La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Bilbao - 22. září 2023   21:00

0:2
(0:1)
Bilbao
18' I. Williams  (Vesga) • 76' Sancet  (I. Williams)
D. Alavés
Sivera – Gorosabel, Abqár, Sedlar, R. Duarte (C) (48. J. López) – Guevara, Benavídez (49. Guridi) – Sola (67. Rebbáš), Hagi (67. Omorodion), Rioja (84. Alkain) – K. García.
Owono – Karrikaburu, Maraš, R. Marín, Tenaglia, T. Mendes, Ropero.
Muñiz – Barbero, Blanco
Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
19 421 diváků
Bilbao
Simón – de Marcos (C), Vivian, Paredes (71. Y. Álvarez), Berchiche (82. Lekue) – de Galarreta (82. D. García), Vesga – I. Williams, Sancet, Berenguer (64. Muniain) – Guruzeta (71. Villalibre).
Agirrezabala – Ares, I. García de Albéniz II, Raúl García, U. Gómez, A. Herrera, Prados.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:6. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 13:9.
Athletic Bilbao v páteční předehrávce 6. kola španělské LaLigy potvrdil roli favorita, na stadiónu Deportiva Alavés zvítězil 2:0.

Hostující mužstvo vstřelilo po jednom gólu v každém z poločasů. Skóre střetnutí otevřel v 18. minutě Iñaki Williams, jenž těžil z perfektní průnikové přihrávky Sanceta a tváří v tvář brankáři si věděl rady. Vyrovnávací trefu mohl v 70. minutě obstarat Kike García, ovšem mezeru mezi nohama Simóna nenašel, načež o tři minuty později selhal v obrovské šanci Iñaki Williams, ten se tak druhého vstřeleného gólu nedočkal. Athletic nakonec přeci jen pojistku přidal, a sice v 76. minutě, kdy Williams v roli asistenta našel v půlkruhu za šestnáctkou Oihana Sanceta a středopolař uspěl dobře mířenou střelou o pravou tyč.

Svěřenci trenéra Valverdeho si díky vítězství polepšili na třináct bodů a v tabulce figurují na třetím místě o skóre za Barcelonou. Alavés zůstává se šesti body na čtrnácté příčce.
90+8'
90+7'
V posledních vteřinách utkání se ani jeden z týmů nikam nežene. Deportivo přeci jen ještě jednou zaútočilo, z levé strany šestnáctky pálil Abdelrahman Rebbáš příliš vysoko.
90+6'
Příliš velké sousto si ukousl Iker Muniain, míč si hodil doprava a chtěl Jona Guridiho oběhnout z druhé strany, domácí hráč se obelstít nenechal.
90+5'
Samuel Omorodion tentokráte v roli přihrávajícího, prostrkával balón na Abdelrahmana Rebbáše, proti němuž vyrazil Simón a míč získal.
90+4'
Na polovině hřiště se z pod tlaku dostal Yeray Álvarez vysokou malou domů na Unaie Simóna, jemuž těžké zpracování nedělalo žádné potíže.
90+3'
Pravou stranou se do pokutového území prohnal aktivní Xeber Alkain, který navíc parádně přihrál do středu na Samuela Omorodiona, tomu ovšem zakončení z voleje vůbec nevyšlo, útočník vlastně vůbec nevystřelil.
90+2'
Ze všech sil se Xeber Alkain pod tlakem snažil udržet balón na hrací ploše, což se mu povedlo, ale jen za pomoci faulu proti Danielu Vivianovi.
90+1'
Hosté postupovali do přečíslení tří proti dvěma. Asier Villalibre přihrál po pravé ruee na Ohiana Sanceta, jehož pas do běhu Iñaki Williams nestihl.
89'
Zdvojený Asier Villalibre přihrával z levé strany velkého vápna do středu, před Muniainem odkopával do bezpečné vzdálenosti od brány Abdelkabír Abqár.
88'
S centrem od pravé lajny si věděl rady Daniel Vivian, nic nevymýšlel a levačkou odkopával z voleje až na útočnou polovinu.
