La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Vallecano - 15. prosince 2023   21:00

CA Osasuna
90+5' Raúl García (Arnáiz)
1:0
(0:0)
CA Osasuna
Herrera – Areso, D. García /C/, Cruz, Peña (84. Vidal) – Oroz (84. Ibáñez), Muñoz, Gómez (69. Arnáiz) – Ávila (84. Raúl García), Budimir, Rubén García (69. Moncayola).
Valencia, Fernández – Catena, U. García, Herrando, Torró, Brašanac.
Iglesias – Jaime, Martínez
Estadio El Sadar (Pamplona)
18 586 diváků
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, Mumin, Lejeune, Espino – Palazón (88. De Frutos), Ciss (73. López), Valentín /C/, Á. García (73. Correia) – de Tomás (88. Camello), Pérez (63. Nteka).
Cárdenas – Hernández, Chavarría, Pascual, Pozo, Méndez, Falcao.

Fotbalisté Pamplony protrhli nečekaně šestizápasovou sérii bez vítězství, přestože po velmi šedivém výkonu, jaký předváděli zhruba 75 minut, by na podobné senzační rozuzlení vsadil málokdo.
Do té doby mohli být vděční Herrerovi a v případě dalekonosného trestného kopu Lejeuna i jeho tyči za bezbrankové skóre. První šanci si vytvořili domácí až v 78. minutě, kdy po rohu hlavičkoval Muñoz do břevna. Tlak Osasuny dál sílili, v nastavení ještě Dimitrievski zázračně vychytal Moncayolu, ale po devátém rohu již udeřil hlavou jeden z pěti Garcíů na zápasových soupiskách, střídající Raúl, který přišel na hřiště až v 84. minutě.
Rayo Vallecano bylo většinu času lepším mužstvem, ale je vytrestáno za pasivitu v závěru a na vítězství čeká již sedm kol.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:5. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 20:13.
90+8'
90+7'
Budimir měl na kopačce pojistku, ale neuvěřitelně selhal a po skvělé přihrávce Raúla Garcíi, jenž na sebe natáhl dva hráče, z malého vápna široko daleko osamocen netrefil zívající bránu.
90+7'
Po skončení oslav hosté v horečném spěchu rozehrávají a ještě dostanou příležitost jedné standardky.
90+6'
Raúl García (Osasuna) dostává žlutou kartu za svlečení dresu při oslavě gólu mezi fanoušky.
90+5'
Osasuna právě vstřelila branku!
Rohový kop Josého Arnáize usměrnil bokem k bráně hlavičkou k zadní tyči střídající žolík RAÚL GARCÍA a celá Pamplona slaví neskutečnou pointu dnešního zápasu!
90+4'
Osasuna má v závěru velký nápor, jako by se v posledních minutách snažila dohnat vlažný výkon z většiny zápasu. Ze závaru vzešel její devátý roh.
90+3'
S rozehrávkou rohu se čekalo na VAR, který posuzoval případnou penaltu, ale Raúl García faulován nebyl. Domácí pak svou devátou příležitost neproměnili a kope se od brány madridských „blesků“.
90+1'
Hrdinou večera se stává Stole Dimitrievski! V nastaveném čase fantasticky vytěsnil dlaní Moncayolovu ránu do protipohybu z malého vápna. Domácímu útočníkovi sklepl Arnáizův centr hlavou Raúl García.
90'
Jon Moncayola se probil na pravém křídle a vybojoval sraženým centrem osmý roh pro baskický celek.
88'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Raúl de Tomás, přichází Sergio Camello,
ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Jorge De Frutos.
88'
Budimir se dostal do křížku s Espinem, oba byli do sebe zaháčkovaní a Chorvat se diví odpískanému útočnému faulu.
85'
Correiova nepřesná střela směřuje daleko od domácí brány, před kterou po jednom ze soubojů zůstal ležet Lejeune.
