La Liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Mallorca - 27. srpna 2022   19:30

0:2
(0:1)
Mallorca
13' Muriqi  (Da. Rodríguez) • 65' Lee Kang-in
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, Ciss, Catena, García X – Valentín (86. J. Pozo), López III (57. Camello), Salvi (57. Bébé) – Trejo (57. Comesaña), García VI – Falcao (78. Nteka).
Morro – P. Muñoz, Mendez, M. Hernández, Ma. Suárez, Saveljich.
J. Sánchez – Cabañero, López
Estadio de Vallecas, Madrid
10 944 diváků
Mallorca
Rajković – Maffeo, Valjent, Raíllo, Copete, J. Costa – Grenier (67. A. Sánchez), Battaglia, Da. Rodríguez (87. de Galarreta) – Lee Kang-in (74. Llabres), Muriqi (87. Prats).
Román, P. Garcia – Gayá II, Russo, Cufré, Llabrés, Lago Junior, G. González.

Vallecano dnes nepotvrdilo dobrý vstup do nového ligového ročníku. Se soupeřem, který v předchozím kole prohrál, nedokázal vybojovat ani bod a připsal si tak první prohru v tomto ročníku.
Naproti tomu pro Mallorku jsou to velice cenné tři body poté, co v předchozím kole doma podlehla Bilbau.
90+6'
90+5'
Bébé (Vallecano) chtěl vybojovat ztracený míč na útočné polovině, místo toho ale fauluje, cenné vteřiny pro Mallorku.
90+3'
Nikoliv, domácí rozehráli roh z levé strany, ale znovu opět nepovedeně, hosté se v pohodě ubránili.
90+2'
Rohový kop pro Vallecano, dokáží domácí konečně vstřelit gól?
89'
Autové vhazování hostů, z levé strany, na útočné polovině, hosté si již, pravděpodobně, zápas pohlídají.
87'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Iñigo Ruiz de Galarreta.
ze hřiště odchází Vedat Muriqi, přichází Abdón Prats.
86'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Óscar Valentín, přichází José Angel Pozo.
85'
Sergio Camello (Vallecano) se dostal k hlavičce ve vápně Mallorky, ale míč nedokázal usměrnit na branku.
84'
Nakonec z toho byly dva rohové kopy, ale ani tentokrát domácí skórovat nedokázali.
83'
Rohový kop pro Vallecano, domácí rozehrávají z levé strany.
82'
Pablo Maffeo (Mallorca) si bere míč a vhazuje z pravé strany, na útočné polovině.
81'
Na hráčích a hlavně na hře Vallecana je již patrná velká míra nervozity...
79'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (José Manuel Copete).
78'
ze hřiště odchází Radamel Falcao, přichází Randy Nteka.
77'
Rozhodčí, stejně jako v prvním poločase, dává oběma týmům přestávku na občerstvení.
74'
ze hřiště odchází Lee Kang-in, přichází Javier Llabres.
74'
Dalekonosná střela Bébého míří ze střední vzdálenosti vysoko nad branku Mallorky.
73'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Antonio Sánchez).
72'
Lee Kang-in (Mallorca) končí na trávníku, po ostrém faulu Santi Comesañi a tomu musí sudí hodně ostře domlouvat, to byl zákrok skoro na kartu.
71'
Bébé (Vallecano) padá na útočné polovině, je to faul, domácí tak zůstanou v útoku.
70'
Mallorka rázně vykročila ke skvělému výsledku a je velmi blízko k třem bodům.
68'
Z levé strany šel míč do vápna Mallorky, ale opět tam domácí nedokázali najít prostor k zakončení.
67'
ze hřiště odchází Clément Grenier, přichází Antonio Sánchez.
66'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Óscar Valentín).
65'
Mallorca právě vstřelila branku!
Rychlá rozehrávka hostů, kdy Predrag Rajković rozehrál od vlastní branky, míč na útočné polovině hlavou posunul za obranu soueře Dani Rodríguez. Tam již rychlonohý LEE KANG-IN našlápl a z levé strany naběhl do vápna, kde dokázal překonat gólmana domácích.
64'
A znovu měli domácí dobře rozehranou útočnou akci, ale tentokrát to prováhali... nakonec ale vše končí odpískaným ofsajdem.
63'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Clément Grenier).
62'
Volný kop pro Vallecano, z pravé strany, na útočné polovině, odkud míč letí do vápna, kde ho ale v pohodě odvrací bránící hráč Mallorky.
61'
Vallecano se stále snaží, stejně, jako v prvním poločase, ale nyní již hosté nedávají tolik prostoru.
60'
Je před námi poslední půl hodina a je vidět, že Mallorka se ve druhé půli odhodlala k větší aktivitě a rozhodně nechce jen pasivně bránit tenký náskok, jako tomu bylo od 13. minuty až do konce prvního poločasu.
59'
Mallorka na útočné polovině, Vallecanu se rozhodně lehce nedýchá.
57'
ze hřiště odchází Salvi, přichází Bébé.
ze hřiště odchází Unai López, přichází Sergio Camello.
ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Santi Comesaña.
56'
Predrag Rajković (Mallorca) si musel pospíšit s odkopem od své branky, před dotírajícím Falcaem.
55'
Mallorka je v dosavadním průběhu druhé půle mnohem nebezpečnější pro domácí, než v poločase prvním.
54'
A znovu – poměrně dobře rozehraná akce domácích a pak přijde minela v podobě pokažené přihrávky a je po akci Vallecana.
52'
Vallecano na útočné polovině, ale v té záplavě přihrávek je prostor na ztráty a hlavně na rychlé brejky hostů, které byly již ve dvou případech v dosavadním průběhu druhé půle.
50'
Mallorka rozehrávala dva rohové kopy z pravé strany, domácí dokázali oba ubránit.
