La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Villarreal - 12. listopadu 2023   21:00

Atlético
45+1' Witsel (Griezmann) • 80' Griezmann (Llorente) • 85' Lino (Barrios)
3:1
(1:1)
Villarreal
20' G. Moreno
Atlético
Oblak – Giménez, Witsel, Hermoso – Molina (70. Barrios), de Paul (65. Correa), Koke (C), Saúl (46. Llorente), Riquelme (65. Lino) – Morata (88. Söyüncü), Griezmann.
Gomis, Grbić – Azpilicueta, Galán, Savić.
Hernández – Sánchez, Pérez
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
56 632 diváků
Villarreal
Jörgensen – Altimira, Albiol (C), Cuenca, A. Moreno (83. Brereton Díaz) – Capoue, Parejo, Baena (74. C. Romero) – G. Moreno, Sörloth (36. Terrats), Pino (46. Akhomach).
Reina – Comesaña, Gabbia, Femenía, Mándí, Morales, Trigueros.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 10:7. Střely mimo: 10:3. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 8:8.
Madridské Atlético na domácím stadionu potvrdilo roli favorita, Villarreal po dokonání obratu ve druhém poločase porazilo 3:1.

Vedoucí gól obstarali překvapivě hosté, když se ve 20. minutě prosadil z dorážky Gerard Moreno, nicméně domácí byli lepším týmem a v nastavení první půle se dočkali zaslouženého vyrovnání z kopačky Axela Witsela. I ve druhé půli měli Atleti navrch, ovšem na vedoucí gól se pořádně nadřeli, každopádně padl, v 80. minutě se po perfektním pasu Llorenteho trefil do prázdné brány Antoine Griezmann. Netrvalo dlouho a domácí přidali pojistku na vítězství, v 85. minutě stanovil konečnou podobu výsledku žolík Samuel Lino.

Svěřenci trenéra Simeoneho zůstávají navzdory vítězství na čtvrtém místě, vedoucí Girony se drží na vzdálenost šesti bodů. Villarreal figuruje s dvanácti body na čtrnácté příčce.
90+4'
90+3'
Koke měl možnost hrát směrem dopředu, ale je si vědom skutečnosti, že může šetřit čas, proto volil zpětný pas na stopera Giméneze.
90+2'
Na fotbalistech ve žlutých dresech je patrná frustrace. Jorge Cuenca šel do skluzu proti Antoineovi Griezmannovi, místo balónu ovšem trefil právě jen francouzského útočníka.
90+1'
Výbornou práci odvedl u levé lajny Çağlar Söyüncü, turecký reprezentant pokryl míč tělem a zezadu se nechal nedovoleně atakovat Capouem.
89'
Do vápna dostal nahrávku Ramon Terrats a mezi třemi protihráči našel prostor ke střele, zakončení z poměrně ostrého úhlu Oblak bez problémů vyrazil.
88'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Çağlar Söyüncü.
87'
Hosté musí všechny síly vrhnout do ofenzivy, což se také děje, ovšem domácí naopak v početném houfu brání a dostat se tak k Oblakovi nebude vůbec snadné.
85'
Atlético právě vstřelilo branku!
S největší pravděpodobností je o vítězi rozhodnuto! Barrios potáhl míč po pravé lajně a v pravý okamžik přihrál na hranici penalty SAMUELU LINOVI, tvrdá rána levačkou z prvního doteku proletěla Jörgensenovi do sítě nad levou horní končetinou.
84'
Samuel Lino si narazil s Álvarem Moratou, ve finále dostal útočník znovu balón a z ostrého úhlu střílel z levé strany o kousek vedle vzdálenější tyčky.
83'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Alberto Moreno, přichází Ben Brereton Díaz.
82'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Gerard Moreno, jenže převzetí míče mu nevyšlo dle představ, tělem protihráče předskočil José Giménez.
80'
Svěřenci trenéra Simeoneho se dočkali, těsně před vstupem do závěrečné desetiminutovky základní hrací doby strhávají těsný náskok pro sebe! Parádní pas na pravou stranu šestnáctky Llorente perfektně sklepl do středu, odkud ANTOINE GRIEZMANN snadno zakončoval do prázdné brány.
79'
Koke si vyměnil balón s Barriosem a posléze centroval do vnitra pokutového území, Morata vyskočil příliš brzy a na míč nedosáhl.
78'
Z velkého úhlu vystřelil zhruba z osmnácti metrů Samuel Lino, slabou střelu doprostřed brány ztlumil Filip Jörgensen nadvakrát.