84'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Rubén Peña, přichází Nacho Vidal,
ze hřiště odchází Aimar Oroz, přichází Pablo Ibáñez,
ze hřiště odchází Ezequiel Ávila, přichází Raúl García.
83'
Míč se před velkým vápnem odrazil na kopačku Ikera Muñoze, jenž neprostřelil obranný val „blesků“.
81'
Correiův nákop domácí obrana odvrací a míč se přesouvá až k ošetřenému Dimitrievskému.
79'
Stole Dimitrievski si při marném skoku po míči snad nějak zalehl prsty, které si žádá ošetřit a rozhodčí povoluje madridským zdravotníkům vstup na hřiště.
78'
A po sedmém rohu měl Iker Muñoz největší šanci pamplonského mužstva v zápase. Jeho hlavička se „koníčkem“ o trávník odráží do spodní části břevna.
78'
Ávilův centr byl sražen vzápětí na sedmý roh.
77'
Ani z něj se ale Los Rojillos neprosadili a Moncayola si nešikovně píchl míč do autu, načež předvádí divadelní etudy, aby přesvědčil pomezního o neexistující teči soupeře.
77'
Oroz z brejku přihrál nepřesně, ovšem hosté mu míč hned z laskavosti vrátili a následný nákop na Ávilu odehráli na šestý roh Osasuny.
76'
Dnešní utkání sleduje 18 586 diváků.
74'
José Arnáiz (Osasuna) stáhl zápasnicky kolem pasu Nteku a prohlédl si žlutou kartu.
73'
Nteka vyzkoušel Herrerovu pozornost zpoza šestnáctky tvrdou přízemní střelou doprostřed brány.
73'
ze hřiště odchází Álvaro García, přichází Bebé Correia,
ze hřiště odchází Ismaila Ciss, přichází Unai López.
72'
Po rohu se k hlavičce přes Lejeunea protlačil David García, neusměrnil ji však pod břevno a setrvačností zlostně nakopl tyč.
71'
Osasuna to sehrála na levém křídle svižně a centrovaný míč byl sražen na roh.
70'
Ante Budimir trkl centr z hloubi pole, míč skočil o zem do náruče makedonského brankáře Dimitrievského.
69'
ze hřiště odchází Moisés Gómez, přichází José Arnáiz,
ze hřiště odchází Rubén García, přichází Jon Moncayola.
67'
Florian Lejeune znovu ukázal své umění a trestný kop tentokrát posílá z jen o pár metrů kratší vzdálenosti než na začátku zápasu těsně nad břevno.
66'
Hra se přelila od vápna k vápnu, Ávila pak v blízkosti velkého vápna podrazil de Tomáse.
64'
Espino dloubl pěkně míč do uličky de Tomásovi, jehož centr chytá do rukavic Herrera.
63'
ze hřiště odchází Kike Pérez, přichází Randy Nteka.
62'
Na zemi se svíjí hostující kapitán Valentín, kterého zasáhl do krku Oroz.
59'
Rohový kop Raya Vallecana vyboxoval před sebe Herrera a Osasuna otáčí hru.
58'
Palazónův elegantní slalom zastavil nedovoleným zákrokem David García.
55'
V ponechané výhodě zastavil Cruze oběma rukama Kike Pérez (Rayo Vallecano) a i on dostává současně žlutou kartu.
55'
Ismaila Ciss (Rayo Vallecano) dostává dodatečně žlutou kartu za faul na Oroze, za který rozhodčí ponechal domácím výhodu.
54'
Herrera se přesunul na čáře a reflexivně zneškodnil obrovskou šanci, kterou měl po rychlé akci Espina s Pérezem z voleje z bezprostřední blízkosti de Tomás.
54'
Po ubráněném rohu vyrazili hosté do rychlého brejku, křížný pas převzal Pérez, brankář Herrera mu skočil pod nohy a útočník příliš nebrzdil a dohrál ho kolenem do hlavy.
53'
Rubén Peña při přímočarém výpadu dvakrát naznačil centr, ale vždy si ještě píchl míč do běhu, čímž zmátl obránce hostů. Nakonec jeho zpětnou přihrávku z malého vápna srazili na roh.
