La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Cádiz - 6. ledna 2023   21:00

0:1
(0:1)
Cádiz
9' Alcaraz  (Sobrino)
Valencia
Mamardašvili – Correia (82. Foulquier), Cömert, Diakhaby, Gayá /C/ – Musah, Guillamón (46. Almeida), Moriba (46. Kluivert) – Castillejo (56. Duro), Cavani, Lino.
Rivero, Herrerín – Vázquez, Paulista, Özkaçar, Mosquera, Lato, Pérez.
González – Rodríguez, Bárcena
Estadio de Mestalla, Valencia
39 703 diváků
Cádiz
Ledesma – Carcelén (66. Parra), Hernández, Fali, Espino – Sobrino (84. Arzamendia), Alcaraz, San Emeterio (71. Mari, 84. Diarra), Ocampo (71. Alejo) – Fernández /C/, Lozano.
Aznar – García, Bongonda, Negredo, Giménez.

Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 3:4. Rohy: 13:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:23.
Gól Rubéna Alcaraze z deváté minuty rozhodl dnešní zápas, v němž Valencia do sítě Cádizu ve třetím ligovém utkání v řadě neskórovala a od jeho návratu do La Ligy v roce 2020 ho stále neporazila. Pro předposlední celek a nejhorší útok soutěže je to naopak nesmírně cenné vítězství.
Valencia měla ve vyhecovaném boji na krev místy až drtivou převahu, jenže v koncovce to bylo upocené, bez nápadu a jedna nebezpečná střela na bránu za celý zápas je strašně málo.
90+7'
90+7'
Domácí dohrávají již ve vyložené křeči.
90+5'
Mouctar Diakhaby vyvedl mocným výskokem do souboje o centr z míry za ním stojícího Parru, kterému se propadlý míč možná lehce otřel o ruku. Rozhodčí však nepíská a zřejmě ani VAR nevidí důvod k zásahu.
90+3'
Třináctý roh zkusili domácí zahrát nakrátko, Duro pak z lepšího úhlu centruje do ohně, pro vysoký míč si však opět došel Ledesma. Ten po drobném zaváhání v úvodu zápasu oplývá jistotou.
90+1'
Na začátku nastavení narazil Kluivert bokem ve vzduchu do brankáře Cádizu, který se jen hodně zvolna sbírá ze země a chystá se rozehrát.
89'
Domácí kopali dvanáctý roh, nadvakrát si ho ze vzduchu pojistil brankář Ledesma.
88'
Valencia dál marně tlačí, nastěhována kolem soupeřova vápna, ale místo překvapivé myšlenky spíše spoléhá na nějaký náhodný odraz.
86'
Tentokrát uspěchaná exekuce mířila mimo dosah bíločerných barev.
85'
Od levé lajny centroval Almeida a odrazem o bok střídajícího Parry získal pro Valencii roh.
84'
Zraněný José Mari odkulhal za doprovodu maséra ze hřiště, kde pobyl do Musahova faulu jen deset minut. Debut po přestupu ze Salzburgu si naopak odbyde Mamady Diarra.
Zároveň Cádiz provedl i poslední změnu v sestavě, ze hřiště odchází Rubén Sobrino, přichází Santiago Arzamendia.
82'
Valencia využívá pauzy při ošetřování zraněného Marího ke střídání:
ze hřiště odchází Thierry Correia, přichází Dimitri Foulquier.
81'
Za ošklivý skluz kolíky napřed na Marího dostává žlutou kartu Yunus Musah (Valencia).
79'
Alejo na druhé straně hledal Fernándeze, což se nepovedlo a nedočkal se ani odpískání rohu.
78'
Jubilejní desátý roh Valencie následuje také zaokrouhlená žlutá karta, kterou si z ruky rozhodčího prohlédl Iván Alejo (Cádiz).
77'
Valencia rozehrála nakrátko, po sérii krátkých přihrávek vypálil z úhlu vysoko nad břevno Lino.
76'
Correia nenašel prudkým centrem Kluiverta, hosté odkopli míč za cenu rohu. Mezitím se po střetu trochu mimo hlavní záběr skácel José Gayá bez povšimnutí rozhodčího.
74'
Lozano udržel míč, jenže Aleja nevysunul přesně.
72'
Diakhaby obejmul zezadu Lozana, který si kryl míč, a poslal ho nedovoleně k zemi.
71'
Dvě střídání najednou provádí Cádiz CF:
ze hřiště odchází Fede San Emeterio, přichází José Mari,
ze hřiště odchází Brian Ocampo, přichází Iván Alejo.
69'
A opakovaný roh už dostali „piráti“ do bezpečí za půlící čáru.
68'
Po chvilce vybojovala Valencia alespoň roh a z něj přišla první šance v celém zápase. Obrana hostů odhlavičkovala jen za pokutový oblouk před Josého Gayu. Kapitán Valencie si míč předkopl a rovnou ze vzduchu ho napálil nepříjemným padáčkem z 22 metrů pod břevno. Ledesma však vytáhl parádní zákrok.
68'
Cavani padá po souboji o centrovaný míč v šestnáctce hostů s Hernándezem. Diváci sice bouří, ale uruguayský útočník zjevně filmoval.
