La Liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Almeria : Bilbao - 12. února 2024   21:00

0:0
(0:0)
Almeria
Maximiano – Pubill, E. González, Radovanović, Centelles (67. Langa) – Lopy (49. Melero), Baba – Ramazani, Robertone, Arribas (67. Embarba) – Lozano (70. Milovanović).
Mariño, F. Martínez – A. Pozo, L. Romero, Sanz.
Bilbao
Simón – de Marcos, Y. Álvarez, Paredes, Berchiche – de Galarreta (67. Sancet), Vesga (67. A. Herrera) – I. Williams, U. Gómez (46. Muniain), Berenguer (74. Ares) – Villalibre (46. Raúl García).
Agirrezabala – Dan. García, de Albéniz, Jauregizar, Lekue, Prados.

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 4:10. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 17:15.
Je konec! Almería nakonec uhrála s Bilbaem bezbrankovou remízu. První velkou šanci měl ve 36. minutě Villalibre, jehož pokus domácí brankář lapil. Ve 40. minutě domácí gólman pro změnu vyškrábl Álvarezovu hlavičku. V závěru poločasu zahrozila také domácí Almería, jenže Lozanův pokus udržel v Unai Simón. Po změně stran domácím zkomplikovat situaci Largie Ramazani, který byl vyloučen. V 88. minutě mohl rozhodnout Raúl García, ale ze skvělé pozice trefil tyč. Na opačné straně o dvě minuty později z brejku zakončil Milovanovič, který rovněž trefil jen brankovou konstrukci.
90+4'
90+2'
Domácí celek v nastavení zahrával rohový kop. K odraženému míči se tlačil Lucas Robertone, nicméně si podle sudího pomohl útočným faulem.
90'
Žlutá karta pro tým UD Almería (Iddrisu Baba).
90'
V samotném závěru mohla z protiútoku rozhodnout Almería! Na krásnou přihrávku si naběhl Marko Milovanović, ale v obrovské šanci trefil břevno!
89'
Před domácí branku přiletěl další prudký centr z levé strany, jenže nikdo v modrém tentokrát nedokázal zakončit. Tlak baskického celku sílí!
88'
Hostující celek měl další obrovskou šanci! Raúl García hlavičkoval z dobré pozice, jenže prudkým pokusem orazítkoval pouze brankovou konstrukci!
87'
Óscar de Marcos odcentroval z pravé strany do šestnáctky, nicméně tam zasáhla obrana Almeríe. Pokračuje velký tlak Bilbaa.
86'
Další ofenzivní výpad hostujícího celku zastavil odmávaný ofsajd.
85'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Oihan Sancet).
84'
Baskický celek uspěl v hlavičkované na vlastní polovině. Hráči v modrém si dali pozor a dokázali míč odehrát do bezpečí.
83'
Jeden z hráčů hostujícího celku upadl v pokutovém území, ale sudí dává jasným gestem najevo, že šlo o útočný faul.
82'
Óscar de Marcos se hnal za přihrávkou do pokutového území, ale nakonec vůbec nezakončil. Skvělou práci odvedl obránce domácích.
81'
Oihan Sancet si dal pozor na nákop za obranu hostujícího celku a před sprintujícím Robertonem odehrál míč do bezpečí.
79'
Aleksandar Radovanović zůstává po souboji ležet na trávníku a drží se za kotník. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat ve hře.
78'
Iñaki Williams se uvolnil na pravé straně, odkud odcentroval na malé vápno. Defenziva domácí Almeríe bez váhání odehrála míč do bezpečí.
77'
Ander Herrera schytal nepříjemný úder loktem do brady. Sudí sice viděl nedovolený zákrok, ale nevytáhl žlutou kartu.
76'
Domácí obrana si dokázala poradit s dalším prudkým centrem z pravé strany. Hráči v červenobílém jsou zatím ve vzduchu důraznější.
75'
Střídající Ares se probil do pokutového území a z ostrého úhlu prověřil gólmana domácího celku. Maximiano vytáhl jistý zákrok.
74'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Malcom Adu Ares.
73'
Adrián Embarba si skvěle pokryl akci soupeře z levé strany, stáhl se na hranici šestnáctky a míč zablokoval.
72'
Yeray Álvarez si dal pozor na odražený míč a jednoduše jej nakopl na polovinu soupeře. Hráči domácí Almeríe dokázali zasáhnout.
70'
Sancet se natahoval po další prudké přihrávce, jenže tentokrát mu míč pod kopačkou utekl k obráncům v červenobílém.
70'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Anthony Lozano, přichází Marko Milovanović.
69'
Luís Maximiano si dal pozor na tečovaný pokus Sanceta. Domácí gólman se stačil vrátit do původního postavení a sražený míč stáhl ze vzduchu.
68'
Iñaki Williams prošel z pravé strany do pokutového území, nicméně jeho pobídka skončila v moci obránců.
67'
ze hřiště odchází Álex Centelles, přichází Bruno Langa,
ze hřiště odchází Sergio Arribas, přichází Adrián Embarba.