87'
Přetažený centr od praporku si našel Aleksandar Sedlar, jemuž paradoxně zavazel spoluhráč Samuel Omorodion, nepovedené zakončení hlavou proletělo nad břevnem.
86'
Sražený vysoký míč Gorosabela doputoval za velké vápno k nohám Jona Guridiho, přízemní ránu Yeray Álvarez zblokoval na roh.
85'
Pro centr z volného přímého kopu od levé lajny vystartoval Unai Simón a hrací předmět bez větších problémů sebral do rukavic.
84'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Xeber Alkain.
83'
Na polovině hřiště předvedl výborný obranný zákrok Oihan Sancet, poté i s notnou dávkou štěstí propasíroval pas k Ikeru Munianovi, jehož technický pokus se mezi tři tyče nevešel.
82'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Iñigo Ruiz de Galarreta, přichází Dani García.
82'
ze hřiště odchází Yuri Berchiche, přichází Iñigo Lekue.
81'
Defenziva Alavésu na jedničku pohlídala Iñakiho Williamse, jeho pohyb zpomalil Abdelkabír Abqár a velkou rychlostí kutálející se míč doputoval až k Siverovi.
80'
Individuálně si věřil Oihan Sancet, byť ještě mohl přihrávat. Osobního strážce se zbavil, vzápětí přišel o míč v souboji s Aleksandarem Sedlarem.
79'
Domácí musí zbytky sil vrhnout do ofenzivy. Ander Guevara zkoušel oblouček za obranu, Luis Rioja nepřehlavičkoval Yeraye Álvareze.
78'
I pod určitou dávkou frustrace Abdelkabír Abqár fauloval protihráče až zbytečně ostře, žlutému trestu se nemá proč divit.
76'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Valverdeho družina dělá důležitý krok směrem k zisku tří bodů! OIHAN SANCET perfektně zrychlil útočnou akci přihrávkou z prvního doteku doprava na Williamse, ten zkontroloval situaci, přiblížil se bráně a do půlkruhu za šestnáctkou vrátil míč ke kopačkám SANCETA, středopolař placírkou zamířil nechytatelně o pravou tyč do brány, drobnou tečí hlavou mu pomohl protihráč Abqár.
75'
Do pokutového území nabíhal Asier Villalibre, ovšem přihrávka Iñakiho Williamse byla příliš dlouhá, pro míč si vyběhl Sivera.
74'
Deportivo ubránilo rohový kop a do protiútoku vystartoval Samuel Omorodion, který místo očekávaného zakončení volil v situaci dvou proti dvěma centr šajtlí na Rioju, ten na balón nedosáhl.
73'
Tohle by mohlo Athletic ještě pořádně mrzet! Sancet zzprava vymyslel parádní nahrávku pod sebe do prostoru, kde se nacházel Iñaki Williams, míč si posunul ještě blíže bráně a ve finále s lehkým dotekem obránce zakončoval trestuhodně vedle pravé tyče.
72'
Domácí mužstvo pokračuje v útočení. Abdelkabír Abqár prostrčil míč na kopačky Luise Rioji, jemuž nevyšla klička do vápna proti Álvarezovi.
71'
ze hřiště odchází Aitor Paredes, přichází Yeray Álvarez.
71'
ze hřiště odchází Gorka Guruzeta, přichází Asier Villalibre.
70'
Vyrovnání bylo blízko! Gorosabel už uvnitř pokutového území zvládl píchnout balón ještě na Kikeho Garcíu, který mířil mezi nohy Unaie Simóna, ten však s touto variantou evidentně počítal, nohy nechal u sebe a předvedl ohromně důležitý zákrok.
69'
Dlouhé autové vhazování úspěch nepřineslo. Mikel Vesga vystartoval proti balónu a hlavičkou ho poslal daleko od vlastního vápna.
68'
Čerstvý Samuel Omorodion se vydal vysoko presovat rozehrávajícího brankáře Unaie Simóna, který na jistotu odkopával na útočnou polovinu.
67'
ze hřiště odchází Ianis Hagi, přichází Samuel Omorodion.
