La Liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Almeria - 5. listopadu 2023   14:00

D. Alavés
79' Sedlar
1:0
(0:0)
D. Alavés
Sivera – Gorosabel (83. Tenaglia), Abqár, Sedlar (90+3. R. Marín), J. López – Blanco, Guevara – Rioja (C) (83. Sola), Hagi (68. Rebbáš), Guridi – K. García (68. Omorodion).
Montero, Owono – Alkain, Diallo Selu, R. Duarte, Karrikaburu, Maraš.
Santana – Melo, López
Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
16 380 diváků
Almeria
Maximiano – H. Mendes, E. González, Chumi, Akieme – Robertone (C) (71. Baba), Puigmal (46. Arribas), Lopy, Ramazani (88. Sanca) – Baptistão (71. Milovanović), Melero (46. Embarba).
Mariño, F. Martínez – Kaiky, Lázaro, Montes, A. Pozo.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 2 – 3.
Alavés zaslouženě vydřel první výhru po sedmikolovém půstu! Hra Basků měla kvalitní parametry hlavně první půli, jenže kvůli neproměněné penaltě Hagiho museli na gól trpělivě čekat až do 79. minuty. Polosmutným hrdinou se stal srbský obránce Sedlar, který nedlouho po vstřeleném vítězném gólu opustil hřiště na nosítkách se zraněným kolenem. Deportivo zvládlo ubránit závěrečné minuty i bez něj. V křeči hrající Almería si nevypracovala ani jeden náznak šance a s bilancí 0-3-9 zůstala na dně LaLigy. Deportivo se v rozehraném 12. kole posunulo před Sevillu na 15. místo.
90+9'
90+9'
Ukvapený nákop z vlastní poloviny doputoval až k Siverovi. Na další akci už Almería čas nedostane.
90+8'
Šestý roh Almeríe byl odhlavičkován ven z pokutového území. Míč do něj vracel Baba, ovšem Arribas ho zkušeně doprovodil do autu.
90+7'
Akieme se vysunul takřka na hrot útoku. Nákop z hloubi pole v souboji nezpracoval a domácí si pomohli dalším vysvobozujícím odkopem.
90+6'
Almeríi se nedaří vytvořit závěrečný tlak. Po Guridiho malé domů poslal Antonio Sivera balon až na opačný konec hřiště.
90+5'
Domácí vcelku snadno dostali míč do vápna. Guevarovi však míč sjel na vnější nárt a střela levačkou nabrala nechtěnou faleš ven z branky.
90+4'
Omorodion zbrzdil protiútok. Vyměnil si míč s Guridim a sraženou přihrávkou z pravého křídla ukořistil rohový kop.
90+3'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Aleksandar Sedlar, přichází Rafa Marín.
90+2'
Srbský stoper Deportiva je za potlesku zaplněných tribun odnášen na nosítkách. To je skutečně hořkosladký konec autora rozdílového gólu.
90'
V jednu chvíli se na trávník poroučeli dva hráči Alavésu. Sedlar se drží za levé koleno a hra asi bude na delší dobu pozastavena.
89'
Deportivo suverénně ubránilo rohový kop. Rebbáš chtěl rychle otočit hru, jenže ve sprintu se s balonem dostal za levou pomezní čáru.
88'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Largie Ramazani, přichází Marciano Sanca.
87'
Ramazani na křídle propadl v souboji s Rebbášem. Střídající Alžíran vnikl do vápna a prudkým nástřelem přispěl k teči Omorodiona. Maximiano ji skvěle zastavil, byť případný gól by kvůli ofsajdu stejně neplatil.
86'
Abdelrahman Rebbáš zabojoval na pravém okraji pokutového území a kromě získaného rohu může mít radost i z ušetřeného času.
84'
Omorodion otřel svůj technický pokus o hostujícího fotbalistu. Z nařízeného rohu tentokrát nic zapeklitého pro obranu Almeríe nebylo.
