La Liga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Mallorca - 8. března 2024   21:00

Barcelona
73' Yamal (Lewandowski)
1:0
(0:0)
Barcelona
ter Stegen (C) – Koundé, Cubarsí, I. Martínez, Cancelo – Gündoğan (87. Romeu), Christensen, Raphinha (37. F. López) – Yamal, Guiu (61. Lewandowski), Félix (61. Roque).
I. Peña, Kochen – Roberto, Casadó, U. Hernández, Fort, Faye.
Villanueva – Mateo, Parfenof
Estadio Olímpico (Barcelona)
38 225 diváků
Mallorca
Rajković – G. González, Nastasić, Raíllo (C), Copete (82. Radonjić), Lato (70. J. Costa) – Darder (70. Ant. Sánchez), S. Costa, Morlanes (61. Dan. Rodríguez) – Larin (82. Prats), Muriqi.
Greif, Cuéllar – Van der Heyden, Llabrés, Vidal, Ley.

To je pro dnešek úplně vše. Přeji dobrou noc a u dalších přenosů naviděnou.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 2:6. Fauly: 10:14.
Střetnutí 28. kola LaLigy mezi Barcelonou a Mallorcou je u svého konce. Ze tří bodů se zaslouženě raduje domácí celek. Ten byl od začátku mírně lepší, ale nádherná branka do šibenice přišla z kopačky Yamala až v 73.minuě. Na vyrovnání se již RCD nezmohly a zaslouženě padli netěsnějším poměrem 0:1.
90+6'
90+5'
Mallorca ještě poslala poslední centr do pokutového území, ten je zatím bez úspěchu.
90+4'
Skvělý Pau Cubarsí se dokázal narvat přes obránce a říkat mu, že si security.
90+3'
Vedat Muriqi ze všech sil bojoval o balón na malém vápně. K němu se nakonec dostal, ale zpracovní mi uteklo.
90+2'
Katalánci dokázali odebrat soupeři hrací předmět a nechali se i takticky faulovat.
90+1'
Mallorca se dostala do kombinační hry na útočné polovině. Jaume Costa trefuje pouze blok stoperů.
90'
Na závěr duelu drží katalánský klub míč na obranné polovině, kde RCD nenapadá.
89'
Opět leží na hrací ploše domácí Yamala, tentokrát dostal zaslouženě.
88'
Dobrou individuální akci předvedl střídající Robert Lewandowski, jenž pak své sólo po dobrých kličkách nevyšlo.
87'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází İlkay Gündoğan, přichází Oriol Romeu.
86'
Tvrdý zákrok po odehrání podnikl Samuel Costa a možná může být rád za žlutou kartu.
85'
Nepřesná přihrávka pod sebe, na kterou Antonio Sánchez nemohl v žádném případě dosáhnout.
84'
Barca dokázal uspět v dlouhém míči za polovinu hřiště. Iñigo Martínez v klidu drží kulatý nesmysl.
83'
Sví kvality ve hře tělem dokázal Robert Lewandowski, díky němu bude trvat kombinace v ofenzivě.
