La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Almeria : Mallorca - 17. prosince 2023   14:00

0:0
(0:0)
Almeria
Maximiano – Chumi (46. Baba), Montes, Akieme, E. González – A. Pozo, Robertone (C) (46. Ramazani), Lopy (46. Melero, 85. Puigmal), Embarba (80. Lázaro) – Baptistão, Arribas.
F. Martínez, Mariño – Centelles, H. Mendes, Fettal, Kaiky, Sanca.
P. González – Bárcena, Porras.
Power Horse Stadium – Estadio de los Juegos Mediterráneos (Almería)
11 936 diváků
Mallorca
Rajković – Maffeo (75. Llabrés), Raíllo (C), Nastasić, J. Costa – Mascarell (33. G. González), S. Costa – Ant. Sánchez (57. Morlanes), Darder (76. Ndiaye), Dan. Rodríguez – Larin (75. Prats).
Greif, Cuéllar – Copete, Lopez, Van der Heyden, Luna, Fernández.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek neděle. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 11 936 diváků.
Almeríi před Vánoci čeká ještě utkání na půdě Barcelony, kde bude malým zázrakem, pokud vybojuje aspoň bod. Mallorca pak příští tyden vyzve Osasunu.
Máme hotovo, souboj dvou trápících se týmů z dolních pater LaLigy končí nepříliš překvapivou dělbou bodů! Téměř dvanáct tisíc diváků se dnes odpoledne gólu nedočkalo, přičemž po většinu utkání k němu měli o něco blíže fotbalisté Mallorcy. Ani jedna z jejich dvou přesných střel nicméně v brance nepřistála.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 2:11. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:9.
90+4'
90+4'
Běží poslední sekundy, hra se drží na středu bitevního pole. V Almeríi už nejspíš nic zajímavého neuvidíme.
90+3'
Maximianovi teď dlouhý hostující míč málem vypadl z rukavic, ale gólman jej nakonec dostal pod kontrolu. Jeho následná rozehrávka skončila v držení hostů.
90+2'
Llabres zahodil obrovskou šanci Mallorcy! V naprosto ideální střelecké pozici obdržel přihrávku od Ndiayeho, následné zakončení z voleje mu ale vůbec nevyšlo dle přestav!
90'
O exekuci následné nařízené standardky se postaral Arribas, jehož střela sice vypadala celkem slibně, jenže jí nakonec chyběla drobná dávka přesnosti.
89'
Tohle bylo ze strany Matiji Nastasiće (MLR) hodně ošklivé, hostující obrec naprosto bezmyšlenkovitě naběhl do Lázara a udeřil jej lokem do krku. Žlutá karta.
87'
Asi deset sekund to vypadalo, že Mallorca bude v samotném závěru kopat penaltu, ale nakonec tomu tak nebude! Hosté totiž byli před faulem jednoho z protihráčů v postavení mimo hru!
87'
Lucas Robertone (ALM) sice hřiště opustil už v poločase, tak jako tak ale vidí žlutou kartu. Rozhodčímu se zřejmě nelíbilo jeho hlasité počínání na střídačce.
85'
Tohle šlo určitě vymyslet lépe. Llabrés nepochopitelně poslal centr do vápna, kde ale v té době nebyl ani jeden hráč v černém dresu. Hosté ztrácí míč.
85'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází Arnau Puigmal.
83'
Léo Baptistão (ALM) dostává žlutou za výměnu názorů se sudím, celá situace se mu vůbec nelíbí...
83'
Výbuch radosti v Almeríi trval jen několik málo sekund! Presující Ramazani na hraně vápna poslal k zemi Raílla a následně vybojovaný míč poslal za Rajkoviće, ale jeho gól nemůže být uznán – zákrok na obránce byl totiž faulem!
82'
Maximiano vyběhl proti útočícímu sokovi a po nepříjemně vypadající srážce s ním se nechce zvednout z trávníku. Doufejme, že bude v pořádku.
81'
Lázaro se jen pár sekund po příchodu na trávník svalil ve vápně po kontaktu s Gonzálezem! Hlasití fanoušci Almeríe chtějí penaltu, kterou ale (aspoň prozatím) neuvidí! Co na to VAR?
80'
ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Lázaro.
79'
Dění se v posledních minutách hodně kouskuje, souvislejší pasáž hry jsme už dlouhou dobu neviděli.
77'
