La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Almeria : Real - 19. srpna 2023   19:30

Almeria
3' Arribas (Robertone)
1:3
(1:1)
Real
18' Bellingham   • 60' Bellingham  (Kroos) • 73' Vinícius Júnior  (Bellingham)
Almeria
Maximiano – Pubill (69. A. Pozo), E. González, Chumi, Akieme – Robertone (70. Melero), Baba (90+2. Lázaro) – Arribas (90+1. Puigmal), Ramazani (61. Koné), Embarba – L. Suárez.
F. Martínez, Mariño – Guedes, Kaiky, Lopy, Appiah, Centelles.
J. Sánchez – Naranjo, J. López
Power Horse Stadium – Estadio de los Juegos Mediterráneos, Almería
17 561 diváků
Real
Lunin – Carvajal, Rüdiger, Alaba, Fran García – Valverde (90. L. Vázquez), Tchouaméni, Kroos (72. Modrić) – Bellingham (81. Joselu) – Vinícius Júnior (90. B. Díaz), Rodrygo (72. Camavinga).
Fr. González, Kepa – Paz, N. Fernández.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 8:9. Střely mimo: 12:15. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 10:13.
Je dobojováno! Real Madrid potvrdil na hřišti Almeríe roli favorita, když o svém vítězství rozhodl po hodině hry. Výborný zápas dnes odehrál Bellingham, který se podílel na všech třech gólech (2+1). Almeríe nesehrála vůbec špatný zápas, v některých chvílích domácí dokázali soupeře sevřít před jeho vápnem, ale kvalita byla viditelně na kopačkách hostů.
90+9'
90+7'
Luka Modrić (Real Madrid) zakončil z první, po zpětné přihrávce spoluhráče, uvnitř vápna Almeríe, branku vysoko přestřeluje.
90+4'
Další útok se valí na domácí branku, Fran García pálí z levé strany, Luís Maximiano vyráží.
90+3'
Brahim Díaz (Real Madrid) prošel z pravé strany do vápna Almeríe, přihrával před branku, ale jeho přihrávku zachytil vracející se obránce.
90+2'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Iddrisu Baba, přichází Lázaro.
90+1'
ze hřiště odchází Sergio Arribas, přichází Arnau Puigmal.
90'
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Lucas Vázquez,
ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Brahim Díaz.
89'
Luka Modrić poslal nadýchaný centr do vápna, kde si naběhl Dani Carvajal. Tomu dopadl míč přímo do nohy, v blízkosti branky také Carvajal zakončil, ale Maximiano vytěsnil střelu na roh.
87'
Sergio Arribas (Almería) se nedokázal dostat do vápna Realu, míč končí mimo hřiště, bude následovat rozehrávka Lunina.
85'
Aurélien Tchouaméni (Real Madrid) jen odevzdal míč do rukavic Maximiana.
83'
Luka Modrić přistrčil míč uvnitř vápna soupeře na Carvajala, který hledal centrem na zadní tyči Viníciuse Júniora, před ním zasáhl obránce.
82'
Sergio Akieme (Almería) drží míč u půlící čáry, nasprintoval po levém křídle dopředu, pak ale pokazil centr.
81'
ze hřiště odchází Jude Bellingham, přichází Joselu.
79'
Znovu jsou to domácí, kdo se žene do útočení.
78'
Almería má míč a kombinuje na polovině Realu, následuje dlouhý pas na levou stranu, tam si ho zpracoval Ibrahima Koné, který ale nevymyslel vůbec nic.
77'
Hra pokračuje, hraje se ve středu hřiště.
75'
Rozhodčí dává opět přestávku na osvěžení.
73'
Real Madrid právě vstřelil branku!
V podání Realu vypadá gólová akce neskutečně jednoduše... z nenápadné akce, kdy Federico Valverde zatáhl míč po pravé straně, přišla přihrávka do vápna na Bellinghama. Ten nezakončil, ale místo toho přihrál ještě doleva, kde ze stoje vystřelil VINÍCIUS JÚNIOR tak skvěle, že na jeho střelu neměl Luís Maximiano šanci dosáhnout.