82'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Cyle Larin, přichází Abdón Prats,
ze hřiště odchází José Manuel Copete, přichází Nemanja Radonjić.
81'
Prodloužený centr z domácích kopaček skončil pouze v náručí připraveného Rajkoviće.
80'
Tentokrát Barcelona pozdrží další vteřinky kvůli faulu na Lewandowského.
79'
Po několikáté se dostala Mallorca ke střele po ofsajdu, takže i kdyby Rodríquez skóroval, tak by se nemol radovat.
78'
Dnešní utkání sleduje 38 225 diváků.
77'
Na pozoru se musel mít Marc-André ter Stegen, když skryl do rukavic snadnou střelu doprostřed.
76'
Nebezpečný střelecký pokus letěl z kopačky Larina. Přízemní střela z voleje letí mimo svatyni.
75'
Mallorca se opět snadno dostala ke standardní situaci. Nediscpilinovaná obrana Barcy fauluje.
74'
Barcelona hodně slavila tuto branku, protože ji mírně osvobozuje od průseru.
73'
Barcelona právě vstřelila branku!
Fotbalová paráda je na světě! Neskutečně rychlou kombinaci dokázal završit gólovou asistencí Robert Lewandowski. Tou našel LAMALA YAMALA, jenž si ve vápně pohrál s obráncem a následně vystřelil obstřelem levou nohou. Fantastický technický pokus zamířil do vzdálenější šibenice branky Predraga Rajkoviće, který byl zcela bez šance. – 1:0. Asistence: Robert Lewandowski.
72'
Tentokrát to s důrazem přehnal Matija Nastasić a nabídl katalánskému celku přímý volný kop.
71'
S obranným zákrokem se rozhodně nepáral Dani Rodríguez a vše mu prošlo bez úhony.
70'
ze hřiště odchází Toni Lato, přichází Jaume Costa,
ze hřiště odchází Sergi Darder, přichází Antonio Sánchez.
69'
Vše na sebe chtěl vzít Lamine Yamal, jenomže jeho sólo přes několik obránců nevyšlo.
68'
Katalánci cítí, že se v těchto momentech může střetnutí rozhodovat, proto se tlačí do ofenzivní práce.
67'
Těžké zpracování měl k dispozici Vitor Roque, to kdyby ho nezradilo, tak mířil do zajímavého zakončení.
66'
Robert Lewandowski tentokrát nedokázal být úspěšný v útoku a byl čistě povalen k zemi.
65'
Mallorca znovu ušetří několik vteřin a to kvůli faulu, který byl spáchán na Muriqiho.
64'
Toni Lato si nevěřil na další útočnou akci po lajně, a tak obrací do defenzivní činnosti.
63'
Poprvé se dnes do zápasu zapojil Lewandowski a hned dokázal díky faulu na něj vybojovat přímý kop.
62'
Dobrá defenzivní práce Paua Cubarsího, který tvrdě a čistě odstavil bezradného Muriqiho.
61'
ze hřiště odchází João Félix, přichází Vitor Roque,
ze hřiště odchází Marc Guiu, přichází Robert Lewandowski.

