La Liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Valencia - 2. září 2023   18:30

D. Alavés
6' Özkaçar(vl.)
1:0
(1:0)
D. Alavés
Sivera – Gorosabel, R. Marín, Sedlar (75. Tenaglia), R. Duarte (C) – Blanco (87. Benavídez), Guevara, Guridi (87. Hagi) – Alkain (66. Sola), K. García (75. Omorodion), Rioja.
Owono – J. Álvarez, Karrikaburu, J. López, Maraš, Rebbáš, And. Sánchez.
Fuertes – Rodríguez, Dapía
Estadio de Mendizorroza, Vitoria-Gasteiz
16 641 diváků
Valencia
Mamardašvili – Foulquier, Diakhaby, Özkaçar (46. Mosquera), Gayà (C) – Correia (46. Pérez), Guerra, Pepelu, Diego López (70. Amalláh) – Almeida (61. Canós), Duro (81. Dominguez).
Doménech, Rivero – Gozalbez, Guillamón, Tarrega, J. Vázquez, Jaremčuk.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 4:3. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 18:9.
Valencia prohrála podruhé za sebou a v rozehraném 4. kole spadla za v tabulce hned za Alavés na 10. místo.
Domácí ligová neporazitelnost Deportiva v roce 2023 zůstává v platnosti i po zápase s Valencií! Výsledek 1:0 určil moment z šesté minuty, kdy měl Kike García lví podíl na vlastním gólu tureckého obránce Cenka Özkaçara. V dalších šancích Alavés Mamardašviliho branku míjel, a tak musel hájit těsný náskok až do závěrečného hvizdu. Valencia byla blízko vyrovnávající trefě pouze jednou. Konkrétně to bylo v 59. minutě, kdy brankář Sivera vychytal Diega Lópeze.
90+6'
90+6'
Luis Rioja u postranní čáry udržel míč pro Basky. Duarteho vhazování bude asi to poslední, co se na Estadio de Mendizorroza stane.
90+5'
Andoni Gorosabel prodlužuje proces autového vhazování od půlící čáry. Frustrovaným hráčům Valencie moc času na vyrovnání nezbývá.
90+4'
Javi Guerra nezískal proti Guevarovi ani rohový kop. Fanoušci Alavésu jsou v euforii, do rytmu jednoho z chorálů kýve hlavou i domácí kouč Luis García.
90+3'
Pepelu se chopil standardní situace. Od země se odlepil Diakhaby, ale ve společnosti domácích obránců nebyl pro Siveru nebezpečný.
90'
Guerra nevyužil pěkného uvolnění do kraje pokutového území. Přihrávku do předbrankového prostoru nepustil Duarte.
89'
Další karetní trest. Selím Amalláh byl při vyvážení míče z obranné třetiny hřiště sestřelen taktickým faulem Rubéna Duarteho.
87'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Antonio Blanco, přichází Carlos Benavídez.
87'
ze hřiště odchází Jon Guridi, přichází Ianis Hagi.
86'
Místo šance na vyrovnání zapsal hostující tým žlutou kartu. Konkrétně ji obdržel Mouctar Diakhaby, který bolestivě trefil Blanca.
86'
José Gayà ve složité situaci vytloukl Solovy bloky. Rohový kop se nebude týkat Foulquiera, jenž je ošetřován za postranní čarou.
85'
Omorodion udržel na zádech Diakhabyho a sklepl Siverův nákop na střed. Pojišťující gól měl na noze Guridi, jenže vypálený balon proletěl vedle levé tyče.
84'
Foulquier s míčem na noze udeřil do tváře Guridiho. Rozhodčím to neuniklo a balon bude mít k dispozici Deportivo.
83'
Po faulu na polovině hřiště Valencii nebyla umožněna rychlá rozehrávka. Netopýry čeká bušení do zavřeného bloku.
82'
Žlutá karta pro tým Deportivo Alavés (Ander Guevara).
81'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Hugo Duro, přichází Mario Dominguez.
80'
Krátce po sobě v pokutovém území upadli Hugo Duro a Selím Amalláh, který ve snaze o zakončení nekopl do balonu, nýbrž do nohy Duarteho.
79'
Diakhaby vyrazil na útočný výlet. Gayu zahnal až k praporku a to mělo za následek centr zlikvidovaný Marínem.
77'
Foulquier sešlápl plynový pedál natolik, že mu vyvinutá rychlost překážela v přihrávce z pravého křídla. Valencia musí zpět.
76'
Omorodion si bezprostředně po příchodu na hřiště vyhlédl centr ze standardní situace. Mosquera ho mírně destabilizoval a devatenáctiletý talent zakončoval mimo bránu.
