La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Atlético - 16. prosince 2023   16:15

Bilbao
52' Guruzeta (A. Herrera) • 64' N. Williams
2:0
(0:0)
Bilbao
Simón – Lekue, Vivian, Paredes, Berchiche – Prados (77. Vesga), A. Herrera – I. Williams (85. Jauregizar), Sancet (85. U. Gómez), N. Williams (90. Berenguer) – Guruzeta.
Agirrezabala – Raúl García, de Albéniz, Ares, Rincón, Villalibre, Nolaskoain.
Manzano
San Mamés Barria (Bilbao)
Atlético
Oblak (C) – Molina (46. de Paul), Söyüncü (46. Giménez), Witsel, Hermoso, Lino – Llorente, Koke, Saúl (58. Depay) – Morata (66. Azpilicueta), Griezmann (58. Correa).
Gomis, Grbić – Galán, Savić, Mandava, Riquelme.

Děkuji za vaši pozornost, pěkný zbytek dne.
Zápas je u konce. Domácí tým zaslouženě vítězí výsledkem 2:0. V prvním poločase byl jasně lepší, vypracoval si více vyložených šancí, dvakrát nastřelil tyčku a neproměnil penaltu. V druhém dějství se prosadil hned dvakrát, největší šanci hostů vychytal Simon svou nohou. Všechny body do tabulky si tak zapíše Bilbao.
90+6'
90+6'
Běží poslední minuta nastaveného času. Centr Césara Azpilicuety odvrací obrana a vysílá své spoluhráče dopředu.
90+5'
Bilbau se daří odvrátit toto nebezpečí. Hosté se ale u poloviny vrací zpět k míči.
90+5'
Atlético dostává výhodu a pokračuje dopředu. Za chvíli přijde centr z levé strany.
90+4'
Domácím barvám se daří držet soupeře daleko od vlastní svatyně. Čtyři minuty nastaveného času jsou minulostí.
90+2'
Domácí pokračují autovým vhazováním na polovině soupeře.
90'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Nico Williams, přichází Álex Berenguer.
89'
Nepřesná rána z vnitřku šestnáctky. Následuje odkop od Simonovy branky.
89'
Marcos Llorente centroval před branku, červení jeho načechraný míč odvrátili na roh.
88'
Nepřesná přihrávka na levou stranu. Domácí budou vhazovat aut.
88'
Po rohu přišlo nepřesné zakončení v podání Mikela Vesgaa.
87'
Yuri Berchiche přihrál na svého spoluhráče, který byl na hranici šestnáctky. Střela byla tečovaná, následuje roh.
86'
Hosté šlápli do plynu a snaží se o snížení. Možná ale začali trochu pozdě.
85'
ze hřiště odchází Oihan Sancet, přichází Unai Gómez,
ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Mikel Jauregizar.
85'
Hosté rozehrají rohový kop, hned poté, co se vystřídá.
83'
Simon předvedl výtečný zákrok a zabránil tak jisté brance! Marcos Llorente dostal přihrávku od spoluhráče napravo a z blízkosti pálil do jeho nohy!
82'
Zatímco domácí chystají střídání, zelení vybojovali faul za polovinu hřiště.
81'
Centr Ángela Correy spoluhráčovu hlavu nenašel. Namísto toho odskákal do autu.
80'
Zakončení Samuela Lina šlo jen do boční sítě.
79'
Avšak teď jim akci překazilo ofsajdové postavení.
79'
Zelení se ale ještě nevzdávají a zkouší to znovu.
78'
Tak tohle nebylo ideální řešení od obránce Atlética. Chtěl křižnou přihrávkou vyslat spoluhráče na pravé straně, ale balon nakopl až k brankáři Simonovi. Ten si ho tak odvedl až do rohu svého velkého vápna, natáhl na sebe útočníka, a teprve pak ho sebral.
77'
ze hřiště odchází Beňat Prados, přichází Mikel Vesga.
76'
Memphis Depay při snaze pohlídat míč trefil loktem do obličeje protihráče.
75'
Na hřišti byl ošetřován Yuri Berchiche, s lékaři odchází za postranní čáru.
74'
Domácím byl nakonec sice odpískán ofsajd, ale i tak to byla velká minela, v podání domácího útočníka, který asi ze dvou metrů vůbec netrefil branku.
72'
Dlouhý aut, jenž doletěl až k penaltovému puntíku do velkého vápna Bilbaa, odvrátili obránci.
71'
Bilbao drží balon na své straně a do kombinace zapojuje i brankáře.
70'
Roh pro Atlético. Rozehrán bude z pravé strany.
69'
A asi největší šance hostů v zápase. Marcos Llorente prošel do šestnáctky, a téměř až k brance, Bilbaa. Přihrával na spoluhráče před brankou, ale obrana balon odkopla.
67'
Červení jsou i nadále hodně aktivní a znovu nebyli daleko od branky. Oblak předvedl důležitý zákrok, bude se kopat roh.
66'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází César Azpilicueta.
64'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Autorem branky je NICO WILLIAMS. Tak to byla krásná branka! Nico Williams dostal na pravou stranu přihrávku do běhu. Balon si navedl do šestnáctky, ze které se krásně trefil pod horní tyčku! Oblak se natahoval marně!
63'
Bilbao dostalo výhodu ve středu hřiště a může pokračovat v kombinaci.
62'
Snaha o pas za obranu hostům nevyšla. Aitor Paredes byl připraven a balon odkopl do autu.
60'
Bilbao se znovu dobře ubránilo přechodu hostujícího celku do útoku a samo může pokračovat ve hře.
58'
ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Ángel Correa,
ze hřiště odchází Saúl, přichází Memphis Depay.
58'
Centr, jenž přiletěl do šestnáctky, se podařilo Atléticu odrazit.
57'
Domácí mají k dispozici standardní situaci. Ta bude rozehrána z pravé strany.
56'
Rodrigo de Paul zkazil přihrávku u poloviny hřiště a následně fauloval. Měl by ale dávat pozor. Jednu žlutou už dostal.
54'
