La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Real Sociedad - 20. ledna 2024   21:00

0:1
(0:1)
Real Sociedad
11' Bra. Méndez  (Turrientes)
Celta Vigo
Guaita – Mingueza (58. H. Álvarez), Núñez, C. Domínguez, M. Sánchez – M. Rodríguez (58. C. Pérez), Tapia, Dotor, de la Torre (76. Jailson) – Aspas (C) (58. Douvikas), Strand Larsen (76. Swedberg).
J. Carrillo, Ra. García – Beltrán, Ristić, Sotelo, Starfelt, K. Vázquez.
Vázquez – Sevilla, Peiró
Abanca-Balaídos (Vigo)
20 901 diváků
Remiro – Zubeldia (C), Le Normand, Pacheco, A. Muñoz (39. Tierney) – Aramburu (46. Elustondo), Turrientes (78. Zacharjan), Olasagasti (64. Merino), Bra. Méndez – Magunazelaia (64. Oyarzabal), Sadiq.
Marrero – U. González, P. Marín, Becker, A. Silva, Jon Martín, Rupérez.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 3:2. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:18.
Na další vzájemný zápas tyto dva celky nebudou čekat dlouho. Už v úterý se na stejném místě utkají znovu v rámci čtvrtfinále Copa del Rey.
Real Sociedad utnul čtyřzápasové čekání na ligovou výhru a upevnil si v LaLize šesté místo. O výhře hostů v Galicii rozhodl bývalý hráč Celty Brais Méndez, kterému se v 11. minutě náramně povedla střela z dálky. Sadiq poté nedal šanci na 2:0 a Baskové museli bránit nejtěsnější vedení až do samotného konce. To se jim samo o sobě dařilo, jelikož Vigo kromě jedené elegantní koncovky de la Torreho nepředstavovalo pro Remira takřka žádnou hrozbu.
90+5'
90+5'
Zatímco většina hráčů Celty hlídkovala u bližší tyče, tak Douvikasův roh letěl daleko za ně, kde do vzduchu vystoupal Remiro. Je hotovo!
90+4'
Tierney vsadil na vysvobozující odkop ke Guaitovi. Na základě Tapiovy dlouhé přihrávky posunul Zubeldia míč na rohový kop a ten se po teči Remira bude ještě jednou opakovat.
90+3'
Nákop z půlky byl prodloužen za zadní čáru Carlosem Domínguezem, takže se bude kopat od Álexe Remira. Rafael Benítez si zklamaně sedl na lavičku, jakoby už tušil, že dnes důvod k radosti mít nebude.
90+2'
Douvikas narazil u pravé autové čáry na Pacheca. V podání hostujícího obránce to vypadalo na hraniční zákrok, přesto je k nelibosti publika nařízen další aut pro Real.
90+1'
Na nedostatek sil Sadiq zjevně netrpí. Ve sprintu teď vyrazil napadat Tapiu a donutil jej odkopnout míč do autu. Vhazuje Kieran Tierney.
89'
Vedle středového kruhu došlo k nedovolenému zákroku Jailsona na Braise Méndeze a to jsou další cenné desítky sekund pro San Sebastián.
88'
Přes Oyarzabala, Tierneyho a Sadiqa se balon dostal k Elustondovi a potom až k brankáři Remirovi. Baskové teď šetří čas.
87'
S pomocí Sadiqa mohl Mikel Oyarzabal běžet z půlky hřiště do úniku. Neměl ale potřebnou rychlost a Carlos Domínguez ho v klíčové konfrontaci ani nepustil do zakončení.
86'
Hugo Álvarez se na křídle neprosadil jeden na jednoho proti Tierneymu. Skotský reprezentant si dokonce poradil tak dobře, že bude vhazovat.
85'
Na nekvalitně provedenou standardku z produkce Reanta Tapii navázal jeden z jeho spoluhráčů podobně špatným pokusem o volej.
