La Liga - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Granada - 19. dubna 2024   21:00

Bilbao
24' Guruzeta
1:1
(1:1)
Granada
6' I. Williams (vl.)
Bilbao
Simón – de Marcos (C), Vivian, Paredes (46. Y. Álvarez), Berchiche (70. Lekue) – de Galarreta, U. Gómez (63. A. Herrera) – I. Williams, Sancet (63. Berenguer), N. Williams – Guruzeta (82. Raúl García).
Agirrezabala – Ares, Dan. García, Muniain, Prados, Villalibre, Vesga.
Iglesias – Bueno, Cerezo
San Mamés Barria (Bilbao)
45 917 diváků
Granada
Batalla – Bru. Méndez, Rubio, Miquel, Neva (90+1. Corbeanu) – Puertas (C) (64. Uzuni), S. Ruiz, Gumbau, Jóźwiak (81. Maouassa) – G. Villar (46. R. Sánchez), Boyé (81. Arezo).
R. Fernández, M. Martínez – Hongla, Piątkowski, Callejón.

Utkání Bilbaa s Granadou končí remízou 1:1, čímž se zopakoval výsledek z prvního vzájemného zápasu, ovšem pro oba týmy je jednoznačnou ztrátou. Bilbau se tím vzdaluje možnost hrát příští ročník Ligy mistrů, Granada je na tom ještě mnohem hůře, neboť šest zápasů před koncem soutěže ztrácí na udržení už deset bodů a udržení je v rovině stále pustější teorie.

