La Liga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : CA Osasuna - 14. dubna 2023   21:00

Vallecano
41' A. Hernández(vl.)  • 44' Palazón
2:1
(2:0)
CA Osasuna
67' Mo. Gómez  (Oroz)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, Mumin, Catena, Fran García – Comesaña (77. Salvi), Valentín – Palazón, Trejo (C) (72. Ciss), Álvaro García (77. Chavarria) – Camello (84. Falcao).
D. López I – J. Pozo, de Tomás, Saveljich, M. Suárez, U. López, M. Hernández, Andr. Martín.
Munuera – Barbero, Martínez
Estadio de Vallecas (Madrid)
CA Osasuna
A. Fernández – N. Vidal (59. R. Peña), A. Hernández, David García (C), M. Sánchez – Moncayola, Ibáñez (59. Mo. Gómez), Oroz – Barja (85. J. Cruz I), Kike García, Ezalzúlí (76. Budimir).
S. Herrera – Unai García, Benito, Cameroz, D. Moreno I.

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek pátečního večera.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:16.
Pět nastavených minut uplynulo a zápas končí. Vallecano v souboji s Osasunou vyválčilo tři body po vítězství 2:1.

Úvodní minuty prvního poločasu byly z obou stran hodně opatrné. Ani jeden z týmů se nevytvořil dlouho jedinou nebezpečnou střelu na branku. Až těsně před přestávkou přišly dvě minely hostující obrany. Nejprve si Osasuna nepohlídala balon po nedůrazné střele a nechala zakončit Treja, balon do sítě nakonec srazil bránící Aridane Hernández. O moment později vytvořili hosté další obrovskou hrubku, když si nepohlídali vysoký balon a z voleje zakončit povedenou ránou Isi Palazón mimo dosah bezmocného Fernándeze.