ze hřiště odchází Iñigo Ruiz de Galarreta, přichází Oihan Sancet,
ze hřiště odchází Mikel Vesga, přichází Ander Herrera.
66'
Hostující mužstvo zahrávalo další roh. Álex Berenguer odcentroval na značku pokutového kopu, kde rozhodčí viděl útočný faul.
65'
Bilbao kombinuje na polovině soupeře, nicméně akce baskického celku skončila nepřesným přenesením na pravou stranu.
63'
Iñigo Ruiz de Galarreta si na pravé straně hrací plochy přehodil míč na levou nohu, nicméně jeho pobídka do vápna nenašla adresáta.
62'
Baskický celek zahrával další rohový kop. Prudký centr přiletěl na malé vápno, kde bez problémů zakročila obrana domácího mužstva, konkrétně Baba.
61'
Baskický celek zahrával rohový kop. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, nicméně defenziva Almeríe dokázala zasáhnout.
60'
Je za námi hodina hry a stále čekáme na úvodní branku. Domácí celek si však po změně stran znepříjemnil situaci vyloučením Ramazaniho.
59'
Lucas Robertone byl faulován u postranní čáry. Fotbalista domácí Almeríe chtěl pro soupeře žlutou kartu, ale sudí tentokrát zůstává klidný.
58'
Iñaki Williams se hnal za přihrávkou na polovinu soupeře, jenže jej v klíčovou chvíli zradilo špatné zpracování.
57'
Iñigo Ruiz de Galarreta sice upadl po souboji v pokutovém území, ale podle rozhodčího se jednalo o čistý zákrok. Domácí přestáli další výpad.
56'
Stopeři baskického celku hrají s míčem na kopačkách a nikam se neženou. Bilbao má před sebou dlouhou přesilovku a jeho akcie na triumf vzrostly.
55'
Álex Berenguer se tlačil na hranici velkého vápna, odkud mohl zakončit pravačkou, ale v poslední chvíli zapomněl míč za sebou.
54'
Velká komplikace pro domácí celek! Largie Ramazani uviděl za zatažení za dres druhou žlutou kartu a musí do sprch!
53'
Další centr domácího celku od rohového praporku přiletěl na malé vápno, kde bez problémů zasáhla defenziva Bilbaa.
52'
Iker Muniain se ujal rozehrávky přímého kopu hostujícího celku. Nepovedenou exekuci vystihl Ramazani, jenže protiútok Almeríe nedohrál až do zakončení.
51'
Largie Ramazani uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hrací plochy, nicméně míč nedokázal prodloužit do míst, kde by měl spoluhráče.
50'
Yeray Álvarez diriguje rozehrávku Bilbaa na polovině hrací plochy. Nikdo v modrém dresu rozehrávku baskického celku neatakuje.
49'
ze hřiště odchází Dion Lopy, přichází Gonzalo Melero.
48'
Další ofenzivní výpad hostujícího celku skončil odmávaným ofsajdem. Své postavení si nepohlídal Iñaki Williams.
47'
Álex Berenguer se na levé straně zbavil obránce a další hráč v dresu domácího celku jej nedovoleným způsobem poslal k zemi.
46'
ze hřiště odchází Asier Villalibre, přichází Raúl García,
ze hřiště odchází Unai Gómez, přichází Iker Muniain.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetminutovce jsme na úvodní branku čekali marně. První velkou šanci měl ve 36. minutě Villalibre, jehož pokus domácí brankář lapil. Ve 40. minutě domácí gólman pro změnu vyškrábl Álvarezovu hlavičku. V závěru poločasu zahrozila také domácí Almería, jenže Lozanův pokus udržel v Unai Simón.
45'
45'
V závěru první půle měla obrovskou šanci také domácí Almería! Na centr si naběhl Anthony Lozano, jehož pokus trefil prostor, kde stál Unai Simón!
44'
Álex Centelles nakopl míč na polovinu soupeře, nicméně jeho pobídka přiletěla jen do míst, kde stál hostující zadák Yeray Álvarez.
43'
Domácí brankář si tentokrát pohlídal nákop za obranu, vyrazil ven z branky a ukryl míč do rukavic. V závěru první půle na hřišti dominují defenzivy.
42'
Domácí celek zahrával rohový kop. Ramazani odcentroval do pokutového území, ale hostující brankář byl na malém vápně důrazný.
40'
Luís Maximiano výborným zákrokem podržel domácí celek! Yeray Álvarez hlavičkoval po rohovém kopu, ale gólman výborně zasáhl!
38'
Bilbao se dostalo do blízkosti velkého vápna, nicméně nikdo v modrém dresu nedokázal zakončit.
37'
Vesga posunul míč na levou stranu, nicméně jeho rozehrávka ztroskotala na prvním hráči v červenobílém dresu.
36'
Asier Villalibre si naběhl na přihrávku do pokutového území, nicméně jeho projektil schoval brankář domácího celku do rukavic!
35'
Žlutá karta pro tým UD Almería (Marc Pubill).
34'
Ramazani se dostal do pokutového území, nicméně jeho průnik skončil zablokovaným střeleckým pokusem. Zatím sledujeme velký boj.
33'
