La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Almeria : Valencia - 23. září 2023   21:00

Almeria
59' Arribas (Melero) • 69' Arribas (Akieme)
2:2
(0:1)
Valencia
13' Di. López  (Guerra) • 63' Guerra  (F. Pérez I)
Almeria
Maximiano – Brandariz, Montes, E. González, Akieme – Lopy (62. Koné), Robertone /C/ (75. Baba) – Embarba (46. Ramazani), Melero, Arribas (85. Baptistão) – Suárez (75. Marques).
Martínez, Mariño – Centelles, Fernandes, Mendes, Puigmal, Sanca.
Busquets – García, Pérez
Estadio de los Juegos Mediterráneos, Almería
Valencia
Mamardašvili – Correia, Mosquera, Diakhaby, Gayà /C/ – García, Guerra (65. Guillamón) – Pérez (65. Amalláh), Almeida (87. Gozálbez), López (90+7. H. González) – Duro (90+7. Dominguez).
Rivero, Doménech – Özkacar, Tárrega, Iranzo.

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 5:1. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:10.
Almería vybojovala do tabulky La Ligy v dramatickém zápase druhý bod a zůstává poslední. Dnes opět nepodala vůbec špatný výkon, jenže o několik vyložených šancí se postaral valencijský brankář Mamardašvili, kterému v poslední minutě prvního poločasu navíc pomohla tyč při Suárezově střele.
Hosté šli po pohledných akcích dvakrát do vedení, za domácí však naprosto totožně odpověděl Arribas dorážkami Pérezovy a poté Akiemeho střely ze stejného místa a na remíze se již v závěru nic nezměnilo. Valencia zůstává neporažená na pátém místě.
90+11'
90+11'
Za protesty ještě dostal žlutou kartu domácí Léo Baptistão.
90+10'
Z opakovaného rohu mohlo padnout rozhodnutí, míč se stáčel do brány, ale Giorgi Mamardašvili stačil konečky prstů vyškrábnout z brankové čáry.
90+10'
Ve 100. minutě vybojovala Almería roh, po kterém si zpracoval míč Ramazani a přinutil Mamardašviliho skákavou střelou vytěsnit balon na roh.
90+9'
Křeče přinutily zalehnout na záda Mosqueru, který je odváděn masérem za postranní čáru. Valencia již nemůže střídat a hrála chvíli v deseti, nyní se ale Kolumbijec vrací na hřiště.
90+7'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Hugo Duro, přichází Mario Dominguez,
ze hřiště odchází Diego López, přichází Hugo González.
90+5'
Proniknout mezi beky se pokusil ve sprintu Ramazani, souboj o míč však vyhrál Correia a přistrkává míč malou domů Mamardašvilimu.
90+4'
Diakhaby míč odhlavičkoval do bezpečí a dokonce tečí o Chumiho Brandárize zařídil aut pro hosty.
90+3'
Léo Baptistão odrazil svou střelu z úhlu o Huga Guillamóna na rohový kop pro domácí.
89'
Žlutá karta pro UD Almería. Ve středovém kruhu podrazil Largie Ramazani hostujícího Guillamóna.
89'
Luís Maximiano vyráží hrudí před sebe nepříjemně skákavou střelu Diega Lópeze zpoza velkého vápna.
87'
ze hřiště odchází André Almeida, přichází Pablo Gozálbez.
86'
Mouctar Diakhaby (Valencia) je napomínán žlutou kartou za zdržování hry.
85'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází dvougólový hrdina Sergio Arribas, přichází Léo Baptistão.
85'
Ramazani zkusil přelobovat z úhlu vyběhnutého Mamardašviliho, jenže provedení značně kulhalo, lob míří daleko od valencijské brány.
83'
Žlutá karta pro UD Almería. Gonzalo Melero může být za tuto barvu ještě rád poté, co zboural jako neřízená střela skluzem v plné rychlosti Correiu.
82'
Tentokrát jsem jen maloval čerta na zeď, domácí zvládli obrannou standardku a přecházejí do útoku.
