La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : CA Osasuna - 1. října 2023   16:15

Ukončeno
0:2
(0:1)
CA Osasuna
36' Arnáiz  (R. Peña) • 90' Budimir  (J. Cruz I)
D. Alavés
Sestavy:
Sivera – Tenaglia (55. Gorosabel), R. Marín, Sedlar, R. Duarte (C) – Guevara (83. Karrikaburu), Blanco, Hagi (55. Benavídez) – Sola, K. García (55. Omorodion), Rioja (83. Alkain).
Náhradníci:
Owono, Montero – Abqár, J. López, Diallo Selu, Rebbáš.
Rozhodčí
Figueroa – Granel, G. García.
Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
19 035 diváků
CA Osasuna
Sestavy:
S. Herrera (80. A. Fernández) – R. Peña, Catena, David García (C), J. Cruz I – Moncayola, I. Muñoz (63. Torró), Oroz – Rubén García, Raúl García (68. Budimir), Arnáiz (63. Mojica, 68. Areso).
Náhradníci:
Valencia – Herrando, Vidal, Brašanac, Barja, Ibáñez.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 19 035 diváků.
Oba kluby v příštím kole čekají velké výzvy, i když ta Osasuny je opravdu mohutná. Za týden totiž ve druhém venkovním duelu v řadě narazí na lídra ligy z Madridu, zatímco Alavés bude bojovat o body na hřišti Betisu.
Souboj dvou celků s nevalnou formou dopadl lépe pro hosty z Pamplony, kteří si díky výsledku 2:0 odváží všechny body domů! Osasuna sice v prvním poločase tahala za kratší konec a Alavés chtěl srovnat, vyloučení Blanca ve 49. minutě mu ale vzalo vítr z plachet a fakticky ukončilo jeho snahy nějak výrazněji zamávat s výsledkem utkání. Vítězství červenomodrých pak jen v závěru potvrdil přesnou ranou Ante Budimir.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 6:5. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 13:13.
90+10'
Konec zápasu.
90+10'
Omorodion se ještě dostal do zakončení, které bylo zblokováno. Dnešní souboj na Mendizorroze tak uzavře rohový kop v podání Alavésu.
90+9'
Nastavení se pomalu chýlí ke konci. Zřejmě poslední útok Deportiva v zápase šanci nepřinesl.
90+8'
Obrana Alavésu je zralá na ručník! Další akci Osasuny musel likvidovat sám Sivera, který se zapojil do obranných prací a vyběhl proti hned dvěma protihráčům ve svém vápně, jen aby jim znemožnil zakončit na branku!
90+7'
Utkání ve Vitorii se už jen dohrává, ani jeden tým se netlačí vpřed. Hra se tak drží u středu hřiště.
90+5'
Nasypat trochu soli do otevřených domácích ran mohl Budimir, který se protáhl obranou jako nůž máslem a Sivera jeho střelu zkrotil až napodruhé.
90+4'
Deportivo by vzhledem k délce nastavení možná ještě mohlo zkusit zamávat s výsledkem, ale vše nasvědčuje tomu, že už mu k tomu nezbývají síly.
90+3'
Tak pozor, VAR si prohlédl situaci a vše je jinak! Pokutový kop neuvidíme, o hru rukou totiž nešlo, a současně je též odvolána žlutá karta pro domácího hráče. Pokračujeme dál...
90+2'
Po hře rukou v domácím vápně byla nařízena penalta pro Osasunu, tak tohle je pro Deportivo už přímo hororový závěr zápasu! Marín zblokoval další zakončení Budimira nataženou paží!
90'
Osasuna právě vstřelila branku!
Sice nás čeká ještě hodně tučné nastavení, ale dovolím si říct, že už nyní je o vítězi rozhodnuto! Cruz se dostal na hranici vápna a krátkou přihrávkou podél lajny připravil pěknou střelu pro ANTEHO BUDIMIRA, na kterou Sivera nestihl zareagovat. Míč prošel do dolního růžku – 0:2!
88'
Sledujeme sérii přihrávek Osasuny u středového kruhu, červení hledají cestu zpět před Siveru.
87'
Karrikaburu si nedokázal rychle zpracovat odražený míč, který následně opodál stojící protihráč odkopl hodně daleko od hostující šestnáctky.
86'
Benavídez na středovém kruhu neomaleně poslal k zemi Peñu, kterému obratem pomohl zpět na nohy.
85'
Podivný druhý poločas se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Deportivo táhne hru dopředu po pravé straně, Fernández od příchodu na hřiště nemusel zasahovat.
84'
Poslední minuty utkání se hodně kouskují, souvislejší pasáž hry jsme delší dobu neviděli. Oba brankáři teď moc práce nemají, hraje se na středu hřiště.
83'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Ander Guevara, přichází Jon Karrikaburu,
ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Xeber Alkain.
82'
Hraje se nahoru dolu, ani jednomu týmu se teď nedaří se na delší dobu udržet na míči.
81'
Po prodlevě přišla velká šance pro Osasunu! Rubén García měl na dosah druhý gól svého celku, jenže hlavičkou trefil jen břevno!
80'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Sergio Herrera, přichází Aitor Fernández.

