La Liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cádiz : Valencia - 14. ledna 2024   16:15

Cádiz
21' Alcaraz
1:4
(1:1)
Valencia
8' Duro  (Di. López) • 52' Di. López  (Canós) • 90+4' Guerra  (Di. López) • 90+8' J. Vázquez  (Marí)
Cádiz
Ledesma – Carcelén /C/ (65. Gómez), L. Hernández, Jiménez (65. Pires), J. Hernández – Alejo, San Emeterio (15. Escalante), Alcaraz, Kouamé (54. Guardiola), Navarro (65. Ocampo) – Ramos.
Gil – Zaldúa, Chust, Mbaye, Fernández, Bejarano-Serrano, Negredo.
Díaz – Santaursula, Hernández
Estadio Nuevo Mirandilla
18 622 diváků
Valencia
Mamardašvili – Foulquier, Mosquera, Paulista (81. Gąsiorowski), Gayà /C/ (66. Vázquez) – Pérez (81. Marí), Guillamón, García, Canós (66. Correia) – Duro (75. Guerra), López.
Doménech, Rivero – Özkacar, Tárrega, Otorbi, Gozálbez.

Fotbalisté Valencie slaví po skvělém druhém poločase třetí vítězství v řadě a jsou na dostřel pohárovým příčkám. Naopak Cádiz čeká na výhru už 16 kol a dál vězí v sestupovém pásmu.
Dnes žlutomodří odehráli výborný první poločas, rychlou ztrátu po gólu Huga Dura smazal Rubén Alcaraz z penalty, nařízené až na popud VAR, a měli další velké šance k obratu. Ty však neproměnili a záhy po přestávce přišel trest z ojedinělé protiakce z kopačky Diega Lópeze. Valencia si za stavu 1:2 hlídala vítězství a domácí hru vabank potrestala v nastavení ještě dvěma góly na hodně krutých 1:4.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 6:2. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 16:16.
90+8'
90+8'
Valencia právě vstřelila branku!
Alberto Marí napravuje předchozí zahozenou šanci přípravou gólové pojistky v posledních vteřinách. Na křídle se prosadil přes tři hráče, míč si přistrčil hlavou do běhu a poslal před bránu přesný centr, který sklepl do sítě JESUS VÁZQUEZ.
90+6'
Hosté sice nepodrželi míč u rohového praporku, ale mrzet je to příliš nemusí, nastavení je prakticky u konce, i když rozhodčí zřejmě ještě minutku přidá.
90+4'
Cádiz po odvráceném rohu ještě vhazoval aut, ale už nechal zadní vrátka úplně otevřená a sólo přes půl hřiště po Lópezově prostrčení mezi vracející se zadáky dovršil obstřelem brankáře JAVIER GUERRA.
90+3'
Domácí zabojovali, Foulquier v tísni odkopává míč na roh a přes celé hřiště na jeho rozehrávku běží i brankář Ledesma!
90+3'
Mamardašvili se do výkopu opřel takovou silou, že míč doletěl až k jeho protějšku Ledesmovi.
90+2'
López se zapomněl při dlouhém nákopu v ofsajdu, dopředu spěchají domácí fotbalisté.
90+1'
Giorgi Mamardašvili (Valencia) dostává žlutou kartu za zdržování hry.
87'
Javier Hernández (Cádiz) dostává žlutou kartu za útočný faul na Marího.
86'
Z rohu domácí nezahrozili, čas na vyrovnání se jim začíná povážlivě krátit.
85'
Ostrý centr posílal před valencijskou bránu Alejo, vracející se Gąsiorowski dokázal míč odhlavičkovat před nabíhajícími útočníky na roh.
82'
Střídající Marí teď selhal před úplně prázdnou bránou. Guerrův centr promáchl Ledesma kvůli zmatenému pokusu o odkop jednoho z obránců a Marímu se na zadní tyči snesl míč na kopačku, jenže zpracovával si ho tak kostrbatě, že ho z úhlu do prázdné brány nedotlačil. To byla hodně kuriózní příhoda.
