La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cádiz : D. Alavés - 14. srpna 2023   19:30

Cádiz
7' San Emeterio (J. Hernández)
1:0
(1:0)
Cádiz
Ledesma – J. Hernández (65. Pires), Fali (C), L. Hernández, Carcelén – Alejo (65. Sobrino), Alcaraz, San Emeterio (71. Escalante), Machís (87. Á. Fernández) – Martí (87. Meré), Ramos.
Gil – Mari, Negredo, Osmajić, Zaldúa.
Diaz de Mera
Estadio Nuevo Mirandilla
D. Alavés
Sivera – Abqar, R. Marín, Sedlar (64. Rebbach), R. Duarte (C) (64. J. López), Gorosabel – Rioja, Guevara (85. Sylla), Blanco (64. Benavídez), Guridi – De la Fuente (57. García).
Owono, Rodriguez – Alkain, J. Álvarez, Maraš, Gagua, Diallo Selu.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 6:5. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 19:15.

Celkem 34 faulů ukazuje, že se dnes nehrálo v rukavičkách.
Fede San Emeterio byl jediným střelcem zápasu a byl to pro něj první gól v nejvyšší soutěži!
Druhý poločas nám příliš fotbalové krásy nepřinesl. Alavés se snažil diktovat tempo hry a útočit. Nicméně Cádiz předvedl dobrou hru v defenzívě a nedovolil soupeři jakoukoliv větší šanci. Následně se díky střídáním a častým faulům často přerušovala hra a ta ztratila tempo. To samozřejmě vyhovovalo domácím, kteří tak slaví své první vítězství v prvním zápase nového ročníku.
90+10'
90+9'
Opět je míč na polovině hostí a už to vypadá, že to domácí zvládnou uhrát na těsný výsledek.
90+8'
Cádizu se daří držet hru na polovině soupeře, což se jim s blížícím koncem zápasu zcela vyhovuje.
90+7'
Domácím se nyní podařilo dostat z menšího tlaku a nyní je míč na polovině hrací plochy. I fanoušci se najednou probudili a povzbuzují svůj celek.
90+6'
Střela nyní sice rozvlnila síť, ale pouze z boční části. Roh pro Alavés.
90+5'
Až nyní se hosté dostávají do menší kombinace a hledají cestu k bráně Ledesmy.
90+3'
Hráči Cádizu jsou téměř po každém kontaktu se soupeřem na hrací ploše a tím přerušují tempo hry a získávají čas.
90+2'
V probíhajícím nastaveném čase se neděje nic zvláštního. Hosté se nemohou dostat do žádného tlaku a Cádiz rozhodně nikam nespěchá.
90'
Hlavní arbitr zcela podle očekávání nastavuje ještě devět minut navíc.
88'
Gonzalo Escalante nepochopitelně šel do souboje vysokou nohou, kdy zasáhl částečně hlavu soupeře svou kopačkou a oprávněně vidí červenou kartu.
87'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Jorge Meré,
ze hřiště odchází Darwin Machís, přichází Álex Fernández.
86'
Hra díky množstvím faulům, ošetřování a střídáním, zcela ztratila spád a Cádiz už se to snaží jen ubránit.
85'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Ander Guevara, přichází Mamadou Sylla.
84'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Fali).
84'
Po dalším tvrdém dohrání zůstal na travnaté ploše v bolestech hráč Cádizu.
83'
Hráč Alavésu dostal přihrávkou míč do vápna, ale jen na nohy soupeře, který jej ihned odpravil pryč.
82'
Už dohromady 30 faulů bylo k vidění v dnešním souboji, což ukazuje, že oba týmy hrají poměrně tvrdou hru.
81'
Naštěstí není nosítek potřeba a Alcaraz po svých odchází za postranní čáru.
80'
Dokonce na hřiště míří nosítka. Rubén Alcaraz stále leží na hrací ploše.
79'
Jon Guridi a Rubén Alcaraz se nyní nepříjemně srazili hlavami ve snaze získat míč. Probíhá potřebné ošetřování.
78'
Domácí hráč vedl útok po pravé straně a rozhodl se pro zpětnou přihrávku podél autové čáry, míč nakonec skončil v autu.
76'
Sobrino za nesportovní chování vidí žlutou kartu v rukou hlavního arbitra.
75'
Občerstvovací pauza.
74'
Z dlouhého autu Cádizu nic nebylo. A ani následný centr na branku nepřinesl nic zásadního. Antonio Sivera si pohlídal letící míč na jeho branku.
73'
Jakmile se domácí mohou nadechnout do nějakého útoku, hosté jej překazí i za cenu faulu na vlastní polovině.
72'
48:52% je aktuální držení míče, což ukazuje vyrovnanou hru dosavadního průběhu zápasu.
72'
Deportivo se kombinací neúnavně snaží překonat obranný val Cádizu. Ten se naopak do útoku moc nedostává.
71'
ze hřiště odchází Fede San Emeterio, přichází Gonzalo Escalante.