81'
Aby se to červenobílým nevymstilo. Další faul zavinil zezadu Melero a kope se několikátý přímák z prakticky stejného místa zhruba 35 metrů proti ose brány.
79'
Koné se snažil probít v šestnáctce směrem k bráně, což se mu proti trojnásobné přesile nepodařilo a po chvilce se znovu svíjí Diakhaby, tentokrát před vlastní svatyní.
78'
Žluté varování si za protesty vysloužil trenér Valencie Ruben Baraja.
78'
Rozhodčí se běží přesvědčit přes celé hřiště, jak je na tom Diakhaby, který byl oním ležícím fotbalistou, a teď marně vyčítá rozhodčímu údajný neodpískaný faul.
77'
Při rychlém kontru Almeríe si nepohlídal těsný ofsajd Lázaro Marques. Hosté stačili míč zakopnout na roh, který se samozřejmě konat nebude.
77'
Další trestný kop ze střední vzdálenosti domácí obrana odhlavičkovala, jeden z útočících hráčů zůstal ležet nehnutě v pokutovém území, nicméně hra pokračuje.
75'
ze hřiště odchází Luis Javier Suárez, přichází Lázaro Marques,
ze hřiště odchází Lucas Robertone, přichází Iddrisu Baba.
73'
Teď sledujeme vzrušující okamžiky, ještě v téže minutě z rychlého brejku zahrozili domácí, jenže Suárezovo zakončení po zemi mělo nedostatečnou razanci a Mamardašvili míč na čáře doskočil s přehledem.
73'
Mouctar Diakhaby hlavičkoval po rohu prudce, ale Maximiana nezaskočil.
73'
Edgar González pod tlakem odvrací centrovaný míč na roh.
72'
Trestný kop nevyužila Valencia, která ale zůstává u míče.
69'
Almería právě vstřelila branku!
Také podruhé vyrovnává SERGIO ARRIBAS s použitím osvědčeného receptu. Opět po deseti minutách si naběhl do stejného prostoru a snad i na stejný drn, z kterého doráží pohodlně do sítě tentokrát Akiemeho vyraženou křížnou střelu z voleje.
66'
Zdálo se, že Diego López tečoval míč, směřující do zámezí, nicméně vhazovat budou hosté k oprávněné nelibosti domácího trenéra Morena.
65'
ze hřiště odchází Javi Guerra, přichází Hugo Guillamón,
ze hřiště odchází Francisco Pérez, přichází Selím Amalláh.
63'
Valencia právě vstřelila branku!
Natěšené diváky zase zchladil půl minuty po neodpískané penaltě na druhé straně Francisco Pérez skvělou uličkou, na kterou si naběhl JAVIER GUERRA a z první zakončil k zadní tyči.
63'
Arribas se prodribloval až do šestnáctky, kde ochotně padá po lehkém střetu s Garcíou, ale penalty se nedočkal.
62'
ze hřiště odchází Dion Lopy, přichází Ibrahima Koné.
60'
César Montes (Almería) zboural ve výskoku Dura a vidí za své počínání žlutou kartu.
59'
Po skvěle sehrané kombinaci si Gonzalo Melero vychutnal Diakhabyho, střelou zpoza malého vápna Mamardašvili stačil v rozštěpu vykopnout, ale z dorážky z bezprostřední blízkosti již nezaváhal SERGIO ARRIBAS.
58'
Z rohového kopu Almería opět nezahrozila.
57'
Robertoneho dobře kroucený přímý kop měl jedinou slabinu, že letěl přímo k Mamardašvilimu, který jednou rukou pro jistotu vytěsnil míč nad břevno.
56'
Guerra zezadu tahal a poté i přišlápl rozběhnutého Lopyho.
54'
Hra se přelévá od vápna k vápnu, zatím je to po přestávce dost neurovnané.
51'
Valencia však roh nevyužila a navíc si za útočný faul vykoledoval první žlutou kartu zápasu Francisco Pérez.
