La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Cádiz - 20. srpna 2023   19:30

Barcelona
82' Pedri (Gündoğan) • 90+4' F. Torres (Lewandowski)
2:0
(0:0)
Barcelona
ter Stegen – Koundé, de Jong, Christensen (79. E. García), Balde (68. Fati) – Pedri, Romeu (79. Roberto), Gavi (68. Ezalzúlí) – Yamal (85. F. Torres), Lewandowski, Gündoğan.
Kochen, Astralaga – Casadó, F. López.
Muñíz – Blanco, Martínez
Estadio Olímpico, Barcelona
Cádiz
Ledesma – Carcelén, L. Hernández, Fali, J. Hernández – Alejo (68. Machís), Alcaraz, San Emeterio (68. Sobrino), Á. Fernández (86. Negredo) – Ramos (86. Osmajić), Martí (86. Mari).
Gil – Bastida, De la Rosa, Pires, Mbaye, Zaldúa.

Domácí fotbalisté vyhrávají tento zápas a potvrdili roli favorita, prosadili se Pedri a Ferrán Torres, kteří rozhodli o výhře Barcelony. Marc-André ter Stegen dnes neinkasoval.
Držení míče: 75 % : 25 %.
Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 6:7. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:22.
90+9'
90+8'
Hosté kombinují na útočné polovině, ale daleko od branky soupeře.
90+8'
Vzhledem ke vstřelenému gólu se nastaví ještě o trochu víc.
90+7'
Rubén Sobrino centroval před branku, ale následně se jeho spoluhráči dopustili útočného faulu. Hrát tak budou domácí.
90+6'
V poklidném tempu se utkání dohrává, hosté vybojovali ještě vhazování na útočné polovině.
90+4'
Barcelona právě vstřelila branku!
V pohodě hrající domácí celek přidává další branku, nyní se po šikovné akci spoluhráče prosazuje aktivně hrající FERRÁN TORRES. Výbornou práci odvedl také přihrávající Robert Lewandowski. Asistence: Robert Lewandowski.
90+3'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Javi Hernández).
90+2'
Mnoho fotbalové krásy momentálně k vidění není, domácí hrají takticky velmi dobře a drží náskok.
90'
Začala poslední minuta druhého poločasu, uvidíme, kolik minut sudí nastaví.
89'
Domácí dostali míč do branky znovu, ale pro ofsajd branka neplatí.
88'
Dostáváme se do finální fáze hry v tomto zápase, zaslouženě vedou domácí fotbalisté.
87'
Nechybělo moc a Álvaro Negredo skóroval. Po zajímavé akci spoluhráčů se od něho odrazil míč a málem z toho byla branka.
86'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Álex Fernández, přichází Álvaro Negredo,
ze hřiště odchází Roger Martí, přichází José Mari,
ze hřiště odchází Christopher Ramos, přichází Milutin Osmajić.
85'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Lamine Yamal, přichází Ferrán Torres.
85'
Domácí fanoušci mají radost, jejich oblíbenci se v novém azylu dokázali prosadit, a tak vedou v tomto zápase nad Cádizem těsně 1:0.
82'
Naprosto zaslouženě se domácí celek dostává do vedení. İlkay Gündoğan poslal míč před branku, kam si naběhl a zakončoval přesně k tyči PEDRI. Asistence: İlkay Gündoğan.
82'
Hostující brankář Jeremías Ledesma získal míč a snaží se co nejrychleji rozehrát.
81'
Barcelona pokračuje v dobré útočné hře, tlačí se do zakončení, ale zatím marně čekáme na gól.
80'
Deset minut před koncem jsme viděli zajímavou střelu. Abdesamad Ezalzúlí z Maroka vypálil z dobré pozice, a tak musel zasahovat brankář Cádizu.
79'
ze hřiště odchází Oriol Romeu, přichází Sergi Roberto,
ze hřiště odchází Andreas Christensen, přichází Eric García.
77'
Přestávka na občerstvení.
76'
Domácí budou rozehrávat rohový kop, centr se snesl před branku, ale obrana si znovu dokázala poměrně snadno poradit.
75'
Cádiz se znovu propracoval před branku, ale pokus o zakončení byl nepovedený. Po ztrátě míče se směr hry znovu otáčí.
72'
Z dobré pozice ro zkoušel domácí Robert Lewandowski, jenže jeho hlavička o malý kousek minula branku.
70'
Dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu, domácí fotbalisté mají převahu, více ze hry, ale na gól čekáme.
68'
ze hřiště odchází Gavi, přichází Abdesamad Ezalzúlí,
ze hřiště odchází Alejandro Balde, přichází Ansu Fati.

ze hřiště odchází Iván Alejo, přichází Darwin Machís,
ze hřiště odchází Fede San Emeterio, přichází Rubén Sobrino.