75'
ze hřiště odchází Aleksandar Sedlar, přichází Nahuel Tenaglia.
75'
ze hřiště odchází Kike García, přichází Samuel Omorodion.
74'
Cristhian Mosquera neobratně podkopl Duarteho. Alavés bude mít k dispozici standardní situaci vedle pokutového území.
73'
Guevara zavřel Canósovi prostor na střelu zpoza vápna. Útočící hráč Valencia se ochotně zřítil k zemi, ale Fuertes žádný faul nespatřil.
72'
Pepelu si vyměnil přihrávky s Franem Pérezem až potom vygeneroval centr, s nímž se domácí defenziva popasovala.
71'
Valencia promrhala standardní situaci. Její hráči se v pokutovém území navzájem posráželi, zatímco míč odletěl do zámezí.
70'
ze hřiště odchází Diego López, přichází Selím Amalláh.
68'
Sola utekl Canósovi a bezvadně nacentroval na Kikeho Garcíu. Ten se odpoutal od hostujících obránců, ale hlavou poslal míč vedle pravé tyče.
67'
José Gayà kroutil do ohně jedovatý centr. Sivera se nebál vyrazit proti útočícím hráčům a rukou balon vyboxoval.
66'
ze hřiště odchází Xeber Alkain, přichází Álex Sola.
65'
Gayà se připomněl i směrem dopředu. Půjčil míč Canósovi a sledoval prudkou střelu, kterou stojící Sivera raději jen vyrážel.
64'
Další vynikající obranný zákrok Josého Gayi. Na křídle odřízl od balonu Alkaina, domácím zbývá vhazování Andoniho Gorosabela.
62'
Poprvé po změně stran Deportivo zavelelo k déle trvajícímu útoku. Mamardašvili práci neměl, ránu Gorosabela pohltil José Gayà.
61'
ze hřiště odchází André Almeida, přichází Sergi Canós.
60'
Držení míče: 40 % – 60 %.
59'
První gólovka Valencie! Diego López dostal od Frana Péreze perfektní přihrávku na hranici pokutového území. Rychlým manévrem se dostal za obranu a srovnal se ke střele na zadní tyč, kterou mu Sivera zlikvidoval!
58'
Antonio Sivera si našel cestu k propadlému centru. Protiakce Deportiva měla krátkého trvání, do místa určení nedojela přihrávka Riojy.
57'
Dnešní utkání sleduje 16 641 diváků.
56'
Nechytatelný centr Huga Dura končí autovým vhazováním Rubéna Duarteho. Valencia se nepochybně pokusí o aktivní presink.
55'
Pepelu po rohu nabil Diegu Lópezovi, nicméně ani tato střela přes dobře organizovanou obranu k Siverovi nedoletěla.
54'
Diego López ze strany vybídl Almeidu. Ten si sice připravil ránu pravačkou, ale Guevara mu ji zablokoval na roh.
52'
José Gayà prodal zkušenosti v souboji s Xeberem Alkainem. Vyfoukl mu balon a jako bonus získal faul.
51'
Agilita Luise Riojy dělá netopýrům značné potíže. Devětadvacetiletý útočník vběhl do rozhozené obrany, načež Diakhaby jeho střelu obětavě odklonil vedle branky.
50'
Valencia chce být zkraje druhé části aktivnější. Kvůli technické chybě Diakhabyho však poskytla aut Gorosabelovi.
49'
Antonio Blanco si počínal nedovoleně v konfrontaci s Almeidou. Tento útočník s desítkou na zádech nebyl v první půli vůbec vidět.
47'
Jeden ze dvou použitých žolíků, Fran Pérez, se chtěl trenérům předvést střelou z dálky. Radost jim ale neudělal, disponoval totiž vychýlenou muškou.
46'
ze hřiště odchází Thierry Correia, přichází Francisco Martinez.
46'
ze hřiště odchází Cenk Özkaçar, přichází Cristhian Mosquera.
46'
Utkání mezi Alavésem a Valencií mělo velmi dramatický úvod. Kike García se v něm stal smutným hrdinou, když promarnil dvě šance na skórování z pokutového kopu. Útočník Alavésu se velmi brzy se vykoupil, když svou aktivitou přispěl k vlastnímu gólu Özkaçara. Netopýři branku Sivery pořádně neohrozili a ve 40. minutě se málem dostali do dvougólového handicapu – Mamardašviliho po střele Kikeho Garcíi zachránila tyč.
45+5'
45+5'
Diakhaby postavil zeď před Guridiho a ve spolupráci s Foulquier začal asi poslední postupný útok prvního poločasu.