51'
Correia hledal uličkou Guerru, proti kterému vystartoval Maximiano a stačil míč odehrát před dotírajícím záložníkem Valencie na roh.
48'
César Montes hlavičkoval po rohu temenem vysoko nad břevno.
47'
Trestný kop z hloubi pole rozehrávali domácí, hlavou posunul míč za sebe Correia a následovat tak bude rohový kop.
46'
Adrián Embarba dohrával poločas s ovázanou hlavou a zřejmě i lehce otřesen a do druhého již nenastoupí, na jeho přichází Largie Ramazani.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 68% – 32%, střely na bránu 3:2, střely mimo 4:0, rohy 2:1, ofsajdy 1:0, fauly 3:5.
Valencia vede na hřišti posledního celku tabulky od 13. minuty, kdy se po diagonálním náběhu sprintem do šestnáctky prosadil Diego López. Domácí Almería měla několik velkých šancí na vyrovnání, ale dvakrát skvěle zasáhl Mamardašvili a při Suárezově střele v poslední minutě mu pomohla dobře postavená tyč.
45+4'
45+4'
Gayà poslal i přes uklouznutí v pádu centr do šestnáctky, domácí obrana si po předchozí ztrátě míče poradila a ač odkopnutý míč směřuje za čáru, rozhodčí nenechává Valencii roh rozehrát a ukončuje poločas.
45+4'
Zády k bráně hlavičkoval po Akiemeho pěkném centru jen do náruče hostujícího brankáře Suárez.
45+3'
Mosquera se předvedl lépe v ofenzivní části, jeho střílený centr nicméně odklízí do bezpečí Edgar González.
45'
Obrovská šance Almeríe! Hosty zachránila tyč při ráně Luise Suáreze z úhlu a nejvíce si oddechl Cristhian Mosquera, který se předtím nechal kolumbijským krajanem snadno obrat o míč.
44'
Rohový kop se poslednímu celku La Ligy nevydařil, míč se stočil do zámezí.
44'
Nyní se hraje znovu 11 na 11, roh vybojoval u praporku domácí Robertone.
42'
S ovázanou hlavou opouští hřiště k doléčení domácí fotbalista, obránce Valencie nekrvácel a vypadá to, že bude dříve připraven zapojit se do hry, která se po třech minutách znovu rozeběhla.
39'
V pokutovém území Valencie si fotbalisté zahráli nechtěně berany-duc, rozhodčí povolává k Embarbovi i Diakhabymu zdravotníky z obou laviček.
37'
Neškodný nákop po rozehrávce do šířky končí za domácí bránou.
36'
Lopy vzal přes kotníky Guerru, který se obtáčel s míčem kolem něj. Trestnému kopu tak čelí mužstvo Almeríe, ale ze 33 metrů to není na přímé zakončení.
35'
Po následném rohu se dostal k hlavičce Gonzalo Melero a mířil těsně vedle pravé tyče.
35'
Gruzínský brankář se blýskl skvělým zákrokem, když se vymrštil pod břevno a vytáhl jednou rukou Suárezovu hlavičku po výborném centru Akiemeho.
32'
Embarbův centr hlavičkoval z mocného výskoku prudce o zem Sergio Arribas a Mamardašvili v poslední chvíli reflexivně vyhrábl míč, který hrozil projít mezi jeho nohama do sítě.
30'
Centr Pepelu Garcíi od rohového praporku spoluhráče spíše přeplachtil, míče se zmocnili domácí.
29'
Almeida si po narážečce s Lópezem připravil velmi podobnou střelu jako před pár minutami, tentokrát ji obrana Almeríe srazila na roh.
28'
Při otočce s míčem byl lehce podražen Pérez, po rozehrání hosté jen nakopávají dlouhý míč do Maximianovy náruče.
27'
Posledních pár minut se hraje bez většího vzruchu uprostřed hřiště.
24'
S velkými potížemi vyrazil Maximiano předloktím přímočarou střelu Andrého Almeidy, který dokázal po průniku do vápna propálit velkou přesilu.
