La Liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : CA Osasuna - 17. října 2022   21:00

Villarreal
42' Danjuma (Jackson) • 52' Danjuma
2:0
(1:0)
Villarreal
Rulli – Mándí, Albiol (C), P. Torres, Pedraza – Pino (71. Moreno), Morlanes (85. Trigueros), Parejo, Baena – Jackson (64. Morales), Danjuma (71. Chukwueze).
Jörgensen, Reina – Cuenca, Mojica.
González Fuertes – Rodríguez, Bárcena
Estadi Ciutat de València, Valencie
9 699 diváků
CA Osasuna
S. Herrera – N. Vidal, Aridane, García (C) (77. M. Sánchez), Cruz – Moncayola, Torró (64. Oroz), Brašanac – Ávila (64. García), García (77. Budimir), Mo. Gómez (64. Ezzalzouli).
Ait. Fernández, J. Pérez – Barja, Ibáñez, R. Torres.

Dobojováno! Villarreal s přehledem porazil Osasunu 2:0 díky dvěma brankám Danjumy, čímž zaznamenal první ligovou výhru od začátku září a z devátého místa poskočil o dvě příčky vzhůru, čímž se dostal i před svého dnešního soupeře.

Osasuna toho ve valencijském azylu Villarrealu moc nepředvedla, drtivá většina hostujících střel byla z velké dálky a ve druhém poločase už hosté ani neměli žádnou pořádnou příležitost.
90+5'
90+4'
Čtvrtý roh hostů zahrával Rubén García, míč odhlavičkoval Pau Torres.
90+3'
Po dalším centru před branku Villarrealu byl pokryt Ante Budimir, bude z toho ještě jeden rohový kop týmu z Baskicka.
90+3'
V pokutovém území Villarrealu teď postupně padli k zemi dva hráči hostů a jeden domácích, hlavní arbitr to s klidem přešel.
90+2'
Manu Trigueros dostává žlutou kartu za podražení Aimara Oroze ve středu hřiště.
90+1'
Rozhodčí González Fuertes oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
90'
Přeci jen si hosté ještě jednu možnost vypracovali, ze střední vzdálenosti pálil Brašanac zhruba metr vedle branky, přesto to byla jen další z řady střel zpoza pokutového území. V něm se Osasuna snad ke střele ještě nedostala.
89'
Domácí rozehráli další rohový kop nakrátko, pak jejich snaha končí odpískaným útočným faulem. Villarreal přesto v klidu dohrává dnešní zápas k důležitým třem bodům, na které už nějakou dobu čeká.
87'
Chukwuezemu nevyšla klička u postranní čáry, vhazovat bude Juan Cruz.
85'
Na šikovný oblouček Morena si před brankou naskakoval Baena, i přes veškerou snahu ale na míč nedosáhl.
85'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Manu Morlanes, přichází Manu Trigueros.
84'
Pedraza mohl vyšperkovat svůj velmi aktivní dnešní výkon také brankou, jeho střelecký pokus z pozice poblíž rohu pokutového území ale brankář Herrera stačil vyrazit.
82'
Na opačné straně José Luis Morales technicky zakončoval přímo do brankáře Herrery.
80'
Abde Ezzalzouli si našel palebnou pozici, střelu zpoza pokutového území brankář Rulli vyrazil k rohovému praporku. Argentinský brankář Villarrealu musel zasahovat po pořádně dlouhé době.
79'
Rubén García potáhl míč po útočné polovině, pak zpoza pokutového území zakončoval vysoko nad branku.
78'
Už šestá žlutá karta pro hosty, Aimar Oroz u postranní čáry nepříjemným šlapákem atakoval Alberta Morena, jehož výkřik musel být slyšet po celé Valencii.
77'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Kike García, přichází Ante Budimir.
77'
ze hřiště odchází David García, přichází Manu Sánchez.
76'
Samuel Chukwueze si u pokutového území Osasuny nenašel střeleckou pozici, i rohový kop je ale vítaným rezultátem této akce Villarrealu.
74'
Brašanac teď měl velké štěstí, když při nepřesné přihrávce ve středu hřiště byl podle rozhodčího Gonzáleze Fuertese faulován, ten tak přerušil možný protiútok Villarrealu.
74'
Po ošetření Mándího už se může ve hře pokračovat rozehrávkou Geronima Rulliho.
72'
Žlutých karet na hostujícím kontě stále přibývá, Rubén García je žlutě potrestán za zákrok na Mándího u pokutového území Villarrealu, Osasuna už má pět žlutých hříšníků.
72'
Manu Trigueros si zatím musí na svůj start v dnešním zápase počkat.
71'
ze hřiště odchází Yeremi Pino, přichází Alberto Moreno.
71'
ze hřiště odchází Arnaut Danjuma, přichází Samuel Chukwueze.
70'
Zatím se ale hraje, ve středu hřiště si teď přihrávají hosté. Ti si ve druhém poločase za nepříznivého stavu stále nedokázali vypracovat žádnou šanci.
