La Liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cádiz : Real Betis - 9. února 2024   21:00

0:2
(0:1)
Real Betis
6' José  (Cardoso) • 46' Fornals  (José)
Cádiz
Ledesma /C/ – Carcelén, F. Jiménez, Chust, Pires – Alejo (46. J. Jiménez), Alcaraz, Escalante (69. Fernández), Navarro (82. Gómez) – Ramos, Sobrino (69. Guardiola).
Gil – Zaldúa, Meré, Ousou, Ocampo, Kouamé, Machís, Samassékou.
De Burgos – De Francisco, Núñez
Estadio Nuevo Mirandilla
15 346 diváků
Real Betis
Silva – Bellerín, Pezzella, Papastathopoulos, Miranda – Cardoso, Roca (90. Ruibal) – Fornals (90. Altimira), Fekir /C/ (78. Carvalho), Ezalzúlí (71. Sánchez) – José (78. Ávila).
Vieites – Riad, Pleguezuelo, Diao.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:10.
Dvacátý zápas za sebou nedokázali fotbalisté Cádizu vyhrát a pásmo sestupu opustit nedokázali. Naopak Betis se po rychlých gólech v začátcích obou poločasů dobře naladil na duely Konferenční ligy proti Dinamu Záhřeb. Od branky na 0:2 už spíše sevillský celek kontroloval hru a nechával domácí útočit do plných a v každém poločase se jedním výborným zákrokem blýsknul Rui Silva, který udržel čisté konto.
Posila ze Slavie Aiham Ousou strávil v dresu Cádizu zápas na lavičce náhradníků.
90+4'
90+4'
Ale kdepak, rozhodčího De Burgose svérázný protest domácích fanoušků nechal v klidu a vidí to tak, že když jste si zaházeli hřiště odpadky, tak jste se připravili o možné vyrovnání sami.
90+3'
Diváci zaházeli část trávníku žlutými síťovinovými pytli, takže se nastavení trochu protáhne.
90+2'
Carvalhovi se uprostřed hřiště zamotal míč, ovšem rychlost protiútoku domácího mužstva úplně neodpovídá vážnosti situace a krátkému zbývajícímu času.
90'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Pablo Fornals, přichází Sergi Altimira,
ze hřiště odchází Marc Roca, přichází Aitor Ruibal.
88'
Cádiz musí rozjíždět další akci až od vlastního brankáře. Dvacátý zápas bez výhry je již prakticky jistý.
86'
Po rohu hlavičkoval Fali Jiménez o zem přímo do Silvovy náruče.
85'
Hráči Cádizu to ještě nevzdávají a vybojovali čtvrtý roh.
84'
Ávila posílal naslepo v pádu přízemní centr z pravého křídla, ovšem jen na domácí kopačky.
82'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Robert Navarro, přichází Maxi Gómez.
82'
Čerstvý Ávila si pokryl míč a vynutil si faul na Chustovi.
80'
Carcelén sprintoval po pravém křídle a po souboji s Mirandou padl na zem, hraniční zákrok rozhodčí De Burgos nepíská.
78'
ze hřiště odchází Nabil Fekir, přichází William Carvalho,
ze hřiště odchází Willian José, přichází Ezequiel Ávila.
77'
Papastathopoulos trochu zbytečně odkopl míč na tribunu, za ním číhající Ramos by se stejně pro ofsajd nemohl zapojit do hry.
76'
Ten však zůstal nevyužit, míč je pevně v moci fotbalistů Cádizu.
75'
Na druhé straně vybojoval Willian José roh pro hosty.
73'
Po rohu pálil Robert Navarro mnohem vydařeněji z druhé vlny do šibenice, jenže gumový Rui Silva si nenechal pošpinit čisté konto.
73'
Po Alcarazově přihrávce vypálil z otočky Navarro, tečovaná střela přináší Cádizu roh.
71'
ze hřiště odchází Abde Ezalzúlí, přichází Rodrigo Sánchez.
70'
Hlavička Juanmiho Jiméneze směřuje vysoko nad břevno jeho mateřského klubu.
69'
ze hřiště odchází Gonzalo Escalante, přichází Álex Fernández,
ze hřiště odchází Rubén Sobrino, přichází Sergi Guardiola.
69'
Rohový kop posílá Escalante přímo do rukavic brankáře Betisu.
68'
Navarro přistrčil míč na levé křídlo Piresovi, jeho centr nebyl příliš povedený, ale od vracejícího se Rocy se odráží na roh.
66'
Domácí nevyužili trestný kop, z druhé vlny si poté naběhl do uličky Juan Miguel Jiménez a křížnou střelou po zemi přiměl Ruie Silvu k rutinnímu zákroku.
65'
Sokratis Papastathopoulos (Real Betis) vidí žlutou kartu za faul v dostřelové vzdálenosti.
63'
Naopak do brejku vyrazil Fornals a na velkém vápně si všimnul nalevo volného Ezalzúlího, který se zamotal do kliček. K míči se však ještě přes Mirandu dostal Fekir a technickou střelu zakroutil těsně kolem vzdálenější šibenice.