52'
David García se dostal do rozmíšky s Ismailou Cissem, oba skončili v kotrmelci na trávníku.
51'
Ávila se postavil do cesty Espinovi a zřejmě ho zasáhl loktem do břicha. Po krátkém ošetření se rozehrávky přímého kopu ujme brankář Dimitrievski.
49'
Rubénu Garcíovi nevyšel centr, míč se snáší až na tribunu za bránou Raya Vallecana.
47'
Míčem do hlavy to teď schytal rozhodčí Iglesias, po přerušení patří míč Osasuně.
46'
Branka v Pamploně zatím k vidění nebyla a obě mužstva tak mají stejně daleko k ukončení shodně šestizápasové série bez vítězství. Nebezpečnější byli mírně hosté z Madridu, zaujala ale v podstatě jen nádherná střela Lejeuna z trestného kopu do tyče.

Statistické okénko:
Střely na bránu 60% – 40%, střely na bránu 1:1, střely mimo 1:3, rohy 3:0, ofsajdy 0:1, fauly 8:10.
45+1'
45+1'
Peña unikl na levé straně a odcentroval na Budimira, který v záklonu hlavičkoval jen do výšky a míč si stahuje snadno Dimitrievski.
45'
Raúl de Tomás zakroutil trestný kop kolem zdi, ale míč se jen otřel o boční síť.
44'
Další z řady standardek madridského celku vybojoval v zatím nejvýhodnější pozici Raúl de Tomás. Domácí brankář si diriguje zeď uvnitř pokutového území.
41'
Centr z přímého kopu k ničemu nevedl, Budimir se ohnal loktem a zasáhl o hlavu menšího Palazóna, který ho obtěžoval zezadu.
40'
Alfonso Espino (Rayo Vallecano) dostává žlutou kartu za faul u postranní čáry na Rubéna Garcíu.
40'
Následný roh vyhlavičkoval do bezpečí Ciss.
39'
Ávila rozběhl nebezpečný útok po pravém křídle, jeho zpětnou přihrávku srazil těsně vedle vlastní brány Lejeune.
38'
Po Orozově odvráceném centru zachytil míč Rubén Peña, navedl si míč kolem protihráčů i překážejícího rozhodčího a ze střední vzdálenosti vyslal první přímou střelu Osasuny. Mířil ovšem doprostřed brány a Dimitrievski neměl složitou práci.
36'
Červenomodří jsou uzamčeni na levém křídle, odkud se jim nedaří dosta míč do předbrankového prostoru.
35'
Pérezovi je při náběhu pískána vysoká noha v obličeji domácího Aresa.
32'
Vzápětí ghanský obránce Mumin v defenzivní činnosti fauloval.
31'
Palazónův bochánek prodlužoval nešťastně za sebe domácí David García a nejvíce ze všech si pak oddechl, když Abdul Mumin ve vyložené šanci nedostal halfvolej zblízka pod břevno.
30'
Oroz stáhl rukama na zem Cisse a je tu další z řady trestných kopů Raya Vallecana.
28'
Palazón načechral trestný kop z dálky do pamplonského území, kde hlavičkoval Ciss z ofsajdu a vzrušení při následném závaru bylo zbytečné.
26'
Budimir vybojoval opět míč pro Rubéna Garcíu, jeho prudký křížný pas však směřuje daleko od brány do zámezí.
25'
Pérez zezadu vypíchl míč Gómezovi, který skončil také na zemi, ovšem i teď šlo o čistý zákrok.
24'
A znovu pískot z tribun, když na zemi skončil pro změnu Budimir po souboji s Lejeunem a podle rozhodčího Francouzovo sáhnutí na rameno nebylo dostatečným důvodem pro Chorvatův ochotný pád.
22'
K nevoli fanoušků píská rozhodčí po opakovaném rohu Budimirovi zcela zjevný útočný faul na hostujícího Mumina.