83'
ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Álex Sola.
83'
ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Nahuel Tenaglia.
82'
Sergio Akieme cpal míč před branku podél zadní čáry. Do cesty se mu postavil Samuel Omorodion prudký míč byl sražen zpátky do zámezí.
81'
Žlutým faulem Riojy si Almería krátce po rozehrávce zajistila standardní situaci. Ta se po hlavičce jednoho z obránců proměnila v rohový kop.
79'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
V závěrečné čtvrthodině zápasu Baskové poprvé dotlačili balon do sítě! Mendes neodhlavičkoval přetažený centr z rohu dostatečně daleko. Gorosabel přes Ramazaniho vrátil balon do ohně a v nepřehledné skrumáži se po zablokované střele Guridiho prosadil stoper ALEKSANDAR SEDLAR.
78'
Teď už byl Edgar González v pohotovosti ve vlastním pokutovém území. Hlavou zahrál do bezpečí a Alavés bude mít k dispozici další roh.
77'
Edgar González při útočné standarce nesklepl balon přes Guridiho. Jeho náběhu navíc předcházel odhalený ofsajd.
76'
Abqár poskytl míč na osu. Blanco se rozhodl pálit z dobrých třiceti metrů, ale kouči Luisi Garcíovi tím radost rozhodně neudělal. Maximiano zůstal v klidu.
75'
Poslední minuty už zase patří Deportivu. Baskové dělají všechno pro to, aby ze zápasu s posledním týmem tabulky vytěžili tři body.
73'
Chumi zvládl těžký rychlostní souboj s Omorodionem. Před útočníkem, který je plný sil, poslal míč do autu.
72'
Gorosabel poslal do ohně nebezpečný pas vnějším nártem. O koncovku se snažil Guridi, ale Maximiano zůstal díky obětavému Gonzálezovi bez práce.
71'
ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Marko Milovanović.
71'
ze hřiště odchází Lucas Robertone, přichází Iddrisu Baba.
70'
Držení míče: 58 % – 42 %.
69'
Ander Guevara obdržel z vápna přihrávku do druhé vlny. Obránce jeho pohotovou střelu pohltil. Na závěr akce přistál centr čerstvého Rebbáše na střeše brány.
68'
ze hřiště odchází Ianis Hagi, přichází Abdelrahman Rebbáš.
68'
ze hřiště odchází Kike García, přichází Samuel Omorodion.
68'
Ander Guevara se skládal do akrobatické koncovky. Místo balonu hlavu Edgara Gonzáleze a hostující stoper může mluvit o štěstí, že se mu vesměs nic nestalo.
67'
Gorosabelův přízemní centr uklidil Chumi na rohový kop. Nic jiného mu nezbývalo, protože si za ním slibně nabíhal Kike García.
66'
Ramazani si metr před vápnem naváděl míč na střed, nicméně paravačkou vystrašil jen fanoušky za brankou Alavésu.
65'
Za nadýchaným nákopem Robertoneho běžel Arribas. Vyplaval za Sedlarem, ale hlavičku ani zdaleka nenasměroval tak, aby se Sivera musel bát ztráty čistého konta.
63'
Kike García nezpracoval míč směřující do pokutového území. Hrát se bude od brankáře Maximiana.
61'
Abqárova diagonála byla zpracována pro Guridiho. Chumi mu nechal místo na zakončení, jenže volej domácího záložníka letěl vysoko nad bránu.
59'
Žlutá karta pro tým UD Almería (Lucas Robertone).
59'
Maximiano odklonil Garcíou tečovanou střílenou přihrávku na roh. Rioja ho s Hagim tentokrát sehrál velmi bídně a společně ani nedoručili balon do vápna.
58'
Trestňáku ze vzdálenosti třiadvaceti metrů se zhostil Embarba. Střelu pravačkou poslal nad zeď a zároveň vedle levé tyče.
