La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Granada - 20. října 2023   21:00

CA Osasuna
11' Budimir (Ávila) • 59' Budimir
2:0
(1:0)
CA Osasuna
S. Herrera – Areso (85. Vidal), Catena, David García (C), R. Peña (85. Barja) – Moncayola (68. J. Cruz I), Torró, Oroz (80. Ibáñez) – Ávila, Budimir (80. Raúl García), Mo. Gómez.
A. Fernández, Valencia – Brašanac, Rubén García, Mojica, Herrando, I. Muñoz.
Ferrer – González, Mendiola
Estadio El Sadar (Pamplona)
19 739 diváků
Granada
Ferreira – R. Sánchez (83. Callejón), Rubio, Miquel, Neva (C) – Zaragoza, Gumbau (87. Petrović) – Melendo (63. Uzuni), G. Villar (83. S. Ruiz), Fernandez (63. Puertas) – Boyé.
A. López – Manafá, V. Díaz, Perea, Torrente.

To je pro dnešek uplně všechno! Přeji dobrou noc a u dalších textových přenosů naviděnou.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 3:5. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 19:13.
Zápas 10.kola LaLigy mezi Osasunou a Granadou je u konce! Výsledkem 2:0 dokázal vyhrát domácí tým, který byl od začátku mírně lepší. Už v 11.minutě načasoval svůj náběh Budimir a překonal vybíhajícího Ferreiru. Následně nadějné šance měla Granada, ale domácí celek podržel skvělý Herrera. Po půli v 59.minutě fauoval hostující brankář, proto z penalty zvyšoval Budimir. Všechny šance Granady skončili v 76.minutě, když se zbytečně nechal vyloučit Boyé. Oba týmy se rozcházejí za výsledku 2:0 pro domácí Osasunu.
90+9'
90+9'
Tak ještě jednou Barja pronikl do vápna, ale tentokrát poslal špatnou přihrávku pod sebe.
90+8'
Na závěr zápasu velká šance domácích! Kike Barja se nádherně uvolnil ve vápně a střelou na zadní tyč postrašil Ferreiru, který vyráží. Míč se dostal k Raulu Garcíovi, ten balón posílá vedle branky.
90+7'
Už marné pokusy Granady o vstřelení branky. Dlouhý aut posílají obránci domácích ke Garcíovi.
90+6'
Lucas Torro si našel odražený balón za vápnem. Střelou z první trefuje pouze ochozy stadionu v Pamploně.
90+5'
Obránce Miquel zůstal ležet na trávníku a signalizuje nějaký problém s rukou. V zápase bude pokračovat.
90+4'
Nepřesné přihrávky Granady znamenají to, že Osasuna půjde směrem dopředu.
90+3'
Raúl García si nabíhal na dlouhou přihrávku. Tu nestihl a následně fauloval rukama.
90+2'
Kike Barja si v ofenzivní části počínal nedovoleně a proto se píská nedovolený zákrok.
90+1'
Hosté jsou v deseti bezradní, jelikož nemohou zaútočit ve velkém počtu a ztrácejí míče.
90'
Branka neplatí! Videorozhodčí našel v ofsajdu přihrávajícího Barju.
89'
Do hry opět zasáhne VAR! Bude zkoumat ofsajdové postavení Barjy.
88'
Osasuna právě vstřelila branku!
Domácí přidávájí pojišťovací gól! Na levé lajně se skvěle rozběhl Kike Barja. Svou rychlostí se dostal do vápna soupeře, odsud posílal přihrávku na bližší tyč. Tam si naběhl RAÚL GARCÍA a slabou přesnou střelou překonává Ferreiru. – 3:0.
87'
Dnešní utkání sleduje 19 739 diváků.
87'
Střídání v týmu Granada CF:
ze hřiště odchází Gerard Gumbau, přichází Njegoš Petrović.
86'
Juan Cruz pelášel do ofenzivní fáze. Přihrávku doběhu svému spoluhráči nevyslal ideálně. Od branky bude vykopávat Ferreira.
85'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Rubén Peña, přichází Kike Barja,
ze hřiště odchází Jesús Areso, přichází Nacho Vidal.
84'
Ruben Peña opět poskytl nadějnou akci po pravé lajně k brance hostů, ale na vše byl zcela sám.
84'
Žlutá karta pro tým CA Osasuna (Pablo Ibáñez).
83'
ze hřiště odchází Ricard Sánchez, přichází José María Callejón,
ze hřiště odchází Gonzalo Villar, přichází Sergio Ruiz.
82'
Chimy Ávila napřáhl ke střele z velké dálky. Přízemní pokus v klidu doklouzal do rukavic připraveného Ferreiry.
81'
Lucas Torro byl zastaven v nadějně rozjetém brejku. Volný přímý kop pro domácí mužstvo.
80'
Hosté standartky rozehráli pouze na hlavu Davida Garcíi. Dopředu zamíří Osasuna.
80'
ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Raúl García,
ze hřiště odchází Aimar Oroz, přichází Pablo Ibáñez.
79'
Za zastavení nadějné šance hostů vidí žlutou kartu Aimar Oroz.
78'
