La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : CA Osasuna - 13. srpna 2023   17:00

0:2
(0:1)
CA Osasuna
24' Rubén García   • 74' M. Gómez
Celta Vigo
Villar – Mingueza, Aidoo, Núñez, Cervi (82. Swedberg) – C. Pérez (63. Rodríguez), Sotelo (81. de la Torre), Beltrán, Bamba – Aspas (82. M. Sánchez), Larsen (73. Veiga).
Carrillo – Dotor, Tapia, Domínguez, K. Vázquez, Starfelt, Paciência.
P. González – Bárcena, Porras
Abanca-Balaídos, Vigo
CA Osasuna
S. Herrera – R. Peña, David García, Catena, Mojica – Moncayola (90. Arnáiz), Torró (90. I. Muñoz), Oroz (79. Areso) – Rubén García (67. Ibáñez), Budimir (79. Ávila), M. Gómez.
A. Fernández – Unai García, Herrando, J. Cruz I, J. Martínez, Vidal.

To je z dnešního utkání vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 6:5. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 11:14.
To je z dne
Dnešní utkání vyšlo lépe Osasuně, která díky povedené první půli bere v ligové premiéře všechny body. Celta se po poločasové přestávce přece jenom trochu nadechla, ale domácí si nedokázali vypracovat šanci, natož aby srovnali skóre. Když pak hosté odskočili na dvoubrankový rozdíl, bylo rozhodnuto.
90+5'
90+4'
Utkání se již pouze dohrává, o jeho osudu je již rozhodnuto.
90+2'
Sergio Herrera (Osasuna) rozehrává od své branky, hosté jsou již v pohodě, vypadá to na velice povedený vstup do nové sezóny.
90'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Lucas Torró, přichází Iker Muñoz,
ze hřiště odchází Jon Moncayola, přichází José Arnáiz.
87'
Jon Moncayola (Osasuna) nedostihl míč na hrací ploše, rozehrává se od branky Celty.
85'
Jenže to by se domácím muselo dnes dařit, z žádného rohového kopu nedokázali zakončit a ohrozit branku.
84'
Rohový kop pro Celtu Vigo, asi jedna z posledních možností, jak s výsledkem ještě něco udělat.
82'
Střídání v týmu Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Franco Emanuel Cervi, přichází Williot Swedberg,
ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Manu Sánchez.
81'
ze hřiště odchází Hugo Sotelo, přichází Luca de la Torre.
80'
Z pravé strany se prodral do zakončení Miguel Rodríguez, který se rychle prohnal kolem bránícího Mojici, ale poslal míč pouze do boční sítě.
79'
ze hřiště odchází Aimar Oroz, přichází Jesús Areso,
ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Ezequiel Ávila.
77'
Rozehrávka od branky Celty, domácím se ale vůbec nedaří, nedostanou se ani k blízkosti vápna soupeře.
76'
A hráči Osasuny se opět ženou dopředu.
74'
Osasuna právě vstřelila branku!
Teď už to s ambicemi domácích nevypadá vůbec dobře... Rubén Peña si krásně navedl míč na střelu, kdy se ve vápně zbavil bránícího Beltrána, kterého si položil na zem. Jeho střela ale skončila na tyč, jenže stejně, jako u první branky, se míč opět, z pohledu hostů, odrazil příhodně, a to přímo před MOISÉSE GÓMEZE, který pohotovou střelou překonal obránce a brankáře Celty.
73'
ze hřiště odchází Jörgen Larsen, přichází Gabriel Veiga.
72'
Po krátkém přerušení se už opět hraje, domácí chvátají s rozehrávkou, ale zatím se jim v posledních minutách příliš nedaří.
70'
Čeká nás posledních dvacet minut zápasu, který se zatím vyvíjí lépe pro Osasunu.
69'
Tlak Celty už není tak výrazný, jako v úvodu druhé půle, hosté přestáli tento nápor soupeře a nyní i oni se více zapojují do hry.
67'
ze hřiště odchází Rubén García, přichází Pablo Ibáñez.
65'
Čerstvý muž na trávníku, domácí Miguel Rodríguez, vypálil ze střední vzdálenosti a byť branku minul, nebyl to vůbec špatný pokus.
64'
Iago Aspas (Celta Vigo) si naběhl za obranu a z voleje napálil dlouhý pas Aidaa, jenže branku z levé strany minul.
63'
ze hřiště odchází Carles Pérez, přichází Miguel Rodríguez.
62'
Jenže ani Osasuna nenaložila s tímto rohovým kopem ideálně.
61'
Rohový kop vybojovali také hosté, rozehrávat budou z pravé strany.
59'
Rohový kop pro Celtu, domácí rozehrávají z pravé strany, ale znovu poměrně nepřesně.
58'
Celta sice s míčem, ale pouze u půlící čáry, hosté dobře hlídají střed hřiště.
56'
Osasuna zaútočila po pravé straně, ale Jonathan Bamba (Celta Vigo) padá na trávník, fauloval útočící Rubén García.
55'
Iván Villar (Celta Vigo) rychle rozehrává od své branky, aby se domácí co nejrychleji dostali dopředu.
53'
Iago Aspas (Celta Vigo) se dostal ke střele ve vápně, ale z místa pokutového kopu branku netrefil.