84'
Sadiq neodčinil svou ztrátu balonu. Carles Pérez mu utekl a zastavil jej až Mikel Merino, který bude dohrávat se žlutou kartou a s vědomím, že příští utkání vynechá.
83'
Williot Swedberg prodloužil dlouhý aut jen do Remirovy náruče. Hostující gólman ukrojil před dlouhým výkopem další porci sekund.
82'
Umar Sadiq se neodvážil narazit míč zčásti obsazenému Oyarzabalovi a přihrávkou dozadu zahájil sérii přihrávek na jistotu.
81'
Jailson se u půlící čáry stal obětí nedovoleného zákroku. Tapiovi nedopřál rychlou rozehrávku Sadiq.
80'
Douvikasovi se motal míč mezi nohama a z úrovně brankové čáry jej nebyl schopen adresovat na nikoho jiného ve světle modrém. Nařízen je odkop od Remirovy branky.
79'
Oba kouči mají v tuto chvíli dostřídáno. Zbylí náhradníci mají smůlu, a to včetně Sheralda Beckera, který je nejnovější posilou Realu Sociedad do ofenzivy. Rychlonohý útočník přišel z Unionu Berlín.
78'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Beñat Turrientes, přichází Arsen Zacharjan.
76'
Střídání v týmu Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Luca de la Torre, přichází Jailson.
76'
ze hřiště odchází Jørgen Strand Larsen, přichází Williot Swedberg.
75'
Remiro odvážně vystartoval z branky a lapil před nabíhajícím Carlesem Pérezem slibně vypadající nákop Renata Tapii.
74'
Oyarzabalovi chyběl krok, aby dosáhl na nečekaně přesný centr Sadiqa. Z tohoto se dalo vytěžit mnohem více.
73'
A ještě jeden drobný nedovolený zákrok na Turrientese. Záložník Realu Sociedad dnes odvádí vynikající výkon a spolu s Méndezem patří mezi nejlepší hráče na place.
72'
Tierney pokazil rozehrávku pod drobným tlakem. Hostům vzápětí pomohl zapískaný faul de la Torreho na Turrientese.
71'
Sadiqův presink nebyl v souladu s pravidly. Celta okamžitě rozehrála a za půlkou získala další faul. Na zemi byl střídající Douvikas.
69'
Ačkoliv centrující Carles Pérez měl ve vápně minimálně tři dostupné spoluhráče, tak míč v inkriminovaný okamžik poslal na brankáře Remira.
68'
Baskům by se uklidňující druhý gól nepochybně hodil. Po změně stran však za hry nebezpeční nejsou. Útočník Sadiq je v porovnání s úvodem zápasu neviditelný.
67'
Zatímco přímo z rohu domácí nezahrozili, tak navazující centr proměnil de la Torre v originální střelu z otočky. Míči scházelo o trochu více razance a Remiro si pro něj v relativním klidu doskočil.
66'
Jørgen Strand Larsen se vlevo pěkně uvolnil, ale využil toho jen k zisku rohového kopu.
64'
ze hřiště odchází Jon Ander Olasagasti, přichází Mikel Merino.
64'
ze hřiště odchází Jon Magunazelaia, přichází Mikel Oyarzabal.
63'
Luca de la Torre se blýskl pěkným sólem. Kvůli přítomnosti Le Normanda ale musel střílet ze složitého úhlu a Remiro nemusel předvést žádný světoborný zákrok.
62'
Domácí využili presink k zisku míče a autového vhazování. Cesta do palebných pozic však zůstává zatarasena.
61'
Držení míče: 48 % – 52 %.
60'
Fanoušci Celty o sobě dávají pořádně vědět a svým fanděním doprovází postupný útok domácích fotbalistů, kteří se nesměle přibližují Remirovi.
58'
ze hřiště odchází Oscar Mingueza, přichází Hugo Álvarez.
58'
ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Tasos Douvikas.
58'
ze hřiště odchází Miguel Rodríguez, přichází Carles Pérez.
57'
Rafael Benítez usoudil, že je největší čas s nepříznivým stavem něco dělat. U pomezní čáry se už shromáždilo několik náhradníků.