49'
Vedat Muriqi (Mallorca) si navedl z pravé strany míč do vápna Vallecana, po rychlém brejku hostů, vypálil, ale nebyla to nebezpečná střela, Stole Dimitrievski vyráží.
48'
Dnešní utkání sleduje 10 944 diváků.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:34.
První poločas je u konce, hostům však vyšel náramně... Mallorka se z ojedinělého útoku dostala již ve 13. minutě zápasu do vedení, povedenou hlavičkou Muriqiho a od té doby je to jen o dobývání hostující branky, z pohledu domácích.
Vallecanu se ale vůbec nedaří, spousta akcí je sice dotažena až do předfinální fáze, ale chybí tomu přesnost, takže přihrávky nenacházejí nikoho ve vápně anebo před brankou. Není tak divu, že domácí stále prohrávají, byť měli možnost na vyrovnání, když ve 33. minutě trefil Falcao tyč.
45+3'
45+3'
Hosté zaútočili po pravé straně, je z toho autové vhazování, míč letí do vápna, tam ale hosté faulují.
45+2'
Statistika držení míče – 74% : 26%.
44'
A znovu končí poměrně zajímavá útočná akce domácích hned několika nepřesnými přihrávkami a centry.
43'
Čtvrtý roh rozehráli domácí z levé strany, ale hodně nepovedeně, to bylo velice špatně kopnuté.
42'
Z pravé strany šel míč do vápna Mallorky, ale nikdo z domácích se k němu nedokázal dostat, tak ho obránce RCD odkopl pryč. Z následujícího útoku vybojovali domácí alespoň roh.
41'
Vallecano zkouší překonat hustý defenzivní val před vápnem Mallorky, centr z levé strany odvrací bránící hráč hostů do autu.
40'
Je před námi poslední pětiminutovka první půle, sledujeme stále stejný obrázek hry – domácí jsou aktivnější, Mallorka se pouze brání, ale přesto se raduje z vedení.
38'
Domácí rychle přistupují k soupeři, hosté mají viditelně problém s rozehrávkou.
37'
Radamel Falcao (Vallecano) ztrácí míč na útočné polovině, míč končí v autu, vhazují hosté.
36'
Ha již pokračuje, opět mají míč domácí, kteří se s ním drží nedaleko půlící čáry, ale na vlastní polovině.
34'
Rozhodčí dává oběma mužstvům přestávku na osvěžení.
33'
Mohlo být vyrovnáno, Radamel Falcao pohotově vystřelil zpoza vápna, střelu tečoval jeden z bránících hráčů a míč orazítkoval tyč!
32'
Mallorka se stále pouze brání, nicméně pořád viditelně efektivně, když se jí daří držet čisté konto a eliminovat útočné akce soupeře.
31'
Útočící Radamel Falcao (Vallecano) faulován a domácí tak zůstanou na útočné polovině.
30'
Domácím nelze upřít snahu, zatím je to ale málo...
29'
Nepřesným centrem z pravé strany končí útočná akce domácích.
28'
Vallecano kombinuje u půlící čáry, domácí mají opět mírnou optickou převahu, ale hosté dokázali ze své první střely na branku vstřelit zatím jediný gól.
27'
Lee Kang-in (Mallorca) nevybojoval míč na útočné polovině, ale je z toho roh pro hostující tým.
25'
Unai López (Vallecano) rozehrál, zkusil přímo ohrozit branku, což se mu ale nepodařilo, branku přestřelil.
24'
Standardka pro Vallecano, nedaleko vápna, je to ze vzdálenosti sedmatřiceti metrů.
23'
Vallecano nakonec mělo k dispozici dva rohové kopy, ale ani jednou se mu branku ohrozit nepodařilo.
22'
Vzápětí vybojovali domácí roh, druhý roh v zápase, tentokrát ho rozehrají z pravé strany.
21'
Postupná kombinace Vallecana středem hřiště, domácí se dostávají na útočnou polovinu, ale pak je z toho jen nepřesný centr, alespoň pro tuto chvíli.
19'
Vedat Muriqi (Mallorca) se nebál vystřelit zpoza vápna, ale branku vysoko přestřelil.
18'
Vallecano se dostává na útočnou polovinu, ale tam se jim v tuto chvíli nedaří kombinovat.
17'
První pro Mallorku, hosté rozehrávají z pravé strany, míč dolétl před branku, kde ho ale nikdo nezasáhl.
16'
A nyní se opět ženou hosté na branku domácích, naštěstí pro Vallecano končí míč v autu.
15'
Pro Vallecano je to studená sprcha, pokud úvodní minuty zápasu patřily domácím...
13'
Z ničeho nic jdou hosté do vedení, když Dani Rodríguez, z levé strany, poslal centr do vápna, který jeden z vracejících se obránců Vallecana podběhl, zatímco zkušený VEDAT MURIQI míč hlavou našel a poslal ho neomylně do branky.
12'
Rozehrávka od branky Vallecana, zatím je ale ve hře k vidění hodně nepřesností.
10'
Nepřesným dlouhým nákopem na Álvara Garcíu končí útočná akce domácích.
9'
Predrag Rajković (Mallorca) rozehrává od své branky, nikam nespěchá.
8'
Vallecano má zatím mírnou územní převahu, centru z pravé strany nyní míří do vápna Mallorky, míč ale znovu chytá gólman Rajković.
7'
Míč dolétl do vápna Mallorky, kde si pro něho došel gólman Predrag Rajković.
6'
Volný kop pro Vallecano, domácí budou rozehrávat na útočné polovině, ale není to na přímé ohrožení branky RCD.
5'
Domácí rozehráli rohový kop z levé strany, míč prolétl vápnem, aniž by ho ale kdokoliv zasáhl.
4'
První roh v zápase vybojovali, po obranném zákroku Martina Valjenta, domácí, rozehrají ho z levé strany.
3'
První standardku v zápase dokázala domácí obrana zvládnout.
2'
Lee Kang-in (Mallorca) faulován na útočné polovině, volný kop pro hostující tým.
1'

