La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Granada - 14. srpna 2023   21:30

Atlético
45+4' Morata  • 68' Depay (Carrasco) • 90+8' Llorente
3:1
(1:0)
Granada
63' Samu  (G. Villar)
Atlético
Oblak – Azpilicueta, Savić, Hermoso – Llorente, Koke (C) (7. Barrios), de Paul (77. Saúl), Lemar (58. Söyüncü), Carrasco – Griezmann (77. Correa), Morata (58. Depay).
Grbić, Gomis – Galán, Félix, Lino, Riquelme, Kostis.
Pulido – Escuela, Alonso
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
56 164 diváků
Granada
Ferreira – J. Vallejo, Miquel, Miguel Ángel, Neva (C) (82. Petrović) – Callejón (75. Puertas), Gumbau (75. Ri. Sánchez), S. Ruiz, Melendo (59. G. Villar) – Uzuni, Samu (82. Zaragoza).
R. Fernández, A. López – V. Díaz, Diédhiou, Manafá, Perea.

Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 6:0. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 15:9.
Atlético Madrid dokázalo potvrdit roli favorita a přehrát navrátilce do ligy z Granady. Domácím vyšly především závěry poločasů, kde byly nejvíce nebezpeční a vstřelili dva důležité góly. Granada vstoupila do druhého poločasu lépe a hned na začátku dokázala zahrozit, první pokus však v bráně neskončil. V 63. minutě Carrasco uklouzl na míči a mladý Samu si při svém debutu za A-tým připsal branku. Rychle a především nádherně dokázal odpovědět Memphis Depay, který z dálky vymetl šibenici. V závěru už pouze pojistil vítězství Llorente brankou na 3:1.
90+9'
90+8'
Atlético právě vstřelilo branku!
MARCOS LLORENTE pokračoval v tlaku a poté, co se Depayovi nepodařilo projít skrz obranu, vzal to na sebe a vstřelil pojišťující branku.
90+7'
Roh byl rozehrán na krátkou vzdálenost a domácí budou chtít dohrát zápas co nejdál od své brány.
90+6'
Nejprve výborně vyvezl míč Söyüncü, následně díky svým individuálním schopnostem vybojoval roh Depay.
90+5'
Granada rozehrála standardní situaci nakrátko, ale žádné ovoce to nepřineslo.
90+4'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (César Azpilicueta).
Azpilicueta taktickým zákrokem zastavil Zaragozu, který tvořil zajímavý útok.
90+3'
Obrovská chyba v rozehrávce Atlética a zahrozit mohl Uzuni, jenže nezakončil tak kvalitně, aby překonal Oblaka.
90+1'
Přeatažený centr, který mířil na zadní tyč hlídal Oblak. Navíc ho i zkušeně pustil do zámezí a získal cenné sekundy k dobru.
89'
Llorente chladně vyhodnotil situaci a předal míč Depayovi, který měl neskutečně moc času, ale jeho zakončení dopadlo špatně.
87'
Llorente se dostal do obklíčení tří hráčů, ale jednoduše odehrál míč do jednoho z nich a podržel míč v zámezí.
86'
Dnešní utkání sleduje 56 164 diváků.
85'
Zaragoza si vzal velké sousto, když se chtěl sám pustit mezi čtyři domácí hráče. Bohužel pro něj skončil hned na prvním z nich.
84'
Correa velmi statečně bojoval proti několika obráncům, ale i přes veškeré své úsilí nebyl úspěšný.
83'
Saúl ohrozil bránu Granady svým zakončením hlavou, ale Ferreira byl připraven zasáhnout a vyrazit míč mimo vápno.
82'
Střídání v týmu Granada CF:
ze hřiště odchází Samu, přichází Bryan Zaragoza,
ze hřiště odchází Carlos Neva, přichází Njegoš Petrović.
81'
Villar výrazně držel Llorenteho za ruku a rozhodčí opět správně vyhodnotil situaci písknutím faulu.
80'
Zkušeně přerušil rychlý útok Samu a Granada předešla rychlému protiútoku.
79'
Correa se snažil chytře prostrčit míč na Depaye, ale nepovedlo se mu to tak, jak potřeboval.
78'
Hermoso byl přidržen za dres, čehož si rozhodčí nemohl nevšimnout a odpískal nedovolené bránění.
77'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Saúl,
ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Ángel Correa.
76'
Stejně jako v prvním poločase přichází řada na menší přestávku.
75'
ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Antonio Puertas,
ze hřiště odchází Gerard Gumbau, přichází Ricard Sánchez.
74'
Napotřetí už žádná větší hrozba ze strany Granady nepřišla.
73'
K zakončení se dostal Samu, který hlavou trefil Saviče. Následovat bude třetí roh.
72'
