La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Las Palmas - 11. listopadu 2023   18:30

CA Osasuna
73' Budimir (Moncayola)
1:1
(0:0)
Las Palmas
70' Moleiro  (J. Muñoz)
CA Osasuna
S. Herrera – R. Peña (67. Barja), David García (C), Catena, Mojica – Oroz (88. Ibáñez), Torró, Mo. Gómez (67. Moncayola) – Areso, Budimir (88. R. García II), Ávila (81. Arnáiz).
A. Fernández – J. Cruz I, Rubén García, Unai García, Herrando, I. Muñoz, Vidal.
Figueroa – Villate, Granel
Estadio El Sadar (Pamplona)
20 125 diváků
Las Palmas
Valles – Á. Suárez, Coco, Mármol, S. Cardona – Park (72. Araujo), J. Muñoz, Perrone (58. Loiodice), K. Rodríguez (C), Kaba (58. Moleiro) – al-Haddádí (72. M. Cardona).
Escandell, Gorin – Curbelo, C. Herrera, Mfulu, B. Ramírez, S. Ramírez, Sinkgraven.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou!
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 3:3. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 25:10.
Duel dvou celků ze středu tabulky Osasuny a Las Palmas končí za remízového stavu 1:1.
První půle nenabídla příliš zajímavý fotbal, výjimkou byly akorát dvě zakončení Anteho Budimira, které se však do branky nedostaly. V prvním případě mířil pokus chorvatského fotbalisty mimo, v tom druhém proti jeho hlavičce zasáhl brankář Valles.
Druhý poločas byl určitě atraktivnější pro oko nezaujatého diváka. V první šanci se ocitl David García, který skvěle hlavičkoval po rohovém kopu, avšak na brankové čáře jeho šanci zastavil brankář Las Palmas. Tlak Osasuny sílil, v tom však jako blesk z čistého nebe udeřil Alberto Moleiro a zařídil svým prvním gólem v sezoně vedení hostů. To však nevydrželo dlouho, neboť o tři minuty později ji na centr Moncayoly naběhl Ante Budimir a zařídil vyrovnání. Domácí se v závěru tlačili k rozhodující brance, avšak v největší šanci hlavičkoval těsně vedle střídající Raúl García.
90+7'
90+6'
Brankář Valles si poradil i s dalším zakončením Ibáněze, zápas pomalu spěje k bezbrankové remíze.
90+6'
Tlak domácích roste, tentokrát míč prodlužoval jen do autu Coco.
90+5'
Nepřesný nákop hostů, Osasuna začíná zase až u svého brankáře.
90+4'
Tentokrát přiletěl do pokutového území Las Palmas nadějný centr, který směřoval po hlavičce Raúla Garcíi na branku, nakonec však skončil těsně vedle pravé tyče.
90+3'
Centr Aresa se stočil nad horní tyč hostující branky, rozehrává gólman Valles.
90+3'
Las Palmas mířilo do rychlého brejku, který však díky nepřesnému zpracování Marca Cardony rychle také končí.
90+2'
Avšak centr od rohového praporku dokázala odvrátit obrana soupeře.
90+2'
Po zákroku Juliána Arauja pokračuje tlak domácích rohovým kopem.
90+2'
Moncayola sice vybojoval míč na útočné polovině, naštěstí pro hosty jej však dlouho neudržel.
90+1'
V první nastavené minutě začíná akce Osasuny u gólmana Herrery.
90'
Na začátku 90. minuty rozehrává od vlastní branky Las Palmas.
89'
Hostující Loiodice si sklepl míč pouze do autu, vhazují domácí.
88'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Aimar Oroz, přichází Pablo Ibáñez,
ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Raúl García.
87'
Julián Araujo si špatně zpracoval míč a následně tak musel zastavit nadějně se rozvíjející akci soupeře. Ovšem bylo to za žlutou kartu.
86'
Další roh, rozehraný hosty nakrátko, k ohrožení branky soupeře nedospěl.
85'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi v pokutovém území hostů Budimir, hlavní sudí Figueroa však zůstal v klidu.
Dnešní utkání sleduje 20 125 diváků.