72'
ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Luka Modrić,
ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Eduardo Camavinga.
70'
ze hřiště odchází Lucas Robertone, přichází Gonzalo Melero.
69'
ze hřiště odchází Marc Pubill, přichází Alejandro Pozo.
68'
Hra pokračuje, Rodrygo (Real Madrid) se dostal do šance, z pravé strany ale poslal míč pouze mimo.
67'
Přestávka na osvěžení.
66'
Na trávník spěchají lékaři domácího týmu, vypadá to, že jeden z borců Almeríe bojuje s křečí.
65'
Propagační střela domácích letí nad branku Realu, Lunin vše jistil výskokem.
63'
Luis Javier Suárez (Almería) padá v pokutovém území Realu, ale penalta se nepíská.
62'
Real na útočné polovině, další centr z levé strany míří před branku Almeríe, nebyl ale přesný.
61'
ze hřiště odchází Largie Ramazani, přichází Ibrahima Koné.
60'
Toni Kroos poslal centr do vápna. Tam šel do hlavičkového souboje JUDE BELLINGHAM a gólman Luís Maximiano přišel pozdě, zády k němu stojící Bellingham dokázal poslat míč do branky.
59'
Žlutá karta pro tým UD Almería (Chumi).
58'
Almería je ale pozorná v defenzivě a i s tímto rychlým protiútokem si dokázala poradit.
57'
Marc Pubill (Almería) nepřesně přihrává a musí bleskově obracet, hosté hrozí brejkem ve dvou...
55'
Largie Ramazani (Almería) pohotovým skluzem zastavil přihrávku soupeře, na vlastní polovině, nicméně hosté se znovu dostávají k míči.
54'
Real ustál čtvrtý roh soupeře a hosté se nyní ženou do útoku.
53'
Po obranném zákroku Carvajala mají domácí k dispozici roh, rozehrají ho z levé strany.
52'
Hra pokračuje, Pubill nemusel být ošetřován a domácí se dostávají opět na útočnou polovinu.
51'
Marc Pubill (Almería) narazil do Rodryga a padá na trávník a nemá se zatím k tomu, aby se postavil zpět na nohy.
Dnešní utkání sleduje 17 561 diváků.
50'
Volný kop domácí neodkázali využít k ohrožení branky Lunina, ten nyní může rozehrát od své branky.
49'
Almería má dobrý vstup do druhé půle, domácí jsou aktivní a nyní získávají volný kop na útočné polovině.
48'
Adrián Embarba (Almería) padá k zemi, na půlící čáře, míč pro domácí.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:38.
První poločas končí nerozhodně poté, co se v úvodu zápasu rychle dostali do vedení domácí, když se již ve 3. minutě prosadil Arribas. Hosté poté zvýšili obrátky a měli velkou převahu, kterou korunovali vyrovnávací brankou v 18. minutě, po trefě Bellinghama. V závěru poločasu pak domácí dokázali několikrát zahrozit, ale míč skončil opět v brance Almeríe, po zakončení Kroose. Branku ale sudí vzápětí odvolal, neboť celé akci předcházel faul Carvajala.
45+7'
45+5'
TONI KROOS sice dokázal dostat míč do branky, ale sudí se hned šel přesvědčit k videu a po jeho prostudování branku neuznal. Všemu totiž předcházel nedovolený zákrok Dani Carvajala.
45+5'
Fran García (Real Madrid) centruje z levé strany, míč ale letí mimo vápno a končí v autu, Real zůstane u míče.
45+4'
Autové vhazování domácích, z pravé strany, na útočné polovině.
45+3'
Largie Ramazani (Almería) pálí zpoza vápna, branku míjí, Lunin ještě v letu vše jistil.
45+1'
Domácí již rozehráli, Real se ubránil, ale pouze za cenu rohového kopu.
45'
Volný kop pro Almeríi, domácí budou rozehrávat z pravé strany, na polovině Realu.
