La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Sevilla - 23. září 2023   16:15

0:0
(0:0)
CA Osasuna
S. Herrera – R. Peña (85. Areso), Catena, David García (C), J. Cruz I – I. Muñoz (68. Mo. Gómez), Torró, Oroz – Ávila (85. Raúl García), Budimir (85. Rubén García), Mojica (68. Barja).
A. Fernández – Arnáiz, Ibáñez, Vidal, Herrando.
J. Iglesias – J. Bueno, A. Cerezo
Estadio El Sadar (Pamplona)
Sevilla
Nyland – J. Sánchez, Badé, Gudelj, Salas (77. Pedrosa) – Jordán, Rakitić (C) – Ocampos, Ó. Torres (85. Sow), Lukebakio – Mir (70. en-Nesírí).
Árbol, Dmitrović – Fernando, Gattoni, Januzaj, Lamela, Soumaré, Navas.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 7:10. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 11:7.
Tak ani druhá polovina zápasu žádný gól nepřinesla, třebaže šance k vidění byly, v té největší trefil Ezequiel Ávila tyč za hostujícím gólmanem. I Sevilla mohla navázat na předchozí vítězství, jenže žádnou ze svých možností nevyužila. Duel tak končí nejspíš zaslouženou remízou.
90+5'
90+4'
Domácí pokazili kombinaci u středové lajny, k míči se však dostali vzápětí a zkusili tedy zaútočit, avšak podruhé si špatně přihráli.
90+3'
Moisés Gómez střílel z dobré pozice, avšak míč trefil slabě a navíc mířil hodně nepřesně.
90+1'
Zblokovaný centr na druhé straně přináší Osasuně rohový kop.
90'
Sergio Herrera si teď svým zákrokem nebyl moc jistý, povedlo se mu však míč vyrazit vedle levé tyče své brány.
89'
Centr z levé strany proletěl kolem odkryté brány Osasuny, nikdo z hostů míč tečovat nestačil.
87'
Hosté se dožadovali rohového kopu, ale ten jim není dopřán, od brány rozehrávat bude Herrera.
85'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Rubén García.
85'
ze hřiště odchází Rubén Peña, přichází Jesús Areso.
85'
ze hřiště odchází Ezequiel Ávila, přichází Raúl García.
85'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Djibril Sow.
81'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Adria Pedrosa).
81'
Jeden z hráčů Sevilly upadl na hranici pokutového území, faul se ale nepíská.
78'
Lucas Ocampos velice hezky zatočil svou střelu na vzdálenější tyč, avšak míč ji přeci jen o malinký kousek minul.
77'
ze hřiště odchází Kike Salas, přichází Adria Pedrosa.
75'
Joan Jordán rozehrál přímý kop, zeď jeho ránu nepříjemně tečovala, avšak Sergio Herrera předvedl vynikající reflex a balón vyrazil.
74'
Žlutá karta pro tým CA Osasuna (Lucas Torró). Domácí hráč poslal tvrdě k zemi Ocampose.
72'
Hosté pokazili kombinaci u levé hranice vápna, míč se po nepřesné přihrávce kutálí do zámezí.
70'
ze hřiště odchází Rafa Mir, přichází Júsuf en-Nesírí.
68'
ze hřiště odchází Johan Mojica, přichází Kike Barja,
ze hřiště odchází Iker Muñoz, přichází Moisés Gómez.
68'
Žlutá karta pro tým CA Osasuna (Ante Budimir).
68'
Lucas Ocampos poslal dobrý centr na pravou stranu, kam nabíhal jeden z jeho spoluhráčů, avšak šance z toho nebyla.
65'
Na trávníku zůstává ležet po kontaktu v pokutovém území Aimar Oroz, ovšem faul na penaltu to opravdu nebyl.
64'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Ivan Rakitić).
62'
Parádní kombinaci zakončil Ezequiel Ávila, který s Budimirem vyměnil přihrávku, následně překonal vyběhnutého brankáře, ovšem trefil bližší tyč jeho svatyně. Skluzem se pak snažil balón dorazit do brány jeden z jeho spoluhráčů, avšak to už byl míč zblokován obránci.
60'
Ivan Rakitić zavedl míč po levé straně k velkému vápnu, z levého křídla centroval, leč nepřesně.
58'
Rubén Peña chtěl přízemní přihrávkou poslat do šance Ávilu, k tomu však balón nedoputoval.
57'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Kike Salas). První žlutá karta utkání krátce před odehranou hodinou hry.
54'
Johan Mojica střílel z dálky na vzdálenější tyč, kterou však minul. I tak Örjana Nylanda pořádně protáhl.
52'
Sergio Herrera se musel činit, Óliver Torres střílel velmi tvrdě k jeho pravé tyči, avšak brankář Osasuny rukavicemi ránu zastavil.
51'
Hostům se nepovedlo dostat míč do bezpečí, k tomu se tak dostal Lucas Torró, jehož křižná rána pravačkou končí vedle vzdálenější tyče. Tohle volalo po gólu.
50'
Rohový kop bude zahrávat tým Osasuny.
48'
Kike Salas se sice dostal k hlavičce, ovšem tu nasměroval daleko od brány soupeře.
46'
První poločas gól nenabídl a stejně tak ani žádnou pěknou podívanou. Sice se našlo pár světlých okamžiků, ale jinak se museli fanoušci spíš nudit. Bude druhá půle lepší a dočkáme se i gólů?
45+3'
45+2'
Odvrácená přihrávka přináší hostům v závěru půle ještě jeden roh.
45'
Hráči Osasuny se lapili do ofsajdové pasti a míč tak musí odevzdat.
43'
Těsně za půlící lajnou si domácí vynutili faul a u balónu tak budou pokračovat. Zatím se žlutit nebude.
40'
Velká šance Osasuny, míč projel z levé strany pokutovým územím Sevilly a dostal se až na pravou stranu, kam naběhl volný Lucas Torró, jenž ale trestuhodně pálil vysoko nad.
38'
Hosté se štěstím stačili v útoku udržet míč ještě na hrací ploše, vzápětí o něj ale stejně přišli.
37'
Kike Salas zkoušel střelu před hranicí vápna, ovšem tu adresoval jen do bránícího soupeře.
35'
Znovu taková hluchá pasáž hry, kdy k vidění je řada nepřesných centrů a přihrávek, ovšem žádné šance ani střely.
32'
Ante Budimir postupoval s míčem do útoku podél levé postranní čáry, avšak nakonec se do šance nedostal, skluzem čistě odehrál balón do autu hráč Sevilly.
29'
Ante Budimir dobrou přihrávkou našel v pokutovém území Oroze, jenž si míč zpracoval a poté střílel z otočky, ovšem jen do protihráče, který tečoval balón mimo tři tyče.
28'
Johan Mojica velmi dobře zapracoval v obranně, i přes drobné problémy dokázal míč pohlídat v cestě do zámezí a tím zabránit šanci soupeře.
26'
Míč drží domácí brankář, který s rozehrávkou vůbec nepospíchá. Odkopl jej, až se přiblížil některý ze soupeřů.
24'
První velká šance zápasu, po kombinaci v pokutovém území střílel bez přípravy Lucas Ocampos, avšak o kousek minul vzdálenější tyč. Tohle volalo po gólu.
22'
Iker Muñoz zůstal ležet na trávníku, ale když si všiml, že hra pokračuje a jeho spoluhráči útočí, hned vstal.
20'
Špatně řešená kombinace hostů končí míčem v zámezí, Sergio Herrera bude rozehrávat.
18'
Sergio Herrera vyběhl hodně daleko z brány, míč chtěl odhlavičkovat do bezpečí, to se mu moc nepovedlo, jeden z protihráčů zkoušel trefit z dálky prázdnou bránu, ovšem minul vzdálenější tyč.
16'
Domácí přes obrannou zeď hostů neprošli, zatím se moc pohledný fotbal opravdu nehraje.
14'
Útočný faul Sevilly, po kterém se těžce zvedá z trávníku Iker Muñoz.
12'
Joan Jordán byl ve snaze vybojovat míč faulován, soupeř kartu nevidí.
10'
Nepřesná kombinace domácích končí míčem v zámezí, rozehrávat bude gólman hostů.
6'
Juanlu Sánchez se teď hodně divil verdiktu, který domácímu celku přisoudil rohový kop, ale respektovat jej musí.
4'
Domácí drží od začátku míč více na svých kopačkách, ale ohrozit bránu soupeře se jim ještě nepovedlo
1'

