La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Cádiz - 4. prosince 2023   21:00

Celta Vigo
57' Strand Larsen (M. Sánchez)
1:1
(0:1)
Cádiz
17' C. Ramos  (Alejo)
Celta Vigo
Guaita – Vázquez (54. Pérez), Starfelt (54. Sotelo), Núñez, Sánchez (81. Ristić) – Mingueza, Tapia, de la Torre (90+2. Dotor), Bamba – Strand Larsen (90+2. Douvikas), Aspas /C/.
Villar, Marchesín – Domínguez, Beltrán, Cervi, Rodríguez, Swedberg.
Gil – Nevado, Martínez
Abanca-Balaídos (Vigo)
17 302 diváků
Cádiz
Gil – Carcelén /C/, Jiménez, Chust, Hernández – Alejo (77. Gómez), Alcaraz (90+5. Diakité), Fernández, Sobrino (77. Zaldúa) – Ramos (77. Pires), Martí (39. Mbaye).
Aznar – Meré, Navarro, Mari, Negredo, Guardiola, Machís.

Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 10:1. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:18.
Hodinovou přesilovku využila Celta Vigo navzdory drtivé převaze pouze jednou a série obou dnešních soupeřů bez vítězství se tak natahuje na 11 zápasů. Domácí zůstávají na sestupové příčce, když inkasovali jako první v 16. minutě z hlavy Christophera Ramose. Od 33. minuty hráli po vyloučení Chusta v početní převaze a 12 minut po přestávce vyrovnal zblízka Jørgen Strand Larsen. Několik dalších vyložených šancí zneškodnil David Gil a udržel tak Cádiz v důležitém zápase o šest bodů těsně nad sestupovými vodami.
90+7'
90+7'
Hostům se daří v dávno přesčasové minutě vyvézt míč a Hernández vybojoval přímý kop nedaleko rohového praporku.
90+6'
Aspasův trestný kop z pravé strany obrana Cádizu odvrací za postranní čáru.
90+5'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Rubén Alcaraz, přichází Moussa Diakité.
90+3'
Carlos Dotor (Celta Vigo) je za účast ve stejné šarvátce prvním potrestaným hráčem v domácím mužstvu.
90+3'
Rubén Alcaraz (Cádiz) dostává v rozvášněné strkanici opepřené několika teatrálními pády žlutou kartu.
90+3'
Aspas narážel zpět Minguezovi nepřesně, hosté však dlouho získaný míč neudrželi.
90+3'
Výtečný centr poslal před bránu Mingueza a Bambovu prudkou hlavičku vyškrabuje zpod břevna hrdina večera Gil.
90+2'
Aspasův centr od rohového praporku vystihl Hernández, ale aut nevybojoval. Míč musí odevzdat, vhazují domácí.
90+2'
Střídání v týmu Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Luca de la Torre, přichází Carlos Dotor,
ze hřiště odchází Jørgen Strand Larsen, přichází Tasos Douvikas.
90+1'
Bambův centr byl sražen na roh. Ještě před jeho rozehráním se ale chystá dvojí střídání.
89'
Teď to vzal Jonathan Bamba po další sražené střelce Carlese Péreze na sebe, křížnou střelou však o několik metrů minul vzdálenější šibenici.
88'
Bamba znovu servíroval Pérezovi, který z pokutového oblouku neprostřelil hradbu těl. Převaha Celty Vigo je naprosto zdrcující.
87'
Ristić vystřelil po Bambově přihrávce tvrdě po zemi z ještě o něco větší dálky. Projektil srbského záložníka doprostřed brány přinutil Gila jen k rutinnímu zákroku.
86'
Carles Pérez střílel z 20 metrů jen do náruče Davida Gila. Z tribun se ozývá pískot.
85'
Hosté jen brání v hluboko zataženém bloku a zakopávají míče co nejdál se dá.
84'
Rozehrávka nakrátko k cíli nevedla, Aspasův centr byl zblokován a domácí se vracejí s míčem až k půlící čáře, odkud následuje přetažený pas do zámezí.
