La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Real Sociedad - 2. prosince 2023   21:00

CA Osasuna
2' Mo. Gómez (Budimir)
1:1
(1:1)
Real Sociedad
41' Sadiq  (Zubeldia)
CA Osasuna
S. Herrera – Areso, Catena, David García (C), J. Cruz I (75. Vidal) – Oroz (75. Ávila), Torró, Mo. Gómez – Rubén García (64. Moncayola), Budimir (75. R. García II), Mojica (55. Herrando).
A. Fernández, Valencia – Arnáiz, Unai García, Ibáñez, I. Muñoz.
Santana – Granado, Melo
Estadio El Sadar (Pamplona)
20 859 diváků
Remiro – Traoré, Zubeldia, Le Normand, Tierney (74. A. Muñoz) – B. Méndez, Zubimendi, Merino (C), Barrenetxea (16. Zacharjan, 88. A. Silva) – Sadiq (74. Oyarzabal), Kubo.
Marrero – Elustondo, U. González, Cho, Odriozola, Olasagasti, Pacheco, Turrientes.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 28 % : 72 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 12:10.
Real Sociedad je po patnácti odehraných zápasech šestý a zítra bude nepřímo odrážet útok Betisu, který na něj ztrácí dva body. Osasuna protáhla čekání na výhru na pět zápasů a nevyužila šanci na posun z 14. místa.
Osasuna šla zásluhou Moie Gómeze do vedení už ve druhé minutě. O další gól se ale nesnažila a naopak zaparkovala před Herrerou autobus, který hosté jedinkrát překonali Sadiqovou střelou zpoza šestnáctky. Po změně stran zůstal obraz hry stejný, ale Herrera jedinou hostující šanci na gól zneškodnil.
90+6'
90+6'
Catena vystoupil proti centru Traorého a sražením míče do autu podtrhl solidní výkon obrany Osasuny ve druhém poločase.
90+5'
Traorého nákop doletěl až do autu. Mezitím v souboji s Catenou spadl před brankou Robin Le Normand. Rozhodčího Santanu to však nechalo klidného.
90+4'
Kubova levačka posadila míč na hlavu jednoho z domácích obránců. Ezequiel Ávila pak získal faul a výrazně přiblížil Osasunu k bodovému zisku.
90+3'
Osasuna v koncovce zápasu ožila. Více se projevují i fanoušci, kteří teď viděli, jak centr zprava končí v rukou Remira.
90+2'
Álex Remiro vyběhl daleko před vápno kvůli nabíhajícímu Raúlu Garcíovi. Odkop se mu nepovedl, ovšem to samé se dalo říct o Ávilově nepřipravené střele na prázdnou bránu.
90'
Aihen Muñoz zleva poslal míč na zadní tyč. Ze souboje čtyř hráčů se míč odrazil přesně do náruče domácího gólmana.
89'
Domácí si hravě poradili s centrem Traorého. Hostům opakovaně chybí větší důraz před brankou Sergia Herrery.
88'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Arsen Zacharjan, přichází André Silva.
86'
Raúl García si zezadu přidržel Méndeze a po inkasování žluté karty bude se svými kumpány bránit standardní situaci.
84'
Robin Le Normand nestíhal v běžeckém souboji a žlutým faulem se vykartoval pro příští utkání Realu Sociedad.
83'
Hosté zjednodušují hru. Dlouhé míče do vápna na Catenu s Garcíou ale neplatí. Naposledy se o tom přesvědčili Kubo a Méndez.
82'
Náročný závěr zápasu má před sebou Jesús Areso. Domácí pravý bek signalizuje zdravotní problémy, přičemž Jagoba Arrasate už nemůže střídat.
81'
Kubo dvakrát po sobě neudržel vypadené balóny a Osasuna mohla vyrazit do protiútoku, který zhatila nepřesná diagonála na Herranda.
80'
Stále častěji chodí hostující útoky přes Kuba. Japonec nyní přihrál přes osu na Zacharjana, z jehož tečované rány resultoval roh.
78'
Dlouhý aut Aresa propadl přes první várku hráčů. Nacho Vidal na to zareagoval pohotovými nůžkami, nicméně efektní zakončení se mezi tyče nevešlo.
77'
Hostům překazil plány už pátý ofsajd. Čtvrthodinu před koncem se výjimečně bude hrát poblíž Remira.
75'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Raúl García.
75'
ze hřiště odchází Juan Cruz, přichází Nacho Vidal.
75'
ze hřiště odchází Aimar Oroz, přichází Ezequiel Ávila.
74'
ze hřiště odchází Umar Sadiq, přichází Mikel Oyarzabal.
74'
ze hřiště odchází Kieran Tierney, přichází Aihen Muñoz.
73'
Kubo byl na pravé straně ztrojen. Jeden z protihráčů jeho centr přizvedl a balon spadl do rukou Sergia Herrery.
72'
Kubo posunul míč před vápno. Rána Zacharjana byla zablokována a Méndezově dorážce na poslední chvíli zabránil Budimir.
71'
Obraz hry se nemění. Hosté trpělivě kombinují na útočné polovině a snaží se otevřít zalezlou obranu Osasuny. Snaha o obrat skóre bude pokračovat rohovým kopem.
69'
