La Liga - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Bilbao - 13. května 2023   18:30

Villarreal
24' Baena  • 37' Jackson  • 50' Jackson  • 61' Paredes(vl.)  • 90' Baena (Trigueros)
5:1
(2:1)
Bilbao
45+3' Sancet
Villarreal
Reina – Foyth, Mándí, P. Torres, Pedraza (82. A. Moreno I) – Capoue (57. Terrats), Parejo (C), Baena – Chukwueze (65. Lo Celso), Jackson (66. G. Moreno), Pino (82. Trigueros).
Jörgensen – Cuenca, Mojica, Hassan, Pascual.
Del Cerro – Porras, García – Cambronero.
Estadio de la Cerámica (Villarreal)
Bilbao
Simón – Lekue (59. de Marcos), Y. Álvarez, Paredes, Berchiche – D. García, A. Herrera (59. Vesga) – N. Williams (79. Ares), Sancet, Berenguer (59. Muniain) – I. Williams (C) (70. Guruzeta).
Agirrezabala – Capa, Balenziaga, U. Gómez, Zarraga, R. García I.

Děkuji vám za pozornost, přeji pěkný zbytek víkendu a všem Servácům ještě dnes všechno nejlepší k svátku!

Fauly: 11:13
Zápas hned od začátku nabízel spoustu šancí a zprvu byl poměrně vyrovnaný. Domácí Villarreal však postupně během prvního poločasu kontroloval hru více a více, takže poté zaslouženě vedl. Hosté si sice za stavu 1:2 ze svého pohledu určitě mysleli na vyrovnání, jenže hned na začátku druhé půle inkasovali a definitivně rozhodl vlastní gól Aitora Paredese. Poté se sice Bilbao stále snažilo útočit, ale domácí už si všechno pohlídali a v závěru ještě upravili skóre na 5:1.
90+4'
90+3'
Po faulu domácích bude ještě Bilbao zahrávat jeden přímý kop na útočné polovině.
90+2'
Hosté se ještě stěhují na útočnou polovinu, kde se i za tohoto stavu snaží něco vymyslet.
90'
Villarreal právě vstřelil branku!
Nečekaný nákop za obranu, který domácí zkoušejí v podstatě celý zápas, byl tentokrát načasovaný naprosto perfektně. Sám na bránu tak běžel ALEJANDRO BAENA, který klidným zakončením přidává svůj druhý dnešní gól a potvrzuje skvělý výkon. Asistence: Manu Trigueros.
89'
Úplně volný byl na útočné polovině Gerard Moreno, tentokrát ani nebyl v ofsajdu. Zasekl si míč na levačku, ale střelu poslal těsně mimo bránu.
88'
Přízemní centr z pravé strany hostům nevyšel a už se na druhou stranu žene protiútok domácích.
87'
Giovani Lo Celso chtěl u kraje hřiště nasadit Berchichemu jesle, což se mu nepodařilo, následně za to schytal od hostujícího beka faul.
86'
Iker Muniain ale od praporku poslal míč rovnou do náručí Pepeho Reiny.
85'
Los Leones útočí po pravé straně, ze které budou zahrávat rohový kop.
83'
Alejandro Baena ukázal svou kreativitu, když krásným obloučkem dostal balón za obranu na volného Gerarda Morena. Ten chtěl zakončit ze vzduchu, což nebylo správné rozhodnutí, neboť balón poslal na tribunu.
82'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Yeremi Pino, přichází Manu Trigueros,
ze hřiště odchází Alfonso Pedraza, přichází Alberto Moreno.
81'
Po rychlé akci Villarrealu následoval zase útočný nákop Bilbaa a Reina proti němu opět vyběhl až na kraj šestnáctky. V tomto případě ale načasoval výběh dobře, takže stihnul míč razantně odkopnout do dáli.
80'
Pepe Reina extrémně zariskoval, když vyběhl mimo pokutové území pro míč proti Guruzetovi. Hostující hráč měl ale k míči blíž, takže si ho posunul za gólmana a zkusil ihned zakončit. Jeden z obránců Villarrealu však na poslední chvíli skluzem střelu zblokoval.
79'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Nico Williams, přichází Malcom Ares.
78'
Domácí se dnes poněkolikáté dostali do jasného přečíslení, ale opět jejich snadný gól neplatí kvůli ofsajdu.
76'