66'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Isaac Carcelén, přichází Raúl Parra.
66'
Za oplácení či protesty je trestán v klubku rozvášněných hráčů také Isaac Carcelén (Cádiz).
65'
Další žlutou kartu viděl Hugo Duro (Valencia) a těžko soudit, zda za původní faul nebo počínání v následné potyčce.
64'
Ledesma vystartoval proti Linovi, jenž vybíhal, zatímco žlutomodří beci přestali hrát a nesprávně se hlásili o ofsajd. Nakonec stačil brankář jejich lajdáckost napravit a skokem pod nohy odebrat míč.
63'
Zápas přitvrdil, je to boj na krev a na hranici pravidel si v soubojích pomáhají skoro všichni. Skoro každý verdikt rozhodčího pak vede k ukřivděnosti, protože se dal pískat na obě strany...
62'
Hosté vystihli skákavý centr do šestnáctky a jejich rychlý brejk zastavil faulem v souboji kapitánů José Gayá (Valencia).
61'
Nejen že z trestného kopu Cádizu nebylo ohrožení domácí brány, ale ještě dostává za útočný faul do obličeje žlutou kartu Luis Hernández (Cádiz).
60'
Hru po přestávce kouskují časté fauly, rozehrávat budou po dalším z mnoha hosté a Ocampo nikam nespěchá.
58'
Domácí jsou z výsledku stále nervóznější a po střetu v pokutovém území vypukly další nepokoje. Hosté se domnívají, že Duro zasáhl rukou v obličeji Faliho Jiméneze, Valencijští jim vehementně oponují.
57'
Následný přímák směřuje neomylně a již tradičně do rukavic Jeremíase Ledesmy.
56'
Třetí žlutá karta pro Cádiz, napomínán byl za faul uprostřed hřiště Brian Ocampo.
56'
Nucené střídání Valencie:
na hřiště se již nevrátí Samuel Castillejo, který má možná zlomenou některou ze záprstních kůstek, na jeho místo přichází Hugo Duro.
55'
San Emeterio při razantním odkopu trefil zblízka buď míčem, nebo dokonce setrvačností i kopačkou do dlaně Castilleja, který si u lavičky leduje postižené místo.
54'
Kluivert vystartoval na dlouhý míč, při průniku ho zastavil hraničně zataháním Luis Hernández. Klidně se mohlo pískat.
52'
Justin Kluivert (Valencia) dal zezadu ve vzdušném souboji pohlavek Fernándezovi a vidí žlutou kartu..
52'
Dnešní utkání sleduje 39 703 diváků.
51'
Na druhé straně si odražený míč zasekl Isaac Carcelén a zkusil štěstí levačkou z dálky, měl však hodně vychýlenou mušku.
50'
Rohový kop vybojovali také domácí a Cömertova slabá hlavička doprostřed brány nemohla Ledesmu vystrašit. Byl to vůbec první mezi tyče mířící pokus Valencie.
48'
Žlutomodří rozehráli nakrátko rohový kop, míč ztratili, opět získali a nakonec je pískán útočný faul.
46'
Se dvěma změnami vyrukovala do druhého poločasu Valencia:
dohráli Hugo Guillamón a Ilaix Moriba, novými muži na trávníku jsou André Almeida a Justin Kluivert.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 74% – 26%, střely na bránu 0:2, střely mimo 2:2, rohy 4:1, fauly 6:11, ofsajdy 0:1.
Výrazná územní převaha není Valencii nic platná, na předposlední Cádiz nedokázali „netopýři“ vymyslet vůbe nic a jen tak neškodně oblétávají okolo zavřených vrat. Hosté po skvělé Sobrinově akci a neméně povedenému zakončení Alcaraze od 9. minuty vedou a přestože hrají téměř bez míče, dokáží z občasných brejků zahrozit.
45+2'
45+2'
Dvojice obránců odzbrojila Lozana, rozhodčí nechal hru plynout, ale ještě se poradil s VARem, zda Diakhabyho zákrok nebyl penaltový. K lehkému došlápnutí špičkou boty sice došlo, ale nakonec rozhodčí usoudil, že intenzita střetu nebyla penaltová.
45+2'
Před Linem sebral snadno bezmyšlenkovitě a na náhodu nakopnutý dlouhý balon brankář Ledesma.
45+1'
První roh Cádizu zakroutil Ocampo za zadní tyč do zámezí, nabíhající hráči se po míči natahovali marně.
45'
Espino vysunul po levé straně Ocampa, který zblízka odrazem o Cömerta získal pro hosty rohový kop.
44'
Sobrino dost ochotně odpadl ze souboje o míč s domácím Linem, diváci rozzlobeně pískají.
42'
Valencia je v koncovce úplně bezzubá. Jeremías Ledesma pohodlně zachytává centrovaný míč z hloubi pole.
41'
Anthony Lozano se nadechl k velkolepému sólu přes půl hřiště, zbavil se obránce před velkým vápnem a prudce vypálil v obtížné pozici z otočky. Mamardašvili měl nezakrytý výhled a skokem po pravici jeho ránu chytá.
39'
