La Liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Vallecano - 29. října 2022   18:30

0:1
(0:0)
Vallecano
61' Álvaro García
Sevilla
Dmitrović – Montiel (81. Navas), Gudelj, Marcão, Telles (59. Acuňa) – Jordán, Rakitić (C) (46. Mir), Ó. Torres (59. Suso) – Lamela, Isco, Januzaj (46. Al. Gómez).
Búnú – Carmona, Delaney, Dolberg, Rekik, Salas.
A. Mateu – Lahoz, Antonio
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
Vallecano
Dimitrievski – Fran García, Catena, Lejeune, Balliu – Valentín, Comesaña (C) – Álvaro García (90. P. Muñoz), López (67. Ciss), Palazón (74. Salvi) – Camello (74. Chavarria).
López, Morro – Bébé, M. Hernández, Mendez, Mumin, Saveljich, Ma. Suárez.

Sevilla nedokázal přes velké držení míče vstřelit gól a bude si tak muset na první domácí ligovou výhru v této sezóně ještě počkat. V 61. minutě je sestřelil po sólové akci Álvaro García. Sevilla tak zůstává na 16. místě, za to Vallecano se posouvá na 8. místo.
90+7'
90+6'
Catena si teď dal málem vlastní gól, centr, který přiletěl do vápna hostů chtěl odkopnout, ale zamířil na špatnou stranu, ale Dimitrevski včas zaskočil.
90+6'
Suso pouze nastřelil zeď.
90+5'
Papu Goméz byl faulován těsně před vápnem Vallecana, toto je zajímavá příležitost pro Sevillu, jak vyrovnat.
90+4'
Isco byl nedovoleně zastaven. Sevilla zůstává na balónu.
90+3'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Marcão).
90+2'
Sevilla se bude snažit vyrovnat, bude se zahrávat rohový kop.
90'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Álvaro García, přichází Pablo Muñoz.
90'
Jesús Navas poslal do vápna hostů zajímavý míč, ale gólem tato akce nekončí.
89'
Sevilla obléhá vápno Vallecana.
88'
Suso dokázal vystřelit na bránu Dimitrevskiho, jeho střela však končí v rukavicích hostujícího brankáře.
87'
Rozběhnutého Isca nedovoleně zastavil Ciss, Sevilla bude rozehrávat faul.
86'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Jesús Navas).
86'
Sevilla bude zahrávat rohový kop.
85'
Jeden z hráčů Vallecana zůstává na zemi, hlavní rozhodčí signalizuje, že tyto minuty ponechá v nastaveném čase.
83'
Jordán zkusil na přímo ohrozit bránu Dimitrevskiho, jeho střela těsně minula levou tyč.
82'
Ciss fauloval Lamelu a vidí žlutou kartu, následuje volný přímý kop z dobré pozice pro Sevillu.
81'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Gonzalo Montiel, přichází Jesús Navas.
80'
Vallecano bude mít šanci v podobě rohového kopu.
79'
Marko Dmitrović obdržel žlutou kartu za protesty na adresu hlavního rozhodčího.
78'
Marcao na půlce hřiště přišel o balón a vzhledem k tomu, že to byl poslední hráč, šli hostů v několika hráčích sami na bránu, Vallecano vstřelit gól nedokázalo.
77'
Útočné snažení domácích vyřešil hostující obránce odkopem do bezpečí.
76'
Dimitrevski vyběhnul z brány a nakonec toho nelitoval, sebral míč Mirovi a zachránil tak svůj tým před inkasováním.
75'
Suso na sebe krásnou kličkou natáhnul dva hráče a předal míč Montielovi, ten centrovaným míčem napálil prvního hráče soupeře.
74'
ze hřiště odchází Sergio Camello, přichází Pep Chavarria,
ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Salvi.
73'
Přetažený centr Álvára Garcíi sbírá Acuňa.
72'
Sevilla dokázala dobrým presinkem odebrat míč Vallecanu.
70'
Po ošetření jednoho z hráčů hostujícího celku je hra opět v plném proudu.
69'
Isco vidí žlutou kartu za přišlápnutí protihráče.
67'
ze hřiště odchází Unai López, přichází Pathé Ciss.