81'
Obě zbylé možnosti ke střídání využívá Valencia CF:
ze hřiště odchází Francisco Pérez, přichází Alberto Marí,
zraněného Gabriela Paulistu pak nahrazuje Yarek Gąsiorowski.
81'
Ramosův náběh zastavuje zdvižený praporek pomezního.
79'
Za postranní čarou je ošetřován hostující Paulista, Valencia bude muset střídat.
78'
Po delší době se dostali do zakončení Andalusané, šanci připravil Iván Alejo, ale střela Christophera Ramose z 10 metrů letí po jeho centru vysoko nad.
77'
Čerstvý Guerra vnikl do volného prostoru na pravém křídle a odcentroval na Lópeze, jenž si míč zpracoval na prsou a poté prudkou ranou z vrcholu malého vápna rozvlnil jen boční síť.
75'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Hugo Duro, přichází Javi Guerra.
73'
Domácí útočník Guardiola při pokusu o presink fauloval Vázqueze.
71'
Valencia si poměrně pohodlně hlídá těsný náskok a nepouští teď domácí do tlaku.
68'
Durův postup zastavil čistě Luis Hernández a přiklepává míč malou domů Ledesmovi.
66'
Dvakrát střídala vzápětí i Valencia:
ze hřiště odchází José Gayà, přichází Jesus Vázquez,
ze hřiště odchází Sergi Canós, přichází Thierry Correia.
65'
Trojnásobné střídání v mužstvu Cádizu:
ze hřiště odchází Robert Navarro, přichází Brian Ocampo,
ze hřiště odchází Fali Jiménez, přichází Lucas Pires,
ze hřiště odchází Isaac Carcelén, přichází Maxi Gómez.
64'
Rubén Alcaraz (Cádiz) podrazil Foulquiera a vidí žlutou kartu.
63'
Napodruhé hráči Valencie nic nevymysleli, míč mají žlutomodří.
62'
Po faulu Faliho Jiméneze na Diega Lópeze rozehráli hosté překvapivě rychle podél ještě nepřichystané zdi, Ledesma vyrazil proti míči a ve skluzu jej odpálil do autu. Rozhodčí však domácí naštval opakováním situace.
61'
Sergi Canós přízemní střelou ze střední vzdálenosti nevystrašil Jeremíase Ledesmu.
60'
Dnešní utkání sleduje 18 622 diváků.
58'
Trestný kop z pravé strany však končí jen v koši brankáře Mamardašviliho, který si pro míč došel na penaltovou značku.
57'
Žluté napomenutí dostává za zbytečné řeči také Iván Alejo (Cádiz).
57'
Hugo Guillamón (Valencia) skoro strhl z unikajícího Aleja dres a dostává žlutou kartu.
54'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Rominigue Kouamé, přichází Sergi Guardiola.
52'
Za nákopem Sergiho Canóse šajtlí podél levé postranní čáry vyrazil z vlastní poloviny hřiště DIEGO LÓPEZ, předběhl domácí obránce a tváří v tvář obstřelil i Ledesmu. To je studená sprcha pro zatím jasně lepší domácí celek.
51'
Hugo Duro střílel jen do domácího obránce, stejně pak dopadla i jeho dorážka.
50'
Domácí dál šturmují, Alcaraz opět střílel z dálky, ale tentokrát měl volnější cestu. Také tento pokus placírkou letí nad břevno.
48'
Giorgi Mamardašvili pořádně zabrnkal spoluhráčům na nervy, když po váhání s odkopem míče nastřelil naskakujícího Aleja, od kterého se naštěstí pro brankáře hostů míč odráží vedle jeho brány.
47'
Z 30 metrů zkusil štěstí Rubén Alcaraz po Navarrově přihrávce, jeho tvrdá střela však letěla příliš vysoko a končí na tribuně.
46'
Statistické okénko:
Držení míče 55% – 45%, střely na bránu 3:1, střely mimo 3:1, rohy 1:1, ofsajdy 2:2, fauly 5:9.
Po zlomení patnáctizápasové série bez vítězství toužící Cádiz sice z první nebezpečné akce Valencie prohrával, ale díky VAR se dočkal penalty za ruku ve zdi při trestném kopu a vyrovnal. Od té doby se hraje převážně v jednosměrce, žlutomodří mají výraznou převahu a hosty dvakrát výrazně podržel Mamardašvili.
