La Liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Real Sociedad - 21. ledna 2023   14:00

0:2
(0:2)
Real Sociedad
15' Sörloth  (D. Silva) • 37' Barrenetxea  (Elustondo)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu (83. Salvi), Catena, Lejeune, Fran García – Palazón (67. Falcao), Trejo (C) (67. Nteka), U. López (46. Comesaña), Ciss, Álvaro García – Camello (83. Andr. Martín).
D. López I – M. Hernández, Chavarria, Mumin, J. Pozo, Saveljich, M. Suárez.
Lahoz – Devís, Rico
Estadio de Vallecas, Madrid
12 874 diváků
Remiro – Elustondo, Zubeldia, Le Normand, Rico – P. Marín (81. C. Fernández), Illarramendi (C), Méndez (65. Ande. Martín), D. Silva (65. Olasagasti) – Sörloth (65. Oyarzabal), Barrenetxea (70. R. Navarro).
Marrero, Zubiaurre – U. González, Kubo, Magunazelaia, A. Muñoz, Turrientes.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 6:3. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 11:11.
San Sebastian si takticky vyspělým výkonem zajistil páté vítězství v řadě a na chvíli se bodově dotáhl na druhý Real Madrid. Mužstvo Imanola Alguacila rozhodlo o svém triumfu v první půli. Bezchybně bránilo a na druhém konci hřiště dokonale využilo dvě ojedinělé šance. V 15. minutě dal osmý gól v sezoně norský střelec Sörloth. Na konečných 2:0 upravil stav z rohového kopu Barrenetxea. Po změně stran Rayo trochu zabralo, ovšem Remiro jedinou opravdu nebezpečnou střelu na branku zlikvidoval.
90+4'
90+3'
Álvaro García vedl útok po levé straně. Centr tentokrát uspěchal, Andrés Martín ani nestihl doběhnout do pokutového území.
90+2'
Radamel Falcao se vedle půlícího kruhu zapomněl v ofsajdu. Baskům míč dlouho nezůstal, ale Dimitrievski ho dlouhatánským výkopem zase vrátil Remirovi.
90'
Tohle se ale vůbec nepovedlo. Andrés Martín svým centrem překopl celé pokutové území a bude se jen kopat od branky Realu Sociedad.
89'
Salvi zařítil Rayu ještě jeden rohový kop.
88'
Pathé Ciss strčil kopačku do Salviho přihrávky z pravého křídla. Nepřipravená střela prolétla nad břevnem.
87'
Už je to přes dvacet minut od chvíle, kdy to zavánělo ztrátou Remirova čistého konta. Rayo už přestává věřit a na jeho zapálení do hry je to znát.
86'
Catenův nákop sebral Robert Navarro. Na vlastní pěst se pokusil provětrat domácí obranu, ale ta na něj byla velmi dobře připravená.
84'
Cissův oblouček hosté vyhlavičkovali. Olasagasti pak byl faulován Comesañou a Real získává další cenné sekundy.
83'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Iván Balliu, přichází Salvi.
83'
ze hřiště odchází Sergio Camello, přichází Andrés Martín.
83'
Fran García se srazil s Elustondem. Hůře vypadá pravý bek Realu Sociedad, jenž se drží někde za žebra.
82'
Fernández se hned zapojil do napadání. Domácí kvůli němu hráli malou domů a po příspěvku od Dimitrievského faulovali.
81'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Pablo Marín, přichází Carlos Fernández.
80'
Olasagasti vzorně doprovodil míč do autu. Před Remirovou rozehrávkou se bude znovu střídat.
79'
Radamel Falcao si našel centr z produkce Frana Garcíi. Hlavičkoval ale z dlouhé vzdálenosti a s tím nemohl mít gólman Remirových kvalit problémy.
78'
Druhá půle běží velmi plynule Skoro vůbec se nefauluje, takže Rayo nemůže spoléhat na příliš bohaté nastavení.
77'
Čas běží jako bláznivý. Od konce zápasu nás dělí zhruba čtvrthodina. San Sebastian má skoro v kapse tři body a upevnění třetího místa.
75'
Martínův bochánek zapadl do Dimitrievského náruče. Po menší odmlce se Vallecano opět přesouvá do ofenzivy.
74'
A ještě jeden dalekonosný pozdrav z levačky Olasagastiho. Domácí gólman se odrazil ke své levé tyči a pomohl míči na roh.
73'
Ander Martín v ponechané výhodě přihrál na hrot Pablu Marínovi. Ten si úplně sám nevedl vůbec zle, ale Dimitrievski i tuto přízemní střelu zastavil.
72'
Čerstvý Robert Navarro napřáhl z pořádné dálky. Projektil to byl dobrý, nicméně Dimitrievski ho uprostřed branky spolehlivě utlumil.
71'
Illarramendiho pokus zpoza šestnáctky k Dimitrievskému nedoletěl. Na protější straně se moc nepředvedl ani Ciss.