Tímto se možná hostujícímu brankáři omlouvám. Herrerovi ale zřejmě zdravotní problémy nevěřili ani spoluhráči na lavičce, jelikož gólman Osasuny se s nimi po příchodu do zámezí dostal do hlasité hádky.
77'
Rozhodčí využívají příležitosti a nařizují pauzu na občerstvení, oba týmy míří ke střídačkám.
76'
No, omlouvám se, ale tohle je ze strany gólmana Osasuny už opravdu hodně nesportovní. Herrera při zachycení balónu znovu teatrálně padl k zemi a naznačuje, že ho trápí křeč v noze. Karta za zdržování hry zřejmě nebyla dostatečným varováním.
75'
Sola se pokusil si naskočit na centr z pravého křídla, ke kterému se ale nedostal. Mrzet ho to ovšem nemusí, míč se totiž od Aresa odrazil za klec – roh.
74'
Rioja už si u praporku připravoval míč na rohový kop, který se ale konat nebude. Místo toho musí balón odevzdat hostovi, jenž bude vhazovat.
72'
Červenomodří jsou sice už přes dvacet minut v početní výhodě, Alavés se ale nevzdává a snaží se zachránit bod. Srdnatému výkonu ale chybí koncovka.
71'
Rozhodčímu bylo okamžitě jasné, o co jde. Sergio Herrera (OSS) vidí žlutou za zdržování hry.
70'
Tak tohle bylo zbytečné... Herrera zachytil letící míč ve ve svém vápně a po drobném kontaktu s dotěrným Solou spadl k zemi. Gólman Osasuny se snaží odkrojit aspoň pár sekund ze zbytku základní hrací doby.
69'
Mojica po necelých pěti minutách na hřišti znovu odebral do šaten, zdravotní problém mu neumožňuje pokračovat. Dění se teď hodně kouskuje.
68'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Johan Mojica, přichází Jesús Areso,
ze hřiště odchází Raúl García, přichází Ante Budimir.
66'
Zaplněnými ochozy na Mendizorroze zní hlasitý pískot. Mojica se zřejmě nedostatečně rozcvičil před nástupem na plochu a nyní řeší křeč v noze, kvůli které se dění na pár sekund zastavilo. Na hřiště míří zdravotníci.
65'
Kartónek teď ve Vitorii lítá vzduchem. Pár desítek sekund po Guevarovi vidí žlutou také Samuel Omorodion (DAL), který v souboji o míč protihráče trefil loktem.
64'
Mezi napomenuté hráče se po faulu na středu hřiště zařadil také Ander Guevara (DAL), Osasuna bude rozehrávat z pozice těsně za půlící čarou.
63'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Iker Muñoz, přichází Lucas Torró,
ze hřiště odchází José Arnáiz, přichází Johan Mojica.
62'
Hosté se po delší době pokusili přesměrovat hru k Siverovi, jenže se přitom dostali do ofsajdu.
61'
Omorodion předvedl velké odhodlání a v konkurenci dvou protihráčů zvládl ubránit míč a poslat ho za sebe Duartemu, jehož střela šla výrazně nad svatyni.
60'
Sledujeme nepříliš záživnou pasáž hry. Červenomodří se rozhodli, že se soustředí hlavně na bránění svého náskoku, zatímco Alavésu se nedaří zaútočit.
58'
Omorodion se před Herrerou natahoval po centru zprava, u vzdálenější tyče ale nakonec na balón nedosáhl. Osasuna dostává míč pod kontrolu.
57'
Moncayola to teď nevyřešil ideálně, po narážečce se spoluhráčem míč trochu nepochopitelně poslal za bránu. Sivera bude za chvíli odkopávat.
56'
