La Liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Vallecano - 31. ledna 2024   21:00

Atlético
36' Mandava (Riquelme) • 90' Depay (Griezmann)
2:1
(1:1)
Vallecano
43' Á. García  (Chavarría)
Atlético
Oblak (C) – Witsel, Hermoso, Mandava – Llorente (58. de Paul), Barrios, Vermeeren (46. Molina), Saúl (69. Koke), Riquelme (58. Lino) – Correa (58. Griezmann), Depay.
Gomis, Moldovan – El Jebari, Savić, Paulista.
Soto Grado – Cebrián, Álvarez
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
Vallecano
Dimitrievski – Rațiu (65. Balliu), A. Hernández, Lejeune, Espino – Palazón (76. De Frutos), K. Pérez (65. Crespo), Valentín (C), Chavarría – Camello (83. Falcao), Á. García (76. Trejo).
Cárdenas – de Tomás, Mumin, M. Pascual, J. Pozo.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 2:3. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 7:0. Fauly: 11:13.
Atlético Madrid poráží Rayo Vallecano v dohrávce 20. kola La Ligy 2:1. Domácí se dostali do vedení v 35.minutě, kdy se po standardní situaci trefil Reinildo Mandava, ovšem ještě do přestávky stačil vyrovnat Álvaro García.

