe, Vinícius – G. Rodríguez, Carvalho – Henrique, Canales, A. Pérez – B. Iglesias.
Náhradníci: R. Silva – Akouokou, J. Cruz II, E. González, Guardado, Joaquín, Juanmi, Miranda, Montoya, Ro. Sánchez, Ruibal, José.
Trenér: Pellegrini.
Vzájemné zápasy

První Sevillské derby v této sezóně se hrálo na hřišti Betisu a skončilo remízou 1:1. V prvním poločase si vstřelil vlastní gól hráč Sevilly Jesus Navas a ve druhém poločase vyrovnal krásnou střelou z dálky Nemanja Gudejl. To už hráli domácí bez vyloučeného Borjy Iglesiase.

Sevilla se Betisem prohrála jediné z posledních devíti utkání. Doma Sevilla Betis porazila čtyřikrát v řadě.
Real Betis

Betis je menším klubem z města Sevilla, ale tuto sezónu svého městského rivala v tabulce pravděpodobně předčí. Betis dlouho bojoval o Ligu mistrů, na tu už ale pravděpodobně nedosáhne. Přesto si může příští sezónu znovu zahrát v pohárové Evropě. Aktuálně má čtyři kola před koncem sezóny na kontě 55 bodů a nachází se na šestém místě tabulky, které zaručuje Evropskou ligu. letos dokázal Betis v této soutěži dokráčet do osmifinále. Forma Betisu není v závěru sezóny úplně oslnivá, z posledních pěti utkání jen dvakrát vyhrál, naposledy porazil 3:1 na domácím hřišti Vallecano. Venku Betis prohrál tři z posledních čtyř utkání, naposledy ale vyhrál 1:0 na hřišti Bilbaa.
Sevilla FC

Sevilla patří mezi širší špičku španělského fotbalu a jejím cílem je každoročně hrát evropské poháry, nejlépe rovnou Ligu mistrů. Začátek této sezóně se ale Seville vůbec nepovedl a vypadalo to, že bude bojovat o záchranu. Poté se ale mužstva ujal Jose Mendilibar a od té doby Sevilla stoupá tabulkou vzhůru, aktuálně je s 47 body na desátém místě. Stále ještě má reálnou šanci dosáhnout na evropské poháry, na osmé místo a Konferenční ligu ztrácí jen jeden bod. Sevilla si ale klidně může zahrát i Ligu mistrů, to se jí povede, pokud vyhraje finále Evropské ligy proti AS Řím. Sevilla má skvělou formu, z posledních dvanácti soutěžních utkání prohrála jen jednou, naposledy v semifinále Evropské ligy porazila Juventus 2:1 po prodloužení. V lize naposledy vyhrála 3:0 na hřišti Valladolidu. Doma Sevilla prohrála jen jednou z posledních osmi utkání, naposledy v lize porazila 3:2 Espanyol.
Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování 35. kola LaLigy mezi týmy Sevilla FC a Real Betis. Zápas se odehraje na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán v Seville.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.