66'
Závar před bránou Vallecana brankou nekončí, bude se pouze zahrávat další rohový kop.
65'
64'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Alejandro Catena).
63'
Pronikajícího záložníka dokázal zastavit odkopem Gudelj.
61'
Vallecano právě vstřelilo branku!
ÁLVARO GARCÍA si dokázal poradit s odkrytou obranou Sevilly, navedl si ze strany míč do vápna a následně zakončil krásně k tyči. Dmitrović byl na jeho střelu krátký.
60'
Lamela sa snažil proniknout přes Lejeuneho, ten ho však dokázal ubránit a odkopnout míč do autu, Sevilla zůstane na míči.
59'
ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Suso,
ze hřiště odchází Alex Telles, přichází Marcos Acuňa.
58'
Na straně domácích se chystají dvě střídání.
56'
Isco rychle rozehrál standardní situaci a našel Lamelu, ten si míč zpracoval a z voleje vystřelil, Dimitrevski fantastickým zákrokem vyráží na rohový kop.
55'
Sevilla měla nadějně vypadající akci, kterou pokozail Rafa Mir, který se nedokázal včas vrátit zpátky z ofsajdového postavení.
53'
Vallecano bude mít šanci ohrozit bránu soupeře od rohového praporku.
52'
Vallecano bude na půlce hřiště rozehrávat faul.
50'
Obrovská šance Sevilly! Do gólové příležitosti se po rychlém přechodu do útoku dostal Rafa Mir, nejdříve jeho pokus chytil fantastickým zákrokem Dimitrevski a následně Mir z úhlu netrefil prázdnou bránu.
48'
Vallecano bude po další střele Lópeze kopat rohový kop, tentokrát střelu hráče Vallecana tečoval Gudelj.
47'
Unai López se dostal do velké příležitosti, ve vápně si našel odražený míč a střelou z prvního dotyku trefil pouze střed brány domácích, a tak s jeho střelou neměl Dmitrovč problém.
46'
ze hřiště odchází Adnan Januzaj, přichází Alejandro Gómez,
ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Rafa Mir.
46'
Sevilla v prvním poločase dominovala na míči, nevystřelila přitom ale na bránu. Vallecano vystřelilo na bránu desetkrát, ale žádná z těchto střel nebyla vyložená šanci. Největší příležitost ke skórování měl Camello, když šel sám na bránu, ale špatným finálním dotykem ani nevystřelil na bránu. Do šaten se jde tak za stavu 0:0.
45+1'
44'
Vallecano bude mít standardní situace na polovině soupeře.
43'
Valentín napřáhl z velké dálky, svojí střelou trefil jen Jordána.
42'
Palazón se dostával do pěkné palebné pozice, Marcao stihnul včas zasáhnout a míč mu odebral.
41'
Lamela se ocitl ve velké šanci, pomezní rozhodčí mu to však překazil, tím, že signalizoval ofsajd.
40'
Januzaj končí po střetu s hráčem Vallecana na zemi, rozhodčí píská faul.
37'
Lejeune z dobrých 40 metrů zkusil vypálit, jeho střela končí vysoko nad bránou domácích.
36'
Balliu se snažil centrovaným míčem najít na zadní tyči Palazóna. Ten se mezi domácími stopery nedokázal prosadit.
35'
Jordán faulem přerušil na půli hřiště akci hostů.
34'
Sevilla aktivně hledá mezírky v obraně Vallecana.
32'
Isco si seběhl na svojí polovinu a následně byl faulován.
31'
Zajímavý míč za obranu Vallecana stíhal Torres, tato akce však nekončí úspěchem.
29'
Januzaj se snažil o křižné přenesení hry, jeho dlouhý pas byl nepřesný, a tak bude Vallecano vhazovat.
28'
Rozhodčí využil Marcaovo ošetřování k pauze na pití.
27'
Marcao zůstává po střetu s Camellem na zemi, útočník Vallecana mu zřejmě došlápl na stojnou nohu.
26'
Z pravé strany Sevilly přiletěl do vápna prudký přízemní centr, López dokázal zakročit a míč odklidil do bezpečí.
25'
Po chybě domácích měl z úhlu dobrou příležitost ke skórování Camello, ten zakončil, ale na gól to nestačilo, Dmitrović vyráží na rohový kop.