57'
Z rohu se stal o něco zajímavější přímý kop. Lopy se ve snaze o střelu z voleje stal obětí Riojova šlapáku.
56'
Largie Ramazani vytloukl bloky Gorosabela a zasloužil se o teprve druhý rohový kop hostujícího týmu.
55'
Almería je po změně stran mnohem odvážnější. Teď dokonce souvisle kombinuje na útočné polovině a postupně se blíží k brance Antonia Sivery.
54'
Hagiho standardní situace z hloubi pole skončila útočným faulem na Mendese. Provinil se Sedlar.
53'
Jeden z domácích fotbalistů sklepl Maximianův výkop k Arribasovi. Tomu hezky sedla rána z dálky, avšak na překonání Sivery to bylo málo.
52'
Už na začátku druhé půle obdržel hostující brankář Luís Maximiano žlutou kartu za zdržování.
51'
Na hřiště byli povoláni lékaři obou týmů. Robertone je na tom o něco lépe, domácí stoper Sedlar zůstává v klidové pozici déle.
50'
Javi López vytěžil ze souboje u koncové čáry rohový kop. Domácí ho tradičně rozehráli na krátko. Centr přišel opožděně a Sedlar se kvůli němu bolestivě srazil s hlavou Robertoneho.
49'
Dnešní utkání sleduje 16 380 diváků.
48'
Arribas o sobě dal vědět zakončením před pokutovým územím. Nízká střela nebyla bůhvíjak rychlá a Sivera se pro ni natáhl.
46'
ze hřiště odchází Arnau Puigmal, přichází Sergio Arribas.
46'
ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází Adrián Embarba.
46'
Žluté karty. 1 – 1.
Deportivo v prvním poločase nepřetavilo masivní územní převahu v žádný gól. Rioja a Javi López se neustále snažili hrozit z levé strany, ale kromě jedné Blancovy střely nad břevno nic vážného nevytvořili. Těsně před pauzou Alavés neotevřel skóre ani z pokutového kopu. Hagi potěšil fotbalisty Almeríe kopem nad bránu.
45+2'
45+2'
Alavés se po zahozené penaltě musel rychle zkoncentrovat na bránění rohového kopu. Centr zprava se jim povedlo odvrátit a hned poté Santana první půli ukončil.
45+1'
Není to gól! K exekuci pokutového kopu se postavil Ianis Hagi. Placírkou pravé nohy balon příliš podebral a poslal ho vysoko nad břevno!
45'
K velké radosti domácích fanoušků je nařízena penalta! Alavés může napsat gólovou tečku za dominantním prvním poločasem.
44'
Je to tak. Santana odběhl k monitoru a bude posuzovat možný penaltový zákrok Chumiho na Kikeho Garcíu!
43'
Rioja si navedl míč na pravačku a trefil s ní prvního obránce. To už dávno ve vápně ležel Kike García, jenž odpadl ze souboje s Chumim. Deportivo doufá, že do hry vstoupí VAR.
42'
Rohový kop proběhl z pohledu hostující defenzivy v klidu. Dlouho si však neodpočinula, hned po rozehrávce se Deportivo k míči vrátilo.
41'
Hosté ani nepřekročili půlící čáru a znovu se museli věnovat bránění. Po zablokované ráně Riojy z podobné vzdálenosti napřáhl Blanco a Maximiano svou levačkou raději přizvedl pomalu klesající balon nad břevno.
40'
Luís Maximiano zalehl přízemní centr Javiho Lópeze a nepustil balon na Kikeho Garcíu, jenž by v opačném případě doklepával z bezprostřední blízkosti.
39'
Kike García se u levé autové čáry neuvolnil přes Chumiho. Kvůli autovému vhazování znovu přichází krajní bek Javi López.
38'
Baptistão házel jen směrem dozadu. Mendes neměl o nic větší ambice a vrátil balon ke kombinujícím stoperům.