Hermoso odvrátil centrovaný míč a Granada si roh zopakuje, akorát z druhé strany.
71'
Granada bude zahrávat rohový kop.
70'
Azpilicueta parádně navedl míč až do rohu vápna a přihrával na Depaye, který byl zase špatně hlídaný. Bohužel pro domácí se Depay do balonu netrefil.
69'
Villar si šikovně došel pro faul a Granada zůstane na míči.
68'
Tak tohle byla paráda! Carrasco posunul míč na volného MEMPHISE DEPAYE, který nad ničím nepřemýšlel a okamžitě vypálil z dálky. Neskutečná bomba vyletěla z jeho nohy, díky které vymetl pravou šibenici.
67'
Tvrdý a přesný zákrok předvedl Söyüncü a založil rychlý útok domácích.
65'
Přes Carrasca se teď hraje hodně. Opět byl v souboji a tentokrát uspěl i jako bránící hráč.
64'
Skvěle změnil směr pohybu Carrasco a došel si pro faul.
63'
Granada právě vstřelila branku!
Carrasco si nejprve skvěle poradil v těžké situaci, ale chvíli na to o míč zakopl a toho rychle využil Villar, který okamžitě servíroval míč do vápna, Tam už čekal SAMU a vstřelil svůj debutový gól.
62'
Söyüncü si poradil s náběhem Nevy a odkopl míč do zámezí.
61'
Carrasco připravil dobrou příležitost pro Depaye, ten však netrefil zařízení a zahodil šanci skórovat.
60'
Depay okamžitě přešel přes dva hráče a následně odcentroval, bohužel z toho výraznější šance nebyla.
59'
ze hřiště odchází Óscar Melendo, přichází Gonzalo Villar.
58'
ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Memphis Depay,
ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Çağlar Söyüncü.
57'
Standardní situace byla okamžitě odvrácena a k míči se dostalo Atlético.
56'
Pro ošetření si rychle došel i Vallejo, který má potíže se stehnem.
55'
Atlético předvedlo hned dva fauly za sebou, když nejprve Azpilicueta dohrál Nevu a následně Savič dohrál Uzuniho. Granada bude zahrávat standardní situaci.
54'
Vše v pořádku, Barrios se může vrátit do hry.
53'
Barrios pravděpodobně obdržel úder do obličeje a nejspíš mu i tekla krev, proto potřebuje ošetření.
52'
Azpilicueta otestoval pozornost brankáře Ferreiry, když vystřelil z dálky. Míč však letěl příliš pomalu a Ferreira s tímto zákrokem neměl problém.
51'
Carrasco jemným centrem hledal někoho ze svých spoluhráčů, ale Miquel dokázal tento pokus odvrátit.
49'
Odražený míč doletěl k Lemarovi, který na nic nečekal a okamžitě vystřelil. Jeho pokus však mířil lehce mimo brankovou konstrukci.
48'
Llorente skvěle pokryl míč a byl faulován Gumbauem.
47'
To, co se Granadě nepovedlo za celý poločas, teď dokázal nejmladší hráč na hřišti. Samu si naskočil na centr kapitána Nevy a svým zakončením ohrozil Oblaka, ten však ukázal dobrý reflex a střelu vytěsnil.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:40.
Podle očekávání diriguje hru tým Diega Simeoneho, ovšem výkon je to zatím dost utrápený. U obou týmů jsme viděli spoustu nepřesností a zbrklých řešení. Granada se za celý první poločas nedostala do jediné šance a málem i udržela remízový stav. To se však změnilo v posledních minutách nastavení, kdy Vallejo nešťastně odrazil Azpilicuetův štiplavý centr přesně k nohám Moraty a zkušený útočník se tentokrát nemýlil. Okamžitě mohl přidat i druhý gól, ale kvůli ofsajdu nebyl uznán.
45+7'
45+7'
Ještě jedna velká šance na konci prvního poločasu, která skončila gólem, ovšem už Llorente se nacházel v ofsajdu a Morata si tak druhý zásah prozatím nepřipíše.
45+6'
Podle očekávání gól platí a Atlético Madrid se ujímá vedení.
45+5'
Gól se ještě přezkoumává, ale s největší pravděpodobností by měl platit.
45+4'
Centr Azpilicuety se od Valleja nešťastně odrazil k ÁLVARU MORATOVI, který se ve vápně nejlépe zorientoval a vstřelil poměrně jednoduchý gól.
45+3'
Atlético se dostane k rohovému kopu po tečovaném centru Hermosa.
45+2'
Dlouhý křižný míč si Llorente zpracoval, ale poté nepřihrál přesně a zbytečně zazdil dobrý útok.
45+1'
Llorente se ukvapil a zkusil přehodit brankáře. Ferreira však neměl žádný problém a míč pohodlně chytil do náručí.
44'
Hermoso se snažil zrychlit hru, ale pouze trefil protihráče a Atlético tak bude vhazovat.