Z ochozů se ozývá hlasité bučení, Jaume Costa se dožaduje pozornosti zdravotníků. Tohle by mohlo být pro Mallorcu, která už vyčerpala střídání, zapeklité...
76'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Sergi Darder, přichází Amath Ndiaye.
75'
ze hřiště odchází Cyle Larin, přichází Abdón Prats,
ze hřiště odchází Pablo Maffeo, přichází Javier Llabrés.
73'
První žlutá karta utkání je na světě, Iddrisu Baba (ALM) za středovou čarou tvrdě stáhl k zemi Costu a po zbytek utkání si bude muset počínat opatrně.
72'
Akiemi chtěl vypálit z hranice vápna, kvůli dotěrnému protihráči se ale k zakončení nedostal. Mallorca sbírá míč a přesouvá dění na opačnou polovinu.
71'
Jeden ze zadáků rojiblancos uchránil míč před presujícím Larinem a uklidil ho dozadu na Maximiana.
70'
Míříme do posledních dvaceti minut základní hrací doby, Almeríi nyní čeká už čtvrtý rohový kop v zápase.
69'
Právě Darder nyní míč nasměroval k zadní tyči na nabíhajícího Nastasiće, kterému balón proskákal těsně vedle natažené nohy! Stačilo jen pár centimetrů a úvodní gól by byl na světě!
68'
Domácí mírný nápor, kterému chyběly pořádné střely, v gól nepřetavili. Mallorca se po straně vydala do protiútoku, který pozastavil faul na Dardera.
67'
Almería je v posledních minutách aktivnějším týmem na hřišti, nyní se dostala k dalšímu rohovému kopu.
65'
Právě Embarba se nyní postaral o exekuci rohového kopu. Po něm se ale znovu zaskvěl jen Rajković, který si naskončil za míčem a vyboxoval jej pryč.
64'
Gio González si počíhal na Embarbu a faulem ho připravil o balón, čímž ale zároveň domácím zařídil standardku z pozice asi deset metrů od vápna.
63'
Ramazani se zlobí, že míč nebude vhazovat do hry jeho celek. Dění už pár sekund stojí na mrtvém bodě.
62'
Baptistãův nepříliš promyšlený centr zaletěl za hostující bránu, Rajković znovu nemusel nic dělat.
61'
Máme za sebou hodinu hry. Almería sice do druhé půle vstoupila dobře, pak ale s hosty znovu ztratila krok a na hřišti nyní už delší dobu hraje prim Mallorca.
59'
A tohle bude další roh pro svěřence kouče Aguirreho. Costa o pár sekund později zakončil a svou ranou trefil bránícího Babu, od kterého míč zaletěl za svatyni.
58'
Costův zákrok na Arribase se podle rozhodčího vešel do mezí pravidel, faul odpískán nebyl. Míč zajel za postranní čáru, Mallorca tak získává vhazování.
57'
ze hřiště odchází Antonio Sánchez, přichází Manu Morlanes.
56'
Ostrované se dostali do další hezké šance! Larin si na kraji vápna rychle zpracoval přihrávku ze strany a obratem vystřelil, jenže jeho muška nebyla přesná! Brankář si jistě oddechl.
55'
Sledujeme kombinaci hostů na pravém křídle, která zatím probíhá daleko od Maximianovy svatyně.
54'
Dění se momentálně drží na středu hrací plochy. Raíllo podržel protihráče, Almería se vrací na míč.
53'
Mallorca si pár desítek sekund nato vyzkoušela standardku a neměla ke gólu moc daleko! Dlouhý centr v celkem nebezpečně vypadající hlavičku přetavil Samu Costa, jehož pokus ale nakonec jen proskákal těsně kolem bližší tyče!
52'
Almería působí značně nebezpečnějším dojmem než v první půli. Ramazani pronikl až do hostující šestnáctky, jeho nepovedené zakončení zblokoval Raíllo.
50'
Gio González vhodil míč do hry na Larina, který o něj obratem přišel. První jmenovaný se jej snažil rychle vybojovat zpět, jenže při tom fauloval.
49'
Ani další výpad Rojiblancos zakončení nepřinesl, Rajković teď bude odkopávat od své svatyně.
48'
Zprvu pěkná rychlá souhra Mallorcy nakonec vyhořela na domácí obraně, která hosty připravila o míč jen pár metrů před svým vlastním vápnem.
47'
Výrazně obměněná Almería do druhé půle vstoupila dravě a drží míč před Rajkovićem. Ten sice zatím střele nečelil, tak jako tak ale musí být ve střehu.