69'
Pořádně rušno je na lavičce Villarrealu, do hry by se měli podívat Trigueros, Chukwueze a možná ještě někdo další.
68'
Po autovém vhazování pokryl vysoký centr Cruze brankář Rulli.
66'
Po neúspěšném centru Cruze došlo k menší strkanici mezi Raúlem Albiolem a Kikem Garcíou, výrazně aktivnější v ni byl hostující fotbalista, přesto žlutou kartu dostávají oba kohouti.
65'
Odchovanec Villarrealu Moi Gómez se při svém střídání dočkal hlasitého potlesku publika.
64'
ze hřiště odchází Ezequiel Ávila, přichází Rubén García.
64'
ze hřiště odchází Moisés Gómez, přichází Abde Ezzalzouli.
64'
ze hřiště odchází Lucas Torró, přichází Aimar Oroz.
64'
ze hřiště odchází Nicolas Jackson, přichází José Luis Morales.
63'
Blíží se řada střídání, na domácí straně půjde do hry José Luis Morales, hosté budou střídat hned třikrát.
62'
Po nakrátko rozehraném volném kopu se do zajímavé pozice dostal Baena, jeho tečovaná střela mířila mimo branku, rozhodčí teč neviděli a bude se tak kopat od branky.
61'
Juan Cruz zablokoval Pinův centr rukou, za což dostává žlutou kartu.
60'
Baena kolmicí vysunul do úniku Danjumu, proti němu ale Herrera vyběhl včas, zmenšil střelecký úhel a zamezil mu v hattricku!
58'
Osasuna se dostala k rohovému kopu, odraženého míče se pak ujal Chimy Ávila, nasměroval jej ale dobré dva metry nad branku.
56'
Jackson napřáhl ke střele z dobrých pětadvaceti metrů, pokus mířící k bližší tyči vyrazil Herrera na roh.
55'
Utkání sleduje 9 699 diváků.
54'
Parejovu ztrátu míče nedokázal potrestat Kike García, jeho střela zpoza pokutového území postrádala přesnost.
52'
Villarreal právě vstřelil branku! Míč si na penaltový bod postavil ARNAUT DANJUMA a prudkou ránou jej s přehledem poslal do protipohybu brankáře Herrery!
50'
Baena dostal od Herrery naprosté K.O., tady o penaltě není nejmenší pochyb.
49'
Sergio Herrera navíc dostává žlutou kartu.
49'
Pedrazův centr Álex Baena hlavou nasměroval nad branku, zároveň byl ale zasažen brankářem Herrerou do hlavy a píská se penalta!
49'
Penalta pro Villarreal!
48'
Baenův nebezpečný centr mířil k volnému Jacksonovi, ten se snažil položit do voleje zády k brance, míč ale netrefil.
47'
I po změně stran platí, že Villarreal takřka všechny své útoky táhne po levé straně, teď byl Pedrazův pokus o centr odražen do zámezí.
46'
Alfonso Pedraza svým centrem trefil jen Nacha Vidala.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
Villarreal vede po prvním poločase nad Osasunou 1:0, když zápas hraný v poněkud ospalém tempu rozhýbal v závěru prvního poločasu parádní patičkou Arnaut Danjuma a Osasuna bude muset po změně stran přidat. Hosté zatím zahrozili jen střelami z dálky.
45+2'
45+2'
No, velmi rychle se žlutí vrátili na vlastní polovinu a blíží se závěr úvodního dějství.
45+2'
Villarreal se bude moci ještě jednou nastěhovat k pokutovému území soupeře, domácí budou vhazovat v blízkosti rohového praporku.
45+1'
Rozhodčí González Fuertes k úvodním pětačtyřiceti minutám přidal dvě minuty, ty jsou způsobené především kontrolami u videa.
45'
Po dalším dlouhém autu Osasuny je rychle pískán útočný faul.
44'
Chimy Ávila se pokusil vystřelit z levé strany pokutového území, domácím se povedlo odkopnout míč do zámezí.
42'
Villarreal právě vstřelil branku! To byla hotová paráda! Jackson na levém křídle potáhl míč kolem velmi nedůrazného Aridaneho, přihrál před branku, kde ARNAUT DANJUMA parádní patičkou nasměroval míč podél brankáře Herrery do sítě!
41'
Hosté se pokusili o dlouhý aut do pokutového území, ten se Villarrealu povedlo zdárně odvrátit.
39'
Chimy Ávila se pokusil překvapit Rulliho střelou z poloviny hřiště, mířil ale mimo branku.
38'
Yeremi Pino nabil Danimu Parejovi, jeho ránu ze střední vzdálenosti brankář Herrera stačil vyrazit, ačkoliv neměl ideální výhled.
36'
Ofsajdů na straně Villarrealu přibývá, v dalším se ocitl Holanďan Arnaut Danjuma.
35'
Se čtvrtým rohem Villarrealu si v klidu poradil bránící Aridane, míč už se dostal až k brankáři Rullimu.
34'
Sražený centr Yeremiho Pina končí za brankou, následovat bude rohový kop Villarrealu.
