La Liga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Barcelona - 17. března 2024   21:00

0:3
(0:1)
Barcelona
38' Félix  (Lewandowski) • 47' Lewandowski  (Raphinha) • 65' F. López  (Lewandowski)
Atlético
Oblak (C) – Witsel, Mandava, Savić – Barrios – Molina, Llorente (58. Koke), de Paul (66. Saúl), Lino (46. Griezmann) – Morata (46. Depay), Riquelme (58. Correa).
Moldovan, Gomis – Azpilicueta, Paulista, Vermeeren.
Sánchez – Cabañero, López
Estadio Cívitas Metropolitano, Madrid
68 253 diváků
Barcelona
ter Stegen – Koundé, Araújo, Cubarsí, Fort (82. Casadó) – F. López (82. I. Martínez), Gündoğan, Roberto (C) (77. Romeu) – Raphinha (61. Yamal), Lewandowski, Félix (77. Roque).
Kochen, I. Peña – Christensen, Guiu, Alonso.

Utkání je u koce a Barcelona jej dokonale ovládla. Atlético se sice po celou druhou půli snažilo trefit ter Stegenovu branku, ale střely buď létaly mimo, nebo se svými zákroky blýskl právě gólman hostů. Madridští to měli ještě ztížené tím, že hned ve 47. minutě chyboval de Paul a po kontru skóroval křížnou ranou Robert Lewandowski. V 65. minutě navíc přidal hlavou gól číslo tři Fermín López a bylo prakticky vymalováno. Barcelona si pohodlný náskok pohlídala, vyhrála 3:0 a po tomto výsledku je už na druhém místě se 64 body. Atlético je páté s 55 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 68 253 diváků.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 6:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 8:0. Fauly: 15:9.
90+5'
90+4'
Poslední přímý kop po lehké teči skončil vedle branky, roh se už ale rozehrávat nebude.
90+3'
Vše se ještě rychle zkontrolovalo na videu, ofsajd to nebyl, faul byl jasný a vše se odehrálo těsně před vápnem.
90+2'
Hostující Roque dostal přihrávku za obranu, dokonale se vyhnul ofsajdu a na hranici vápna jej nedovoleným zákrokem zastavil Nahuel Molina. Jelikož byl poslední, obdržel za to rovnou červenou kartu.
90+1'
Další přímý kop si nachystal İlkay Gündoğan, zkusil to přímo na branku, nechal ale pouze vyniknout Jana Oblaka.
89'
Ještě jedna žlutá karta pro domácího Pabla Barriose, jeho skluz odnesl Casadó.
88'
Centr nebyl z těch povedených, obrana Atlétika odvrátila až někde k půlce.
87'
Přímý kop pro Barcelonu z levého křídla, u míče je İlkay Gündoğan.
86'
Další zahozená šance domácích, ze strany madridského celku to už je velká křeč.
85'
Útočný faul Yamala u rohového praporku, Atlético jde do protiakce.
84'
Na domácích je vidět, že by chtěli dát alespoň jeden gól, není jim ovšem v koncovce přáno. Nyní nedokázal zpracovat Correa.
83'
Akce Atlétika končí u levé tyče ter Stegenovy branky.
82'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Fermín López, přichází Iñigo Martínez.
82'
ze hřiště odchází Héctor Fort, přichází Marc Casadó.
81'
Faul hostů, Fort si poté sedl na trávník, neboť jej chytily křeče.
80'
Už je po všem, po závaru v pokutovém území se pískalo proti hostujícímu celku.
80'
Po kombinaci Yamala s Koundém tu máme roh pro Barcelonu.
79'
Barcelona nikam nepospíchá, má pohodlný náskok a může si závěr utkání v klidu pohlídat.
77'
ze hřiště odchází Sergi Roberto, přichází Oriol Romeu.
77'
ze hřiště odchází João Félix, přichází Vitor Roque.
76'
Ne ne, domácím to dnes prostě směrem kupředu nejde a z tribun se už snáší nespokojený pískot diváků.
76'
Z velké dálky to zkusil Correa, branku sice minul, bylo to ovšem s tečí, takže následovat bude rohový kop.
74'
Ohrožení Oblakovy branky z toho nebylo, za tohoto stavu to ale hosty až tak moc trápit nemusí.
73'
Faul na Sergi Roberta, Barcelona si dá přímý kop z pravé strany.
72'