66'
Volný kop nyní budou rozehrávat domácí fotbalisté. Ti mají optickou i herní převahu.
64'
Robert Lewandowski si vyskakoval na centr spoluhráče, ale obrana si dokázala poradit.
63'
Christopher Ramos měl obrovskou šanci, prosmýkl se okolo soupeřů a zakončoval. Nechybělo moc a jeho rána skončila u zadní tyče v síti.
63'
Domácí to nyní sehráli nepřesně, a tak míč proskákal až k brankáři. Jeremías Ledesma rozehrává od své branky.
62'
Cádiz přestál tlak soupeře, a pak se sám propracoval do střelecké pozice, ale rána byla zblokovaná pozorným hráčem Barcelony.
60'
Hodina hry je pryč, více ze hry mají i nyní domácí fotbalisté, ale na první střelecký úspěch v zápase čekáme.
58'
Robert Lewandowski trefil pouze zeď, následně Pedri trefil dalšího soupeře. Pak už míč skončil u brankáře Cádizu.
57'
Díky důrazné hře vybojovali domácí volný kop ze zajímavé pozice. To bude klidně i na přímou střelu.
56'
Na střídačce Barcelony je hodně živo, podle všeho brzy bude následovat střídání.
54'
Barcelona měla možnost dalšího rohu, centr se snesl před branku a následné zakončení se odrazilo od břevna. Byl to Gavi, kdo zakončoval.
53'
Další rohový kop pro domácí, centr se snesl před branku, Christopher Ramos odhlavičkoval na další roh.
52'
Obrovskou šanci měl hostující celek, ale Rubén Alcaraz z výborné střelecké pozice minul branku.
52'
Pokus o zakončení po centru před branku byl zblokovaný.
51'
Luis Hernández zastavil akci domácích jen za cenu rohového kopu. Domácí už mají pátý roh.
51'
Barcelona se usadila na polovině soupeře, zatím kombinuje a čeká na vhodný moment.
50'
Úvod druhého poločasu odhalil, jaký fotbal budeme sledovat. Více ze hry mají domácí hráči.
49'
Gavi založil zajímavou akci, ale nedokázal se propracovat do střelecké pozice.
48'
Sledujeme klidnější pasáž hry, Barcelona svou úvodní šanci neproměnila, a tak nyní mohou kombinovat hosté.
46'
Robert Lewandowski se před brankou dostal k odraženému míči, ale nedokázal poslat balon na branku, rána byla zblokovaná.
46'
Zdá se, že ani jeden celek během poločasové přestávky nestřídal.
46'
Po prvním poločase navzdory několika dobrým šancím platí bezbrankový stav.
45+6'
45+6'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Gavi).
45+6'
Domácí už rozehrávat nebudou, poločas končí.
45+5'
Jeremías Ledesma rozehrává od své branky.
45+5'
Volný kop pro domácí. Přímá rána na branku, İlkay Gündoğan minul o pořádný kus.
45+2'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Fede San Emeterio).
45+2'
Mnoho fotbalové krásy momentálně k vidění není, domácí pokračují v dobré hře.
45'
Začala poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, kolik času sudí nastaví.
44'
Domácí se usadili na polovině soupeře, kde kombinují. Výsledkem je centr před branku a snadná práce pro brankáře, který zastavil míč.
42'
Roger Martí hrál rukou u těla, což domácí reklamují, že tak nebylo a byla to ruka. Sudí nechává hru plynout.
41'
Zajímavý balon se snesl před branku Cádizu, ale obrana si dokázala poměrně snadno poradit.
41'
Dostáváme se do finální fáze hry v poločase, na gól zatím čekáme.
40'
Fali hodně důrazně hrál v souboji s domácím hráčem, jeho tvrdá hra se vůbec nelíbí Barceloně a Robert Lewandowski delší čas hovořil s rozhodčím.
39'
Obrázek hry je stále stejný, domácí jsou aktivnější, mají převahu, tlačí se do zakončení, ale Barceloně se zatím nedaří koncovka.
38'
Další centr domácích před branku, ale v pokutovém území byl obsazený Robert Lewandowski. Balon získal brankář.
35'
Roger Martí se dostal do obrovské šance, sám běžel na brankáře, ale Marc-André ter Stegen ustál situaci a připsal si důležitý zákrok.
35'
Jeremías Ledesma si připsal další zákrok, dokázal si poradit s centrem před branku.
33'
Hosté se nyní propracovali před branku, ale obrana Barcelony si celkem snadno dokázala poradit.
33'
Po krátké přestávce utkání bude pokračovat dál, zatím stále čekáme na úvodní přesnou trefu.
31'
Sudí dávají krátkou pauzu, během které se mohou fotbalisté občerstvit.
30'
Následně se centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.