43'
Llorente neměl podporu svých spoluhráčů, a proto musel hrát dozadu.
42'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (Álvaro Morata).
Úplně zbytečná karta pro Moratu, který schválně tečoval míč rukou.
41'
Azpilicueta odvrátil dobře mířený centr do vápna Atlética.
40'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (Mario Hermoso).
Hermosovy ruce se při souboji objevily v obličeji jednoho z protihráčů a rozhodčí mu zaslouženě udělil napomenutí.
39'
Míč z volného přímého kopu mířil do zajímavých míst, ale Oblak včas vyběhl a vyboxoval ho daleko od brány.
38'
Po dalším faulu na Samua bude Granada zahrávat standardní situaci.
37'
Samu výtečně využil svého těžiště a v souboji s Hermosem si došel pro faul.
36'
Po další nepřesnosti končí míč opět za bránou hostujícího týmu.
35'
Griezmann se snažil ve špatné situaci vybojovat rohový kop, což se mu i povedlo, ovšem rozhodčí přehlédl poslední teč Rubia a nařídil tak odkop od brány.
34'
Pokračovat budeme odkopem od brány Granady.
33'
Následuje krátká přestávka na osvěžení.
32'
De Paul hledal nabíhajícího Moratu za obranou, ale přihrál o něco později než bylo potřeba a čárový rozhodčí mával ofsajd.
31'
Hermoso přenesl míč na Saviče, který může tvořit hru přes pravou stranu.
30'
Lemar doběhl ke Gambauovi pozdě a stihl jej pouze faulovat.
29'
Griezmann obdržel přihrávku ve vápně, ale míč se mu zamotal mezi nohy a následně jej ztratil.
28'
Carrasco to vůbec nemyslel špatně. Zrychlil tah na bránu a následně šajtlí hledal Moratu mezi obránci. Ferreira však jeho úmysly včas přečetl a míč dokázal zachytit.
27'
Barrios špatně načasoval svůj zákrok a fauloval Melenda.
25'
Uzuni si poradil s nákopem za obranu, udržel míč v souboji a pro jistotu přihrál do defenzivních řad.
24'
Carrasco to vymyslel špatně a zbytečně odevzdal míč na kopačky hostů.
23'
K zakončení hlavou se dostal Rubio, ale mířil mimo.
22'
Lemar tvrdě fauloval Melenda a Granada bude mít zajímavou standardní situaci.
21'
Granada kvůli nepřesnosti opět ztrácí míč.
20'
Na zemi chvíli zůstal Carrasco, ale už je opět na nohou a bude moci pokračovat.
19'
Poprvé se k míči na delší dobu dostala Granada, ale kvůli zbytečné chybě se opět budou muset bránit.
18'
Skvělá myšlenka od Griezmanna, který přihrál volnému De Paulovi uvnitř vápna. Bohužel jeho pokus mířil úplně mimo.
17'
Skvělý individuální driblink předvedl Carrasco a veterán Callejón si musel pomoci přidržením, jelikož mu rychlostně nestačil.
16'
Azpilicueta nečekaně pronikal až do pokutového území a vybojoval alespoň rohový kop pro domácí.
15'
Morata se snažil míč najít i při tomhle centru, ale tentokrát fauloval Valleja, kterého povalil na zem.
14'
Lemar hledal centrem do vápna Moratu, ale Morata špatně načasoval svůj výskok a míč hlavou netrefil.
12'
Při útočném snažení se útočným faulem provinil Morata a Atlético tak ztratilo možnost vytvořit si lepší příležitost.
11'
Žlutá karta pro tým Granada CF (Gerard Gumbau).
Gumbau tvrdě nakopl De Paula a obdržel žlutou kartu.
10'
Morata výborně napadal Ferreiru, kterému nedal nejmenší čas na rozmyšlenou. Dokázal mu vypíchnout míč a toužil po penaltě, ale rozhodčí měl okamžitě jasno, že se o penaltu nejedná.
9'
Tentokrát si naopak pomohl rukama právě De Paul a rozhodčí správně píská faul i na druhou stranu.
8'
De Paul si skvěle pokryl míč a vynutil si faul u postranní čáry.
7'
ze hřiště odchází Koke, přichází Pablo Barrios.
6'
Po skvělé kombinaci zpoza obrany vyplaval Griezmann a předložil míč Moratovi, který čekal na malém vápně. Ten však svoji šanci zazdil a trefil pouze brankáře.
5'
Neva byl pod tlakem Llorenteho, ale nakonec zvládnul vybojovat výkop pro brankáře.
4'
Savič špatně odkopnul míč a daroval ho tak týmu soupeře.
3'
K zakončení se dostal Carrasco, ale jeho pokus neměl správné parametry.
2'
Lemar držel míč na svých kopačkách příliš dlouho a po rychlém dostoupení Gumbaua o něj přišel.
1'
Hráči nastupují na hrací plochu a zápas brzy začne.