Hosté opět prodloužili centr na zadní tyč, od které tentokrát zakončoval Sancet. Jeho ránu vyrazil Pepe Reina a poté se právě od Sanceta ještě balón odrazil do zámezí.
75'
Nico Williams má pořád energie dost, a tak nyní dobrou prací na levé straně vybojoval další rohový kop pro svůj celek.
74'
Hráči Žluté ponorky už se hrou chtějí především bavit, Pino si uvnitř pokutového území seběhl pro krátkou přihrávku, po níž z první zakončoval. Velmi nepřesně.
73'
Oihan Sancet hlavičkou prodloužil centr na zadní tyč, kam dobíhal jeden z jeho spoluhráčů. Na balón ale těsně nedosáhl a balón se přímo od tyče odrazil pryč.
72'
Hostům se podařil rychlý přechod dopředu, kde vybojovali rohový kop.
71'
Gerard Moreno dostal skvělý oblouček za obranu, který chtěl zakončit přímou střelou. Tu poslal přesně doprostřed brány, kde byl připravený Unai Simón.
70'
ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Gorka Guruzeta.
69'
Yeremi Pino se dral do akce uvnitř soupeřova pokutového území, kde spadnul na trávník, ale o faul se podle hlavního sudího nejednalo.
68'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Iñaki Williams).
67'
Hosté se sympaticky stále snaží napadat, ale k balónu se momentálně nemohou dostat.
66'
ze hřiště odchází Nicolas Jackson, přichází Gerard Moreno.
65'
ze hřiště odchází Samuel Chukwueze, přichází Giovani Lo Celso.
65'
Po čtvrtém gólu Villarrealu se už hra o dost uklidnila, domácí v klidu kontrolují míč.
64'
Nyní se hosté dostali alespoň k centru z pravé strany, se kterým si domácí obrana v pohodě poradila.
63'
K balónu se poprvé dostává Iker Muniain, na útočné polovině si ale nemá s kým přihrát.
61'
Tak nyní je už asi rozhodnuto. Domácí se totiž valili do přečíslení ve třech, což chtěl Yeremi Pino vyřešit logickým pasem z levé strany na střed. Bránění však vůbec nezvládl AITOR PAREDES, který si srazil míč do vlastní brány.
60'
Hosté bojují o balón na pravé straně útočné poloviny, kde ale budou domácí vhazovat out.
59'
ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Iker Muniain,
ze hřiště odchází Iñigo Lekue, přichází Óscar de Marcos,
ze hřiště odchází Ander Herrera, přichází Mikel Vesga.
58'
Čím dál víc se přiostřuje, a tak Alfonso Pedraza dostává žlutou kartu za neopatrný zákrok, kterým v hlavičkovém souboji tvrdě srazil Lekueho.
57'
ze hřiště odchází Étienne Capoue, přichází Ramon Terrats.
56'
Chukwueze si s Jacksonem šikovně narážel uvnitř vápna, druhý jmenovaný nakonec mezi obránci zvládl vystřelit. Pro Unaie Simóna to však byl průměrný zákrok.
55'
Dani Parejo rozehrál volný přímý kop nakrátko, z pravé strany jeho spoluhráči Simónovu bránu neohrozili.
54'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Aitor Paredes).
54'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Ander Herrera).
53'
Brzký gól na začátku druhé půle hostující tým očividně zaskočil, a tak Bilbao jednoduše odevzdává míč gólmanovi Reinovi.
52'
Nyní dokonce utekli Jackson a Chukwueze úplně sami za obranu, před bránou si situaci vychutnali a dali další gól. Ten však není uznán kvůli jasnému ofsajdu hned na začátku akce.
50'
Domácí se rychle rozeběhli středem hřiště, kde Alejandro Baena posunul balón Yeremimu Pinovi. Ten sotva dosáhl na míč, ale zvládl ho se štěstím posunout NICOLASI JACKSONOVI, který přidává svůj druhý dnešní gól.
49'
Domácí uklidňují hru kolem půlící čáry, kde kombinují obránci Mandí a Torres.
48'
Hráči Athleticu zjevně nechtějí na nic čekat. Iñaki Williams zkusil štěstí ranou zpoza vápna, ale přesný nebyl ani trochu.