Hráčem zápasu byl vyhlášen Nico Williams. Jeho bratr Iňaki odstartoval zápas nešťastným vlastním gólem po rohovém kopu Granady, brzy sice vyrovnal Gorka Guruzeta, ovšem dokonat otočku už se domácím nepovedlo.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 11:5. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:15.
90+7'
90+7'
Centr Nica Williamse ale hosté odvrátili, tím utkání takřka jistě skončí 1:1.
90+7'
Maouassovi vletěl do odkopu Raúl García, následně si vynutil faul hostujícího obránce a Bilbao bude zahrávat ještě jednu standardní situaci.
90+6'
Sergio Ruiz musel být po střetu s Anderem Herrerou ošetřen.
90+5'
Ander Herrera za faul a následnou nesportovní reakci dostává žlutou kartu.
90+5'
Domácí zahrávali dva rohy v rychlém sledu, celkem už jich mají jedenáct, ovšem znovu bez úspěchu.
90+4'
Nico Williams na levém křídle mezi dvěma soky vybojoval další rohový kop pro Athletic.
90+3'
Domácí hrají v nastaveném čase s míčem jen ve středu hřiště, nedaří se jim přenést hru k pokutovému území Granady.
90+1'
Rozhodčí Javier Iglesias oddaluje závěrečný hvizd o šest nastavených minut.
90+1'
Střídání v týmu Granada CF:
ze hřiště odchází Carlos Neva, přichází Theodor Corbeanu.
90'
Nelíbí se to ani Ernestu Valverdemu, jenž si vysloužil žlutou kartu.
89'
Yeray Álvarez ve středu hřiště podrazil Ricarda Sáncheze, rozhodnutí sudího Iglesiase o faulu se domácím vůbec nelíbí.
88'
Berenguerova propagační střela neměla nejmenší šanci na úspěch.
87'
Po rohovém kopu se míč odrazil k Iňakimu Williamsovi, jenž prudkou ránou zblízka těsně míjí hostující branku! To byla jednoznačně největší šance celého druhého dějství!
86'
Álex Berenguer se šikovně zbavil Rubia a pronikl po levé straně pokutového území, následnou přihrávku odkopl na rohový kop Ignasi Miquel.
85'
Z něj ale domácí nedokázali vymyslet vůbec nic, už se hraje znovu ve středu hřiště.
85'
Po přetaženém centru ke vzdálenější tyči Nico Williams vybojoval rohový kop pro Bilbao.
84'
Útočná snaha domácích je zastavena praporkem pomezního rozhodčího Cereza, jenž při dlouhém nákopu viděl ofsajd Raúla Garcíi.
82'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Gorka Guruzeta, přichází Raúl García.
81'
U domácí střídačky se do dresu převléká Raúl García, jenž by měl také přijít na trávník.
81'
ze hřiště odchází Kamil Jóźwiak, přichází Faitout Maouassa.
81'
ze hřiště odchází Lucas Boyé, přichází Matías Arezo.
79'
Zdravotní potíže trápí Kamila Józwiaka, ten se posadil na zem u rohu pokutového území a vyžaduje ošetření.
78'
Centr Nica Williamse se odrážel před brankou, do zakončení se ale jeho spoluhráči nedostali.
78'
Bilbao je znovu usazené na útočné polovině a snaží se najít cestu do zahuštěného pokutového území Granady.
76'
Rohový kop se stal kořistí brankáře Batally, ten se výborným výkopem snažil vysunout do protiútoku Józwiaka, jeho centr na nabíhajícího Boyého byl zablokován.
76'
Přeci jen se u pokutového území Granady dostal do zakončení Iňaki Williams, jeho střela byla sražena daleko vedle hostující branky.
75'
Závěrečná čtvrthodina by mohla nabídnout zajímavou podívanou, neboť pro oba celky remíza moc neřeší. V posledních minutách je to ale převážně boj ve středu hřiště.
73'
Nico Williams narazil na Bruna Méndeze a trochu hereckým představením se mu nepovedlo donutit rozhodčího Iglesiase k odpískání faulu uruguajského beka.
72'
Oběma týmům se nepovedlo založit rychlý přechod do útoku, po odrazu míče do zámezí na polovině Granady mohou vhazovat domácí.
70'
ze hřiště odchází Yuri Berchiche, přichází Iñigo Lekue.
69'
Yuri Berchiche se sice vrátil na trávník, ovšem stěží dostupuje na nohu.
68'
Z následné standardní situace se domácí nedokázali nijak prosadit.
67'
Yuri Berchiche musel být ošetřen a jeho pohyb je značně limitován.
66'
Bruno Méndez nevybíravým způsobem poslal k zemi Yuriho Berchicheho u postranní čáry, za což si vysloužil žlutou kartu.
64'
ze hřiště odchází Antonio Puertas, přichází Myrto Uzuni.
63'
Z rohového kopu pak Athletic nijak nezahrozil.
63'
ze hřiště odchází Unai Gómez, přichází Ander Herrera.
63'
ze hřiště odchází Oihan Sancet, přichází Álex Berenguer.
62'
Iňaki Williams si u rohu pokutového území navedl míč na levačku, pak prudkou ránou prověřil brankáře Batallu, jemuž se povedlo vyrazit míč mimo branku.
61'
Granada zahrávala rohový kop, ovšem po centru k přední tyči se od Puertase odrazil míč za brankovou čáru a následovat bude odkop od branky.
60'
Dnešní utkání sleduje 45 917 diváků.
58'
Domácí se dostali k rohovému kopu, po něm z otočky střílel Iňaki Williams, ovšem pouze do bránících soupeřů.
56'
Po faulu na Antonia Puertase hosté zahrávali standardní situaci, Gumbau ale velmi nepovedeně centroval k bližší tyči do prostoru, kde byli jen domácí hráči.
54'
Střílený centr Yeraye Álvareze velmi nebezpečně proletěl za vzdálenější tyčí hostující branky, nikdo míč nedokázal zasáhnout.
53'
Iňaki Williams se uvolnil na pravé straně hřiště, pak ale nepřesně přihrával do pokutového území.
52'
Oihan Sancet dostal velmi dobrou přihrávku do pokutového území, ovšem nepovedlo se mu míč dobře převzít.
50'
Nico Williams se na pravém křídle nedostal k centru přes Ignasiho Miquele, po odrazu míče do zámezí budou domácí vhazovat.
49'
Bilbao zahrávalo standardní situaci, po přetaženém centru Unaie Gómeze se k hlavičce dostal Yuri Berchiche, ovšem mířil jen do boční sítě.
47'
Antonio Puertas dostává žlutou kartu za zásah loktem do obličeje nového muže na trávníku Yeraye Álvareze.
46'
ze hřiště odchází Gonzalo Villar, přichází Ricard Sánchez.
46'
ze hřiště odchází Aitor Paredes, přichází Yeray Álvarez.
46'
První poločas souboje Bilbaa s Granadou nabídl rychlou branku hostů, když si rohový kop Gumbaua lehkou tečí srazil do vlastní branky Iňaki Williams.