46'
ze hřiště odchází Lucas Robertone, přichází Largie Ramazani,
ze hřiště odchází Chumi, přichází Iddrisu Baba,
ze hřiště odchází Dion Lopy, přichází Gonzalo Melero.
46'
Oboustranně vlažný první poločas je minulostí. Mallorca má zatím v Almeríi jednoznačně více ze hry, jenže se jí dosud nepodařilo svou převahu přetavit v nějakou výraznější střeleckou šanci. Domácí pak hodně tápou a jejich dosavadní výkon jasně ukazuje, proč jsou ve španělské nejvyšší soutěži beznadějně poslední. Inu, uvidíme, co nám nabídne druhé dějství.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 1:6. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 7:5.
Druhý poločas začne přibližně v 15:07.
45+6'
45+4'
Rajković si připisuje nejspíš první úspěšný zákrok v utkání. Nutno nicméně podotknout, že do středu klece pálící Baptistão ho příliš nepotrápil.
45+3'
Nakonec tomu tak není, zadák Almeríe chce aspoň dohrát poločas. Baba do hry vstoupí až po pauze.
45+2'
Nastavení se zřejmě trochu protáhne, Robertoneho podruhé v zápase trápí zdravotní problémy. Nyní to vypadá, že domácí kapitán bude muset ze hry.
45+1'
Obratem byl k vidění kop od praporku také na druhé straně, ale ani Almería standardku nepřetavila ve větší šanci. Rajković nebyl nucen zasahovat.
44'
Montes podruhé v zápase srazil hostující centr za svou svatyni, Maximiano bude čelit dalšímu rohu Mallorcy.
43'
Robertone chtěl dlouhou přihrávkou nabídnout míč do vápna Akiememu, ten ho ovšem nezachytil. Rajković ho nechal spadnout za bránu a bude odkopávat.
42'
Darder se před Maximianem dostal k odraženému míči, který obratem nasměroval nad svatyni Almeríe.
41'
Závěr úvodního dějství okoření poměrně slibně vyhlížející standardka pro ostrovany, domácí obrana bude mít po krátké době znovu co na práci.
39'
První poločas se chýlí ke konci. Almería drží balón na své polovině a hledá skulinu v rozestavení Mallorcy.
38'
Tohle si domácí obrana za rámeček nedá, Larinovi se i po kontaktu s Edgarem podařilo ohrozit Maximiana z předbrankového prostoru. Ten si ale míč pohlídal.
37'
Hra se po Costově šanci otevřela, obranné povinnosti teď musela plnit zase Mallorca. Embarba naběhl vpřed po křídle a následným pasem hledal Arribase, jenže jeho balón na střed šestnáctky zachytil Rajković.
36'
Ospalou atmosféru v Almeríi prořízla pěkná střela Samuela Costy a ještě lepší zákrok Maximiana! Hostující borec doběhl křižný pas ve vápně a zakončil do středu svatyně, přičemž gólman do dráhy míče včas padl a lapil jej!
35'
Tohle se nepovedlo. Rajković se jen ohlížel za výrazně nepřesnou střelou Baptistãa, šourající se balón projel hned několik metrů vedle pravé tyče jeho svatyně.
34'
Gio González se na trávníku neuvedl úplně ideálně, jeho dlouhý míč ze středu hřiště doskákal až za domácí svatyni. Maximiano bude za chvíli odkopávat.
33'
ze hřiště odchází Omar Mascarell, přichází Giovanni González.
31'
Mascarella zřejmě trápí křeč, nebo možná natažený sval. Záložník si sedl na trávník a vše nasvědčuje tomu, že pro něj dnešní duel předčasně skončil.
30'
Balón nyní putuje po hostujícím defenzivním valu, do rozehrávky se zapojuje i brankář Rajković.
29'
Strážce mallorské svatyně se z tvrdého pádu na trávník vzpamatoval celkem rychle a odkopává míč daleko od své brány, ostrované se přesouvají vpřed.
28'
Domácí si vyzkoušeli standardku. Arribas zahrál míč do hostujícího vápna a následovala série nepříjemných odrazů, které si však Rajković zvládl uhlídat.
27'
Nastasić na druhém konci hřiště pěkným centrem do šestnáctky hledal Larina, jemuž nicméně balón nesedl na hlavičku. Maximiano bude odkopávat.
26'