V ofenzivě byl nedůrazný Puertas, proto rozehrávku od branky bude mít Herrera.
77'
Komplikace pro Granadu, která ovšem na nic nečeká a okamžitě hrne své síly dopředu.
76'
Pozor! Celou situaci si šel k VARu prohlédnout hlavní rozhodčí. Tvrdý šlapák vyhodnotil jako zákrok na červenou kartu. Lucas Boyé se pakuje do sprch.
76'
Za tvrdý šlapák inkasuje žlutou kartu hostující Lucas Boyé. Celou situaci si ještě prohlédne videorozhodčí.
75'
Bryan Zaragoza umí zatáhnout i dozadu, což se teď potvrdilo a zastavuje nadějnou akci domácích.
74'
Ante Budimir si našel centr z pravé strany. Při zakončení se objevil ve velkém záklonu. Střela končí v rukavicích Ferreiry.
73'
Aimar Oroz přiklepl na velké vápno Peñovi. Obránce Osasuny namísto zpětné přihrávky centroval a to se ukázalo jako špatné řešení.
72'
Hodně prostoru dostal ve vápně hostující Lucas Boyé. Svou levačkou chtěl střílet na domácího brankáře, to obránce Catena nedovolil.
71'
Uzuni si na hranici malého vápna zpracovával skákavou přihrávku. Pod tlakem se mu to vůbec nevydařilo.
70'
Nebezpečný před vápnem byl Villar. Svou přihrávkou vybízel Boyého, ale ten jeho úmysl nepochopil.
69'
Postupným útokem se dopředu dostala domácí Osasuna. Po skvělém obranném zákroku Sáncheze budou vhazovat.
68'
ze hřiště odchází Jon Moncayola, přichází Juan Cruz.
67'
Ávila posílal skvělý centr na hlavu Moncayolu, ale ten byl zastaven zřejmě čistě. Dopředu míří hosté.
66'
Ruben Peña může být v klidu. Přes jeho stranu se hosté nedostali do vážné šance, proto domácí obránce bude vhazovat.
65'
Za ostrý faul u poloviny hřiště vidí žlutou kartu domácí hráč Ruben Peña.
64'
Moncayola pronikal k brance Granady, ale před vápnem ho čistě zastavuje obránce Rubio.
63'
ze hřiště odchází Óscar Melendo, přichází Myrto Uzuni,
ze hřiště odchází Alvaro Fernandez, přichází Antonio Puertas.
62'
Hostům se znovu nepovedlo probojovat k velké šanci. Aut pro domácí Osasunu.
61'
Tentokrát faul útočník Budimir, proto Granada rozehrává volný přímý kop.
60'
Hosté se snaží dostat k šanci po levé straně, ale zde jsou domácí nachystáni.
59'
Domácí se ujímají dvoubrankového vedení! ANTE BUDIMIR si postavil balón na penaltový puntík. Před kopem se mírně pozastavil a poslal brankáře Ferreiru na opačnou stranu. – 2:0.
58'
Žlutá karta pro tým Granada CF (André Ferreira).
58'
Penalta se píská! Andre Ferreira netrefil vůbec balón a pouze hráče Budimira. Jasná desítka pro domácí.
57'
Hlavní sudí právě míří k monitoru a podívá se na celou podezřelou situaci.
56'
Nádherná přihrávka domácích! Chimy Ávila vyslal krásnou přihrávku za obranu na Anteho Budimira. Ten přehazoval Ferreiru, který ho zastavil předčasným výběhem a podezřelým zákrokem.
55'
Znovu v hlavní roli Gerard Gumbau, Tentokrát posílal centr do útočného vápna, na který ovšem nikdo z hostů nedosáhl.
54'
Gerard Gumbau vidí žlutou kartu za zbytečný a ostrý faul na domácího hráče.
53'
Ruben Peña dostal přihrávka do pravé lajny, místo centr posílá balón do obrany.
52'
Špatně načasovaná přihrávka domácího celku na pravé straně. Jenže hosté nedokázali trestat, a tak bude vhazovat Areso.
51'
O rychlé napadání se snaží hostující Granada, ale Osasuna je v defenzivě klidná a má jasnou přízemní převahu.
50'
Villar hledal dloubáčkem v náběhu svého spoluhráče. Oba se nepochopili, a tak si pro míč došel brankář domácích.
49'
Bryan Zaragoza bojoval o balón v útočné fázi byl neúspěšný. O pár sekund na to se na druhé straně pral k zakončení Budimir, ale obrana skluzem včas blokuje.
48'
Ignasi Miquel si po rohu pomohl v souboji loktem, proto sudí rozdává žlutou kartu.
47'
Álvaro Fernandez pronikl po levé lajně k rohovému praporku. Odsud chtěl centrovat, ale jeho snahu obranu zblokovala na roh.
46'
První poločas zápasu mezi Osasunou a Granadou je u konce! Po úvodním dějství je v těsné vedení domácí celek. V 11.minutě včas načasoval náběh Budimir a poté lehce překonal hostujícího brankáře. Následně byla nebezpečnější Granada, ale své velké šance nedokázala proměnit proti fantastickému Herrerovi.

Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
45+2'
45+1'
Na závěr poločasu domácí vhazovali aut, ale ten se nepovedl, a tak se bude pískat konec poločasu.
45'
Chimy Ávila vyhrál důležitý souboj na polovině hřiště, proto domácí mohou v klidu držet míč
44'
Chvilka emocí po odpískaném faulu na Peñu, ale sudí nakonec celou situaci vyřešil.
43'
Hra se mírně uklidňuje, jelikož oba týmy dělají chyby a vyměňují si tak balón mezi sebou.
42'
Za nafilmovaný pád vidí zaslouženě žlutou kartu hostující Bryan Zaragoza.
41'
Moi Gómez si zpracoval přízemní centr spoluhráče. Poté patičkou hledal svého spoluhráče, ale neúspěšně.
40'
Chimy Ávila ve skluzu posílal střílený centr na úroveň malého vápna, zde ale nenašel žádného ze spoluhráčů.
39'
Osasuna se opět dostává do lepší útočné hry a postupně zakládá nadějné útoky.
38'
Neuvěřitelný Herrera! Nejdříve po rohu lapil těžkou střelu k tyči a následně o pár chvilek později likvidoval střelu na přední tyč od Melenda.
37'
Nadějná šance hostů! Lucas Boyé se dostal po průnikové přihrávce k zakončení z velké blízkosti. Střelou na zadní tyč Herreru ovšem nepřekonal a ten vyráží na rohový kop.
36'
Útočná akce je definitivně u konce. Catena totiž pokazil dlouhou přihrávku, která míří mezi fanoušky.
35'
Osasuně se nepovedlo vytvořit větší šanci, proto své řady posouvá spíše do defenzivy.
34'
Vzdušné souboje na polovině hřiště ovládla Osasuna, a tak znovu bude chtít ohrozit brankáře soupeře.
33'
Peña se velkou rychlostí tlačil po lajně k vápnu soupeře. Jeho protivník si pomohl rukama, proto se píská faul.
32'
Nepřesnosti na straně Granady znamenají to, že se Osasuna přiblíží k brance pomocí autového vhazování.
31'
Po faulu na hostujícího Miquela se bude pokračovat ve hře po rozehrávce standartní situace.
30'
Sergio Herrera začíná tahat čas, protože dlouho čekal na atakujícího útočníka.
29'
Bryan Zaragoza založil rychlý brejk hostující mužstva. Míč si navedl až do velkého vápna, kde mu ovšem obránci vystavili stopku.
28'
Akce dlouhého trvání neměla, protože Ávila ve vápně použil moc ruce a píská se nedovolený zákrok.
27'
Osasuna se usadila na útočné polovině a postupně se dostává blíže k brance.
26'
Ferreira byl pod tlakem napadajících útočníků, proto dlouhý míč posílá mimo hru.
25'
Ante Budimir si nabíhal na přízemní centr na malé vápno, jenže míč netrefil. I kdyby se to povedlo, tak se pískal ofsajd.
24'
Křižné míče Granadě zatím nevychází. Další mířil na Sáncheze, ale pouze do autového zámezí.
23'
Dlouhý balón od defenzivy mířil na Aresa. Jenže obránce domácích byl pomalejší než samotný balón.
22'
Gerard Gumbau naskakoval na centr z pravé strany. Jemnou tečí prodlužoval na svého spoluhráče, ale tento úmysl byl moc dlouhý.