David García odmítl přihrávku před domácí branku odkopem do středu hřiště, kde si balon vzali další hráči Realu Sociedad.
68'
Zubimendi se v mezihře vytáhl skoro na hrot útoku. Příliš rychlá průnikovka z hloubi pole mu však utekla k Herrerovi.
67'
Méndezův centr na zadní tyč domácí spolehlivě ubránili. Stejný hráč potom ve vápně nedosáhl na přihrávku Kuba.
66'
Nízké těžiště a velká mrštnost pomohla Kubovi získat pro Real Sociedad standardní situaci. Úhel na přímou střelu to asi není.
65'
Další žlutý trest. Takefusa Kubo porušil fotbalovou legislativu, když se přetahoval o pozici s Herrandem.
64'
ze hřiště odchází Rubén García, přichází Jon Moncayola.
62'
Ante Budimir zezadu podťal Le Normanda a získal za to žluté napomenutí.
61'
Skvělý dvojzákrok Sergia Herrery! Brankář Osasuny vyrazil Kubovu střelu z okraje vápna a skokem do opačné strany v téměř beznadějné situaci zneškodnil i dorážku z hlavy Merina.
60'
Držení míče: 33 % – 67 %.
59'
Alejandro Catena utnul rodící se brejk faulem ve středovém kruhu. Na žluté karty je od této chvíle vyrovnáno 1:1.
58'
Domácí hráči i fanoušci se kvůli teči Remirových rukavic dožadovali rohového kopu. Gólman Realu se ale nepřiznal a míč bude mít on.
57'
Poprvé od gólu na 1:0 tu byla slibná příležitost pro Osasunu! Merino kvůli Torrovi ztratil míč u vlastního vápna a Moisés Gómez zakroutil pohotovou střelu těsně vedle levé tyče.
56'
Sadiq se zjevil za všemi hráči Osasuny. Způsobil to ofsajd, takže Herrera ve finále nemusel vybíhat před vápno.
55'
ze hřiště odchází Johan Mojica, přichází Jorge Herrando.
54'
Brais Méndez byl u pravé lajny přidržen Cruzem a sám pro sebe uchmátl další standardní situaci, jež dopadla ofsajdem.
53'
Arsen Zacharjan zrealizoval rohový kop centrem na přední tyč. Míč tam propadl a do bezpečí ho poslal až brankář Herrera.
52'
S Mojicovým pravým kolenem to nevypadá nejlépe. Možná budeme svědky druhého vynuceného střídání.
51'
Johan Mojica fauloval Kuba a navíc si při zákroku poranil pravou nohu. Před standardkou Realu dojde na ošetření kolumbijského fotbalisty.
50'
Méndez s Kubem a Traorém zacouvali s balonem až na vlastní polovinu k Zubeldiovi. Domácí opět vyčkávají v hlubokém bloku.
49'
Tierney v zárodku protiútoku podkopl Torra a na konci 49. minuty spatřil první žlutou kartu od rozhodčího Santany.
48'
Catena neodkopl centrovaný balón příliš daleko. Real Sociedad pokračuje prostřednictvím Tierneyho vhazování.
47'
Dnešní utkání sleduje 20 859 diváků.
46'
Real Sociedad se oklepal z hororového začátku a po gólu Moisése Gómeze z druhé minuty okamžitě začal udávat tempo. První šanci po hrubce Cateny hosté ještě nepotrestali, nicméně v 41. minutě jejich tlak zúročil aktivní nigerijský útočník Umar Sadiq.
45+4'
45+4'
Sadiqův ambiciózní pokus z dálky způsobil roh Zacharjana, ze kterého nic vážného nevzniklo. Právě Sadiq si nezpracoval těžký míč na zadní tyči.
45+3'
Osasuna je po inkasovaném gólu ještě více pasivní. Fanoušci na zaplněném stadionu nervózně vyhlížejí poločasovou přestávku.
45+2'
Brais Méndez vymyslel originální střelu lobem. Herrera měl s vytažením míče nad břevno hodně práce, ale vzhledem k předchozímu ofsajdu Sadiqa se mu tento zákrok počítat nebude.
45'
Takefusa Kubo neměl kudy pokračovat a pomohl si krátkou přihrávkou pod sebe. Méndez bez dlouhých příprav vystřelil a poslal míč vedle pravé tyče.
44'
Ante Budimir si našel cestu za Aresovým centrem, ale nepřesnou hlavičkou Remirovi žádnou práci nepřidělal.
41'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Nenápadná ztráta na půlce má pro Osasunu gólové následky! UMAR SADIQ na hranici ofsajdu přijal Zubeldiovu přihrávku ze středového kruhu. Potom se vyhnul skluzu Cateny a posunul se o několik metrů dál, aby pravačkou hezky zavěsil na 1:1.
41'
Hamari Traoré dobrou půlminutu ležel na trávníku, zatímco si jeho spoluhráči nesměle přihrávali. Když začal hrozit Mojicův brejk, tak se malijský bek zázračně zvedl a teď za to schytává pískot fanoušků.
40'
Hosté dostatečně utěsnili prostor na křídle. Následný jejich protiútok měl krátkého trvání, Sadiqovi utekl míč za pomezní lajnu.
39'
Ante Budimir se stal obětí nedovoleného zákroku Zubeldii v souboji na půlící čáře. Většina hráčů se tak stěhuje k Remirovi.
38'