21'
Domácí sotva zachytili příliš prudký míč u protějšího praporku a v obtížné situaci vybojovali roh zprava.
20'
Rubénové Peña a García si vyměnili míč na levém křídle, jejich souhru přerušil Balliu odkopem na roh.
19'
Z obou stran proletěly centrované míče pokutovým územím Osasuny, až se míč odrazil před oblouk a Iván Balliu ho posílá nezdařenou ranou na tribunu.
16'
Ciss vysunul Péreze, který po zasekávače neprostřelil červeno-modrý dvojblok.
16'
Dimitrievski musel vyběhnout na velké vápno, aby byl u nedůrazné hlavičkové malé domů před Budimirem.
14'
Hosté z trestného kopu přenášeli hru dlouhým pasem napravo, ale Palazón neudržel míč na hřišti.
12'
Juan Cruz byl u nakopnutého míče o zlomek vteřiny dříve než Palazón a narazil malou domů míč brankáři Herrerovi.
10'
Z úctyhodné vzdálenosti 33 metrů napřáhl Florian Lejeune a trestný kop zakroutil úžasně do levé tyče za zády plachtícího Sergia Herrery!
9'
Palazón poslal míč do uličky Pérezovi, který se musel před velkým vápnem otočit kolem své osy a domácí vzápětí zastavují faulem Álvara Garcíu.
7'
Hosté se stáhli do bloku jako figurky na šachovnici, domácí mají kombinaci do plných těžkou.
4'
Ávila se při presinku projel po zadku dobrých deset metrů, ale rozehrávku Raya Vallecana nezhatil.
3'
Oťukávací úvod zápasu probíhá mezi šestnáctkami.
1'
Domácí hrají v červených dresech a tmavomodrých trenýrkách, hosté celí v bílém s šikmým červeným pruhem.
1'

CA Osasuna: Herrera – Areso, D. García (C), Cruz, Peña – Oroz, Muñoz, Gómez – Ávila, Budimir, Rubén García.
Náhradníci: Valencia, Fernández – Catena, U. García, Vidal, Herrando, Torró, Brašanac, Moncayola, Ibáñez, Arnáiz, Raúl García.
Trenér: Arrasate

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Mumin, Lejeune, Espino – Palazón, Ciss, Valentín (C), Á. García – de Tomás, Pérez.
Náhradníci: Cárdenas – Hernández, Chavarría, Pascual, López, Pozo, de Frutos, Correia, Méndez, Falcao, Nteka, Camello.
Trenér: Rodriguez

Rozhodčí: Iglesias – Jaime, Martínez.
Rayo Vallecano v dubnu ukončilo pětizápasové čekání na výhru nad Osasunou a doma ji porazilo 2:1. V Pamploně nedosáhli hráči z Madridu na vítězství šestkrát v řadě, loni i předloni zde prohráli nejtěsnějším poměrem 0:1 respektive 1:2.
Rayo Vallecano mělo až na ojedinělý výbuch v madridském derby s Atléticem 0:7 celkem povedený vstup do sezóny, ovšem stejně jako domácí vyhrálo naposledy v 10. kole, od té doby je na tom jen kosmeticky lépe ziskem čtyř bodů z šesti utkání za remízy. Minule doma hrálo bez branek s Celtou Vigo a nachází se v klidném středu tabulky.
Nejlepším střelcem Raya Vallecana je čtyřgólový křídelník Álvaro García.
Osasuna Pamplona čeká na vítězství v lize od 20. října, tři remízy a tři porážky ji od té doby srazily na čtrnácté místo. Doma letos vyhrála Osasuna jen jedno z devíti soutěžních utkání, na povedenou minulou sezonu, v níž si sedmým místem vybojovala předkolo Konferenční ligy, může jen vzpomínat.
V ofenzívě se baskický klub spoléhá na zkušeného Chorvata Anteho Budimira, který skóroval již devětkrát. Nikdo jiný z kádru Osasuny nemá letos na kontě více než dva přesné zásahy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.