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Ciss, Catena, García X – Valentín, López III, Salvi – Trejo, García VI – Falcao.
Náhradníci: Morro – Bébé, Camello, P. Muñoz, Nteka, Mendez, M. Hernández, Ma. Suárez, Comesaña, J. Pozo, Saveljich.

RCD Mallorca: Rajković – Maffeo, Valjent, Raíllo, Copete, J. Costa – Grenier, Battaglia, Da. Rodríguez – Lee Kang-in, Muriqi.
Náhradníci: Román, P. Garcia – Gayá II, Russo, Llabres, Prats, A. Sánchez, Cufré, de Galarreta, Llabrés, Lago Junior, G. González.

Rozhodčí: J. Sánchez – Cabañero, López.
RCD MALLORCA
Také pro Mallorku byla letošní sezóna nováčkovská a vedla si podobně, jako Vallecano. V konečném součtu nasbírala o tři body méně a od přímého sestupu jí tak dělil pouhý bod.
Úvod tohoto ligového ročníku odstartovala Mallorka, stejně jako Vallecano, také na venkovním hřišti, konkrétně v Bilbau. A stejně, jako Vallecano, uhrála bezbrankovou remízu. Ve druhém utkání se pak již Mallorka představila doma a na svém stadionu nezvládla duel s Realem Betis, který dokázal, díky dvěma proměněnými penaltami, vyhrát 2:1.
RAYO VALLECANO
Loňský prvoligový nováček z Vallecana skončil v minulém ročníku téměř v polovině tabulky, přesněji na dvanáctém místě, ovšem s pouhým čtyřbodovým náskokem před první sestupující Granadou.
Do letošního ročníku vstoupilo Vallecano parádně, když v úvodních dvou kolech je čekaly dva souboje v Barceloně. Ten první na slavném Camp Nou, kde dokázal v ligové premiéře ročníku 2022/2023 uhrát bezbrankovou remízu s Barcelonou. Ve druhém utkání pak již Vallecano loupilo na hřišti Espanyolu, kde dokázalo vyhrát 2:0. Potvrdí skvělý start do tohoto ročníku i v duelu s Mallorkou?
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 3. kola španělské LaLigy, v němž RAYO VALLECANO přivítá na svém stadionu RCD MALLORCU.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.