70'
ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Robert Navarro.
69'
Fit není ani Barrenetxea. Nejspíše jde o křeče. Na takovou porci minut ještě není po svém zranění připraven.
68'
Nákopy do běhu není zrovna to, co Falcao ve svém věku potřebuje. Remiro byl u tohoto balonu jasně první.
67'
ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Randy Nteka.
67'
ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Radamel Falcao.
66'
Zdravotní problémy hlásí Isi Palazón. Asi to bude právě on, koho se bude týkat připravené střídání Vallecana.
65'
ze hřiště odchází David Silva, přichází Jon Ander Olasagasti.
65'
ze hřiště odchází Alexander Sörloth, přichází Mikel Oyarzabal.
65'
ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Ander Martín.
64'
Comesaña jako velká voda vtrhl do pokutového území. Camello po jeho přihrávce vylepšoval pozici Álvaru Garcíovi. Ten se snažil uklidit balon do sítě, jenže před brankovou čarou trefil Illarramendiho.
63'
Křížná střela Frana Garcíi byla ztečována na teprve druhý domácí roh. Rozehrán byl na krátko a gradoval pouze centrem do Remirových dlaní.
62'
Stále častěji se Rayo spoléhá na dlouhé míče do pokutového území. Zatím je pravidelně sbírá brankář Remiro.
61'
Držení míče: 48 % – 52 %.
60'
Když kopal Méndez roh z levé strany naposledy, byl z toho gól Barrenetxey. Nyní našel jen hlavu Cisse.
59'
Domácí udělali chybu na půlce. Sörloth tentokrát vyhledal spolupráci se Silvou. Tomu původní plán nevyšel, ale i se získaným rohem může být ve finále spokojen.
57'
Alexander Sörloth se postaral o zisk míče na útočné třetině hřiště. V další fázi ho posunul doleva a Pablo Marín přidělal Dimitrievskému práci střelou z ostrého úhlu.
56'
Znovu nedostal Balliu úplně dokonalou přihrávku do křídla. Álex Remiro nebude spěchat s odkopem.
55'
Balliu nezvládl zpracovat přihrávku k pravé postranní čáře. Domácí zůstanou nalezlí na vhazování soupeře.
54'
Sörloth spáchal útočný faul.
52'
Elustondo pod tlakem jenom zakopával míč do autu. Domácí se urychleně vrací do útoku.
50'
Vallecano vstoupilo do druhé půlky aktivně. Stejně jako před přestávkou se ale nedokáže souvislou kombinací posunout do dobré palebné pozice.
49'
Při sobotním odpoledni přišlo v Madridu na fotbal 12 874 diváků.
48'
Palazón vybíhal za nákopem z vlastní poloviny z těsného ofsajdu. Míč bude na nějaký čas patřit San Sebastianu.
47'
První zákrok pro Remira. A hned výstavní, protože Catenova hlavička z Palazónova rohového kopu měla velmi dobré parametry.
46'
ze hřiště odchází Unai López, přichází Santi Comesaña.
46'
Real Sociedad se v první půli prezentoval bezchybnou defenzivou a stoprocentně efektivním útokem. Alexander Sörloth otevřel skóre z první střely na branku. O druhou se po rohovém kopu postaral Barrenetxea. Znovu to skončilo gólem a hosté tak odchází do šatny s velmi nadějným náskokem 2:0.
45+2'
45+1'
Álvaro García se marně snažil uvolnit na zadní čáře. V souboji se jako poslední dotkl míče právě on, takže je nařízen odkop Remira.
44'
Dobře organizovaná obrana Realu se nenechala vycukat dvojnásobným přenesením přes celou šířku hřiště. Centr Frana Garcíi byl zablokován.
43'
Do třetice Ciss a rána z uctivé vzdálenosti. Zase byla o něco málo nadějnější, byť prolétla nad horní tyčkou.
42'
Balliu prošel středem hřiště, jenže to nepodpořil žádnou další přihrávkou. Podobně končí takřka všechny akce Vallecana.
41'
Palazónův centr ani nedoletěl do pokutového území. Brais Méndez pak vytáhl balon alespoň k půlící čáře.
40'
Camello přihrál nepřesně. Kousek za ním ale fauloval Rico a Rayo může něco vymyslet prostřednictvím standardní situace.
37'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Jednoduše získaný roh proměnil San Sebastian v gól na 2:0! Méndezův centr byl Elustondem prodloužen na zadní tyč, kterou z druhé vlny zavřel ANDER BARRENETXEA. Všichni obránci daný prostor opustili a jednadvacetiletý útočník měl luxusní pozici na vstřelení prvního gólu v sezoně.