67'
ze hřiště odchází Álex Sola, přichází Abdelrahman Rebbáš.
66'
Alavés pokračoval rohovým kopem. Odražený míč si našel na hranici velkého vápna Ander Guevara, nepovedená rána levačkou zamířila vysoko nad horní tyč.
65'
Se štěstím se Álex Sola dostal k míči po sraženém stříleném centru Kikeho Garcíi. Španělský křídelník volil slibnou střelu pod břevno, Unai Simón ovšem ukázal výborné reflexy a balón rukou vytěsnil nad břevno.
64'
ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Iker Muniain.
63'
Skvěle zahrál směrem dozadu Aitor Paredes. Nejenže nedovolil odcentrovat Gorosabelovi, ale zvládl i odvrátit roh, domácí budou pouze vhazovat.
62'
Místo očekávaného centru vyzkoušel Álex Berenguer přímou střelu nad bránu, balón však nasměroval vysoko nad horní tyč.
61'
Odpískaný faul Javiho Lópeze se vůbec nelíbil domácímu trenérovi Luisi Garcíovi, který arbitru Muñizovi hlasitě vyčinil a „odměnou“ mu byla žlutá karta.
61'
Standardka pro Bilbao. Na malém prostoru Oihan Sancet nejprve vyřadil ze hry Guridiho, vzápětí jej za cenu nedovoleného zákroku zastavil Javi López.
60'
Jako tank vletěl do pokutového území za dlouhým nákopem Iñaki Williams, načež místo střely spadl na zem společně s dvěma spoluhráči a do kontaktu se zapojil i gólman, jenž jako jediný udržel stabilitu, navíc chytil míč do rukavic.
59'
Příliš dlouho fotbalisté v modro-bílých dresech na balónu nezůstali, Ianis Hagi přihrával uvolňujícímu se Álexi Solovi do ofsajdu.
58'
Zleva zkoušel centrovat Luis Rioja, blokující Daniel Vivian odrazil kulatý nesmysl mimo hrací ploch, Alavés bude vhazovat.
57'
Nyní už musel do akce Antonio Sivera. Oihan Sancet z levé strany stříleným centrem našel Mikela Vesgu, jehož slabá střela doprostřed skončila v brankářových rukavicích.
56'
Hosté kopali druhý rohový kop v krátkém časovém sledu. Na přední tyči naskakoval Álex Berenguer, zakončení hlavou usměrnil do boční sítě.
55'
Deportivo se ubránilo. První centr odvrátilo mimo velké vápno, poradilo si následně i s vysokým balónem do šestnáctky od Vesgy.
54'
Potlesk hostujících fanoušků si vysloužil Iñigo Ruiz de Galarreta, když šikovně zvládl nastřelit blížícího se Sedlara.
53'
Volnějším středem postupoval Oihan Sancet. Až do pokutového území se neprobojoval, Abdelkabír Abqár soka přetlačil tělem.
52'
O pár vteřin později došlo k nezaviněné srážce mezi Javim Lópezem a Óscarem de Marcosem, kteří o sobě navzájem nevěděli, arbitr Muñiz raději přerušil hru, aby se ujistil, že jsou oba fotbalisté v pořádku.
51'
Presink vysoko vysunul Álex Berenguer, avšak balón nezískal, naopak pravou nohou bolestivě stoupl na špičku kopačky Gorosabela a způsobil tak zbytečný faul.
50'
Nově příchozí Jon Guridi zkoušel dlouhou nahrávku po levé lajně na Luise Rioju, jehož v rychlostním souboji pokořil Daniel Vivian.
49'
Proti centru od levé lajny vystartoval z brankové čáry Unai Simón a bez větších problémů sebral balón do rukavic před Iñakim Williamsem.
49'
ze hřiště odchází Carlos Benavídez, přichází Jon Guridi.
48'
Nicméně změna přichází jen krátce po startu druhé půle, a to vynucená. Z důvodu svalového zranění odstupuje ze hry kapitán Alavésu Rubén Duarte, novým mužem na trávníku je Javi López.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě, oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.