83'
Přízemní střelu de la Torreho z otočky po Bambově prostrčení do vápna srazil Jiménez na desátý roh Celty Vigo.
81'
ze hřiště odchází Manu Sánchez, přichází bývalý hráč pražské Sparty Mihailo Ristić.
77'
ze hřiště odchází Iván Alejo, přichází Maxi Gómez,
ze hřiště odchází Rubén Sobrino, přichází Joseba Zaldúa,
ze hřiště odchází Christopher Ramos, přichází Lucas Pires.
76'
Aspasova zpětná přihrávka jen tak tak neprošla na de la Torreho, který už se po náběhu do vápna napřahoval.
75'
Trestný kop z 22 metrů provedl Hugo Sotelo mizerně a vysoko přestřelil bránu hostujícího celku.
74'
Iván Alejo (Cádiz) vidí ještě před rozehráním žlutou kartu za postrkování se Strandem.
73'
Před pokutovým obloukem Mbaye podkopnul Aspase, domácím se tak naskýtá zajímavá standardka.
72'
Domácí byli blízko obratu. Aspas uvolnil do uličky osou hřiště Stranda Larsena, jenž vypálil přes obránce a trefil vybíhajícího Gila zblízka do hlavy!
71'
Faulu loktem se dopustil pro změnu hostující Ramos.
69'
Renato Tapia šel po střetu se Sobrinem ochotně k zemi, rozhodčí mu ukázal, aby vstal, což domácí hráč udělal a vzápětí fauloval Alcaraze.
67'
První roh hostů však žádné ohrožení pro bránu Viga neznamenal. Z druhé vlny zakončoval bez míření několik metrů vedle brány Alcaraz.
66'
Po dlouhé době se hosté dostali do protiútoku, zatímco na opačné straně hřiště zůstal ležet otřesený Mingueza. Chvilkové hry 10 na 10 využil Ramos a vybojoval roh.
66'
Dnešní utkání sleduje 17 302 diváků.
65'
Pérez nabil Aspasovi, jehož šlehu zpoza velkého vápna zablokoval dobře postavený Jiménez.
64'
Ramos v souboji o míč hrábl rukou do tváře Unaie Núñeze.
62'
Pokračuje hra na jednu bránu, Alcaraz podrazil Bambu a přímý kop ze střední vzdálenosti rozehrávají modrobílí.
60'
Trestný kop propadl před bránu, kde zblokoval zakončení ze skrumáže na další roh Mbaye.
59'
Žlutou kartou za faul loktem na Stranda je napomínán Mamadou Mbaye (Cádiz).
57'
Celta Vigo právě vstřelila branku!
Mingueza krásně vysunul křížem na levý okraj šestnáctky Manuela Sáncheze a jeho centr ve skluzu doklepl zblízka do prázdné brány JØRGEN STRAND LARSEN.
55'
Trestný kop Javiera Hernándeze domácí obrana pohodlně odvrací až k brankáři hostů.
54'
ze hřiště odchází Carl Starfelt, přichází Hugo Sotelo,
ze hřiště odchází Kevin Vázquez, přichází Carles Pérez.
53'
Osmý roh Celty rozehrál Aspas, míč se k němu vrátil, ale ani napodruhé z jeho centru nic nevzešlo.
52'
Obléhání šestnáctky hostů ukončil Mingueza skákavým nákopem přímo do náruče Davida Gila.
50'
Centrovaný míč však směřuje do Gilových rukavic.
50'
Aspas se projel na koloběžce kolem Hernándeze a vybojoval sedmý roh pro Celtu.
48'
Bambův nepřesný centr letí za bránu Cádizu.
46'
Oslabený Cádiz zahájil aktivněji, než odehrál závěr prvního poločasu. K nakopávanému míči z kopačky Isaaca Carceléna se ale v šestnáctce nedostal Sobrino.
46'
Cádiz ve Vigu od 16. minuty vede, ale čekají ho ještě horké chvilky, od 33. minuty hraje v oslabení, je pod obrovským tlakem a při tutovkách Celty dvakrát skvěle zasáhl na brankové čáře David Gil.