ze hřiště odchází Manu Morlanes, přichází Dani Rodríguez.
60'
Nádherná souhra domácí Barcelony měla být vyšperkovaná gólem od İlkaye Gündoğana, jenomže ten mířil slabě doprostřed branky.
59'
Se střelami se nám roztrhl pytel, když se odvážil k ní hostující Vedat Muriqi. Pro jeho smůlu trefuje prostory, kde stál ter Stegen.
58'
Jules Koundé nedokázal včas poslat ostrý centr na přední tyč, ale i tak se domácí drží v útoku.
57'
Branková konstrukce zní i na druhé straně! Odražený míč si našel ve vápně Lamine Yamal. Chytře si ho připravil na levou nohou, kterou i mířil pod víko. Skvělý Predrag Rajković konečkami prstů vytahuje balón na břevno.
56'
Snad poprvé se výrazně mohl ukázat útočník Marc Guiu, jenže nakonec před obráncem nezakončuje.
55'
Po delší době se do útoku dostane Barca, zapříčinil se o to výraznou měrou Fermín López.
54'
Obrovská šance na hostující straně! Mallorca vyslal nádherný centr na zadní tyč. Tam si rychle naběhl osamocený Vedat Muriqi, jenž obloučkem trefuje břevno domácí svatyně.
53'
Iñigo Martínez velice okatě zatáhl za dres hostující forvarda a zaslouženě vidí žlutou kartu.
52'
V defenzivě si chytře tělem pokryl balón Samuel Costa, proto byl zastaven nedovoleným zákrokem.
51'
Domácí si výrazně zavařili před svou brankou, nakonec vše Yamal vyřešil nejlépe. Z malého vápna bude odkopávat Marc-André ter Stegen.
50'
Sergi Darder nadvakrát vyslal ostrý centr do pokutového území. Na něj nikdo ze spoluhráčů nedosáhl.
49'
Barcelona se po rychlé rozehrávce svého brankáře tlačila do pokutového území. To je zatím uzamknuto.
48'
Nebezpečně se na přední tyč natahoval na míč Vedat Muriqi, jenomže se netrefil, a tak ter Stegen snadno chytá.
47'
Úvod druhé dějství je stejný jako závěr tohoto prvního, tedy kombinace je na domácí straně.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:06.
Úvodní dějství duelu mezi Barcelonou a Mallorcou je u svého konce. Do kabin se jde za nerozhodného výsledku. Opatrný úvod byl narušený pokutovým kopem, který ve 24.minutě nedokázal proměnit Gündoğan. Jenže i nadále byla aktivnější Barca, ale branku nedokázala vsítit. Proto se jde do kabin za výsledku 0:0.
45+4'
45+3'
Do nadějné šance se mohl hnát Fermín López, jenže stopku mu vystavila obranná dvojka.
45+2'
Barcelona doslova zamknula hosty na jejich polovině, ti zatím brání jako o život.
45+1'
Katalánci nerozehráli ideálně tento rohový kop, a tak se dostávají s balónem až na půlku.
45'
Na závěr první půle velká šance Barcelony! Fermín López úspěšně zavíral zadní tyč, kam letěl přetažený centr. Střídající hráč se dostal k zakončení hlavou, které dokázal Rajković vytáhnout na roh.
44'
Fermín López usilovně bojoval o kulatý nesmysl, ale na přesilu nemohl stačit.
43'
Hosté nedokázali ideálně rozehrát svou možnost, jelikož úspěšný v hlavičkovém souboji byl Martínez.
42'
Andreas Christensen musel nutně zatáhnout za ruční brzdu a soupeř se ujme rozehrávky.
41'
Znovu se Mallorca dokázala čistě zmocnit míče a může začít pomalu kombinovat v zadních řadách.
40'
Z tlaku obránců se ke střele na přední tyč dostal Fermín López. Ostrý pokus dokázal Rajkovič zachytit do svých rukavic.
39'
Velkou porci štěstí měl při samostatném úniku Cyle Larin. Propadlý míč mu šel přímo doběhu, jenže jeho zakončení nakonec končí úplně mimo tři tyče.
38'
Velice dobrý centr dostal na svou hlavu Manu Morlanes. Jeho okamžitý pokus v ataku zamířil pouze do rukavic nachystaného ter Stegena.
37'
ze hřiště odchází Raphinha, přichází Fermín López.
36'
Mallorca se rozhodla pro uklidnění celé situaci a získává na svou stranu přízemní převahu.
35'
João Félix se dostal k míči za hranicí velkého vápna. Připravil si ho na levou nohou, kterou míří těsně vedle.
34'
Opět se ukázal velice aktivní Cyle Larin, jenž servíroval přihrávku před branku na Muriqiho. Pas byl nakonec úspěšným skluzem obránce zastaven.
33'
