La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Vallecano - 2. prosince 2023   16:15

Bilbao
23' Guruzeta (Sancet) • 47' Espino(vl.)  • 64' I. Williams (Guruzeta) • 68' N. Williams (Lekue)
4:0
(1:0)
Bilbao
Simón – Lekue, Paredes, Vivian (84. Nolaskoain), de Marcos (C) (74. Berchiche) – Vesga, de Galarreta (80. Prados) – N. Williams, Sancet (74. Muniain), I. Williams (80. Berenguer) – Guruzeta.
Agirrezabala – Ares, de Albéniz, Raúl García, U. Gómez, A. Herrera, Villalibre.
F. Maeso
San Mamés Barria (Bilbao)
44 689 diváků
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, Mumin, Lejeune, Espino – Ciss – Palazón (55. Trejo), Valentín (C) (55. K. Pérez), U. López (55. De Frutos), Á. García – Camello.
Cárdenas – Bebé, de Tomás, Falcao, Chavarría, Nteka, M. Pascual, J. Pozo, Rațiu.

Baskický celek dnes potvrdil roli favorita a prodloužil svou sérii domácí neporazitelnosti na sedm zápasů. Dnes Bilbao těžilo ze skvělé ofenzívy, obzvlášť zářil na levé straně Iñaki Williams, jenž nedával hostující obraně vydechnout. Vallecano dnes bylo v útoku bezzubé, za celé utkání si vypracovalo jen minimum šancí.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 4:7. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 14:11.
90+5'
90+4'
Simón musel na závěr utkání vystřihnout kvalitní zákrok proti prudké střele, kterou ze zajímavé pozice vyslal Radamel Falcao.
90+2'
Nico Williams se snažil prohodit vracejícího se obránce soupeře. Nepovedlo se, Vallecano může pokračovat v kombinaci.
90'
Nad rámec základní hrací doby se ve druhém poločase odehrají čtyři minuty.
89'
Álvaro García měl spoustu času na to, aby dokázal na hranici vápna seřídit mířidla. Nepovedlo se, jeho pumelice domácí bránu neohrozila.
87'
Radamel Falcao poslal nedovoleně k zemi Aitora Paredese a obdržel žlutou kartu.
86'
Snad první gólová šance Vallecana v dnešním zápase! I kdyby ale hostující fotbalista z penaltového puntíku trefil odkrytou bránu, ke snížení rozdílu ve skóre by to nevedlo. Mává se ofsajd.
84'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Daniel Vivian, přichází Peru Nolaskoain.
83'
Penalta se nebude pískat ani tentokrát. Na opačné straně se hnal sám na brankáře Iker Muniain, nedokázal ale kvalitně zakončit. Nejspíše mu brnkl o nohy navrátivší se soupeř, k incidentu se ale rozhodčí vracet nebude.
82'
Jorge De Frutos šel ve vápně k zemi až příliš ochotně. Rozhodčí Maeso mu na to neskočil.
81'
Kike Pérez nasadil housle Guruzetovi a přihrál zpět na své obránce.
80'
ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Álex Berenguer,
ze hřiště odchází Iñigo Ruiz de Galarreta, přichází Beňat Prados.
79'
Álvaro García obdržel skvělou přihrávku na levou stranu. Na ni nedokázal navázat, následující centr skončil pouze v držení brankáře Simóna.
77'
Přihrávka hostujícího hráče nenašla Frutose. Místo toho míč skončil v autu.
76'
Momentálně vidíme spoustu chyb na obou stranách. Ani jednomu z týmů se nedaří dostat k blízkosti šestnáctky.
74'
ze hřiště odchází Óscar de Marcos, přichází Yuri Berchiche,
ze hřiště odchází Oihan Sancet, přichází Iker Muniain.
73'
Alfonso Espino dnes nemá svůj den. Nyní se dostal ke střele z hranice šestnáctky, míč ale poslal někam k rohovému praporku.
72'
Nico Williams se snažil odcentrovat, nicméně míč srazil obránce soupeře na rohový kop.
71'
Rutinní zákrok pro Simóna. Střela jednoho z hostujících fotbalistů neměla gólové parametry.
68'
Bilbao právě vstřelilo branku! Tohle je pro hosty možná až příliš kruté. NICO WILLIAMS si ve vápně Vallecana navedl míč na pravačku a parádní střelou balón poslal k protější tyči. Dimitrievski byl bez šance. Asistence: Iñigo Lekue.
66'
Troufám si říct, že už je rozhodnuto. Vallecano jednoduše dnes nemá na to, aby utkání dokázalo zdramatizovat.
64'
Bilbao právě vstřelilo branku! Na levé straně měl spoustu volného prostoru Gorka Guruzeta a dokonale toho využil. Naservíroval fantastický pas na kopačku IŇAKIHO WILLIAMSE, jenž z bezprostřední blízkosti navýšil vedení Athletica.
Dnešní utkání sleduje 44 689 diváků.
62'
Domácí celek v posledních minutách poměrně polevil. Najednou jsou to hosté, kteří určují tempo zápasu.
60'
Nádherná přihrávka na Jorge De Frutose. Ten míč dokázal zpracovat, s jeho dalšími kroky si už však obrana Athletica bez větších potíží poradila.
58'
Vallecano zahrozilo z rohového kopu. K hlavičce se procpal Florian Lejeune a jen těsně minul prostor mezi třemi tyčemi.
57'
Tady Iñaki Williams být nemohl. Přihrávka Aitora Paredese byla příliš razantní.
55'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Unai López, přichází Jorge De Frutos,
ze hřiště odchází Óscar Valentín, přichází Kike Pérez,
ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Óscar Trejo.
53'
Nico Williams ukázal rychlé nohy, několikrát přeskočil míč a nahrál na hranici šestnáctky, odkud okamžitě střílel Iñaki Williams. Jeho pokus jen těsně minul přední tyč.
51'
Iñaki Williams dnes na hřišti září. Tentokrát rozjel útok po pravé straně a odcentroval na Gorka Guruzetu, po jehož zakončení bude Bilbao zahrávat rohový kop.