Osasuna se zatáhla velmi nízko. Kieran Tierney si mezitím nešikovně ukopl míč za zadní čáru a na programu je odkop Sergia Herrery.
37'
Zacharjan okamžitě napravil svou nepřesnou přihrávku a Real je zpět u míče. Konkrétně se o budování akce starají Le Normand a Zubeldia.
36'
Za nákopem Herrery vyrazil Mojica a při první příležitosti odcentroval na dvojici spoluhráčů ve vápně. Budimir neměl klid na hlavičku a získal z ní jenom roh.
35'
Hamari Traoré nenašel společnou řeč se svým týmem a přihrávkou do území nikoho odevzdal balon Osasuně.
33'
Traorého sražený pokus z dálky zajistil hostujícím barvám rohový kop. Ten byl rozehrán na krátko a Kubo zprava orazítkoval vnější síť Herrerovy branky.
32'
Sadiq si zpracoval míč do ruky. Rozhodčí na to nereagovali a po následném souboji dokonce nařídili rozehrávku San Sebastiánu.
31'
Po nevynucené chybě v kombinaci Realu nenašli domácí fotbalisté cestu ven z obranné poloviny a proto i nadále zůstávají pod tlakem.
30'
Držení míče: 36 % – 64 %.
29'
Domácí se vymanili z přelidněné křídelní destinace přihrávkou na Lucase Torra, jehož přízemní střela nebyla tak tvrdá, aby se k ní Remiro nemohl přemístit.
27'
Merino bezvadně prodlužoval roh na zadní tyč. Umar Sadiq se nestihl srovnat do zakončovací pozice a Osasuna i z této nepříjemné situace vyšla bez ztráty kytičky.
26'
Z dalšího Tierneyho centru pramenila sražená hlavička a rohový kop.
25'
Od brzkého gólu se ofenzivě Osasuny nedaří podržet balon. Už dlouhou dobu se hraje výhradně na branku Sergia Herrery.
24'
Tierneyho centr nepřistál u Sadiqa ani u žádného jiného spoluhráče. Totéž platilo v případě nabídky od Kuba.
23'
Znovu je pískáno v důsledku pádu Sadiqa. V tomto případě se měl provinit Moisés Gómez. Hra každopádně plyne daleko od obou branek.
22'
V kouskování hry pokračuje ležící Moisés Gómez. Domácí záložník nejspíše doplatil na srážku s vlastním spoluhráčem Torrem.
21'
Brais Méndez poslal dlouhý nákop do ofsajdu. Sadiq vybíhal příliš brzy a následný souboj s Davidem Garcíou stejně prohrál.
20'
Po faulu na Zacharjana skončil na zemi také Merino, jenž byl zbourán Orozem. Domácí fotbalisté s tvrdostí rozhodně nešetří.
19'
Mojica se poslušně vrátil vedle vlastní šestnáctky. Kuba k ničemu nepustil a dokonce vybojoval balon pro Sergia Herreru.
18'
S dlouhým hodem Aresa se hosté vypořádali. Stejný muž se pak k míči dostal ještě jednou, ale centr zprava se stal snadnou kořistí pro Álexe Remira.
17'
Jesús Areso se snažil odcentrovat, ale míč byl sražen za pomezní čáru, odkud provede vhazování.
17'
Álex Remiro se vypořádal s vysokým centrem Rubéna Garcíi a neortodoxně vyrazil míč o kousek dál od své branky.
16'
ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Arsen Zacharjan.
15'
Sadiq se marně dožadoval Catenova faulu u půlící čáry. Postupná kombinace Osasny pokračovala až do nedovoleného zákroku na Rubéna Garcíu.
14'
Barrenetxea nebude schopen pokračovat a Imanol Alguacil bude muset velmi brzy sáhnout pro prvního z náhradníků. Do té doby je Real v deseti.
13'
Juan Pulido Santana přerušil hru a přizval na trávník realizační tým San Sebastiánu. Kvůli kolizi s Davidem Garcíou si zranil nohu Ander Barrenetxea.
11'
Na základě Tierneyho přihrávky Merinovi nevyšel první dotek. Balon sklepl do zámezí, odkud ho vrátí Areso.
10'
Díky faulu Kuba může Osasuna chystat přechod na útočnou polovinu.
9'
Přes drobné zmatky dokázala domácí obrana Méndezem centrovaný balón odpravit ven z pokutového území, aniž by si ho hosté užili.
8'
Aimar Oroz seslal zemi Tierneyho a poskytl San Sebastiánu standardní situaci. Patrně se bude jednat o nákop do vápna.
6'
Catenovu laxní malou domů vystihl Sadiq. Nigerijec vylákal Herreru z branky a zblízka ho trefil do hrudi, kdežto Barrenetxea tečovanou dorážkou bránu přestřelil.
4'
Sergio Herrero stáhl ze vzduchu centr Merina a zakládá postupnou akci Osasuny, která si nemohla přát lepší začátek zápasu.
2'
Osasuna právě vstřelila branku!
Dvěma muži tísněný Ante Budimir si zády brance přebral přízemní přihrávku z pravého křídla a šťastným odrazem dal míč MOISÉSU GÓMEZOVI. Ten se opřel do střely zblízka a přes obětavě padajícího Traorého neomylně napnul Remirovu síť.
1'
Zahajovací výkop měli domácí, kteří nastupují v červených dresech. Real Sociedad je v bílomodrém.
1'