Jaume Costa se u postranní čáry pověsil na postupujícího protihráče, kterého ale nedokázal připravit o balón. Almería se po delší době dostala dopředu.
24'
To se nyní pokusil změnit Larin, jehož zakončení se sice mezi tři tyče nevešlo, cestou za svatyni ale tečovalo protihráče. Další rohový kop pro hosty.
23'
Z obou stran je to takové letargické. Mallorca je sice aktivnějším týmem na hřišti, ale vůbec se jí nedaří na Maximiana vyslat nějakou kloudnější střelu.
22'
Rodríguez doběhl nakopnutý míč na straně rychleji než Pozo, který pak spadl na zem ve snaze si vynutit faul. Rozhodčí se ale nenechal nachytat.
21'
Larin krátkým pasem vysunul do vápna Costu, jehož následný centr zblokoval Montes. Maximiano bude muset zpozornět, Mallorca si vyzkouší roh.
20'
Hra se hodně kouskuje. Pozo se teď pokusil křižnou přihrávkou nastartovat výpad Almeríe, protihráči ale jeho balón obratem odrazili za postranní čáru.
19'
Do domácích statistik putuje další faul, Lopy ve snaze odehrát míč kopačkou nepříjemně tečoval nataženou nohu Maffea. Hosté se tak vrací na balón.
18'
Mallorca má v úvodu jednoznačně více ze hry, o čemž svědčí i statistika držení míče (41 % – 59 %) a střel (0 – 3). Na první přesnou ránu nicméně stále čekáme.
16'
Samuel Costa se před Maximianem dostal k odraženému míči a zakončil vedle, jeho pokus se ale počítat nebude. Chvilku předtím totiž fauloval Raíllo.
15'
Larin byl nyní Montesem podržen na středovém kruhu, rozhodčí nařizuje volný kop pro ostrovany.
14'
Almería je dočasně znovu v deseti. Mallorca chtěla vyrazit zpátky do útoku, dlouhý míč na vysunutého Larina ale doskákal až k domácímu gólmanovi.
13'
Akieme nicméně stále leží ve vápně, a to s hodně bolestivou grimasou na obličeji. Na rozdíl od kapitána Robertoneho to vypadá na nepříjemnost se zády.
12'
Maffeo si ve snaze získat míč v souboji s Akiemem podle domácích počínal až moc agresivně, rozhodčího ale situace ponechala chladným. Faul se nepíská.
11'
Domácí kapitán se zdá být v pořádku a pokračuje, tak to je dobrá zpráva. Hra už běží dál, na balónu jsou stále pevně usazeni hostující bojovníci.
10'
V Almeríi se chvilku hrát nebude, Robertone po souboji před svou svatyní špatně dopadl na zem a zřejmě si poranil rameno. V zámezí se rozcvičuje Baba.
9'
Lopy na hraně vápna namazal Rodríguezovi, který obratem zakončil. Na štěstí pro domácího zadáka ale nemířil přesně, tohle ho mohlo výjit hodně draho.
8'
Vypadalo to, že se schyluje k první střele na branku. Larin po přihrávce od Maffea proklouzl do šestnáctky, kde mu ale Chumi znemožnil ohrozit Maximiana.
7'
Bránící Montes u středové lajny hlavou vyrazil hostující přihrávku do zámezí, Sánchez se tak k balónu nedostal. Míč teď často střídá své majitele.
6'
Rajković se pokusil vzduchem poslat míč na pravou stranu na Costu, jenže svůj odkop trochu přetáhl.
5'
Costa vybojoval vhazování pro svůj tým těsně vedle Maximianova vápna. Oba celky odstartovaly duel opatrně, stále čekáme na nějakou výraznější šanci.
3'
Na obou stranách zatím vynikají defenzívy. Ostrované zastavili výpad Almeríe po křídle, Lopy ve snaze vybojovat míč zpět pak zahrál balón za čáru.
2'
Rajković rozehrál míč daleko od své svatyně, Mallorca se obratem dostala do postavení mimo hru.
1'
Hosté se hned pokusili prorazit k domácí svatyni. Dlouhý nákop po pravé straně, který byl určen pro Samuela Costu, nicméně skončil až u Maximiana.
1'
Úvodní výkop obstará Mallorca, jdeme na věc!
Oba kluby nastupují na hřiště, domácí v pruhovaných červenobílých dresech a hosté v černých.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné nedělní odpoledne, utkání začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní sestavy.