V pádu hrábl po míči rukou Mouctar Diakhaby. Faul si nevymodlil a sám se tak naopak dopouští prohřešku.
39'
Castillejo z hranice šestnáctky trefuje jen nohy clonícího Faliho Jiméneze.
37'
Cavaniho nijak zvlášť neomezuje nedávno udělená karta a do dalšího souboje šel ve vzduchu tvrdě za hranicí pravidel.
36'
Ocampo dal hraniční bodyček Correiovi, nepíská se a Cádiz bude vhazovat.
35'
Horké hlavy vychladly a oba aktéři předchozí šarvátky si plácli.
34'
... a spravedlivě je stejnou barvou karty napomínán také Fali Jiménez (Cádiz).
34'
Za vzájemnou potyčku po odpískání dostává žlutou kartu Edinson Cavani (Valencia)...
32'
Ostrý centr zleva vyhlavičkoval z území Cádizu Fali Jiménez, hosté po sérii narážeček podnikli rychlý kontr, jenže Lozano se neprosadil u lajny a ještě po odrazu o jeho kotník vhazuje Valencia.
31'
Ocampo dostal přihrávku od Espina trochu za paty a Castillejo se k němu stačil na křídle stáhnout a nepustit jej dál.
29'
Diakhaby vybídl nepřesnou přihrávkou hosty do brejku, dlouhý pas však směřuje za postranní čáru.
29'
Hosté zkoušeli bago na celé polovině hřiště, vydrželi to zhruba minutu a pokračuje platonické dobývání jejich území.
28'
Cádiz teď několik minut nepustil domácí na dostřel.
25'
Hosté dostali míč odkopem k půlící čáře a vyčkávají zataženi v bloku.
24'
Edinson Cavani nasměroval trestný kop jen do vyskakující zdi, která vystoupila možná trochu předčasně. Z tečované střely je čtvrtý roh.
23'
Álex Fernández se dopustil dalšího tvrdého faulu, když po odkopu míče trefil kopačkou protihráče do těla. Žlutomodří staví zeď těsně před velké vápno, k bráně je to zhruba 26 metrů.
23'
Držení míče 78% – 22%.
22'
Dalším faulem přerušil uprostřed hřiště valencijskou akci Fede San Emeterio.
21'
Standardní situace ze slibné vzdálenosti se domácím nepovedla a diváci teď pískají na Ledesmu, který otálí s odkopem od brány.
20'
Za šlapák na Lina dostává první žlutou kartu zápasu Rubén Sobrino (Cádiz).
18'
Brejk přes celé hřiště podnikli fotbalisté Cádizu, Lozano nabil krásně patičkou do šance volnému Alcarazovi, jenže ten nezopakoval gólové zakončení a vysoko přestřelil.
18'
Z rohového kopu „netopýři“ nekousali a ztrácejí míč.
17'
Ke Correiovi, který přebíral křížný pas, se přiřítil Ocampo a vzal ho částečně přes nohy, především však odpálil nejdříve míč na roh.
16'
Ledesma nezasáhl příliš jistě při vyboxování centrovaného míče, obránci teď brankáře Cádizu podrželi.
14'
Trestný kop však směřuje obloukem přímo do náruče brankáře Mamardašviliho.
14'
O kus blíže valencijské bráně byl za dres zatahán Brian Ocampo.
13'
Na trávníku leží po ostrém zákroku Eraye Cömerta střelec vedoucí branky Alcaraz.
12'
Ze závaru po krátkém rohu Valencie pálil Castillejo jen do překážejícího Musaha na malém vápně.
11'
Fali Jiménez stáhl za ruku Yunuse Musaha a zavinil nebezpečnou standardku proti bráně Cádizu.
9'
Cádiz právě vstřelil branku!
Rubén Sobrino odolal napadání u postranní čáry, akci prodloužil podél koncové lajny až po geniální zpětnou nahrávku, na kterou si na velké vápno naběhl RUBÉN ALCARAZ a parádní ranou vymetl růžek domácí brány.
8'
Těsný ofsajd je správně máván Cádizu.
6'
Mamardašvili vyrazil proti míči za velké vápno, kde si dával přednost s Correiou, po chvilce nedorozumění se gruzínský brankář rozhodl pokračovat v akci sám a až skoro u půlící čáry zaběhl při furiantském výletu s míčem do zámezí.
5'
Přihrávka utíká trochu školácky za postranní čáru domácímu Musahovi.
3'
Nezůstalo při jednom rohu, opakovaná exekuce vedla k zajímavému signálu po zemi dozadu a hned narážečce do šestnáctky, tam však potřeboval lepší zpracování Lino.
2'
Tečovaný centr se snažil Espino odkopnout z koncové čáry, ale zasáhl pozdě a Valencia získává rohový kop.
1'
Domácí budou hrát v bílých dresech a černých trenýrkách, hosté ve žlutomodré kombinaci. Všichni svorně drží minutu ticha za nedávno zesnulého Pelého.
Pískot slušně zaplněného stadiónu přechází v potlesk, se zhruba pětiminutovým zpožděním vbíhají hráči na trávník.
Přestože se již několik minut mělo hrát, zatím je hrací plocha prázdná a kamera sleduje už mírně netrpělivé hráče obou mužstev v tunelu.