52'
Od úvodu druhé půle je patrná aktivita na kopačkách domácích hráčů.
51'
Žlutá karta pro tým CA Osasuna (Lucas Torró).
50'
Rohový kop pro Celtu Vigo, domácí rozehráli z levé strany, míč šel do malého vápna, ale urputnou snahu hráčů obou mužstev přerušil hvizd sudího – ofsajd.
49'
Míč ale končí na kopačkách hostujících borců.
48'
Autové vhazování domácích, z levé strany, na útočné polovině.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
První poločas končí vítězstvím Osasuny, která zaslouženě vede. Domácí byli od úvodních vteřin zápasu pod viditelným tlakem a hosté mohli vstřelit gólů víc, kdyby jim v cestě nestála dobře postavená branková konstrukce.
45+3'
45+3'
Další zajímavý centr letí do vápna Celty, kde nebezpečně hlavičkuje Ante Budimir, který ale branku přestřeluje.
45'
Johan Mojica (Osasuna) leží na trávníku a musí být ošetřován.
44'
Až do pokutového území Celty dolétl míč, po výkopu Herrery a hosté o něho bojují na útočné polovině.
43'
Sergio Herrera (Osasuna) si bere míč a znovu nespěchá s rozehrávkou.
42'
Hraje se u půlící čáry, hosté se viditelně stahují a již chtějí dohrát první půli bez inkasované branky.
40'
Carles Pérez (Celta Vigo) vyslal spíše propagační střelu na branku Osasuny, Sergio Herrera v pohodě chytá.
38'
Ofsajdem končí útočná akce domácích, kdy se Iago Aspas zkoušel prosadit ve vápně hostů.
37'
Rubén García (Osasuna) si postavil míč k levému rohovému praporku a poslal centr do vápna, kde nejvýše vyskočil Johan Mojica, který ale branku zhruba o metr minul.
36'
Bránící Joseph Aidoo (Celta Vigo) poslal míč hlavou pouze na roh, hosté budou rozehrávat z levé strany.
34'
Hosté si dávají na čas s rozehrávkami a domácím divákům se to hodně nelíbí, často je slyšet pískot z tribun.
33'
Sergio Herrera (Osasuna) si došel pro míč, letící do vápna hostů a v klidu rozehrává.
32'
Nepřesnost v kombinaci hostů, míč zachytává obránce Celty, domácí rozehrávají.
30'
Branka Celty byla opět v ohrožení poté, co dostali hosté zajímavou standardku z pravé strany.
30'
Žlutá karta pro tým Celta de Vigo (Unai Núñez).
27'
Příliš prudký byl nyní pas domácích na nabíhajícího Bambu, míč končí mimo hřiště, hrají hosté.
26'
Diváci pískají, nelíbí se jim, že gólman Sergio Herrera (Osasuna) nechvátá s rozehrávkou od své branky.
24'
Aktivnější hosté jdou do vedení! Z pravé strany přilétl centr do vápna, kde hlavičkoval Ante Budimir. Tomu ale dnes není evidentně přáno, protože po tyčce z úvodu zápasu, orazítkoval nyní hlavou pouze břevno. Od břevna se ale míč odrazil příhodně do míst, kde stál RUBÉN GARCÍA, který si již věděl rady a doklepl míč do branky.
23'
Rubén Peña (Osasuna) ukazuje rozhodčímu, na útočné polovině, že jeden z domácích hráčů zahrál při bránění rukou, ale je z toho pouze aut pro Osasunu.
22'
Volný kop rozehrávali hosté, z pravé strany, Johan Mojica poslal dlouhý centr do vápna Celty, ale do míst, kde nebyl vůbec nikdo.
20'
Rychlá akce domácích, po levé straně, kde ale Fran Beltrán přichází poměrně lacino o míč a následně ještě fauluje.
19'
Kombinace hostů ale zatím není úspěšný, míč končí v autu, domácí vhazují z pravé strany, na své polovině.
18'
Míč se dostává až k brankáři Osasuny, který rychle rozehrává na levou stranu.
16'
Míč v držení domácích fotbalistů, kteří se snaží kombinovat u půlící čáry.
14'
Je z toho tak rohový kop pro Celtu Vigo, ale ani tentokrát z toho domácí nedokázali něco kloudného vytěžit.
13'
Iago Aspas (Celta Vigo) pronikl z pravé strany do vápna soupeře, dokázal i zakončit, ale jeho střele stál v cestě bránící hráč Osasuny.
12'
Hugo Sotelo (Celta Vigo) rozehrál roh z pravé strany, na krátko, ale nebylo to přesně zahráno.
11'
Druhý roh v zápase opět získávají domácí, tentokrát rozehrají z pravé strany.
9'
Hosté s míčem u půlící čáry, zatím mají hráči Osasuny mírnou optickou převah.
7'
Jon Moncayola (Osasuna) se nedostal k míči na levém křídle, není z toho ani roh pro Osasunu, mohou hrát domácí.
6'
Tentýž hráč se pak ještě snažil dostat ve vápně k odraženému míči, ale fauloval při tom a tím akce hostů končí.
5'
Hosté se dostali do první šance, kdy uvnitř vápna Celty Vigo mohl vystřelit Ante Budimir, který orazítkoval tyč!