84'
Alejandro Catena si přidržel za dres unikajícího Marca Cardonu a vidí žlutou kartu.
84'
Již několikátý dlouhý aut prodloužil za sebe kapitán OSasuny, tentokrát to však k ohrožení branky soupeře nevedlo.
83'
Dobrý centr před gólmana trefil Saúl Coco, branku však svým pokusem minul.
82'
Hosté budou kopat rohový kop v probíhající 82. minutě.
81'
ze hřiště odchází Ezequiel Ávila, přichází José Arnáiz.
81'
Chybu v rozehrávce Osasuny málem potrestal Moleiro, který hledal na zadní tyči Juliana Araúja, který sice vyskočil vysoko, avšak balon stejně netrefil.
80'
Střelecký pokus Cardony zablokován obráncem domácího celku.
79'
Las Palmas kombinuje s míčem na půli hřiště a nechce svému soupeři míč odevzdat jen tak zadarmo.
77'
Po hlavičkovém souboji mezi Suárezem a Lucasem Torrém zůstali ležet oba hráči na trávníku. Následné efektní zakončení Barjy míří mimo tři tyče.
76'
Avšak teď se Areso kolem brankové čáry přes Cardonu neprobil.
75'
A Osasuna stále nemá dost, z tohoto duelu chtějí odejít se ziskem všech tří bodů.
73'
Osasuna právě vstřelila branku!
Avšak o tři minuty později je v Pamploně vyrovnáno! Na centr z pravé stran, který do vápna adresoval Jon Moncayola, si naběhl ANTE BUDIMIR a svou hlavičkou nedal brankáři Vallesovi šanci! Asistence: Jon Moncayola.
72'
Střídání v týmu UD Las Palmas:
ze hřiště odchází Marvin Park, přichází Julián Araujo,
ze hřiště odchází Munír al-Haddádí, přichází Marc Cardona.
70'
Las Palmas právě vstřelilo branku!
Hosté se jako blesk z čistého nebe dostávají do vedení! Javier Muñoz si převzal míč na půli hřiště a přihrál jej na ALBERTA MOLEIRA, který si před šestnáctkou udělal kličku obránci a poté nechytatelně zavěsil! Španělský fotbalista střílí svou první branku v sezoně. Asistence: Javier Muñoz.
69'
Las Palmas vhazuje na pravé straně hřiště.
68'
Tentokrát se rozhodl vypálit Ávila, avšak nakonec se balon od jeho těla odráží za brankovou lajnu. Rozehrávat bude hostující gólman.
67'
ze hřiště odchází Rubén Peña, přichází Kike Barja,
ze hřiště odchází Moisés Gómez, přichází Jon Moncayola.
67'
Tentokrát se už kapitán hostů García k hlavičce dostal, avšak v prostoru zadní tyče branku netrefil.
67'
Mojicův centr z levé strany byl zase sražený na roh, Osasuna stupňuje svůj tlak v posledních minutách.
66'
I tento centr dokázala obrana Las Palmas odkopnout, dokonce až na půli hřiště.
65'
Dobrý centr směřoval na hlavu Garcíi, ten však byl ubráněn obráncem. Následuje roh z druhé strany.
65'
Domácí Osasuna se dostala díky snaze Ávily k dalšímu rohovému kopu.
64'
Brankář Álvaro Valles nadvakrát dokázal udržet míč ve svých rukavicích.
63'
Munir al-Haddádí dohrál v souboji Davida Garcíu, rozhodčí Figueroa píská marockému útočníkovi faul.
62'
Moleiro poslal do pokutového území parádní přihrávku, kterou stačilo pouze tečovat do branky, avšak Marvin místo toho zvolil otočku kolem obránce, díky které vzápětí ztratil míč.
61'
Marvin ostře dohrál Mojicu a může být rád, že neinkasoval žlutou kartu.
60'
Dlouhý aut Aresa prodloužil za sebe david García, následně však spadl balon na ruku Orozovi a hlavní sudí píská.
59'
Nákop na útočnou polovinu hostů byl velmi nepřesný, míč tak musí do hry vrátit obránce Cardona.