Hostům se znovu nepodařilo dostat ani za polovinu a dopředu mohou červení.
52'
Autorem branky je GORKA GURUZETA. Asistence: Ander Herrera. Domácí jdou zaslouženě do vedení! Po rohu balon propadl na druhou stranu. Odtam se pak dostal k Herrerovi, jenž krásným pasem za obranu našel svého spoluhráče Guruzetu! Ten si s balonem poradil a uklidil ho do sítě!
51'
Nico Williams pěkně pronikl po levé straně a upaloval do vápna. Na hranici velkého vápna pak získal roh.
49'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (Rodrigo de Paul). Za loket v obličeji vidí Rodrigo de Paul žlutou kartu. Prados je ošetřován.
48'
Ofsajd hostujícího týmu. Balon nakopne dopředu brankář Simon.
48'
Antoine Griezmann byl nedovoleně zastaven kousek za polovinou hřiště.
47'
Domácí tým navázal v druhém poločasu na ten první. První ránu na branku Oblaka vyslal Iñaki Williams.
46'
ze hřiště odchází Çağlar Söyüncü, přichází José Giménez,
ze hřiště odchází Nahuel Molina, přichází Rodrigo de Paul.
46'
První poločas je za námi. Domácí tým vstoupil do utkání aktivněji a první polovinu zápasu byl jasně lepším. Kromě dvou nastřelených tyček kopal i penaltu, ale Sancet svou šanci zahodil. Stav zůstává stále 0:0.
45+1'
45+1'
Daniel Vivian odvrátil hlavou centr na roh. Ten si pak pohlídal Simon, když si došel pro centr.
45'
Simonovi nevyšel odkop, balon skončil v zámezí. Zpět ho uvede do hry Mario Hermoso.
44'
Zelení odvrací ze své šestnáctky jeden míč za druhým.
42'
Další zakončení na branku Oblaka, avšak Sancet svou ránu zatočil příliš doleva a balon tak dopadl kousek od tyčky do zámezí.
42'
Červení pokračují v dobývání branky svého oponenta.
41'
Nico Williams byl opět blízko první brance, ale tentokrát mu v tom zabránila tyčka!
39'
Iñaki Williams dostal dobrou přihrávku od Oihana Sanceta. V šestnáctce si navedl balon více ke středu a tvrdě zakončil. Namísto branky trefil jen stopera Atlética, který to schytal do citlivých míst.
38'
Z rohu šel pak balon jen do boční sítě branky. Následuje odkop.
38'
Centr na branku vyrazil golman Simon na roh.
38'
Hosté mohou minelu domácího fotbalisty potrestat ze standardní situace.
36'
Domácí tým nejde do vedení! Oihan Sancet mířil do pravého horního rohu, ale ten přepálil. Zákrok brankáře tak ani nebyl třeba! Stav zůstává 0:0.
35'
Nico Williams upadl v šestnáctce, sudí píská penaltu! Provinil se Çağlar Söyüncü!
33'
Zakončení domácího týmu bylo nepřesné, následuje odkop od branky.
32'
Bilbao napadá poměrně vysoko a chce zrychlit hru. Atlético se k tomu totiž moc nemá a v klidu si jen přihrává vzadu.
30'
Nepřesná přihrávka domácího fotbalisty končí v zámezí. Sancet musí tuto situaci hodit za hlavu a vybojovat balon zpět.
29'
Dál jak pár metrů za půlící čáru se svěřenci trenéra Simeoneho nedostanou.
28'
Zelení si vyměňují míč na své polovině, jít dopředu se jim ale moc nechce.
25'
Sudí musí řešit menší rozbroje mezi hráči. Pak se bude pokračovat rozehrávkou u středového kruhu, kde byl Morata faulovaný.
24'
Ani na podruhé se však zeleným nepodařilo ohrozit branku. Teď už se musí soustředit na bránění, jelikož domácí se ženou na Oblaka.
24'
A ten si ještě zopakují.
24'
Rohový kop pro hosty.
22'
Veledůležitý zákrok předvedl Oblak, jenž včas vyběhl proti unikajícímu útočníkovi Bilbaa na levé straně.
20'
Iñaki Williams přihrával naslepo před branku, avšak tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl a balon tak jen prošel na druhou stranu hřiště.
19'
Další střela domácího týmu šla jen do středu branky, kde byl Oblak nachystaný.
19'
Červení pokračují autovým vhazováním u rohového praporku soupeře. Dobrou práci tam odvedl Iñigo Lekue.
17'
Hosté, ač mají větší držení míče, se zatím nedostali vůbec k zakončení. To Athletic Bilbao zakončoval nebezpečně už dvakrát!
16'
Nákop levého beka Atlética si našel jen stoper domácího týmu a přihrál svému brankáři.
14'
Ostrý faul Pradose, jenž skluzem sestřelil přihrávajícího Molinu.
12'
Iñaki Williams nastřeluje z hranice šestnáctky levou tyčku!
11'
Hra je zatím poměrně tvrdá, hráči se navzájem nešetří. Tvrdou ránu v souboji schytal také Yuri.
10'
Marcos Llorente se diví, proč neodpískal rozhodčí faul, když se ho k zemi povalil protihráč u středové čáry. Nicméně s tím nic neudělá, už se pokračuje dál.
8'
Iñigo Lekue chtěl projít do vápna napravo, ale přes dvojici obránců neprošel. Červení zůstávají u balonu.
8'
Teď jsou na tahu hosté, aby něco ukázali. Zatím si přihrávají u pravé strany.
5'
První větší šance zápasu! Domácí se dostali do zakončení, když k tyčce po zemi pálil Gorka Guruzeta. Brankář Oblak se ale zavčas položil na zem a ránu zneškodnil!
4'
Kontrolu nad míčem mají momentálně domácí hráči, kteří zkusili útok po levé straně. Tam však přihrávka Nicoa Williamse u šestnáctky na nikoho nešla.
3'
Nepřesnou rozehrávku hostí odvrátil stoper Bilbaa.
2'
Atlético, hrající dnes v zelených dresech, se zmocnilo míče. Aut vhodil k brankáři Hermoso.
1'
A je rozehráno. První dotek s míčem patřil domácímu celku.
1'

