La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Girona - 28. ledna 2024   14:00

0:1
(0:1)
Girona
20' Portu  (Gutiérrez)
Celta Vigo
Guaita – Núñez, Starfelt (78. Dotor), C. Domínguez – Mingueza, Tapia (78. M. Rodríguez), de la Torre (66. Jailson), M. Sánchez (66. Ristić) – Aspas (C), Douvikas, Strand Larsen.
I. Villar, J. Carrillo – Beltrán, Cervi, C. Pérez, Sotelo, Swedberg, K. Vázquez.
M. Melero – J. Martínez, J. García
Abanca-Balaídos (Vigo)
Girona
Gazzaniga – Couto, A. Martínez, Blind, Gutiérrez – Y. Herrera, A. García (C) – Cygankov (83. Valery), Portu (69. I. Martín), Sávio – Dovbyk.
Fuidias, Carlos – Artero, B. García, Solís, Stuani, Torre, Yaakobishvili.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou!
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 4:5. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:11.
Zápas 22. kola mezi Celtou Vigo a Gironou končí výhrou hostů 1:0
První poločas nabídl velmi pohledný fotbal. Úvodní šanci zápasu měl Yangel Herrera, avšak z voleje trefil jen boční síť. Vzápětí měl dva šance také gironský útočník Dovbyk, avšak ani jednou si na Guaitu nepřišel. Španělského brankáře v brance Los Celestes překonal až ve 20. minutě Portu, který zakončil rychlý brejk střelou na přední tyč. Poté se ale začala osmělovat i domácí Celta, několik šancí měl třeba řecký útočník Douvikas, avšak brankáře Gazzanigu nepřekonal. To se nepovedlo ani Larsenovi, který hlavičkoval jen do břevna.
Ve druhém poločase hra trochu upadla a sledovali jsme hlavně zápas mezi dvěma šestnáctkami. Celta si vypracovala i dvě střely na branku, avšak argentinského gólmana nepřekonala. Svěřencům kouče Beníteze se nakonec vyrovnat opravdu nepodařilo a prohrávají tak s Gironou 1:0. To naopak hosté se vrací do čela tabulky celé LaLigy.
90+4'
90+3'
Nepříjemný nástřel Minguezy vyráží brankář Gazzaniga, to už bude pro dnešek vše.
90+3'
Gutiérrez se chtěl prohnat kolem Núñeze, avšak španělský zadák jej zastavil.
90+3'
Girona to teď dělá velmi dobře a drží balon na útočné polovině.
90+2'
Celta se zatím marně snaží o ohrožení branky Gazzanigy, který teď bude odkopávat.
90'
Avšak zahrání rohu se Celtě vůbec nepovedlo, Rodríguez totiž vracel míč Aspasovi do ofsajdu.
90'
Mingueza se dobře prohnal do šestnáctky Girony a odcentroval, avšak Daley Blind jeho pobídku srazil na roh.
89'
Celtě Vigo se rychle krátí čas, avšak záložník Girony García teď odevzdává balon jen do autu, odkud můžou domácí vhazovat.
89'
Přihrávka Valeryho hledal Martína, avšak defenziva Celty tentokrát zasáhla dobře.
88'
Nepřesnou rozehrávku zadáků Vigo zachytil Gutiérrez, který míč zavedl k šestnáctce domácího celku.
87'
Z rohového kopu se Celta neprosadila, avšak stále ještě zůstává v držení balonu.
87'
Nástřel do šestnáctky hostů na začátku 87. minuty byl ztečován na roh.
86'
Artěm Dovbyk si teď nepohlídal své ofsajdové postavení, pomezní rozhodčí však měl bystré oko a praporek zvedl.
85'
Avšak centrovaná přihrávka na Douvikase nebyla tolik přesná.
85'
Girona se při rozehrávce sama zahnala do autu, takže šanci na založení útoku má zase Celta Vigo.
