La Liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Almeria : Girona - 14. ledna 2024   14:00

0:0
(0:0)
Almeria
Maximiano – Pubill (68. Ramazani), Montes (83. L. Suárez), E. González (63. A. Pozo), Chumi, Akieme – Arribas (83. Kaiky), Robertone (C), Lopy, Embarba (68. Melero) – Baptistão.
Mariño, F. Martínez – Milovanović, Šviderský, Centelles, Lázaro.
Busquets – García, Pérez
Power Horse Stadium – Estadio de los Juegos Mediterráneos (Almería)
12 111 diváků
Girona
Gazzaniga – A. Martínez, Juanpe (C), Blind, Gutiérrez – Couto (57. Cygankov), I. Martín, A. García, Valery (67. Sávio) – Torre (57. Solís) – Dovbyk (67. Stuani).
Carlos, Fuidias – Monjonell, Portu, Kebe, Y. Herrera.

Statistiky:
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 9:1. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:8.
Fotbalisté poslední Almeríe remizovali na domácí půdě s Gironou, které stačí bod na to, aby se posunula do čela tabulky před Real Madrid. Pro oba celky ale bude tento výsledek málo. Hostující trenér Míchel rozhodně nemůže být spokojen s výkonem svých svěřenců, kteří toho v ofenzivě mnoho nepředvedli. Jeho protějšek Gaizka Garitano naopak jistě nemusí své hráče kritizovat za herní projev. Andaluský celek byl totiž aktivnější a vytvořil si i gólové příležitosti, které však nedokázal proměnit. Domácím k první výhře v sezóně nepomohla ani více než desetiminutová přesilovka, kterou hráli po vyloučení Aleixe Garcíi.
90+8'
90+7'
Arnau Martínez zastavil akci Almeríe taktickým faulem a ještě je tu jedna domácí standardka. Navíc žlutá karta pro viníka.
90+7'
Hosté vyráželi do možná poslední akce v tomto zápase. Táhl ji Iván Martín, který zapojil na levém křídle nabíhajícího Sávia. Ten ale v pokutovém území narazil na přesilu protihráčů.
90+5'
Po faulu Luise Suáreze na Arnaua Martíneze budou rozehrávat hosté.
90+4'
Hosté se v nastavení snaží hrát paradoxně docela aktivně. Přesto, že hrají o deseti. Nyní ale měli otevřenější obranu a toho mohl využít Lopy, po jehož zpětné přihrávce pálil nad bránu Largie Ramazani.
90+2'
Hosté málem zahrozili! Cygankov podržel míč před šestnáctkou a navíc využil podpory Miguela Gutiérreze, která přišla z levé strany. Hostující krajní bek však trefil jen bránícího hráče.
90+1'
Rohový kop hostí zahrával Cygankov. Na bližší tyči se ale nacházej jen bránící Luis Javier Suárez.
90'
Z levé strany centroval Ramazani. Léo Baptistão šel do hlavičkového souboje s Blindem a míč skončil v zámezí. Rozhodčí nařizuje odkop od brány Girony.
89'
Girona se už asi spokojí s bodem. Pokud ho získá, posune se do čela tabulky před Real Madrid. Herním projevem však katalánský celek dnes vůbec nepřesvědčil.
87'
Po nepovedeném centru Sávia skončil míč za bránou Almeríe.
87'
Hosté se ubránili. Následoval jejich protiútok. Viktor Cygankov centroval z levé strany, ale tam chyběl některý ze spoluhráčů.
85'
Largie Ramazani se protáhl dopředu na levé straně a vybojoval pro domácí roh.
84'
Kaiky vstoupil na hřiště předčasně a dostal žlutou kartu.
83'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Sergio Arribas, přichází Kaiky,
ze hřiště odchází César Montes, přichází Luis Javier Suárez.
82'
Ten zahrával Lucas Robertone. Trefil zeď. Poté přišla dorážka Arribase a nakonec ve skluzu zakončoval César Montes, který míč poslal vedle levé tyče! Montes následně ukazuje, že to se zraněným kolenem už dál nepůjde.