Bilbao pak mělo na trávníku převahu, kterou využil Gorka Guruzeta, jenž mohl i dokonat obrat, ovšem skvělým zákrokem vykopl míč mířící do branky Ignasi Miquel.
45+5'
45+5'
Svůj třetí roh pak Granada rozehrála nakrátko, do zakončení už se nijak nedostala.
45+4'
Z rohového kopu domácí nezahrozili, naopak Granada pak rozjela brejk do velmi otevřené obrany, Villar přihrál do běhu Puertasovi, ten ale trefil pouze vracejícího se de Galarretu.
45+3'
Bilbau nevyšla souhra na pravém křídle, ovšem díky šťastnému odrazu budou domácí zahrávat rohový kop.
45+1'
Střela Unaie Gómeze byla zablokována, domácí se ujali odraženého míče.
45+1'
Rozhodčí Ignesias k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává pět nastavených minut.
44'
Ten druhý ke skórování nevedl, naopak do brejku se dostali bratři Williamsové, Iňaki posunul na Nica, ten se ale ke střele nedostal a domácí marně reklamují penaltu za údajný faul na Nica Williamse i za následnou ruku.
43'
Granada se dostala k rohovému kopu, z toho prvního hosté skórovali.
42'
Nico Williams se po pádu na trávník u postranní čáry marně dožadoval odpískání faulu hostujícího kapitána Antonia Puertase.
40'
Bilbao se usadilo na útočné polovině, zatím se ale dopředu posouvá jen autovými vhazováními.
38'
Oihan Sancet za následné protesty dostává žlutou kartu, stává se tak už třetím žlutě napomenutým hráčem domácích.
37'
Sancet se po souboji s Nevou u praporku dožadoval rohového kopu, ovšem bude se pouze kopat od branky.
36'
Unai Gómez se vydal na útočný výlet až do pokutového území Granady, tam se ale před brankou do zakončení nedostal díky výbornému obrannému zákroku Sergia Ruize.
34'
Óscar de Marcos ve středu hřiště podkopl Kamila Józwiaka. Právě v souboji s polským hráčem před pár minutami de Marcos inkasoval žlutou kartu.
33'
Monstrózní šance Bilbaa! Sancet vysunul do úniku Guruzetu, ten obstřelil brankáře Batallu, ovšem Ignasi Miquel dokázal ve skluzu odkopnout míč z brankové čáry!
32'
Granadě se přesto povedlo celkem rychle přenést hru až k pokutovému území, do něj ale hosté poslali nepřesné centry z obou stran.
31'
Hosté rozehrávají od brankáře Batally, Bilbao ale napadá ve velkém počtu hráčů až u pokutového území.
29'
Na střelecké pokusy už Athletic vede 5:1.
27'
Óscar de Marcos zasáhl loktem do obličeje Józwiaka, za což si vysloužil žlutou kartu, tím se vykartoval z příštího zápasu Athleticu.
26'
Branka je v tuto chvíli potvrzena!
25'
U videa se řeší velmi těsná situace při předávce míče od Guruzety k Nicu Williamsovi.
24'
Bilbao právě vstřelilo branku! Gorka Guruzeta na ofsajdové hraně posunul míč do běhu Nicu Williamsovi, jenž po levé straně pronikl do pokutového území, tečovaný centr pak brankář Batalla vyrazil jen ke GORKOVI GURUZETOVI, jenž napálil míč do sítě!
22'
Útočná snaha Granady končí jen odpískaným faulem Gonzala Villara na Unaie Gómeze.
21'
Z dálky se opřel do míče Ruiz de Galarreta, se slabou střelou doprostřed branky si ale Batalla v klidu poradil.
20'
Nico Williams centroval z levého křídla, míč ale přeletěl všechny hráče před brankou.
19'
Přetažený centr Iňakiho Williamse se nepovedlo vrátit před branku Guruzetovi, míč dokázal odvrátit Bruno Méndez.
17'
Oihan Sancet pronikl po pravé straně do pokutového území, pak nepřesně přihrával před branku, míč se k němu ale šťastně odrazil, Sancet pak z ostrého úhlu v pádu zakončoval do boční sítě.
16'
Přízemní střela Nica Williamse mířila ke vzdálenější tyči, brankář Batalla ji ale dokázal vytáhnout vedle branky.
14'
S centrem Berchicheho si poradil Carlos Neva, hosté už dostali hru do středu hřiště.
12'
Po ošetření hostujícího obránce už se může ve hře pokračovat.
11'
Guruzeta se při předchozí akci nešťastně srazil s Miguelem Rubiem, jenž byl zasažen do obličeje a musí být ošetřen.
11'
Nico Williams z levého křídla pronikl do pokutového území, po jemném přistrčení se ale do koncovky nedostal Gorka Guruzeta.
9'
Ze standardní situace se domácí nedokázali nijak prosadit.
8'
Oihan Sancet byl faulován na útočné polovině, Bilbao bude zahrávat standardní situaci.
6'
Granada právě vstřelila branku! Granada se ujímá vedení! Centr Gerarda Gumbaua od rohového praporku jemně tečoval bránící IŇAKI WILLIAMS, míč pak doletěl do sítě a hostujícímu forvardovi je přisouzena vlastní branka!
4'
Aitor Paredes dostává velmi brzy žlutou kartu za ostrý skluz pod nohy Gonzala Villara.
3'
Úvodní minuty se odehrávají takřka výhradně ve středu hřiště.
1'
Athletic hraje v tradiční červeno-bíle pruhované kombinaci, Granada oblékla žluté dresy.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku a zahajovací výkop se blíží.

