La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valladolid : Real Betis - 9. října 2022   14:00

Valladolid
Masip – Fresneda, Joa. Fernández, J. Sánchez (70. Monchu), Escudero – K. Pérez, Mesa (70. Narváez), Aguado (57. Weissman) – I. Sánchez (84. Feddal), León, Plano (82. Guardiola).
Aceves – Malsa, Rosa, D. Torres.
Real Betis
R. Silva – Montoya (60. Sabaly), Pezzella, Ruiz, Moreno – Gu. Rodríguez, Carvalho – Henrique (60. Ruibal), Canales, Rodri (37. E. González) – B. Iglesias (80. José).
Bravo – Akouokou, Cruz, Guardado, Joaquín, Miranda, Loren.

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 6:2. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:16.
Je konec! Real Betis nakonec uhrál na půdě Realu Valladolid bezbrankovou remízu. V tom prvním byl lepším týmem Betis, který ale nevystřelil na branku. V tom druhém hrál prim Valladolid, který jako první ve 42. minutě vystřelil na branku a převzal otěže zápasu. Ve druhé půli se hosté museli obejít bez vyloučeného Pezzelly, ale přesto měli největší šanci duelu. Canales ale z vápna brankáře nepřekonal.
90+4'
90+3'
Žlutá karta pro tým Real Betis (William Carvalho).
90+2'
Zouhair Feddal poslal přihrávku mezi stopery Realu Betis, nicméně Rui Silva v pravou chvíli vyběhl a ukryl míč do rukavic.
90'
Shon Zalman Weissman sice dosáhl na nákop na polovinu soupeře, ale hlavou prodloužil míč jen do míst, kde kralovala obrana Betisu.
89'
Další ofenzivní snahu domácího Realu Valladolid zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího.
88'
Sergio León byl v souboji na hranici velkého vápna a dopustil se faulu. Betis bude rozehrávat z vlastní poloviny.
87'
Domácí Weissman zbytečně dohrál soupeře skluzem přímo před očima rozhodčího. Rozehrávat tak bude Real Betis.
86'
Oba týmy dnes hrají skvěle hlavně po defenzivní stránce a pouštějí soupeře do zakončení opravdu minimálně.
85'
Střídající Feddal dloubl míč za obranu soupeře, ale nikdo ve fialovobílém dresu se k jeho pobídce nedostal.
84'
Střídání v týmu Real Valladolid:
ze hřiště odchází Iván Sánchez, přichází Zouhair Feddal.
83'
Střídající Guardila se ihned zapojil do ofenzivy domácího mužstva, ale pod tlakem dobíhajícího stopera si neporadil se zpracováním hrudí.
82'
ze hřiště odchází Óscar Plano, přichází Sergi Guardiola.
81'
Kike Pérez se znovu vrátil v pravou chvíli na hranici velkého vápna a ve skluzu odehrál míč do bezpečí.
80'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Willian José.
79'
Betis pokračuje v aktivitě na polovině soupeře a i v deseti se snaží hrát přímočarý fotbal.
78'
Hosté zahrávali přímý kop z velké vzdálenosti. Centr se snesl na přední tyč, odkud jej bez problémů odehrál Kike Pérez.
77'
Domácí celek se v posledních minutách jen těžko dostává na polovinu Betisu. Hosté hrají hodně aktivně.
76'
Další nedovolený zákrok na domácí straně. Střídající Monchu zbytečně dohrál soupeře a může být rád, že neviděl kartu.
75'
Žlutá karta pro tým Real Valladolid (Sergio Escudero).
74'
Plano se v souboji na levé straně lehce zranil, ale podle všeho bude schopen nadále pokračovat v působení na trávníku.
73'
Escudero se hnal za nákopem do pokutového území, ale Rui Silva v pravou chvíli vyběhl ven z branky a ukryl míč v rukavicích.
72'
Canales na pravé straně neudržel míč ve hře. Domácí fotbalisté rychle uvedli míč do hry a tlačí se do ofenzivy.
71'
Hostující celek pokračuje v aktivitě na polovině soupeře. Za obranu se hnal Ruibal, ale skvěle před ním zakročil obránce.
70'
ze hřiště odchází Roque Mesa, přichází Juanjo Narváez,
ze hřiště odchází Javier Sánchez, přichází Monchu.
69'
Hostující celek zahrával rohový kop. Jeho exekuce se chopil Víctor Ruiz, ale jeho pobídka prolétla velkým vápnem bez teče.
68'
Real Betis i bez vyloučeného Pezzelly ukazuje, že se nebojí hrát ofenzivně a chce si zpátky do Sevilly odvézt tři body.
67'
Hra je přerušena! Jeden z domácích hráčů má problémy s lýtkovým svalem a podle všeho se bude muset střídat.
66'
Do rozehrávky Betisu se musel zapojit také brankář Rui Silva, který míč pod tlakem nakopl na polovinu soupeře.
65'
Borja Iglesias dostal zajímavou přihrávku do běhu, potykal si se zpracováním a hnal se dopředu. Jeho náznak na zakončení ale obrana zastavila.
64'
Escudero se hnal za dlouhým nákopem na levou stranu, ale s vypětím všech sil míč ve hře neudržel. Vhazovat bude hostující Betis.
63'
Óscar Plano vymyslel na levé straně přihrávku za obranu Realu Betis, nicméně obránce skvěle vystoupil a v pravou chvíli srazil míč do autu.
62'
Ruibal se po levé straně dral na polovinu soupeře, ale v klíčovou chvíli jej o míč obral jeden z obránců ve skluzu.
61'
Sergio Canales se po krásné kolmici dostal do pokutového území, ale technickou střelou levačkou nechal vyniknout brankáře Masipa!
60'
ze hřiště odchází Martín Montoya, přichází Youssouf Sabaly,
ze hřiště odchází Luiz Henrique, přichází Aitor Ruibal.
59'
Hosté se snad poprvé po změně stran dostali do vápna soupeře, kde se míč hned třikrát odrazil, nicméně nikdo v oranžovém jej neusměrnil do sítě
58'
Zadáci domácího celku kombinují na vlastní polovině a číhají na skulinu v obraně soupeře. Valladolid má v tuto chvíli na trávníku hned čtyři útočníky.
57'
ze hřiště odchází Álvaro Aguado, přichází Shon Zalman Weissman.
56'
Óscar Plano se dostal na levou stranu, kde pod tlakem napadajících soupeřů udržel míč na trávníku. Valladolid může pokračovat v kombinaci.
55'