Largie Ramazani se stáhl na vlastní polovinu, nicméně špatně načasovaným skluzem soupeře od míče neodstavil.
32'
Vesga se hnal za přihrávkou na polovinu hrací plochy, nicméně tam došlo k nedovolenému zákroku.
31'
Bilbao zaútočilo po pravé straně hrací plochy, nicméně centrovaný míč zablokoval dobře postavený Largie Ramazani.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje. Álex Berenguer vypílil zpoza velkého vápna, ale jeho pokus trefil nohy prvního obránce.
29'
Hostující Bilbao zahrávalo přímý kop na polovině Almeríe. Centrovaný míč přiletěl na značku pokutového kopu, kde bez problémů zasáhla obrana domácích.
28'
Žlutá karta pro tým UD Almería (Largie Ramazani).
27'
Álex Centelles si na levé straně nepotykal se zpracováním a míč se mu odrazil do ruky. Sudí prohřešek viděl a odpískal jej.
26'
Iddrisu Baba se otočil na vlastní polovině a přenesl hru na levou stranu, kde měl volného spoluhráče.
25'
Sergio Arribas odcentroval z pravé strany do pokutového území, ale obrana baskického celku byla pozorná.
24'
Z velké vzdálenosti se z voleje do odraženého míče položil Iñigo Ruiz de Galarreta, nicméně jeho pokus skončil vysoko nad břevnem.
23'
Vesga odcentroval z pravé strany do pokutového území, kam si naběhl Villalibre, ale domácí Marc Pubill míč odehrál do bezpečí.
22'
Stopeři baskického celku hrají s míčem na kopačkách. Fotbalisté v modrých dresech ale kombinují daleko od pokutového území.
21'
Hostující brankář si dal pozor na centr z pravé strany hrací plochy. Gólman Bilbaa pobídku schoval do rukavic.
20'
Almería táhla útok po levé straně, jenže Largie Ramazani nedokázal z levé strany adresně odcentrovat do pokutového území.
19'
Lucas Robertone si naběhl na přihrávku za obranu Bilbaa, jenže jeho hlavička z těžké pozice nemohla branku baskického celku ohrozit.
18'
Luís Maximiano diriguje rozehrávku domácího celku. Na stadionu zatím panuje ponurá atmosféra.
17'
Stopeři Almeríe kombinují s míčem na vlastní polovině. Nikdo z ofenzivních hráčů domácího celku zrovna nehýří aktivitou.
16'
Sergio Arribas zůstává po souboji ležet na trávníku a drží se za levý kotník. Podle všeho ale bude schopen nadále pokračovat.
15'
De Marcos táhl akci hostujícího celku po pravé straně, ale jeho průnik skončil defenzivním zákrokem jednoho z domácích fotbalistů.
14'
Marc Pubill dostal přihrávku na pravou stranu, kde si míč výborně zpracoval, ale následně nedokázal dobře rozehrát.
13'
Berchihe vhazoval na levé straně hrací plochy. Na jeho pobídku si naběhl Álex Berenguer, který míč nedokázal prodloužit za sebe.
12'
Stopeři Almeríe hrají s míčem na vlastní polovině a nikam se neženou. Ani ofenzivní hráči baskického celku rozehrávku soupeře neatakují.
11'
Largie Ramazani našel na pravé straně rozběhnutého spoluhráče, jenže ten v poslední chvíli zapomněl míč za levou nohou. Defenziva hostů se stačila vrátit.
10'
Almería zahrávala rohový kop. Centr z levé strany přiletěl na zadní tyč, kde byl Largie Ramazani, nicméně jeho zpětnou pobídku nikdo z domácích mezi tři tyče neuklidil.
9'
Dion Lopy vypálil placírkou zpoza velkého vápna, nicméně jeho slabý pokus skončil v rukavicích pozorného brankáře hostujícího Bilbaa.
8'
Almería kombinuje s míčem na kopačkách, nicméně nikdo v červenobílém se nyní nedostává vpřed. Defenziva Bilbaa je pozorná.
7'
Asier Villalibre si naskočil na nadýchaný centr z levé strany, jenže hlavičkou ze záklonu uklidil míč kousek nad břevno.
6'
Álex Berenguer si naběhl na přihrávku do blízkosti velkého vápna, nicméně jeho průnik neskončil zakončením. Výborný návrat předvedl obránce Paredes.
5'
Baskický celek zahrával rohový kop. Nadýchaný centr přiletěl na malé vápno, ale pozorný gólman Luís Maximiano balón ukryl do rukavic.
4'
Vesga vypálil zpoza velkého vápna, ale jeho přízemní pokus směřoval přímo do rukavic domácího brankáře. Almería má velké problémy.
3'
Hosté se vydali vpřed po levém křídle, jenže Álex Berenguer na pobídku nedosáhl. Bilbao však získalo alespoň vhazování poblíž velkého vápna.
2'
Álex Berenguer odcentroval z levé strany do pokutového území, ale jeho pobídku zablokoval Lucas Robertone. Bilbao vstoupilo do utkání aktivně.
1'
Athletic Bilbao obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hráči v modrém se ihned vydali vpřed, ale pobídka za obranu byla příliš prudká.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Almería bude hrát v červenobílém, zatímco Bilbao oblékne modrou sadu.