77'
Žlutému trestu neunikl Ilias Akhomach, který přiběhl pozdě do souboje s Barriosem a španělského soupeře ostře poslal k zemi.
76'
Koke přenesl balón doprava na Marcose Llorenteho, který centroval na Álvara Moratu, stoperská dvojice španělského útočníka ke střele hlavou nepustila.
75'
Pablo Barrios vymyslel pěkný oblouček za obranu na Ángela Correu, jenže tomu vůbec nevyšel krok, Argentinec proto nezachytil míč ve hře.
74'
ze hřiště odchází Alejandro Baena, přichází Carlos Romero.
73'
Standardka pro Atlético. Vybojoval ji Samuel Lino, který pěknou kličkou do středu obelstil Terratse a hostující fotbalista soka podrazil.
72'
Ángel Correa si v posledním okamžiku rozmyslel centr do vápna a přihrával kousek za velké vápno Griezmannovi, jehož kličku ze stojné pozice vystihl Ramon Terrats.
71'
Středem odvážně postupoval Ilias Akhomach a ve finále konkurenta zastavil španělský středopolař Koke pouze za cenu faulu.
70'
ze hřiště odchází Nahuel Molina, přichází Pablo Barrios.
69'
Do pokutového území přiletěl centr na úplně volného Álvara Moratu, ten se však nacházel v metrovém ofsajdu, proto si jej hostující defenziva nevšímala.
68'
Konečně získali balón do vlastní moci Atleti. Jmenovitě Axel Witsel, který přečetl kličku Baeny a těsně bráněný potom hrál za sebe na Giméneze.
67'
Zdvojený Dani Parejo si poradil na jedničku, volným prostorem po pravé lajně procpal hrací předmět k čekajícímu Altimitovi. Momentálně sledujeme nezáživnou fázi střetnutí.
66'
Hosté kontrolují míč na útočné polovině, nicméně do zakončení se netlačí a spíše čekají, jestli jim soupeř otevře okénko v defenzivní linii.
65'
ze hřiště odchází Rodrigo Riquelme, přichází Samuel Lino.
65'
ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Ángel Correa.
64'
Zkušený středopolař Dani Parejo si výborně pokryl míč tělem, jenže z druhé strany jej předskočil José Giménez a získal balón zpět do držení favorita.
63'
Zase si Rodrigo Riquelme sběhl na levou stranu velkého vápna a dočkal se nahrávku, kterou mu adresoval Koke, vzápětí následovala tvrdá střela vysoko nad břevno.
62'
Rodrigo Riquelme patičkou posouval za sebe na Álvara Moratu, jemuž nevyšel pokus o proskočení mezi dvojicí konkurentů.
61'
Třetí ofsajd Antoinea Griezmanna v rozmezí pár minut, tentokráte po polovysokém centru Moliny zprava, který Francouz patou prodlužoval za sebe.
60'
Nahuel Molina moc dobře věděl o blížícím se Iliasu Akhomachovi, nevolil žádnou složitou variantu a vypomohl si přihrávkou Oblakovi.
59'
Při převzetí balónu podklouzl Antoine Griezmann, ovšem nemusel dlouho smutnit, protože mu pomezní znovu odmával ofsajd, takže by z šance stejně nic nebylo.
58'
Domácí zkusili něco nového, centr od praporku zamířil na hranici vápna ke Kokemu, který sklepával do ohně a Álvaro Morata zakončoval těsně bráněný z první mimo tři tyče.
57'
Levá strana se otevřela pro Rodriga Riquelmeho, který dosprintoval až do vápna, odkud střílel na zadní tyč a Filip Jörgensen zaznamenal šestý úspěšný zákrok v zápase.
56'
Atleti se radovali z vedoucího gólu, ale jenom vteřinku. Antoine Griezmann přihrával před prázdnou bránu Álvaru Moratovi, jenž nabídnutou příležitostí nepohrdl, ovšem po dohrání akce pomezní zvedl praporek na znamení ofsajdu asistujícího fotbalisty a měl pravdu.
55'
S nadějnou příležitostí Álvaro Morata nenaložil dobře, když si konečně našel jeden z mnoha centrů, osamocen však střílel vedle levé tyče.
54'
Na pozici pravého beka si Ilias Akhomach dovolil velkou parádu, když si obhodil míč kolem překvapeného Griezmanna, potom však nepřesně přihrával Baenovi.
53'
Domácí útočili na dokonání obratu z rohového kopu, avšak proti centru Griezmanna nejvýše vyskočil bránící Raúl Albiol.
