La Liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Almeria - 1. března 2024   21:00

Celta Vigo
73' Mingueza (M. Sánchez)
1:0
(0:0)
Celta Vigo
Guaita – Manquillo, Starfelt (C), Núñez, M. Sánchez (79. Cervi) – Mingueza (89. H. Álvarez), Beltrán, de la Torre (89. Sotelo), Bamba – Douvikas (60. Allende), Strand Larsen.
J. Carrillo, I. Villar – C. Domínguez, Jailson, C. Pérez, J. Rodríguez, K. Vázquez.
Sánchez Martínez – Cabañero Martínez, Pérez De Mendiola
Abanca-Balaídos (Vigo)
18 005 diváků
Almeria
Maximiano – Pubill, E. González, Radovanović, Langa – Robertone (C) (67. Centelles), Baba – L. Romero (45+2. Baptistão), Viera (67. Lopy), Embarba (63. Ramazani) – Lozano (63. Arribas).
Mariño, F. Martínez – Chumi, Melero, Milovanović, Montes, A. Pozo.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 3:3. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 8:14.
Celta vyhrála na domácím hřišti poprvé od 3. ledna a současně s posunem na 16. místo LaLigy zvětšila svůj náskok na sestupové pásmo na šest bodů. Almería je s bilancí 0-9-18 beznadějně poslední.
Almería bude i po sedmadvaceti kolech bez vítězství. Na hřišti Celty dlouho sahala po desáté remíze v sezoně, jenomže v 65. minutě jí zlomila vaz červená karta Langy. Nabídnutou přesilovku Vigo využilo díky dalekonosné trefě Minguezy. Druhý gól z šancí Stranda Larsena nepřidalo, ovšem hosté se v početní nevýhodě a se zraněným Baptistãem nedostali k sebemenší šanci na vyrovnání.
90+6'
90+6'
Faul Sotela ještě umožnil Maximianovi nakopnout míč směrem před Guaitu. Edgar González klíčový hlavičkový souboj ale nezvládl a hráče Viga hned vzápětí potěšil závěrečný hvizd.
90+4'
Celta hosty svírá a vůbec nepřipouští myšlenky na vyrovnání. Almería je bez vyloučeného Langy a se zraněným Baptistãem bezzubá.
90+3'
Bamba ještě našel síly na protiútok. Mohl si vybírat mezi několika potenciálními adresáty přihrávky. Rozhodl se zapojit Álvareze, jemuž obětavě skočil do střely Radovanović.
90+2'
Standardka z levé části hřiště Celtě žádnou další šanci nepřinesla. Centrovaný balón v tomto případě zapadl do Maximianových rukavic.
90'
Sotelo kopl standardku z pravé strany do malého vápna. Jørgen Strand Larsen se mezi Gonzálezem a Radovanovićem dostal k hlavičce a tou nechal vyniknout Maximianův reflexivní zákrok pravou rukou.
90'
Aleksandar Radovanović šel v rychlostním souboji do riskantního skluzu a za sestřelení Allendeho vyfasoval žlutou kartu.
89'
Střídání v týmu Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Luca de la Torre, přichází Hugo Sotelo.
89'
ze hřiště odchází Oscar Mingueza, přichází Hugo Álvarez.
89'
Núñez vracel přetažený centr jen do zkonsolidované obrany Almeríe, jejíž náznak protiútoku skončil ještě daleko před půlící čarou.
88'
Allende postupoval z pravé strany. Dlouhou přihrávku přebral Bamba a po něm Cervi, jenž se na okraji šestnáctky spokojil s rohovým kopem.
87'
Tadeo Allende se po svém nástupu na hřiště ještě pořádně neukázal. Nyní za to mohla příliš těžká přihrávka do vápna od de la Torreho.
86'
Fanouškům Celty se opatrná kombinace mezi obránci moc nelíbí. Rádi by viděli větší touhu přidat další gól.
84'
Ramazaniho presink neměl šanci na úspěch. Celta udržela míč a proti výrazně oslabenému soupeři si závěr zápasu hlídá.
83'
Léo Baptistão se vrátil na hřiště, ačkoliv se sotva drží na nohou. Jasně to ukázal hned první souboj, v němž se opět potkal s jistě hrajícím Núñezem.