81'
Almería tedy dostává poměrně velkou šanci na to zápas rozhodnout. Navíc přímý kop z dobré pozice...
80'
Právě Aleix García zatáhl za záchrannou brzdu proti unikajícímu Gonzalovi Melerovi, kterého stáhl na zem. Melero by šel už sám na bránu a tak následuje červená karta pro záložníka hostí!
80'
Přímý kop zahrával Aleix García. Trefil ale pouze domácí zeď.
79'
Montes odchází za postranní čáru. Domácí tak budou čelit standardní situaci v početní nevýhodě.
77'
Sávio si došel pro faul od Césara Montese kousek od pokutového území. Tohle je zajímavá pozice pro přímý kop. Montes dostává žlutou kartu, byť se při nedovoleném zákroku sám zranil. Odneslo to zřejmě koleno.
76'
Vypadá to, že hosté začínají trochu přitápět pod kotlem a začínají si budovat alespoň určitou optickou převahu.
74'
Na centr Sávia z pravé strany skákal Cristhian Stuani. Uruguayský veterán se umí prosadit, ale tohle na něj bylo vysoké.
73'
Ve vzduchu se nepříjemně střetly domácí Lopy a hostující Cygankov. Chvíli se hrát nebude, ale vypadá to, že rozsáhlejší zásah zdravotníků nebude potřeba.
71'
Na hrací ploše zůstal ležet hostující Jhon Solís, který byl nepříjemně nakopnut do lýtka v jednom ze soubojů. Faul byl ale odpískán Sáviovi, takže se bude kopat proti bráně Girony.
70'
Nic se dít nebude. Juanpe měl ruku u těla.
69'
Domácí reklamují ruku Juanpeho, který blokoval centr Sergia Arribase. Hra pokračuje, ale sudí naznačuje, že čeká na případný podnět od kolegů u VAR.
68'
Střídání Marca Pubilla bylo částečně vynucené. Pravý obránce Almeríe totiž při odchodu ze hřiště kulhal.
68'
ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Gonzalo Melero,
ze hřiště odchází Marc Pubill, přichází Largie Ramazani.
67'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Artěm Dovbyk, přichází Cristhian Stuani,
ze hřiště odchází Valery, přichází Sávio.
67'
Valery ve snaze něco udělat na levém křídle podklouzl. Prostor pro brejk se otevírá domácímu celku.
66'
Střely celkem – 10:2
65'
Rozhodčí se vrátil k zákroku, po němž domácí dostali výhodu. Žlutou kartu vyfasoval Juanpe.
64'
Domácí dostali výhodu, ze které ale není nic velkého. Adrián Embarba zastavil svůj pohyb na levém křídle a raději čekal na podporu.
63'
Zdá se, že domácí trenér posiluje ofenzivu. Stopera Edgara Gonzáleze totiž nahrazuje ofenzivně laděný Alejandro Pozo.
63'
ze hřiště odchází Edgar González, přichází Alejandro Pozo.
61'
Teď měli hosté trochu prostoru pro rychlý kontr. Míč vyvážel Iván Martín, který pak nahrával doprava Artěmovi Dovbykovi. Ten se snažil obehrát Montese, jenž ale úmysl o navedení si míče na střelu levačkou dokonale přečetl.
58'
Uvidíme, jak hru Girony oživí střídající hráči. Katalánci zatím neukazují potenciál nejproduktivnějšího týmu La Ligy.
57'
Jhon Solís si hned dělal prostor v pokutovém území. Dobře ho však zablokoval Edgar González, který pak balón odkopl do bezpečí.
57'
ze hřiště odchází Yan Couto, přichází Viktor Cygankov,
ze hřiště odchází Pablo Torre, přichází Jhon Solís.
56'
Sergio Akieme stáhl unikajícího Yana Couta a za to musela přijít žlutá karta.