Po změně stran se více bojovalo. Hráči obou týmů šli do soubojů na sto procent. V 67. minutě přišlo nečekané snížení, když od pravé lajny vyplaval před vápno střídající Moisés Gómez a parádní ránou překonal Dimitrievského. V závěru ještě mohl potvrdit vítězství Vallecana Chavarria, ale z blízkosti byl vychytán Fernándezem.
90+6'
90+6'
Za nesportovní chování ještě vidí v samotném závěru zápasu žlutou kartu David García.
90+5'
Zdá se, že fotbalisté Osasuny už nemají dostatek sil přitlačit soupeře a vynutit si vyrovnávací branku.
90+4'
Domácí hrají s velkým nasazením a nepouští soupeře do kombinace. Povedenou souhru ve středu pole předvedli Palazón s Cissem a Falcaem.
90+3'
Ani v nastaveném čase se nemůže Osasuna usadit na útočné polovině trávníku a naposledy zatlačit soupeře.
90+2'
A další žlutá karta. Tentokrát zastavoval rozvíjející se akci taktickým faulem Catena.
90'
Proti pravidlům se nyní provinil i Radamel Falcao, který si rukama pomohl v souboji s Moncayolou.
89'
Moisés Gómez hasil na poslední chvíli faulem ztrátu ve středu pole a byl odměněn žlutou kartou po sáhnutí po Palazónovi.
88'
Vallecano rozehrávalo standardní situaci od rohového praporku. Isi Palazón odcentroval do vápna, ale odražený balon se k němu rychle vrátil. Následně měl potvrzení výhry na hlavě Pep Chavarria, ale byl skvěle vychytán Fernándezem.
87'
Palazón si připravoval balon ke střele ze střední vzdálenosti, ale pod nohy mu padl David García. Hlavní rozhodčí situaci pustil a hned poté musel krotit vášně při faulu na druhé straně.
86'
Právě ke střídajícímu Falcaovi doputovala dlouhá nahrávka z vlastní poloviny. Dlouho držel zkušený útočník soupeře na zádech, ale nakonec o balon přišel.
85'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Kike Barja, přichází Juan Cruz.
84'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Sergio Camello, přichází Radamel Falcao.
84'
Za postranní lajnou se připravuje ke vstupu do hry Radamel Falcao. Také kdo jiný by měl zkušenostmi přispět k udržení tenkého vedení.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Vallecano i nadále drží jednobrankové vedení.
82'
Exekuce z rohového čtvrtkruhu se ujal Oroz. Ve vápně sice našel našel střídajícího Budimira, který však hlavičkoval jen nad branku.
81'
Na poslední chvíli přizvedl balon před Budimirem Mumin. Hosté však budou pokračovat od rohového praporku.
80'
Skluzem zajel do Kikeho Borjy Valentín. Hlavní rozhodčí byl celé situaci velmi blízko a rychle odpískal faul.
79'
Domácí se po inkasované brance opět dostávají do tempa. Palazónova nahrávka sice nenašla Camella, ale zdržela hosty při rozehrávce.
78'
Střídající Salvi se po několika sekundách na trávníku dostal do slibné pozice. Z levé strany však pálil jen těsně vedle pravé tyče.
77'
ze hřiště odchází Álvaro García, přichází Pep Chavarria.
77'
ze hřiště odchází Santi Comesaña, přichází Salvi.
76'
ze hřiště odchází Abdesamad Ezalzúlí, přichází Ante Budimir.
75'
Neurovnaná část zápasu pokračuje několika souboji ve středu pole. Nakonec se k balonu dostal Catena a odpálil ho do bezpečí.
74'
Álvaro García sice nepříjemně napadal rozehrávku soupeře, ale nakonec si pomohl jen útočným faulem a donutil sudího odpískat.
73'
Moncayola nebyl úplně přesný při obranném odkopu a poslal míč za postranní lajnu. Vallecano tak může stabilizovat hru po autovém vhazování.
72'
ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Pathé Ciss.
71'
Před Sánchezem zůstal prázdný prostor na levém kraji. Rychle se k němu ale vrátil Balliu a akci zastavil faulem.
70'
Najednou jsou hosté při chuti směrem do ofenzivy. Hlavička Kikeho Garcíi však nebyla z nejrazantnějších.
69'
Domácí chtějí uklidnit hru v postupné kombinaci, ale ani další výkop gólmana Vallecana spoluhráče nenašel.
67'
Osasuna právě vstřelila branku!
Osasuna dramatizuje zápas! Na pravé straně se vymotal kolem soupeřů MOISÉS GÓMEZ, poté si navedl míč více k ose trávníku, připravil se ke střele a neomylně zamířil přesně ke vzdálenější tyč. Dimitrievski marně plachtil vzduchem.
66'
Dlouhý výkop Dimitrievského neměl šanci nikdo z domácích dostihnout. Naopak jako první byl u balonu Fernández.
65'
Naopak Palazón dokázal najít na pravé straně Camella, ten ještě vylepšoval pozici Trejovi, ale kapitán Vallecana byl zastaven čistým způsobem Hernándezem.
64'
Souhra hostů stále skřípe. Moncayolova nahrávka nenašla na pár metrů Gómeze a toho využili domácí k zisku míče.
63'
Ani s příchodem dvou čerstvých hráčů se Osasuna nemůže prosadit do zakončení. Navíc opět přichází faul, tentokrát se provinil proti pravidlům kapitán David García.
62'
Hlavní rozhodčí opět píská faul. Nyní se mu nelíbil zákrok Aimara Oroze ve středovém kruhu na Valentína.
60'
I po hodině hry vede Vallecano na domácím stadionu nad Osasunou o dva zásahy. Ve druhém poločase se sice hosté snaží útočit, ale gólovou příležitost si ještě nevypracovali.
59'
ze hřiště odchází Nacho Vidal, přichází Rubén Peña.
59'
ze hřiště odchází Pablo Ibáñez, přichází Moisés Gómez.
58'
Přihrávkou do vápna se blýskl Moncayola. V šestnáctce se dostal do obležení protihráčů Barja, ale získal pro hosty alespoň roh. Ten však skončil jen pokusem nad břevno.
57'
Po zisku balonu pádil s balonem do útoku Valentín. Než se však rozhodl, co s míčem provede, tak se obrana hostů stačila zformovat.
56'
Po ubráněném rohu rozehrával od své branky Stole Dimitrievski. Následný výkop skončil jen mimo hru a vhazovat mohou hostující fotbalisté.
55'
Osasuna měla k dispozici rozehrávku od rohového praporku. Hned na první tyči však míč odpravil do bezpečí bránící Abdul Mumin.
54'
Mizernou nahrávku nyní vyprodukoval Kike Barja. Balon odskákal daleko před Ezalzúlím za postranní lajnu.
53'
Ani ve druhém poločase se zatím Osasuně nedaří prokombinovat se až k Dimitrievskému. Obrana Vallecana funguje na jedničku.
52'
Po změně stran je to zatím jeden faul za druhým. Nyní inkasoval úder do obličeje střelec druhé dnešní branky Isi Palazón.
50'
Nyní skončil na trávníku po tvrdším kontaktu Óscar Trejo. Hlavní rozhodčí odpískal faul Moncayolovi a rozehrávat tak budou moci domácí.
49'
Opět byl u balonu Palazón. Tentokrát mu ale sjel míč z kopačky a našel jen prvního bránícího hráče. Poté přišel taktický faul Álvara za žlutou kartu.
48'
Isi Palazón je po vstřeleném gólu při chuti. Kličkou si chtěl poradit se Sánchezem, ale o balon přišel. Následně si vykoledoval první žlutou kartu v zápasu Kike García z úder loktem.
47'
Druhý poločas otevřeli rozehrávkou ze středového kruhu hostující fotbalisté. U balonu však příliš dlouho nezůstali. Naopak Palazón vybojoval aut.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Fotbalisté Vallecana odcházejí do šaten za dvoubrankového vedení nad Osasunou.