První poločas předehrávky 6. kola španělské LaLigy nabídl jeden gól, o nějž se na půdě Alavésu postaralo favorizované Bilbao. Skóre střetnutí určuje situace z 18. minuty, kdy Vesga vymyslel parádní průnikovou přihrávku na Iñakiho Williamse, který tváří v tvář Siverovi uspěl přízemní střelou k levé tyči. Athletic byl i nadále aktivnějším týmem a v závěru první půle měl gól na hlavě Vivian, zajímavé zakončení zem ovšem skončilo na břevně. Deportivo musí ve druhé půli rozhodně přidat, pokud chce pomýšlet na bodový zisk.
45+4'
45+3'
Arbitr Muñiz ještě natahuje nastavený čas. Po pravé lajně útočil za vyrovnáním Álex Sola, stopku mu tělem vystavil Mikel Vesga.
45+2'
Obranné povinnosti si Andoni Gorosabel splnil na jedničku, udržel za sebou Berenguera a zařídil pro Siveru odkop od brány.
45+1'
Po útočném faulu se faulující Kike García naprosto zbytečně pustil do faulovaného Daniela Viviana po právu obdržel žlutou kartu.
44'
Ofenzivní snažení Athleticu pokračovalo rohovým kopem. Centrovaný balón si našel Daniel Vivian, při hlavičce o zem Siveru zachránilo od druhého inkasovaného gólu břevno!
44'
Iñaki Williams parádně zrychlil akci patičkou na Oihana Sanceta, jenž podle všeho mířil do protipohybu Sivery, obětavě blokující Abdelkabír Abqár balón usměrnil mimo tři tyče.
43'
Ofenzivu podpořivší Yuri Berchiche pouštěl střílený centr šikovně za sebe do prostoru, kde tušil Iñakiho Williamse, toho však kryl Ander Guevara a zvládl odkopnout balón mimo bezprostřední nebezpečí.
42'
Rychlá rozehrávka Aitora Paredese mířila na Oihana Sanceta, ten si v obležení dvou konkurentů neporadil s těžkým zpracováním.
41'
Ander Guevara se mohl pokusit o střelu, ale ještě volil nahrávku po pravé ruce na Luise Rioju, jehož střílený centr zblokoval Daniel Vivian pravou nohou.
40'
Zajímavý průnik Álexe Berenguera až do pokutového území, nicméně ke střele nedošlo, protože Ander Guevara skvěle přečetl soupeřovu kličku doleva.
39'
A zase míč pro hostujícího gólmana. Óscar de Marcos po nákopu uvisel Luise Rioju a hlavou hrál na jistotu směrem k Simónovi.
38'
Poměrně často domácí fotbalisté zapojují do kombinace i gólmana Unaie Simóna, jako teď, kdy gólman po rychlém volil pas na beka Berchicheho.
37'
Yuri Berchiche z velké vzdálenosti zajímavě centroval do vnitra pokutového území, Abdelkabír Abqár s problémy odvracel balón mimo šestnáctky, za jeho zády čekal na zaváhání Iñaki Williams.
36'
Na tribunách to jenom zahučelo. Álex Sola si za hranicí velkého vápna vytvořil prostor ke střele, technicky zakončoval o pár čísel nad břevno.
35'
Dlouhé autové vhazování do pokutového území kontroloval Aitor Paredes, hlavou navíc zvládl balón sklepnout k volnému spoluhráči.
34'
Vysokou rychlost nabral středem hřiště Iñaki Williams. Jako vítr proletěl kolem tří konkurentů, ale měl před sebou další tři a Andoni Gorosabel už byl nad jeho síly.
33'
Zničehonic málem Athletic udeřil podruhé. Při stříleném centru de Marcose adresát Oihan Sancet zaškobrtl, přesto zvláštním způsobem zvládl zakončit hrudí těsně vedle pravé tyčky.
32'
Aitor Paredes si byl moc dobře vědom, že má na zádech Kikeho Garcíiu, proto nevymýšlel složité zbytečnosti a hrál přes Simóna.