36'
Remirův nákop byl jedním z domácích hráčů prodloužen až za koncovou čáru, takže je na programu rohový kop.
35'
David Silva se vrátil hluboko na vlastní půlku, kde ho hokejovým bodyčkem trefil Trejo. Sudí Lahoz automaticky pískal v neprospěch Raya.
34'
Podruhé to Pathé Ciss zkusil z dálky. Teď už se jeho střela vyhnula všem potenciálně blokujícím protihráčům, ale zároveň minula i celou Remirovu bránu.
33'
David Silva si nezpracoval přihrávku na hlavu. Lejeune zazmatkoval a hostům míč vrátil odkopem za postranní čáru.
32'
Sörlothovi přistál míč na ruce. Rozhodčí to přehlédli, ale autor dosud jediného gólu hned potom nahrál jen k brankáři Raya.
31'
Držení míče: 31 % – 69 %.
30'
Mozek hostující zálohy se postavil bez zásahu realizačního týmu a hra může pokračovat.
29'
David Silva se nezvedá potom, co ho zezadu sestřelil Pathé Ciss.
27'
Elustondo si netroufl na centr. Provedl ho za něj někdo jiný, ovšem míč přistál v Dimitrievského rukavicích.
26'
Álvaru Garcíovi se otevřel levý kraj, ale nedokázal to proměnit v přesnou nahrávku do předbrankové destinace.
24'
Zase stejný obrázek. Rayo vyvinulo tlak na rozehrávku hostů a získalo tím vhazování Balliua kousek od šestnáctky.
23'
San Sebastian už se nenechal rozhodit vysokým presinkem a ulevil si malou domů na Álexe Remira.
22'
Dlouhý pas z obrany byl pro Sörlotha nedostižitelný. Hned po autu Ivána Balliua se však Real k míči vrátil.
21'
Diego Rico letěl vzduchem a nekontrolovaně zasáhl nohou do hlavy Palazóna. Naštěstí se to obešlo bez vážnějších následků v jeho obličeji.
20'
Tým Vallecana je kvůli inkasované brance trochu ochromený. Pokus o založení útoku znegovala neadresná přihrávka, kterou si vzal Remiro.
19'
Méndez dával prudký centr na přední tyč. Blížil se k ní Sörloth, ale v nekomfortní situaci tentokrát netrefil zařízení.
18'
David Silva opět zlobil domácí obranu. Zahnán k zadní čáře se zasloužil alespoň o zisk rohového kopu.
17'
Brais Méndez si ze druhé vlny seběhl na centr Sörlotha, který v tomto případě útočil více zleva. Střela prvním dotekem patřičné parametry ale neměla a Dimitrievski si poprvé pořádně ošahal míč.
16'
Domácí strana reklamovala faul Davida Silvy. Hlavní rozhodčí jim po konzultaci s kolegy u videa za pravdu ale nedal.
15'
David Silva čistě získal balon na Lópezovi a ocitl se v situaci tři na tři. V té prodal veškerou svou fotbalovou chytrost. Krátkou kolmicí vysunul za obranu ALEXANDERA SÖRLOTHA a norský útočník otevřel skóre střelou mezi nohama vybíhajícího Dimitrievského.
14'
Marínově průniku byla vystavena stopka ještě před vstupem do pokutového území. Real to musí zkoušet jinudy.
13'
Catenovi nevyšel krok na střelu, takže ve třinácté minutě stále čekáme na první reálné ohrožení některého z brankářů.
12'
Od začátku se hraje dost ostře. Hned dva domácí skončili v nefotbalové poloze a budou mít výhodu standardní situace.
11'
Le Normand si vyslechl slovní napomenutí za dohrání Camella. Francouzský stoper prozatím unikl páté žluté kartě v sezoně.
10'
Pablo Marín byl zastaven na pravém křídle Franem Garcíou. Domácí se vykombinovali z nepříjemného presinku a přešli do rychlého protiútoku. Ten byl proveden trochu chaoticky a vzešel z něj jen zablokovaný pokus z dálky od Cisse.
8'
Fran García protáhl krok a po levé straně urazil dobrých čtyřicet metrů. Ve finále se nejspíše snažil odcentrovat, ale míč se snesl nad břevno.
7'
Ofenziva Realu Sociedad se zatím předvést nemohla. Když se míč jedinkrát ocitl u Sörlotha, tak byl máván ofsajd.
6'
Palazón ve vzduchu prodlužoval balon na Camella. Ten inkasoval ránu do hlavy a rozhodčí Lahoz preventivně přerušil hru, aby zkontroloval jeho stav.
5'
Znovu Rayo vyrukovalo s postupně se zvyšujícím presinkem. Nechybělo mnoho a hosté balon na vlastní třetině zase ztratili.
4'
Domácí se bez míče nedrželi zpátky a přinutili San Sebastian k chybě v rozehrávce. Až k zakončení se však Camello nepropracoval.
2'
Zahajovací výkop obstarali hosté, kteří nastupují v černých dresech. Vallecano je v bílém.
1'

