La Liga - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Celta Vigo - 30. dubna 2023   16:15

Villarreal
2' Jackson (Pino) • 12' Jackson (Lo Celso) • 70' Terrats (Pino)
3:1
(2:1)
Celta Vigo
29' Larsen  (Cervi)
Villarreal
Reina – Foyth, Mándí, P. Torres, A. Moreno I – Parejo (C), Capoue (63. Baena) – Chukwueze (63. Hassan), Lo Celso (46. Terrats), Pino (86. Pedraza) – Jackson (75. Trigueros).
Jörgensen – Albiol, Cuenca, Mojica, Pascual.
Celta Vigo
I. Villar – K. Vázquez (C), Núñez, Aidoo, Galán – Cervi (72. M. Rodríguez), Ó. Rodríguez (63. Veiga), Tapia (63. Beltrán), de la Torre – Larsen, Seferović (63. Aspas).
Balea Carrillo, Ch. Sánchez – C. Domínguez, Mallo, Paciência, Solari, Swedberg.

Villarreal dokázal doma porazit Celtu Vigo 3:1. Ve druhé půli byli hosté nejprve aktivnější, poté jim však postupně docházely síly a zápasu začali dominovat domácí. V 70. minutě zvýšil na 3:1 Ramon Terrats, hráči Celty si žádnou gólovou šanci nevypracovali.
Žlutá ponorka zvýšila svůj náskok nad šestým Betisem a na čtvrtý Real Sociedad, a tedy i na kvalifikaci do Ligy mistrů, ztrácí 5 bodů. Celta se stále nachází na 13. místě v klidném středu tabulky. Příště bude hrát opět venku, tentokrát na hřišti Getafe, zatímco Villarreal pojede do Valencie.
90+3'
90+3'
Zřejmě poslední akce domácích končí ofsajdovým postavením Triguerose.
90+2'
Villarreal dohrává zápas na své polovině.
90'
Rohový kop byl rozehrán nakrátko. Útočná akce domácích poté skončila útočným faulem.
90'
Haissem Hassan po svém průniku po pravém křídle vybojoval roh.
87'
Veigova střela z velké dálky proletěla jen kousek kolem tyče.
86'
Domácí už pochopitelně nikam nespěchají a střídáním se zase o pár desítek vteřin přiblížili vítězství.
86'
Střídání v týmu Villarreal:
odchází Yeremi Pino, přichází Alfonso Pedraza.
84'
Hosté rozehrávali další roh. Na zadní tyči byl úplně volný Aspas, jenže tomu se volej vůbec nepovedl a míč končí v Reinových rukavicích.
81'
Na centr z rohu si naskočil stoper Unai Núñez, ale jeho hlavička skončila nad brankou.
80'
Po delší době zahrozila Celta, ze své útočné akce získala alespoň roh.
78'
Villarreal se pěknou kombinací dostal do přečíslení, z něhož pramenila střela Pina do tyče. Poté mu však byl odmáván ofsajd.
77'
Dnešní utkání sleduje 16123 diváků.
76'
Zdá se, že domácí mají zápas pod kontrolou. V posledních minutách často kombinují na své polovině a míč soupeři nepůjčují.
75'
odchází Nicolas Jackson, přichází Manu Trigueros.
72'
Střídání v týmu Celta Vigo:
odchází Franco Emanuel Cervi, přichází Miguel Rodríguez.
70'
Villarreal právě vstřelil branku!
Yeremi Pino se dostal s míčem až do vápna, kde na sebe navázal několik protihráčů a poslal přihrávku pod sebe na RAMONA TERRATSE. Ten se nemýlil a poslal míč do protipohybu brankáře. Villarreal vede 3:1.
69'
Cervi opět v akci. Tentokrát se už dostal ke střele, jenže ji vyslal přímo do místa, kde stál Pepe Reina, jež neměl problém míč chytit.
68'
Franco Emanuel Cervi nestihl na hrací ploše zachytit přihrávku od spoluhráče a míč končí za brankovou čarou.
67'
Hra se oproti první půli dost zklidnila.
65'
Pepe Reina opět podržel svůj tým, když vyboxoval centr letící do vápna z rohového kopu.
63'
odchází Samuel Chukwueze Étienne Capoue, přichází Alejandro Baena Haissem Hassan.
63'
odchází Haris Seferović, Óscar Rodríguez a Renato Tapia, přichází Iago Aspas, Gabriel Veiga a Fran Beltrán.
62'
Hráči Villarrealu se opět nevyvarovali ofsajdu, tentokrát se v něm ocitl Chukwueze.
59'
Útok domácích končí ofsajdovým postavením Pina.
58'
Hostující trenér Carlos Carvalhal obdržel žlutou kartu za protesty vůči rozhodčímu.
56'
Étienne Capoue tvrdě fauloval jednoho ze soupeřů, který měl namířeno do protiútoku. Může být rád, že neviděl druhou žlutou kartu.
54'
Renato Tapia obdržel žlutou kartu za podražení.
53'
Seferović centroval z levé strany, jenže jeho centr byl příliš prudký a nenašel nikoho v modrém.
51'
Rohový kop Pareja přeletěl všechny hráče ve vápně a končí za brankovou čarou.
50'
První šanci druhého poločasu si vytvořili domácí. Ramon Terrats se ve vápně dostal k míči a vyslal střelu z první, ta byla však zblokovaná na roh.
49'
Unai Núñez obdržel žlutou kartu.
47'