54'
Sergio Arribas převzal míč na pravém křídle od Robertoneho. Navedl si ho na levačku a z hranice šestnáctky vystřelil vedle vzdálenější tyče. Arribas tak potvrzuje, že je v utkání asi nejaktivnějším hráčem.
53'
Z pravé strany odcentroval Marc Pubill. Míč skončil na hlavě hostujícího obránce Juanpeho.
52'
Dnešní utkání sleduje 12 111 diváků.
51'
Centr Valeryho z levé strany si stáhl do rukavic Luís Maximiano.
50'
Girona dnes zatím zůstává za očekáváním. Její kanonýr Dovbyk ještě neohrozil bránu soupeře.
48'
Zdá se, že i do druhého dějství vstupuje Almería aktivně. Na levém křídle převzal míč Adrián Embarba. Už byl v ostrém úhlu, ze kterého zkusil překvapit Gazzanigu. Ten byl připravena ztlumil míč v rukavicích.
46'
Léo Baptistão hned v úvodu druhé půle provětral rukavice brankáře hostí Gazzanigy. Ten měl situaci ulehčenou tím, že střela směřovala na střed brány a tak ji vyrazil.
46'
Ani jeden z týmů do druhého poločasu nevystřídal.
46'
První poločas souboje posledního celku tabulky s druhým gól nepřinesl. Aktivnější byla překvapivě domácí Almería, jejíž hráči si vytvořili i několik dobrých příležitostí ke skórování. Nejaktivnější byl v tomto směru Sergio Arribas, který dvakrát donutil k dobrým zákrokům brankáře Gazzanigu a při největší příležitosti se mu připletl do zakončení spoluhráč Embarba. Girona toho směrem dopředu zatím moc nepředvedla.
45+4'
45+4'
Aleix García centroval ze standardní situace na bližší tyč. Míč přizvedl bránící Pubill tak, že ho celkem snadno sebral do rukavic Luís Maximiano.
45+2'
Hra byla před pár minutami přerušena kvůli zdravotním problémům diváka v hledišti, u kterého zasahovali záchranáři. Zmíněný fanoušek je za potlesku zbytku stadionu nyní odváděn z hlediště. Nemělo by to být tedy nic fatálního.
45+2'
Po průniku Valeryho přišel centr, který odvrátil hlavou na roh domácí stoper Montes.
45'
Až teď bude hra opět zahájena míčem rozhodčího.
43'
Hra je nyní přerušena a my nevíme proč. Trenéři toho využívají k taktické poradě.
42'
Marc Pubill centroval z pravé strany. Sergio Arribas míč pouštěl na Léa Baptistãa, který nepřetlačil bránícího Juanpeho, ovšem balón se ještě vrátil právě k Arribasovi. Ten z úhlu zamířil pouze do nohou brankáře Gazzanigy, který mu rychle zmenšil střelecký úhel. Domácí jsou překvapivě nebezpečnější!
41'
Střely celkem – 6:1
40'
Domácí nyní zahrávali rohový kop. Udělali to nakrátko. Poté přišel centr Embarby, po němž se míč odrazil k Edgarovi Gonzálezovi. Ten vypálil levačkou nad bránu.
37'
I dnes se ukazuje, že Almería v poslední době nehraje vůbec špatný fotbal. Tým ale sráží mizerná koncovka a také chyby.
35'
Zatím největší šance zápasu, kterou měli domácí! Lucas Robertone přetáhl centr na zadní tyč. Sergio Akieme odsud vracel míč před bránu. Tam se nacházeli Sergio Arribas s Adriánem Embarbou, kteří si však vzájemně překáželi a právě Arribas v jasné pozici hlavou neusměrnil míč mezi tyče. Embarba i Arribas se na sebe vyčítavě dívají.
35'
Hostující Valery si pomohl rukama v souboji s Pubillem. Vysloužil si žlutou kartu.
34'
Couto se nyní snažil vysunout právě Artěma Dovbyka, který ale nepřesprintoval Chumiho. Pro míč si pak došel Maximiano.