45+7'
45+5'
Nastavení je zatím rozkouskované jako celý první poločas, faul na brankáře je pískán vzápětí na druhé straně Durovi.
45+3'
V pokutovém území Valencie se po vzdušném souboji sice svíjí domácí Escalante a drží se za nos, ale rozhodčí píská Ramosův předchozí faul na brankáře.
45+2'
Nejlepší střelec Cádizu Christopher Ramos vyskočil na Navarrův centr, hlavičkoval však velice nepřesně.
45'
Ledesma si došel pro centr, který z levé strany posílal před domácí bránu Canós.
43'
Hosté jsou dlouho pod tlakem, Alcaraze zastavuje uprostřed jejich poloviny hřiště pouze faulem Pérez.
42'
Ostře kopnutý krátký roh Javiera Hernándeze z těžkého úhlu proletěl těsně nad břevnem.
41'
Vzápětí José Gayà fauloval a nabídl Cádizu krátký roh.
41'
Navarro pořádně vystrašil skákavou střelou z voleje Mamardašviliho, který opět zasáhl výborně na čáře. Míč stejně jako před čtvrthodinou propadl po hlavičkami prodlouženém autu.
38'
Míč rozhodčího pro domácí mužstvo.
37'
Hra se znovu kouskuje, na trávníku se svíjí domácí Isaac Carelén právě po souboji s gruzínským brankářem Valencie.
36'
Giorgi Mamardašvili vyrazil odvážně mimo velké vápno a odhlavičkoval úspěšně přes půl hřiště dalekonosný nákop.
34'
Při náběhu na rohový kop se vysokou nohou provinil Duro.
34'
Fali Jiménez přizvedl kolenem Canósovu parádní ránu zpoza velkého vápna nad břevno na první roh Valencie.
31'
Hugo Duro musel být krátce ošetřen. Domácí obránce teď může být rád, že nedostal za bezohledný úder do brady rovnou červenou.
30'
Luis Hernández (Cádiz) prudce odstrčil v hlavičkovém souboji Dura a dostává první žlutou kartu zápasu.
29'
Sergi Canós jen nakopává míč k domácímu brankáři Ledesmovi.
25'
Cádiz mohl bleskově dokonat obrat! Carcelénův dlouhý aut prodloužil za sebe Javier Hernández a na zadní tyči číhal úplně volný Alcaraz, který se rozhodl zakončit prudkou hlavičkou. Mamardašvili teď hosty obrovsky podržel, když tutovku jednou rukou reflexivně vyráží.
24'
Carcelénovi s Pérezem se do souboje o míč pletl rohový praporek, nakonec sudí nařizuje vhazování Valencie.
23'
Pomalý přízemní centr z pravého křídla Cádizu zalehává s jistotou Mamardašvili.
21'
Cádiz právě vstřelil branku!
Z pokutového kopu nezaváhal RUBÉN ALCARAZ a posílá míč pohodlně do protipohybu brankáře. Je vyrovnáno!
20'
Po dlouhých dohadech našel zřejmě VAR průkazný záběr a přivolává si hlavního rozhodčího k obrazovce. Ten skutečně viděl nepřirozeně ohnutý loket Dimitriho Foulquiera a nařizuje pokutový kop pro Cádiz!
17'
Alcarazův trestný kop z 22 metrů odvrací ze zdi vedle brány právě Hugo Guilamón. Domácí se po odrazu o jeho loket hlásí o penaltu, ale rozhodčí ukazuje pouze na rohový kop. Vypadá to dokonce, že se míč poodrážel od končetin dvou hostujících hráčů ve zdi, ale prudké ráně šlo těžko uhnout.
16'
Guilamón zatahal nebezpečně blízko velkého vápna za dres Navarra.
15'
Nucené střídání v mužstvu Cádizu:
ze hřiště kulhá zraněný Fede San Emeterio, kterého nahradí Gonzalo Escalante.
14'
Na hřišti leží ošetřovaný San Emeterio a za postranní čarou už se rychle chystá střídání.