69'
Dobře zahraný roh hostů. Míč se dostal na volně nabíhajícího hráče ve vápně, který však svou střelu poslal jen do chumlu hráčů.
67'
Žlutá karta pro tým Cádiz CF (Luis Hernández).
67'
Christopher Ramos se dobře přes bránícího hráče dostal do blízkosti branky a z pravé strany přihrával na spoluhráče před brankou. Další obránce na poslední chvíli dokázal přihrávku eliminovat!
65'
Nakonec vystřídaly oba celky po dvou hráčích, změní se něco ve hře na obou stranách?
65'
ze hřiště odchází Iván Alejo, přichází Rubén Sobrino,
ze hřiště odchází Javi Hernández, přichází Lucas Pires.
64'
ze hřiště odchází Rubén Duarte, přichází Javi López.
64'
ze hřiště odchází Aleksandar Sedlar, přichází Abde Rebbach,
ze hřiště odchází Antonio Blanco, přichází Carlos Benavídez.
62'
Ofsajd nyní zastavil útok hostů. Stále sledujeme spíše nezáživnou hru. Uvidíme, zda něco změní připravované střídání na straně domácích.
60'
Následná standardní situace Alavésu z dobré pozice nepřinesla zakončení. Ledesma protentokrát bez práce.
59'
Tento centr ze strany Luise Riojy už vypadal lépe, kdy míč na chvíli zůstal osamocený před prázdnou brankou, ale nakonec z toho nebylo nic.
58'
Druhý poločas nám zatím nenabízí žádné brankové příležitosti a ani jeden z týmů se pořádně nemůže dostat přes obranu do pořádného zakončení.
57'
ze hřiště odchází Miguel De la Fuente, přichází Kike García.
56'
Centr z pravé strany dokázal obránce odtečovat pryč. Následně se ještě Alavés nadechoval k pokračování útočné akce, ovšem soupeř záhy dostal míč pod kontrolu.
54'
Faulů je v posledních minutách poměrně hodně. Nyní další faul ze strany hráče Cádizu.
53'
Následný centr ze standardní situace prolétl pokutovým územím až do zázemí.
52'
Rubén Duarte není moc spokojen s udělenou žlutou kartou, nicméně poslal k zemi hráče, aniž by byli v souboji o míč.
49'
Rubén Alcaraz to zkusil přímo na branku. Obstřelil stojící zeď hráčů a poslal míč asi metr nad břevno.
48'
A máme tu první žlutou kartu. Sedlar doslova obejmul soupeře a poté jej stáhl k zemi. Standardní situace pro domácí celek.
47'
Po rozehrávce na krátko následoval centr do vápna, kde se hráči Alavésu snažili dostat do nějakého zakončení, ovšem bez kýženého úspěchu.
46'
Drobný faul domácího hráče a Alavés se bude moci dostat blíže k brance soupeře.
46'
Cádiz začal velmi dobře a díky tomu se brzy ujal vedení, kdy se prosadil po standardní situaci. Zhruba do 30. minuty měl Cádiz herní převahu a hrozil hlavně z centrů z pravé strany. Ovšem po krátké občerstvovací pauze převzal otěže zápasu soupeř a i on se dokázal dostávat do blízkosti soupeřovy branky. Nicméně vyrovnání jim to zatím nepřineslo.
45+6'
45+5'
V nastaveném čase vzal otěže zápasu zpět domácí celek, ovšem už se blíží závěr první půle.
45+4'
Dobrá střela šla na branku Alavésu, naštěstí pro hosty se míč zastavil o obránce a od něj zamířil na roh.
45+3'
Roger Martí se ocitl v ofsajdu a snaha domácích skončila. Antonio Sivera se ujme rozehrávky.
45+2'
Ovšem byl to hostující obránce, který na polovině hřiště fauloval jako první a Cádiz může rozehrávat míč.
45+1'
Probíhá ošetřování Duarteho, který v souboji dostal loktem do tváře.
45'
O pět minut nastavuje hlavní rozhodčí první poločas.
45'
Cádiz určitě už vyhlíží poločas, neboť v posledních čtvrt hodině hru nemá na soupeře žádnou protihru.
44'
Snaha o kombinace hostům moc nevyšla, i když vypadala nadějně. Na konci celé snahy přišla střela, kterou zastavil obránce na hranici šestnáctky.
42'
Hosté si roh rozehráli na krátko a poté následoval centr na zadní tyč, míč však skončil v zázemí. Aleksandar Sedlar jej sice ještě hlavičkoval, ale už byl mimo vyhrazený prostor.
41'
Rubén Duarte se dostal k prudkému centru před branku Cádizu a Jeremías Ledesma konečky prstů vychýlil míč na rohový kop!
39'
Hostům předchozí krátká přestávka výrazně pomohla a nyní mají větší pohyb v útočné fázi.
38'
Luis Rioja si dobře dobře počínal na pravé straně hřiště, než fauloval Darwina Machíse.
37'
Vysoký centr odhlavičkoval jeden z hráčů ve žlutém dresu a Ledesma nemusel vůbec zasahovat.