33'
Spolupráce Dovbyka a Yana Couta skončila ofsajdem druhého jmenovaného hráče Girony.
32'
Nyní se právě Pubill dostal k centru. Míč přelétl hlavu Léa Baptistãa a skončil v rukavicích Gazzanigy.
31'
Domácí se ubránili. O chvíli později hledal dlouhý pas do šestnáctky nabíhajícího Valeryho Fernándeze. Toho čistě odstavil bránící Marc Pubill.
30'
Artěm Dovbyk byl čistě zastaven. Míč se ale dostal doleva, kde byl Valery. Ten hledal přízemním centrem Yana Couta, před nímž odkopl balón do zámezí Sergio Akieme. Roh pro Gironu.
28'
Střely celkem – 3:1
27'
Léo Baptistão se dostal k míči na útočné polovině, udělal pár kroků a vypálil z 20 metrů. Zamířil poměrně vysoko nad bránu Girony.
26'
César Montes strčil na zem Pabla Torreho. Bylo to ještě daleko od domácí brány, takže takový dobrý taktický faul.
25'
Z brány musel vyběhnout Luís Maximiano, který to stihl před nabíhajícím hostujícím hrotem Artěmem Dovbykem.
23'
Nyní ale domácí. Adrián Embarba na levé straně šestnáctky neobehrál bránícího Arnaua Martíneze. Následně nedostal svůj centr před bránu Sergio Akieme.
22'
Hosté zřejmě přestáli aktivní nástup Almeríe a pomalu začínají přebírat iniciativu.
21'
Baptistão si za svůj zákrok vysloužil také žlutou kartu.
20'
Iván Martín byl na půlící čáře faulován Léem Baptistãem. Paradoxně si více ublížil faulující hráč, kterého Martín v pádu zasáhl rukou do tváře.
18'
Centr od rohového praporku směřoval na zadní tyč, kde v souboji s Lopym spadl Arnau Martínez. Lopyho přistrčení ale nemělo intenzitu na to, aby se dalo uvažovat o případné penaltě.
18'
Pronikající Valery byl zastaven čistě. Pro hosty ale získal alespoň rohový kop.
16'
Fotbalisté Girony se nakonec prokombinovali do prvního nebezpečnějšího zakončení. Balón směřoval na levé křídlo, kde si ho zpracoval Miguel Gutiérrez. Ten pak oslovil Daleyho Blinda, jenž akci podpořil náběhem z druhé vlny a přízemní střelou donutil Luíse Maximiana k zákroku. Brankář Almeríe ztlumil míč v rukavicích.
15'
Hosté se dostali na útočnou polovinu. Presinkem soupeře však byli vytlačeni směrem dozadu.
14'
Almería nehraje vůbec zle. Girona se zatím spíše brání. Držení míče vyznívá v poměru 61 % : 39 % pro domácí tým.
13'
Rohový kop domácího kapitána Robertoneho skončil na hlavě stopera Juanpeho.
12'
Krásná střela Sergia Arribase zpoza pokutového území. Hostující brankář Paulo Gazzaniga vyráží tento povedený pokus na roh!
10'
Edgar González podkopl pronikajícího Pabla Torreho. Obešlo se to bez žluté karty, byť musí být hráč Girony ošetřován.
9'
Poslední tým tabulky hraje aktivně. Před pokutovým územím si navedl míč na pravou nohu Adrián Embarba. Rána mu však nesedla a skončila hodně mimo.
8'
Z dálky vypálil Lucas Robertone. Trefil jen protihráče a míč se odrazil do autu.
7'
Hosté to zkusili dlouhým pasem za obranu. Míč ale dolétl až k brankáři Luísovi Maximianovi.
6'
Domácí zkusili kombinaci s krátkými přihrávkami. Na sebe to pak vzal centrující Lucas Robertone, který našel jen hlavu protihráče. Ve snaze získat balón si pak připsal útočný faul Adrián Embarba, který poslal k zemi Yana Couta.