Iván Sánchez si na pravé straně brousil zuby na přihrávku, ale míč mu pod nohou utekl do zámezí. Vhazovat budou hráči Realu Betis.
54'
Za nákopem na polovinu soupeře sprintoval Iglesias, ale domácí brankář vyrazil ven z branky a na hranici šestnáctky ukryl míč do rukavic.
53'
Sergio León dostal přihrávku do běhu na levou stranu, ze které se protáhl do pokutového území, ale střílenou přihrávkou na zadní tyč spoluhráče neoslovil.
52'
Betis se zatáhl na vlastní polovinu a snaží se znepříjemnit domácím hráčům kombinaci. Celek ze Sevilly zatím brání výborně.
51'
Rui Silva rozehrál nákopem na pravou stranu. Za míčem se dral Luiz Henrique, ale hlavou jej prodloužil pouze do zámezí.
50'
Utkání sleduje 22 561 diváků.
49'
Právě hostující útočník Borja Iglesias se poté opět tlačil do ofenzivy, ale byl faulován Fernándezem. Betis bude zahrávat přímý kop v blízkosti vápna.
48'
Borja Iglesias si pohybem řekl o přihrávku za obranu soupeře, nicméně pobídku dostal jen na paty a nedostal se do zakončení.
47'
Sánchez se jako stoper vysunul vysoko na polovinu Realu Betis. Z hranice vápna poté pálil levačkou, ale trefil rukavice Ruie Silvy.
46'
Domácí Valladolid obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Valladolid bude chtít proti oslabenému soupeři urvat vítězství.
46'
První poločas by šel rozdělit na dva celky, před červenou kartou Germána Pezzella a po ní. V tom prvním byl lepším týmem Betis, který ale nevystřelil na branku. V tom druhém hrál prim Valladolid, který jako první ve 42. minutě vystřelil na branku a převzal otěže zápasu. Druhá půle začne přibližně v 15:05.
45+5'
45+4'
Luiz Henrique získal faul na svou osobu poté, co driblingem napodobil Diega Maradonu.
45+3'
Betis fauoloval před polovinou hřiště a následně zatáhl házenkářský blok.
45'
Rozhodčí nastaví 4 minuty.
45'
Valladolid se dostal pět metrů před vápno, ale nakonec z akce nic nebylo. Betis bude mít vhazování před vlastním vápnem.
44'
Guido Rodríguez dostal míč na osu hřiště, ale hned o něj přišel. Valladolid jde rychle na balón.
43'
Trenér Pelegrini se čeří, teď ho byl umravnit pan rozhodčí, celá konverzace se obešla bez žlutého kartónku.
42'
Akci Valladolidu po pravé straně zastavil zdvižený praporek pomezní.
42'
Valladolid po vyloučení převzal iniciativu, Sergio León měl hlavičku na malém vápně, ale umístil ji jen do brankáře Víctora Ruize. Šlo o první střelu na branku v prvním poločase.
41'
Iván Sánchez v krátkém čase nezpracoval druhý centr, jeho trenér vstal ze sedačky a něco mu na dálku vzkázal.
40'
Iván Sánchez nezpracoval dlouhé přenesení na pravou stranu. Betis má vhazování před vlastním vápnem.
39'
Sergio León byl sám před odkrytou brankou Betisu, ale ve velké šanci minul. Podle videa by bylo ale vzrušení zbytečné. Valladolid byl před tím v ofsajdu.
38'
Sergio Escudero (Valladolid) si vzal dlouhý rozběh a trefil jenom obránce ve zdi, který teď leží na zemi otřesen.
37'
ze hřiště odchází Rodri, přichází Edgar González.
36'
Betis bude bránit standartku z levé strany, která bude rozehrána pět metrů za velkým čtvercem.
35'
Červená karta pro tým Real Betis (Germán Pezzella).
35'
Rozhodčí si šel celou akci prohlédnout na video, hra je přerušena.
35'
Beru zpět Sergio Canales byl na videu držen za krk, z toho může být červená karta.
34'
Betis se snažil projít po levé straně, ale byl z toho jen nákop na Sergia Canalese, který teatrálně upadl před vápnem.
33'
Jak by řekl klasik, bylo z toho příliš povyku pro nic. Rui Silva sebral slabý centr do vápna ze vzduchu.
32'
Domácí budou mít k dispozici centr z pravé strany do vápna Bettisu.
31'
Valladolid získal dva auty před vápnem Bettisu, při tom druhém se hra přerušila po šlapáku Bettisu.
31'
Luiz Henrique (Real Betis) se rozběhl na hranici vápna po pravé straně, ale nerozuměl si s míčem. Valladolid jde na míč.
30'
Betis se ale po nepřesnosti domácích dostal na míč a teď kombinuje na polovině hřiště.
30'
Roque Mesa dobře zasáhl před napadajícím hráčem Bettisu, Valladolid s může na chvíli oddechnout.
29'
Utkání zatím chybí tempo, hru kouskují nepřesnosti a drobné fauly.
28'
Valladolid získal faul kousek za polovinou hřiště, přišel dlouhý nákop, který ale skončil v náručí brankáře Ruie Silvy.
27'
I domábí byli donuceni kombinovat s vlastním brankářem.
27'
Bettis ztratil míč na pravé straně hřiště, Valladolid jde do postupného útoku.
26'
Bettis neprošel po levé stran a byl nucen poslat malou domu na Ruie Silvu.
25'
Domácí trenér je teď nespokojen s výkonem svých svěřenců a burcuje je k většímu napadání.
24'
Borja Iglesias (Real Betis) dostal z levé strany nabito na hranici vápna, ale jeho pokus levačkou minul o tři metry pravou tyčku domácí branky.
23'
Iván Sánchez (Valladolid) získal míč před vápnem po centru hostů a rychle jej odkopem dostal do bezpečí.
23'
Borja Iglesias byl faulován na polovině hřiště, hosté mají nákop do vápna.
22'
Valladolid je zatažen na vlastní polovině hřiště a nepouští se do větších akcí.
21'
Luiz Henrique předvedl u rohového praporku pohledný dribling, ale jeho spoluhráčí poté byli nuceni přihrát si až s vlastním brankářem.
20'
Valladilid měl šanci po levé straně, ale přihrávka do vápna nebyla přesná.
15'
Rohový kop pro domácí, ale brankář Silva to měl tentokrát bez práce.
9'
Domácí se dostali k prvnímu souvislejšímu tlaku, ale zatím bez většího úspěchu.
2'
Iglesias pronikl směrem k brance domácích, ale v úvodní příležitosti zápasu mu byla soupeřem zmařena střela.
1'