Hra se znovu pomaličku a jistě dostává do útoku katalánského celku. Ten ho znovu lacino ztrácí.
32'
První větší ohrožení domácí svatyně. Protečovanou nabídku pomohl na zadní tyč zakončit Cyle Larin. Skluzem ovšem míč nedokázal trefit.
31'
Přízemní převaha se dostala až na kopačky gólmana ter Stegena, ten v klidu rozehrává.
30'
Z rohu se domácím nepodařilo udeřit a naopak po faulu budou nuceni bránit.
29'
Nakonec Barca bude rozehrávat alespoň rohový kop. Střelecký pokus byl totiž zablokován Guiuovi.
28'
Až moc snadno se dostal Lamine Yamal do útoku, jenže zde přichází nepřesná přihrávka.
27'
Samuel Costa to přehnal zbytečně s důrazem u levé lajny a nabídl domácí standardní situaci.
26'
Stále je k vidění stejný obrázek utkání, tedy kombinační rošády na polovině.
25'
Barcelona nadále pokračuje v útočném snažení, volný kop bude rozehrávat na polovině hřiště.
24'
Penalta není proměněna! İlkay Gündoğan zvolil slabý střelecký pokus po levé ruce brankáře Predraga Rajkoviće. Ten celou situaci odhadl a balón fantasticky vyrazil.
23'
Je rozhodnuto! Barceloně pomohl systém VAR, jelikož ten odhalil, že Raphinha byl zastaven v pokutovém území nedovoleně.
22'
Pozor, sudí míří k monitoru! Pro Mallorcu to nevypadá dobře, jelikož Raphinha byl opravdu spíše nedovoleně zastaven.
21'
Po tomto souboji zůstal Raphinha ležet na hrací ploše a míří k němu zdravotníci.
20'
Úspěšný průnik do pokutového území podnikl rychlík Raphinha. Obránce Copete ho mírně přistrčil, ale sudí penaltu pískat nebude.
19'
RCD se dostala k přímému kopu na útočné polovině. Slabý centr našel pouze hlavy soupeře.
18'
Raphinha se už nemohl dívat na dlouhou kombinaci, proto se odvážil ke střele. Obětavá obrana mu cestu do sítě nedovolila.
17'
Stále se domácí borci drží v přízemní převaze, ta zatím nevede k nějakému zakončení.
16'
Tohle byla škoda pro domácí mužstvo. Raphinha si skvěle naběhl na balón za obranu, ale zradilo ho zpracování.
15'
Ostrý centrovaný balón byl mířený na Félixe do náběhu. Ten se ovšem nedokázal protlačit přes obránce.
14'
Iñigo Martínez předvedl svou chytrost, když jel do nebezpečného skluzu, po kterém byl faulován. Nadějná standardka bude u červenomodrých borců.
13'
Barcelona se dostává do svého klasického zámku, jenž zatím k ničemu nevede.
12'
Opět se píská postavení mimo hru, znovu se v něm nacházel Larin a rozehrávky se ujme Curbasí.
11'
Nejprve João Cancelo rychle spěchal do nadějného přečíslení, jenomže zasekávačkou celou akci zabrzdil.
10'
Hosté se dostali do nadějného přečíslení, které je zastaveno ofsajdem, v němž se nacházel Cyle Larin.
9'
Mallorca se momentálně dostala na delší dobu do kombinační hry. Jenže prodloužení útočníka bylo neúspěšně.
8'
Krkolomá kombinace Katalánců nevedla ke zdárnému konci. Brankář Rajkovič dokázal okamžitě balón odkopnout.
7'
Velkou chybu urobil v rozehrávce Marc-André ter Stegen. Pro jeho štěstí nedokázal v pokutovém území dále zpracovat balón Larin.
6'
Tohle je velká škoda pro domácí celek. İlkay Gündoğan byl totiž nevybíravě zastavil při snaze založit nadějný brejk.
5'
Hostující Lato se vší silou tlačil za kulatý nesmyslem. Do cesty se mu postavil domácí stoper, který byl následně faulován.
4'
Po krátké souhře došlo také ke střeleckému pokusu. Vyslal ho zpoza pokutového území Jules Koundé, ale Rajkovič si se střelou doprostřed branky poradil.
3'
Velmi dobrou práci odvedl směrem do útoku João Félix. Po jeho úspěšném vyvezení bude Barca kombinovat.
2'
Chytře si míč před sebe předkopl Yamal, díky této výhodné pozici byl faulován a vybojoval standardní situaci.
1'
O úvodní výkop tohoto duelu se postaral hostující celek z Mallorcy, ten okamžitě nakopává do ofenzivy.
1'
Všichni aktéři právě nastoupili na hrací plochu dnešního střetnutí. Za pár okamžiků jdeme do akce.
Hráči obou mužstev mají za sebou předzápasové rozcvičení. Momentálně se nachází v kabinách, kde probíhají poslední přípravy.