58'
ze hřiště odchází Máximo Perrone, přichází Enzo Loiodice,
ze hřiště odchází Sory Kaba, přichází Alberto Moleiro.
57'
PO odrazu od Aresovy nohy budou vhazovat hosté z Bran Canarie.
57'
Sory Kaba v dalším ofsajdu, tentokrát bylo lepší pustit míč na nabíhajícího Rodrígueze, které v postavení mimo hru určitě nebyl.
56'
Nepřesnou rozehrávku hostů zachytil stoper Catena, následně však ani on nedokázal přesně najít svého spoluhráče.
55'
Sory Kaba sice trochu zavařil domácí obraně, avšak předtím se nacházel v ofsajdu, takže všechno vzrušení bylo naprosto zbytečné.
54'
K exekuci se postavil sám faulovaný, avšak jeho centr byl příliš nízký, a proto byl lehce odvrácen domácí defenzivou.
53'
Rychlý brejk Osasuny zastavuje hlavní sudí Figueroa, který dopísknul předchozí faul na Rodrígueze.
52'
Dlouhý aut doskákal až do rukavic gólmana Las Palmas.
51'
Ávila se prohnal po levé straně a neservíroval míč Budimirovi, který ho však hlavou netrefil.
49'
Po rohovém kopu se k hlavičce dostal David García a vypadalo to, že dostal míč za brankovou čáru, avšak hra zatím plyne dále bez přerušení!
Z opakovaných záběrů je vidět, že brankář Valles pravděpodobně míč o pár milimetrů před brankovou čarou udržel.
48'
Z následného protiútoku byla přihrávka Ávily do pokutového území sražena vracejícím se obráncem.
48'
Al-Haddádího centr do šestnáctky soupeře odvrátila obrana Osasuny.
47'
A další faul domácích, tentokrát se ve středu hřiště provinil Gómez.
46'
Centr domácích z pravé strany odvrátil Mármol následně byl faulován také Kaba.
46'
Druhý poločas začal rozehrávkou domácí útočník Budimir.
46'
Po první půli je stav v Pamploně vyrovnaný 0:0, což vcelku přesně charakterizuje i vývoj prvního poločasu.
Hra se odehrává po většinu času mezi šestnáctkami, jediným větším ohrožením branky hostů bylo zakončení Budimira, které však mířilo vedle. Chorvatský snajpr měl ještě jednu velkou šanci v 39. minutě, proti otevření skóre zápasu však stál gólman Valles, který jeho hlavičku vyrazil na rohový kop.
45+2'
45+2'
Centr od Rodrígueze był ale příliš nízký a domácí obrana jej dokázala v pohodě odvrátit.
45+1'
Munir al-Haddádí byl trefen zezadu do zad a zůstal ležet na trávníku, hlavní rozhodčí mezitím odpískal faul kapitánovi domácích Garcíovi.
44'
U rohového praporku Las Palmas teď došlo k velmi bizarní situaci, kdy se míč zasekl mezi Cardonou a Peňou. Nakonec je pískán faul španělskému zadákovi Osasuny.
43'
Ezequiel Ávila v těsném ofsajdu, pomezní rozhodčí však odmával.
42'
Rúben Peňa si nezpracoval balon ideálně, ale Osasuna díky dobrému napadání bude pokračovat ve hře s míčem.
41'
Kombinace hostů nepřesná, Perrone posílá míč jen do zámezí.
41'
Jesús Areso se velmi dobře obtočil kolem svého strážce, následně však centroval jen do náručí gólmana hostů.
39'
Po chvilkové odmlce, způsobené zkoumáním u videa, rozehráli domácí roh, který však přeletěl všechny hlavičkáře obou celků.
38'
Na centr od Mojici și skvěle naběhl Ante Budimir, který také trefil míč do správného prostoru, avšak proti jeho hlavičce parádně zasáhl brankář Valles.
38'
Peňův nákop na Budimira dokázala odvrátit obrana hostů, naopak domácí pokračují v kombinaci.
37'
David García poslal k zemi ostrým zákrokem Kabu, i v tomto případě sudí Figueroa píská.