Ve druhé půli jsou zatím častěji u míče hosté, kombinují především na své polovině.
46'
odchází Giovani Lo Celso, přichází Ramon Terrats.
46'
Končí první půle plná zajímavých momentů. Utkání vypadalo už od začátku jednoznačně díky dvěma gólům Nicolase Jacksona. Poté navíc domácí dostali možnost zahrávat pokutový kop, jenže Parejo dloubákem přestřelil bránu. O chvíli později přišlo snížení ze strany hostů, když se přízemní střelou k tyči prosadil Jörgen Strand Larsen. V závěru poločasu toho samého hráče famózně vychytal veterán Pepe Reina.
45+5'
45+3'
Pepe Reina předvedl dva fantastické zákroky! 40letý veterán nejprve vyrazil střelu Seferoviće a poté se dokázal ještě včas zvednout a zlikvidovat dorážku Larsena.
45+2'
Kevin Vázquez obdržel žlutou kartu.
45+1'
Roh byl kopnutý na přední tyč, domácí obrana však centr odvrátila. Chukwueze se navíc vydal do protiútoku. Jeho dlouhý centr na Jacksona však našel jen rukavice Villara.
44'
Cerviho centr z pravého křídla byl zblokován na roh.
42'
Dani Parejo vyslal střelu zpoza vápna, kterou však dokázala obrana Celty zablokovat.
40'
Nicolas Jackson mohl přidat třetí gól! Znovu si pohlídal své postavení a ocitl se sám za obranou, tentokrát však bránu přestřelil.
40'
Akce hostí končí útočným faulem Seferoviće.
38'
Celta si rohový kop zopakuje z druhé strany.
38'
Haris Seferović pálil z pravé strany vápna a díky odrazu od obránce budou hosté zahrávat roh.
37'
Mohlo být vyrovnáno! Javier Galán se vydal s míčem až do vápna a jeho střele z úhlu moc nechybělo k tomu, aby zapadla mezi tři tyče.
35'
Pepe Reina bez problémů lapil centr z levé strany.
34'
Nicolas Jackson zase v akci, tentokrát se z levého křídla prokličkoval do vápna. Jeho střela končí v boční síti.
33'
Na druhé straně končí útočná akce ofsajdem.
33'
Yeremi Pino se zlobí na hlavního rozhodčího, že nenařidil po souboji s Aidooem roh. Villar bude odkopávat od brány.
31'
Neproměněná penalta bude ještě Villarreal mrzet, protože hosté jsou u míče často a hraje se vyrovnaný zápas.
29'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
JÖRGEN STRAND LARSEN stál, kde měl, protože se k němu odrazil Cerviho sražený centr. Norský útočník poslal míč ke vzdálenější tyči a snižuje na 1:2!
26'
Dani Parejo zkoušel napodobit Antonína Panenku, dloubák se mu však vůbec nepovedl a míč končí nad bránou!
25'
Villarreal bude zahrávat penaltu! Po rohovém kopu zřejmě došlo ve vápně Celty ke hře rukou. Rozhodčí se poradil s videoasistentem a nařídil pokutový kop.
25'
Haris Seferović obdržel žlutou kartu.
24'
Nicolas Jackson dokázal obějít Aidooa a dostal se s míčem až k brankové čáře. Jeho následný centr byl sražen na roh.
23'
Jörgen Strand Larsen si našel ve vápně míč a měl kolem sebe spoustu volného prostoru. Bohužel pro hosty mu trvalo, než si míč připravil ke střele, a domácí obrana zakročila včas.
22'
Žlutou kartu za faul na Cerviho obdržel Étienne Capoue.
21'
Po útočném faulu de la Torreho se k míči vracejí domácí.
19'
Villarreal opět vedl akci po levé straně. Tentokrát centroval Moreno, ale v pokutovém území si hostující obrana poradila.
16'
Dopředu se vydali také domácí. Pinův centr z levé strany našel Chukwuezeho, ten si ale nedokázal míč připravit na střelu.
15'
Luca de la Torre byl opět v akci, tentokrát rozehrával přímý kop z levé strany hřiště. Pepe Reina jeho střelu vyrazil na roh.
14'
Luca de la Torre se snažil otřít míč o protihráče a získat roh, jenže se mu to nepovedla. Pepe Reina bude vykopávat od branky.
12'
Hráči Celty si podruhé nechali stejným způsobem za obranu pláchnout NICOLASE JACKSONA! Senegalský útočník se opět zachoval skvěle, obhodil si brankáře a zakončil do prázdné branky.
10'
Galanův centr z levé strany ve vápně nikoho v modrém nenašel a bude se kopat od branky.
7'
Galanovu kolmici na de la Torreho domácí obrana přečetla a míč končí v autu.
5'
Až nyní se po gólu opět hra rozeběhla. Tapia se zdá být v pořádku, podle videoasistenta před gólem faulován nebyl.
4'
Hra je přerušena kvůli ošetřování Renata Tapii.
2'
Hned ve druhé minutě se Villarreal ujímá vedení! NICOLAS JACKSON si naběhl na přihrávku za obranu a měl volnou cestou až k brankáři Villarovi, kterého po zemi obstřelil.
Domácí nastupují v tradičních žlutých dresech, hosté v modrých.
1'