50'
Alfonso Espino trochu oplatil gólovou situaci Williamsovi, kterého loktem poslal k zemi. Žlutá karta se udělovat nebude, za což může být hostující fotbalista rád, neboť už jednu má.
47'
Bilbao právě vstřelilo branku! Takový gól zamrzí. Z pravé strany centroval do vápna Iñaki Williams, přičemž míč si do vlastní brány srazil Alfonso Espino. Dimitrievski na rychlou změnu směru nedokázal včas zareagovat.
46'
První poločas překvapení nenabídl. Athletic Bilbao měl jasně navrch a nikdo by se nemohl divit, kdyby jeho vedení bylo o pár branek vyšší. Vallecano se spoléhá hlavně na rychlé kontry a standardní situace, nejde ale říct, že by z nich byl doposud nějak výrazněji úspěšný.
Druhý poločas začne přibližně v 17:18.
45+3'
45+2'
Jeden z domácích fotbalistů se snažil prodloužit centrovaný míč na zadní tyč, kde číhal Gorka Guruzeta. Tomu se nepodařilo k balónu dostat, pozorný Dimitrievski byl u něj dříve.
45+1'
Abdul Mumin se snažil vymodlit faul. Nepodařilo se, Bilbao tak bude zahrávat rohový kop.
45'
Nad rámec základní hrací doby se v první poločase odehrají dvě minuty.
45'
Unai López z levé strany centroval pouze do míst, kde operovali obránci Athletica. Ti teď mohou odstartovat rychlý kontr.
43'
Závěr prvního poločase se dohrává v poklidném tempu. V Bilbau prší, ani bych se tedy nedivil, kdyby se hráči už těšili do šaten.
41'
Florian Lejeune hezkou přihrávkou hledal nabíhajícího spoluhráče. Nadějně vzhlížející akci zlikvidoval svým včasným výběhem gólman Simón.
39'
Vallecano zahrávalo standardní situaci. Centrovaný míč si našel v šestnáctce Isi Palazón, vzápětí byl však zdvojen soupeři.
38'
Hosté si užívají míče na polovině soupeře, což je v dnešním zápase poměrně neobvyklý obraz.
36'
Hezká kombinace na jeden dotek. Na jejím konci stál Óscar de Marcos, který klidně mohl střílet. Místo toho míč zasekl, čímž celou akci zbrzdil.
35'
Iñaki Williams šel za míčem z ofsajdového postavení. Osvobození pro hostující fotbalisty, kteří si svou chaotickou rozehrávkou zadělávali na velký problém.
33'
Po vstřelené brance domácí na hřišti jednoznačně dominují. Mají daleko více ze hry, Vallecano spíše spoléhá na rychlé brejky.
31'
Espino nepříjemně nakopl do ruky Daniela Viviana. Jasná žlutá karta.
28'
Iñaki Williams se krásně uvolnil skrze dvojici bránících hostujících fotbalistů. Jeho následná střela ale mířila někam k rohovému praporku.
27'
Bez většího zájmu soupeřů se uvolnil ve vápně domácího celku Pathé Ciss. Míč se svým zakončením snažil dopravit k levé tyči, tenhle záměr mu ale nevyšel podle představ.
26'
Dalekonosnou ránu vyslal Florian Lejeune. Jeho odvážný pokus mezi tři tyče nemířil.
23'
Bilbao právě vstřelilo branku! Aktivní napadání se Athleticu vyplatilo. Po ostrém zákroku Iñakiho Williamse se zmocnil míče Oihan Sancet a vyslal do stoprocentní příležitosti GORKA GURUZETA, který střelou k tyči překonal brankáře Dimitrievskiho.
23'
Rohový kop Bilbaa zakončil na přední tyči jeden z domácích fotbalistů. Hlavička se mu vůbec nepovedla, míč skončil v zámezí.
22'
Nico Williams se prohnal do šestnáctky soupeře. Při snaze o odehrání míče upadl a dožadoval se odpískání pokutového kopu, jeho přání ovšem vyslyšeno nebylo.
21'
Sergio Camello se rozběhl podél levé lajny. Vypadalo to, že se dostane do zajímavého brejku, jenomže Aitor Paredes se včas vrátil a u míče byl jako první.
20'
Gorka Guruzeta vyslal centrovaný míč do šestnáctky Vallecana, který pouze zapadl do náruče Dimitrievskiho.
19'
Iñaki Williams se znova utrhl po pravé straně. Tentokrát se zamotal do vlastních kliček a o míč přišel.
16'
Jenže Iñaki Williams se nacházel v těsném ofsajdu! VAR odvolal první gól zápasu.
15'
Bilbao právě vstřelilo branku! Domácí jdou do vedení! Na počátku akce byla obrovská hrubka Alfonse Espina, jenž namazal soupeřům. Bilbao přešlo do rychlého přečíslení, které vyřešil svým centrem Iñaki Williams. Tomu se podařilo najít kopačku GORKA GURUZETA, který se v jasné příležitosti nemýlil.
11'
Álvaro García se u rohového praporku ukopl, vůbec netrefil míč. Tím potěšil obzvlášť fanoušky Athletica.
9'
Kombinaci Vallecana zastavil odmávaný ofsajd. Nicméně netrvalo dlouho a hosté se znova ocitli na míči.
8'
Rayo Vallecano zahrávalo standardní situaci. Centrovaný míč nikoho z fotbalistů v bílých dresech nenašel, Simón bude odkopávat od brány.
6'
Sergio Camello se hnal za míčem, který směřoval za obranu domácího celku. Daniel Vivian ho zastavil, ale jen za cenu žluté karty.
5'
Iñaki Williams zablokoval přihrávku podél lajny. Na míči přesto zůstanou fotbalisté Vallecana.
3'
Dlouhý nákop za domácí obranu neměl Álvaro García šanci doběhnout. Simón bude rozehrávat od brány Athletica.
2'
Bilbao zahrávalo dva rohové kopy v řadě. Ani jeden z nich nevedl k něčemu, co by ohrozilo brankáře Dimitrievskiho.
1'
Oihan Sancet si nabíhal na centrovaný míč z pravé strany. Balón nakonec odhlavičkoval jeden z hostujících obránců na rohový kop.
1'