61'
Žlutomodří se na začátku poslední třetiny hrací doby bezradně snaží něco vymyslet a pouze kombinují kolem středové čáry.
60'
Ezalzúlího centr byl pro naskakujícího Josého příliš vysoký, míč doputoval do zámezí.
57'
Na skvěle zakroucený Fekirův trestný kop si naběhl Germán Pezzella a z malého vápna hlavičkuje malý kousíček nad břevno.
56'
Dnešní utkání sleduje 15 346 diváků.
54'
Domácí Navarro posílá míč ze střední vzdálenosti nepřesnou střelou na tribunu.
53'
Juanmi Jiménez (Cádiz) dostává první žlutou kartu zápasu za skluz pod nohy Pabla Fornalse.
53'
Ledesma si poradil s nouzovou malou domů a odkopem přes půl hřiště vybízí spoluhráče do útoku.
50'
Po rohu střílel Fekir jen do zad shýbajícího se Alcaraze.
49'
Domácí jsou po takovém začátku jako opaření a akci Betisu po levém křídle zastavili jen za cenu rohu.
46'
Real Betis právě vstřelil branku!
Bleskový nástup favorita do druhé půle! PABLO FORNALS dostal míč do běhu od Williana Josého a vyslal z velkého vápna překrásnou obalovačku levačkou na zadní tyč.
46'
O přestávce vystřídal Cádiz:
odešel Iván Alejo, proti svému mateřskému klubu si zahraje na hostování Juanmi Jiménez.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 45% – 55%, střely na bránu 2:4, střely mimo 2:3, rohy 1:1, ofsajdy 1:0, fauly 7:6.
Rychlý gól kanonýra Josého po chybě domácího Pirese určil skóre prvního poločasu. Trápící se Cádiz se sice v jeho závěru dostal do tlaku a vytvořil si i příležitost na vyrovnání, celkově ale byl lepší Betis a jeho vedení je zasloužené.
45+3'
45+3'
Skluzující Escalante s Mirandou sváděli akrobatický souboj o skákavý míč u koncové lajny, vítězem je nakonec hostující obránce, takže se kope od brány Betisu.
45+2'
Hosté se ubránili krátkému rohu Cádizu, míč zakopává až za půlící čáru ze skrumáže Fornals.
44'
Ze hřiště kulhá zraněný Cardoso, prozatím to musí Betis zvládnout o deseti lidech.
43'
Jen jsem dopsal, že Cádiz ještě neměl šanci, a hned si ji vytvořil. Iván Alejo sklepl Carcelenův centr hlavou chytře pod sebe a Gonzalo Escalante prudkou ranou z 18 metrů propálil všechny překážky kromě té poslední, brankáře Silvy na čáře. Nevyšly pak ani dorážky.
42'
Cádiz v závěru poločasu převzal otěže hry do svých rukou, stále však platí, že si nevytvořil žádnou šanci.
40'
Miranda si kryl míč tělem u praporku, prudce do něj zezadu vrazil Alejo a fotografové na židličkách poblíž sotva stihli uhnout.
39'
Naopak když Navarro u postranní čáry vrazil ramenem do pronikajícího Fekira, faul se správně píská.
37'
Navarro šel odvážně do kličky osou hřiště a dostal zjevnou snožku od hostujícího obránce Pezzelly. Rozhodčí si faulu nevšimnul a nechává hru plynout.
36'
Isaac Carcelén zakroutil křížný pas přímo do rukavic sevillského brankáře Silvy.
33'
Sobrino si pokryl míč a uvolnil na pravé křídlo Aleja, jehož prudký centr však promáchl nejen on, ale i zleva dobíhající Ramos.
31'
Willian José se prosadil v souboji na velkém vápně a rovnou ze vzduchu vypálil z otočky. Skákavý míč chytá do náruče Ledesma, za lijáku na nasáklém trávníku ovšem může být každý takový pokus velmi nebezpečný.
30'
Letošní účastník Evropské ligy má v Cádizu mírnou převahu, až na občasné výpady modrožlutým příliš nedovoluje a šance se zatím rodí jen před domácí bránou.
27'
Roca potáhl míč do palebné pozice a utěšeným projektilem ze střední vzdálenosti jen těsně minul cádizskou pravou tyč.
26'
U postranní čáry domácí Fali Jiménez vrazil do Ezalzúlího, který se svezl na mokrém trávníku a chvíli zůstal otřesen ležet mimo hrací plochu.
25'
Drobný déšť zesílil a už za vyloženého lijáku hlavičkuje Chris Ramos v záklonu přímo do náruče Ruie Silvy.
24'
Z prvního rohového kopu Betis nezahrozil, hra se přesouvá doprostřed hřiště.
23'
Bravurní zákrok brankáře Ledesmy, který se vrhl na čáře po pravici a dlaní vytáhl Fekirovu jedovatou střelu z otočky, zachránil Cádiz před druhým gólem v jeho síti.
20'
Hostující brankář Rui Silva dost nevybíravě odstrčil v souboji o centrovaný míč Sobrina, ovšem penalta se nepíská.
19'
Viník obdrženého gólu Lucas Pires teď pěkně trefil volej levačkou po rohovém kopu, ovšem mířil zhruba metr nad břevno.