5'
Domácí hráči uklidnili hru malou domů na brankáře Luíse Maximiana.
3'
Hosté chtějí hrát kombinačně. Hráči Almeríe se jim to snaží znepříjemnit vysokým presinkem.
1'
Domácí měli úvodní výkop, ale balónu se rychle chopili fotbalisté Girony.
1'
Čestný výkop dnes provedou zástupci policie, jelikož policejní sbor ve Španělsku slaví dvousté výročí založení.
Aktéři zápasu už nastupují na hrací plochu. Girona by měla být velkým favoritem.

UD Almería: Maximiano – Pubill, Montes, E. González, Chumi, Akieme – Arribas, Robertone (C), Lopy, Embarba – Baptistão.
Náhradníci: Mariño, F. Martínez – Milovanović, Melero, A. Pozo, L. Suárez, Šviderský, Centelles, Ramazani, Lázaro, Kaiky.
Trenér: Gaizka Garitano

Girona FC: Gazzaniga – A. Martínez, Juanpe (C), Blind, Gutiérrez – Couto, I. Martín, A. García, Valery – Torre – Dovbyk.
Náhradníci: Carlos, Fuidias – Sávio, Monjonell, Portu, Solís, Kebe, Stuani, Y. Herrera, Cygankov.
Trenér: Míchel Sánchez

Rozhodčí: Busquets – García, Pérez.
UD Almería (20. místo, 0 – 5 – 14, skóre 19:43, 5 bodů)
Almería zůstává jediným týmem, který v této sezóně La Ligy ještě nevyhrál a případná záchrana by se za této situace asi jednala malému zázraku. Celek z Andalusie přitom v posledních zápasech herně nepropadá a prohrává výhradně o gól. Po statečném vzdoru padl například 1:2 na půdě Atlética Madrid, 2:3 na Barceloně a prohrou 0:1 zase skončil poslední duel na hřišti Osasuny. Tým disponuje nejpropustnější defenzivou v soutěži. Co se týče ofenzivy, 19 nastřílených gólů není mnoho, ale v La Lize jsou v tomto ohledu i horší celky.

Posledních 5 zápasů Almeríe:
Barbastro – Almería 1:0 (Copa del Rey)
Atlético – Almería 2:1
Almería – Mallorca 0:0
Barcelona – Almería 3:2
Osasuna – Almería 1:0
Girona FC (2. místo, 15 – 3 – 1, skóre 46:24, 48 bodů)
Malý Katalánský klub je zjevením letošní sezóny La Ligy. Svěřenci kouče Míchela Sáncheze se v tabulce nacházejí na druhém místě jen o skóre za Realem, několik kol už byli i v čele a v případě bodového zisku v nedělním duelu se tam mohou zase vrátit. Za celý ročník navíc prohráli jediný zápas – právě se slavným madridským celkem. Naposledy si Girona zahrála minulý víkend na hřišti druholigového Elche, kde v rámci Copy del Rey zvítězila 2:0. V La Lize před tím doma přestřílela 4:3 Atlético Madrid. I to byla ukázka toho, že zápasy tohoto celku bývají opravdu zábavné. Vždyť Míchelovi svěřenci disponují nejlepší ofenzivou v La Lize. Velkou zásluhu na tom má Arťom Dovbyk, který se trefil už jedenáctkrát.

Posledních 5 zápasů Girony:
Barcelona – Girona 2:4
Girona – Alavés 3:0
Betis – Girona 1:1
Girona – Atlético 4:3
Elche – Girona 0:2 (Copa del Rey)
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! Nedělní program 20. kola La Ligy otevře souboj Almeríe a Girony. Zatímco domácí tým se nachází v kritické situaci, když stále čeká na svou první výhru v sezóně, celek z Katalánska pokračuje ve své parádní jízdě a v tabulce mu patří druhá příčka jen o skóre za Realem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.