33'
Nehrálo se snad přes minutu a půl, verdikt od videa už je ale jasný, pokračuje se bez penalty.
32'
Předchozí situace se ještě prověřuje u videa, počínání Torra bylo minimálně hraniční, neboť si hodně pomáhal rukou, aby zastavil rychlejšího Baenu.
31'
Baena se po průniku do pokutového území a pádu na trávník po souboji s Lucasem Torrem marně dožadoval penalty.
31'
Po půlhodině je to na střelecké pokusy 1:4, na bránu 0:2.
29'
Trochu se probudili zatím jen přihlížející diváci, kteří se skandováním snaží trochu podpořit domácí celek. Pro něj není azyl ve zhruba padesát kilometrů vzdálené Valencii ideální.
28'
Villarreal táhne většinu útočných akcí přes Pedrazu, centr levého obránce teď odkopl Jon Moncayola.
27'
První žlutou kartu dostává Darko Brašanac za nedovolený zákrok na Pina ve středu hřiště.
27'
Po rohovém kopu je pískán faul Mándího na Nacha Vidala.
26'
Alfonso Pedraza podnikl rychlý výpad po levém křídle, následně mu zmenšil úhel brankář Herrera a přihrávku před branku stačil nadrazit do horní sítě.
25'
Po rohovém kopu je pak máván ofsajd Nicolasi Jacksonovi.
24'
Ohromná šance domácích! Alfonso Pedraza od rohu pokutového území volil střílenou přihrávku před branku a před Álexem Baenou, jenž by zakončoval do prázdné branky, stačil odkopnout míč nad branku David García!
22'
Krátce se zřejmě řešila nějaká situace po rohovém kopu u videa, po zhruba půl minutě už se ale může ve hře pokračovat.
21'
Villarreal se ubránil rohovému kopu, následně po Moncayolově faulu rozhodčí González Fuertes ponechal domácím výhodu, ti však nedokázali nijak založit protiútok, tak se vrátil k faulu.
21'
Darko Brašanac potáhl míč k pokutovému území, následnou přízemní ránu k tyči Rulli přesvědčivě vyrazil na rohový kop.
20'
Villarreal má zatím téměř dvoutřetinové držení míče, nadále však domácí ještě vůbec nevystřelili.
18'
Po prověření u videa už se ale může ve hře pokračovat bez penalty.
17'
Další centr Cruze neodvrátil Albiol zrovna nejpřesvědčivěji, následná střela Vidala byla zablokována, ovšem Albiol zároveň trefil Moncayolu a ve hře je i pokutový kop, který ale zatím odpískán nebyl.
16'
Juan Cruz dokázal nadvakrát odcentrovat před branku, Kike García však byl pokryt domácími zadáky.
15'
Chimy Ávila byl faulován u postranní čáry, hosté rozehrávají na vlastní polovině.
14'
Álex Baena šikovnou kolmicí uvolnil na levém křídle Alfonsa Pedrazu, tomu je máván ofsajd, což se domácímu obránci nelíbí, ovšem opakované záběry daly rozhodčím jasně za pravdu.
13'
Po neúspěšné souhře Villarrealu se bude rozehrávat od branky hostů.
11'
Rohový kop ke střeleckému zakončení nevedl, o chvíli později už byla zablokována střela Raúla Albiola, to však vyletěl vzhůru praporek pomezního rozhodčího Barceny na znamení předchozího ofsajdu, tento pokus se tak do statistik počítat nebude.
10'
Sražený centr Álexe Baeny končí v boční síti, následovat bude rohový kop domácích.
8'
Po Jacksonově faulu zahrávala Osasuna standardní situaci, centr bývalého hráče Villarrealu Moi Gómeze odhlavičkoval Yeremi Pino.
7'
Z následného rohového kopu se Osasuna nijak neprosadila.
6'
Po zaváhání Pau Torrese ve středu hřiště Osasuna mohla podniknout rychlejší akci, Ávila se odhodlal k pořádné pumelici z obrovské dálky a ta mířila k tyči, Rullimu se ji povedlo vyrazit vedle branky.
5'
Danjmovi s Pedrazou nevyšla souhra na levém křídle, prostor na centr si nenašel ani jeden z domácích spoluhráčů.
4'
Alfonso Pedraza si u postranní čáry nezpracoval Torresovu přihrávku ideálně, přesto se nakonec dokázal zbavit napadajícího protihráče.
3'
Úvod zápasu je velmi opatrný, oba týmy se zatím dopředu moc neženou a dění se odehrává převážně ve středu hřiště.
1'
Nacho Vidal si při průniku po pravé straně hřiště pomohl faulem proti Alfonsu Pedrazovi.
1'
Úvodního výkopu se ujali hosté a je rozehráno!
1'
Ve vzájemných zápasech nehrozí barevný konflikt, oba celky tak hrají v tradičních dresech, Villarreal ve žlutých a Osasuna v modro-červené kombinaci.
Trojice rozhodčích v čele s Pablem Gonzálezem Fuertesem přivedla fotbalisty na hrací plochu, utkání bude brzy zahájeno.

