La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cádiz : Real - 26. listopadu 2023   18:30

0:3
(0:1)
Real
14' Rodrygo   • 64' Rodrygo  (Modrić) • 74' Bellingham  (Rodrygo)
Cádiz
Ledesma (C) (79. Gil) – Zaldúa (79. Ocampo), Jiménez, Chust (66. Alejo), J. Hernández – Navarro (57. Machís), Alcaraz, Á. Fernández, Pires – C. Ramos (66. Ma. Gómez), Martí.
Mari, Sobrino, Negredo, Mbaye, Guardiola, Carcelén, Meré.
Cuarda Fernández – Ayuso, Iglesias
Estadio Nuevo Mirandilla
20 335 diváků
Real
Lunin – Carvajal (88. F. García), N. Fernández (C), Rüdiger, Mendy – Valverde (88. Paz), Kroos, Modrić (69. Ceballos) – Bellingham (78. G. García) – Joselu, Rodrygo (78. L. Vázquez).
Piňeiro, Fran González – Alaba, B. Díaz, Martín.

To je pro dnešek úplně vše! Užijte si zbytek víkendu a u dalších textových přenosů naviděnou.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:16.
Zápas 14.kola LaLigy mezi Cádizem a Realem Madrid je u konce! Žádné drama nepřipustil Bílý balet a domů si odváží vysokou výhru 3:0. Tu nastartoval už ve 14.minutě parádní střelou šikula Rodrygo. Brazilec ve službách Realu vstřelil také branku ve druhé půli, když už zvyšoval na 2:0. Definitivní tečku přidal v 74.minutě střelou na zadní tyč Bellingham.
90+6'
90+5'
Tak podruhé se domácímu hráči povedlo prověřit Lunina! V krátkém sledu znovu pálil z hranice vápna Brian Ocampo. Skákavou střelu k tyči dokázal fantastický Lunin vyrazit do strany.
90+4'
Brian Ocampo chtěl ke konci utkání ještě prověřit Lunina. Tvrdou ránu mu zablokoval Nacho.
90+3'
Lucas Vázquez se snažil tvrdě probojovat k centru. Použil k tomu okatě ruce a rozhodčí si toho správně všiml.
90+2'
Toni Kroos jak je jeho zvykem rozehrával přímý kop. Našel pouze prvního bránicího hráče ve vápně.
90+1'
Antonio Rüdiger se neobvykle objevil až na útočné polovině, kde byl zapojen do kombinace svého mužstva.
90'
Real se pokusil o rychlou kombinaci na pravé straně hřiště. Tu špatně vyřešil Fran Carcía.
89'
Roger Martí si při útočné snaze počínal nedovoleně, a tak Real šetří další cenné vteřinky.
88'
Střídání v týmu Real Madrid:
ze hřiště odchází Dani Carvajal, přichází Fran García,
ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Nicolás Paz.
87'
Nádherný centr na zadní tyč letěl Aleja, ten ale hlavou míří těsně nad břevno hostující branky.
86'
Joselu se z ničeho nic zjevil v šanci na hranici velkého vápna. Přízemní střelou trefuje blok domácího obránce Chusta.
85'
Standardku z nějakých 30 metrů si vzal na starosti Maxi Gómez. Tvrdým projektylem trefuje zeď.
84'
Antonio Rüdiger vidí žlutou kartu za zastavení domácího protiútoku.
83'
Na delší dobu se zmocnili balónu domácí hráči. Jenže neúspěšným nákopem Gila toto snažení končí.
82'
Nový muž na place Gonzalo García se dostal ke střele uvnitř pokutového území. Tečovaná střela míří do rukavic domácího gólmana.
81'
Hvězdný Real i nadále drží míč na svých kopačkách. Konkrétně Valverde žene všechny síly dopředu.
81'
Dnešní utkání sleduje 20 335 diváků.
80'
Nacho Fernández si odvedl své defenzivní povinnosti a rozehrává další akci Realu Madrid.
79'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Joseba Zaldúa, přichází Brian Ocampo,
ze hřiště odchází Jeremías Ledesma, přichází David Gil.
78'
ze hřiště odchází Jude Bellingham, přichází Gonzalo García,
ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Lucas Vázquez.
77'
Po delší době se nám ukázal hostující útočník Joselu, když svou hlavou mířil mimo branku.
76'
Dani Carvajal řešil ošemetný centr domácích z levé strany. Nakonec si musel poradit pomocí dlouhého odkopu.
75'
Cádiz se hned po výkopu pokusil o dlouhý nákop za hostující defenzivu. Jenže Rüdiger vyskočil ze všech nejvýš.