Villarreal CF: Reina – Foyth, Mándí, P. Torres, A. Moreno I – Parejo (C), Capoue – Chukwueze, Lo Celso, Pino – Jackson.
Náhradníci: Jörgensen – Albiol, Baena, Cuenca, Hassan, Mojica, Pascual, Pedraza, Terrats, Trigueros.
Trenér: Quique Setién

Real Club Celta de Vigo: I. Villar – K. Vázquez (C), Núñez, Aidoo, Galán – Cervi, Ó. Rodríguez, Tapia, de la Torre – Larsen, Seferović.
Náhradníci: Balea Carrillo, Ch. Sánchez – Aspas, Beltrán, C. Domínguez, Mallo, Paciência, M. Rodríguez, Solari, Swedberg, Veiga.
Trenér: Carlos Carvalhal.
Celta Vigo

Tým z Galicie se nachází na 13. místě a na sestupové pozice má osmibodový náskok, takže už může být ve zbytku sezóny relativně v klidu. Pohárové příčky už jsou pro Celtu také daleko. Do Villarrealu jede jako outsider, přestože z posledních pěti venkovních zápasů prohrála jen na hřišti Realu Madrid.
Ve středu doma Celta těsným rozdílem 1:0 porazila poslední Elche, když se v závěru zápasu prosadil Joseph Aidoo. Nejlepším střelcem týmu je Iago Aspas, jež má na kontě 12 ligových gólů.
Villarreal

Po vyřazení z osmifinále Konferenční ligy se může Villarreal soustředit pouze na La Ligu, ve které je zatím na pátém místě. Čtvrté místo a tedy kvalifikace do Ligy mistrů je 8 bodů daleko, pátá příčka však zajišťuje účast ve skupině Evropské ligy. V souboji s Celtou Vigo budou domácí favoritem.
Ve vloženém kole hráči Villarrealu dokázali doma porazit Espanyol 4:2, k čemuž přispěl i dvougólový Etienne Capoue. Nejlepším střelcem týmu je Jose Luis Morales, který však bude chybět kvůli zranění.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.