43'
Na druhé straně zahrozil Rodrygo, který pronikl do vápna, míč mu ale ukopl obránce na roh. Ten již hosté z pravé strany rozehráli, nepovedeně.
42'
Rohový kop pro Almeríi, z pravé strany rozehrál Adrián Embarba, ve vápně Realu nastal zmatek, Lunin musel zasahovat, nakonec letí míč nad branku hostů.
41'
Luis Javier Suárez (Almería) si navedl míč do vápna, vypálil, ale jeho pokus zablokoval bránící Antonio Rüdiger.
40'
Poslední pětiminutovka první půle, která nabídla velmi dobrou fotbalovou podívanou.
38'
Rohový kop pro Almeríi, domácí rozehrávají z levé strany, ve vápně se k hlavičce dostal Largie Ramazani, Lunin chytá.
37'
Lucas Robertone (Almería) vypálil ze střední vzdálenosti a nepříjemně plachtící míč nadělal Luninovi problémy!
36'
Almería na útočné polovině, domácí se poslední minuty osvěžují k větší útočné aktivitě.
34'
Iddrisu Baba (Almería) střelou zpoza vápna prověřil pozornost Lunina, ten pohotovým zákrokem míč vyrazil.
32'
Hra přerušena, rozhodčí dává oběma týmům prostor na občerstvení u laviček.
31'
Toni Kroos (Real Madrid) se vehementně dožadoval čehosi na rozhodčím, po rohovém kopu hostů, ale sudí je v klidu.
30'
Rohový kop pro Real poté, co Rodrygo napálil míč do bránícího hráče, od něhož se míč odrazil mimo hřiště.
29'
Další míč letí do vápna Almeríe, obránce ale dokázal pas zachytit a odehrát míč do bezpečí.
27'
Rodrygo (Real Madrid) z pravé strany dokázal „přes nohu“ zakončit, zamířil na vzdálenější tyč, kterou ale těsně minul.
26'
Útočné snažení Almeríe končí nepovedeným centrem z pravé strany, Sergio Akieme v podstatě jen odevzdal míč.
25'
Po delší době se tak domácí dostali do blízkosti šestnáctky Realu.
24'
Federico Valverde (Real Madrid) rozehrál, poslal přízemní střelu na branku, Luís Maximiano ale byl připraven a střelu chytá.
23'
Toni Kroos (Real Madrid) končí na trávníku, takže Real má další standardku.
22'
Další nedovolený zákrok domácích, tentokrát nedaleko vlastního vápna fauloval Marc Pubill.
20'
Luis Javier Suárez (Almería) fauluje na útočné polovině, hosté získávají míč.
18'
Real vyrovnává! Z pravé strany letěl centr do vápna Almeríe, tam se do hlavičky vrhl Valverde, který hlavičkoval ale do míst, kde stál JUDE BELLINGHAM. Tomu se míč odrazil od ramene na zem, záložník Realu však nezaváhal, otočil se a bleskově poslal míč do branky. Rozhodčí neposuzoval hraní rukou, ale spíše možný ofsajd... vše v pořádku, gól platí.
17'
Chumi (Almería) fauluje na polovině Realu, domácí dlouho míč na svých kopačkách neudrželi.
16'
Přetažený centr z levé strany míří na hranici vápna Almeríe, na konci celé akce je míč, letící mimo hřiště.
15'
Rohový kop pro Real, z levé strany rozehraje David Alaba.
14'
Zablokovaná střela Valverdeho, dobrá práce domácích obránců.
13'
Vinícius Júnior si navedl míč do vápna, z levé strany, překřížil ho Rodrygo, který ale přihrávku nedokázal v běhu zpracovat.
11'
Jude Bellingham si dokázal špičkou kopačky zpracovat vysoký míč uvnitř vápna, pak mu ho ale ukopl obránce Almeríe.
10'
Jude Bellingham (Real Madrid) trkl hlavou a poslal míč na branku, ale nebyla to povedená hlavička, Luís Maximiano v pohodě chytá.
9'
Nepřesný centr letí z pravé strany do vápna Almeríe, tam ho odvrací obránce domácího týmu.