74'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Bílý balet si zřejmě pojišťuje vítězství! Toni Kroos se rychle vracel do defenzivy a odstavil domácího hráče. Poté vyvezl míč Rodrygo a v nabídce viděl svého spoluhráče. Tím byl mladík JUDE BELLINGHAM, který si připravil míč na levou nohu a ostrou přízemní střelou překonává na zadní tyč Ledesmu. – 0:3.
73'
Roh se Realu nezdařil, a tak do další útočné akce zamíří Cádiz.
72'
Toni Kroos rozehrával přímý kop z nadějné střelecké pozice. Jeho technická střela by mířila mezi tři tyče, to ale nedovolila zeď.
71'
Rodrygo se znovu tlačil rychle do vápna. Před ním ho za cenu žluté karty doslova sundal Javi Hernández.
70'
Hra se nám výrazně kouskuje, což teď potvrdil faulem za žlutou kartu Álex Fernández.
69'
ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Dani Ceballos.
68'
Tohle musí domácí proměňovat! Ke střele uvnitř pokutového území dostal Maxi Gómez. Střela z voleje mu vůbec nesedla, a tak Lunin uprostřed branky snadno chytá do svých rukavic.
67'
Ivan Alejo se hned po příchodu na trávníku prezentoval ošklivým zákrokem za žlutou kartu.
66'
ze hřiště odchází Christopher Ramos, přichází Maxi Gómez,
ze hřiště odchází Víctor Chust, přichází Iván Alejo.
64'
Bílý balet tentokrát prostřeluje domácího brankáře! Rychlý brejk madridského celku začal od obranné poloviny. Následně Luka Modrič poslal míč RODRYGOVI. Brazilský šikula si navedl míč na střed velkého vápna a střelou k tyči překonal Ledesmu, který si mírně na balón sáhl, ale vytěsnit ho nedokázal. – 0:2
63'
Velká příležitost madridského mužstva! K překvapivé střele za hranicí vápna napřáhl zkušený Luka Modrič. Chorvatský středopolař ostrou střelou orazítkoval tyč domácí branky.
62'
Rodrygo přečetl přetaženou kombinaci ve středu pole. Jenže vše zachráníl skluzem stoper Chust a poté i brankář Ledesma.
61'
To je škoda pro domácí. Dlouhou kombinaci chtěl vyšperkovat přihrávkou do náběhu Álex Fernández, ale poslal ji pouze k brankáři Luninovi.
60'
Dani Carvajal přímo tragicky vhodil aut. Postupný útok bude zakládat Cádiz od poloviny hřiště.
59'
Frederico Valverde nešetrně šlápl v útočném vápně domácího Faliho. K jeho nelibosti se píská nedovolený zákrok.
58'
Roger Martí se sice rychle a nadějně rozběhl po levé lajně. Musel ale počkat na své spoluhráče a tím akci výrazně pokazil.
57'
ze hřiště odchází Robert Navarro, přichází Darwin Machís.
56'
Real většinu druhé půle drží balón v útočné fázi. Pro tentokrát tuto snahu ukončuje Carvajal nepřesným centrem.
55'
Ferland Mendy byl tvrdě skluzem odstaven od míče na levé straně. Perfektní práce obrany domácích.
54'
Nedovolený zákrok se píská na obranné polovině Realu. Provinil se domácí Robert Navarro.
53'
Obrovská tutovka Bílého baletu! Po náběhu za obranu se sám na branku hnal Rodrygo. Překonal brankáře Ledesmu přehozem, ale jeho pokus zamířil jen těsně vedle tyčky domácí svatyně.
52'
Jude Bellingham neodhadl dráhu letu míče směřující na něj. Do ofenzivy se proto tlačil Cádiz, ale nebezpečí uhasil výběhem Lunin.
51'
Tak chyba vznikla na levé straně Realu, proto na chvilku měli míč na kopačce domácí hráči. Chris Ramos ovšem nezpracoval těžký míč a znovu jsou domácí okradeni.
50'
Německý středopolař Kroos neposlal přesný balón do vápna, ale nic si z toho nemusí dělat, jelikož Real bude i po odvrácení dál kombinovat.
49'
Rodrygo si vykoledoval faul na útočné polovině. Volný kop bude už tradičně zahrávat Toni Kroos.
48'
Frederico Valverde přenesl celé otěže hry na levou stranu, kde si ovšem netroufil na průnik Mendy a vrací zpět do defenzivy.
47'
Od počátku druhé půle se Bílý balet usazuje na útočné polovině, kde rychle otáčí hru.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:35.