84'
Skákavou střelu z voleje teď vyslal Aleix García, avšak Vicente Guaita dokázal zabránit druhému gólu v jeho síti.
83'
Střídající Iván Martín dobře přečetl rozehrávku a chtěl postupovat sám na branku, míč si však příliš předkopl a brankář Guaita tak měl čas vyběhnout a balon odehrát.
83'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Valery.
82'
Na druhé straně sudí Melero pustil hraniční zákrok na Stranda Larsena, k míči se dostává Girona.
82'
Aleix García se snažil přihrát pod sebe do šestnáctky Celty, avšak domácí obrana dobře zabránila nebezpečí.
81'
Daley Blind otřel svou rozehrávku o Rodrígueze, takže Girona bude vhazovat u půlicí čáry.
80'
Střídající Miguel Rodríguez spadl v šestnáctce hostů po kontaktu s Gutiérrezem, sudí Melero však jednoznačně rozpažil, že penaltu teď pískat nebude.
79'
Důležitý defenzivní zákrok si teď na své konto připsal Ristić, který zastavil pronikajícího Herreru.
78'
Střídání v týmu Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Renato Tapia, přichází Miguel Rodríguez,
ze hřiště odchází Carl Starfelt, přichází Carlos Dotor.
78'
A znovu v akci stoper Celty Starfelt, tentokrát odhlavičkoval centr z pravé strany.
78'
Starfelt přenechal balon pro gólmana Guaitu, který jej nakopává na polovinu hřiště.
77'
Přihrávka na Gutiérreze se štěstím prošla, poté se však dobře vrátil Tapia a španělského obránce odstavil od balonu.
76'
Dovbyk však teď dobře zasáhl a se souboje s obráncem Viga vyšel jako vítěz.
75'
Girona se v posledních minutách nemůže dostat přes půlku hrací plochy a převážně nakopává balony do autu.
74'
Celta mohla vhazovat v blízkosti branky soupeře, avšak nakonec se s kombinací dostává až k vlastnímu brankáři Guaitovi.
73'
Arnau Martínez nakopl balon jen do napadajícího Larsena, od kterého se míč odráží příhodně k brankáři Gazzanigovi.
72'
Aleix García to chtěl zakroutit ze standardky přímo na branku, avšak trefil jen Douvikase.
71'
Jailson nešetrně přišlápl nohu Aleixe Garcíi a vidí za svůj faul žlutou kartu.
71'
Sáviova přihrávka byla ztečována příhodně pro Dovbyka, který se ale ke střele neprobil.
70'
Arnau Martínez zůstal ležet na zemi po souboji s Douvikasem, který toto střetnutí musí také rozdýchat.
69'
ze hřiště odchází Portu, přichází Iván Martín.
69'
Centr na zadní tyč hledal Tapiu, avšak skončil až v zámezí.
68'
Artěm Dovbyk si v souboji s Núñezem pomohl nedovoleně, Celta bude mít k dispozici standardní situaci.
68'
Ristićův centr hledal Iaga Aspase, avšak hostující defenzíva dobře zafungovala.
67'
Sávio byl na hraně šestnáctky zastaven, dle rozhodčího se však jednalo o čistý defenzivní zákrok.
66'
ze hřiště odchází Manu Sánchez, přichází Mihailo Ristić,
ze hřiště odchází Luca de la Torre, přichází Jailson.
65'
Girona teď podnikla zajímavý útok, Sávio prošel i se štěstím přes obránce a nahrál Gutiérrezovi, který se snažil akci ještě vyšperkovat patičkou, avšak tento záměr mu nevyšel.
64'
Svěřenci kouče Michela drží balon na své polovině.
63'
Do odraženého míče se po rohu opřel Unai Núñez, avšak ohrozil jen diváky na tribuně za brankou.
62'
Rychlý protiútok Celty zakončoval centrem Douvikas, avšak jeho pokus byl ztečován na roh.