Atlético Madrid: Oblak – Azpilicueta, Savić, Hermoso – Llorente, Koke (C), de Paul, Lemar, Carrasco – Griezmann, Morata.
Náhradníci: Grbić, Gomis – Barrios, Correa, Depay, Galán, Félix, Lino, Saúl, Riquelme, Söyüncü, Kostis.
Trenér: Diego Simeone

Granada CF: Ferreira – J. Vallejo, Miquel, Miguel Ángel, Neva (C) – Callejón, Gumbau, S. Ruiz, Melendo – Uzuni, Samu.
Náhradníci: R. Fernández, A. López – V. Díaz, Diédhiou, Manafá, Perea, Petrović, Puertas, Ri. Sánchez, Zaragoza, Villar.
Trenér: Paco López

Rozhodčí: Pulido – Escuela, Alonso.
Granada CF

Granada se po roce opět vrací do nejvyšší španělské soutěže poté, co si dokázala zajistit přímý postup z prvního místa ve velmi těsném závěru soutěže. V kádru proběhla poměrně rozsáhlá čistka, především co se týče mladých hráčů, kteří odešli zdarma. Opět po dvou letech přišel na hostování stoper Jesús Vallejo z Realu Madrid. Jako volný hráč z Porta přišel pravý obránce se zkušenostmi z Ligy Mistrů Wilson Manafa a z AS Řím přestoupil střední záložník Gonzalo Villar.

Atlético Madrid

I přes různé spekulace v průběhu minulé sezóny, koučem Atlética Madrid bude i v nadcházejícím ročníku soutěže Diego Simeone. Po nepovedeném vstupu do minulé sezóny a celkově špatném podzimu byly tyto spekulace na místě, ale jarní část dopadla pro svěřence Simeoneho více než skvěle. Do očí bila především jiná herní strategie, jelikož po delší době Atlético nehrálo ten známý Simeonův defenzivní fotbal, což přineslo i tížené ovoce. Za celé jaro totiž získalo nejvíce bodů z celé ligy a v celkovém součtu skončilo na třetím místě pouze o jediný bod za městským rivalem. Co se týče přestupů, odešel pouze Renan Lodi, kterého však nahradil Javi Galán, kterému se povedla minulá sezóna v dresu Celty Vigo. Dále jako volní hráči přišli Caglar Söyüncü a dlouholetá opora a kapitán Chelsea César Azpilicueta.

vs. K-League Stars 2:3
vs. Manchester City 2:1
vs. Real Sociedad 0:0
vs. Sevilla 1:1
Krásný pondělní večer, LaLiga je zpět. První kolo nám uzavře zápas mezi Atléticem Madrid a Granadou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.