81'
Brazilec ve službách Almeríe stěží odkulhal za postranní čáru. Minimálně v nejbližších sekundách budou hosté v poli jen v osmi lidech.
80'
Léo Baptistão odpadl z prohraného souboje s Núñezem. Na trávníku skončil ve velkých bolestech a to je další rána pro hostujícího kouče Garitana, který už nemůže střídat.
79'
ze hřiště odchází Manu Sánchez, přichází Franco Emanuel Cervi.
78'
Žlutá karta pro tým UD Almería (Dion Lopy).
78'
Málem bylo rozhodnuto! Bamba se uvolnil na půlce a vzniklou situaci čtyři na čtyři rozvinul přihrávkou na Stranda Larsena. Norský útočník se šikovnou zasekávačkou zbavil Centellese. Rovněž si potáhl míč kolem Radovanoviće a střelou na bližší tyč trefil nohy brankáře Maximiana.
77'
Manu Sánchez měl co dělat, aby udržel rychlost s útočícím Arribasem. Útočník Almeríe se poroučel k zemi a marně vyhlížel hvizd sudího Martíneze.
75'
Vyloučení Langy teď bude Almeríi bolet dvojnásobně. Zhruba dvacet minut před koncem bude proti přesile těžko hledat cestu za vyrovnáním, natož za první výhrou v sezoně.
73'
Celta Vigo právě vstřelila branku!
OSCAR MINGUEZA přijal na ose míč od Manu Sáncheze a díky pozdnímu přistoupení od Lopyho vypálil z dálky ze svého pohledu k levé tyči, kam Maximiano nedosáhl.
72'
Jørgen Strand Larsen byl krátký na centr Minguezy a se smutným pohledem sledoval, jak míč zapadá do rukavic Maximiana.
71'
Jonathan Bamba se neprosadil přes Pubilla. Hráči Viga orodovali za standardku tak vehementně, že si Manu Sánchez vykoledoval žlutou kartu.
69'
Ramazani naboural postupnou kombinaci Celty. Svůj brejk ale promrhal a podobně rychlá akce se valila i na druhý konec hřiště. Chyběla tomu přesnější finální přihrávka od Minguezy na Bambu a Stranda Larsena.
67'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Jonathan Viera, přichází Dion Lopy.
67'
ze hřiště odchází Lucas Robertone, přichází Álex Centelles.
65'
Jørgen Strand Larsen hlavou prodloužoval balon za obranu na Bambu. Bruno Langa bývalou oporu Lille nešetrně nakopl nad koleno a obdržel od hlavního arbitra rovnou červenou kartu!
64'
V Galicii se silně rozpršelo. Mnozí diváci opouští přední řady tribun a míří pod střechu.
63'
ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Largie Ramazani.
63'
ze hřiště odchází Anthony Lozano, přichází Sergio Arribas.
62'
Zatím se zdá, že obvázaný Langa bude pokračovat. Na hřišti se mezitím pral Strand Larsen proti přesile a u zadní čáry získal roh, ze kterého nic nebylo.
61'
Bruno Langa si při plnění obranných povinností zranil pravé koleno. Gaizka Garitano bude s největší pravděpodobností podruhé vynuceně střídat.
60'
ze hřiště odchází Tasos Douvikas, přichází Tadeo Allende.
59'
Oscar Mingueza si pohybem říkal o narážečku. Douvikas mu míč nevrátil a v prostorové tísni u penaltové značky nestihl mezi třemi oponenty zakončit.
58'
Napadaný Beltrán se elegantně vyhnul dvěma soubojům a posunul míč k Bambovi, který byl zezadu okamžitě faulován Pubillem.
57'
Nejdelší hostující úsek s balonem na kopačkách skončil neadresným centrem Pubilla. Bamba se neprodleně vrhal do protiútoku a zazdil ho zkaženou přihrávkou na Minguezu, jenž po změně stran působí uprostřed hřiště.
56'
Adrián Embarba zapresoval Manquilla a vybojoval pro Almeríi ofenzivní aut, který byl přetaven v postupnou kombinaci.
55'
Za Babův faul na Bambu byla ponechána výhoda. Mingueza proběhl středem hřiště a z dvaceti metrů vyslal na Maximiana jen propagační navštívenku.