31'
Druhý žlutý trest pro Bilbao v průběhu dvou minut, pěkně zblízka si kartónek prohlédl také Yuri Berchiche poté, co loktem bolestivě zasáhl Solu do obličeje.
29'
První žlutou kartu střetnutí obdržel hostující Álex Berenguer. Ne za útočný faul, jenž nebyl nikterak ostrý, nýbrž za následné vzteklé zakopnutí balónu daleko od místa přestupku.
29'
Domácí kapitán Rubén Duarte zkoušel vysokým nákopem po levé lajně najít Ianise Hagiho, před něj se natlačil Daniel Vivian a hlavičkoval do autu.
28'
Rychle na druhou polovinu hřiště, kde s balónem operoval Oihan Sancet, svým centrem však našel jenom stopera soupeře Aleksandara Sedlara.
27'
Jeden proti dvěma si věřil Kike García, ale v průběhu běhu nechal míč za sebou a už ho za zády lovil bez úspěchu.
26'
Iñaki Williams sice udržel na zádech Abdelkabíra Abqára, jenže zpracování mu nevyšlo ideálně a u pravé lajny proti soupeři jeden na jednoho neuspěl.
25'
Příliš dlouho Deportivo u balónu nezůstalo, Ander Guevara musel rychle jednat a přenesení k levé lajně nasměroval mimo hrací plochu.
24'
Aleksandar Sedlar chtěl hrát směrem dopředu, ale neměl na koho, proto k lajně nahrával kapitánovi Duartemu a ten pod tlakem zpomalil akci zpětným pasem na Abqára.
23'
Prozatím Mikel Vesga druhou asistenci v zápase nepřidá, dobře myšlený nákop za obranu měl od začátku pod kontrolou Rubén Duarte.
22'
Brankář Unai Simón si rozmyslel dlouhý odkop od brány a odvážně přes Solu volil oblouček na Viviana, jenž rozvinul akci pasem po lajně na Berenguera.
21'
Ianis Hagi obdržel dobrou nahrávku na pravou stranu šestnáctky. Neměl na koho centrovat, proto rumunský reprezentant střílel z úhlu a rozvlnil boční síť.
20'
Domácí chtěli přispěchat s rychlou odpovědí, jenže Luis Rioja na levém křídle vymýšlel příliš dlouho, po předkopnutí balónu jej čistě odstavil Aitor Paredes.
18'
Hned první velká příležitost utkání končí gólem, vedení na svou stranu strhávají hosté! Na středu osamocený Vesga zvedl hlavu a vymyslel parádní přihrávku do úniku mezi dva protihráče na IÑAKIHO WILLIAMSE, který jeden na jednoho nedal Siverovi šanci, uspěl přízemní střelou k levé tyči.
17'
Z pravého křídla Oihan Sancet centroval na zadní tyč, kam nabíhal Álex Berenguer, balón k němu nepustil dobře bránící Álex Sola.
16'
Útočný faul odpískán Iñakimu Williamsovi, ten spadl bez cizího přičinění a při pádu s sebou vzal i Aleksandara Sedlara.
15'
Óscar de Marcos zabral a přiběhl k hracímu předmětu jako první, před Anderem Guevarou ho následně až zbytečně zbrkle nakopl do zámezí.
14'
Nyní už chtěl Oihan Sancet příliš. V momentě, kdy si píchl míč mezi dva protihráče, tak upadl příliš ochotně, hra pokračuje bez přerušení.
13'
Pozdní dohrání předvedl Carlos Benavídez na Oihanu Sancetovi, který si ještě chvíli poležel na trávníku. Jasný faul arbitru Muñizovi neunikl.
12'
Za přenesením doleva sprintoval Álex Berenguer, jenž sice Rubéna Duarteho přehlavičkoval, avšak míč poslal k brankáři.
11'
Pod tlakem Yuri Berchiche volil nejlehčí možné řešení, a sice malou domů přes Unaie Simóna, ten přenesl balón doprava, kde čekal kapitán de Marcos.