52'
Nyní jsme měli možnost vidět pro změnu polovysoký centr, jehož autorem byl Axel Witsel, Jorge Cuenca nepustil míč až ke Griezmannovi.
51'
I další centr hledal Álvara Moratu, jenž v záklonu sklepával pod sebe a Étienne Capoue úspěšně odkopával před Kokem.
50'
Marcos Llorente centroval od pravé lajny do prostoru, kam nabíhal Álvaro Morata, rybičkou nasměroval hrací předmět poměrně výrazně vedle pravé tyče.
49'
Čerstvý Ilias Akhomach vysunul za obranu Gerarda Morena, jenž křižovaný Witselem střílel z pravého křídla doprostřed brány, Oblak ztlumil míč v rukavicích.
48'
Podle všeho se nic měnit nebude. Atleti hned pokusili štěstí vzduchem, Antoine Griezmann nepřehlavičkoval Raúla Albiola.
47'
Oba trenéři udělali o poločasové přestávce po jedné změně. Na domácí straně skončil zápas pro Saúla a začal pro Marcose Llorenteho, na straně hostů Yeremiho Pina nahradil Ilias Akhomach.
46'
ze hřiště odchází Yeremi Pino, přichází Ilias Akhomach.
46'
ze hřiště odchází Saúl, přichází Marcos Llorente.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:06.
První poločas zápasu mezi madridským Atléticem a Villarrealem přinesl dva góly, po jednom na každé straně. Překvapivé vedení na svou stranu strhli hosté ve 20. minutě, kdy se z dorážky Sörlothovy střely trefil nechytatelně k levé tyči Gerard Moreno. Domácí nicméně inkasovaná branka nepoložila, postupně si vytvářeli čím dál tím větší tlak a odměna se dostavila v první nastavené minutě, kdy střílený centr Griezmanna zleva usměrnil do sítě Axel Witsel.
45+4'
45+3'
V samotném závěru úvodního dějství ještě zahrozil Álvaro Morata, do lehce přizvednutého centru de Paula se položil akrobaticky a mířil nad břevno.
45+2'
V hlavičkovém souboji si nedovoleným způsobem loktem pomohl Étienne Capoue, arbitr Hernández neváhal a hříšníkovi pěkně zblízka udělil kartónek žluté barvy.
45+1'
Domácí střílí důležitý vyrovnávací gól do šatny! Riquelme přihrál na levou stranu velkého vápna Griezmannovi, jehož střílený centr propadl až k AXELU WITSELOVI a belgický středopolař z první nasměroval balón do odkryté části brány.
44'
Antoine Griezmann si narazil s Kokem, načež vyzkoušel přenesení míče doprava, Alejandro Baena získal krátký míč, na nějž Rodrigo de Paul čekal marně.
43'
Po poměrně dlouho trvající kombinaci centroval do šestnáctky stoper Mario Hermoso, Étienne Capoue jeden na jednoho přetlačil Saúla.
42'
A hracího předmětu se dokonce dočkal i Filip Jörgensen. Gólman si počkal, až se k němu Morata přiblíží, potom těsně kolem jeho pravé nohy nahrál Cuencovi.
41'
Po delší době zkouší na útočné polovině kombinovat i Villarreal. Pino si pohrál s Riquelmem a za sebe posunul Altimirovi, ten se postaral o zklidnění pasem ke stoperům.
40'
Odražený balón si na hranici velkého vápna našel Antoine Griezmann a tvrdou ránu mířil k pravé tyči, Filip Jörgensen rukama vyrazil míč přímo k Moratovi, ten naštěstí pro hosty stál v ofsajdovém postavení.
39'
Tlak Atletů se stupňuje. Zleva centroval další středopolař Saúl, Raúl Albiol odvrátil míč před číhajícím Francouzem Griezmannem.
38'
Rodrigo de Paul vymyslel zprava zřejmě svůj nejpovedenější centr v dosavadním průběhu, jenže Álvaro Morata nedokázal přehlavičkovat Albiola.
37'
Hostující defenziva úspěšně ubránila i čtvrtý rohový kop soupeře, odražený balón potom Koke napálil z voleje do clonícího Pina.
36'
Ne, dále to nepůjde. Alexander Sörloth odstupuje ze zápasu už v prvním poločase z důvodu zranění, do hry nastupuje Ramon Terrats.
36'
Při sprintu dozadu Alexandera Sörlotha nejspíše píchlo ve svalu. Norský útočník po kratším ošetření opustil hrací plochu po svých, nicméně jeho pokračování v zápase je s otazníkem.