Athletic Bilbao: Simón – Lekue, Vivian, Paredes, Berchiche – Prados, A. Herrera – I. Williams, Sancet, N. Williams – Guruzeta.
Náhradníci: Agirrezabala – Raúl García, de Albéniz, Ares, Berenguer, U. Gómez, Rincón, Vesga, Jauregizar, Villalibre, Nolaskoain.
Trenér: Valverde

Atlético Madrid: Oblak (C) – Molina, Söyüncü, Witsel, Hermoso, Lino – Llorente, Koke, Saúl – Morata, Griezmann.
Náhradníci: Gomis, Grbić – Galán, Azpilicueta, Savić, Mandava, Riquelme, Depay, de Paul, Giménez, Correa.
Trenér: Simeone

Rozhodčí: Manzano.
Ve vzájemných zápasech obou klubů s podobným názvem příliš moc branek nepadá – většinou jen jedna až tři. Největší "kanonáda" byla před pěti lety, kdy padlo hned pět gólů. Poslední dva vzájemné duely vyhrál madridský klub 1:0.

Club Atlético de Madrid

je v tabulce za svým městským rivalem na 3.místě a má našlápnuto do skupinové fáze Ligy mistrů v příštím ročníku. Ostatně i v té aktuální naposledy vyhrál svou skupinu a může se těšit až na svůj jarní osmifinálový duel. V nejvyšší španělské soutěži prohrál v této sezoně jen třikrát – naposledy podobně jako jeho dnešní hostitel na půdě FC Barcelony také 0:1. Naposledy si v LaLize poradil minulou neděli s Almeríou 2:1 a ve středu porazil také doma Lazio Řím 2:0. Nejlepším střelcem klubu z hlavního města není nikdo jiný než francouzský reprezentatnt Antoine Griezmann, který proti zmiňovému klubu z hlavního města Itálie tento týden také jednu branku dal.

Athletic Club de Bilbao

po 16 odehraných zápasech LaLigy je na 5.místě, což by znamenalo účast ve skupinové fázi Evropské ligy v příští sezoně. Stále jsou ale ještě 3 zápasy do pouhé poloviny soutěže, takže je ještě předčasné soudit. Ostatně naposledy hrál tento baskický klub poháry v sezoně 2017/18. Aktuálně nemá tento klub, kterému se přezdívá také červenobílí lvi, za sebou špatnou sérii výsledků. Naposledy v nejvyšší španělské soutěži prohrál na půdě FC Barcelony 22.října a to těsně 0:1. Od té doby včetně domácího poháru (kde už je mezi nejlepšími 32 týmy) má za sebou 5 výher a tři remízy. Naposledy remizoval 1:1 na půdě aktuálního lídra soutěže Granady 1:1. Nejlepším střelcem klubu je s osmi brankami a třemi asistencemi Ghaňan Williams Inaki, který právě ke zmiňované remíze přispěl.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.