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Catena, Lejeune, Fran García – Palazón, Trejo (C), U. López, Ciss, Álvaro García – Camello.
Náhradníci: D. López I – Comesaña, Falcao, M. Hernández, Chavarria, Andr. Martín, Mumin, Nteka, J. Pozo, Salvi, Saveljich, M. Suárez.
Trenér: Andoni Iraola

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Elustondo, Zubeldia, Le Normand, Rico – P. Marín, Illarramendi (C), Méndez, D. Silva – Sörloth, Barrenetxea.
Náhradníci: Marrero, Zubiaurre – C. Fernández, U. González, Kubo, Magunazelaia, Ande. Martín, A. Muñoz, R. Navarro, Olasagasti, Oyarzabal, Turrientes.
Trenér: Imanol Alguacil

Rozhodčí: Lahoz – Devís, Rico.
Vzájemné zápasy 2021/22

22.08.2021 Real Sociedad – Rayo Vallecano 1:0
01.05.2022 Rayo Vallecano – Real Sociedad 1:1.
Rayo Vallecano

Madridský klub obsadil ve své nováčkovské sezóně dvanácté místo a také v současném ročníku se vyhýbá sestupovému pásmu velkým obloukem. S pozitivní bilancí sedmi výher, pěti remíz a pěti porážek je Rayo na devátém místě a pouhé dva body mu ve vyrovnané tabulce chybí na čtvrté Atlético Madrid. V minulém kole Vallecano ukončilo čekání na první vítězství po reprezentační přestávce. Ze hřiště Valladolidu si díky trefě svého nejproduktivnějšího hráče, Isiho Palazóna (5+3), odvezlo tři body za výsledek 1:0.
Real Sociedad San Sebastian

Baskové mají sezónu rozehranou přímo náramně. Překvapivě jsou největšími vyzyvateli Barcelony a Realu Madrid, za kterými jsou na třetím místě LaLigy. Na čtvrté Atlético Madrid má San Sebastian náskok sedmi bodů, a tak má velkou šanci na postup do Ligy mistrů. Se sedmi góly jsou nejlepšími střelci Brais Méndez a Alexander Sörloth. Po světovém šampionátu zvítězilo družstvo trenéra Imanola Alguacila ve všech šesti soutěžních duelech. V lize porazilo Osasunu, Almeríi i Bilbao a v úterý zároveň prošlo přes Mallorcu do čtvrtfinále Copa del Rey.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu osmnáctého kola španělské LaLigy. Od čtrnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Vallecanem a San Sebastianem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.