47'
Samuel Chukwueze na pravé straně útočné poloviny neudržel příliš prudký nákop, takže hosté budou vhazovat.
46'
Výkop druhého poločasu patří domácímu Villarrealu, ale ke střele se rychle dostal hostující Nico Williams. Z pravé strany poslal míč vedle bližší tyče.
46'
První poločas byl plný skvělého útočení, nutno říci, že obrany dnes rozhodně nemají navrch. Postupně získával více ze hry domácí Villarreal, který se také dostal do dvoubrankového vedení. I Athletic však měl své šance, z nichž na konci první půle využil tu největší – pokutový kop. Ve druhé části tak stále mají hosté šanci na vybojování bodového zisku.
45+3'
45+3'
Žlutou kartu ještě za protesty dostává domácí Pau Torres.
45+3'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Záložník hostů OIHAN SANCET se s tím nepáral a napálil míč velmi razantně do pravého rohu brány. Pepe Reina sice správně uhodl stranu, ale na balón nedosáhl.
45+2'
Míč si na puntík staví Oihan Sancet.
45+1'
A po konzultaci s VAR hlavní rozhodčí skutečně nařizuje penaltu pro hostující Athletic Bilbao!
45'
Domácí kapitán Dani Parejo dostává žlutou kartu za faul na Yuriho Berchicheho. K tomu došlo na hranici šestnáctky, takže VAR bude nyní zkoumat, zda má nařídit pokutový kop.
44'
Na druhé straně bude z podobné vzdálenosti rozehrávat Álex Berenguer. Hostující hráči se proto stěhují do pokutového území.
42'
Volný přímý kop budou nyní domácí rozehrávat ze značně větší vzdálenosti od brány než v případě Baenova gólu. Parejo byl ale nějakým povedeným centrem klidně mohl Unaie Simóna ohrozit.
41'
Ofsajd se píská i na druhé straně, kde ale Iñaki Williams po krásném centru hlavičkou vstřelil gól. Sudí však ani na chvilku nepochyboval, VAR následně ofsajd potvrdil.
40'
Domácí zase zkusili zahrozit z rychlé protiakce, ovšem ta je zastavena poměrně brzy kvůli ofsajdu.
39'
Iñaki Williams se dostal za obranu na levé straně, zakončoval však z ostrého úhlu. Pepe Reina ho díky tomu sebevědomě vychytal.
37'
Baenovu střelu z levé strany zblokoval jeden z obránců hostujícího týmu, jenže míč se odrazil příhodně pro zcela volného NICOLASE JACKSONA. Ten neměl s úklidem problém, takže domácí rázem vedou o dvě branky.
35'
Následně přímo před střídačkami Yeremi Pino doběhl velice pozdě do souboje s Lekuem, kterého také nepěkně fauloval.
34'
Dani García dostal při bránění od Capoueho zásah rukou do obličeje, po čemž mu teče krev z nosu. Rozhodčí však neuděluje žlutou kartu.
33'
Lekue naservíroval zprava pěkný centr před bránu, po odrazu pálil z voleje Nico Williams. Svůj cíl o pořádný kus přestřelil, navíc předtím byli jeho spoluhráči v ofsajdu.
32'
Nico Williams krásnou kličkou u koncové čáry posadil na zadek Alfonsa Pedrazu, nízký centr ale poté zlikvidovala obrana Villarrealu.
30'
Nicolas Jackson zpracovával vysoký nákop těsně před pokutovým územím, kam proti němu riskantně vyběhl gólman Unai Simón. Domácímu útočníkovi se ale nepodařilo míč ideálně zkrotit a hostující brankář balón sebral do rukavic. Měl obrovské štěstí, že nechal nohu ještě v šestnáctce.
29'
A tak je tomu i v tomto případě, Simónova brána po rohovém kopu Villarrealu nebyla nijak ohrožena.
28'
Domácí nalevo získali již asi šestý rohový kop v zápase. To je až nezvykle vysoký počet, nicméně hostující obrana si s těmito situacemi zatím ví rady.
27'
Hra se zrychlila a všichni hráči teď chodí do soubojů ostřeji. Míč si týmy předávají kolem půlící čáry.
25'