45+7'
45+7'
Rozhodčí Jesús Gil natahuje beztak dlouhé nastavení, Ramosovi míč utíká za čáru a domácí mohou rozjet ještě jednu akci.
45+6'
Domácí ztrácejí míč na levém křídle a Sánchez se vzteká za další odpískaný útočný faul i na to, jak se na zemi okatě svíjí Alejo.
45+4'
Nápor Celty Vigo pokračuje již šestým rohem, po Aspasově centru hlavičkoval Unai Núñez jen obloukem na horní síť.
45+4'
Sánchez měl po rohu spoustu prostoru pro zakončení, placírkou po zemi však obranný blok žlutých nepřekonal.
45+3'
Vázquezův skákavý centr sklepl vnější šajtlí poměrně zbytečně na roh Fali Jiménez.
45+2'
Minguezova kolmice na Stranda nebyla přesná, míč sbírá ze země Gil.
45+2'
David Gil (Cádiz) dostává žlutou kartu za zdržování hry.
44'
Teď pro změnu Mingueza postrčil Sobrina, jenž si kryl míč tělem. Píská se opět útočný faul, navíc hostující hráč zůstává sedět na trávníku a hned tak nezačne hrát.
42'
Další obléhání cádizského území přerušil útočný faul de la Torreho, jenž přišlápl nohu Falimu Jiménezovi.
40'
David Gil znovu podržel Cádiz mrštným zákrokem proti halfvoleji Iaga Aspase. Tomu nabil vynikajícím centrem přes dva hráče od levé lajny Bamba.
39'
Trenér Cádizu Sergio González reaguje na vyloučení svého stopera střídáním. Místo útočníka Rogera Martího přichází vyztužit zadní řady Mamadou Mbaye.
38'
Aspasův křížný pas neprošel na Bambu, hosté si dávali pozor, aby se vyhnuli rohu, a Alcaraz dokázal skutečně míč konstruktivně odehrát od koncové čáry.
37'
Také Sánchezův centr obrana žlutých odvrací a nakonec se bude koapt od brány Cádizu.
36'
Sám faulovaný Aspas rozehrál přímý kop z 18 metrů pouze do zdi, dlouhá přesilovka Celty pokračuje rohem.
35'
Ani VAR neudělal hostům radost, verdikt je potvrzen, hlavní rozhodčí ani nezamířil k obrazovce.
33'
Rovnou červenou kartu dostává za lehké zatažení za dres Iaga Aspase před velkým vápem Víctor Chust (Cádiz). Vášnivé protesty nejsou hostům nic platné, podle názoru rozhodčího Jesúse Gila by Aspas postupoval sám na bránu.
31'
Jørgen Strand Larsen hlavičkou lízl Minguezův centr, míč míří daleko vedle vzdálenější tyče.
31'
Martí podrazil Vázqueze, který si bolestivě zvrtnul kotník. Obešlo se bez žluté karty.
29'
Po následném rohu hlavičkoval v záklonu Bamba do shluku hráčů, kde rozhodčí viděl útočný faul Celty.
28'
Dalším, kdo zkoušel štěstí přízemním centrem z levého křídla, byl Jonathan Bamba, jenže míč přešel jen přes prvního obránce, za kterým byla dostatečná záštita.
26'
Přízemní centr Stranda Larsena obrana hostů zachytila. K míči se však ještě dostal Sánchez a prostrkával pro změnu na norského útočníka, který si seběhl před bránu, ale znovu se neprosadil do zakončení.
25'
Cádiz útočil do plných, nakonec po ztrátě míče uprostřed hřiště fauloval Fernández.
22'
Za faul zezadu na Vázqueze vidí žlutou kartu Rubén Sobrino (Cádiz).
21'
Z rohu se domácí neprosadili.
20'
Rychlé vyrovnání viselo ve vzduchu. Aspas převzal Sánchezův přízemní centr a nabil pod sebe na velké vápno Minguezovi, který střelou pod břevno pořádně protáhl Davida Gila. Brankář Cádizu se vyznamenal a vyškrabuje míč na roh.