O chvíli později střílel Depay, i on překopl branku a nevyšla mu poté ani reklamace teče a tedy rohového kopu.
71'
Po zpětné přihrávce střílel zpoza vápna domácí Barrios, jeho rána skončila mezi diváky za ter Stegenovou brankou.
70'
Navíc tu byl nákop Barcelony směrem kupředu a Oblak musel velice rychle vyběhnout z branky, aby mimo vápno odkopl před Lewandowskim.
70'
Poslední minuty se sice hraje na polovině hostů, Atlético se ale stále v koncovce těžce trápí.
68'
Na levé straně zasprintoval Félix, jeho následný centr ale zablokoval dobře postavený Witsel.
68'
Barcelona nemá dost, opět je u míče a tlačí se před vápno.
66'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Saúl.
65'
Barcelona právě vstřelila branku!
Vypadá to, že je hotovo. Barcelona předvedla rychlý přechod na pravou stranu, Koundé posunul lehce pod sebe na Lewandowskiho, ten poslal přesný centr do vápna, kde si naběhl FERMÍN LÓPEZ a na jeho prudkou hlavičku neměl Oblak šanci dosáhnout – 0:3.
63'
Dlouhý pas šel za obranu Atlétika, Lewandowski se snadno zbavil Saviće, pak ale střílel opravdu nepřesně.
61'
Žlutá karta na straně domácích, Joãa Félixe trefil zezadu Stefan Savić. Tahle karta byla naprosto jasná.
61'
ze hřiště odchází Raphinha, přichází Lamine Yamal.
60'
Přes obránce vystřelil Ángel Correa, ter Stegenovu branku ale minul o metry.
59'
Félix si hezky zpracoval vysokou přihrávku, pak si ale po lehké kličce doprava dal míč od nohy.
58'
ze hřiště odchází Rodrigo Riquelme, přichází Ángel Correa.
58'
ze hřiště odchází Marcos Llorente, přichází Koke.
58'
Atlético se snaží, dělá ale ve finální fázi zbytečné chyby. Tak jako nyní, kdy se v ofsajdu ocitl Molina.
57'
Zprava centroval Depay, Riquelmemu ale nevyšel ideálně krok a rána tak na branku nešla.
56'
Teď to po Griezmannově centru létalo do vápna ze všech pozic, tentokrát ale ter Stegen zasahovat nemusel.
55'
Roh pro Atlético.
53'
Fantastický ter Stegen! Samotný roh pro něj sice nebezpečný nebyl, ale akce pokračovala a z hranice vápna střílel Llorente. Gólman Barcelony vyrazil před sebe a musel pak ještě čelit dorážce Memphise Depaye!
52'
Roh pro Atlético, ter Stegen vyrážel Riquelmeho střelu zpoza obránce.
51'
Lewandowski opět v šanci, nabíhal si na centr z pravé strany, lehce akrobatické zakončení však na branku nešlo.
49'
Domácí chtěli kontrovat Llorentem, tomu ale míč utekl do autu.
47'
Hosté unikají do dvoubrankového náskoku! Právě de Paul udělal chybu v rozehře, Raphinha následné vysunul do vápna ROBERTA LEWANDOWSKIHO, který křížnou ranou uklidil míč o tyč do sítě – 0:2.
46'
No a hned v úvodu druhé půle tu máme žlutou kartu na straně domácích, Sergi Roberta přibrousil Rodrigo de Paul.
46'
ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Memphis Depay.
46'
ze hřiště odchází Samuel Lino, přichází Antoine Griezmann.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.
Je za námi první poločas, který v úvodu přinesl mírnou převahu domácího celku, jenže bez přesného střeleckého vyjádření. Netrefil se Barrios, ani Molina a s postupem času si začala brát slovo i Barcelona. Ta se několikrát zjevila před Oblakem, až přišla 38. minuta, vysunutí Lewandowskiho, jeho pas na střed a zakončení Joãa Félixe. A když se v závěru nepovedlo srovnat Moratovi, odešlo se do šaten za stavu 0:1.
45+1'
44'
Po pasu do vápna a sklepnutí měl prostor na střelu Morata, jeho pokus prolétl nad břevnem.
42'
Barcelona bude dohrávat bez svého trenéra, Xavi Hernández totiž měl stále řeči směrem k sudím a po upozornění čtvrtého rozhodčího obdržel druhou žlutou a tedy i červenou kartu.
41'
Domácí tým po inkasované brance působí hodně rozháraně, Atlético má velké problémy u vlastní šestnáctky.
41'