CA Osasuna: S. Herrera – R. Peña, Catena, David García, J. Cruz I – I. Muñoz, Torró, Oroz – Ávila, Budimir, Mojica.
Náhradníci: A. Fernández – Areso, Arnáiz, Barja, Rubén García, Mo. Gómez, Ibáñez, Raúl García, Vidal.
Trenér: Jagoba Arrasate.

Sevilla FC: Nyland – Navas, Badé, Gudelj, Salas – Ocampos, Jordán – Ó. Torres, Rakitić, Lukebakio – Mir.
Náhradníci: Árbol, Dmitrović – en-Nesírí, Fernando, Gattoni, Januzaj, Lamela, Pedrosa, J. Sánchez, Soumaré, Sow.
Trenér: Jose Luis Mendilibar.

Rozhodčí: J. Iglesias – J. Bueno, A. Cerezo.
Vzájemné zápasy

Vzájemné zápasy na hřišti Osasuny bývají velmi vyrovnané, z posledních deseti mačů, když počítáme i jeden pohárový, skončil jen jeden jediný rozdílem více než jedné branky, čtyři utkání pak nerozhodně.
Sevilla

Účastník prestižní Ligy mistrů nezažívá dobrý vstup do sezóny, oproti ostatním mužstvům odehrál jen čtyři duely, ovšem posbíral v nich jen tři body za jedno vítězství. Sezónu začal třemi porážky v řadě a z výhry se radoval až ve svém zatím posledním zápase, kdy doma porazil nováčka Las Palmas těsně 1:0 gólem z 71. minuty. Povinná výhra se tak nerodila vůbec snadno, dokáže na ni Sevilla dnes navázat? Doplním, že její dosavadní skóre činí 6:8.
Osasuna

Domácí tým se nachází zhruba ve středu tabulky, z pěti odehraných klání si odnesl šest bodů. Sezónu sice začal poměrně dobře, když z prvních tří utkání bral dvě výhry, ovšem následně přišly dvě porážky za sebou, v obou případech o pouhý gól a v obou případech Osasuna rozhodující branku inkasovala až v závěru zápasu. Dosud se jí povedlo skórovat sedmkrát a osm gólů inkasovala.
Dobrý den, čtyřmi zápasy dnes pokračuje 6. kolo nejvyšší španělské fotbalové ligy. V tomto přenosu budeme sledovat souboj celků, kterým se zatím v nové sezóně moc nedaří, jsou to Osasuna a Sevilla. Favoritem je prvně jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.