29'
Dobrá rána domácích, ale brankář Marcel Schuhen se dokázal natáhnout a vyrazil míč na rohový kop.
28'
Marc-André ter Stegen byl pozorný a získal míč, který mířil na jeho branku. Snadná práce pro brankáře.
28'
Hostující celek vybojoval díky aktivní hře rohový kop a v tomto ohledu vede 2:1.
26'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Frenkie de Jong).
25'
Brankář Cádizu se dostal k míči a rychlou rozehrávkou podpořil snahu spoluhráčů přenést hru.
24'
Robert Lewandowski se dostal do zakončení hlavou, což se mu podařilo, trefil branku, ale její střed, kde byl Jeremías Ledesma.
23'
Domácí vybojovali míč na polovině hrací plochy, následně se rychle dostali před branku. Ale pokus o zakončení nevyšel, Iván Alejo zastavil akci.
21'
Lamine Yamal byl volný, Oriol Romeu mu přenechal balon. Následný domácí centr před branku byl hodně nepovedený.
20'
Dvacet minut hry je minulostí, Barcelona má herní převahu, ale na gól čeká.
19'
Pedri vedl zajímavou akci, před branku si nabíhal jeho spoluhráč, který ale balon nezískal.
19'
Robert Lewandowski mohl hrát, ale jeho spoluhráč si počínal nedovoleně, byl to Gavi, kdo se dopustil nedovoleného zákroku. Hrát budou hosté.
18'
Barcelona pokračuje v aktivní hře, hraje útočně, tlačí se do zakončení, ale zatím čekáme na úvodní branku.
15'
Jeremías Ledesma kryje míč poté, co Pedri hlavičkoval do středu branky.
14'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Iván Alejo).
14'
Álex Fernández to zkoušel individuálně, ale míč neudržel na hrací ploše. Vhazují domácí, jmenovitě Jules Koundé.
13'
Lamine Yamal vypracoval zajímavou šanci pro spoluhráče, jenže zakončení nebylo povedené, a proto v pohodě zasáhl brankář.
10'
Pedri rozehrává rohový kop, centr se snesl před branku. Po zmatku se do zakončení dostal Jules Koundé, jehož pokus byl hodně slabý.
9'
Mnoho fotbalové krásy k vidění momentálně není, více ze hry mají domácí fotbalisté.
8'
Zajímavá domácí akce, centr Robert aLewandowského nebyl nejpřesnější.
7'
Lamine Yamal kombinuje se spoluhráči, Jules Koundé si nabíhal před branku, ale balon se k němu nedostal.
6'
Optickou převahu poslední minuty mají domácí fotbalisté, kteří se aktivně vydali do úvodu utkání.
5'
Domácí fotbalisté drží míč na polovině soupeře, hrají aktivně, Alejandro Balde pokračuje v kombinaci.
4'
Domácí fotbalisté se usadili na polovině soupeře, Roger Martí se položil šikovně do centru před branku.
2'
Álex Fernández rozehrává rohový kop, nakrátko byl rozehraný, následně si obrana poradila.
2'
Christopher Ramos se pokoušel něco vymyslet na útočné polovině, ale akce nebyla přesná.
1'
Utkání začalo, domácí hrají ve své klasické barvě, hosté ve žlutém.
1'
Loni se mistrovské Barceloně proti Cádizu vedlo na sto procent, venku zvítězila 4:0 a doma 2:0. Přitom za dva roky předtím nedokázala outsidera porazit (0-2-2, 2:4).
Cádiz CF
Podruhé za sebou se Cádiz v posledních kolech zachránil v nejvyšší soutěži, po prvním kole je ale v tabulce výjimečně před Barcelonou, když na úvod nového ročníku porazil doma Alavés 1:0, když zápas rozhodl již v 7. minutě hlavičkou San Emeterio. Cádiz udržel výhru i v oslabení bez Escalanteho, který si debut po přestupu z Lazia opepřil červenou kartou. Ze stálic základní sestavy opustil klub z jihozápadního Španělska v létě pouze Bongonda, který přestoupil do Spartaku Moskva.
FC Barcelona
Mistr dohrával jarní sezónu trochu na půl plynu, tři ze čtyř utkání po oslavách titulu prohrál. A tu novou otevřel jen bezbrankovou remízou s Getafe.
V létě katalánský klub nezvykle šetřil, vyplatil pouze zkušeného defenzivního záložníka Romeua z Girony. Jako volní hráči pak přišli další třicátníci, İlkay Gündoğan z Manchesteru City a Iñigo Martínez z Bilbaa, jenž je ale ve stavu zraněných. Naopak zadluženou kasu podpořily prodeje Dembélého do Paříže či Kessiého do al-Ahlí. González přestoupil do Porta a Trincão do Sportingu Lisabon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.