35'
A zase centr. Oblouček vyzkoušel Rodrigo de Paul, Jorge Cuenca vyskočil v pravý okamžik a hrací předmět usměrnil mimo velké vápno.
34'
Dopředu se vytáhl z pozice stopera Mario Hermoso a vyzkoušel polovysoký centr levačkou, na nějž Álvaro Morata nedosáhl o zhruba metr.
33'
Nedovoleným zákrokem se u levé lajny prezentoval Rodrigo Riquelme, když sice dával ruce od sebe jakože nic, jenže pravou nohou viditelně přišlápl kotník Altimirovi.
32'
Atlético zatím ve většině případů zkouší štěstí vzduchem, na což však defenziva Villarrealu evidentně byla připravená, centr Kokeho pohlídal Albiol.
31'
Centr Nahuela Moliny měl oči, jenže Álvaro Morata vyskočil příliš brzy, proto nakonec míč doputoval nad jeho hlavou do zámezí.
30'
Z velké dálky vymyslel povedenou skrytou střelu Alejandro Baena, Jan Oblak reagoval v poslední chvíli, nicméně míč směřující do pravého dolního rohu rukama udržel před brankovou čárou.
29'
Levým křídlem si do velkého vápna navedl míč Alexander Sörloth, proti tvrdé střele levačkou šel Oblak včas k zemi a pěkným zákrokem hrací předmět vyrazil na roh.
28'
Domácí výrazně vysunuli presink, s čímž si soupeř nedělal těžkou hlavu a jmenovitě Alberto Moreno znovu zapojil do hry i Jörgensena.
27'
Koke okamžitě po zisku balónu centroval do vnitra velkého pokutového území, z brány vystartoval Filip Jörgensen a balón sebevědomě sebral do rukavic.
26'
Centr na přední tyč nebyl dobrou volbou, dobře postavený Gerard Moreno hlavičkoval před sebe a bezprostřední nebezpečí potom odvrátil Raúl Albiol dlouhým odkopem.
25'
Pro změnu zprava centroval Koke, před Álvarem Moratou dokázal Alberto Moreno přizvednout míč na rohový kop.
24'
Dva Griezmannovy centry v krátkém časovém sledu, ale ani jeden nenašel svého adresáta, po Cuencovi úřadoval Albiol.
23'
Jako další se o vyrovnání pokoušel Koke, dělovka z velké vzdálenosti skončila na prvním bránícím protihráči, jímž byl Capoue.
22'
Z ostrého úhlu vyslal hodně pomalou střelu Rodrigo Riquelme, míč směřující doprostřed Filip Jörgensen snadno zpacifikoval.
20'
Villarreal právě vstřelil branku!
Favorit v problémech, vedoucí gól totiž střílí soupeř! Rychlou akci zakončoval tvrdou střelou Sörloth a Oblak balón vyrazil pouze do prostoru, kde se pohyboval GERARD MORENO, za jehož dobře umístěnou ránou k levé tyčce už se jenom smutně ohlédl.
19'
Raúl Albiol mohl hrát směrem dopředu, leč rozhodl se neriskovat a zapojil do kombinace i Jörgensena, brankář otočil míč doleva na beka Alberta Morena.
18'
Ofenzivní složku mužstva podpořil Nahuel Molina, jehož centr zprava hledal hlavu Álvara Moraty, Španěl se přes dvojici stoperů k zakončení neprocpal.
17'
Baena zachoval chladnou hlavu a po zisku balónu přihrál do středu Morenovi, jenž ještě vylepšil palebnou pozici přihrávkou na pravou stranu velkého vápna Pinovi, proti tvrdé přízemní střele šel Oblak k zemi včas a pravou rukou zabránil nejhoršímu.
16'
Dlouho otálel Rodrigo de Paul, načež se nechal zdvojit a nevyšla mu ani zpětná přihrávka, tu vystihl Alejandro Baena.
15'
Étienne Capoue povedeným přetaženým centrem našel prostor, kde se pohyboval Dani Parejo, sklepnutí pod sebe skončilo u dobře postaveného Giméneze, následoval dlouhý nákop do bezpečí.
14'
Středem Atleti neuspěli. Spoluhráči Griezmannovi evidentně nezakřičeli záda, Francouz se proto snadno nehal obrat Albiolem.
13'
Hosté chtějí soupeře ukolébat trpělivou kombinací kolem poloviny hřiště a pak nečekaně udeřit. Jenže zatím se tento úkol plnit nedaří, Cuenca pod tlakem Moraty nahrával až brankáři.
12'
U pravé lajny si vytvořil prostor k centru Rodrigo de Paul a svým centrem našel Álvara Moratu, ten v mírném záklonu mířil příliš vysoko.