21'
Ruben Peña posílal dlouhý aut do vápna, kde prodlužoval na zadní tyč Torro. Brankář hostů byl připraven zasáhnout.
20'
Lucas Torro přečetl úmysl Granady a blokuje nohou přihrávku na Boyéa.
19'
Areso dostal těžkou přihrávku do vzduchu. Míč si chtěl zpracovat hlavou a to se nevydařilo.
18'
Dlouhý aut nadělal ve vápně hostujícího mužstva menší problémy. Ty nakonec vyřešil brankář Ferreira.
17'
Jesus Areso si nerozuměl se svými spoluhráči, a tak posílá přihrávku jen soupeři.
16'
Budimir musel na půlce zastavit Gumbua a to se také povedlo. Rozhodčí píská nedovolený zákrok.
15'
Bryan Zaragoza neposlal přesnou přihrávku na svého spoluhráče, proto od branky bude vykopávat brankář domácích.
14'
Z rohu se nic vážného nestane, jelikož hosté si ve vápně počínali nedovoleně.
13'
Velká šance hostující Granady! Gerard Gumbau si navedl balón na hranici vápna na levou nohou. Ostrou střelou na bližší tyč řádně protáhl Herreru, který vyráží na roh.
12'
Celou akci ještě zkoumal VAR, ale nakonec výrok sudího nemění. Osasuna vede.
11'
Domácí tým jde brzy do vedení! Krásnou rychlou akci předvedla domácí Osasuna. Následně Chimy Ávila vyslal nádhernou přihrávku do běhu přímo na ANTEHO BUDIMIRA. Ten si těsně pohlídal ofsajd a vedle brankáře Ferreiry otevírá skóre zápasu. – 1:0.
10'
Granada se mírně usadila na útočné polovině. Richard Sánchez posílal centr do vápna, pro který si došel v klidu domácí strážce svatyně.
9'
Ruben Peña posílal krásný centr do vápna na Budimira, jenže skvělý brankář Ferreira odhadl situaci a balón boxuje před sebe.
8'
Pomalejší pasáž zápasu. O aut z poloviny hřiště se postarají domácí hráči.
7'
O dlouhý nákop do lajny se postaral stoper Rubio, jenže jeho míč byl dlouhý a končí v zámezí.
6'
První střelecký pokus zápasu obstaral domácí Ávila. Jeho střela byla tečovaná, a tak ji do svých rukavic chytá Ferreira.
5'
Chimy Ávila chtěl vracet po odraženému centru míč do ohně. Jenže obránce před ním pas blokuje.
4'
Domácí brankář ukončil kombinaci svého mužstva dlouhým odkopem na půlku, kde hlavičkový souboj vyhrál Budimir.
3'
Richard Sánchez se pokoušel centrem z pravé strany najít své spoluhráče, ale Areso dokázal odvrátit balón mimo vápno.
2'
Lucas Torro dokázal odhadnout dlouhý aut hostujícího celku, proto budou kombinovat domácí hráči.
1'
O úvodní výkop zápasu se postarala hostující Granada. Dlouhý nákop do vápna je neúspěšný.
1'
Před zápasem ještě podstíme minutou ticha oběti války v Izraeli.
Oba kapitáni mají za sebou los o míč a stranu. Za pár chvilek zápas odstartuje.
Všichni aktéři právě nastoupili na zaplněný stadion v Pamploně.
Hráči obou celků mají za sebou rozcvičku. Právě míří do kabin, kde se naposledy připraví na samotný zápas.