Úvodní dějství zápasu mezi Cádizem a Realem Madrid je u svého konce! Do kabin jde za vedení 1:0 favorit z Madridu. Ten díky výstavní brance Rodryga šel do vedení už ve 14.minutě. Jinak ve hře je přeci jen trochu aktivnější je Bílý balet, ale Cádiz se za svůj výkon nemusí vůbec stydět. Mohl i zásluhou Martího jít do vedení, ale proti jeho střele se skvěle vytáhl Lunin.
45+4'
45+4'
Roger Martí předvedl poslední akci první půle, když pálil z nějakých 25 metrů nad branku.
45+3'
Podruhé si Ledesma na centrovaný balón počkal s větším klidem a boxuje ho svým spoluhráčům do brejku.
45+2'
Toni Kroos rozehrával zkrácený rohový kop. Míč letěl na malé vápno, kam si vyběhnul Ledesma, ale míč promáchl.
45+1'
Conan Ledesma zavelel k dlouhému výběhu až k rohovému praporku, kde ve skluzu podrazil Bellinghama.
45'
Znovu šikula Rodrygo motal hlavy domácím obráncům. Ti se štěstím odrazili balón k Modričkovi, který z první střílí do bloku hráčů Cádizu.
44'
Nádherná kombinace Bílého baletu, kterou chtěl střelou vyšperkovat Rodrygo. Při snaze si píchnout míč okolo protihráče fauloval, proto se nic vážného nestane.
43'
Tvdrě atakován byl Bellingham. Sudí váhal s písknutím faulu, ale nakonec tak učinil.
42'
Lucas Pires se nedostal k centrovanémiu míči uvnitř pokutového území. Pro ten odražený si došel pozorný Lunin.
41'
Luka Modrič vybojoval s vypětím všech sil míč pro Carvajala. Chorvatský záložník vše dělal zbytečně, jelikož jeho spoluhráč fauluje.
40'
Domácí celek zůstal po rohovém kopu aktivní na míči. To překazil nepřesnou přihrávkou Ruben Alcaraz.
39'
Velká šance domácího mužstva. Roger Martí si připravil balón ke střele levou nohou z hranice vápna. Střela měla rozhodně gólové parametry, ale naděje domácích kazí fantastickou robinzonádou Andriy Lunin.
38'
Po zblokovaném centru Valverdeho hlavičkoval z těžké pozice Jude Bellingham. V ataku jednoho z protihráčů míří nad branku.
37'
Toni Kroos je rozehrávačem těchto situací. Nechyběl u toho ani tentokrát, ale dloubáčkem nenašel žádného ze spoluhráčů.
36'
Bílý balet teď delší dobu kombinuje na útočné polovině. Jude Bellingham se odhodlal k průniku, který je zastaven nedovoleným zákrokem.
35'
Nacho Fernández předvedl brilantní obrannou práci, když odstavil Ramose. Real zamíří do ofenzivy.
34'
Po tvrdém souboji zůstal ležet na hrací ploše Alcaraz a Carvajal. Vypadá to, že oba borci budou schopni pokračovat.
33'
Lucas Pires si vzal na starost přímý kop z velkého úhlu. Jeho úmyslem bylo zakroutit balón do branky, to by ale musel mířit lépe, protože míč letí do boční sítě.
32'
Zaldua udělal rychlou kličku Ferlandu Mendymu, který ho musel zastavit za cenu žluté karty.
32'
Domácí fanoušci se zlobí na rozhodčího, jelikož dle jejich názoru zahrál ve vápně rukou Rüdiger, ale ani VAR to nehodnotí na penaltu.
31'
Lucas Pires šel do tvrdého souboje s Carvajalem. Jako vítěz z tohoto střetnutí vyšel obránce madridského celku.
30'
Chris Ramos ochotně padl po souboji s hostujícím obráncem k zemi. Sudí nereaguje, a tak bude hostující celek vhazovat.
29'
Po ošetření Ledesma pokračuje ve hře. Mohl čelit hlavičce Rüdigera, ale jeho obránce skvěle zasáhl a odkopává mimo nebezpečí.
28'
Rela Madrid by měl zahrávat rohový kop. Zatím k tomu nedojde, protože na trávníku zůstal ležet domácí brankář.
27'
Antonio Rüdiger poslal přesný balón do náběhu na Joselua. Toho zradilo zpracování, ale svým dalším důrazem vybojoval aut.
26'
Odvrácený balón vracel zpět do vápna domácí obránce Joseba Zaldua. Jenže centr letěl moc dlouho, proto ho Lunin v klídku chytá do rukavic.
25'
Roger Martí si výborně pokryl balón před dvěma protihráči, kteří se nezmohli na nic jiného než na posunutí míče na roh.