11'
Po prvotním otřesení je francouzský záložník v pořádku a připraven pokračovat ve hře, rozhodčí obnovil hru puštěním míče ke kopačkám Pareja.
10'
Forvard Álvaro Morata hlavou sklepával pro de Paula, nicméně do akce se přimotal Étienne Capoue a schytal bolestivou ránu míčem do obličeje, rozhodčí raději přerušil hru.
9'
Pod tlakem si Raúl Albiol poradil malou domů, Filip Jörgensen neváhal a z první odkopával na jistotu na útočnou polovinu.
8'
Adrià Altimira vyslal pas doprava na Morena, jenž v hlavičkovém souboji zvládl posunout přes Giméneze na Daniho Pareja, zkušenému středopolaři nevyšla klička na Hermosa.
7'
Ze střední vzdálenosti vypálil přízemní ránu Koke, Filip Jörgensen kontroloval hrací předmět směřující vedle levé tyče očima.
6'
Z pravého křídla centroval do vnitra pokutového území Antoine Griezmann a Saúl vyzkoušel zajímavé zakončení patičkou, slabou střelu zblokoval hlavou Jorge Cuenca.
5'
Atleti bleskově otočili hru, nicméně nebezpečí pro soupeřovu svatyni nezpůsobili, Rodrigo de Paul totiž přecenil rychlostní schopnosti Álvara Moraty.
4'
Útok hostujícího mužstva neměl dlouhého trvání. Étienne Capoue vyzkoušel dlouhý nákop k pravé lajně na Gerarda Morena, toho zradilo zpracování.
3'
Rodrigo Riquelme svedl souboj s Yeremim Pinem, přes nějž si prostor k centru nenašel, následně po střetu s ním skončil na trávníku a arbitr Hernández místo odpískání faulu nařídil k nelibosti hráčů Atlética odkop od brány.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červeno-bílých dresech. Fotbalisté Villarrealu pro dnešní ligové střetnutí oblékli dresy barvy žluté.
1'

Atlético Madrid: Oblak – Giménez, Witsel, Hermoso – Molina, de Paul, Koke (C), Saúl, Riquelme – Morata, Griezmann.
Náhradníci: Gomis, Grbić – Azpilicueta, Barrios, Correa, Galán, Lino, Llorente, Savić, Söyüncü.
Trenér: Diego Simeone

Villarreal CF: Jörgensen – Altimira, Albiol (C), Cuenca, A. Moreno – Capoue, Parejo, Baena – G. Moreno, Sörloth, Pino.
Náhradníci: Reina – Akhomach, Brereton Díaz, Comesaña, Gabbia, Femenía, Mándí, Morales, C. Romero, Terrats, Trigueros.
Trenér: Chema Monzón

Rozhodčí: Hernández – Sánchez, Pérez.
Villarreal CF

Villarreal zaostává za předsezónním očekáváním, když se nachází až ve druhé polovině tabulky na dvanáctém místě, přičemž má blíže sestupovému pásmu, než-li pohárovým příčkám. „Žlutá ponorka“ minulý víkend v pohledné přestřelce doma nestačila těsně 2:3 na Athletic Bilbao, aby následně v týdnu dala aspoň částečně zapomenout na nezdar výhrou 2:1 proti Maccabi Haifa, díky níž poskočila v tabulce Evropské ligy skupiny F na postupovou druhou pozici před řecký Panathinaikos a za francouzské Rennes. Navzdory výhře se vedení klubu po dvou měsících rozloučilo s trenérem Rojo Martínem a dnes tak povede mužstvo Pacheta. Střelecké produktivitě mužstva vévodí Alexander Sörloth s osmi trefami.
Atlético Madrid

Atleti potvrzují, že patří mezi španělskou elitu, když po jedenácti zápasech figurují se ziskem pětadvaceti bodů na pěkném čtvrtém místě s odstupem šesti bodů na vedoucí Gironu, jež má ale odehráno o jedno utkání navíc. Simeoneho družina na tom mohla být ještě lépe, ale na hřišti Las Palmas nepotvrdila roli favorita a prohrála 1:2, načež si spravila náladu v týdnu drtivou výhrou 6:0 v Lize mistrů nad skotským Celticem a zde má slibně nakročeno k postupu, s osmi body vede tabulku skupiny E. Nejlepším střelcem týmu je dvanáctigólový Álvaro Morata.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný sobotní večer. Vítám vás při sledování 13. kola španělské LaLigy, u zápasu mezi Atléticem Madrid a Villarrealem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.