Real Valladolid: Masip – Fresneda, Joa. Fernández, J. Sánchez, Escudero – K. Pérez, Mesa, Aguado – I. Sánchez, León, Plano.
Náhradníci: Aceves – Feddal, Guardiola, Malsa, Monchu, Narváez, Rosa, D. Torres, Weissman.

Real Betis: R. Silva – Montoya, Pezzella, Ruiz, Moreno – Gu. Rodríguez, Carvalho – Henrique, Canales, Rodri – B. Iglesias.
Náhradníci: Bravo – Akouokou, Cruz, E. González, Guardado, Joaquín, Miranda, Loren, Ruibal, Sabaly, José.
Real Valladolid

Domácí Real Valladolid je na tom mnohem hůře. Nováček mezi španělskou elitou v letošním ročníku po návratu do nejvyšší soutěže v sedmi duelech získal jen sedm bodů. Valladolid navíc trápí špatná ofenziva, jelikož soupeřům dosud nastřílel jen šest branek a sám jich dostal třináct. Domácí celek je tak až na šestnácté pozici španělské ligy. V posledním duelu ale zvítězil 3:2 na půdě Getafe.
Real Betis

Hostující Real Betis zatím prožívá solidní sezónu. Celek ze Sevilly už v posledních letech patřil mezi nejlepší týmy v celé soutěži. Betisu po sedmi kolech patří pátá pozice se ziskem patnácti bodů. S touto vizitkou tak nadále šlape na paty týmům na předních příčkách. Na čtvrté Atlético ztrácí jediný bod a v případě dnešního vítězství se před něj může vyšvihnout. V posledním duelu ale Betis padl 0:1 na půdě Celty Vigo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.