45+4'
Xeber Alkain svým napadáním zatápěl Diakhabymu, jenž si pomohl odkopem do autu. Alavés zkusí něco vymyslet z vhazování Duarteho.
45+3'
Thierry Correia nehraje vůbec dobrý poločas. Pepelu mu dal míč na pravou stranu, odkud ho portugalský křídelník přihrál do autu.
45+2'
Konflikt mezi Gorosabelem a Gayou vyřešil Fuertes asi jediným možným způsobem – oběma bouřlivákům ukázal žlutou kartu.
44'
Ponechaná výhoda Valencie měla krátkého trvání. Rozhodčí Fuertes se musel vrátit k faulu na Guerru.
43'
Gorosabel nezkoušel dlouhý aut do vápna. Hodil míč na Guridiho a ten na přehuštěném křídle fauloval.
42'
Už je to takový kolorit, že Valencia provádí dlouhou mezihru na polovině hřiště. Teď se k ní navíc přidala laciná ztráta.
40'
Alkain z vlastní půlky vyslal na zteč Kikeho Garcíu. Autor dvou neproměněných penalt nebyl v ofsajdu a na brzdu šlápl až uvnitř vápna. Proti Diakhabymu si přehodil míč na levačku a trefil s ní vzdálenější tyč Mamardašviliho branky!
39'
André Almeida neměl v úmyslu střílet z pravé části pokutového území. Siveru přesto zaměstnal, nebezpečně padající oblouček totiž směřoval mezi tři tyče.
38'
V důsledku špatného prvního doteku Jon Guridi zajel do Pepelua. Hlavní rozhodčí přispěchal k místu přestupku a vytáhl z kapsy žlutou kartu.
36'
Foulquier vhazoval dozadu. Valencia zacouvala k Mamardašvilimu a jeho nákop doputoval až k Siverovi.
35'
Kike García v rychlém přechodu přihrál za obranu Guridimu. Ten zleva orazítkoval jen vnější síť, ale vzhledem k dodatečně posouzenému ofsajdu Garcíi mu to může být jedno.
34'
Ze soubojů na půlce vzešel vítězně Pepelu. Valencia se nastěhovala před vápno, ale střeleckou pozici si nepřipravila žádnou. Diegu Lópezovi nakonec utekl míč do autu.
32'
Hra se nám citelně rozkouskovala. Už delší dobu jsme nezaregistrovali žádný náznak šance na kterékoliv straně.
31'
Foulquier se v přerušené hře postrkoval s Blancem. Předcházel tomu faul hostujícího obránce na Duarteho.
30'
Držení míče: 46 % – 54 %.
29'
U domácí střídačky se začal rozcvičovat Ianis Hagi. Na hřišti ho v nejbližší době ale neuvidíme, Guridi je připraven pokračovat.
28'
V souboji dvou osmnáctek Jon Guridi pocítil na noze tvrdost Pepelua. Domácí středopolař je ošetřován.
26'
Duro dostal míč do běhu. Rychle se mu zhoršoval střelecký úhel a zleva minul prostor Siverovy branky. Hosté marně reklamovali roh za teč Sedlara.
25'
Correiův centr byl sražen zpět do hloubi pole. Nanovo začíná akce od stoperů Özkaçara a Diakhabyho.
24'
Ostřílený kapitán José Gayà nezkrotil dlouhou Mamardašviliho rozehrávku. Vhazuje Gorosabel.
23'
Hosté měli v úmyslu uklidnit hru na vlastní polovině. Fotbalisté Alavésu pro to neměli pochopení a aktivním presinkem získali balon pro sebe.
22'
Aktivní Rioja přetáhl narážečku na Duarteho. Míč této dvojici utekl směrem ke gruzínskému brankáři Valencie.
21'
Mamardašvili se zapotil kvůli centru z pravého křídla. Míč nedostal pod kontrolu a měl kliku, že nenabídl Deportivu žádnou dorážku.
20'
První střela na branku Antonia Sivery. Jednalo se o rutinní zákrok, Guerraova střela levačkou ze střední vzdálenosti neměla gólové ambice.
19'
Luis Rioja byl v momentě přihrávky z obranné poloviny v zapovězeném postavení. Míč je přisouzen netopýrům.
18'
Almeidovu přihrávku za obranu měl mít pod kontrolou Gorosabel. Situaci ale podcenil a málem se přes něj dostal do šance Diego López.
17'
Pepelu svůj centr trochu přetáhl. Sivera si nevěřil na chycení míče a raději jej vyrazil do strany.
16'
Diego López byl Guevarou seslán k zemi. Bude se připravovat standardní situace pro Valencii.