Ve druhém poločase jsme dlouho sledovali nezáživnou podívanou, nakonec se dvakrát z vítězného gólu radoval Memphis Depay. Poprvé mu ještě radost vzali rozhodčí, kteří u videa našli těsný ofsajd, v 90. minutě už ale vstřelil branku, která byla označena za regulérní, byť hosté se cítí poškozeni kvůli údajnému faulu Antoineho Griezmanna.
Hráčem zápasu je vyhlášen viditelně smutný Álvaro García, branka hostujícího útočníka k bodovému zisku Raya dnes nestačila.
90+6'
90+6'
Atlético se pak ještě pokusili o jeden brejk do otevřené obrany, z toho ale bude jen rohový kop.
90+5'
Do pokutového území Atlética se tlačil Trejo, ovšem nepovedlo se mu míč udržet a hosté jej rychle dostali do bezpečí.
90+4'
Rayo se dostalo k rohovému kopu, z něj ale zahrozit nedokázalo.
90+2'
Další žlutou kartu dostává Josep Chavarría.
90+1'
Rozhodčí Soto Grado oddaluje závěrečný hvizd o šest nastavených minut.
90+1'
Ještě se u videa řešilo, jestli si Griezmann nepočínal v rozporu s pravidly při souboji s Chavarríou, hosté se hodně zlobili, branka je ale regulérní!
90'
To domácí trenér Simeone dostává žlutou kartu za opuštění své zóny, když se rozběhl radovat za svými hráči.
90'
Okamžitě po brance je vyloučen hostující trenér Francisco Rodríguez.
90'
Atlético právě vstřelilo branku! Přeci jen se Depay dočkal! Antoine Griezmann po přenesení na pravou stranu pokutového území vyhrál hlavičkový souboj s Chavarríou, vyměnil si míč s Molinou a přihrál z pravého křídla před branku, kde MEMPHIS DEPAY i s trochou štěstí dokázal míč procedit přes brankáře Dimitrievskiho do sítě!
89'
Memphis Depay dostal přihrávku k hranici pokutového území, pak ovšem narazil do tří protihráčů, neměl kudy projít a o míč přišel.
87'
Antoine Griezmann dostal příliš dlouhý pas za hostující obranu, tento nákop si pohlídal Stole Dimitrievski a došel si pro míč před nejlepším střelcem mistrovství světa 2018.
86'
Nakrátko rozehraný roh ale ke střeleckému zakončení nevedl.
85'
Hosté na levé straně vybojovali svůj již šestý rohový kop a mohou se znovu přesunout před Dimitrievskiho.
83'
Radamel Falcao si ve své bohaté kariéře zahrál dva roky i za Atlético, řada diváků jej tak na trávníku vítá potleskem.
83'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Sergio Camello, přichází Radamel Falcao.
82'
Po kontrole u videa je potvrzeno, že Memphis Depay skutečně byl v těsném ofsajdu a vedoucí branka Atlética je tak odvolána!
81'
Atlético právě vstřelilo branku! Obrovská radost na stadiónu Wanda Metropoliatano! Pablo Barríos se znovu elegantně uvolnil a průnikovou přihrávkou vysunul MEMPHISE DEPAYE, jenž prostřelil Dimitrievskiho, ovšem rozhodně se bude řešit možný ofsajd, neboť to bylo na centimetry!
79'
Rayo zvyšuje aktivitu, ani další závar před Oblakem ale nevedl k úspěšnému střeleckému zásahu.
78'
Hosté se pokusili o rychlejší přechod do útoku De Frutos pak střílel z voleje skákavou ránu za vzdálenější tyč, kde na míč nedosáhl dobíhající Óscar Trejo.
76'
ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Jorge De Frutos.
76'
ze hřiště odchází Álvaro García, přichází Óscar Trejo.
75'
Rodrigo de Paul byl na pravém křídle zahnán až k brankové čáře, pak centroval za branku Dimitrievskiho.
73'
Po rohu se do odraženého míče opřel Chavarría, mířil ale mnoho metrů mimo branku.
72'
Sergio Camello průnikem po levé straně do pokutového území vybojoval pátý rohový kop pro Rayo.
70'
Zároveň je zajímavé, že domácí trenér Diego Simeone už má dostřídáno, do konce zápasu přitom ještě chybí pořádné množství času.
70'
Koke si po příchodu na trávník přiběhl k Janu Oblakovi pro kapitánskou pásku.
69'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Saúl, přichází Koke.
68'
Utkání už se přehouplo do závěrečné čtvrtiny. V první polovině druhého poločasu jsme viděli jen čtyři střely (1:3), na branku mířila jen jedna hostující.
66'
Nahuel Molina byl odstaven od míče poměrně jasným přidržením Álvara Garcíi, píšťalka rozhodčího se ale neozvala a Josep Chavarría tak mohl sám zakončovat, výrazně ale netrefil domácí branku. Fanoušci Atlética pak dali pískotem najevo, jak viděli ten souboj Moliny s Garcíou.
65'
ze hřiště odchází Kike Pérez, přichází Miguel Crespo.
65'
ze hřiště odchází Andrei Rațiu, přichází Iván Balliu.
64'
Antoine Griezmann se uvolnil na levé straně pokutového území, pak pohotovou ránu namířil do boční sítě.
62'
Tentokrát se ruky dožadují hosté a to už v pokutovém území Atlética, ovšem rovněž marně.
60'
Isi Palazón před chvílí žluté kartě unikl, teď už ji dostává za podkopnutí protihráče ve středu hřiště.
59'
Po Depayově lobované přihrávce se domácí fanoušci marně dožadovali odpískání ruky Hernándeze.
58'
Dalo se čekat, že se postupně objeví na trávníku trojice Griezmann, de Paul a Lino, trenér Simeone ji tam ale posílá celou najednou ještě před uplynutím hodiny hry.
58'
ze hřiště odchází Rodrigo Riquelme, přichází Samuel Lino.
58'
ze hřiště odchází Marcos Llorente, přichází Rodrigo de Paul.
58'
ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Antoine Griezmann.
57'
Isi Palazón si po tvrdším zákroku ve středu hřiště říkal o žlutou kartu, Cesar Soto Grado ji teď ale nechává v kapse.
55'
Josep Chavarría se s potížemi snažil rozchodit bolavý šrám po jednom ze soubojů, měl by ale být v pořádku.
53'
Rohový kop s přehledem odvrátil Aridane Hernández, jenž kraloval v předbrankovém prostoru.
52'
Riquelme na levém křídle vybojoval rohový kop, na ně je vyrovnáno 4:4.
50'
Po rozehrávce za hostující obranu se před Dimitrievskiho dostal Memphis Depay, zblízka ale makedonského brankáře nepřekonal, vzápětí mu je navíc máván ofsajd.