Valencia CF: Mamardašvili – Correia, Cömert, Diakhaby, Gayá (C) – Musah, Guillamón, Moriba – Castillejo, Cavani, Lino.
Náhradníci: Rivero, Herrerín – Vázquez, Paulista, Özkaçar, Mosquera, Lato, Almeida, Kluivert, Duro, Pérez.
Trenér: Gattuso.

Cádiz CF: Ledesma – Carcelén, Hernández, Jiménez, Espino – Sobrino, Alcaraz, San Emeterio, Ocampo – Fernández (C), Lozano.
Náhradníci: Aznar – García, Arzamendia, Alejo, Mari, Diarra, Bongonda, Negredo, Giménez.
Trenér: González.

Rozhodčí: González – Rodríguez, Bárcena.
Obě ligová utkání Valencie s Cádizem v loňském ročníku skončila bezbrankovými remízami. Ani rok předtím Valencia nedokázala tehdejšího nováčka porazit (1:1 a 1:2). Úspěch slavila pouze loni na jaře ve čtvrtfinále španělského poháru, kdy postoupila po výhře 2:1.
Cádiz CF

Hosté mají spolu s beznadějně posledním Elche nejhorší útok v soutěži a dosud nastříleli jen 10 branek. Nutno dodat, že jen jednou skórovali za prvních sedm kol, od té doby jsou jejich účty přece jen bohatší včetně senzační výhry 3:2 nad Atléticem Madrid. Na sklonku roku 2022 získal Cádiz doma bod za remízu 1:1 s Almerií a ještě jeden ho dělí od záchranářských příček.
Nejistý je kvůli lehčím zdravotním problémům start Chusta a Zaldúy, připravený naopak je malijský záložník Youba Diarra, čerstvá posila ze Salzburgu.

Střelci: 4 – Pérez, 2 – Negredo, Fernández.
Valencia CF

Domácí jsou desátí, ale v poslední době se jim příliš nedaří. Z posledních sedmi zápasů zvítězili jen jednou, v posledním duelu před mistrovstvím světa 3:0 nad Betisem. Po reprezentační přestávce na Silvestra prohráli 1:2 ve Villarrealu a přidali povinný pohárový postup na hřišti třetiligového nováčka La Nucíe.
Kádr Valencie je až na zraněného Doménecha kompletní.

Střelci: 5 – Cavani, 3 – Kluivert.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.