La Liga - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Espanyol - 21. května 2023   14:00

Vallecano
42' de Tomás
1:2
(1:1)
Espanyol
23' Darder   • 59' Melamed
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, Lejeune, Catena, Fran García – Palazón (87. J. Pozo), Comesaña, Ciss (73. U. López), Á. García I (87. Andr. Martín) – Trejo (C) (73. Falcao), de Tomás (67. Camello).
D. López I – M. Hernández, Chavarria, Mendez, Mumin, Salvi, Saveljich.
Hernández – Naranjo, Sánchez
Estadio de Vallecas (Madrid) (Kapacita: 14 708)
12 142 diváků
Espanyol
F. Pacheco – Ó. Gil, Calero (67. Bare), S. Gómez (76. Montes), Cabrera, Oliván – Melamed (88. Souza), Darder (C) (88. Expósito), De. Suárez – Joselu, Puado.
Álv. Fernández, J. García – D. Gómez, Koleosho, Lazo, Pedrosa, Pierre-Gabriel, A. Vidal.

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 7:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:11.
Dnešní utkání je za námi. Hosté ve druhém poločase dokázali vstřelit vítězný gól v 59. minutě, a to když se střelecky prosadil Nico Melamed. Domácí poté tlačili na svého soupeře, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Espanyol se tedy dotáhl na rozdíl jednoho bodu na osmnáctý Valladolid a sedmnáctý Getafe. V dalším kole je však čeká na domácí půdě silné Atlético Madrid, a tak uvidíme, jak se s tím Espanyol Barcelona popasuje.
90+5'
90+4'
Domácí posílají do vápna nyní jeden centr za druhým, ale obrana hostů odolává.
90+3'
Joselu dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
90+2'
Domácím se nyní nedaří založit útočnou akci.
90'
Balliu poslal do vápna nepřesný centr z pravé strany hřiště a míč tak skončil pouze v rukavicích brankáře Pacheca.
90'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka dnešního utkání.
88'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
ze hřiště odchází Nico Melamed, přichází Vinícius Souza,
ze hřiště odchází Sergi Darder, přichází Eduardo Expósito.
87'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází José Angel Pozo,
ze hřiště odchází Álvaro García, přichází Andrés Martín.
85'
Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (Óscar Gil).
85'
Domácí nyní vrhají všechny síly do útoku, a tak jim zůstávají okénka v obranných řadách, čehož však Puado před malou chvílí nevyužil.
83'
Hosté mohli definitivně rozhodnout o dnešním vítězství, ale Puado v obrovské šanci selhal! S míčem se hnal sám proti Dimitrievskému, ale soupeřovu branku vůbec netrefil.
82'
Pacheco si dává na čas s odkopem od branky, ale rozhodčí mu to ještě toleruje.
81'
Camello se dostal k hlavičce uvnitř vápna soupeře po centru z levé strany hřiště, ale míč poslal svou hlavou mimo branku.
80'
Espanyol se v případě dnešní výhry dotáhne na Valladolid, ale ještě nebude mít jistotu udržení se v nejvyšší španělské soutěži.
79'
Fran García dostal nepřesnou přihrávku k levé postranní čáře a míč tak skončil jen v zámezí.
78'
Darder přišel o míč na vlastní polovině a hrát tak mohou opět domácí.
77'
Hosté už se příliš dopředu neženou a soustředí se pouze na obranu. Domácí teď vyvíjejí tlak na svého soupeře, ale příliš se jim nedaří vytvořit si nějakou šanci.
76'
ze hřiště odchází Sergi Gómez, přichází César Montes.
75'
S. Gómez má nějaké zdravotní potíže a musí tak být ošetřen.
74'
Falcao se nedostal k hlavičce po centru z levé strany hřiště, ale domácí zůstávají u míče i nadále.
73'
ze hřiště odchází Pathé Ciss, přichází Unai López,
ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Radamel Falcao.
72'
Hra se nyní pohybuje převážně ve středu hřiště.
71'
Melamed už je zpět na nohou a vypadá to, že bude moci pokračovat dále ve hře.
70'
Melamed zůstává ležet na trávníku po souboji s Catenou a žádá si ošetření.
69'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Alejandro Catena).
69'
Trejo si neporozuměl poblíž vápna soupeře se svým spoluhráčem a míč tak daroval svému soupeři.
67'
Tento přímý kop se však hostům vůbec nepovedl a domácí si s ním tak lehce poradili.
67'
ze hřiště odchází Raúl de Tomás, přichází Sergio Camello.