56'
Carlos Domínguez si pomohl faulem na Sadiqa. Nigerijský útočník, který byl kvůli drobnému zranění vyřazen z nominace na africký šampionát, je dnes v podobných soubojích velmi silný.
54'
Nákop z další standardky byl sklepnut pro Magunazelaiu, jenž poslal míč k boční tyčce a tam ho zkoprnělý Le Normand nedokázal dostrčit do sítě!
52'
Brais Méndez si tuto šanci vzít nenechal, byť se spíše jednalo o pozici pro praváka. Střela letící těsně nad zemí prošla skrz zeď a ve finále se otřela o vnější část Guaitovy pravé tyče.
51'
Sadiq s Tierneym se do palebné pozice neprobili. Následoval střet mezi Olasagastim a Miguelem Rodríguezem a sudí Vázquez přisoudil Realu přímý kop.
50'
Turrientes individuálně překonal střed hřiště a pomohl Realu usadit se na útočné polovině, kde zase probíhá trpělivá kombinace.
48'
Zády brance otočený Aspas využil služeb Carlose Domíngueze a ten po jeho zpětné přihrávce poslal střelu z dálky hodně daleko od prostoru Remirovy brány.
47'
Dnešní utkání sleduje 20 901 diváků.
46'
ze hřiště odchází Jon Aramburu, přichází Aritz Elustondo.
46'
Fanoušci na Estadio Abanca Balaídos doprovodili konečný hvizd prvního poločasu docela hlasitým pískotem. Celtě se nedařilo a za celou dobu si vytvořila jedinou chycenou možnost Stranda Larsena, které navíc předcházel ofsajd. Real Sociedad se naopak ujal vedení z první střely, která se ani nedala označit jako šance, neboť Brais Méndez dal svému bývalému klubu krásný gól z dálky. Ve 22. minutě mohli hosté vést už o dvě branky, nicméně Sadiq v ložence trefil brankáře Guaitu do nohy. Radost z vedení San Sebastiánu trochu kazí vážné zranění kolena obránce Muñoze, za kterého nastoupil Tierney.
45+5'
45+5'
Dva domácí hráči si dávali přednost, když měli likvidovat krátkou diagonálu Le Normanda. Díky tomu se míče zmocnil Tierney a ten si ho pro změnu lacino předkopl do autu.
45+4'
Domácí byli vytlačeni do středu hřiště a Miguel Rodríguez se rozhodl pro malou domů na Guaitu, což nespokojení fanoušci příliš neocenili.
45+3'
Remirovi se nepovedla rozehrávka. Celta odpověděla útokem po pravé straně. Mingueza při něm nechal balon za sebou a Turrientes navázal odkopem do autu.
45+2'
Igor Zubeldia šel do risku a zezadu oddělil od balonu Stranda Larsena. Z rohového kopu našel Mingueza na zadní tyči jen hlavičkáře soupeře.
45'
Úplně se tak nestalo. Iago Aspas si věřil na přímé ohrožení branky. S razancí střely to ale přehnal a balon proletěl nad Remirovým břevnem.
44'
Oscar Mingueza si vymodlil faul v křídelní destinaci a tým z Galicie bude mít ke konci první půle výhodu standardní situace. Fanoušci věří, že ji Aspas konečně kopne důstojně.
43'
Baskové se po zranění Muñoze trochu stáhli a přenechali iniciativu Celtě, která se neúspěšně snažila zahrozit střílenou přihrávkou z pravého křídla.
42'
Díky dlouhým vlasům nepřehlédnutelný Miguel Rodríguez si v rychlé samostatné akci navedl míč na střelu, jenomže vracející se hráči Realu mu ji zablokovali ještě daleko před Remirem.
41'
Brais Méndez kopl standardku mimo dosah všech svých spoluhráčů. Míč proletěl do autu kolem Guaitovy pravé tyče.
40'
Sadiq byl faulován, když si kryl balon před Tapiou. San Sebastián bude sbírat další procenta do statistiky držení míče.