54'
Aleksandar Radovanović bezvadně načasoval skluz a rozběhnutému Strandu Larsenovi balon příkladně vypíchl.
53'
Domácí po ztrátě balonu rezignují na prasink a dávají Andalusanům čas a prostor k cirkulaci mezi obránci.
52'
Vigo poměrně často zkouší přecházet středem jednoduchými nákopy. Ten Starfeltův nyní ke Strandu Larsenovi neprošel přes pozorné obránce Almeríe.
51'
Mingueza roztáhl hru k Bambovi, jenž se mezi dvěma oponenty protáhl k rohu vápna, ale ve finále zakončil vedle bližší tyčky.
50'
Minguezův nízký centr se nenápadně proplížil k de la Torremu. Záložník Celty za to vzal z první a poslal míč nad bránu.
49'
Beltránův centr doplachtil ke Starfeltovi. Švédova hlavička sice mířila pod břevno, ale současně jí chyběla potřebná razance.
48'
Edgar González ubránil Starfeltův nákop na nabíhajícího Minguezu za cenu rohového kopu. Bude ho sledovat 18 005 fanoušků.
47'
Rafael Benítez ani Gaizka Garitano neposlal do druhé půle žádnou novou tvář. Jedinou změnou zůstává příchod hostujícího útočníka Baptistãa za zraněného Romera.
46'
Celta poslední tým LaLigy téměř celou první půli přehrávala. Na konci 20. minuty se i radovala z gólu Bamby, jenže ten byl kvůli ofsajdu zpětně zrušen. Almería pak vystrčila z růžky a v případě Langovy dvojité šance nebyla daleko od otevření skóre. K tomu nakonec nedošlo ani na druhé straně. Těsně po zranění spoluhráče Romera se Maximiano blýskl zákrokem proti hlavičce Douvikase.
45+4'
45+4'
Javier Manquillo se během útočného výletu zjevil až ve vápně. V důsledku kontaktu s Robertonem padl k zemi, ale hlavní rozhodčí Celtě penaltu neposkytl.
45+3'
Luís Maximiano se vyznamenal proti noblesnímu centru Beltrána a hlavičce Douvikase, za kterou se mrštně vrhl směrem ke své pravé tyči.
45+2'
ze hřiště odchází Luka Romero, přichází Léo Baptistão.
45+1'
S Romerem to nevypadá dobře. Vedle připravených nosítek dostává límec kolem krku. Baptistão už je připraven ho nahradit.
45'
Luka Romero schytal v pádu nepříjemný kopanec do obličeje od skluzujícího spoluhráče Pubilla. Hrdina z minulého zápasu proti Atléticu je ošetřován a dost možná bude střídat.
44'
Luca de la Torre hodlal odčinit nedorozumění s Bambou, jenomže ani další přihrávka z křídla neobjevila před brankou nikoho ve světle modrém.
43'
Zrušený gól Bamby vzal Celtě trochu větru z plachet. Almería vyrovnala hru a vše spěje k remízovému konci prvního poločasu.
41'
Bruno Langa zakřižoval Douvikase a zbavil se zodpovědnosti odkopem za postranní čáru. Z následného autu resultoval Minguezův faul.
40'
Unai Núñez vypoklonkoval Lozana ze hřiště i s balonem. Ten vrátí do hry domácí brankář Vicente Guaita.
39'
Aleksandar Radovanović při čekání na nakopnutý balon utržil nějakou bolestivou ránu. Sudí Martínez k němu volá členy realizačního týmu.
38'
Marc Pubill si došel pro faul Stranda Larsena. Almería naváže Robertoneho rozehrávkou ze středu hřiště.
37'
Sólo Jørgena Stranda Larsena se uskutečnilo mimo soutěž, protože už předtím rozhodčí pískl hostující faul u půlící čáry.
36'
Pubillův centr odvracel Starfelt. Luka Romero vybojoval míč pro Robertoneho s Langou a ten z dálky trefil křížnou střelou tyč! Od té se balon odrazil zpátky k Langovi a jeho dorážka zleva prolétla těsně nad břevnem.
35'
Manu Sánchez posunul míč do volného prostoru, kam si sice seběhl Bamba, ale pak i on nasměroval centr do náruče soupeřova gólmana.