10'
Po rozehrávce rohu nakrátko ve finále došlo k přetaženému centru, který si na prsa zpracoval Kike García, z úhlu potom trefil jenom bránícího Óscara de Marcose.
9'
Centrovaný balón Ianise Hagiho měl oči, nicméně Kike García na kulatý nesmysl ani ve skluzu o kousek nedosáhl.
8'
Athletic se probil přehuštěným středem hřiště, nakonec Iñigo Ruiz de Galarreta ztroskotal v obležení tří konkurentů.
7'
Správně Aleksandar Sedlar přečetl, že Álex Berenguer bude centrovat na značku vyznačenou pro penaltu, odtud odkopával do bezpečí před číhajícím Sancetem.
6'
Luis Rioja volil zajímavé přenesení doprava, kde čekal Álex Sola, bránící Aitor Paredes vyskočil vysoko do vzduchu a dokázal balón přizvednout mimo dosah soka.
5'
Individuálně si věřil Álex Berenguer. Od levé lajny doběhl s balónem až do vápna, nepovedenou střelu však poslal jenom mezi diváky.
4'
Dlouhý nákop gólmana Unaie Simóna prodlužoval Iñaki Williams naslepo za sebe do prostoru, kde se nacházeli jenom protihráči.
3'
Luis Rioja vymyslel pěkný balón za obranu, ovšem přišel o vteřinku později, než by Kike García potřeboval, útočník přebíral míč v ofsajdové pozici.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních modro-bílých dresech. Také hosté vsadili na klasiku a pro páteční předehrávku zvolili dresy červeno-bílé.
1'

Deportivo Alavés: Sivera – Gorosabel, Abqár, Sedlar, R. Duarte (C) – Guevara, Benavídez – Sola, Hagi, Rioja – K. García.
Náhradníci: Owono – Alkain, Guridi, Karrikaburu, J. López, Maraš, R. Marín, Rebbáš, Omorodion, Tenaglia, Mendes, Ropero.
Trenér: Luis García

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos (C), Vivian, Paredes, Berchiche – de Galarreta, Vesga – I. Williams, Sancet, Berenguer – Guruzeta.
Náhradníci: Agirrezabala – Y. Álvarez, Ares, D. García, I. García de Albéniz II, Raúl García, U. Gómez, A. Herrera, Lekue, Muniain, Prados, Villalibre.
Trenér: Ernesto Valverde

Rozhodčí: Muñiz – Barbero, Blanco.
Athletic Bilbao

Athletic slibně vstoupil do sezóny, s deseti získanými body figuruje na čtvrté pozici s mankem pouhých pěti bodů na vedoucí Real Madrid. Valverdeho družina zahájila nový ročník porážkou právě s Realem, od té doby drží sérii čtyř výher v řadě, přičemž hned ve třech případech brala plný počet tří bodů. S velkou chutí hraje Gorka Guruzeta, ten je se třemi trefami na děleném druhém místě tabulky střelců. Co se týče loňské sezóny, tak hráči Bilbaa do posledního utkání bojovali o pohárovou Evropu, nakonec obsadili osmé místo se ztrátou dvou bodů na sedmou Osasunu, jež si zajistila postup do předkola Evropské konferenční ligy.
Deportivo Alavés

Fotbalisté Alavésu prožívají průměrný vstup do nového ligového ročníku, v dosavadních pěti zápasech posbírali šest bodů, s nimiž se nachází na čtrnácté příčce. Svěřenci trenéra Garcíi zatím střídají porážku s vítězstvím, přičemž minulý víkend nestačili 0:2 na Vallecano. V loňském ročníku muselo Deportivo absolvovat play-off o udržení se v nejvyšší španělské soutěži, Levante nakonec udolalo po výsledcích 0:0 a 1:0, o setrvání v LaLize rozhodl v deváté nastavené minutě druhého prodloužení Villalibre, ten se po sezóně vrátil shodou okolností právě do Bilbaa.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný páteční večer. Vítám vás při sledování předehrávky 6. kola španělské LaLigy, u zápasu mezi Deportivem Alavés a Athleticem Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.