Dění pokračuje i přes to, že Raúl García těsně před domácím vápnem padl k zemi a drží se za tvář. Domácí mezitím startují směrem k Herrerově svatyni.
55'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Nahuel Tenaglia, přichází Andoni Gorosabel,
ze hřiště odchází Kike García, přichází Samuel Omorodion,
ze hřiště odchází Ianis Hagi, přichází Carlos Benavídez.
55'
Žlutá. Juan Cruz (OSS) se pohádal s rozhodčím poté, co byl napomenut, že se při vhazování vzdálil až moc daleko od bodu, ze kterého měl vrátit míč do hry.
54'
Kouč García bude na oslabení svého celku reagovat střídáním, připravují se hned tři hráči.
53'
Alavés vyloučení Blanca evidentně zaskočilo. Deportivo se snaží dostat hru zpět pod kontrolu, Osasuna ale v posledních minutách kontroluje balón.
52'
Marínovi ujely nervy a až zbytečně silně srazil k zemi Arnáize ve velmi podobné pozici té, kde Blanco za svůj zákrok obdržel červenou kartu.
50'
Celou situaci ještě prověřil VAR, který verdikt hlavního sudího na pažitu potvrdil. Alavés čeká čtyřicet minut hry bez hráče v poli, Blanco jde do sprch.
49'
Modří jdou o pár sekund později do deseti, tak to je tedy hodně nepříjemný vývoj událostí pro svěřence trenéra Garcíi! Antonio Blanco (DAL) na hraně vápna srazil k zemi unikajícího Arnáize, který mohl jít sám na Siveru!
48'
Domácí rozebrali hostující obranu a nebýt výborného Herrery, mohlo být vyrovnáno! García poslal míč na střed na nehlídaného Hagiho, jehož zakončení ale připravený gólman vytěsnil!
47'
Rioja se snažil vybojovat roh pro Alavés, jeho souboj s Cruzem ale vede jen k odkopu od brány.
46'
Tenaglia hned v úvodních sekundách druhé půle pádil dopředu po pravé straně, než mu tvrdou stopku vystavil Arnáiz. Volný kop pro Deportivo.
46'
Začal druhý poločas.
V úvodním poločase dnešního duelu sice měli po většinu doby více ze hry domácí, první a dosud jediný gól ale vstřelili hosté. Osasuna se po prvním dějství těší z těsného náskoku díky parádní ráně Arnáize ze 36. minuty, se kterou Sivera nemohl nic dělat. Alavés pak zatím Herreru ohrozil jen minimálně a pokud chce pomýšlet na obrat, bude muset přidat.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 5:4. Rohy: 1:0. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 5:8.
Druhý poločas začne přibližně v 17:22.
45+5'
První poločas skončil.
45+5'
Arnáiz si bude muset na svůj další gól počkat, jeho ukvapená střela z velké vzdálenosti šla vysoko nad domácí bránu. To bude z první půle nejspíš vše.
45+4'
Tenaglia se vzdušným pasem z pravé strany snažil najít spoluhráče ve vápně, kterého ale bedlivě střežil Catena. Herrerovi tak výrazně usnadnil práci.
45+3'
Domácí v závěrečných minutách kontrolují balón, Osasuna ale úplně zavřela svou polovinu hřiště a vůbec své soky nepouští do zakončení.
45+2'
Alavés chce ještě před přestávkou vyrovnat, zatím se mu ale nedaří prorazit zpět k Herrerovi.
45'
Kike García se dostal za Catenu a z bezprostřední blízkosti malého vápna nasměroval míč na bránu, přičemž Herrera z rukávu vytáhl další skvělý zákrok! Ten se ovšem do statistik počítat nebude, celá akce totiž vznikla z postavení mimo hru...