61'
Zadáci Girony si teď troufli na riskantní rozehrávku, avšak vše pro něj nakonec dopadlo nadějně. Sudí Melero přerušuje hru až po faulu na Couta.
60'
A útok Girony teď přerušuje útočný faul Sávia.
60'
Jørgen Strand Larsen si teď neporozuměl s Douvikasem a nepřihrál na řeckého útočníka přesně.
59'
Domácí stoper Carl Starfelt si teď připsal další důležitý obranný zákrok, když zastavil útok Portua.
58'
Hostující stoper Martínez raději odkopává balon do autu, Celta mohla pokračovat v útoku, ale nebude tomu tak, neboť si Carlos Domínguez počínal nedovoleně.
57'
Yan Couto si navedl balon na střelu a vypálil, jeho projektil však Guaitu v brance domácích nemohl ohrozit.
56'
De la Torreho přihrávka byla příliš pomalá a Brazilec Sávio ji dokázal zachytit. Girona míří zase do útoku.
55'
Aspasova přihrávka byla sražena do autu, Celta bude vhazovat.
54'
Po odvrácení i druhého centru do šestnáctky vypálil Gutiérrez, avšak jeho střela z voleje postrádala gólové parametry.
53'
Gutiérrezův centr byl sražen Núñezem na první roh druhého poločasu.
53'
Sávio byl zastaven čistým defenzivním zákrokem, Girona ale zůstává u balonu.
52'
Girona drží balon a obehrává pokutové území svého dnešního soupeře.
51'
Luca de la Torre se teď nepohodl s Sánchezem, kvůli tomu bude rozehrávat od své branky gólman Girony.
50'
První žlutou kartu zápasu vidí Daley Blind, který nakopl zezadu Aspase.
50'
Ale tentokrát už nebyl Sávio zastaven čistě, hlavní sudí píská faul Aspasovi.
49'
Brazilec Sávio, který nebyl v první půli tolik vidět, teď vedl útok po levé straně, avšak ten přerušuje skvělý defenzivní zákrok Núñeze.
49'
Hraniční zákrok na Cygankova u rozhodčího Melera prošel, k balonu se dostává Celta.
48'
Rychlý brejk se snažil zakončit po přihrávce Douvikase Strand Larsen, však hostující obrana se velmi dobře vrátila.
47'
První střelu druhé půle vyslal po přiklepnutí Douvikase de la Torre, gólman Gazzaniga ale neměl s jeho pokusem směřujícím doprostřed branky žádné problémy.
46'
Tapiovu rozehrávku zachytil jeden z fotbalistů Girony, avšak peruánský záložník svou chybu napravil a balon získal zpět.
46'
Úvodního výkopu do druhé půle se ujali hráči Celty Vigo.
46'
Oba celky už se pomalu vracejí na hřiště, úvodní výkop druhé půle se blíží.
Po první půli je stav ve Vigu příznivější pro hosty ze Girony, kteří vedou 1:0.
První poločas nabídl několik zajímavých akcí, jako například šance Herrery, která však skončila jen na boční síti. Poté neuspěl ani Dovbyk, kterého nadvakrát vychytal brankář Guaita. Skóre se poprvé měnilo ve 20. minutě, když zakončil rychlý brejk střelou na přední tyč Portu. I Celta Vigo měla své šance, avšak Strand Larsen ani Douvikas neuspěli. Největší příležitostí domácích byla právě hlavička norského útočníka Larsena, která skončila i díky teči Gazzanigy na břevně.
45+1'
45+1'
Renato Tapia byl při zakládání akce faulován Herrerou, avšak rychlá rozehrávka Celtě ovoce nepřinesla.
45'
Tapiova přihrávka byla na Douvikase až příliš dlouhá, domácí obrana s brankářem celou situaci zase zvládla.
45'
Girona tentokrát s útokem neuspěla, na začátku 45. minuty rozehrává znovu domácí celek.