Hosté zkoušejí odpovědět překvapivým dalekým nákopem na Iñakiho Williamse, který od pravé tyče vracel balón před bránu. Tam ale byli jen obránci domácích.
24'
Přímého kopu se ujal ALEJANDRO BAENA, který otevírá skóre parádní střelou. Tu zakroutil těsně přes zeď přesně k pravé tyči, Unai Simón vůbec nestihl zareagovat. Tohle se zkrátka o moc lépe kopnout nedá.
22'
Nicolas Jackson byl faulován na ose hřiště těsně před pokutovým územím soupeře. Je z toho velmi nadějná standardní situace pro Villarreal.
21'
Domácí kapitán Dani Parejo diskutuje s rozhodčím, který mu nedovolil rychle rozehrát volný přímý kop od půlící čáry, kterým chtěl Parejo poslat za obranu Yeremiho Pina.
20'
Konečně se hra trošku uklidňuje, domácí se snaží konstruktivně založit akci z vlastní poloviny.
18'
Akci hostů ale nyní kazí útočný faul Sanceta na Ajsu Mándího.
17'
Zatím je to dnes definice fráze "nahoru-dolů". Nico Williams na hranici vápna předal míč Iñakimu, jehož složitý pokus končí na rohovém kopu Bilbaa.
16'
Alejandro Baena se po levém křídle dostal až do šestnáctky, kde zkusil z úhlu překvapit Unaie Simóna. Ten vyráží Baenovu střelu do zámezí.
15'
Úvod dnešního utkání je pro nezávislého fanouška parádní podívanou, nyní byli v přečíslení proti jedinému obránci bratři Williamsovi. Iñaki zleva krásně našel volného Nica, ale jeho loženku fantastickým zákrokem vychytal zkušený Pepe Reina.
14'
Samuel Chukwueze předvedl opět své rychlé nohy a na pravé straně znovu vybojoval rohový kop.
13'
Hosté se snaží oklepat a založit vlastní protiakci, nejsou při ní ovšem ideálně srovnaní ve formaci.
12'
Nyní už byli domácí opravdu blizoučko ke vstřelení úvodního gólu. Na skákavý centr si před bránou naběhl Yeremi Pino, jehož hlavičku Simón se štěstím vyrazil nad sebe, míč se následně od břevna odrazil pryč.
11'
Unai Simón si připsal první pěkný zákrok proti razantní střele z osy hřiště zpoza vápna. Brankář hostí ji vyrazil do zámezí, následuje třetí rohový kop Villarrealu během krátké chvíle.
10'
A po další rychlé akci Chukwuezeho si hráči Žluté ponorky roh zopakují, tentokrát z pravé strany.
9'
První rohový kop dnešního zápasu skončil neúspěšně. Hostující obrana míč odhlavičkovala pryč, ale domácí u něj zůstanou.
8'
Na druhé straně se nechtěl nechat zahanbit Chukwueze, jenž si rychle narazil na střed a z krkolomné pozice solidně vystřelil. Hostující obrana sráží pokus na rohový kop.
7'
Teď už to však vypadalo vážněji, když Oihan Sancet našel za obranou rozběhnutého Iñakiho Williamse. Ten byl úplně sám před Reinou, ale z levé strany poslal míč těsně vedle brány kolem vzdálenější tyče.
6'
Ani Athletic ze své první útočné akce nic nevytěžil, a tak budou domácí rozehrávat od brány.
5'
Hosté se vymotali z úvodního tlaku, jejich protiútok po pravé straně vedl Nico Williams, jenž pak centrem hledal svého bratra Iñakiho.
4'
Domácí už se dostali na útočnou polovinu, v jejímž pravém rohu Samuel Chukwueze motá hlavu Yurimu Berchichemu.
3'
Gólman Pepe Reina tak dlouho váhal s rozehrávkou, až ho málem o míč okradl Nico Williams. Domácí brankář si proti němu hodně riskantně troufnul na kličku, ale rozehrát stihnul.
2'
Hned v první minutě si Capoue z domácího týmu vysloužil žlutou kartu za tvrdý skluz na Daniho Garcíu, který se těžko zvedá z trávníku.
1'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Étienne Capoue).
1'
Konečně už je vše v pořádku a Los Leones, tedy hosté z Bilbaa rozehrávají dnešní utkání.
1'
Všichni hráči už jsou připraveni k výkopu, ale hlavní rozhodčí něco řeší na kraji hřiště. Není jasné, co je důvodem zdržení.