ze hřiště odchází Fernando Calero, přichází Keidi Bare.
66'
Hosté budou zahrávat přímý kop zhruba z třiadvaceti metrů.
65'
Balliu poslal do vápna centr z pravé strany hřiště, ale míč skončil jen na hlavě S. Gómeze.
65'
Domácí kombinují s míčem na polovině soupeře.
63'
De Tomás to zkusil přímo na branku, ale trefil pouze dobře postavenou zeď.
62'
Nyní však budou zahrávat přímý kop zhruba z dvaceti metrů.
61'
Domácí se snaží ihned odpovědět, ale zatím se jim příliš nedaří dostat k vápnu soupeře.
59'
Espanyol právě vstřelil branku! Hosté se dostávají do vedení! Nedáš, dostaneš. I nyní platí toto pravidlo. Darder vypálil z hranice vápna. Míč skončil na tyči, od které se odrazil přímo na kopačky NICA MELAMEDA, a ten neměl problém míč umístit do odkryté branky.
59'
Palazón nyní zahodil obrovskou šanci, když zcela osamocen pálil z hranice pokutového puntíku, ale soupeřovu branku přestřelil.
58'
Trenér domácích si neodpustil poznámky směrem k rozhodčímu a také vyfasoval od rozhodčího žlutou kartu. Stejně jako trenér hostů v první půli.
57'
Domácí momentálně kombinují s míčem na polovině soupeře.
56'
Domácí přišli o míč poblíž vápna soupeře a hrát tak mohou hosté.
54'
Fran García se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, avšak pálil z poměrně velkého úhlu, a tak Pacheca příliš nevyděsil svou střelou.
53'
Suárez poslal do vápna centr z levé strany hřiště, ale míč skončil jen v rukavicích brankáře Dimitrievského.
52'
Tento rohový kop však nenadělal hostům větší potíže.
51'
Domácí budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště, který pro svůj tým vybojoval Trejo.
51'
Melamed napřáhl ke střele z větší vzdálenosti, ale soupeřovu branku zhruba o metr minul.
49'
Comesaña dostal skvělou přihrávku za obránce od jednoho ze svých spoluhráčů. Následně dokázal obejít i Pacheca, ale s míčem se dostal do velkého úhlu, a tak ještě hledal ve vápně někoho ze svých spoluhráčů. To se mu však nepovedlo, a tak z této nadějné šance domácích není nic.
48'
Dnešní utkání sleduje na Estadio de Vallecas 12 142 diváků.
47'
Balliu si neporozuměl poblíž vápna soupeře s Comesañou a míč tak získávají na své kopačky opět hosté.
46'
Hosté rozehráli druhý poločas a míč posílají ihned směrem dopředu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:06.
První poločas je za námi. Zápas je zatím velice vyrovnaný, a to co se týče jak skóre, tak předvedené hry. Hosté se dostali do vedení v 23. minutě, kdy se střelecky prosadil Sergi Darder. Domácím se však podařilo srovnat skóre v 42. minutě, kdy ve vápně zahrál rukou Gil a pokutový kop bezpečně proměnil Raúl de Tomás. Hosté poté byli velice blízko gólu na 2:1, ale S. Gómeze fantasticky vychytal Dimitrievski.