8'
Real opět na útočné polovině, hosté rychle kombinují, domácí zatím ale stíhají.
7'
Vinícius Júnior (Real Madrid) se dostal k hlavičce, po rohovém kopu, ale poslal míč přímo do míst, kde stál gólman Almeríe.
6'
Roh pro Real, dočkají se hosté rychlého vyrovnávacího gólu?
5'
Autové vhazování hostů, z pravé strany, na vlastní polovině. Real se rychle dostává do útoku.
3'
Almería právě vstřelila branku!
Po standardce Realu vybojovali míč domácí, kteří se hned odvážně pustili do rychlého brejku. Po centru z levé strany se poté ve vápně hlavou dokázal prosadit SERGIO ARRIBAS a domácí se ujímají vedení.
3'
Real vybojoval zajímavou standardku u vápna Almeríe, Toni Kroos poslal lehký centr do vápna, ale obrana domácích dobře zapracovala.
2'
Sergio Arribas (Almería) si netroufl na průnik z pravé strany do vápna Realu, pokazil přihrávku a přišel rychlý protiútok hostů.
1'

UD Almería: Maximiano – Pubill, E. González, Chumi, Akieme – Robertone, Baba – Arribas, Ramazani, Embarba – L. Suárez.
Náhradníci: F. Martínez, Mariño – Puigmal, Guedes, Melero, Koné, Lázaro, Kaiky, Lopy, A. Pozo, Appiah, Centelles.
Trenér: V. Moreno

Real Madrid CF: Lunin – Carvajal, Rüdiger, Alaba, Fran García – Valverde, Tchouaméni, Kroos – Bellingham – Vinícius Júnior, Rodrygo.
Náhradníci: Fr. González, Kepa – Paz, L. Vázquez, Camavinga, Joselu, B. Díaz, N. Fernández, Modrić.
Trenér: C. Ancelotti

Rozhodčí: J. Sánchez – Naranjo, J. López.
REAL MADRID
Real nedokázal v minulé sezóně obhájit titul a v opakujícím se trojboji s městským rivalem Atléticem a hlavně s FC Barcelonou, bral „pouze“ druhé místo, s pouhým bodovým náskokem právě před Atléticem. Navíc ztráta na mistrovou Barcelonu činila propastných 10 bodů a v Madridu již podobnou potupu, pochopitelně, zažít nechtějí, což dokázal Real v ligové premiéře, kdy cestoval do Bilbaa. Místní Athletic přehrál podobně snadno, jako Vallecano Almeríi, kdy o svém dvoubrankovém vítězství rozhodl již v první půli. Nejprve se ve 28. minutě prosadil Rodrygo a náskok pojistil o osm minut později Jude Bellingham. Pro Real bude souboj v Almeríi druhým venkovním zápasem z celkově tří, které na úvod nového ročníku odehraje. Kaňkou na úvodní ligové výhře nového ročníku je zranění opory defenzivních řad, Édera Militãa, který bude mimo hru delší dobu.
ALMERÍA
Almería v minulé sezóně až na poslední chvíli zachraňovala elitní soutěž, v níž nakonec obsadila první nesestupové místo, pouhý bod před Valladolidem, který již putoval o patro níže. Se sezónou 2022/2023 se rozloučila divokou remízou 3:3 na hřišti Espanyolu Barcelona. A vítězství se nedočkala ani v ligové premiéře nového ročníku, kdy doma přivítala Rayo Vallecano. V minulé sezóně nakonec jedenácté Vallecano zasadilo smrtící úder domácí Almeríi již v první půl hodině hry, kdy dokázalo dvakrát proměnit penaltu (ve 20. a 28. minutě) a dvoubrankový náskok si pohlídalo až do závěrečného hvizdu. A proti Realu Madrid bude na Estadio de los Juegos Mediterráneos jen velice těžko měnit dojem z nepovedeného vstupu do ligového ročníku 2023/2024...
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 2. kola španělské LaLigy, v němž ALMERÍA přivítá na svém stadionu druhý nejlepší tým minulé sezón, REAL MADRID.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.