49'
Alfonso Espino ve středu hřiště objal Correu, ještě mu u toho okopával kotníky, píská se tak faul proti hostům.
47'
Zdálo se, že Riquelme byl faulován Óscarem Valentínem při průniku po levém křídle, k nevoli domácích fanoušků ale Soto Grado neodpískal počínání Valentína jako nedovolené a Rayo může vhazovat.
46'
ze hřiště odchází Arthur Vermeeren, přichází Nahuel Molina.
46'
Trochu kuriózní situace, rozhodčí Cesar Soto Grado povolil rozehrávku druhého poločasu domácím až na třetí pokus.
46'
Do hry už nezasáhne velmi nevýrazný Arthur Vermeeren.
Atlético bude do druhého poločasu střídat, u postranní čáry se v dresu protahuje Nahuel Molina.
První poločas souboje Atlética Madrid s Rayem Vallecanem nabídl minimum příležitostí, přesto už jsme dvě branky viděli. Obě v závěrečné čtvrthodině úvodního dějství, kdy se ze standardní situace nejdříve prosadil Reinildo Mandava, hosté ale stačili vyrovnat povedenou střelou Álvara Garcíi.
45+4'
45+2'
Nastavený čas se zatím odehrává takřka výhradně ve středu hřiště.
45+1'
Hlavní arbitr k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává čtyři nastavené.
43'
Vallecano právě vstřelilo branku! Hostům vyšla kombinační akce po levé straně a ze své první příležitosti v zápase vyrovnávají! Josep Chavarría přihrál před pokutové území ÁLVARU GARCÍOVI, na jehož přesnou střelu ke vzdálenější tyči Jan oblak nedosáhl!
42'
Po následném rohovém kopu se domácí do zakončení nedostali.
41'
Atleti podnikli rychlý přechod do otevřené obrany Raya, finální přihrávka Riquelmeho z levého křídla je sražena za branku.
39'
Po faulu Mandavy na Álvara Garcíu mohou hosté rozehrávat volný kop od středové čáry.
38'
Pár sekund po znovu navázání hry dostává žlutou kartu Kike García za faul na Memphise Depaye.
38'
Za pískotu obecenstva se slušnou dobu prověřovalo, zda si Mandava nepomohl faulem, rozhodčí Soto Grado už ale branku potvrzuje!
36'
Atlético právě vstřelilo branku! Atlético se ujímá vedení! Přetažený centr Riquelmeho ze standardní situace prodloužil k tyči REINILDO MANDAVA a otevírá skóre utkání!
34'
Barríos se znovu parádně uvolnil ve středu hřiště přes dva protihráče, přihrál do běhu Riquelmemu, jenž si od rohu pokutového území navedl míč na pravačku, pak ale hostující branku vysoko přestřelil.
32'
Po třetím rohu Raya se neúspěšně tlačil do zakončení Aridane Hernández, už se znovu hraje ve středu hřiště.
30'
Předchozí situace se prověřovala u videa, neboť Lejeune velmi pravděpodobně odehrál míč už celým objemem za brankovou čárou, hosty ale zachránil Correův ofsajd!
28'
První vyložená tutovka! Ángel Correa dostal skvělou přihrávku do pokutového území za záda hostujících obránců, obešel brankáře Dimitrievskiho, míč se mu ale trochu zamotal pod nohy, pak zakončoval z otočky a z brankové čáry jej odrazil Florian Lejeune!
26'
Po centru Marcose Llorenteho se před brankou Raya tlačil do zakončení Memphis Depay, ovšem byl důrazně ubráněn Aridanem Hernándezem.
26'
Ke svému druhému rohu se dostalo i Rayo, ovšem nepovedená přihrávka po zemi do pokutového území končí po domácím odkopu jen autovým vhazováním.
25'
Z následného rohového kopu pak Atlético už nezahrozilo.
24'
První zajímavější možnost Atlética! Po povedené individuální akci Pabla Barríose se řítil do pokutového území Ángel Correa, z ostrého úhlu ale nevyzrál na Dimitrievskiho.
23'
Do Chavarríova centru se položil Palazón, jeho hlavička ale mířila nad domácí branku.
21'
Po dvaceti minutách je to na střelecké pokusy 1:1, zatím v ofenzivě obou celků chybí veškerá kvalita.
20'
Memphis Depay se otočil s míčem u hranice pokutového území a zapisuje do statistik první střelu Atlética, ta však proletěla zhruba metr a půl nad brankou.
18'
Neúspěšný výpad Riquelmeho po levé straně, Atlético se pak zase brzy dostalo k míči, ovšem musí hrát z vlastní poloviny.
17'
Centr Josepa Chavarríi od levé postranní čáry si v klidu pohlídal Jan Oblak.
16'
Atlético se znovu nedostalo přes zahuštěný prostor ve středu hřiště, Saúlovi je pak navíc pískán nedovolený zákrok.
14'
Po rohovém kopu vznikla před Oblakem skrumáž, z niž ale byla jen zablokovaná střela z dálky.
13'
Álvaro García dostal přihrávku do běhu na ofsajdovou hranu, po zásahu Axela Witsela budou hosté zahrávat svůj premiérový rohový kop.
12'
I nadále se hraje ve velmi pozvolném tempu, oba týmy se jen s potížemi dostávají přes střed hřiště.
10'
Jan Oblak trochu zaváhal při rozehrávce a odevzdal míč soupeři, domácí jej ale velmi rychle vybojovali zpět do svého držení.
9'
Z rohového kopu Los Colchoneros nijak nezahrozili.
9'
Altético vůbec poprvé zaútočilo, to po levé straně, výsledkem bude rohový kop.
8'
Po útočném prohřešku domácích se rozehrávky ujme Stole Dimitrievski.
6'
Velmi rychle se ale hra dostala k hostujícímu brankáři Dimitrievskimu. Ten hledá, na koho by mohl rozehrát.
6'
Chavarría vybojoval autové vhazování v těsné blízkosti útočného rohového praporku, úvodní aktivita Vallecana trvá.
4'
Znovu se hraje na domácí polovině, byť si fotbalisté Raya přihrávají převážně ve středu hřiště.
2'
Rayo je v úvodních dvou minutách aktivnější, hostům ale nevyšly akce po levé ani pravé straně, asistent rozhodčího navíc viděl nedovolený zákrok na Reinilda Mandavu.
1'
Atlético obléklo tradiční červeno-bílou kombinaci, Rayo běžně vyznává stejné barvy, dnes tak hraje ve zlato-černé sadě.
1'
Úvodního výkopu se ujalo hostující Rayo a je rozehráno!
1'
Čestný výkop provedli zástupci španělské policie a utkání bude moct být brzo zahájeno.