44'
No, Peña teď bude muset držet nervy na uzdě. Rozhodčí po sérii zákroků na hranici pravidel totiž přerušil právě po jeho faulu, záložník je na tenkém ledě...
43'
Je to tak, Rubén Peña (OSS) se žlutému kartónku nevyhnul. Další standarka pro Alavés.
42'
Peña fauloval na středu hřiště a teatrálně se hádá s hlavním rozhodčím. Z toho bude karta...
41'
Po zachycení Seldarovy přihrávky zkusil centr z křídla Rioja, jehož míč byl ale zblokován protihráčem. Deportivo tak získává out vedle hostujícího vápna.
40'
Skákající míč doklouzal až k Herrerovi, který jej po pár sekundách čekání nakopl na levou stranu.
39'
Osasuna přežila nepříjemné chvíle před svou svatyní a odsunula hru na střed hřiště. Alavés se ale poměrně rychle vrátil na míč a vrací se do útoku.
38'
Takřka okamžitě mohlo být vyrovnáno! Rioja si v šestnáctce vyskočil nad dotěrného protihráče a hlavou nasměroval letící balón k tyči, přičemž Herrera ho vyrazil mimo nebezpečí!
36'
Osasuna právě vstřelila branku!
Ospalou atmosféru ve Vitorii teď naprosto neuvěřitelnou dělovkou prořízl JOSÉ ARNÁIZ, který posílá Osasunu do vedení! Hostující útočník se uvolnil na kraji vápna a na Siveru vyslal naprosto nechytatelnou střelu, která krásně zaplula do bližšího horního rohu – 0:1!
35'
Kike García se z křídla přesunul do šestnáctky a místo přihrávky na některého ze spoluhráčů na středu zkusil sám vystřelit, přičemž jeho pokus byl zblokován.
34'
Inu, oko fanouška krásných fotbalových akcí si zatím dnes moc nepochutnalo. Ani jednomu týmu se nedaří pořádně ohrozit klec soupeře, což by teď nicméně mohla ze standardky změnit Osasuna.
33'
Už můžeme pokračovat. Sivera míč rozehrál nakrátko, Deportivo se ale rychle přemísťuje do útoku.
30'
Po nepřesném zakončení dalšího z hostujících borců přichází pauza na občerstvení. V první řijnový den totiž na severu Španělska panuje pořádné vedro.
29'
Na Duarteho nadýchanou standardku do vápna si počíhal Peña, jenž zabránil potenciálně nebezpečné ráně Alavésu. Osasuna může jít dopředu.
28'
Balón nyní putuje po kopačkách domácích zadáků, kteří pomalu přesouvají dění zpět k Herrerovi.
27'
No, kdyby Arnáizovi letící míč sedl trochu lépe, mohl z toho být krásný gól. Hostující forvard se pokusil balón nasměrovat za Siveru nůžkovým kopem, místo toho ale Peñův centr jen poslal za bránu.
26'
Duarte si ve snaze odzbrojil Rubéna Garcíu nepočínal úplně ladně, rozhodčí si faulu všiml.
25'
Herrera si s rozehrávkou dával načas, přičemž nakonec se rozhodl balón poslat po zemi obránci. Červeromodří nyní hledají nějakou cestu zpět před Siveru.
24'
Peña se mohl dostat do pěkné střelecké šance, jenže krátká přihrávka mu úplně nesedla na kopačku. O pár sekund později byla před Siverou k vidění krátká série odrazů, přičemž domácí brankář si míč pohlídal.
23'
Osasuna se pomalu ale jistě dostává do zápasu, po vlažném startu je nyní čím dál tím častěji v útoku.
21'