36'
Alavés si vypracoval z větší dálky další standardní situaci.
35'
Hosté se ještě chvíli drželi na polovině soupeře, ale k dalšímu zakončení se již nedostali a po faulu pouští k míči soupeře.
34'
Poměrně dlouhá příprava přinesla dlouhý centr na hranici šestnáctky, kde se k míči nikdo ze spoluhráčů nedokázal dostat.
33'
Hosté se připravují na zahrávání standardní situace.
30'
Po půl hodině hry hlavní rozhodčí nařizuje krátkou občerstvovací přestávku.
29'
Brankář hostí se rozhodně zatím nenudí. Nyní skokem opět vyškrábl centrovaný míč před jeho svatyni. Míč skončil v autu.
28'
Hráč Cádizu se postaral o střílený centr, který zamířil přesně na branku. Sivera se musel skokem činit, aby míč vytáhl od levé tyče.
26'
Opět jsem mohli být svědky hodně dlouhého autu do šestnáctky Alavésu. Sivera byl opět pozorný a nedovolil soupeři pořádně hlavičkovat.
25'
Nadýchaný centr ze standardní situace si Sivera přečetl a rychle zachytil míč ve vzduchu.
24'
Domácí to často zkouší skrze centry z pravé strany, ale zatím jim to úspěch moc nepřináší.
23'
Velmi dlouhý aut se snesl až před branku hostí, obránci však byli u míče jako první a dostali míč rychle pryč z nebezpečného prostoru před brankou.
22'
Dlouhý nákop Cádizu uklidil soupeř hlavičkou do autu.
20'
Napadání Andera Guevary na polovině hřiště bylo dle rozhodčího nedovolené. A měl pravdu, z opakovaného záběru šlo o držení protihráče.
19'
Útok se hostům vůbec nepovedl a domácí zahajují postupnou zteč k brance soupeře.
18'
Vysoký centr si Sivera pohlídal a zachytil míč do svých rukavic.
17'
Menší výměna názorů mezi dvěma hráči a rozhodčí musí uklidnit cellu situaci. Poté mohou domácí zahrávat standardní situaci.
16'
Nyní nesledujeme žádný zajímavý útok ani od jednoho týmu. Cádiz uklidnil hru a zatím kontroluje průběh úvodní čtvrt hodiny hry.
14'
Hráči hostů se přes dotírajícího hráče podařilo odcentrovat míč do vápna, zde byl však pozorný jeden z domácích hráčů.
13'
Akce Cádizu skončila po nedovolením zákroku a brankář Alavésu nakopává míč až téměř k brance soupeře.
12'
Cádiz opět dokázal rychle zahrozit. Dobrý centr z pravé strany zakončoval hráč v bezprostřední blízkosti Sivery. Ten však byl v dobrém postavení a míč chytil do svých rukavic!
11'
Nyní se jeden z hráčů Deportiva provinil faulem.
10'
Hosté se snaží být aktivní a napadají soupeře, ovšem do zakončení se jim zatím pořádně dostat nedaří.
8'
Na druhé straně menší pozdvižení po rychlém útočném výpadu Alavésu, ovšem Ledesma vše v poklidu vyřešil.
7'
Cádiz právě vstřelil branku!
Domácí se prosazují ze standardní situace. Javi Hernández zahrával onu situaci z pravého úhlu v blízkosti rohové čáry. Míč pořádně nastřelil na branku, kde do míče hlavičkou ještě ťukl FEDE SAN EMETERIO a ten skončil v síti. Asistence: Javi Hernández.
5'
Rychlý útok domácích, po kterém následoval centr z pravé strany. Hostující obránce na poslední chvíli odkopl centrovaný míč do bezpečí.
4'
Ovšem záhy i domácí celek nepřesně rozehrál směrem dopředu a míče se v poklidu zmocnil Sivera.
4'
Alavés se nepřesným pasem připravil o míč a domácí jsou opět na tahu.
3'
Nakonec přišla snaha o zakončení, ale hodně vedle branky domácího celku.
2'
Poprvé v zápase je na míči delší dobu i hostující celek, který hledá cestu k brance Cádizu.
1'
Domácí celek se jako první dostal do blízkosti branky soupeře, ovšem nevytěžil ze své snahy střelu na branku.
1'

Cádiz CF

Cádiz bude do nové sezóny vstupovat s rozhodně vyššími cíli, než v minulé sezóně. Tehdy bojoval o udržení se v nejvyšší soutěži až do samotného konce soutěže. Jestliže bude chtít Cádiz uspět a udržet se co nejlépe v tabulce, musí hratelné soupeře porážet. Na jednoho z nich narazí hned v úvodním kole.

Deportivo Alavés

Alavés se po roce vrátil zpět do nejvyšší soutěže a rozhodně se do druhé španělské ligy nehodlá opět vrátit. V play off dokázal porazit Eibar a ve vyrovnaném finále dokázal porazit i Levante. Do týmu taky přišly nové tváře a trenér Luis García doufá v jejich rychlé zapadnutí do týmu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.