39'
ze hřiště odchází Aihen Muñoz, přichází Kieran Tierney.
38'
Fanoušci obou týmů vyprovází odnášeného Muñoze sympatickým potleskem. Imanol Alguacil mezitím chystá vynucené střídání.
37'
Aihen Muñoz si ve skluzu ošklivě zranil levé koleno a vzhledem k slzám v jeho očích si ani nechci představovat, jakou bolestí si právě prochází. Delší dobu se teď hrát nebude.
36'
Sadiq a Magunazelaia pokračovali v útoku i ve chvíli, kdy jejich kolega Aihen Muñoz signalizoval nějaké vážnější zranění. Dopadlo to zablokovanou střelou druhého z nich.
35'
Hloubkový nákop z dílny Zubeldii byl pro Magunazelaiu nechytatelný. O něco k blíže to k balonu měl Guaita.
34'
Robin Le Normand příkladně zakřižoval pohyb Stranda Larsena a doprovodil míč za zadní čáru. Následuje odkop Álexe Remira.
33'
Olasagasti se nezalekl presinku v oblasti vedle vlastního vápna a ukořistil autové vhazování. To provede Aramburu.
32'
Zejména ve středu hřiště si hráči obou týmů nic nedarují. Naposledy skončil v kotrmelcích Méndez, do kterého naboural de la Torre.
31'
Držení míče: 47 % – 53 %.
30'
Za sražení Stranda Larsena vyfasoval žlutou kartu Jon Aramburu, který dnes nastupuje ke svému prvnímu zápasu v LaLize.
28'
Carlos Dotor rozvíjel Tapiou založený protiútok přihrávkou na Stranda Larsena, kterého Remiro vychytal zákrokem připomínající hokejový semafor. Veškeré vzrušení však bylo zbytečné, pomezní rozhodčí dodatečně zvedl ofsajd.
27'
Tempo hry po několika vzrušujících momentech trochu opadlo. Jedno z mnoha přerušení v krátkém časovém sledu způsobil útočný faul Sadiqa.
25'
Tapia se neprobil k centru od Miguela Rodrígueze. Nepovedený vstup zápasu pak dalším zkaženým pasem podtrhl Aspas.
24'
Diego Aspas se postavil k realizaci další standardní situace, jenže i tento centr z pravé části hřiště měl prachbídné parametry.
22'
Díky nedorozumění dvou obránců Celty si Umar Sadiq zpracoval Méndezův nákop do volného prostoru a ve stoprocentní šanci vystřelil pouze do nohy stojícího brankáře Guaity!
21'
Aramburu házel do vápna. I Sadiq měl na sobě dva oponenty a byl rád za zisk rohového kopu, ze kterého Turrientes posadil centr na střechu brány.
20'
Aramburu házel aut do křídla. Méndez byl sám proti přesile a musel se spokojit s dalším autovým vhazováním.
19'
Iago Aspas si došel na vlastní polovinu pro faul Pacheca. Domácí akce dlouho netrvala. Jørgen Strand Larsen neobdržel přesný nákop od Tapii.
18'
Jon Magunazelaia neprostrčil přihrávku za obranu, kam už si zabíhal Umar Sadiq. V pravý čas byl na správném místě stoper Unai Núñez.
17'
Hlava Manua Sáncheze vrátila krátký roh zpět za zadní čáru. Ve druhém případě byl Turrientesův centr vyboxován Guaitou.
16'
Roh bude mít i ekipa hostů, byť se zdálo, že Aihen Muñoz byl v době přihrávky s míčem v autu.
15'
Miguel Rodríguez v návaznosti na velmi špatný Aspasův centr zajel do vyvážejícího Magunazelaia a řekl si o první žlutou kartu tohoto zápasu.
13'
Manu Sánchez vytěžil z minima rohový kop pro Aspase.