Atlético Madrid: Oblak (C) – Witsel, Hermoso, Mandava – Llorente, Barrios, Vermeeren, Saúl, Riquelme – Correa, Depay.
Náhradníci: Gomis, Moldovan – de Paul, El Jebari, Koke, Griezmann, Molina, Savić, Lino.
Trenér: Diego Simeone

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Rațiu, A. Hernández, Lejeune, Espino – Palazón, K. Pérez, Valentín (C), Chavarría – Camello, Á. García.
Náhradníci: Cárdenas – Balliu, De Frutos, de Tomás, Falcao, Mumin, M. Pascual, J. Pozo, Trejo.
Trenér: Francisco Rodríguez

Rozhodčí: Soto Grado – Cebrián, Álvarez.
Rayo Vallecano

Zmíněná Girona se stala katem Raya v osmifinále Copa del Rey, Rayu tak zbývá pro letošní sezónu už jen La Liga. V ní ale po ambiciózním začátku přišel obrovský útlum a jediná výhra v posledních jedenácti kolech, hned na začátek nového roku Rayo přivezlo výhru 2:0 z trávníku Getafe, tedy dalšího celku z madridského předměstí. Od té doby ale čeká na další ligovou branku, po domácí prohře 0:2 s Las Palmas alespoň přivezlo cennou bezbrankovou remízu ze San Sebastianu.

V tabulce je Rayo na třináctém místě se ziskem 24 bodů z 21 utkání (5-9-7), když má s osmnácti brankami druhý nejhorší útok v celé soutěži, hůře už je na tom jen osmnáctý Cádiz.
Atlético Madrid

Atlético vstupuje do zápasu ve výborném rozpoložení, neboť poslední dva ligové zápasy zvládlo vyhrát bez inkasované branky (1:0 v Granadě a 2:0 nad Valencií), k tomu vyřadilo ze španělského poháru úhlavního rivala Real Madrid a v následném čtvrtfinále už si stačilo poradit i se Sevillou.

V tabulce je Atlético na třetím místě s bilancí 14-2-5 a ziskem 44 bodů z 21 utkání. Na Real Madrid ztrácí deset bodů, na vedoucí Gironu pak ještě o bod více, senzace tohoto ročníku ale má o jeden odehraný zápas navíc. Za Atléticem je jen o skóre Barcelona, páté Bilbao pak ztrácí dva body, ovšem rovněž Baskové už mají odehráno 22 utkání.
Hezký večer při sledování přenosu utkání malého madridského derby mezi Atléticem Madrid a Rayem Vallecano.

Říká se, že derby nemá favorita, to dnešní jej ale rozhodně má v podobě domácího Atlética. To je navíc mimořádně úspěšné i ve vzájemných zápasech, když se sokem z madridského předměstí naposledy prohrálo v únoru 2013, tedy před téměř jedenácti lety. Z posledních deseti ligových zápasů Atlético navíc devětkrát vyhrálo a letos v srpnu svého dnešního soupeře totálně přejelo výhrou 7:0 na jeho stadiónu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.