Držení míče: 68% – 32%
Střely celkem: 8 – 5
Střely na branku: 4 – 4
45+4'
45+3'
Joselu byl faulován zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou hosté.
45+2'
De Tomás se dostal ke střele z hranice vápna, ale míč poslal mimo tři tyče.
45'
Míč od rohového praporku skončil na hlavě S. Gómeze, kterého však fantasticky vychytal Dimitrievski! Tak brankář domácích teď zachránil jasný gól.
44'
Hosté budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště.
42'
Vallecano právě vstřelilo branku! Domácí vyrovnávají na 1:1! RAÚL DE TOMÁS poslal míč k pravé tyči a rozvlnil síť za Pachecem, který zůstal stát uprostřed branky.
41'
Domácí budou zahrávat pokutový kop! Gil zahrál ve vápně rukou a rozhodčí neváhal ani vteřinu a odpískal pokutový kop!
40'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Óscar Trejo).
40'
Lejeune vypálil z první uvnitř vápna soupeře po centru z levé strany hřiště, ale míč poslal svým střeleckým pokusem vysoko nad branku.
39'
Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (Leandro Cabrera).
38'
Hosté zahrávali rohový kop z levé strany hřiště. Míč od rohového praporku skončil na hlavě Puada. Ten ho však svou hlavou nasměroval jen do míst, kde se nacházel Dimitrievski.
37'
Oliván už míří za pomezní čáru a vypadá to, že bude moci v zápase dále pokračovat.
37'
Oliván je stále ošetřován na hrací ploše.
35'
Jeden z obránců má navíc po souboji s de Tomásem zdravotní potíže a žádá si ošetření.
35'
De Tomás se dopustil útočného faulu uvnitř vápna soupeře a hrát tak mohou hosté.
34'
Ti však s míčem daleko nedošli a dopředu tak naopak míří opět domácí.
33'
Palazón přišel o míč na hranici vápna soupeře a dopředu tak mohou vyrazit hosté.
31'
Domácí kombinují s míčem poblíž vápna soupeře.
30'
Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
28'
De Tomás se dostal k hlavičce uvnitř vápna soupeře po centru z pravé strany hřiště, ale jeho hlavičkový pokus nijak nezaměstnal Pacheca.
27'
Hosté zahrávali rohový kop z levé strany hřiště, který však nenadělal domácím větší potíže.
25'
Domácí se snaží ihned odpovědět, ale po nepřesné přihrávce do vápna od jednoho z domácích hráčů končí míč jen v moci brankáře Pacheca.
23'
Espanyol právě vstřelil branku! Hosté se dostávají do vedení! Oliván poslal do vápna centr z levé strany hřiště. Míč nakonec skončil na zadní tyči u Gila, který ho krásně předložil SERGI DARDEROVI, a ten následnou střelou ke vzdálenější tyči nedal Dimitrievskému sebemenší šanci zasáhnout.
22'
Palazón poslal míč na hranici vápna, odkud se snažil vypálit Á. García, ale míč si špatně zpracoval a ke střele se tak nedostal.
22'
De Tomás se dostal k míči uvnitř vápna soupeře. Následně vypálil z velkého úhlu, ale Pacheco jeho pokus dokázal vyrazit do zámezí. Následovat bude rohový kop domácích.
21'
Nepřesná přihrávka jednoho z hostujících hráčů končí pouze u brankáře domácích.
19'
Trenér hostů má nějaké poznámky směrem k rozhodčímu, který mu následně uděluje žlutou kartu.
18'
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště. Oba celky dělají hodně chyb v rozehrávce.
16'
Joselu byl faulován zhruba na polovině hřiště a hosté tak zůstanou u míče i nadále.
16'
Domácí si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a míč tak od jednoho z nich skončil v zámezí. Hosté budou vhazovat.
15'
Joselu vypálil zevnitř vápna soupeře, ale z poměrně velkého úhlu nijak nevyděsil Dimitrievského.
14'
Joselu poslal do vápna nepřesný centr z levé strany hřiště a míč tak skončil pouze v zámezí.
12'
Hosté byli donuceni míč poslat až ke svému brankáři, který ho následně odkopl daleko od své branky.
11'
Následný rohový kop však nenadělal domácím větší potíže.
11'
Gil se snažil odcentrovat z pravé strany hřiště, ale svým pokusem trefil pouze Frana Garcíu, od kterého se míč odrazil na roh.
10'
Puado dostal příliš nepřesnou přihrávku za obránce a míč tak končí pouze u Dimitrievskiho.
9'
Trejo vypálil z hranice vápna, ale soupeřovu branku úplně minul.
7'
Á. García odcentroval do vápna z levé strany hřiště. Ve vápně se však nacházel pouze Palazón, který se však k hlavičce neprobojoval.
6'
De Tomás se opřel do střely z velké dálky, ale svým pokusem trefil jen jednoho z obránců.
5'
Á. García se dostal k míči u levé postranní čáry poblíž vápna soupeře, ale odcentrovat se mu nepodařilo.
4'
Domácí opět v problémech na polovině soupeře a míč tak od jednoho z nich skončil v zámezí.
3'
Suárez poslal do vápna přihrávku na rozeběhnutého Joselua. Ten byl však skvěle zdvojen a k míči se nedostal. Dimitrievski bude odkopávat od vlastní branky.
2'
Domácí si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a o míč tak přišli.
1'
Domácí rozehráli první poločas a míč posílají ihned směrem dopředu. Ten však nakonec ukořistil Pacheco.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují ve svých tradičních červeno-bílých dresech, hosté dnes oblékli růžové dresy.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Lejeune, Catena, Fran García – Palazón, Comesaña, Ciss, Á. García I – Trejo (C), de Tomás.
Náhradníci: D. López I – Camello, Falcao, M. Hernández, Chavarria, U. López, Andr. Martín, Mendez, Mumin, J. Pozo, Salvi, Saveljich.
Trenér: Andoni Iraola

Espanyol Barcelona: F. Pacheco – Ó. Gil, Calero, S. Gómez, Cabrera, Oliván – Melamed, Darder (C), De. Suárez – Joselu, Puado.
Náhradníci: Álv. Fernández, J. García – Bare, Expósito, D. Gómez, Koleosho, Lazo, Montes, Pedrosa, Pierre-Gabriel, A. Vidal, Souza.
Trenér: Luis García

Rozhodčí: Hernández – Naranjo, Sánchez.
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 35. kola španělské La Ligy mezi týmy Rayo Vallecano a Espanyol Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.