Villarreal CF: Rulli – Mándí, Albiol (C), P. Torres, Pedraza – Pino, Morlanes, Parejo, Baena – Jackson, Danjuma.
Náhradníci: Jörgensen, Reina – Cuenca, Moreno, Mojica, Chukwueze, Morales, Trigueros.
Trenér: Unai Emery

CA Osasuna: S. Herrera – N. Vidal, Aridane, García (C), Cruz – Moncayola, Torró, Brašanac – Ávila, García, Mo. Gómez.
Náhradníci: Ait. Fernández, J. Pérez – Budimir, Barja, Ezzalzouli, García, Ibáñez, Oroz, M. Sánchez, R. Torres.
Trenér: Jagoba Arrasate

Rozhodčí: González Fuertes – Rodríguez, Bárcena.
CA Osasuna

Také Osasuna rozehrála tuto sezónu skvostně, když v prvních pět kolech uhrála čtyři výhry, také tým z Pamplony ale do tohoto zápasu vstupuje s nepříjemnou sérií tří zápasů bez vítězství, z čehož ji určitě mrzí zejména domácí prohry 0:2 s Getafe a 1:2 s Valencií, bezbranková remíza na Realu Madrid pak je obrovským ziskem, neboť Real zatím nedokázal v celém dosavadním průběhu La Ligy připravit o body vůbec nikdo jiný.

V tabulce je Osasuna momentálně na osmém místě se ziskem 13 bodů za bilanci 4-1-3, tedy o jednu příčku a o jeden bod před svým dnešním soupeřem. Proti Villarrealu se ji ale poslední dobou daří, neboť od začátku roku 2021 porazila „Žlutou ponorku“ ve všech třech vzájemných zápasech, dva z nich se navíc odehrály v klasickém domácím prostředí Villarrealu.
Villarreal CF

Villarreal renovuje svůj stadión a do konce kalendářního roku hraje v azylu na stadiónu Levante ve Valencii. Vedení soutěže mu vyšlo vstříc s losem a v úvodu sezóny hraje většinu zápasů na hřištích soupeřů, v devátém kole se tak dnes představí na svém aktuálním domovském stadiónu teprve potřetí, zbývajících šest duelů odehrál venku.

Do této sezóny Villarreal vstoupil bilancí 3-1-0 z úvodních čtyř kol, od té doby ale čtyři další zápasy marně čeká na vítězství. Během tohoto úseku navíc vstřelil jedinou branku a v tabulce klesl na současné deváté místo se ziskem 12 bodů z osmi zápasů (3-3-2), nutno však dodat, že zatím inkasoval pouhopouhé tři branky a pětkrát udržel čisté konto.
Hezký večer při sledování atraktivní dohrávky devátého kola La Ligy, na Ciudad de Valencia se utká Villarreal s Osasunou Pamplona v souboji týmů, které skvěle odstartovaly tuto sezóny, ovšem v posledních týdnech přeci jen jejich forma trochu poklesla.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.