Žlutá karta na lavičce Barcelony, za řeči si ji prohlédl trenér Xavi Hernández.
39'
Atlético tak má teď rozhodně o čem přemýšlet a domácí tak mohou mrzet nedotažené akce z úvodu.
38'
Hosté jdou do vedení! Po kombinaci na útočné polovině přihrál do vápna Gündoğan, nabíhající Lewandowski sklepl na střed, kde byl JOÃO FÉLIX, a ten jen nastavil nohu, aby sklepl míč podél Oblaka do sítě – 0:1.
38'
Ve velké šanci se dostal Fermín López, když zaspal Lino, jenže zleva se mu Oblaka nepovedlo prostřelit!
36'
Pryč je naha Atlétika o budovaní hry, nyní je míč častěji u hráčů katalánského celku.
34'
Hosté podnikli rychlou akci, zleva centroval na linii ofsajdu Lewandowski, Raphinhova hlavička ale s odrazem o zem skončila vedle Oblakovy branky.
33'
Je tu první žlutá karta utkání, za zastavení rodící se akce byl potrestán Jules Koundé.
32'
Dlouhý pas za obranu Atlétika, Oblak ovšem vše dobře přečetl a byl u míče jako první.
30'
První roh pro Barcelonu, Oblakovi ve vápně vypomohl Barrios a odvrátil vysoký centr od praporku.
29'
Barcelona se konečně začíná probouzet a je čím dál častěji u Oblakova vápna.
27'
Llorente se na pravé straně dostával za obranu, opět byl ale až moc rychlý, takže z toho byl další ofsajd Atlétika.
27'
Nákop domácích na útočnou polovinu, prakticky vzápětí se však mával a pískal ofsajd.
25'
Hostující Raphinha trochu kulhá, zavinil si to ale sám, když v zápalu hry zakopl o vlastní nohu.
23'
Ani tahle standardka neznamenala pro Barcelonu nebezpečná, obraně vypomohl i Lewandowski.
22'
Netrefil se ani Morata po Linově přiklepnutí z křídla, je tu jen další rohový kop.
21'
Stále platí, že Atlético je tím aktivnějším celkem, zároveň ale stále čekáme na první střelu na branku.
19'
Standardka se vůbec nevydařila, hra se dokonce rychle dostala až k Oblakovi.
19'
Rozehrával sám Riquelme, zvolil prudký nákop na malé vápno, tohle mu hosté srazili na roh.
17'
Teď se už pískalo a İlkay Gündoğan kousek od levé hranice vápna fauloval Riquelmeho. Je tu nebezpečný přímý kop pro Atlético.
15'
Po rychlém přechodu Atlétika do útoku zakončoval Molina, jeho střela byla sražena a konec akce se odehrál v ofsajdu.
14'
Araújo nepustil Moratu do vápna, když jej přidržel rukou a stáhl k zemi. Ani tohle se k nelibosti domácích nepískalo.
13'
Na trávníku leží domácí Riquelme a drží se za hlavu. Do té schytal loktem od Koundého, sudímu faul unikl.
12'
Roh si dala i hostující Barcelona, jenže prakticky hned po centru tu byl dokonce náznak domácího brejku.
10'
A opět to hráčům ve žlutém nevyšlo. Akce středem skončila ještě před pokutovým územím.
9'
Už je zase vše u ter Stegenovy branky, Barcelona v úvodu vážně působí hodně ospale.
8'
Barcelona se prakticky poprvé dostala na útočnou polovinu, na ohrožení vápna to ale zatím stále není.
7'
Po chybné ter Stegenově rozehrávce se k míči dostal de Paul, posunul jej na Barriose a jeho technický pokus prolétl jen decimetry vedle branky!
7'
V pokutovém území hostů upadl Morata, jenže nakonec se zákrok ani neposuzoval, neboť v úvodu akce byl Morata v ofsajdu.
6'
Z druhé strany centroval Molina, centr se stáčel od branky a hosté vysoký míč odhlavičkovali ven z vápna.
6'
Nakonec z toho bude roh číslo dva, Riquelmeho přetažený centr opět odvracel Koundé.
5'
Koundé srazil centr z levého křídla, je tu vůbec první rohový kop pro Atlético.
4'
Barcelona se zatím rozjíždí hodně pomalu, dává tak prostor domácím na útočné rejdy.
3'
Další pokus domácích, pod tlakem se ocitl Sergi Roberto, nakonec to ale Barcelona zvládla i s pomocí malé domů na ten Stegena.
2'
Atlético se vydalo do útoku pravou stranou, vše v pokutovém území řešil odkopem Cubarsí.
1'