37'
Rioja reklamoval Mendesovu hru rukou. Píšťalka se neozvala a Almería může na pár chvil otupit domácí tlak.
36'
Guridi převzal míč od Riojy a centrem z otočky těsně minul hlavu Kikeho Garcíi. Alavésu v klíčových momentech chybí špetka přesnosti.
35'
Ramazani ve sporadické ofenzivní akci nedoručil míč ke svým spoluhráčům ve vápně. Útočníci Baptistão s Melerem zatím nejsou vůbec ve hře.
34'
Edgar González šel do poměrně riskantního obranného zákroku na hranici pokutového území. Guridi přepadl přes jeho nohu, ovšem sudího Santanu to nechalo klidného.
33'
Javi López zase čeřil vodu na levé straně spolu s Riojou, jehož centr prošel skrz malé vápno až za protější pomezní čáru.
32'
Arnau Puigmal se běžel schovat k praporku, jenže pod vlivem těsného bránění si sám ukopl míč do autu.
31'
Držení míče: 64 % – 36 %.
30'
Z velmi podobné pozice vyzkoušel střelecké štěstí Rioja. Maximiano tentokrát musel zasahovat, ačkoliv o nic složitého nešlo.
30'
Antonio Blanco sebral odvahu na zakončení z dálky. Míč se z jeho pravačky snesl minimálně metr nad všemožně ostřelovanou branku Almeríe.
29'
Chumi vystoupil za Jonem Guridim až k pomezní čáře a ukopl mu balon do zámezí. Levá strana Deportiva bude hrát i nadále prim.
28'
Rioja obešel Mendese a už poněkolikáté poslal zajímavý centr před Maximiana. Kike García se za míčem musel trochu vracet a složitým volejem ho poslal vedle levé tyče.
27'
Přenesení doleva se domácím hrubě nepovedlo. Javi López neudržel balon na hřišti a vhazovat bude Mendes.
26'
Largie Ramazani byl autorem první pološance svěřenců Gaizky Garitana. Hlavička z neúplně komfortní pozice proletěla nad Siverovým břevnem.
25'
Sudí Santana udělil Gorosabelovi žlutou kartu za faul v rychlé kombinaci Almeríe. Ta může zahrozit ze standardky.
24'
Abqár skončil na zemi kvůli nedovolenému zákroku Gorosabela. Hra na chvíli opustí útočnou polovinu Basků.
23'
Domácí rozehráli po zemi a postupně si nachystali centr z pravé strany, jenž přistál na obráncích Almeríe.
22'
Edgarovo nepovolené držení protihráče má za následek standardní situaci Alavésu. Na přímou střelu to asi bude daleko.
21'
Zámek Deportiva zrušila nezachycená přihrávka Andera Guevary. Luís Maximiano uklidňuje Almeríi odkopem od branky.
20'
Hagi opět rozjel roh spolu s Riojou. Rumun po zemi přihrál na odskočeného Blanca a ten v největší šanci zápasu zvedl balon vysoko nad břevno.
19'
Rioja ze sprintu nacentroval k bližší tyči. Kike García byl před Gonzálezem, ale stejně se mu nepovedlo usměrnit balon na branku.
18'
Svěží start v podání Alavésu postupně opadl. Teď už se hra ve velmi vlažném tempu odvíjí ve středu hřiště, přičemž žádný tým není schopen nic vymyslet.
14'
Melero nebral vážně předchozí varování. Opět seslal k zemi otáčejícího se Hagiho a ve čtrnácté minutě již spatřil žlutou kartu.
14'
Zdvojený Rioja si pomohl s Javim Lópezem. Ten měl větší komfort na provedení centru, jenže hlavičkáři Alavésu na něj opět nedosáhli.
13'
Nyní už se Hagi dočkal zapískání faulu. Na polovině hřiště ho poslal do kotrmelců Gonzalo Melero.