UD Almería: Maximiano – Pubill, E. González, Radovanović, Centelles – Lopy, Baba – Ramazani, Robertone, Arribas – Lozano.
Náhradníci: Mariño, F. Martínez – Embarba, Langa, Melero, Milovanović, A. Pozo, L. Romero, Sanz.

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Y. Álvarez, Paredes, Berchiche – de Galarreta, Vesga – I. Williams, U. Gómez, Berenguer – Villalibre.
Náhradníci: Agirrezabala – Ares, Dan. García, de Albéniz, A. Herrera, Raúl García, Jauregizar, Lekue, Muniain, Prados, Sancet.
Vzájemný zápas

Dnešní soupeři na sebe narazili na začátku října. Bilbao doma zvítězilo 3:0.
UD Almería

Domácí Almería je na tom mnohem hůře a už je prakticky jednou nohou o patro níže. Po dvaceti třech odehraných duelech má celek z jihu Španělska na kontě jen šest bodů a se skóre 22:51 se krčí na poslední dvacáté pozici. Na záchranu v tuto chvíli ztrácí Almería propastných čtrnáct bodů. V novém kalendářním roce získala jen bod za bezbrankovou remízu s Girinou. Před týdnem padla 1:2 na hřišti Valencie.
Athletic Bilbao

Baskický celek vstupuje do dnešního souboje v roli velkého favorita. Po dvaceti třech kolech má Bilbao na kontě čtyřicet pět bodů a patří mu pátá pozice ligové tabulky. Baskický celek tak stále může bojovat o postup do prestižní Ligy mistrů. Na hřištích soupeřů navíc Bilbao pravidelně boduje a inkasovalo tam jen devět branek. V únoru v lize přehrálo 4:0 Mallorcu a v týdnu zvítězilo 1:0 v semifinále Copa del Rey na půdě Atlética Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.