Villarreal CF: Reina – Foyth, Mándí, P. Torres, Pedraza – Capoue, Parejo (C), Baena – Chukwueze, Jackson, Pino.
Náhradníci: Jörgensen – Cuenca, A. Moreno I, Mojica, Terrats, Trigueros, Lo Celso, Hassan, G. Moreno, Pascual.
Trenér: Quique Setién.

Athletic Bilbao: Simón – Lekue, Y. Álvarez, Paredes, Berchiche – D. García, A. Herrera – N. Williams, Sancet, Berenguer – I. Williams (C).
Náhradníci: Agirrezabala – de Marcos, Capa, Balenziaga, Vesga, Muniain, U. Gómez, Zarraga, R. García I, Guruzeta, Ares.
Trenér: Ernesto Valverde.

Rozhodčí: Del Cerro – Porras, García – Cambronero.
Vzájemná utkání

30.10.2022 Ath. Bilbao – Villarreal 1:0
09.04.2022 Villarreal – Ath. Bilbao 1:1
23.10.2021 Ath. Bilbao – Villarreal 2:1
21.02.2021 Ath. Bilbao – Villarreal 1:1
22.12.2020 Villarreal – Ath. Bilbao 1:1

Všechna tato utkání se hrála v rámci LaLigy. Villarreal naposledy ve vzájemném utkání zvítězil 26.09.2018 na půdě Bilbaa 3:0, od té doby následných 8 duelů dopadlo pěti remízami a třemi výhrami Athleticu.
Athletic Bilbao

Hosté z Bilbaa jsou na 8. pozici a dosud získali 47 bodů. V tuto chvíli tedy neokupují pozice pro pohárovou Evropu, ale vzhledem k minimální ztrátě na vyšší příčky o ni ještě mohou zabojovat. Ve hře mají především Evropskou konferenční ligu, ovšem i Evropská liga je reálně dosažitelná. Konkurenty Bilbaa jsou v tomto souboji Girona a Real Betis. Aktuální forma Athleticu ovšem není ideální, neboť z posledních tří duelů vybojoval pouhý bod za remízu 1:1 s Mallorcou.

Villarreal CF

Fotbalisté dnes domácího Villarrealu jsou v tabulce nejvyšší španělské soutěže na 5. místě se ziskem 54 bodů a drží tedy pozici pro postup do skupinové fáze Evropské ligy. Vzhledem k tomu, že na čtvrtou příčku mají ztrátu sedmi bodů, tak teoreticky ještě mohou zabojovat o elitní čtyřku, jenž je vstupenkou do základní skupiny Ligy mistrů. Každopádně tedy domácí ještě v závěru sezóny rozhodně mají o co hrát. Naposledy ztratili dva body, když ve Valencii remizovali 1:1.

Valencia – Villarreal 1:1
Villarreal – Celta Vigo 3:1
Villarreal – Espanyol 4:2
Sevilla – Villarreal 2:1
Villarreal – Valladolid 1:2
Hezký sobotní večer přeji všem příznivcům fotbalu. LaLiga se pomalu blíží do finále, zbývá odehrát ještě pět utkání. Dnes je na programu čtyřiatřicáté kolo a my se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel mezi týmy Villarreal CFAthletic Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.