34'
Viera spatřil náběh Langy, jenže jeho centr na dva spoluhráče u malého vápna stopily rukavice Guaity.
33'
Z přetahování mezi Strandem Larsenem a Radovanovićem resultoval roh. Hosté se mu ubránili a totéž platilo o dalším nákopu. Rozhodčí viděl útočný faul na Embarbu.
32'
Vigo ve většině případů využívá svou levou stranu. Bambovi se tam zatím moc nedaří, nyní po uvolnění o de la Torreho nedoručil přesnou přihrávku do vápna.
31'
Embarba se houževnatě posouval levou stranou. V domě centru měl ve vápně jenom Romera a o toho se jeden ze stoperů Celty postaral.
30'
Teď už se Manu Sánchez vysunul s míčem do centrovací pozice, jenomže Strand Larsen ani Douvikas na tuto nabídku z levé strany nedosáhli.
29'
Manu Sáchez spáchal chybu v přechodové fázi, ale hosté se získaným balonem daleko nedošli. Vše skončilo u Viery.
27'
Lozano se nepotkal s letícím centrem od Embarby. Při odkopu Celty byl na půlce stažen k zemi Jørgen Strand Larsen, leč ani v tomto případě se píšťalka sudího neozvala.
26'
Jørgen Strand Larsen investoval síly do represinku. Na hraně vápna se v klinči s Babou ocitl na zemi, ale hlavní rozhodčí na to nijak nereagoval.
25'
Bamba zahnal de la Torreho k zadní čáře, odkud domácí záložník nebyl schopen posunout míč do lukrativnějších míst.
24'
Almeríi se navrátilo čisté konto, ale přetrvávajícím pasivním výkonem si dál koleduje o potíže. Rojiblancos by měli začít být aktivnější.
22'
Radost Celty byla předčasná! Hlavnímu rozhodčímu se ozvali kolegové od videa a kvůli ofsajdu Beltrána, ke kterému došlo ještě před nákopem Minguezy, doporučili gól neuznat.
21'
Tým z Galicie dává první gól zápasu! Minguezův parádní oblouček sklepl Luca de la Torre před branku a JONATHAN BAMBA v pádu uklidil míč do protipohybu Luíse Maximiana.
20'
Vigo se z dlouhé mezihry konečně odhodlalo vycestovat k vápnu. Zapojil se i de la Torre, jehož centr byl odkopnut Edgarem Gonzálezem.
19'
Robertoneho překvapivá průnikovka nebyla marná, nicméně před nabíhajícím Lozanem to k balonu měl o něco blíže Guaita.
18'
Embarba ztratil míč kousek za půlkou. Za domácí vyrazil vpřed Jørgen Strand Larsen, jenže Pubill jeho neadresný centr sklepl k Maximianovi.
17'
Bamba vytloukl Pubillovy bloky za účelem zisku rohového kopu. Beltrán ho kroutil rovnou do brány a Maximiano musel balon duchapřítomně vyrazit.
16'
Lozano z vlastní poloviny startoval Romera. Ten mu míč vrátil a Celta se v pohodě vrátila k vlastnímu vápnu s většinou hráčů, kteří ve finále využili chyby na trase mezi Vierou a Romerem.
15'
Útok Almeríe nemá dostatečně kvalitní servis ze záložní řady. Viera nyní přetáhl přihrávku na Lozana až ke Guaitovi.
14'
Unai Núñez zakřižoval Romera. Náznak rychlého brejku nevyšel kvůli nepřesné přihrávce Douvikase na Bambu.
13'
Edgar González přenesl hru k Embarbovi. Ten předal zodpovědnost Langovi a zpomalená akce vyústila jen v autové vhazování.
12'
Bamba nabral rychlost na levé straně. V souboji s Pubillem skončil v kotrmelcích, ale José Sánchez Martínez žádný nedovolený zákrok neviděl.
11'
Robertone nenechal Minguezu přihrát z pravého okraje pokutového území. Bude se kopat od branky Luíse Maximiana.
10'
Manu Sánchez velmi nepřesně nakopával balon směrem k Douvikasovi, takže hosté opět kombinují v zadních řadách.