45+2'
45+2'
Vallecano je po dvou slepených gólech na koni a chce dohrát první půli s dvoubrankovým náskokem.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
44'
Vallecano právě vstřelilo branku!
Neskutečný závěr první půle pro domácí tým! Obrana Osasuny opět nezvládla zmatky ve vlastním pokutovém území. Vysoký balon nakopl Hernández, následně zakončoval z voleje ISI PALAZÓN, který překvapil Fernándeze.
43'
Hlavní sudí si ještě nechal gól překontrolovat u kolegů u videa. Kteří ale jen potvrdili platnou branku a Vallecano těsně před přestávkou vede.
41'
Vallecano se z ojedinělé šance dostává do vedení! Po zpětné přihrávce na hranici vápna a nepovedené střele už to vypadalo, že Osasuna s klidem ubrání další akci soupeře. Následně se ale za obranou zjevil ÓSCAR TREJO a z krkolomné pozice došťouchl míč do sítě. Gól je nakonec připsán jako vlastní ARIDANEMU HERNÁNDEZOVI.
41'
Po zaváhání v kombinaci mohl jít do protiútoku Palazón. Přihrávka mezi obránce měla najít ještě Camella, ale balon opět skončil jen u Fernándeze.
40'
První poločas míří ke svému závěru. Balliu nyní přeběhl nadějnou nahrávku od Palazóna a míč dopadl až za brankovou čáru.
39'
Ve střední části trávníku vhazoval Manu Sánchez. Teprve dvaadvacetiletý bek však našel jen soupeře a dovolil tak nepřesné zakončení Camellovi.
38'
Ani po dlouhém Fernándezově výkopu se Osasuna neusadila na útočné polovině. Balon sebral pro domácí Abdul Mumin.
37'
Do volného prostoru dostal míč Kike Barja. Dokonce se prosmýkl až do vápna, ale v klíčovou chvíli opět přišla nepřesnost při zpracování.
36'
Oba týmy hrají velmi opatrně při rozehrávce. Nenechávají napadající soupeře přistoupit blíže.
35'
Až teď přišla překvapivá nahrávka přes celou šířku trávníku. Rozběhnutý byl u lajny Fran García, ale balon mu od špičky kopačky utekl za koncovou čáru.
34'
Po faulu na Palazóna domácí rozehráli jen zpět k obráncům. Ani postupná kombinace nevedla do blízkosti hostující branky.
33'
S Muminem si několikrát vyměnil míč Alejandro Catena. Stoperská dvojice nechtěla udělat chybu a tak posunula balon i k Dimitrievskému.
32'
Do otevřenější obrany upaloval za hosty Kike Barja. S Kikem Garcíou zkoušel přejít kolem Cateny, ale lépe postavený byl domácí obránce.
30'
I po půlhodině hry je stav zápasu stále bezbrankový. Po hlavičkovém souboji zůstali na trávníku Balliu s Moncayolou, ale vypadá to, že budou oba v pořádku.
29'
Až příliš komplikovaná byla kombinace domácího celku. Když už to vypadalo, že by mohl Trejo pálit, tak přišla nepřesnost.
28'
Zápas se začíná postupně rozhýbávat. Teď se do ofenzivy vydalo Vallecano, ale přes zataženou obranu soupeře se do vápna neprosadilo.
27'
Domácí si příliš odpískání faulu ve středovém kruhu a na moment přestali hrát. Toho využil Iváňez, který vyvezl míč až k vápnu Vallecana, ale prudkou střelu nasměroval Kike García jen do prostoru kde byl Stole Dimitrievski.
26'
Přihrávku podél lajny vykouzlil Manu Sánchez, následně musel sáhnout k faulu Iván Balliu a Osasuna se tak může posunout do útoku z klidové pozice.
25'
Od Fernándeze putoval dlouhý výkop směrem k Barjovi. Balon však odskočil od nakropeného trávníku až za postranní lajnu.
24'
Ani jeden z týmů se stále nemůže dostat do souvislejšího tlaku. Nyní nakopával míč za obranu Valentín, ale obrana Osasuny včas zareagovala.
22'
Iván Balliu byl postrčen až do reklam za postranní lajnu a jeho bolestivý výkřik byl slyšet na celý stadion. Albánský obránce bude pokračovat v zápase bez ošetření.