15'
Duarteho aut Kike García neprodloužil ke Guridimu ani k žádnému dalšímu spoluhráči. Postaral se o to urostlý stoper Diakhaby.
14'
Rioja si dlouhý pas na levý kraj hřiště nezpracoval. Foulquier každopádně poslal míč do autu a daroval domácím možnost vhazování.
13'
Duarte nevymýšlel žádné vylomeniny a před napadajícím Correiou adresoval malou domů na Antonia Siveru.
11'
Valencii zatím nic nevychází. Střílenou přihrávkou z levé strany José Gayà trefil do rozkroku vlastního spoluhráče Dura.
10'
A do třetice centr, který nenašel žádné domácí útočníky. Špatně seřízená mířidla měl Guridi, balon proťal čáru na protějším konci hřiště.
9'
Znovu podobná situace. Domácí útok po levé straně znegoval nepřesný centr, jehož autorem byl Luis Rioja.
8'
Rubén Duarte usiloval o druhou asistenci, jenže centr zleva tentokrát zapadl do připravených Mamardašviliho rukavic.
6'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Pár sekund po dvou zahozených penaltách se domácí gólu přece jenom dočkali! Luis Rioja roztáhl hru doleva na centrujícího Duarteho. Kike García náběhem na přední tyč zaměstnal Diakhabyho s CENKEM ÖZKAÇAREM a druhý jmenovaný si srazil míč do Mamardašviliho sítě.
5'
To se jen tak nevidí! Kike García se ze značky pokutového kopu neprosadil ani napodruhé. Mamardašvili opět vystihl směr jeho střely!
4'
Ale pozor. Domácí penalta se bude opakovat! Jeden z hráčů Valencie vběhl do pokutového území příliš brzy.
3'
Mamardašvili svůj penaltový faul odčinil nejlepším možným způsobem! Odrazil se ke své levé tyčce a penaltu Kikeho Garcíi zlikvidoval.
2'
Luis Rioja vystihl rozehrávku Valencie. Ve vápně byl podražen brankářem Mamardašvilim a Deportivo dostává na začátku zápasu dárek v podobě pokutového kopu.
1'
Výkop měla Valencia, která hraje ve svítivě oranžových dresech. Alavés je v modrobílé kombinaci.
1'

Deportivo Alavés: Sivera – Gorosabel, R. Marín, Sedlar, R. Duarte (C) – Blanco, Guevara, Guridi – Alkain, K. García, Rioja.
Náhradníci: Owono – J. Álvarez, Benavídez, Hagi, Karrikaburu, J. López, Maraš, Rebbáš, Omorodion, And. Sánchez, Tenaglia, Sola.
Trenér: Luis García

Valencia CF: Mamardašvili – Foulquier, Diakhaby, Özkaçar, Gayà (C) – Correia, Guerra, Pepelu, Diego López – Almeida, Duro.
Náhradníci: Doménech, Rivero – Gozalbez, Guillamón, Pérez, Mosquera, Tarrega, J. Vázquez, Jaremčuk, Amalláh, Canós, Dominguez.
Trenér: Rubén Baraja

Rozhodčí: Fuertes – Rodríguez, Dapía.
Alavés se po roční pauze vrátil do nejvyšší soutěže a v jejím prvním kole kousal porážku 0:1 s Cádizem. Domácí premiéra vyšla Baskům podstatně lépe. Z přestřelky proti Seville se vyklubala výhra 4:3, na kterou však navázala další těsná prohra 0:1 ze hřiště Getafe. Vedení Deportiva před dnešním zápasem nelenilo a přivedlo na hostování obránce Álexe Solu z Realu Sociedad, záložníka Ianise Hagiho z Rangers a útočníka Omorodiona z Atlética Madrid. Na přestup do Valladolidu naopak odešel Mamadou Sylla.
Valencia si zkraje sezóny nemohla stěžovat na nepřízeň osudu. V prvním kole získala skalp Sevilly vítězným gólem z 88. minuty a tři body vytěžila i z nevýrazného výkonu proti Las Palmas. K výhře 1:0 nad nováčkem pomohla „netopýrům“ penalta. Do třetice Valencia takové štěstí neměla. Doma prohrála s Osasunou 1:2 kvůli rozdílovému gólu z páté minuty nastavení. Osmý tým LaLigy v týdnu pustil na hostování trojici Eray Cömert, Marcos André a Samuel Castillejo. Novou akvizicí se stal záložník Selim Amallah z Valladolidu.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu čtvrtého kola španělské LaLigy. Od osmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Alavésem a Valencií!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.