44'
Další střelu na branku Gazzanigy vyslal Strand Larsen, avšak mezi tři tyče se netrefil.
43'
Artěm Dovbyk si nepohlídal ofsajdové postavení, což neušlo oku pomezního sudího.
42'
Gutiérrez si v souboji s Minguezou u rohového praporku pomohl faulem, skoro od brankové čáry tak bude rozehrávat Celta.
41'
A další faul byl spáchán na Portua, sudí Melero samozřejmě píská.
40'
Postup Aleixe Garcíi byl zastaven faulem, Blanquivermells budou rozehrávat.
39'
Obrovskou hrubku teď předvedl stoper Martínez, který se lehce nechal obrat Douvikasem. řecký útočník poté postupoval sám na Gazzanigu, avšak jeho zakončení bylo prahbídné a brankář Girony v pohodě zasáhl.
38'
Brankář Guaita měl po rohu nějakou tu práci, ale vzápětí je stejně pískán faul na jeho osobu.
38'
Yan Couto znovu povedl míč až k šestnáctce domácích, kde jeho pobídku zblokoval na další roh Sánchez.
37'
Gutiérrezova přihrávka ztečována do autu, Girona bude pokračovat postupným útokem.
36'
Rozehrávka se teď obraně Viga moc nepovedla, a tak se k míči zadarmo dostávají hosté.
35'
Centr ze značky rohového kopu za sebe prodloužil Starfelt, avšak brankář Gazzaniga nemusel zasahovat.
34'
Gutiérrez se nechal obejít Minguezou, který poté centroval do vápna, avšak stoper Blind jeho pobídku zblokoval na roh.
33'
Centr Sáncheze z levé strany prodloužil Douvikas, avšak jen pro hráče hostujícího celku.
32'
A obrana Girony teď znovu propadla a sám na Gazzanigu postupoval Douvikas, který však svou kličku kolem argentinského brankáře nedokončil.
31'
Celta se ale rychle dostala zase k míči, po centru z pravé strany hlavičkoval Strand Larsen, avšak trefil jen břevno!
30'
Manu Sánchez teď sice udržel balon na hřišti, avšak jen pro Couta.
30'
Hra je teď přerušena, neboť si de la Torre v dalším souboji s Herrerou pomohl faulem.
29'
Důležitý obranný zákrok si teď připsal před Dovbykem Starfelt, který zastavil průnik ukrajinského útočníka.
28'
Po rozehrávce skončili na zemi brankář Gazzaniga s Domínguezem, hlavní rozhodčí však píská faul domácímu obránci.
27'
Pronikajícího de la Torreho však teď nedovoleně zastavil Herrera, domácí mají k dispozici standardku.
26'
Celta se sice teď dostala do útoku, avšak jejich akce končí útočným faulem Larsena.
25'
A obrana Celty si nadále koleduje! Tentokrát se po přihrávce Dovbyka před Guaitu dostal Cygankov, avšak trestuhodně vůbec netrefil branku!
25'
Po rohu odkopává balon na polovinu soupeře stoper Starfelt.
24'
Nepříjemná Dovbykova přihrávka hledala Portua, kterému k zakončení do prázdné branky chybělo pár decimetrů. Následný centr Cygankova tečován na roh.
23'
A Girona zůstává při chuti, tentokrát se snažil ohrozit soupeře Yan Couto, avšak neuspěl.
22'
Gazzaniga si teď troufl na rozehrávku pod tlakem, kterou zvládl, avšak míč se stejně dostává ke kopačkám Los Celestes.
20'
Girona právě vstřelila branku!
Hosté jdou do vedení! Girona podnikla rychlý přechod, který zakončil přihrávkou pod sebe Miguel Gutiérrez a našel přesně PORTUA, který přesným zakončením nedal Guaitovi šanci! Asistence: Miguel Gutiérrez.
20'
Z následného rohového kopu už Celta branku Girony neohrozila.