21'
Aitor Fernández vyběhl až před vlastní vápno a byl u balonu dříve než dotírající Camello. Osasuna může pokračovat v kombinaci ve středu pole.
20'
Ani úvodních dvacet minut nenabídlo slibnější situaci u jedné z branek. Tentokrát sice pálil Álvaro García z otočky, ale jeho pokus neměl šanci na úspěch.
19'
Kike García sice doběhl nakopnutý balon, ale poté s ním v pádu vycestoval až za koncovou čáru. Rozehrávat od své branky tak bude Stole Dimitrievski.
18'
Opravdu mizerné přenesení hry od Nacha Vidala. Balon letěl snad třicet metrů od svého cíle, kterým měl být na opačné straně Manu Sánchez.
17'
Do hry se dostal zatím neviditelný Óscar Trejo. Domácí kapitán rozehrál standardní situaci na Palazóna, ale ten už do vápna proti Sánchezovi neuspěl.
16'
Už už to vypadalo, že by Sergio Camello mohl přejít až ke střele. Proti však vystartovali dva bránící hráči Osasuny a vytlačili soupeře až na roh.
15'
Od Hernándeze putoval balon opět k Vidalovi. Nyní sice balon prošel centrem do vápna, ale jen k nohám připraveného Mumina. Dimitrievski nemusel zasahovat.
14'
Ve středovém kruhu byl odpískán faul Ibáňezovi. Ani tentokrát rychlá rozehrávka domácímu týmu příliš nepomohla. Camella zradil první dotek.
12'
Z pravého kraje zkoušel centrovat Nacho Vidal. Osmadvacetiletý bek však našel jen rukavic připraveného gólmana Vallecana.
11'
Také Aitor Fernández musel předvést své reflexy na brankové čáře. Zničehonic se totiž do šestnáctky dostal z levé strany Álvaro García a prověřil gólmana Osasuny.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nepřinesla. Osasuna se snaží držet balon pod kontrolou, ale až před Dimitrievského se ještě neprobojovala.
9'
Ofenzivní hráči hostujícího týmu dokázali přinutit zahrát Balliua v nouzi do zámezí. Následoval dlouhý aut do šestnáctky, se kterým si ale obrana Vallecana poradila.
8'
Nebezpečnější situace před domácí brankou. Oroz ještě vracel míč do ohně na Barju, ale jako první byl u balonu gólman Dimitrievski.
7'
Osasuna zkoušela rychle rozehrát po faulu na Oroze. Balon směřoval mezi obránce na Kikeho Garcíu, ale útočník hostujícího celku nedokázal lépe zpracovat do pohybu.
6'
Před Álvarem Garcíou se otevřel prostor na levém kraji. Chtěl najít na hranici vápna stojícího Camella, ale ten byl ustrážen hned trojicí soupeřů.
5'
Fran García si nechtěl zadělat na problémy a tak raději zakopl balon před dotírajícím Barjou jen na autové vhazování. Osasuna tak může zůstat na útočné polovině trávníku.
4'
Aitor Fernández rozehrával od své branky riskantně do kombinace. Hernández se dostal pod tlak a raději odehrál jen za postranní lajnu. Domácí ale následně faulovali a o pozici před vápnem přišli.
3'
Také Osasuna se poprvé dostala s míčem na útočnou polovinu trávníku. Nacho Vidal mohl postupovat směrem do útoku, ale o balon přišel v souboji s Comesaňou.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu domácí fotbalisté. Po Camellovi se u balonu objevil Palazón, ale tomu další nahrávka nevyšla podle představ.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Předehrávka devětadvacátého kola nejvyšší španělské soutěže La Ligy může za několik málo okamžiků začít.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Mumin, Catena, Fran García – Comesaña, Valentín – Palazón, Trejo (C), Álvaro García – Camello.
Náhradníci: D. López I – J. Pozo, de Tomás, Ciss, Saveljich, Salvi, M. Suárez, U. López, Chavarria, M. Hernández, Andr. Martín, Falcao.
Trenér: Andoni Iraola