Stejný hráč to zkusil i podruhé, ani tentokrát to ale nevyšlo. Balón se dostal k Marínovi, jenž jej bez váhání vykopl za hranice alavésské šestnáctky.
20'
Peñův výpad po straně k větší šanci nevedl, jeho centr do vápna zlikvidovala domácí defenzíva.
19'
Hagi byl ve výborné šanci! Guevara poslal balón na stranu šestnáctky na trestuhodně volného záložníka, jehož následná rána šla jen pár centimetrů vedle vzdálenější tyče!
18'
Svatyně Osasuny byla pod tlakem, hosté nicméně zvládli dění dostat pod kontrolu. Blanco reklamoval údajnou hru rukou, sudí ovšem nic neviděl.
17'
Sola se parádně dostal přes Raúla Garcíu, nechal za sebou i Catenu a své pěkné sólo uzavřel střelou zkraje vápna, která ovšem byla zblokována.
16'
Sola odkopl balón na střed hřiště, kam se k němu následně dostal Guevara. Toho se nyní bezúspěšně snaží znovu odzbrojit jeden z dotěrných protihráčů.
14'
Arnáiz po kontaktu s Tenagliou padl na trávník, rozhodčí se okamžitě vydal domácího borce napomenout. Žlutou kartu ale při tom z kapsy nevytáhl.
13'
David García trochu riskantním skluzem zastavil postup Soly, který se snažil přesunout hru dopředu po pravém křídle. Osasuna se vrací k míči.
12'
Marín si na levé straně pohlídal Raúla Garcíu a odkopl míč, který na něj mířil, do zámezí. Hosté tak získávají další out na polovině svých soků.
11'
Cruz vhazuje míč do hry těsně za středovou čarou. Osasuna je zatím neškodná, obrana Deportiva své soky dosud nepustila před Siverovu klec.
10'
Gólman červenomodrých za vysokým míčem skočil, přičemž si při tom nejspíš přivodil nějaký šrám. Rozhodčí se mu chvíli věnoval, vše už je ale v pořádku.
9'
Blanco na druhém konci pažitu poslal do zakončení Hagiho, kterému ale balón moc nesedl. Prudký projektil zpoza šestnáctky zamířil nad břevno.
7'
Stále čekáme na první výraznější šanci utkání. Osasuna se snad vůbec poprvé v utkání usadila na soupeřově polovině a prokousává se k bráně.
6'
Vysunutý Rubén García se nedokázal dostat za neodbytného protihráče, který srazil skákající míč do náručí pozorného Sivery. Alavés zklidňuje hru.
5'
Hagi to neudělal špatně a z nařízeného kopu poslal míč k bližší tyči, ale hostující gólman si jeho zakončení pohlídal a balón vyrazil mimo nebezpečí.
4'
Catena na pravém křídle zastavil Carcíu jen za pomoci faulu, domácí tak získávají standardku z pozice jen pár metrů před vápnem. Herrera musí zpozornět.
3'
Ianis Hagi byl faulován Orozem, Alavés získává volný kop ve své části hrací plochy. Úvodní minuty utkání jsou zatím z obou stran hodně nevýrazné.
2'
David García kontroluje míč za středovou čarou, Osasuna hledá nějakou cestu na polovinu soupeřů.
1'
Hra se v úvodu utkání drží hlavně na středu hřiště, ani jednomu týmu se nedaří zkrotit balón.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní výkop obstará Alavés, jdeme na věc!
Oba celky vyráží na hrací plochu, domácí v modrém a hosté v červeném. Za chvíli začínáme.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné nedělní odpoledne, start utkání se pomalu blíží! Níže si můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.
Úvodní sestavy:

Deportivo Alavés: Sivera – Tenaglia, R. Marín, Sedlar, R. Duarte (C) – Guevara, Blanco, Hagi – Sola, K. García, Rioja.
Náhradníci: Owono, Montero – Omorodion, Gorosabel, Abqár, Benavídez, J. López, Diallo Selu, Rebbáš, Alkain, Karrikaburu.
Trenér: Luis García Plaza.

CA Osasuna: S. Herrera – R. Peña, Catena, David García (C), J. Cruz I – Moncayola, I. Muñoz, Oroz – Rubén García, Raúl García, Arnáiz.
Náhradníci: A. Fernández, Valencia – Areso, Herrando, Mojica, Vidal, Brašanac, Barja, Budimir, Ibáñez, Torró.
Trenér: Jagoba Arrasate.

Rozhodčí: Figueroa – Granel, G. García.
DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním rozhodčím dnešního střetnutí byl jmenován zkušený sudí Jorge Figueroa, pro kterého to bude kulaté 60. odpískané utkání v LaLize. Na stranách mu budou asistovat Álvaro Granel a Gonzalo García.
OKÉNKO DO HISTORIE

Zajímá vás, jak to dopadlo naposledy, když Osasuna zavítala na stadion ve Vitorii-Gasteiz? No, její fanoušci by se jistě nezlobili, kdyby dnešní duel skončil stejně: hosté zde totiž v polovině září 2021 uspěli 2:0, zejména díky skvělému prvnímu poločasu, a přispěli tak k eventuálnímu pádu Deportiva z LaLigy.
CA OSASUNA (15. místo)
7 Z, 2–1–4, 7:10 (-3), 7 bodů

Příběh, který momentálně píše Osasuna, trochu připomíná aktuální dění u pražských Bohemians. Tým z Pamplony na severu země se loni po dlouhých letech probojoval do pohárové Evropy, ze které ale hned v úvodním předkole vypadl a v domácí soutěži se mu zatím nedaří navázat na povedený uplynulý ročník.

Celek lodivoda Arrasateho má v posledních čtyřech kolech nelichotivou bilanci jedné remízy a tří porážek, přičemž v dosud posledním odehraném utkání nestačilo na favorizované Atlético. Duel, který poznamenaly červené karty pro Avilu a Moratu, skončil 0:2.

Poslední zápasy Osasuny
28. 9.: Osasuna – Atl. Madrid 0:2
23. 9.: Osasuna – Sevilla 0:0
17. 9.: Getafe – Osasuna 3:2
DEPORTIVO ALAVÉS (16. místo)
7 Z, 2–1–4, 6:10 (-4), 7 bodů

Po prvních čtyřech kolech se zdálo, že by Deportivo nemuselo být v lize jen do počtu. Svěřenci kouče Garcíi v nich získali hned šest bodů, a to díky cenným výhrám nad dvěma tradičně silnými celky: Seville a Valencii. Z posledních třech duelů ovšem vytěžili jen jednu remízu, a pomalu ale jistě se tak propadají tabulkou.

Onen zmíněný nerozhodný výsledek padl shodou okolností ve čtvrtek, kdy se Alavés představilo na půdě Viga. Tam sice kvůli vlastnímu gólu Marina dlouho prohrávalo, po druhé žluté kartě de la Torreho ale využilo početní výhodu a vybojovalo skóre 1:1. Pod zásah hostů se tehdy podepsal Samu.

Poslední zápasy Alavésu
28. 9.: Celta Vigo – Alavés 1:1
22. 9.: Alavés – Bilbao 0:2
15. 9.: Vallecano – Alavés 2:0
Příjemnou neděli u sledování španělského fotbalu! V rámci 8. kola LaLigy se dnes na Estadio de Mendizorroza nováček soutěže Alavés střetne s Osasunou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.
38. kolo
Tabulka 2021/2022
Z V R P Skóre B
1. Manchester City 38 29 6 3 99:26 93
2. Liverpool 38 28 8 2 94:26 92
3. Chelsea 38 21 11 6 76:33 74
4. Tottenham 38 22 5 11 69:40 71
5. Arsenal 38 22 3 13 61:48 69
6. Manchester Utd. 38 16 10 12 57:57 58
7. West Ham 38 16 8 14 60:51 56
8. Leicester 38 14 10 14 62:59 52
9. Brighton 38 12 15 11 42:44 51
10. Wolves 38 15 6 17 38:43 51
11. Newcastle 38 13 10 15 44:62 49
12. Crystal Palace 38 11 15 12 50:46 48
13. Brentford 38 13 7 18 48:56 46
14. Aston Villa 38 13 6 19 52:54 45
15. Southampton 38 9 13 16 43:67 40
16. Everton 38 11 6 21 43:66 39
17. Leeds 38 9 11 18 42:79 38
18. Burnley 38 7 14 17 34:53 35
19. Watford 38 6 5 27 34:77 23
20. Norwich 38 5 7 26 23:84 22
Články odjinud