24'
Robert Navarro posílal střílený centr do malého vápna. Nejrychlejší byl ale obránce Nacho a odklízí daleko od vlastní brány.
23'
Domácí defenziva je pod tlakem několika hráčů z Madridu, a tak přišla chybná přihrávka, tu ale Rüdiger posílá zpět k brankáři Ledesmovi.
22'
Ruben Alcaraz použil nepřiměřenou sílu v souboji s Modričem, který hned padá k zemi, proto se píská faul.
21'
Cádiz se pokoušel dostat do zakončení přes dlouhý nákop za obranu. S tím počítal Rüdiger a okamžitě poslal malou domů svému brankáři.
20'
Luka Modrič předvedl špatné zpracování ve středu pole. Vše musel zachránit nedovoleným zákrokem.
19'
Po faulu na Toniho Kroose bude od poloviny hřiště rozehrávat přímý kop hostující mužstvo.
18'
Nacho Fernández si nekomplikoval život a před Ramosem uklízí do autového zámezí.
17'
Real v klidu zakombinoval na útočné polovině. Po delší době centroval šajtlí Modrič na Bellinghama. Talentovaný záložník ovšem netrefil ideálně.
16'
Victor Chust si naskakoval na centrovaný balón od rohového praporku. Z malého vápna trefuje pouze bránicícho Bellinghama.
15'
Cádiz bude po dobré práci Rüdigera rozehrávat rohový kop.
14'
Hostující mužstvo jde v úvodu zápasu do vedení! Jude Bellingham si přebral balón ve středu hřiště a vyvezl ho před vápno domácích. Následně přiklepl RODRYGOVI, který obešel i s trochou štěstí několik protihráčů a nachystal si míč na svou pravou nohu. Výstavní trefou do pravé šibenice nedává Ledesmovi žádnou šanci. – 0:1.
13'
Bílý balet to ovšem nerozhází, jelikož v poklidu začínají kombinovat na obranné polovině a rozhodně se nezastavují.
12'
Lucas Pires zachytil přetažený centr do vápna. Následně posílal míč zpět do ohně. Zde si míč našel Navarro, ale hlavou zamířil pouze doprostřed branky.
11'
Cádiz se rozhodl rozehrát roh nakrátko. Po nádherném centru hlavičkoval uvnitř pokutového území Chris Ramos, jeho pokus letí nad levou šibenicí hostující svatyně.
10'
Dani Carvajal skvěle zablokoval náběhovou přihrávku na Roberta Navarra. Domácí mají k dispozici rohový kop.
9'
Luka Modrič dostal těžko přihrávku na úroveň velkého vápna. V tísni několika hráčů neměl šanci, proto se dopředu poženou hráči v žlutých dresech.
8'
Standardní situaci z dobré vzdálenosti si vzal na starost Javi Hernández. Obránci domácích se podařilo obstřelit zeď, ale míč míří nad břevna branky Lunina.
7'
Toni Kroos byl odstaven domácí obranou, která okamžitě rozehrálal do ofenzivy. Před hranicí vápna si vykoledoval faul Roger Martí.
6'
Rodrygo je z počátku zápasu velice aktivní. Propracoval se ke střele levou nohou, ta ale míří doprostřed odmácí branky.
5'
Jude Bellingham při snaze přistrčit balón Rodrygovi nešetrně došlápl domácího obránce. Cádiz mí k dispozici volný kop.
4'
Robert Navaro posílal dlouhý balón za hostující obranu, jenže jeho snahu nikdo ze spoluhráčů nepochopil a končí v zámezí.
3'
Za nepříjemný loket vidí žlutou kartu hostující Frederico Valverde.
3'
Dani Carvajal se pokoušel o nadýchaný centr do pokutového území. Ten byl sražen nepříjemně mezi tři tyče, ale brankář Ledesma dával pozor.
2'
Střední záložníci Realu kombinovali na útočné polovině. Modrič dostal míč až na Rodryga, ale ten posílá míč do rukavic domácího gólmana.
1'
O úvodní výkop duelu se postaral domácí tým v žlutých dresech, který za polovinou hřiště okamžitě ztrácí balón.
1'
Domácí fanoušci budou dnes mohutně hnát své miláčky k výhře, dokonce se prezentují celostadionovým choreem.
Všichni aktéři dnešního duelu právě nastupují před zaplněný stadión v Cádizu.
Hráči obou mužstev mají za sebou rozcvičku. Nyní míří do kabin se naposledy připravit na start zápasu.