CA Osasuna: A. Fernández – N. Vidal, A. Hernández, David García (C), M. Sánchez – Moncayola, Ibáñez, Oroz – Barja, Kike García, Ezalzúlí.
Náhradníci: S. Herrera – J. Cruz I, Unai García, R. Peña, Mo. Gómez, Budimir, Benito, Cameroz, D. Moreno I.

CA Osasuna

Osasuna prožívá velmi povedenou sezonu. Deset kol před koncem soutěže patří Osasuně osmé místo, když na soupeře před sebou ztrácí dva, respektive sedm bodů. Jednoznačný vrchol roku bude pro Osasunu finále Španělského poháru! V semifinálovém dvojutkání dokázal outsider přehrát Athletic Bilbao. V boji o cennou trofej se střetne na začátku května s Realem Madrid.

V lize se Osasuně březen vůbec nepovedl. Ze čtyř zápasů získala jen dva body, když uhrála bezbrankové remízy s Celtou Vigo a Mallorcou, navíc přidala i porážky proti Valencii a Villarrealu. Před týdnem už ale Osasuna opět bodovala naplno, když otočila duel s Elche na konečných 2:1.
Rayo Vallecano

Fotbalisté Vallecana drží po osmadvaceti odehraných zápasech solidní devátou pozici jen o bod za svým dnešním soupeřem z Osasuny.

V posledních týdnech však Vallecano postrádá potřebou formu, aby se vyhouplo tabulkou například na místa zajišťující evropské poháry. Napsoledy Rayo zvítězilo na začátku února, kdy přehrálo 2:0 Almeríi. Od té doby na tříbodový zisk čeká již osm zápasů v řadě. V minulém kole přivítalo Vallecano na vlastním stadionu Atlético Madrid. Dvěma slepenými góly rozhodli Madridští o svém vítězství již v první půlhodině. Navíc po přestávce byl vyloučen domácí Lejeune. V závěru už jen korigoval skóre Fran García.
Krásný páteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž La Liga pokračuje již devětadvacátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Vallecana, které na domácím stadionu přivítá Osasunu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.