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos (C), Vivian, Paredes, Berchiche – de Galarreta, U. Gómez – I. Williams, Sancet, N. Williams – Guruzeta.
Náhradníci: Agirrezabala – Y. Álvarez, Berenguer, Ares, Dan. García, Raúl García, A. Herrera, Muniain, Prados, Lekue, Villalibre, Vesga.
Trenér: Ernesto Valverde

Granada CF: Batalla – Bru. Méndez, Rubio, Miquel, Neva – Puertas (C), S. Ruiz, Gumbau, Jóźwiak – G. Villar, Boyé.
Náhradníci: R. Fernández, M. Martínez – Corbeanu, Arezo, Hongla, Piątkowski, Maouassa, Uzuni, R. Sánchez, Callejón.
Trenér: José Ramón Sandoval

Rozhodčí: Iglesias – Bueno, Cerezo.
Granada CF

O sestupu Granady i přes výhru 2:0 nad Deportivem Alavés v posledním zápase už asi nikdo nepochybuje. Může za to naprosto katastrofální bilance na hřištích soupeřů, kde Granada z patnácti zápasů získala pouhé dva body. Celkově je v tabulce devatenáctá, na sedmnáctou pozici ztrácí jedenáct bodů, přičemž do konce soutěže zbývá už pouhých sedm kol.

Kvůli svalovému sranění je nepravděpodobný start Oscara Melenda, ale jinak i hosté mají k dispozici kompletní kádr.
Athletic Bilbao¨

Athletic nevstupuje do zápasu v ideálním rozpoložení, když v posledních dvou kolech se mu výrazně vzdálil sen o postupu do příštího ročníku Ligy mistrů. Po prohře 0:2 na Realu Madrid totiž doma jen remizoval 1:1 s Villarrealem a na čtvrté Atlético Madrid najednou ztrácí čtyři body, neboť Los Colchoneros oba poslední zápasy zvládli beze ztráty bodu.

Po karetním trestu se vrací Íňigo Ruiz de Galarreta, jenž v prvním vzájemném zápase „zařídil“ remízu vlastní brankou na 1:1. Nejistý je start Yeraye Álvareze, o jehož účasti zápasu se rozhodně zřejmě až nedlouho před úvodním výkopem, jinak Ernesto Valverde disponuje kompletním kádrem.
Hezký večer při sledování přenosu předehrávky 32. kola, Athletic Bilbao v ni přivítá Granadu.

Ta je takřka odsouzena k sestupu, proti Athleticu se ji ale nesmírně daří, když v posledních sedmi soutěžních vzájemných zápasech má vysoce pozitivní bilanci 4-2-1. První duel v rámci této sezóny skončil nerozhodně 1:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.