9'
Almería si zatím míče moc neužila, takže teď vítá možnost pozvolné kombinace před půlící čarou.
8'
Núñezův nákop z obrany před Sánchezem jistil Pubill a doprovodil ho až za koncovou čáru.
7'
Beltránův centr ze standardní situace se snesl ke Starfeltovi, jehož hlavička ze souboje s Radovanovićem odletěla nad břevno.
6'
Douvikas byl na křídle zastaven čistým skluzem. O kousek dál skončil na zemi také Bamba a to už byl pískán faul Romera.
5'
Strand Larsen otřel míč o Langu a zařídil Celtě rohový kop. Jeden z domácích po něm zůstal ležet ve vápně, konkrétně je to stoper Unai Núñez.
4'
Bamba nevyzvedl míč z nedoručené přihrávky na Douvikase. Baba ho malou domů předal hostujícímu brankáři Maximianovi.
3'
Anthony Lozano prohrál první hlavičkový souboj o centr Bruna Langy, který předtím jednoduše překonal několik desítek metrů.
2'
Zahajovací výkop obstarala Celta, která nastupuje ve světle modrých dresech. Almería je v červenobílé kombinaci.
1'

Celta de Vigo: Guaita – Manquillo, Starfelt (C), Núñez, M. Sánchez – Mingueza, Beltrán, de la Torre, Bamba – Douvikas, Strand Larsen.
Náhradníci: J. Carrillo, I. Villar – Allende, H. Álvarez, Cervi, C. Domínguez, Jailson, C. Pérez, J. Rodríguez, Sotelo, K. Vázquez.
Trenér: Rafael Benítez

UD Almería: Maximiano – Pubill, E. González, Radovanović, Langa – Robertone (C), Baba – L. Romero, Viera, Embarba – Lozano.
Náhradníci: Mariño, F. Martínez – Arribas, Centelles, Chumi, Baptistão, Lopy, Melero, Milovanović, Montes, A. Pozo, Ramazani.
Trenér: Gaizka Garitano

Rozhodčí: Sánchez Martínez – Cabañero Martínez, Pérez De Mendiola.
1. vzájemný zápas

01.09.2023
Almería – Celta Vigo 2:3
Branky:
54. Akieme, 68. Arribas – 24. Núñez, 33. Strand Larsen, 87. Swedberg.
Celta de Vigo

V domácím táboře nepanuje dobrá nálada. Svěřenci Rafaela Beníteze jsou od třetího ledna bez ligového vítězství a v tabulce LaLigy se nebezpečně přiblížili k zóně sestupu. S bilancí 4-9-12 je Celta sedmnáctá a na osmnáctý Cádiz jí zbyl pouze tříbodový náskok. Psychice domácích fotbalistů vůbec nepomohly dva poslední zápasy. Proti Barceloně ztratili remízu kvůli Lewandowského penaltě z 97. minuty. Ještě větší rána pak přišla v Cádizu. Vigo vedlo 2:0, ale po inkasované brance v desáté nastavené minutě bralo jenom bod za remízu 2:2. Příznivý není ani pohled na absence. Kromě vykartovaného útočníka Aspase jsou mimo hru zranění Aidoo, Ristić, Dotor, Swedberg, Tapia a Miguel Rodríguez. Nejlepším střelcem je devítigólový Jørgen Strand Larsen.
UD Almería

Andalusané už jsou nějakou dobu smířeni s pádem do druhé ligy. V uplynulých šestadvaceti kolech nedokázali ani jednou zvítězit a na posledním dvacátém místě ztrácí na záchranu dvanáct bodů. Almería má s 54 inkasovanými góly nejděravější defenzivu. Vstřelených branek má o 19 méně, přičemž nejproduktivnějším hráčem je Sergio Arribas (6+2). Hostující příznivci měli minulou sobotu aspoň malý důvod k radosti díky cenné remíze 2:2 s Atléticem Madrid. Pro Almeríi to byla už třetí dělba bodů v řadě. Předtím hrála 0:0 s Bilbaem a 1:1 s Granadou. „Rojiblancos“ se dnes musí obejít bez zraněných útočníků Koného a Luise Suáreze. Stoprocentně jistý není ani start zimní posile Radovanoviće.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.