CA Osasuna: S. Herrera – Areso, Catena, David García (C), J. Cruz I – Oroz, Torró, Mo. Gómez – Rubén García, Budimir, Mojica.
Náhradníci: A. Fernández, Valencia – Arnáiz, Ávila, Unai García, Herrando, Ibáñez, Moncayola, I. Muñoz, R. García II, Vidal.
Trenér: Jagoba Arrasate

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Traoré, Zubeldia, Le Normand, Tierney – B. Méndez, Zubimendi, Merino (C), Barrenetxea – Sadiq, Kubo.
Náhradníci: Marrero – Elustondo, U. González, Cho, A. Muñoz, Odriozola, Olasagasti, Oyarzabal, Pacheco, Turrientes, Zacharjan, A. Silva.
Trenér: Imanol Alguacil

Rozhodčí: Santana – Granado, Melo.
Vzájemné zápasy 2022/23

31.12.222 Real Sociead – Osasuna 2:0
28.04.2023 Osasuna – Real Sociedad 0:2.

Baskové mají kvůli loňskému čtvrtému místu a postupu do evropských pohárů náročný program. Kromě solidních výsledků v lize se jim nečekaně dobře vede i v Lize mistrů, kde ve středu sice hráli bez branek se Salcburkem, ale i tak už mají jistý postup do jarních bojů. V LaLize Realu nejlepší kvarteto trochu uteklo a aktuálně se s Bilbaeem a Betisem přetahuje o pátou až sedmou příčku. Ve třináctém kole Real Sociedad porazil 2:1 Sevillu. Nejlepším střelcem týmu je sedmigólový Mikel Oyarzabal. Jediným hráčem na marodce je útočník Carlos Fernández.
CA Osasuna

Finalista posledního vydání Copa del Rey a sedmý tým minulé sezóny LaLigy nemá v tomto období moc důvodů k radosti. Osasuna od konce srpna oslavila pouhé dvě výhry a v tabulce klesla na čtrnácté místo. Před týdnem tým z Pamplony nezvítězil počtvrté za sebou, když si z Villarrealu odvezl nepříznivý výsledek 1:3. Mezi pár pozitiv patří výkony Anteho Budimira. Chorvatský útočník nasázel už sedm branek a je sedmým nejlepším střelcem v LaLize.Na marodce jsou záložníci Barja s Brašanacem a krajní obránce Peña.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu patnáctého kola španělské LaLigy. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Osasunou a Realem Sociedad!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.