11'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Jako blesk z čistého nebe padl první gól San Sebastiánu! BRAIS MÉNDEZ převzal Turrientesovu přihrávku ze středového kruhu. Odmítl si de la Torreho a z dálky nádherně uklidil míč ze svého pohledu k levé tyči. Jakožto bývalý hráč Celty Méndez neslaví, byť z této krásné trefy musí mít ohromnou radost.
10'
Znovu se celá jedenáctka Celty pohybuje hluboko na vlastní polovině, takže hostující zadáci mají nekonečno času na kolotoč přihrávek.
9'
Tapia odhlavičkoval dlouhý aut k Turrientesovi, jehož rychle připravená střela zpoza vápna přes houštinu těl k Guaitovi nedoletěla.
8'
Sadiq v běžeckém souboji tělo na tělo s Carlosem Domínguezem neměl sebemenší šanci na převzetí míče.
7'
Real aplikuje dlouhou mezihru uprostřed hřiště. Domácí parta se příliš nepouští do presinku.
5'
Umar Sadiq se na základě centru z levého křídla ani neodlepil od země. Celou dobu tušil, že si pro balon dojde gólman Guaita.
4'
Po rohu Aspase se Celta udržela v okolí vápna. Konečnou byla nepřesná přihrávka Miguela Rodrígueze.
2'
Brais Méndez si hned z prvního souboje odnesl šrám na čele a hlavní rozhodčí Jorge Figueroa Vázquez kvůli němu na několik desítek sekund přerušil hru.
1'
Zahajovacího výkopu se ujali hosté, kteří nastupují v tmavě modrých dresech. Celta je ve světle modrém.
1'

Celta de Vigo: Guaita – Mingueza, Núñez, C. Domínguez, M. Sánchez – M. Rodríguez, Tapia, Dotor, de la Torre – Aspas (C), Strand Larsen.
Náhradníci: J. Carrillo, Ra. García – H. Álvarez, Beltrán, Douvikas, Jailson, C. Pérez, Ristić, Sotelo, Starfelt, Swedberg, K. Vázquez.
Trenér: Rafael Benítez

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Zubeldia (C), Le Normand, Pacheco, A. Muñoz – Aramburu, Turrientes, Olasagasti, Bra. Méndez – Magunazelaia, Sadiq.
Náhradníci: Marrero – Elustondo, U. González, P. Marín, Merino, Oyarzabal, Tierney, Zacharjan, Becker, A. Silva, Martín, Rupérez.

22. Barrenetxea – 90+4. Mingueza.

Baskové na podzim senzačně vyhráli skupinu Ligy mistrů a co nevidět se mohou těšit na jedny z největších zápasů ve své historii, neboť je bude čekat konfrontace s PSG. V popředí tabulky se Real dlouho držel i v LaLize. Přelom kalendářního roku se mu však výsledkově nepovedl a na šestém místě má už šestibodový deficit na páté Atlético madrid, které má zápas k dobru. San Sebastián nevyhrál už čtyřikrát v řadě. Po remízách s Betisem, Cádizem a Alavésem naposledy nestačil 1:2 na Bilbao. V týmové produktivitě vévodí Mikel Oyarzabal a Takefusa Kubo, který teď má reprezentační povinnosti. Ze stejného důvodu chybí i obránce Hamari Traoré.
Celta de Vigo

Domácí tým měl v první polovině sezony velké potíže. Z úvodních šestnácti kol jedinkrát zvítězil a na šestnácté místo se dokázal posunout teprve v nedávné minulosti, když k častým remízovým výsledkům přidal výhry nad Granadou a Betisem. Po týden staré remíze 1:1 s Mallorcou se Celta blýskla i v poháru, kde na úkor Valencie pronikla už do čtvrtfinále. Nejlepším střelcem „Los/Os Celestes “ je sedmigólový Jorgen Strand Larsen. Kvůli účasti na africkém šampionátu chybí trenéru Benítezovi Jonathan Bamba. Zraněný je obránce Aidoo a záložník Cervi.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu jednadvacátého kola španělské LaLigy. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Celtou Vigo a Realem Sociedad!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.