19'
A první šanci měla i Celta! Manu Sánchez parádně povedl balon kolem několika hráčů a naservíroval jej Minguezovi, jehož přesnou střelu z první vyráží Gazzaniga na roh!
18'
Manu Sánchez ve skluzu zblokoval Portuova přihrávku, čímž si vysloužil potlesk domácích diváků.
17'
Ve středu hřiště byl očividně faulován Tapia, sudí ale nechal hru pokračovat. Míč totiž zůstal u kopaček svěřenců kouče Beníteze.
16'
Celta se po zisku míče pokusila o rychlý přechod do útoku, ten však nevyšel, protože byl pas na Douvikase až příliš dlouhý a končí v autu.
16'
Cygankův centr ale dokázala odvrátit obrana domácích.
15'
A Girona nadále tlačí, tentokrát byl přízemní centr Gutiérreze zblokován na další roh.
14'
Blindova rozehrávka byla na Portua až příliš dlouhá, míč tak doskákal až k Guaitovi.
13'
Z rohového kopu si přesný centr našel znovu Dovbyk, kterého znovu skvěle vychytal brankář Guaita!
12'
Na hezký centr z pravé strany si vyskočil Dovbyk, proti jehož hlavičce zasahuje brankář Guaita.
11'
A Girona míří zase do útoku, Celta se v úvodních minutách hlavně brání.
10'
Portu prodloužil balon je za sebe, kde však nebyl nikdo z jeho spoluhráčů. Po chvíli se ale k balonu dostal Yangel Herrera, který si jej zpracoval a vystřelil, ke své smůle však trefil jen boční síť! Nádherný projektil venezuelského záložníka.
10'
Avšak Núñezovi se rozehrávka vůbec nepovedla, a vhazovat tak bude zase Girona.
9'
Hosté odehrávají balon před Tapiou do autu, Celta bude pokračovat vhazováním.
8'
Oscar Mingueza se chtěl prodrat po pravé straně, ale defenziva Girony jej ztrojila a nepovolila mu odcentrovat.
7'
A tentokrát je pískáno i proti brance Los Celestes, když se provinil faulem Tapia.
6'
Po rohu se balon párkrát odrazil v šestnáctce, ale k zakončení na Guaitu nedošlo. Následně navíc fauluje jeden z hostů de la Torrého.
6'
Yan Couto dobře povedl míč a nacentroval, jeho pobídku srazila obrana Celty na další roh.
5'
Po odvráceném centru z rohu se k míči dostal Sávio, který se rozhodl vypálit, avšak jeho neprudká střela ani netrefila zařízení.
4'
Zajímavý nákop směřoval na Sávia, před kterým odvrací míč hlavou na roh Sánchez.
3'
Manu Sánchez dobře přerušil kombinaci hostů, avšak Celta balon udržet nedokázala.
2'
A domácí se poprvé dostali k balonu, avšak stoper Domínguez míč rychle vrací ke kopačkám Girony.
1'
V úvodu duelu zatím kombinuje s balonem Girona, první útok podnikl Cygankov, avšak byl čistě zastaven. hosté ale zůstávají v držení míče.
1'
Úvodní výkop provedli hosté, kteří dnes hrají v červenobílých dresech, naopak Celta Vigo dnes oblékla dresy modrobílé barvy.
1'
Před úvodním výkopem ještě proběhla minuta ticha.

Celta de Vigo: Guaita – Núñez, Starfelt, C. Domínguez – Mingueza, Tapia, de la Torre, M. Sánchez – Aspas (C), Douvikas, Strand Larsen.
Náhradníci: I. Villar, J. Carrillo – Beltrán, Cervi, Dotor, Jailson, C. Pérez, Ristić, M. Rodríguez, Sotelo, Swedberg, K. Vázquez.
Trenér: Rafael Benítez

Girona FC: Gazzaniga – Couto, A. Martínez, Blind, Gutiérrez – Y. Herrera, A. García (C) – Cygankov, Portu, Sávio – Dovbyk.