24'
Palazón to vzal opět na sebe, za vápnem napřáhl, ale jeho střela neohrozila bránu Sevilly.
23'
Vallecano opět drží míč na své vlastní polovině.
21'
Januzaj byl faulován na své vlastní polovině a rozhodčí to nenechal bez povšimnutí, Sevilla bude zahrávat přímý volný kop.
20'
Fran García skvěle ubránil na pravé straně Adnana Januzaje.
19'
Telles zůstal po střetu s hráčem Vallecana na zemi, rozhodčí faul nepísknul.
18'
Telles krásně vyslal Lamelu, ten okamžitým centrem hledal někoho před bránou Vallecana, eho centr nenašel nikoho z jeho spolůhráčů.
16'
Sevilla obléhá vápno svého soupeře a hledá cestičky dovnitř.
15'
Rayo Vallecano zakládá na své vlastní polovině útok postupnou kombinací.
13'
Telles se uvolnil na levé straně hřiště, jeho centr zablokoval první hráč, co se mu postavil do cesty.
12'
Jeden z hráčů Sevilly si pomohl útočným faulem a jejich akce tak končí, rozehrávat bude Rayo.
10'
Valentín si pomohl v souboji s Tellesem nedovoleným zákrokem a rozhodčí píská faul.
9'
Isco na své půlce ztratil míč, ale vše dokázal obranným zákrokem napravit.
8'
Jordán daroval nepřesnou rozehrávkou Vallecanu autové vhazování.
6'
Velkou šanci měl Camello, po chybě obou stoperů unikal sám na bránu, bohužel pro něj však brankář a stopeři dokázali dobře zaskočit a nedovolili mu vystřelit. Vallecano zde mohlo jít do vedení, věřím, že si obrana Sevilly musela oddychnout.
5'
Montiel to přehnal s razancí a jeho centr končí v zázemí, Dimitrevski bude odkopávat od brány.
4'
Uvidíme rohový kop i na druhé straně, zahraje ho Erik Lamela.
3'
Rakitć udržel balón mezi třemi hráči, z minima v aktuální situaci vytěžil maximum.
2'
První zakončení měl na svědomí Palazón, z velké vzdálenosti chtěl překvapit domácího brankáře, ten vyráží na rohový kop.
1'
Úvodní výkop obstará domácí Sevilla.

Sevilla FC: Dmitrović – Montiel, Gudelj, Marcão, Telles – Jordán, Rakitić (C), Ó. Torres – Lamela, Isco, Januzaj.
Náhradníci: Búnú – Acuňa, Carmona, Delaney, Dolberg, Mir, Navas, Al. Gómez, Rekik, Salas, Suso.
Trenér: Sampaoli J.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Fran García, Catena, Lejeune, Balliu – Valentín, Comesaña (C) – Álvaro García, López, Palazón – Camello.
Náhradníci: López, Morro – Bébé, Ciss, M. Hernández, Chavarria, Mendez, Mumin, P. Muñoz, Salvi, Saveljich, Ma. Suárez.
Trenér: Iraola A.

Rozhodčí: A. Mateu – Lahoz, Antonio.
Sevilla přivítá na svém svatostánku v rámci 12. kola Rayo Vallecano. Pro Sevillu to bude velmi důležitý zápas, po 11 odehraných zápasech se nachází na 16. místě s pouhými 10 body. Vstup do sezóny Sevilly byl opravdu katastrofální, za celý tým to odnesl po 7. kole vyhazovem trenér Lopetegui. Vallecano je na tom o poznání lépe, nachází se na 10. místě se ziskem 15 bodů. Nejproduktivnější hráč Vallecana je záložník Isi Palazon. Nejlepší střelec na straně domácích je Erik Lamela. Tyto dva týmy se minulou sezónu potkaly dvakrát, na podzim odešli šťastnější hráči Sevilly, když porazili doma svého soupeře 3:0. Na jaře se oba týmy po výsledku 1:1 musely smířit s dělbou bodů. Sázkové kanceláře lehce favorizují domácí Sevillu. Pokud vás zajímá, jak tento zápas dopadne, tak nás sledujte v sobotu od 18:30 a vše se dozvíte!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.