La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Celta Vigo - 10. listopadu 2023   21:00

Bilbao
37' Sancet  • 45+5' Guruzeta (N. Williams) • 52' Guruzeta (N. Williams) • 90+7' Berenguer
4:3
(2:2)
Celta Vigo
25' Aspas  (Mingueza) • 41' Bamba   • 66' Larsen  (Aspas)
Bilbao
Simón – de Marcos, Vivian, Paredes, Lekue – Vesga (69. D. García), de Galarreta – I. Williams (80. Berenguer), Sancet (85. U. Gómez), N. Williams – Guruzeta (80. Raúl García).
Agirrezabala – Ares, Muniain, Villalibre, de Albéniz, Prados, Nolaskoain.
Pulido – Escuela, Alonso
San Mamés Barria, Bilbao
44 435 diváků
Celta Vigo
Guaita – K. Vázquez, Starfelt, Núñez, M. Sánchez – Mingueza, Beltrán (69. de la Torre), Dotor, Bamba (84. C. Pérez) – Aspas, Larsen (89. Douvikas).
I. Villar, Marchesín – J. Rodríguez, Domínguez, Dam. Rodríguez, Swedberg, M. Rodríguez, H. Álvarez, Cervi.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je dobojováno! Skvělý zápas, v němž měly útoky převahu nad obranami, končí vítězím domácích. Když už totiž zápas směřoval do nerozhodného výsledku, zahrál hostující Mingueza ve vápně rukou a domácí proměnili pokutový kop, čímž rozhodli o svém vítězství.
90+9'
90+7'
Bilbao právě vstřelilo branku!
ÁLEX BERENGUER s naprostým přehledem proměňuje pokutový kop a domácí, v samém závěru nastavení, jdou do vedení.
90+6'
Pozor, útočící Álex Berenguer (Ath. Bilbao) pravděpodobně trefil bránícího Minguezu, který zahrál ve vápně rukou, bude to penalta pro Bilbao?
90+5'
Bilbao se snaží ještě rozhodnout zápas vedoucí brankou, hosté se usilovně brání.
90+3'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Raúl García).
89'
Střídání v týmu Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Jörgen Larsen, přichází Tasos Douvikas.
88'
Bránící Manu Sánchez (Celta Vigo) nepustil pronikajícího Nico Williamse, ale fauloval při tom, takže domácí zůstanou u míče.
87'
Překopávaná ze strany na stranu, tempo zápasu trochu opadlo.
85'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Oihan Sancet, přichází Unai Gómez.
84'
ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Carles Pérez.
83'
Výkop od branky Celty Vigo.
81'
Nepřesným centrem z levé strany, končí akce hostů, kteří se vzápětí dostávají znovu na míč.
80'
ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Álex Berenguer,
ze hřiště odchází Gorka Guruzeta, přichází Raúl García.
79'
Přetažený centr zamířil, od levého rohového praporku, až na vzdálenější tyč, tam ale Aitor Paredes nedokázal těžký míč zpracovat.
78'
Rohový kop pro Bilbao, po tečované střele Sanceta.
77'
Hraje se u půlící čáry, míč se chopili domácí.
75'
Hra je v tuto chvíli přerušena, jeden z hostujících hráčů zůstává na trávníku a drží se za nohu.
74'
Rohový kop již hosté rozehráli z levé strany, ale branku Bilbaa ohrozit nedokázali.
73'
Iago Aspas (Celta de Vigo) neproměňuje pokutový kop, gólman Simón vystihl směr střely a vyrazil míč na roh.
72'
A rozhodčí nařizuje pokutový kop, bránící Gorka Guruzeta (Ath. Bilbao) zahrál rukou!
71'
Pozor, rozhodčí dostal informaci od VARu a jde si prohlédnout videozáznam situace před brankou domácích, po rohovém kopu Celty.
71'
Po rohovém kopu Celty, z pravé strany, nastal trochu zmatek v pokutovém území Bilbaa, kopačky tam létaly vysoko, ale míč opouští vápno a hra pokračuje.
70'
Roh pro Celtu, vezmou si hosté vedení zpět?
69'
ze hřiště odchází Mikel Vesga, přichází Dani García.

ze hřiště odchází Fran Beltrán, přichází Luca de la Torre.
68'
Dnešní utkání rozhodně diváky nenudí, doufejme, že tomu tak bude i nadále.