UD Almería: Maximiano – Chumi, Montes, Akieme, E. González – A. Pozo, Robertone (C), Lopy, Embarba – Baptistão, Arribas.
Náhradníci: F. Martínez, Mariño – Centelles, H. Mendes, Fettal, Puigmal, Kaiky, Sanca, Lázaro, Baba, Melero, Ramazani.
Trenér: Gaizka Garitano.

RCD Mallorca: Rajković – Maffeo, Raíllo (C), Nastasić, J. Costa – Mascarell, S. Costa – Ant. Sánchez, Darder, Dan. Rodríguez – Larin.
Náhradníci: Greif, Cuéllar – Copete, G. González, Prats, Lopez, Van der Heyden, Ndiaye, Luna, Morlanes, Llabrés, M. Fernández.
Trenér: Javier Aguirre.

Rozhodčí: P. González – Bárcena, Porras.
DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním rozhodčím dnešního utkání byl jmenován třiačtyřicetiletý Pablo González Fuertes, pro kterého to bude 128. odpískaný duel v LaLize. Jeho asistenty budou Israel Bárcena a Rubén Porras.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY 2022/23

Ve vzájemných zápasech dnešních soupeřů z minulého ročníku platilo pravidlo "můj dům – můj hrad". Mallorca loni v září na své půdě přetlačila Almeríi 1:0, ta jim pak v květnu prohru vrátila i s úroky a zaznamenala úspěch 3:0. Který tým se bude radovat dnes?

20. 5. 2023: Almería – Mallorca 3:0
17. 9. 2022: Mallorca – Alméria 1:0
RCD MALLORCA (15. místo)
16 Z, 2–8–6, 14:20 (-6), 14 bodů

S pádem do nižší soutěže koketuje také Mallorca, která je na tom ale podstatně lépe než domácí. Celek z Baleárů má sice z patnáctého místa jen jednobodový náskok na osmnáctý Cádiz, v posledních týdnech si ovšem nevede špatně a vylepšuje si své postavení.

Tým hlavního kouče Aguirreho po dvou remízách z přelomu listopadu a prosince minulý víkend vyzval na souboj Sevillu, proti které zaznamenal své první ligové vítězství od poloviny září. Trápícího se soka skolil 1:0, přičemž pod rozhodující trefu se podepsal Larin.

16 Z, 0–4–12, 17:39 (-22), 4 body

Šestnáct odehraných zápasů, nula výher, čtyři remízy: bilance poslední Almeríe v probíhající sezóně je přímo děsivá. Svěřenci trenéra Garitana, který tým převzal v říjnu, jsou od samotného začátku na dně tabulky a jejich manko na nesestupové příčky je kolo od kola širší.

Celkový zmar Rojiblancos minulý týden umocnil exit ze španělského poháru na půdě čtvrtoligového Barbastra, po kterém následoval duel proti Atléticu. Ani v Madridu trápícímu se týmu pšenka nekvetla a (podoktněme očekávanou) porážku 1:2 tam jen mírnil Baptistão.

Léo BAPTISTÃO – 13 Z, 3 branky
Příjemnou neděli u sledování LaLigy! Dnešní program španělské nejvyšší soutěže nám nabídne i duel dvou týmů bojujících o záchranu: Almeríe a Mallorcy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.