12'
Centr Riojy byl vysoký pro nabíhajícího spoluhráče. Balon vyletěl z vápna a na protějším kraji si ho získali hráči Almeríe.
10'
Rioja si vlevo vyhověl s Javim Lópezem a Guridim. Pěkná souhra těchto tří vyústila v nevyužitý rohový kop.
9'
Napadaný Javi López si vynutil faul Puigmala. Sedler zahajuje novou akci spolu s Abqárem a Siverou.
8'
Hagi dvakrát za sebou spadl v souboji s hostujícími obránci. Ani v jednom případě se faul nepískal. Santana nechává hrát hosty.
7'
Luis Rioja hlavou prodlužoval vysoký balon mimo dosah Kikeho Garcíi. Během pár sekund se Alavés vrátil k Siverovi.
6'
Almería se trochu hledá. Houboulang Mendes vhodil aut rovnou za zadní lajnu a Sivera bude realizovat rozehrávku od domácí branky.
5'
Kike García napadal Chumiho a donutil ho zakopnout míč do autu. Slibný začátek Alavésu pokračoval dlouhým autem Javiho Lópeze, během kterého se útočného faulu dopustil Rioja.
4'
Hagi si vyměnil přihrávky s Javim Lópezem a zleva noblesně nacentroval k malému vápnu, odkud Kike García poslal hlavičku nad branku.
3'
Luis Rioja stihl rychlý míč uvnitř hřiště a přihrávkou na Kikeho Garcíu se zmocnil alespoň prvního rohového kopu pro Deportivo.
2'
Zahajovacího výkopu se zhostila Almería, která se představuje v černých dresech. Alavés je v modrobílé kombinaci.
1'

Deportivo Alavés: Sivera – Gorosabel, Abqár, Sedlar, J. López – Blanco, Guevara – Rioja (C), Hagi, Guridi – K. García.
Náhradníci: Montero, Owono – Alkain, Diallo Selu, R. Duarte, Karrikaburu, Maraš, R. Marín, Omorodion, Rebbáš, Sola, Tenaglia.
Trenér: Luis García

UD Almería: Maximiano – H. Mendes, E. González, Chumi, Akieme – Robertone (C), Puigmal, Lopy, Ramazani – Baptistão, Melero.
Náhradníci: Mariño, F. Martínez – Arribas, Baba, Embarba, Kaiky, Lázaro, Milovanović, Montes, A. Pozo, Sanca.
Trenér: Gaizka Garitano

Rozhodčí: Santana – Melo, López.
Alavés si od zápasu s nejhorším týmem soutěže slibuje posun ze sedmnácté příčky a zvýšení náskoku na sestupové pásmo, jenž po včerejší remíze osmnácté Celty Vigo činí dva body. Baskové jsou s devíti brankami nejhorší v gólové produkci, ale i tak za jedenáct kol zaznamenali dvě výhry a tři remízy. Minulý týden Alavés čelil těžké výzvě na hřišti Atlética Madrid, kde Guevara až v úplném závěru korigoval porážku 1:2. Nejlepším střelcem mužstva je s třemi zásahy teprve devatenáctiletý talent Samu Omorodion.
Almería jako jediná ze všech dvaceti účastníků LaLigy ještě nezvítězila. V jedenácti kolech bodovala jen třemi remízami a v tabulce jí patří poslední dvacáté místo s tříbodovým mankem na devatenáctou Granadu. S tou mužstvo s nejhorší obranou v lize v první říjnový den uhrálo divokou plichtu 3:3, načež postupně nestačilo na Bilbao (0:3), Gironu (2:5) a Las Palmas (1:2). V čele interní tabulky střelců jsou čtyřgóloví Arriba a Suárez, který se kvůli zlomené noze nadlouho zařadil na marodku.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu dvanáctého kola španělské LaLigy. Od čtrnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Alavésem a Almerií!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.