36'
Ávila zasáhl nohou hlavu Saúla Coca, hlavní sudí samozřejmě píská.
35'
Domácí se sami vyhánějí nepřesnou přihrávkou do autu, míč do hry vrátí na levé straně Las Palmas.
34'
Zakončení přímo mezi tři tyče zkusil stoper Javier Muňoz, branku Osasuny však vysoko přestřelil.
33'
Odvrácený centr se odrazil jen ke kopačkám Alexe Suáreze, který se nechal faulovat domácím záložníkem Torrem. Zajímavá standardní situace pro hosty.
31'
Brankář hostů Álvaro Valles vůbec neodhadl odskok míče a může být rád, že se k balonu dostal dříve stoper Mármol než chorvatský snajpr Ante Budimir, který by jinak zakončoval do prázdné branky.
30'
Osasuna rozehrála roh nakrátko, následný centr pak byl tečovaný přímo do rukavic brankáře Vallese.
29'
Muňozovi uskočil míč, čehož využil Luca Torro, který následně přihrál do kraje na Aresa, jehož centr byl sražen obráncem na roh.
28'
Ávila se dvakrát v pokutovém území hostů neotočil, dopředu tak mířilo Las Palmas, avšak ani oni se daleko přes půlící čáru nedostali.
27'
Z rozehrávky nakrátko pak letěl centr na zadní tyč, kde zakončoval Sory Kaba, jeho pokus však schoval gólman Herrera v náručí.
26'
Hostující Las Palmas vybojovali rohový kop.
25'
Dobře se přes dvojici hráčů soupeře prokličkoval Mojica, pak si ale balon od nohy ukopl a daroval jej tak hostům.
24'
Avšak „La Unión Deportiva“ se po rozehrávce nedostala, vhazovat bude domácí tým.
23'
A další faul spáchaný na Cardonovi, tentokrát se provinil záložník Aimar Oroz.
22'
Las Palmas další útok Osasuny ubránilo.
21'
Rúben Peňa fauloval na půli hřiště Cardonu, který se jen těžce zvedá z trávníku.
20'
Ávila dokázal obrat soupeře o míč a Osasuna mířila do brejku, následně však špatně přihrál Gómez a akce domácích rychle skončila.
19'
Álex Suárez pod tlakem odkopává balon jen na kopačky soupeře.
18'
Na centr z rohového kopu si naskočil Ante Budimir, svou hlavičku však nasměroval pouze nad horní tyč.
17'
Po samostatném průniku Aresa a zákroku Cardony uvidíme rohový kop.
16'
Sory Kaba byl v souboji s kapitánem Osasuny Garcíou až příliš důrazný a povalil španělského stopera na zem. Sudí Figueroa píská proti brance celku z Kanárských ostrovů.
14'
Obrovská šance Osasuny! Nejprve se sám za obranou zjevil Budimir, kterého na poslední chvíli ještě stihl zakřižovat vracející se obránce. Následně však vracel míč do vápna Mojica, který svým centrem našel znovu chorvatského útočníka, ten však hlavičkou zařízení Las Palmas těsně minul!
13'
Ezequiel Ávila se probíjel mezi dvěma hráči a skončil po kontaktu s obráncem Cocem na zemi, i v tomto případě však zůstala píšťalka sudího klidu.
12'
Sory Kaba byl po autovém vhazování přistrčen, hlavní rozhodčí Figueroa však zůstal klidný a faul neodpískal.
11'
Álex Suárez dokázal nadvakrát zblokovat přihrávky soupeře, míč ale pro své barvy nevybojoval.
10'
Cardona zastaven faulem, Las Palmas bude rozehrávat ze středu hřiště.
9'
Ávila skončil i s míčem až za brankovou čarou, rozehrávky se tak ujme hostující brankáře.
8'
Přihrávka na Munira al-Haddádího kopačky marockého forvarda nenašla.
7'
Domácí se dlouho u balonu neohřáli, už zase s hracím předmětem kombinují hosté.
6'
Ruben Peňa přihrál pouze do ofsajdu na Budimira, pomezní rozhodčí zvednutím praporku přerušuje akci Osasuny.