Atlético Madrid: Oblak (C) – Witsel, Mandava, Savić – Barrios – Molina, Llorente, de Paul, Lino – Morata, Riquelme.
Náhradníci: Moldovan, Gomis – Azpilicueta, Koke, Griezmann, Correa, Paulista, Saúl, Vermeeren, Depay.
Trenér: Diego Simeone

FC Barcelona: ter Stegen – Koundé, Araújo, Cubarsí, Fort – F. López, Gündoğan, Roberto (C) – Raphinha, Lewandowski, Félix.
Náhradníci: Kochen, I. Peña – Christensen, Romeu, Guiu, Roque, Yamal, I. Martínez, Alonso, Casadó.
Trenér: Xavi Hernández

Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, López.
Oba celky již nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estádio Cívitas Metropolitano začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Rpzhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude José Sánchez, kterému budou na pomezí asistovat Raúl Cabañero a Juan López.
Atlético Madrid

Domácí tým je v tuto chvíli na čtvrtém místě tabulky s 55 body a snaží se dohnat právě Barcelonu, která je třetí s šestibodovým náskokem. Atlético jde do dnešního duelu se zvládnutou odvetou osmifinále Ligy mistrů v zádech, kdy nakonec na penalty přetlačilo Inter Milán. V domácí soutěži nebyl poslední zápas už tak povedený, na půdě Cádizu totiž Atlético padlo 0:2!

FC Barcelona

Hosté už dýchají na záda druhé Gironě, na kterou mají už jen jednobodovou ztrátu. I katalánský celek slavil postup v Lize mistrů, když v domáći odvetě porazil Neapol 3:1 a je tak mezi nejlepší osmičkou soutěže. V domácí lize se Barcelona také může pochlubit slušnou formou, bodovala již sedmkrát v řadě, naposledy po těsné domácí výhře 1:0 nad Mallorkou. Barcu svou trefou spasil Lamine Yamal.
Dobrý večer u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 29. kola mezi týmy Atlético Madrid a FC Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.