23'
Zdvižený praporek pomezního Garcíi zastavil náběh Luise Suáreze. Ofsajd byl velmi těsný, ale byl. Domácí útočník se zlobí zbytečně.
22'
Embarba trefil z asi 28 metrů pouze onu dobře postavenou zeď.
22'
Melerovi dal nohu do cesty Mosquera a obrana Valencie musí být opět v pohotovosti. Brankář Mamardašvili si diriguje tříčlennou zeď.
21'
Centr Andrého Almeidy se stáčí za domácí bránu, odkop si chystá Maximiano
18'
Trestný kop z poměrně výhodného místa po Diakhabyho faulu nevyužila Almería.
16'
Červenobílí nevědí, jak odpovědět, dlouze si přihrávají mezi obránci na své polovině hřiště.
13'
Cestu k bráně měl jako po sprinterské dráze připravenou DIEGO LÓPEZ, využil skvělého přiťuknutí Javiera Guerry a svůj náběh za obranu zakončil technickým obstřelem brankáře Almeríe z vrcholu malého vápna.
10'
Gayà odklízí z valencijského malého vápna razantním odkopem Lopyho oblouček.
8'
Embarba poslal od postranní čáry velmi zajímavě zakroucený míč před bránu, Suárez na něj ve skluzu nedosáhl jen o špičku boty.
6'
Domácí přebírají otěže zápasu, Suárezův střelecký pokus zpoza šestnáctky zblokovala obrana.
4'
Trestný kop po faulu na Correiu rozehráli hosté dlouhým nákopem, který nedokázali jejich hlavičkáři získat.
3'
Valencia je v úvodu utkání častěji na míči, který ale zatím neopustil pomyslné střední pásmo.
1'
Domácí hrají v červenobíle pruhovaných dresech, hosté se oblékli do tmavomodrých.
1'

UD Almería: Maximiano – Brandaríz, Montes, E. González, Akieme – Lopy, Robertone /C/ – Embarba, Melero, Arribas – Suárez.
Náhradníci: Martínez, Mariño – Centelles, Fernandes, Mendes, Baba, Puigmal, Ramazani, Koné, Marques, Baptistão, Sanca.
Trenér: Moreno

Valencia CF: Mamardašvili – Correia, Mosquera, Diakhaby, Gayà /C/ – García, Guerra – Pérez, Almeida, López – Duro.
Náhradníci: Rivero, Doménech – Özkacar, Tárrega, Iranzo, Guillamón, Gozálbez, H. González, Amalláh, Dominguez.
Trenér: Baraja

Rozhodčí: Busquets – García, Pérez.
Almería touží navázat na jarní vítězství 2:1 (Melero, Babić – Castillejo), ve Valencii loni uhrála cenný bod za remízu 2:2 (Kluivert, Gayá – Movilla, Portillo). V obou zápasech padly všechny góly až ve druhých poločasech.
Předtím se oba kluby neutkaly dlouhých osm let.
Valencia CFpomýšlí na vyšší příčky, chce napravit loňské čtrnácté místo, což bylo její nejhorší umístění od roku 1986, a vstoupila do La Ligy dvěma vítězstvími o gól. Pak stejně těsně prohrála s Osasunou a v Alavésu a kladnou bilanci opět převážila cennou výhrou 3:0 nad Atléticem Madrid. Tři góly v pěti kolech zaznamenal Hugo Duro, dvakrát se trefil mladý odchovanec Javier Guerra.
UD Almería zaujala v loňské nováčkovské sezóně poslední nesestupové místo, ale po pěti kolech nového ročníku je s jediným bodem na dně tabulky. Přitom herně vyloženě nepropadá, jen by potřebovala, aby fotbalové zápasy trvaly o trošku kratší dobu. Ve Villarrealu inkasovala rozhodující gól až v 94. minutě, s Celtou Vigo „již“ v 87. a předtím o výhru nad Cádizem přišla dokonce v páté minutě nastavení.
O čtyři z pěti gólů Almeríe se postarali rovným dílem Sergiové Akieme a letní posila z rezervy Realu Madrid Arribas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.