17'
Cádiz právě vstřelil branku!
Dlouhý výkop brankáře Gila posunul nešťastně hlavou za sebe jeden z domácích hráčů, na skvělý centr Ivána Aleja si naběhl mezi beky CHRISTOPHER RAMOS a hlavou prodloužil míč do sítě k zadní tyči, kam se bezmocný Guaita natahoval marně.
16'
Strand dostal míč do šestnáctky od Vázqueze, ze stoje střílel přes Chusta, kterého sice obstřelil, ale mířil nepřesně.
15'
Manu Sánchez se pokoušel dostat k nakopnutému míči na pravém křídle, přelézal Ivána Aleja, který po pádu lezl po čtyřech, a nakonec udržel míč pro Celtu.
12'
Isaac Carcelén (Cádiz) zasáhl loktem do zad Bambu a vidí jako první žlutou kartu.
9'
První pěkná kombinace Celty, postupně se do série narážeček zapojili čtyři hráči a finální přihrávku de la Torreho umístil Strand Larsen střelou bez přípravy vedle brány Cádizu.
7'
Rubén Sobrino se pokoušel o přízemní centr z otočky, spoluhráči však byli ve vápně pokryti a domácí Kevin Vázquez zakopává míč skluzem do zámezí.
5'
Nakonec je z toho po krátké pauze pouze míč rozhodčího, Celta rozehrává z vlastní poloviny hřiště.
4'
Christopher Ramos zasáhl ve vzduchu loktem domácího stopera Unaie Núñeze, který zůstává otřesen na trávníku.
3'
Dlouhý křížný nákop si nezpracoval ideálně Roger Martí a kopat se bude od brány Celty Vigo.
2'
Jørgen Strand Larsen zatáhl protihráče za předloktí, píská se proti domácím.
1'
Domácí hrají v bleděmodrých dresech a bílých trenýrkách, hosté jsou celí ve žlutém.
1'

Celta de Vigo: Guaita – Vázquez, Starfelt, Núñez, Sánchez – Mingueza, Tapia, de la Torre, Bamba – Strand, Aspas (C).
Náhradníci: Villar, Marchesín – Ristić, Domínguez, Sotelo, Dotor, Beltrán, Cervi, Pérez, Rodríguez, Swedberg, Douvikas.
Trenér: Benítez

Cádiz CF: Gil – Carcelén (C), Jiménez, Chust, Hernández – Alejo, Alcaraz, Fernández, Sobrino – Ramos, Martí.
Náhradníci: Aznar – Mbaye, Meré, Zaldúa, Pires, Diakité, Navarro, Mari, Negredo, Guardiola, Gómez, Machís.
Trenér: González

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez.
Od návratu Cádizu do ligy před třemi lety mají oba celky po dvou vítězstvích, dvakrát se hrálo nerozhodně. Domácí mužstva ve vzájemných zápasech až na jednu výjimku vždy udržela čisté konto. Loni na podzim zívtězila Celta doma 3:0, když všechny góly nasázela mezi 56. a 75. minutou, naopak z květnové odvety v Cádizu si odvezla porážku 0:1.
Cádiz CF
Hosté jsou na tom, co se čekání na výhru týče, úplně stejně. K sedmi bodům z úvodních čtyř kol přidali už jen další čtyři za remízy a v tabulce jsou o jednu příčku nad Vigem a zároveň na poslední nesestupové. Před týdnem doma nestačili poměrem 0:3 na vedoucí Real Madrid.
Nejlepšími střelci Cádizu jsou třígóloví Ramos a Machís.
Celta Vigo
Celtě se vůbec nedaří, jedinou výhru si připsala ve 4. kole, od té doby čeká na další marně deset zápasů, v nichž vybojovala pouze čtyři body za remízy. Minulý týden hrála bez branek ve Valencii.
Kvůli zraněné achillovce bude chybět obránce Aidoo, koleno zase vyřadilo ze hry bývalého sparťana Mihaila Ristiće.
Klubové pořadí střelců vedou se 4 góly Bamba a Strand Larsen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.