FC Barcelona: ter Stegen (C) – Koundé, Cubarsí, I. Martínez, Cancelo – Gündoğan, Christensen, Raphinha – Yamal, Guiu, Félix.
Náhradníci: I. Peña, Kochen – Lewandowski, F. López, Romeu, Roque, Roberto, Casadó, U. Hernández, Fort, Faye.
Trenér: Xavi

RCD Mallorca: Rajković – G. González, Nastasić, Raíllo (C), Copete, Lato – Darder, S. Costa, Morlanes – Larin, Muriqi.
Náhradníci: Greif, Cuéllar – Van der Heyden, Prats, J. Costa, Llabrés, Dan. Rodríguez, Ant. Sánchez, Vidal, Radonjić, Ley.
Trenér: Javier Aguirre

Rozhodčí: Villanueva – Mateo, Parfenof.

FC BARCELONA

Svěřenci bývalého hráče Xaviho zažívají relativně povedenou sezónu. Po 27 odehraných zápasech se nachází na třetí pozici se ziskem 58 bodů a pozitivním skóre 56:34. Na první Real Madrid už ovšem ztrácí osm bodů a na zisk titulu už spíše kouká nerealisticky, ale ještě nic není rozhodnuto.

Katalánci zažívají v posledních týdnech velice dobré období, protože se povedlo posledních šest duelů v lize neprohrát. Povinné výhry přišly s Osasunou, Alavésem, Celtou Vigo a ta nejvyšší s Getafe. Velká ztráta přišla za remízu 3:3 na domácím stadioně proti Granady. A i naposledy uhrála remízu, jelikož hrála před týdnem na nepříjemné půdě Bilbaa. Barcelona se také musí soustředit na Ligu mistrů, kde v minulém týdnu odehrála první duel osmifinále na Neapoli. Zde nakonec uhrála ubojovanou remízu 1:1.

O nejvýraznějším muži v tomto kádru je úplně jasno. Je jím pětatřicetiletý Robert Lewandowski, jenž je nejlepším střelcem tohoto mužstva. Polský forvard v domácí soutěži nastřílel 12 branek a pět nahrávek k tomu. Naposledy se prosadil právě na mezinárodní úrovni, když se zapříčinil o remízu na Neapoli.

Splní Barcelona jasnou roli favorita?

RCD MALLORCA

Svěřenci trenéra Javiera Aguirreho zažívají svou třetí sezónu v řadě mezi španělskou elitou. Momentálně se po 27 kolech nacházejí na 15.místě s negativním skóre 24:34. Záchrana v LaLize ovšem ještě není hotová, protože na první sestupovou pozici má náskok pouhých osm bodů.

Mallorca momentálně nezažívá úplně špatné období, když z posledních čtyř střetnutí nasbírala 7 bodů. Nejprve si doma poradila těsným výsledkem 2:1 s Vallecanem, jenže následně o týden později také na svém hřišti padla se Sociedadem 1:2. Poté přišla ubojovaná remíza v posledních minutách proti s Alavésem. Naposledy se představila minulou neděli proti Gironě, která je největším překvapením dosavadního ročníku. Možná až překvapivě dokázala před skvělou kulisou uspět nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Klíčovým mužem tohoto celku je útočník Vedat Muriqi. Devětadvacetiletý rodák z Kosova v letošní sezóně LaLigy nastoupil do 19 střetnutí. V nich se dokázal pětkrát prosadit a na dva góly asistoval. Naposledy rozvlnil síť brankáře Vallecana a hned to byla klíčová trefa, jelikož byla vítězná a znamenala tři body.

Povede se Mallorce překvapit favorita z Barcelony?
Krásný páteční večer z Estadia Olímpica! Od 21:00 se zde otevře program 28. kola španělské LaLigy. Hvězdná FC Barcelona na svém dosavadním domácím trávníku přivítá RCD Mallorcu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.