Náhradníci: Fuidias, Carlos – Artero, B. García, I. Martín, Solís, Stuani, Torre, Valery, Yaakobishvili.
Trenér: Michel

Rozhodčí: M. Melero – J. Martínez, J. García.
Girona FC
Naopak Girona zažívá fantastickou sezonu. Po jedenadvaceti odehraných duelech se totiž nachází v čele celé LaLigy. „Blanquivermells“, jak je hráčům Girony přezdíváno, dokázal vybojovat 52 bodů za šestnáct výher a čtyři remízy. Svěřenci španělského kouče Michela si navíc připsali pouze jednu ligovou prohru, která ale přišla už v září proti Realu Madrid.
V posledním ligovém zápase Girona hostila na svém hřišti v Katalánsku Sevillu, která zatím prožívá velmi špatný ročník. A k vidění byl v Gironě opravdu gólový duel, který otevřel v 10. minutě hostující útočník Romero. Pak ale už začala úřadovat Girona. V období šesti minut mezi třináctou a devatenáctou minutou totiž zaznamenal hattrick ukrajinský snajpr domácích Arťom Dovbyk, a rázem to bylo 3:1 pro domácí. V druhé půli pak ještě svěřenci kouče Michela přidali dvě branky Tsygankov a Stuani. Girona tak zvítězila nad Sevillou vysoko 5:1. „Blanquivermells“ odehráli v týdnu ještě pohárový zápas proti Mallorce. Girona nastoupila v proměněné sestavě, a také to bylo poznat. Po první půli totiž domácí Mallorca vedla 3:0 a byla nakloněna k postupu. Girona do druhého poločasu šlápla do ofenzivy, ale na vyrovnání se nezmohla. Po prohře 2:3 se tak pakovala z Copa del Rey po čtvrtfinále.
Nejlepším střelcem Girony a zároveň i celé LaLigy je Arťom Dovbyk. Ukrajinský útočník nasázel 14 branek, stejně jako madridský Jude Bellingham. Nejlepším asistentem pro dnešek hostů je pak Brazilec Sávio, který přihrál na sedm gólů. V počtu asistencí tak vládne celé LaLize.
Celta de Vigo
Celek z „Olivového města“, jak je Vigu přezdíváno, zatím nezažívá úplně povedenou sezonu. Po jedenadvaceti odehraných duelech se totiž nachází na 16. příčce se ziskem 17 bodů, navíc s pouhým dvoubodovým náskokem na první sestupovou příčku, kterou teď okupuje Cádiz. Svěřenci kouče Beníteze dokázali vyhrát pouze tři zápasy, dalších osm bodů pak „Los Celestes“ přidali za remízy.
Poslední ligový duel odehrála Celta Vigo minulý víkend proti Realu Sociedad. A na první branku zápasu jsme nemuseli dlouho čekat, neboť se prosadil už v 11. minutě odchovanec Celty Vigo v dresu Realu Sociedad Brais Méndez. A nakonec to byl jediný gól v zápase, a tak Celta doma se Sociedadem prohrála těsně 0:1. Oba celky se utkaly na stejném místě ještě v průběhu tohoto týdne, a zase dopadli lépe hosté, kteří zvítězili 2:1 a postoupili do semifinále Copa del Rey.
Nejlepším ligovým střelcem „Los Celestes“ je norský útočník Jorgen Strand Larsen, který už nasázel sedm branek. Nejlepším asistentem v Celtě pak je legenda tohoto klubu Iago Aspas, který přihrál na čtyři branky.
Příjemné nedělní odpoledne. Španělská nejvyšší fotbalová soutěž LaLiga se pomalu obrací do své druhé poloviny, a nabídne také druhý zápas Celty Vigo a Girony v sezoně. Zápas začíná v 14 hodin, a tak Vám přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.