66'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Tentokrát se ale již JÖRGEN LARSEN dočkal! Neskutečně rychlé přenesení hry od vlastní branky, kdy si na dlouhý nákop naběhl Aspas. Ten zatáhl míč po pravé straně, odkud, do rozevřené domácí obrany, poslal pas před branku, kde právě Larsen pohodlě zakončil.
65'
Dnešní utkání sleduje 44 435 diváků.
63'
Jörgen Larsen (Celta Vigo) dopravil míč do branky, ale předtím se nacházel v ofsajdu, takže gól, po komunikaci s VARem, sudí neuznal.
63'
Bilbao rozehrávalo roh z pravé strany, který hosté ubránili. Akce pokračovala, domácí se opět dostali k vápnu hostů, vše ale končí nepřesnou střelou.
62'
Opět Nico Williams v akci, tentokrát se snažil vybojovat penaltu, ale jeho pád, v pokutovém území hostů, byl až příliš okatý.
61'
Nico Williams (Ath. Bilbao) se skvěle uvolnil na levé straně, odkud poté poslal míč do vápna. Tam zakončoval z první Oihan Sancet, který ale branku přestřelil.
60'
Je před námi poslední půl hodina zápasu, který se zatím vyvíjí lépe pro domácí, nicméně konečné skóre může ještě doznat změn, vzhledem k tomu, jak otevřený dnešní duel je.
59'
Malá domů v podání hostů, kteří mají problém s rozehrávkou, domácí dobře napadají.
58'
Nico Williams (Ath. Bilbao) rozehrál, poslal pas do vápna, který jeden z bránících hráčů hostů odvrací do autu.
57'
Bránící Oscar Mingueza (Celta Vigo) podrazil útočícího Iñaki Williamse, takže domácí mají k dispozici volný kop z levé strany.
56'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Unai Simón).
56'
Mikel Vesga (Ath. Bilbao) je na konci útočného snažení domácích, jeho pokus zpoza vápna ale Vicente Guaita lapil.
55'
A Bilbao je při chuti, další útok se valí na branku hostů.
54'
No vida, lepší vstup si do druhé půle nemohli fotbalisté Athletica přát.
52'
Po rohovém kopu se hostům nepodařilo míč odehrát z vápna, Nico Williams pak z levé strany poslal míč před branku, kde pohodlně zakončil GORKA GURUZETA.
51'
Rohový kop vybojovali domácí, rozehrávat ho budou z pravé strany.
50'
Hosté se tlačí k vápnu domácích, ale špatným nákopem se sami připravují o míč.
48'
Do druhé půle nastoupily oba týmy ve stejném složení, v jakém dokončily poločas první.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:07.
První poločas nabídl hned čtyři góly a jeden neuznaný gól hostů, kteří sice dokázali dvakrát jít do vedení, domácí ale pokaždé srovnali a do šaten tak odchází oba týmy za nerozhodného stavu. V úvodu zápasu byli aktivnější domácí, kteří z toho nic nevytěžili, naopak, jako první udeřili hosté. Po prvním gólu zápasu se hra vyrovnala a skóre tak odpovídá tomu, co jsme sledovali na hřišti.
45+6'
45+5'
V posledních vteřinách první půle se domácí dočkali vyrovnání! Nico Williams zatáhl míč po levé straně, přes obránce dokázal přihrát před branku, kde na malém vápně GORKA GURUZETA pouze nastavil nohu a nasměroval míč do branky.
45+4'
U míče opět fotbalisté Celty Vigo, kteří již ale nikam dopředu nespěchají.
45+3'
Další nebezpečí pro domácí branku poté, co Jonathan Bamba (Celta Vigo) poslal zajímavou přihrávku z levé strany, naštěstí pro domácí, přihrávka nebyla přesná.
45+2'
Statistika držení míče – 59% : 41%.
44'
Fran Beltrán (Celta Vigo) zkoušel dlouhým nákopem vysunout Aspase, ale nebyl to přesný pokus.
43'
Iñaki Williams (Ath. Bilbao) se rozčiluje u vápna Celty, kde se dožadoval odpískání nedovoleného zákroku obránce hostů, ale sudí je jiného názoru.
41'
Hosté si berou vedení zpět poté, co se míč odrazil přímo k JONATHANU BAMBOVI, který neváhal, napálil míč z voleje a zpoza vápna ho poslal nechytatelně k tyči.