CA Osasuna: S. Herrera – Areso, Catena, David García (C), R. Peña – Moncayola, Torró, Oroz – Ávila, Budimir, Mo. Gómez.
Náhradníci: A. Fernández, Valencia – Vidal, J. Cruz I, Brašanac, Barja, Rubén García, Ibáñez, Mojica, Raúl García, Herrando, I. Muñoz.
Trenér: Jagoba Arrasate

Granada CF: Ferreira – R. Sánchez, Rubio, Miquel, Neva (C) – Zaragoza, Gumbau – Melendo, G. Villar, Fernandez – Boyé.
Náhradníci: A. López – Manafá, Callejón, Puertas, Uzuni, V. Díaz, Petrović, S. Ruiz, Perea, Torrente.
Trenér: Paco Lopez

Rozhodčí: Ferrer – González, Mendiola.
CA OSASUNA

Oproti minulé sezóně tento celek z Pamplony nemůže být s postavením tabulce spokojený. Po devíti kolech se nachází na 12.příčce s 10 body a záporným skóre 9:14. Vše odstartovala nepovedená kvalifikace Konferenční ligy, kde Osasuna nezvládla dvojzápas s belgickými Bruggami. V posledních třech zápasech měl domácí celek před sebou velké zkoušky. Nejdříve prohrál doma 0:2 s Atletikem Madrid, poté stejným výsledkem porazil Alavés stejným výsledkem. Před repre pauzou schytal těžký debakl 0:4 proti Realu Madrid.

GRANADA CF

Hořký návrat do nejvyšší španělské soutěže má za sebou toto mužstvo. Po devíti kolech se schovává na předposledním místě s pouhými šesti body a skóre 15:23. Letos zatím Granada vyhrála pouze jednou a to doma 3:2 s Mallorcou. Bodovala dokonce i v posledních třech zápasech. Nejdříve remizovala doma s Betisem 1:1. Na těžké půdě divokou přestřelku 3:3 absolvovala s Almeríou. Naposledy si dělila body s velkým favoritem FC Barcelona.
Koho sledovat?

ANTE BUDIMIR (CA Osasuna)

Dvaatřicetiletý chorvatský útočník jako dvojka v útoku domácího celku chytl slušnou formu. Po svém vstupu na hřiště vždy působil živým dojmem a to potvrdil i dvěma střelenými brankami a jednou asistencí. Svou první trefu v sezóně zaznamenal v Konferenční lize, když dal branku Bruggám. V tuzemské soutěži skóroval s Getafe a Alavésem.

BRYAN ZARAGOZA (Granada CF)

Dvaadvacetiletý španělský útočník je hlavním přínosem gólů svého celku. V A-týmu Granady teprve kroutí druhou sezónu a hned začal na jedničku. Zasáhl do všech zápasů LaLigy, ve kterých vstřelil pět branek. Blýskl se zejména v zápase proti věhlasné Barceloně, které vsítil dva přesné zásahy a pomohl k překvapivé remíze. Jeho formu potvrzuje i fakt, že byl povolán na reprezentační sraz Španělska.
Historické okénko

Již tradičně se oba týmy potkávají od roku 2011. My se zaměříme na předminulou sezónu, jelikož Granada hrála druhou ligu, v ní byla úspěšnější domácí Osasuna. Podzimní utkání se odehrálo na stadionu v Pamploně, vyrovnaný duel skončil remízou 1:1. Na jaře se hrála odveta v Granadě, kde lepší Osasuna vyhrála 2:0.
Hostující celek moc rád na Estadio El Sadar nejezdí, jelikož z posledních sedmi zápasů zde vyhrál pouze jednou a to vysoko 3:0.
Krásný páteční večer ze španělské Pamplony! Od 21:00 zde odstartuje zápas 10.kola LaLigy mezi Osasunou a Granadou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.