12'
Zpoza ofsajdové čáry se pozdě vracel Ramos a hlavičkové přiťuknutí přebíral v postavení mimo hru.
10'
Domácí mohli okamžitě vyrovnat, když na centr Javiera Hernándeze naskočil Iván Alejo. Hlavičkoval do protipohybu brankáře, jenže jeho pokus končí těsně vedle pravé tyče.
8'
Dlouhý nákop couvající bek odhlavičkoval nedůrazně, po sérii narážeček na pravém křídle pronikl Diego López a jeho skvěle načasovanou i umístěnou zpětnou přihrávku usměrnil placírkou mezi tyče HUGO DURO. Domácí brankář Ledesma si na míč sáhl, ale ten i tak skončil za brankovou čarou.
7'
Foulquierova průniková přihrávka nachází Frana Péreze v ofsajdu.
6'
Fali Jiménez fauloval na útočné polovině Huga Dura, rozehrává tedy Valencia.
3'
Valencia se ubránila rohu a zakopává míč až k brankáři Ledesmovi.
2'
Po levém křídle unikl Navarro a vybojoval sraženým centrem na Mosquerovi první roh pro Cádiz.
1'
Cádiz hraje ve žlutých dresech a modrých trenýrkách, Valencia má bílé úbory a černé trenky.
1'

Cádiz CF: Ledesma – Carcelén (C), L. Hernández, Jiménez, J. Hernández – Alejo, San Emeterio, Alcaraz, Kouamé, Navarro – Ramos.
Náhradníci: Gil – Pires, Zaldúa, Chust, Mbaye, Escalante, Fernández, Bejarano, Ocampo, Gómez, Negredo, Guardiola.
Trenér: González

Valencia CF: Mamardašvili – Foulquier, Mosquera, Paulista, Gayà (C) – Pérez, Guillamón, García, Canós – Duro, López.
Náhradníci: Doménech, Rivero – Correia, Özkacar, Tárrega, Gasiorowski, Vázquez, Guerra, Otorbi, Gozálbez, Marí.
Trenér: Baraja

Rozhodčí: Díaz – Santaursula, Hernández.
Oproti původnímu rozpisu začne zápas o hodinu a čtvrt dříve.
Cádiz loni na jaře Valencii porazil 2:1 a pomohl si tak výrazně k záchraně. Doma s dnešním soupeřem čtyřikrát za sebou bodoval. Ve Valencii ale v říjnu naopak prohrál 0:2.
Valencia CF
Hosté jsou po vítězstvích na hřišti Raya Vallecana 1:0 a nad Villarrealem díky dvěma proměněným penaltám 3:1 desátí a jen tři body je dělí od evropských pohárů. Na sedmý Betis se dotáhnou v případě třetí výhry v řadě. V Madridu uspěli naplno poprvé od úvodního kola, kdy se jim podařilo dobýt hřiště FC Sevilly.
Stejně jako Cádiz se i Valencia trápila v poháru, postup přes druholigovou Cartagenu do osmifinále si před týdnem zajistila až v prodloužení.
Nejlepším střelcem Valencie je sedmigólový Hugo Duro.
Také hosté mají několik hráčů na marodce (Mari, Escalante, Martí), navíc nemůže nastoupit pro karetní trest Sobrino.
Cádiz CF
Andalusané se v La Lize zoufale trápí a na vítězství čekají již patnáct zápasů. Obě výhry si připsali už do 4. kola, od té doby je drží ve hře o záchranu jen osm získaných bodů za remízy. Jejich depresi prohloubilo pohárové vyřazení na hřišti až čtvrtoligové Arandiny.
Po čtyřech prosincových plichtách v řadě vstoupili do roku 2024 porážkou 0:2 na hřišti předposlední Granady, přesto se mohou v případě vítězství vyšvihnout o dvě příčky před největší zklamání sezony Sevillu a také Celtu Vigo.
Cádiz má jasně nejslabší útok soutěže. Jejím nejlepším střelcem je Christopher Ramos s pěti góly. Dnes mu budou chybět zranění Jaremčuk a Almeida.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.