40'
Je před námi poslední pětiminutovka první půle, v níž je opět nerozhodný stav.
39'
Žlutá karta pro tým Celta de Vigo (Iago Aspas).
37'
Nico Williams (Ath. Bilbao) poslal míč z levé strany do vápna, tam míč nešťastně zasáhl ještě obránce Celty tak, že ho poslal vedle sebe na volného OIHANA SANCETA, který pohotově poslal míč do branky.
36'
Bilbao vybojovalo svůj čtvrtý roh v zápase.
35'
Hosté kombinují u půlící čáry, jenže místo dopředu jde míč zpět k brankáři Guaitovi.
34'
Celta Vigo však zatím dokázala vytěžit z minima maximum, kdy si vytvořila dvě nebezpečné šance a obě skončily gólem. Ta první ale byla po ofsajdu.
33'
Bilbao sice prohrává, ale zatím rozhodně není horším mužstvem, naopak.
31'
Jenže hra domácích pokračuje a následuje další roh, tentokrát z levé strany.
30'
Tentokrát to domácí rozehráli klasicky, tedy centr do vápna, který ale nebyl přesný.
29'
Rohový kop domácích, kteří budou rozehrávat z pravé strany.
28'
A další útočná akce hostů končí ofsajdem, takže míč získávají hosté.
27'
Míč letí do autu, domácí vhazují na pravé straně, na polovině hostů.
25'
Rychlá akce hostů končí gólem, když zakončující IAGO ASPAS vyslal krásnou střelu zpoza vápna. Ta se stáčela směrem k brance a nakonec zaplula k tyči, na kterou již Unai Simón nedosáhl.
25'
Celta získává zajímavou standardku na útočné polovině, je to spíše na centr do vápna.
24'
Přihrávka k vápnu Celty, v podání domácích, není přesná a míče se chopili hosté.
22'
Rychlá rozehrávka Unai Simóna, následuje dlouhý nákop domácích, který ale nenašel toho správného adresáta.
21'
Iago Aspas (Celta Vigo) se snažil dostat za obranu domácích, ale vracející se obránce dokázal míč zachytit.
20'
Nico Williams (Ath. Bilbao) zkoušel uspět na levé straně, kde se nakonec zbavil obránce, odcentroval, ale zakončující Iñaki Williams přestřeluje branku hostů.
19'
Akce domácích, na útočné polovině, pokračuje, hosté se pozorně brání.
18'
Bránící Manu Sánchez (Celta Vigo) odehrál míč do autu.
17'
Hostům se podařilo dostat míč do branky, po dorážce Iaga Aspase, ale gól neplatí pro předchozí ofsajd.
16'
Po pravé straně postupuje Celta na útočnou polovinu, kam se zatím hosté moc často nedostali.
15'
Domácí rozehráli z pravé strany první roh v zápase, ale nebylo to moc povedené, byť na brankáře Celty šla nakonec střela, ale nikoliv nebezpečná.
14'
První roh v zápase rozehrávají domácí z pravé strany.
13'
Óscar de Marcos (Ath. Bilbao) vhazuje z pravé strany, posílá míč do vápna, kde zasáhl bránící Unai Núñez, který míč odehrál na roh.
12'
Celta se vůbec poprvé dostává před pokutové území Bilbaa, na delší chvíli... posléze však hosté o míč přichází vlastní chybou.
11'
Ofsajdem Iñaki Williamse končí další útočný pokus domácích.
10'
Po pravé straně to zkouší Athletic, ale špatným nákopem se připravuje o míč.
9'
Také na opačné straně se míč dostává k brance, takže i gólman Celty, Vicente Guaita, si zahraje.
8'
Až k brankáři Unai Simonovi se vrací míč, domácí se tak znovu zkusí zformovat a zaútočit.
7'
Míč opět v držení domácích, kteří zkouší něco vymyslet na útočné polovině.
6'
Iñaki Williams (Ath. Bilbao) ztrácí míč u půlící čáry a domácí se rychle vrací zpět.
5'
Od úvodního hvizdu je k vidění rychlý fotbal.
4'
Kevin Vázquez (Celta Vigo) dokázal zachytit pas a posléze i založit protiútok hostů.
3'
Zajímavý míč přilétl, z pravé strany, před branku hostů, na malém vápně ale dobře zasáhl obránce Bilbaa.