5'
Poprvé byli před brankou soupeře i domácí, avšak centr z pravé strany odvrací stoper Coco.
4'
Další přihrávka směřovala na nabíhajícího Marvina, avšak u balonu byl dříve gólman domácích Herrera.
3'
Další rozehrávka začne až u brankáře Las Palmas Álvara Vallese.
2'
Nákop domácí obrany mířil na Budimira, který však nedokázal míč pro svůj celek udržet.
1'
Marvin Park už míč na hrací ploše nestihl, vhazovat budou domácí.
1'
Úvodní výkop provedli hráči z Gran Canarie, kteří dnes nastupují v tradičních žluto-modrých dresech. Domácí Osasuna pak oblékla červeno-černé dresy.
1'
Oba týmy za doprovodu rozhodcohvského tria přicházejí na trávníku Estadia El Sadar.

CA Osasuna: S. Herrera – R. Peña, David García (C), Catena, Mojica – Oroz, Torró, Mo. Gómez – Areso, Budimir, Ávila.
Náhradníci: A. Fernández – Arnáiz, Barja, J. Cruz I, Rubén García, Unai García, Herrando, Ibáñez, Moncayola, I. Muñoz, R. García II, Vidal.
Trenér: Jagoba Arrasate

UD Las Palmas: Valles – Á. Suárez, Coco, Mármol, S. Cardona – Park, J. Muñoz, Perrone, K. Rodríguez (C), Kaba – al-Haddádí.
Náhradníci: Escandell, Gorin – Araujo, M. Cardona, Curbelo, C. Herrera, Loiodice, Mfulu, Moleiro, B. Ramírez, S. Ramírez, Sinkgraven.
Trenér: Francisco Javier García Pimienta

Rozhodčí: Figueroa – Villate, Granel.
UD Las Palmas
Celek z ostrova Gran Canaria, kteří patří do souostroví Kanárských ostrovů, si po postupu o soutěž výš letos znovu zahraje první fotbalovou soutěž ve Španělsku. Minulý ročník ukončil „La Unión Deportiva“ na druhé příčce LaLigy2 se ziskem 72 bodů a těsně proklouzli do první ligy na přímo.
Do nové sezony vstoupili svěřenci kouče Garcíi Pimienty až překvapivě dobře, neboť po dvanácti odehraných zápasech se drží na solidní desáté příčce.
Poslední duel odehrálo Las Palmas minulý pátek na domácím hřišti proti favorizovanému Atléticu Madrid, které do utkání vstupovalo z lepší pozice v tabulce. Papírové předpoklady se však nepotvrdily, domácí Las Palmas hosty z Madridu šokovali a porazili svého soka výsledkem 2:1. Branky domácího týmu dávali Kirian Rodríguez a střídající Benito Ramirez, naopak za hosty snižoval jen Álvaro Morata.
CA Osasuna
Klub z Pamplony, která se nachází na severním pobřeží Španělska, skončil v minulém ročníku na překvapivém sedmém místě a měl tu šanci zahrát si evropské poháry, avšak v posledním předkole o Evropskou konferenční ligu neuspěli „Los Rojillos“ proti Bruggám a díky porážce 1:2 a remíze 2:2 si základní skupinu letos nezahráli.
V letošním ročníku se prozatím pohybuje Osasuna ve středu tabulky. Se ziskem třinácti bodů okupuje dvanáctou příčku tabulky.
V posledním zápase odehráli svěřenci trenéra Arrasateho duel na domácí půdě proti Gironě, která do nové sezony vstoupila opravdu famózně. Domácím nestačily ani dvě branky Anteho Budimira, hosté otočili průběh zápasu a po výhře 4:2 se vyhoupli i díky zaváhání Realu Madrid na první příčku tabulky.
Příjemný sobotní podvečer všem fanouškům španělské LaLigy, která si o tomto víkendu připravila kompletní porci 13. kola. Na půdu Osasuny mimo jiné přijede nováček Las Palmas, oba celky se nachází ve středu tabulky, takže toto utkání slibuje zajímavou podívanou. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.