Cádiz CF: Ledesma (C) – Zaldúa, Jiménez, Chust, J. Hernández – Navarro, Alcaraz, Á. Fernández, Pires – C. Ramos, Martí.
Náhradníci: Gil – Mari, Sobrino, Negredo, Ocampo, Alejo, Machís, Mbaye, Guardiola, Carcelén, Meré, Ma. Gómez.
Trenér: Sergio González

Real Madrid: Lunin – Carvajal, N. Fernández (C), Rüdiger, Mendy – Valverde, Kroos, Modrić – Bellingham – Joselu, Rodrygo.
Náhradníci: Piňeiro, Fran González – Alaba, L. Vázquez, Ceballos, F. García, B. Díaz, Martín, Paz, G. García.
Trenér: Carlo Ancelotti

Rozhodčí: Cuarda Fernández – Ayuso, Iglesias.
CÁDIZ CF

Ze startem do letošní sezóny nejvyšší španělské soutěže určitě nepanuje spokojenost. Po dvanácti odehraných zápasech se toto mužstvo nachází na 17.pozici s 10 body a skóre 10:17. Cádiz zejména zaostává na venkovních hřištích, kde ještě nevyhrál a připsal si pouze jeden bod za remízu. Do duelu s favoritem z Madridu jde s hrozivou sérií, jelikož se v LaLize naposledy radoval z vítězství první den v září, když doma porazil 3:1 Villarreal. Před reprezentační pauzou si nevedl vůbec špatně na hřišti Getafe, jenže nakonec brankou v 75.minutě padl těsným výsledkem 0:1.
Podaří se Cádizu na domácí půdě překvapit hvězdný Real?

REAL MADRID

Koho sledovat?

CHRIS RAMOS (Cádiz CF)

Šestadvacetiletý španělský útočník je zajímavou postavou svého mužstva. V letošní sezóně si z dvanácti duelů připsal tři branky a jednu asistenci. Naposledy se trefil ke konci října, když vsítil branku Seville.

JUDE BELLINGHAM (Real Madrid)

Teprve dvacetiletý záložník je nejdůležitějším mužem Bílého baletu. Obrovský talent letos v LaLize nastřílel deset branek a je tak nejlepším střelcem španělské ligy. Třikrát se také dokázal trefit v Lize mistrů.
Historické okénko

Oba týmy se v historii nepotkávali moc často, což se mění poslední roky. V minulé sezóně se ze dvou vítězství radoval královský Real Madrid. Na podzim se domácí půdě strachoval do posledních minut o vítězství 2:1. V jarní fázi si na půdě Cádizu vedl jistěji, když zvítězil 2:0.
Bílý balet velice rád jezdí na stadion svého dnešního soupeře, kde za osm zápasů v historii prohrál pouze jeden a to v roce 1991.
Krásný nedělní večer ze španělského Estadia Nuevo Mirandilla! Od 18:30 nás zde čeká utkání 14.kola LaLigy mezi domácím Cádizem a Realem Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.