Athletic Bilbao: Simón – Lekue, Paredes, Vivian, de Marcos (C) – Vesga, de Galarreta – N. Williams, Sancet, I. Williams – Guruzeta.
Náhradníci: Agirrezabala – Ares, Berenguer, Berchiche, de Albéniz, Raúl García, U. Gómez, A. Herrera, Muniain, Nolaskoain, Prados, Villalibre.
Trenér: Ernesto Valverde Tejedor

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Mumin, Lejeune, Espino – Ciss – Palazón, Valentín (C), U. López, Á. García – Camello.
Náhradníci: Cárdenas – Bebé, De Frutos, de Tomás, Falcao, Chavarría, Nteka, M. Pascual, K. Pérez, J. Pozo, Rațiu, Trejo.
Trenér: Francisco Rodríguez

Rozhodčí: F. Maeso.
Rayo Vallecano

Hosté jsou letos remízovými vládci. Plichtou skončila hned polovina všech zápasů Vallecana, i díky čemuž se tým z Madridu drží na slušné deváté příčce. A na venkovních hřištích to svěřenci trenéra Francisca umí, v této sezoně nestačili pouze na Betis.

Obzvlášť cenný bod vybojovali hosté minulý týden proti Barceloně (1:1). A nutno říct, že Vallecano bylo dokonce blízko vítězství, avšak v 82. minutě si dal vlastní gól Florian Lejeune.
Athletic Bilbao

Baskický celek v letošní sezoně na domácí půdě válí. Prohrál jen úvodní kolo proti Realu Madrid, přičemž od té doby zapsal před svými příznivci čtyři výhry a dvě remízy.

V současnosti se Bilbao nachází v tabulce nejvyšší španělské soutěže na 5. příčce, které zajišťuje přímý postup do skupinové fáze Evropské ligy.

V minulém kole Athletic přicestoval na půdu Girony, kde uhrál cenný bod za výsledek 1:1. Katalánskému týmu tak utnul sérii šesti po sobě jdoucích výher.
Posledních pět vzájemných zápasů:

5.3.2023 Rayo Vallecano – Athletic Bilbao 0:0
17.9.2023 Athletic Bilbao – Rayo Vallecano 3:2
23.1.2022 Rayo Vallecano – Athletic Bilbao 0:1
21.9.2021 Athletic Bilbao – Rayo Vallecano 1:2
14.4.2019 Rayo Vallecano – Athletic Bilbao 3:2
Přeji krásné sobotní odpoledne! Dnes se společně podíváme na utkání 15. kola LaLigy, ve kterém proti sobě od 16:15 nastoupí celky Athletic Bilbao a Rayo Vallecano.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.