19'
Domácí Navarro se chystal ke střele, těsně před ním ukopl míč na roh Papastathopoulos.
17'
Dalekonosný trestný kop Betisu vyboxoval jednou rukou ze skrumáže Jeremías Ledesma.
15'
Sobrino dokázal odcentrovat z koncové lajny, odvrácený míč pak odevzdává špatnou přihrávkou hostům Alejo.
15'
Postupujícího Ramose zakřižoval Pezzella a odkopl míč rázně za postranní čáru.
14'
Fali Jiménez stáhl oběma rukama kolem pasu Rocu, jenž si zády k němu kryl míč.
12'
Willian José nastřelil trestným kopem z 25 metrů jen žlutomodrou zeď. Zdá se, že to Rubén Alcaraz koupil do obličeje, sudí přerušil hru.
10'
Rychle osvěžený Miranda se za mohutného pískotu diváků zapojil do další útočné akce, naběhl si na Fornalsovu skvělou uličku šajtlí a zblízka z těžkého úhlu nastřelil jen padajícího brankáře Ledesmu.
10'
Na trávníku ležel Miranda, jeho spoluhráči ale pokračovali v útočné akci až po další pád na velkém vápně, který rozhodčím nepohnul.
8'
Josého střílený centr končí v zámezí.
6'
Johnny Cardoso vypíchl míč Piresovi a jeho zpětnou přihrávku umístil placírkou přesně k tyči nejlepší střelec sevillského klubu WILLIAN JOSÉ.
4'
Také domácí obrana odvrací první nebezpečnější útok soupeře, z druhé vlny se ještě dostal ke střele Marc Roca, ovšem na rozdíl od prudkosti jí scházela přesnost.
2'
Rubén Sobrino unikl po pravém křídle, přízemní centr však posílá přímo na kopačky hostů.
1'
Domácí hrají ve žlutých dresech a modrých trenýrkách, hosté celí v zeleném.
1'

Cádiz CF: Ledesma (C) – Carcelén, F. Jiménez, Chust, Pires – Alejo, Alcaraz, Escalante, Navarro – Ramos, Sobrino.
Náhradníci: Gil – Zaldúa, Meré, Ousou, Fernández, Ocampo, J. Jiménez, Kouamé, Guardiola, Machís, Samassékou.
Trenér: Pellegrino

Real Betis: Silva – Bellerín, Pezzella, Papastathopoulos, Miranda – Cardoso, Roca – Fornals, Fekir (C), Ezalzúlí – José.
Náhradníci: Vieites – Riad, Pleguezuelo, Sánchez, Carvalho, Altimira, Ruibal, Diao, Ávila.
Trenér: Pellegrini

Rozhodčí: De Burgos – De Francisco, Núñez.
Vzájemné zápasy nebývají bohaté na góly. Cádiz se vrátil do nejvyšší soutěže v roce 2020 po desetileté přestávce a od té doby činí jeho bilance s Betisem 1-3-3 při skóre 5:6. Doma uhrál v uplynulých třech ročnících pouze bod loni za bezbrankovou remízu. Na podzim se v Seville body také dělily po výsledku 1:1 (60. Rodríguez – 41. Ramos).
Real Betis
Pro podzimního soupeře Sparty Praha je dnešní zápas generálkou na šestnáctifinále Konferenční ligy s Dinamem Záhřeb, kam se přesunul po nezdaru v Evropské lize.
Sevillský klub v minulém zápase remizoval pojedenácté v sezoně doma s Getafe 1:1, když obě branky padly v prvním poločase z penalt, a přišel nejen o postavení zaručující evropské poháry, ale také o tři zraněné hráče základní sestavy. Na zhruba šest týdnů bude vyřazen ofenzivní záložník Isco Alarcón, pochroumaný kotník léčí Cardoso a Abner.
S reprezentací DR Kongo stále pobývá na africkém šampionátu útočník Bakambu. Naopak připraven je již nejlepší střelec mužstva, desetigólový Willian José a posila z Pamplony, osvědčený Argentinec Ezequiel Ávila.
Cádiz CF
Domácí celek čeká na výhru už nekonečných devatenáct zápasů, obě dosavadní si připsal během prvních čtyř ligových kol. Naopak s dnešním soupeřem a také s Mallorcou se dělí o trůn remízového krále, což ho drží na dohled záchranářských příček. Hned na tři mužstva před sebou ztrácí Cádiz tři body.
S 15 góly má jasně nejslabší útok v La Lize a za posledních šest kol se trefil dohromady jednou, při porážce 1:4 s Valencií. Naposledy uhrál bezbrankové remízy s Bilbaem a ve Villarrealu.
Nejlepším střelcem Cádizu je s pěti góly Chris Ramos. Až do konce sezóny jsou mimo vážně zranění záložník San Emeterio a obránce Hernández.
V zimě tak Andalusané přivedli do kádru na hostování z pražské Slavie stopera Ousoua, přišel i defenzivní záložník Samassékou z Hoffenheimu a křídlo Juanmi Jiménez na hostování právě z Betisu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.